Mteimiatiek CACHET AKKER G eeraar dsb ergen Cinema Palace Uit Nieuwerkerken. Erembodegem Denderleeuw Soltegem NINOVE Mcerbeke. Duivenkronijk. Burgerlijke stand. STKIJÏÏPENNING. Sloven Stoven - AALST - TE KOOP Gasmotor Ma nap pc Genever Hr Likeuren Zult go norgens betorkoop vinden dan by tAlfons Qsselaer STEENSTKAAT. 10. AALST hebben. Wij socialisten zouden gaarne de beloften van beide zijden zien vol brengen cn zullen alles van dicht bij volgen en onze lezers op de hoogte brengen van hetgeen er gedaan wordt. In de maand Januari zal er eene al gemeene vergadering gehouden wor den voor alle gesyndikeerden van Lede waar den toestand zal uiteen gezet wor den. Den datum zal later bekend ge maakt worden. Op Zateiidag 18 December bestuur- vergadering om 7 1/2 ure 's avonds. Alle bestuurleden moeten op post zijn. Naar ean nieuw Gameentebeaiuur Met die gedachte bezield had het bestuur van onzen Propagandaclub besloten om de fronters te vragen samen de gemeente te besturen, wij vinden het onnoodig oponse»rste schrijven nog terug te komen, maar zooals wij in ons laatste nummer schreven dat wil op de zaak gingen terug komen, wierd er dan ook don 26-10 26 een tweede schrijveD ge stuurd. Aan de Heeren der Kristene Volks partij VI. Fr. te Nieuwerkerken. Gemekte Heeren, Wij hebben dus de eer u te mel den dat wij in onze Vergadering van Z'-ndag 1.1. ten 2 u. dezer mot eenpa righeid van sD-mmen hebbon beslo ten bij ons besluit te biijveD. Wij eischen dus de eerste plaats, 't zij bet burgemeesterschap of de eerste schepen plaats waaraan wij recht hebben, en waarin ieder weldenken de mensch ons in hot gelijk zal stellen. Wü zijn dus vast besloten van ons besluit niet af te zien gezien wij niets te veel vragen, nietwaar. Indien u aan onze eischen kuut voldo-n, moogt u ons voor de twee de maai dagen uur stellen om ver dere onderhandelingen aan te knoo- pen. Wij 'van onzen kant zijn altijd bereid overeen te komen volgens den wil van 't volk. Hier is geen spraak van den stamp van den ezel zooals het u wilt opvat ten want het volk heeft het zoo ge- wilt. Indien u niet bereid zi.it gcei't u het bestuur der gemeente terug in de handen van do katholieken, waar gij natuurlijk zult de gevolgen van 3ragen. Een gunstig antwoord te gemoed ziende enz. De Voorzitter, De Schrijver, DE SMET JOS. P. DE SHCRIJVER Tot daar staan nu de zaken, wij socialisten zouden graag de ge meente besturen democratisch. Ge zien onze bevolking hun voor de tweede maal zoo beeft uitgesproken maar het zal dunkt ons niet gemak kelijk gaan. Zoolang onze bevolking het zuiver gedacht niet zal opvatten, om eene meerderheid zuivere soci- aal-democaten naar het gemeente huis te sturen. Want verre van mot die Heeren overeen te komen zijn zij nog zoo onbeschaamd ons op hoven- genoemd schrijven geen antwoord te geven. Tot toekomende week. P. DE SCHRYVER. De kiezing is achter de rug en de kameraden dienen nu meer dan ooit de handen aan het werk te slaan. Een goede en doeltreffende propa ganda zal er toe bijdragen om de arbeiders die nog steeds bij katholie ken en liberalen verdwaald zijn; in on ze rangen te brengen. Ons doel moet dus zijn Uitbreiding van onze Propagandaclub, aanwinnen van nieuwe lezers voor Recht en Vrijheid en eens een goed huis bezoek gedaan om nieuwe leden voor onze Ziekenbond, en vooral voor onze Coöperatieve winkel. Allo kameraden van Erembodegem allen als een man in't gelid, handen uit de mouwen en aan 't werk, en over een afzienbaren lijd zullen wij er de goede uitslagen kunneu \an vaststel len. Het moet uit zijn met verdeeldheid onder de werkers. Allen die met de han den en geest hun levensbestaan moeten verzekeren, dienen te strijden in een en onverdeelbare partij. De Socialisti sche onder de roode banier. Van Mespelgem Victor. Ons Ceciliafeest van verleden Zondag heeft alle verwachtingen overtreffen. Niet al leen was de opkomst der leden bij zonder goed, maar op den uitstap sprak iedereen met lof over den snellen vooruitgang van ons flink muziekkorps. De lekkere spijzen werden na tuuriijk duchtig aangesproken. Onze vriendt n Toch en Van de Steen vergasten ons op een prach tige redevoering. 's Avonds werd er nog al'nen flikker geslagen. Spijtig dat we nu allen zoo vroeg moeten gaan sla pen. Wat zal het toekomende jaar zijn Iedereen denkt er op tijds aan. Heden Zondag Uitstap naar Lede. Vertrek om 13.30 ure. KERSTFEEST zal op Zaterdag 25 December, om 3 ure stipt aanvangen. FEESTWIJZER 1. a) Face au Drapeau, marche door de Fanfaren. b) F4te Prolétarienne, opening stuk Fanfaren. c) Polka, voor bugle. d) De Karavaan, fantaisie 2 Declamatie. 3 Die heilige Nacht, voor viool, door Amand De Bruyn. 4 De Pleitsters, Kindertooneel stukje met zang in 1 bedrijf. 5. Kloelkensdans. 6. Stielen, hier en hierna. Rechtbank in de Hel. 7. Oorlog en Vrede. Sociaal kin derspel in 1 bedrijf. 8. Aanspraak door makker De Bruyn 9. Kerstmisgeschenken voor al de kinderen beneden de 14 jaar. Al de leden van, Nati maal Syn- dikaat, Propagandaclub, Coopera tief, Vrouwenbond en Lustige Bolders, zijn toegelaten met al hun familieleden. Algemeen» Béstuurzittang Dinsdag 21 dezer om 6 1/2 ure 's avonds zeer stipt worden al do De- stuurleden verwacht in't lokaal hfi Beerens Joseph, Niouwstraat. DAGORDE 1). Het blad Rechten Vrijheid. 2). Do politieke toestand. 3). Ons Muziek. Gezel Nichels uit Aalst zal aanwe zig zyn. Moeten we er op drukken dat het zeer noodig is dat al de bestuurleden op post zouden zijn Kei Gemeentebestuur. Ja de vraag wordt zoo menigmaal ons gestold hoo zal het Schepen college nu samengesteld worden? en niemand kan er bepaald op antwoor den We naderen stilaan den 1 Januari 1927 en nog geene enkele partij ton minste bij onzen weet heeft pogingen gedaan om met de anderen in aanraking te komen. Do katholieke party ho ftögeko zenen de liberalen 4 de fronters en de socialisten elk ééaen. Noch liberalen, noch -katholieken hebben de meerderheid op eigen krachten en ze verroeren zich niet. Iets is zekerhet kiezerskorps heeft voor de groote meerderheid tegen de katholieken gestemd, en nochtans zullen de katholieken den baas blijven, zoo, de andere partijen geen overeoukomst sluiten. Heerscht er schrik hij do liberal m dat ze zouden moeteu mede helpen om dé katholiekon van kant te zet ten Franscis. Op Zondag 12 December Gaf onze Vrouwenbond haar jaarlijks Chocoladefeest ten voordeele zijner leden, ruim 800 vrouwen hadden er aan gehouden het feestje bij te wonen. Allen lieten zich de lekkere koeken en chocolade onzer bakkerij en winkel goed smaken. Midden in het feest, gaf onze secre taresse een verslag over den geldelij ken toestand der kas, van aankoopen die gedaan werden, onder andere een overgroote kroon en -1 voolen vooi de leden bij afsterven, subsidie van coo fr. aan de Meifeesten, en eene bijna even groote som aan propaganda voor de gemeenteverkiezingen. Na een lied gezongen te hebben, werd er eene om haling gedaan voor de strijdpenning welke 8 t,8o fr. opbracht. De clou van het feest was, de som van 200 fr. welke gegeven werd, door 2 gezellinnen die uit Amerika in vakan tie in Ninove waren en op het feest te- genwoordig waren, ten voordeele van onzen Vrouwenbond, het zijn Helene Van de Wiele en Delphine Neirinckx. Harteüjken dank in naam van onzen bond. Menige flikker werd er geslagen en gedanst en onze vrouwen keerden vol daan huiswaarts. BERTHA. VROUWENBOND Gegeven op het Chocoladefeest van onzen Vrouwenbond door de Gezellin nen Helene Van de Wiele en Delphi ne Neyrinckx uit Amerika op het feest tegenwoordig, elk 100 fr. Hartelijk dank. Gezongen bij Marie Schouppe door Marguerite en rondgehaald door Irma 9,00 fr. Totaal 209,00 fr. CINEMA Zaterdag 18 Zondag 19 en Maandag 20 December Eikenharten» zeer aan doenlijk drama met eerste rang kunste naars in De Meester van 't gezin - het meesterwerk van de deensche cinema togralïe. Een programma om gansch de Ninoofsche bevolking naar den Volks cinema te lokken. DONDERDAG 23 DECEMBER. De geheimzinnige villa - komedie met Richard Holt en een groote film Het eeuwige slachtoffer - boeiend drama. Een programma, waardoor nog maals zal bewezen worden dat de Volkscinema steeds de nieuwste, beste en schoonste film op doek brengt. VOOR DE KERSTDAGEN. Twee programma's Zaterdag 25 Kerstdagin dag- en avondvertooningen Voor een andere vrouw een hartroerd drama een film van groot succes en daarbij De Witte Neger met Nicolas Rimsky buiten gewone luimige komedie en dewelke aan eenieder bevallen zal. Zondag 26 en Maandag 27 De Zwarte Arend met Rudolph Valen- tiono en - Zijn schoonste overwinning 5 Met de kerstdagen wordt er dus in de Volkscinema iets vertoond, gansch buitengewoon voor de bevolking van Ninove. ZIJ KOMEN IN 'T KORT. Doublepatte en l'atachon als wereld- trotters. Een amerikaamsch feest gegeven door Gottemans Richard Finne van tien cent geeft to fr. Omdat zij zoo goed chimi gedanst heeft met Richard en omdat Finne van tien cent zegde halt Richard het is halven dans kwam er nog tot 10,00. bij. Op een gezellig samenzijn gezongen door Finne van tien cent en rondgehaald door lijne kanon 21,2o. Gezongen door Var. Snick Henry en rondgehaald door van der Taelen Ed. 9,75. Gezongen door Marie ken van de Langen en rondgehaald doorVan BelleghemOmer5,9 Gezon gen door Mattens Henry en rondge haald door Van Belleghem Omer 8,80. Gezongen door Orthanse en rondge haald door haar zelf op hun feest 16,45. rondgehaald op de tafel der Vrouwen 15,00. Omdat Maria Dek een kilo en half vleesch geëten heeft 1,00. Omdat allen niet gedaan hebben zooals zij l.oo. Omdat li mannen achter hunne vrouwen beter zouden gebonden zijn in plaats van los te loopen 1,00. Om dat Orthanse de Muziekale fluit gezon gen heeft l,oo. Omdat Fliese Orthanse Adeline en Mathilde na een lustig avondmaal gesmu'd te hebben nog gaan koude pataten geêten hebben l,oo. Omdat Orthanse zegt aan ik niet zij 1 l,oo. en Fliese zegt ik ook niet 00. Omdat Maria Dek hare schaar mede had om haar vleesch te snijden 1,00. Omdat hun voorzitter deze maal bij hen niet moest zijn 1,00. Omdat hunnen Voorzitter er deze maal er niet gaarne bij was I,i5. Totaal 118,35 ir. UE VLAG schrijft dat de socialisten, gezien hun ne getalsterkte van zeven zetels tegen zes aan de oppositie; niet één voorstel, niet één aanbod meetien te doen om de medewerking te verkrijgen der an dere partijen zij regeeren als heer ea meester, albrekende met evenredige vertegenwoordiging en evenredig s el- sel. Zouden de katholieken anders ge handeld hebben, hadden zij de meer derheid bekomen Wij zijn overtuigd van neen, want in het verleden heb ben de katholieken steeds gebruikt en zelfs misbruik van hunne macht ge maakt, niet enkel om de bestuurlijke- lichamen al de plaatsen, die zij konden voor hen te behouden. Maar zelfs voor leveringen aan alle openbare besturen, hebben zij steeds hunne kozijntjes en vriendjes bevoordeeld en wel eens ten nadeele van stad en andere besturen. Bij benoemingen hebben zij altijd wel rekening gehouden dat nooit noch een liberaal, veel min een socialist in aan merking kwam. Verder schrijft «De Vlag» over de zegepraal, dewelke de katholieke par tij binnen zes jaren moet behalen. Zij halen er ook nog eens de Gods dienst bij, hebben zij niet ondervon den dat in de laatste kiesstrijd, hen dit niet veel heeft geholpen. Wij socialis ten, zullen weten te handelen in 't be lang der arbeiders en der bevolking in 't algemeen, en intusschen zal ook de Partij niet onwerkzaam blijven. Wij weten het wel, aanvallen zullen wij ie verduren hebben, maar men mag verzekerd zijn dat onze verdediging zich niet zal laten wachten, en onze da den zullen onze bijzonderste argumen ten zijn, kalm, vastberaden en bewust van ons plicht, zullen wij het stadsbe stuur in banden nemen, tot spijt van wie 't benijdt. VROUWENBOND Onze vrouwenvereeniging richt op kerstavond Vrijdag 24 Dec. een gezel lig samenzijn in. De leden, die wenschen er deel aan te nemen moeten op voorhand inge schreven zijn, Ziekenbond - Helpev* en Trooster De leden die wenschen te verande ren van geneesheer, voor de zes vol gende maanden, kunnnen zich aange ven ten bureele van den ziekenbond, Volkshuis (bureel 5). Alle dagen van 8 1/2 tot 17 1/2 uren, tot ten laatste 6 Januari 1927. Na dien datum worden geen kaarten meer veranderd. Het Bestuur. S M. Verbaede ring. Door te verwaarloozen, regelmatige verbruiker te zijn van de waren ver kocht door de inrichtingen der S. M. Verbroedering, bandelen de huisvrou wen tegen hun eigen belang, en al wie zich socialist noemt en geene getrouwe samenwerker is, verwaarloost een dor beste middelen, «de coöperatie te gebruiken om te helpen aan de out voogding der arbeidende klasse. Wie eenmaal een bezoek brengt in onze winkels, komt zeker terug. Cinema. Heden Zondag 19 en Maandag 20 December De Zwarte Arendde voorlaatste film van den betreurden Rudolph Valentino, een band van groot succes, en alle cinemaliefbebbers zul len den grooten en bevalligen kunste naar in een zijner beste en laatste wer ken komen bewonderen. Het program ma wordt volledigd met De Schoon ste Diadeem met Edmond Lowe, ook een gekende en machtige artist, en tot slotFar-West Tijger een extra ko miek. Dus een echt gala-programma. POIL DE CAROTTE DE ROSSE Een groote film in de rechte zin. Een meesterwerk der fransche produktie, met Henri Krauss, de groote komedie speler, deze film is een ware veropen baring en alle cinemaliefhebbers zullen Woensdag 22 of Donderdag 23 Decern ber in den Volkscinema zijn om van echt kunstwerk te genieten. REGELING MET DE KERSTDAGEN Er is gezorgd voor twee buitenge wone programma's. Zaterdag 25 (Kerst dag) Zijne Nicht van Parijs» een dra matische superproduktie, met de graag- geziene George O'Brien, Jacqueline Logan. Extra-Dry komedie. Het Ontwaken van den Dikken komiek. Dit programma passeert 111 dag- en avondvertooning. ZONDAG 26 EN MAANDAG 27 DECEMBER Twee buitengewone groote filmen Slavin Koningin tooneelschikking van Kertetz, die ons reeds te zien gaf, loujou de Paris, Roem, Het Kind m den Storm, allen filmen dewelke den meeslen bijval bekwamen. - Slavin-Ko ningin»is een film van grootschheid en machtig spel met Arlette Marchal. Als bijvoegsel De Witte Neger een lui mige komedie met de onvergelijkbare en onbetaalbare Nicalas Rimsky. DE HEL VAN DANTE Een film waarover zal gesproken worden, Woensdag 29 en Donderdag 30 December. ZIJ KOMEN IN 'X KORT Doublepatte en l'atachon als Wereld 1 trotters. Zondag aanstaande 19 December, houdt de Duivenmaatschappij Gelijk heid voor allen «gevestigd mhet Volk huis te Geeraardsbergen, hare jaarlijk- sclie groote tentoonstelling van de duiven weike in onzen bond, geduren de het verloopen seizoen een eerste prijs wonnen. Allo! liefhebbers uw eenige gelegenheid om waarlijk kop- vliegers te bewonderen. Voor de liefhebbers, welke eeneerste prijs wonnen, geldt dit als uitnoodi ging, doch bijgevoegd dat het de duif is welke den eersten prijs won, die ze moeten tentoonstellen. De duiven zul len door een onpartijdige jury gekeurd worden, en een diploma zal toegekend worden aan den scnoonsten ouden dui ver en de schoonste oude duivin even als aan de schoonste jonge duiver en duivin. De uitreiking der Diploma's zal op Zondag 26 December geschieden even als deze van de liefhebbers welke meer dan 35 prijzen behaalden. Te dier gele genheid zal de Maatschappij hare 2' groote tentoonstelling geven. Elke liefhebber welke meer dan 35 prijzen behaalde zal in ons lokaal 5 duiven ten toonstellen. Dus liefhebbers op post, daar u nu de gelegenheid geboden wordt om waarlijk de kampioenduiven van 1926 te bewonderen. Het Bestuur. HUWELIJKEN. Gilbert Van Der Maelen Gentschestr en Margueriet Mertens, Edingschestr. Edouard De Clercq, Gasthuisstr. en Julia Van Brackel, Steenstr. GEBOORTEN. Romain De Martelaer, Edingschestr. Roger De Bodt, I.essenschestr. Simonne Matthys, Oudenbergstr. Henri Derder, Ëuizemontstr. Edouard Saligo, Pachterstr. Georgette Matthys, Gentschestr. OVERLIJD F.NS. Anna De Clercq 26 j. vrouw Fernand De Blieck, Markt. Emma De Vleescliauwer S3 j. Wed. PieterVan Nieuwenhove, Hospitaal Iïlisa Van Ruyskensvelde 28 j. vrouw Alfons De Roeck, Kotlegiestr. Strijdpenning. Solo slim gespeeld bij Frans Aarts door Frans Bonnier 1,25. Gezongen door De Smet Alfred rondgehaald door Prieus Rich. 4,40. Ninove. Rondgehaald op het Chocoladefeest van onzen Vrouwenbond, na het zin gen van verschillige liederen door de gezellinnen ,84,80 fr. Nieuwerkerken. Gezongen doorClemence Do Schry- ver en Oscar V. Kossem Het Wer korsloren bjj Marchal rondge- liaaM 3,85. Gezongen door Gustaaf V Gys"gliom en rondgehaald 2,lo. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeidstraaf, 14, AALST. l'rograma voor Vrijdag 17, Zater dag 18 en Zondag I J December. KINDEREN TOEGELATEN Zijne Majesteit vermaakt zich met Frances Howard, Adolphe Menjou en Ricardo Cortez. DE LIEVELING met Lois Wilson en Noah Becry. 's Maandags verandering van programma De Schoonste Filmen Het Heerlijkste Muziek De Laagste Prijzen i lendengeschot, spierpijn, 1 pijn in den rug en de lede- i maten, zenuwpijn, afmat- tende hoofd- en tandpijn, j worden doelmatig en af- doende bestreden door het zenuw-kalmeerende, onschadel ij ke In alle apotheken. Eén cachet ofr.6o, 6 cachetlen#3 fr.5o Zelfde fabrieken als AKKER» Abdijsiroop Kf-zaZMKNNNHMHBNNHBtaaililfli 5 paardenkracht zoo goed als nieuw. Inlichtingen te bekomen ten bureele der S. M. Hand in Hand.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3