Radio-tabletten DOOFHEID. Breuklijders lapeloosheid CACHET Geeraardsbergen Gewestelijk Syndikaal Congres. I)e Groen kruisers Jean Volders Voor onze vrouwen. Zondag 28 dezer om 3 uren namiddag in Hand in Hand. heb ben de leden van onzen Sociaiistischen Vrouwenbond eene algemeene vergadering. Toespraak door Volksvertegen woordiger Nichels. Koffie met boterkoeken en daar na een uurken vermaak want eenige muzikanten zullen op post ztjh Wfj hoeven dus niet erg aan te dringen, onze vrouwen zullen er wel zijn niet waar t >ciliafeesl onzer Fanlaar. I I Denderleeuw. Duiven Tentoonstelling Zondag 21 November Tentoon stelling der duiven van den wel bekenden lief hebber Leon Hernou van 9 ur-e 's morgens tot 1 uur namiddag. Zondag 28 November, om 9 ure voormiddag jaarlyksche alge meene vergadering der duiven- maatschappij Gelijkheid voor Allen evenals tentoonstelling der duiven van de.n vermaarden liefhebber Motte Frans Op Maandag 29 November St. Eloi komt hij wie komt er t Dan vermaarden keurden Cléou- Dehu, 5000 fr. te verdienen door hem die tegen gezel Dehu de duiven wil keuren met 30 0/0 der punten als voorgift. Vanaf 9 ure 's morgens tot 3 ure namidag. Het Bestuur. Voor de St. Niklaas Burgerlijke stand NINOVE Stoven Stoven Meerbeke. slachtoffers hunner onwetenheid 1 Zondag den 12 December om 2 1/2 ure namiddag, zal in het lokaal Hand in Hand Aalst, het Syndi- kaal Congres voor het Arrondisse ment Aalst gehouden worden, waar op deSyndikalo Kommissie zal ver tegenwoordigd zijn, door den Vriend Corn. Mertens. Aan al de Secretarissen der vak bonden van het Arrondissement Aalst, is een omzendbrief gestuurd, de Vakbonden uituoodigonde zich op dit Syndikaal Congres te doen ver tegenwoordigen, alsook om een verslag ®p te stellen, over hunne plaats met betrek op de dagorde, die in den omzendbrief is vermeld. Ik dring er op aan opdat de besturen der Vakbonden die dagorde inhunne woderzqdsche besturen zouden be spreken, en de namen hunner afge vaardigden zoo spoedig mogelijk te laten kennen, ten einde ons toe te la ten de noodigo maatregelen te ne men, om het Congres in goede voor waarden te laten plaats grijpen. H. FLIPS. zijn kwaad omdat menige werklieden hunne bonden verlaten, en zich ko men aangeven als lid van onze Vak bonden. Zij spreken van zoo gezegden dwang, die op eene weverij zoo uitgeoeffend worden. Daarover hebben wij een on derzoek gedaan, waardoor we moes ten vaststellen dat het een fameuze leugen is, die gedaan wordt voor de werklieden te treffen die bij onzen vak bond zijn aangesloten. Zoo werd er deze week nog een onderzoek gedaan door den grooten chef van dat fabriek die 'n groete katholiek is, om te weten weten wat er van de beschuldigingen waar is die in hst blad van de groen kruisers uitgebracht worden tegen de werklieden. Het doel van die kerels is simpel de werklieden doen treffen diebij onzen Vakbond zijn aangesloten; dat willen de groenkruisers bewerken met de werklieden valschelijk te be schuldigen. Immers wie heeft er ooit meer dwang op de werklieden uitgeoefend dan de vrienden van de groenkruisers. Hoe veel werklieden met vrouwen en kin deren hebben reeds honger geleden door de vervolging van de dompers Het is slechts enkele maanden geleden dat nog 10 kaaiwerkers hun werk wer den ontnomen omdat zij in het groen- kruis niet vereenigd waren, en Ba- stiaens de Propagandist van het groen- kruis was zoo onbeschaamd van te verklaren dat hij bij dien Patroon her haaldelijk gaan aandringen heeft om die kaaiwerkers hun werk te ontnemen. Zij zullen er voor branden in het eeuwig vuur. SOC. WIJKCLUB Heden Zondag 2l dezer, te 3 uren namiddag, Algomeeno Vergadering. DAGORDE Het kolen- en'aardappelenvraag- Btuk door Flips, Groote Tombola. De Secretaris, Fr. BLANCKAERT. Heden zondag om 9 1/2 ure samen komst voor al de muzikanten en eere- leden der Fanfare Hand in Hand om eenige leden herbergiers te bezoeken Om 1 ure feestmaal. Er zal een puik Simphonisch Orkest de dischgenoten vereasten. Goede zan geres zullen strijdliederen laten hooren. Onze knappe voorzitter, die geluk- kiglijk wat beter is, zal er een speech houden, tijdens de huldiging van een drietal muzikanten die 25 jaar onaf gebroken lid zijn der Fanfare. 'S avonds Bal en Tombola. Ons Bal van verleden Zondag was een echt succès. Onze muzikanten hebben zich waarlijk overtroffen met hun nieuwe arias. Goed zoo jongens raat op dien weg voort en weldra lebben we duiten genoeg in kas voor een heele reeks nieuwe iDstru menten. CECILIA zal prachtig zijn de in schrijvingen komen goed binnen van nu af mogen we zeggen dat we ons getal van over jaren zullen overtreffen. Wie doet er nog mee KERSTFEEST is in voorbereiding, onzo vriend Raymond Do Bruyn, thans onderwijzer te Ninovezafde leiding in handen nemen. TOONEEL. - Dees week hadden we de eerste lezing der op te voe ren stukken.'t Belooft prachtig te zijn. VOORDRACHT. Zaterdag 4 De cember om 19,3o voordracht door gezel De Vrieze, kantonaal school opzienier met als onderworp, De kunst om voor te dragen Warm aanbevolen. MEETING. Zondag spraken ge zellen Mallien, Volksvertegenwoor diger van Namen en Maes, beheer der der maatschappij der Belgische Spoorwegen, over do Regie der Spoorwegen, de werking der pari taire Komissie. Succes op heel de lijn. Bravo voor de talrijke opkomst. Geel of geen Meel. De kristenen verwijten gedurig aan de Socialisten niet te willen arbeiden met andersdenkende. Reod of geen brood schreeuwen ze, is onze leuze. Laat ons nu eens bij hen kijken. Een zoogezegd Roomsch-katholiek, vroeger haantje vooruil der fronters, heeft nu aan vrije arbeiders, die voor zijn heer schap niet buigen of stemmen wilden den opzeg gedaan van hun stukje land. Dat isnu LANDROOF of anders ge zegd GEEL OF GEEN MEEL. De kleine landbouwers zullen daaruit best leeren dat de liefde die de katholieken hun toedraven slechts van boven op is. Gelukkiglijk dat de Kamers deze week de pachtwet stemmen en dat de Socia listen op post zullen zijn em de belan gen der kleine boerkens te behartigen. Een vraagsken Zou dit heerschap eens publiek zijn handelwijze durven uitleggen Als hij niet durft zullen we hem Kortelings gelegenheid geven. Wij zullen dat ventje eens ontmaskeren zooals het behoort, Koutechaan-Modderpcel. 't Is hier wat. Van aan den barreel tot op den steenweg is het een echte moeras. Als ge daar nu door moet, zonder licht, dan komt ge wel eens tot aan de knieën in de plassen, Men ziet wel dat de bokskensmans langs hier niet moeten, ledereen is benieuwd oiwhetgeen onze gemeentebeheerders nu geen uitvoeren van al hetgene ze binst den kiesstrijd hebben beloofd. De belanghebbenden moeten zich nochtans geen illusies maken. De kat holieken zijn niet voor onteigening; de geel-groenen doen niets dan meten of laten meten en daarmee is 't ponctum. We zouden eens graag weten wat al dat meten reeds aan de kas heeft gekost. Ne filosoof van den Lichtenhoek ver meent dat aan die straat niet moet ge dacht worden omdat er daar te veel roodjes wonen; 'nen anderen houdt staan dat daar ook eens de typhus zou kunnen uitbreken om daarna een nieuw typhusschandaal te kunnen uitbuiten met het natuurlijk gevolg een rondrit door de gemeente om zich doen op te merken, en dan jaren lang de onge- lukkigen op alle hoeken der straten te vernoemen met al wat er voor lien is gedaan geworden. Spectator. S. M. Verbroedering. Deze week hebben wij den deel uit betaald op den aankoop van winkelwa ren, en hebben met spijt moeten be- statigen, dat slechts een klein deel der kooperateurs hunne plicht ten volle be grijpen. En wat ons nog het meeste heeft getroffen, dat is het feit dat par - tijgenooten, die op ander gebied hunne plichten vervullen, niets schijnen te voelen voorde coöperatieve beweging. Het gaat toch niet op, dat iemand, die zich overal wil doen doorgaan als goede socialist, om zoo te zeggen niets koopt in eigen partij-inrichting. Er zijn er, die het voorbeeld zouden moeten geven van goede samenwer- ker te zijn, en die zulks ook wel eens vergeten. Vergeten wij niet, dat onze coöpera tieve inrichtingen, de spil hier zijn van al onze organisatiën. De syndikaten hebben de noodige plaats voor hunne bureelen, hunne vergaderingen, dank aan de coöperatief. Dit zouden de syn- dikalisten niet mogen vergeten. Onze fanfaren, heeft alles te danken aan de coöperatief. Onze muzikanten zouden het zich moeten herinneren. In een woord, zonder de coöperatief hadden wij hier in de stad, niet de syndikale, noch d« mutualistische of politieke macht. Niet een enkel socia list kan een gegronde reden aanhalen, om niet in onze winkels, zijne aankoo- pen te doen. Kleermakersbolangen. Maandag 22 November, om 6 ure 's avonds. Buitengewone Algemeene Vergade ring. Dagorde: De loonen en de hui dige levensduurte. Dit dient als uit- noodiging. Het Bestuur. Csciliafsest Het banket der fafare De Verbroe dering» heeft plaats Zaterdag 27 No vember. D# beschermleden, die wen sclien er deel aan te nemen, kunnen zich laten inschrijven bij gezel G. Van De Parre, schrijver der maatschappij. Deelnemingsprijs 15,00 fr. Een groot* Film De Verdwealden16 deelen, Woensdag 1 en Donderdag 2 Decem ber. Onze Symphonic Op Zondag 5 December, richt onze symphonie een bal in, ten voordeele harer kas. De onkosten voor den onderhoud van een symphonische orkest zijn groot. Door het bijwonen van dit bal, gegeven met een uitgelezen orkest, zullen alle partij genooten deze groep willen steunen. De fransche leergangen Deze leergangen buiten de school uren ingericht in de gemeenteschool, worden goed gevolgd. Wij bestatigen met genoegen dat de ouders meer belang in het onderwijs hunner kinderen beginnen te stellen. Wat is er ook schooner voor een ouder, dan zich zelf eenijje opoffering te ge troosten om aan zijn kind de gelegen heid te geven zich meer te onderrich ten, dus om beter gewapend te zijn in den strijd voor het beslaan. Schoolkwestie. De Vaandrig schrijft in groote letters dat wij de aangenomens jon gensscholen willen vernietigen. Op tijd en stond zullen wij bewijzen dat wij willen handelen in 't belang van het onderswijs, en wij zijn er van overtuigd alle werkvrouwen zoowel als mannen zullen ons werk goedkeuren en het steunen. School Gaffelstraat. Verscheidene ouders hebben ons reeds hunne tevredenheid te kennen gegeven over het degelijk onderwijs, dat hunne kinderen in deze school ontvangen. Qe nieuwe laan. Het stadsbestuur heeft nogmaals aangedrongen bij het ministerie van openbare werken, de kasseiding van de Verhaeghenlaan 011de wolvenstraat en nieuwe straat door den hof hospi taal zoohaast mogelijk te laten uit voeren. Voetstappen worden ook ge daan om het aanleggen van de nieuwe laan te bespoedigen. Maar elk weet, dat met deze moeilijke tijden, niet gemakkelijk voldoening zal bekomen worden. Het stadsbestuur zal toch blijven aandringen. Kol en. Het Schepencollege heeft eene ver gadering gehouden met de kolenhande- laars, om over de bevoorrading in ko len der bevolking te spreken. De noo dige maatregelen zullen getroffen wor den om in overeenstemming met het koninklijk besluit van lo 1.1. te han delen. Cinema. Zondag 21 en Maandag 22 Novem ber, Alleen op de Wereld - laatste vervolg. Vooraf Een wonderbare avontuur». Als komiek Panouille tor- réador. DONDERDAG 25 NOVEMBER. J Twee groote filmen De Smaad met Claire Windsor, en dan de nieuwe film van de bevallige Mary Picford kleine Annie Alwie deze cinema- nieuwjes leest, heeft zeker reeds over den bijval van dezen filmiets vernomen. ZONDAG 28 EN MAANDAG 27 NOVENBER. De dochter van den veroordeelde drama en een film met Reginald Denny Waar was ik in deze vertooningen, de volledigste film opname van de huwe lijksplechtigheden van Prins Leopold. Vertrek te Oostende, Stockholm, Ant werpen, Brussel. DE VERDWAALDEN De ophefmakende film in 16 deelen een nieuw meesterwerk der fransche cinematographic. Woensdag 1 en Don derdag 2 December. Over deze film zal er gesproken worden. YPERENYPERHN1 Een film, door dewelke ons den oorlog voorgesteld wordt zooals hij werkelijk is. Overal de meeste bijval. dei* schoolkinderen. Overdracht 337,00 fr G. Hernau 5,oo. V. Maes 5,00. Arth. Van Synai 5,00. Van Driessehe Cesar l,oo. Gust Moreels !,oo. Guill. Vekens l.oO. Leonie Kindekens 1,00. C. Mau- dens 2.00. G. De Nauw 5,00. Rondge- liaald op de vergadering der vrouwen 24, lo. A. Roos lo.oo. Gezongen door Van Der Beken Emiel bij Jos. Hel- linckx 5,00. Gezongen door Biebuick Frans 5,00. Totaal fr. 407,10. Voor hel Muziek. Een lied gezongen door Leon tine Van Hoven bij Henri Rombaut6,25. HUWELIJKEN. Julien Willems, Gaffelstraat, en Elisa Maudens, Vansantenstraat. Cyriel Brodelet, Gasthuisstraat, en Leona Ghyssels, Lavardy. GEBOORTEN. Edouard De Rosck, Oudenbergstr. Georges Moulaert, Kloefstraat. Xeonce Van Liefferinghe, Karm. str. Francine Godyns. Buizemontstr. OVERLÏJDENS. Isidoor Matthys, 74 j. man Emma Daver, Hospitaal. Felix Pevenage, 57 j, man Maria Roos, Klein Frankrijkstr. CINEMA. Zaterdag 20, Zondag 21 en Maan dag 22 November «ALLEEN OP DE WERELD 1" week 8 deelen; vooraf «Er op los» Tom Mix met zijn wonder paard. Zich in tijds van kaarten voor zien zal de boodschap zijn. De Verdwaalden. Dit is een nieuwe film, een nieuw meesterwerk der fransche cinemato graphic het is een groote film lö deelen de beste artisten komen er in voor. De Volkscinema vertoont deze film, Woensdag 24 en Donderdag 25 No vember; 't is een film zooals er nog nooit in Ninove vertoond is geweest. Kaarten op voorhand nemen wordt, aanbevalen, want wij voorzien een grooten toeloop voor die twee dagen. Altijd Nieuw. En de beste filmen vertonnen, zulks is de leus van de Volkscinema. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbcidstraat, 14, AALST. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het i&ehtst werkt. Mlgraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle heefdpijn, aenmw- pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES L I E V E N S Burcht- straat, 31, Nlnava. Aangeno men door den Ziekenbond Help en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLI ENTEN. Voor 't Muziek. Omdat metjen zegt, neen Richard, gij zult bij mij niet slapen 0,25. Omdat Richard zegt, zeker zal ik bij u slapen 0,25. Omdat Madeleine zegt, moeier, hij zal u niets doen 0,25. Omdat De Coorde zegde, Lapken ik kan wasschen met 't machien 1,00. Omdat Lapken zijne vrouw zegde, Leon nu gaan wij naar huis, want gij moet morgen het tweede zop doen 0,50. Voor 't muziek 0,25. Omdat Leon zoo goed den twee den wasch kan doen 0,50. Omdat hij zegt als ik zal mogen bij u komen was- chen aan 2 fr. en 2 druppel per uur daar om partij genooten wend u allen tot lap voor den wasch te doen 0,25. Omdat lap een gansche manne haringen voor hem alleen moest hebben o,5o. Omdat Get- temans zegt toe Jelie zuster laat om iets uitloggen voor :i kilo wasch 0,50. Om' dat lapken kan goed fretten hé vrien den 3 kilo vleesch voor hom alleen 't is bijkan niets 0,25. Gezongen door Mi chel en rondgehaald door Theo Ravets bij Emiel Coppens, Marin Cainpioen 5.00. Gezongen door den Langen en Waar van den slinken het lied de kool- mijner 5.00 fr. Totaal 14,5o fr. Alle nersonon diolfjden aan doof heid, hardhoorlgheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver- maardo Specialist van Parys. 86, rue duContontin, 36, die zondsr operatie zondor schadoljjke middelen en zon der uw werk tomoeten verlaten u hot gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan do Statie. Te Sottegem, 1 Dinsdag 7 Decefi- ber, Hotol Petit Bruxolles. Te Dondermonde, 20 December, Hotol Regent. Breukenzakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meet dan eens geschiedenjzonder den last veroorzaakt door banden met staal en riemen,neemt dan lijk zooveel andere personen uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs36Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijnermethode bewijzen van g tot 4 uur. Te Aalst, den le Zaterdag der maand (Hotel St Jean)aande Statie- Te Sottegem op 1 Dinsdag 7 Decem ber Hotel Petit Bruxtlles). Te Qeeraardsbergen, Dinsdag 3o November, Hotel Moderne. Te Dendermonde, 20 December Hotel Regent. is veelal het gevolg van overspannen zenuwen. Cachets-AKKL R zijn geen slaapmiddel, maar kunnen U, door uw zenuwen tot rust te brengen, een gezon den, verkwikkenden slaap teruggeven. Probeer hedenavond eens een In alle apotheken. Eén cachet oiY.bo, 6 cachetten 3fr.5o Zelfde fabrieken &!s AKKER'* Abdijiiroop

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3