Huismoeders, Zenuwkoortsen BIERHANDEL S. J w. SYNDIKALE RUBRIEK Geeraardsbergen ^STUlJDPEXNIxïr^ Ben. Goossens Zoon Bij onze Vrouwen Textielbewerkers Welle. Denderleeuw. Nieuwerkerken. MXOVE Duivenkronyk, Burgerlijke stand. Sottegem. Stoven Sloven (««pasteuriseerde Melk Stoommelkerij Fiandria AALST Tel. 362. Aan alle bestuurleden onzer Vakbonden, Coöperatief, en poli tieke groepen. Donderdag 9 December om 7 ure 's avonds, grijpt de tweede ALGEMEENE BESTUURVERGA- DERING plaats voor al de aangesloten groepen, DAGORDE: 1) Verslag propaganda Recht en Vrijheid. 2) Algemeene politieke toestand. 3) Gemeentepolitiek, onze houding. Gezien de belangrijkheid der dagor de, mag er geen enkel Bestuurlid deze vergadering verzuimen. Heden Woensdag 8 December, om 7 ure Belangrijke Algemeene Vergadering. Donderdag 9 December, voort zetting van onze ontwikkelings kursus 2' les. De gesteldheid van den bodem, met fi'm te geven door pgt Rim baut. 't Was Zondag vollen bak in Hand in Hand. De Socia'istische Vrouwengroep was vereenigd in feest, en laat het ons maar zeggen ze wareE in groot getal opgeko men. Na eene toespraak door Volksvertegenwoordiger Nichels, was het koffietafel met goede boterkoeken en een zeer grooten Speculatieman, in stukjes verdeeld wierd eveneens verobberd. Daarna, waren er enkele gezel linnen die de vergadering vergast ten op een schoon liedje, en daar na was het een intiem bal, en onze vrouwen waren oprecht in hun schik. Dergelijke feestjes doen goed, aan onze werkersvrouwen, na een zoo langen tijd vau kommer en beslommeringen. TOONEELFEEST. Heden Zaterdag eu Zondag, prach tig TOONEELFEEST, door den wel- gekenden Fabritiuskring uit Gent. Opvoering van Tante Jutta uit Calcuta. Prachtig komiekspel. Schoone kostu- men, prachtige décors. Wie van iets prachtigs houdt gaat er heen. Prijzen der plaatsen Eerste rang 3,5o fr., Tweede rang 2 fr. Allol Tooneelliefhebbers, er zijn nog enkele kaarten te bekomen. VOOR DE Door het stijgen van den Index lot 723 punten voor de beide Vlaan- Jer, is er aan al de Patroonsvan de rextiel fabrieken en Brei wefkhuizen sen brief gezonden, waarin ge- rraagd wordt, om van af den eerste letaaldag na den 16 December don luurte toeslag nogmaals met 5 0/0 ie verhoogen eD te brengen op 15 0/0. H. F. De kiezing brengt soms toch ets meer dan wat lawijt voort. Zoo zien wij hier dat de kwestie tan den verkoop van den Dries laar hare oplossing gaat. Men leeft reeds eene gansche verdee- iing van bouwgronden gedaan. Zoodus, vooralleer de ouden er van onder trekken ziet men ze len minste ten deele verwezent lijken wat zooveel inkt en papier :eeds gekost heeft. Wij volgen met belangstelling len gang dezer zaak. We doen een laatste beroep op al mze vrienden om zich te laten io- cbrijven voor het Ceciliafeest van IONDAG 12 DECEMBER. Bijeenkomst voor al de deelne- ners om lo u. stipt uitstap met mu nek naar Welle. Om J u. middagmaal. Om 4 u. uitstap naar Huyssegem. Om 6 u. bal voor al (le leden en mnne familie kosteloos aangebo- len. Kerstfeest belooft prachtig te (jn. Toekomende week geven we iet volledig programma. Aan al de kinderen, beneden do I4 jaar, der leden van het Nationaal Syndikaat, Vrouwenbond, Coopera tiet', Ziikonbond en Propagaodaclub zal er een geschenk worden aange boden door St. Niklaas. Typhus. Deze droeve ziekte hoeft wï-.er eens hare intrede gedaan in dezelfde straat als gowoouto. Wanneer gaan er dan toch eens door tastende maatregelen getroffen wor den Kan er hier, evenals in de sted-n niet voor een waterleiding worden gezorgd Allo, gemeenteraadshee- ren, de handen uit de mouwen. We dringen nogmaals aan om de grachten te kuischen. Volgens dn gezegdens met de kiezing zit de kas er goed voor, waarom dan nog lan ger talmen met het uitvoeren van nuttige werken. Ne filosoof van Huj'ssegem doet ons vragen waarom die groote oven kareelsteenen is gemaakt, daaraan de werkmanswoningen Wel om te laten rotten, want de fameuze gemeentebestuurders woten er geen weg mede. GROOTE MEETING voor de Staatsmannen bij de Weduwe Ver- leyzen kwalestraat, op 12 Decem ber om 10 ure 's morgens. Spreker Geeroms Desire uit Aalst. Socialistische Vrouwenbond, De Soc. Vrouwenbond houdt op Zondag 12 December, het Jaarlijksch Chocoladefeest, de Leden van den Bond GRATIS aangeboden. Begin om 5 uren stipt. Allen op post dus Voor het Bestuur BERTHA DEPREZ. CINEMA. Zaterdag 4 Zondag 5 en Maandag 6 December, laatste vervolg van «Alleen op de Wereld als tweede film Le- vmgstene een wonderbare band. DONDERDAG 9 DECEMBER. De Bar van Rio Stage en nog de nieuwe filmen van de bevallige Mary Pickford «kleine Annie 10 deelen. Voor deze film zou gansch Ninove moe ten te been zijn. Nevens luimige heeft men ook de dramatische en aangrijpen de tooneelen, ooit in film voorgebracht In deze film geeft Mary Picford nog eens bewijs van haar groot talent. AANGEKONDIGD Reginald .Denny in een uitmunten den film Waar was ik fen «De Schakel Clé de voute eer echt meesterwerk in Geeraardsbergen zijn er meer dan 2000 toeschouwers ge weest voor dezen prachtfilm. VROUWEN, MANNEN. Maakt reklaam voor den Volkscine ma. De schoonste filmen worden er gegeven. NA DE STABILISATIE Na de operatie die Belgie heeft on dergaan, en waarvoor de arbeiders het meeste hebben moeten offeren, begin nen wij voor zoo ver het in eene kapi talistische maatschappij mogelijk is, klaar tezien. Zoowel financiers als éco nomisten, zijn 'takkoord dat die ge weldige krisis in de nijverheid te vree zen met een stabilisatie aan 125, nu niet moet gevreesd worden. Maar wat de arbeiders wel zien, en meer nog aan den lijve gevoelen, is de stijging der levensduurte, de Index barometer van het duurleven, begint (zooals makker V. D. Velde het zegde) storm aan te wijzen. Gaan onze arbeiders het begrij pen, gaan zij hun geloof die zij hadden m 1918-1910zich herinneren. Kameraden, om aan de dringenste behoeften te voldoen zullen uwe loo- nen moeten vermeerderen, de reactie maakt zich gereed, de Index af te schaffen of hem niet te volgen, en zelfs die patroons die contrakten hebben af gesloten, spreken van hun handteeken terug te nemen. Kameraden, wanneer wij zien dat bij elke verhooging der levensduurte, de verhooging die wij bekomen, vastge legd in de meeste onzer Contrakten, niet meer voldoende is, daar de koop kracht bij elke verhooging met een ze ker 0:0 verminderd, staan wij voor een afgeteekend feit. Onze Contrakten waar wij er hebben, vernieuwen en verbeteren, of ons terug laten drijven naar de vooroorlogsche toestanden. Gaan onze arbeiders alle ontmoediging afschudden, vrij vragen hen zich gereed te maken tot de strijd die nakend is, waar hun wil of wee zullen van afhan gen. Wij vragen dat ze, alle oproepen die door hunne organisatie tot hen zullen gericht worden te beantwoor den, het gaat om liet recht op bestaan. Durant H. In de Gemeente- Meisjesschool. Van verschillende kanten, ontvan gen wjj van wege de ouders de mee ste gelukwenschen over do wijze en de verkleefdheid, waarmede de be stuurster en de onderwijzeressen voor een degelijk en goed onderwijs aan de leerlingen zorgen. Ook over de bewaarschool spreekt men ons lof. Dat alle partijgenooten helpen om de schoolbevolking in de ge meentelijke inrichtingen te doen aangroeien en dan zal er voor het onderwijs en opvoeding hunner kin deren nog meer kunnen gedaan wor den. Oeis Muxiak. Verleden Zaterdag hield onze fan faren haar jaarlijksch banket. Hot bestuur verdiont een goede noot voor de wel uitgekozen spijzen, en de kookster onze hoste gelukwemchen voor de uitstekende bereiding. Zang en muziek wisselden elkander af en de meeste kamaraadschappeljjkheid heerschte tot bij het officieel slui tingsuur. Zondag namiddag was het uitstap en elkeen dio ons muziek hoorde, drukte zijne verwondoring uit over de prachtige marchen. Bestuurder Hooghuis mag fier zijn over zijn werk. Nu terug aan het werk, gedurende de wintermaanden, 011 wij zullen ze ker, het toekomende zomerseizoen, extra uitvoeringen hebben vanwege de fanfaren Verbroedering Partijgenooton, steunt uw muziek, door beschermlid te worden, on bil zonderlijk door uwe zonen vanaf 11 jarigen ouderdom onze muziekles sen te liten volgen. Wij kunnen en moeten nog vooruit. 'N oude Muziekvriend. S. M. VERBROEDERING De partijgenooteu mogen niet ver geten, dat het dank is aan de coöpe ratief, dat wij over een machtig en in de stad bekend als een uitstikend muziekkorps, beschikken. Waar zouden de arbeiders anders de middelen gevonden bobben voor het oudoi'houd van een muziekmaat schappij, waar zouden zij hunne re- petitiën kunnen houden in zulke goede voorwaarden als in onze loka len. Do muzikanten, die mooton dus ook goede kooperateurs zijn, om aan de coöperatief toe te laten steeds meer en beter te doen voor de mu ziekkunst. De coöperatief is voor do kunstkringen on ook voor de Mu tualiteit en de Syndilcaten, de meeste noodzakelijkheid. Dus moet elke socialist zijne plichten vervullen tegenover de coö peratief - Zijne aanknopen doen in deze instellingen. Heden Zondag zal in het Volkshuis eene betwisting plaats grijpen tusschen de Heeren De Cubber August en Mus Emiel, elk met 12 duiven die door een onpartijdige jury gekeurd zullen wor den. Tentoonstelling vanaf 9 ure voor middag tot 1 ure namiddag. Op Maandag December St. Eloy zal aan de liefhebbers van Geeraards bergen en omliggende, de kans ge gund worden, een man te raadplegen, die in zake duivenkennis met eere wonderlijke kunst begaafd is. Den Heer CLEOU-DEHU, welke in het Volkshuis te Geeraardsbergen van 9 ure voormiddag totüure namiddag zit ting zal houden, heeft aan den bestuur der van het dagblad La Frégate van Gosselies, eene som van 5O1franken gestort, te verdienen door gelijk welk persoon, hetzij professor apotheker, vétérinaire of andere duivenkeurders die voor gelijke som, tegenhem de dui ven willen keuren. Bijgevoegd dient nog, dat MijnheerDehu 30 0/0 der pun ten voorgeeft. Dus liefheboers opge past de eenige gelegenheid niet laten voorbijgaan en op 6 December allen op post. Het Bestuur. Cinema. Zondag 5 en Maandag 6 December. De groote film Yperen de oorlog naar de werkelijkheid voorstellen de. Aandoenlijker en meer ontroe- dend dan welkdanigo dramatische film. Een band van overgroote waarde. Als bijvoegsel Voss leer zaam en Een nieuwe Zartarjjn komiek. Woensdag 8 en Donderdag 9 De cember. Een film, dewelke overal waar hij vertoond werd nogal wat geschrijf in de pers veroorzaakt, door zjjn realisme De straat zonder vreugde of do naoorlogscho toe standen te Weenen. Een film met de grootste kunstenaars. Zondag la en Maandag 13 Decem ber. Do Meester des huizen het moosterwork der doensohe meester werken. Een film machtig door zjj- nen eenvoud van opvatting en uit drukking. In alle vakbladen verschenen ko lommen tekst over deze film. DE ZWARTE AREND De voorlaatste film van den be treurden Rudolf Valentino, wordt deze maand in do Volkscinema op het doek gebracht. HUWEL1IKEN. Albert Fostier, Goefferdingen, en Julia Van de Parre, Gaffelstraat. Remi Collyns, Ouden Steenweg, en Julia Van der Beken, Vesten. Emiel Mangelinckx, Buizemontstr. en Margriet Blaton, Buizenmont. GEBOORTEN. Monique Hylebos, Brugstraat. Ghislena De Bou, Boerenhol. Maria Magdalena Cromphout, Brug straat. Gregorius De Vlaminck, Ouden Stw. Robert Meert, Ouden Steenweg. RosinaOgier, Kattestraat. Thomas De Blieck, Markt. Irène Pirreux, Steenstraat. OVERLIJDENS. Anny Van den Herreweghe 1 1/2 j. St. Annastraat. Maria Lippens, 10 m. Kloosterstraat. Felix Monnier, i8j. Hospitaal. Julien Cosyns, 39 j. man Maria De Block, Hospitaal. Van verleden Week. HUWELIJKEN. Arthur Walraeven, Lessenstr. en Maria Soetens, Buizemontstr. Louis Negelput, Oudenaerschestr. en Bertha Hernou, Buizemontstr. Farailde Broodkoren, Carmelieten- str. en Germaine Becqué, zelfde str. Cyriel De Glas, Hillegemstr. en Ber tha De Brouwer, Buizemontstr. GEBOORTEN. Geneviëve Gillebert, Edingschestr. Elisa De Clerq, Steenstr. Leo Bossuyt, Carmelietenstr. Roger Rogier, Fort V. d. Haegen. O VERLIJDERS. Emiel Borreman, 71 j. man Marie Livemont, Molenstr. Gustaaf Broeckaert, 65 j. man Caro line V. d. Bossche, Statiepl. AALST. Overdracht 2994,00 fr. Gezongen door Lucie Verbrakel, op het huwelijk van Verbrakel Jozef en V. d. Meersch Clementine 8,50. Ge zongen door Benoit D' Haese bij Nico las D. 5, -5. Gezongen door Bombeeck Emiel bij Nicolas Buys, op het feest vande familie bij het terug kee- ren van hun zoon uit het leger 11,20. Omdat de moederkens aan hun kin deren den oorlog zouden leeren haten geeft Urbaiu Deprez 1,00. Verkoop van een blad R. en V. door Nichels 0,25. Oud papier o,50 fr. Gezongen bij V. D. Abeele Schoon, door Leopold De Schrijver 3,80. Om dat Pie een kilo Servola van 5 kilo zal koopen, op het huwelijk van Albert 4,00. Gezongen door Doolaeghe en rondgehaald bij Leander Oosterlinck 6,lo. Gezongen in de W. C. Jan Vol ders door een partijgenoot 7,00. Ge zongen door Poldine De Smet in de W. G. Jan Volders en rondgehaald door Lucie Van Den Brempt 5,50. Gezongen door Frans Mibbroeck in de W. C. Jan Volders 4,00. Gezongen bij Henri Meganck door Bosman Benedikt 4,So. Rondgehaald op het huwelijk van Maerinckx en Van Landuyt 17,05. Ge geven door Berghman Alfons 50,00. Oud papier 7,50. Totaal fr. 236,80. Gezongen door Anna Van der Gucht en rondgehaald door Eloire Pien 8,05 Gezongen door Omer Rampelberg en rondgehaald door Sanglan Adolf 4,05. Gezongen door Sanglan Joseph en rondgehaald door Magerman Omer 4,60 Gezongen door Mangeleer Frederick en rondgehaald door Gustaaf Otte 11,75 Gezongen door Gilbert Van de Noort- gate en rondgehaald door Anna Van oer Gucht 8,60. Gezongen door Gilbert Pien en rondgehaald door Elvire Pien 8,4o. Omdat de Koupon knipper nen grooten Moustache hoeft 0,60. Omdat hij de huizekens zoo goed kan wachten o,5o. Omdat hij u zoo goed beziet als gij buiten komt o,25. Omdat het werk volk begint zijn oogon open te doen o,5o. Omdat alle werklieden zouden begrijpen dat in de Vakbond hunne redding besloten ligt 0,50. Omdat er aan de slavernij een einde zou komon 0,25. Totaal 42,95 fr- HUIS YAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen weck. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeldstraat, 14, AALST. VOORTAAN TE BEKOMEN alle soorten van Bieren in flesgchen zooals Bock, Special, Stout, Schotscb, Cambrlnus, Sterk, Oud- Bier, dergokendebrouworj] A. VAN DER SCHUEREN. Zich te wenden bjj W" Van den Bossche, MOLENDRIES n° 19. 11 Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is- waarlyk fijn Zenuwkoortsen zijn onuit staanbaar, zij storen Uw slaap en hitsen Uw zenuwen aanverdedig U daartegen door nog hedenavond een -ATX 14 73 te nemen. Hun onovertroffen doelmatigheid zal Uw pijnen overwinnen en gij zult een weldoenden en herstellenden slaap genieten. In alle apotheken. Eén cachet o fr.60,6 cachetten Z fr.5o Zelfde fabrieken al* AKKER'» Al iroop Oij die bezorgd zijt om de gezondheid van Uw gezin en vooral van Uwe kleine kinderen, weest nu vooral voorzichtig, daar de mond en klauwziekte in vele boerenho ven uit den omtrek is uitgebroken. Om Uwe kleintjes te bevrijden van alle smetziekten zult U voortaan enkel gebruiken, vrij van alle microben en ziektekiemen, welke wij U tweemaal daags versch ten huize aanbieden. Wij prijzen U ten zeerste aan, onze gewaarborgde zuivere kreemboter, dagelijks versch, eiger: fabrikaat aan prijzen buiten concurrentie. MPiiz°0l< <e ponten alle dagen VERSCHE BOTER- ,,K en speciale botermelk op aanvraag, voor zieken en kinderen. S. Alle nieuwe klienlen zullen met Nieuwjaar, gratis een prachtige scheuralmanak ontvangen, net zooals ons oud kliënteel.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3