Cinema Palaee BelgischeBank van den Arbeid WEIjLE Erembodegem DENDERLEEUW IDDERGEM i.EDE SOTTEGEM len' o.u. NINOVE. ieeraardsbergen Yskille Harten Prachiig Progamma Vergeet niet DENEEF-Kl EFFER STRLIDPENNING. Partijgenooten Stoven Stoven I! van Bouwwerken. Alph. Robillard-l)e Lil l»E FAAM EENER APOTHEEK KAPITAAL eu RESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas S 1/2 0/0 kt, en Ondememingshoofden of Be raden of Werklieden bij eene onder- ming binnen het gebied van den ■rkrechtersraad werkzaam zijn, het- yedurende gansch het iaar, hetzij arende sommige tijdperken van het De hoofden van onderneming, de jrklieden en bedienden die op 1 Juli aandoen, zou dit ten minste op den rug der arbeiders niet mogen gebeuren. Wij socialisten, verdedigen den bo terham van vrouw en kind vóór alle partijbelangen. Het woord is aan de broodroovers. De Dender van Zondag 1.1., somt voor de honderd ste maal op, wat de geel-groenen zooal HC UUltl UU, nai UI. t !7 hunne woonplaats hebben bmnen gedaan hebben... op papier natuurlijk. t gebied van den raad, worden T. 1 ibtshalve door de zorg van het ge- tentebestuur hunner woonplaats als izers ingeschreven. Zij die voldoen aan de voorwaarden it reischt om kiezer te zijn doch hunne Don plaats NIET hebben binnen het •bied, moeten willen zij ingeschreven orden, zich richten tot het gemeente- stuur der plaats waar de onderne- ing gevestigd is, welke zij beheeren waarbij zij werkzaam zijn als bedien- in of werklieden. De aanvraag tot inschrijving dient n laatste den 5 Juli ingediend. Wetgevende Kamers en Provintie. Hebben recht ingeschreven te wor en op de kiezerslijsten, alle Belgen en j die de Groote Naturalisatie hebben otvangen, die van het mannelijk ge acht zijn, op 1 Mei 1927 den ouderdom an 2l jaren hebben bereikt en op 1 Juli 127 ten minste zes maanden verblijf in ,elst hebben. Gemeenteraad. Al de Belgen, mannen en vrouwen, a zij die de Kleine Naturalisatie ont- angen hebben en die voldoen aan de oorwaarden hierboven voor Kamers n Provintie aangehaald. ten voordeele (nadeele soms van het officieel onderwijs. Natuurlijk moest braaf Arthurken nog eens liegen lijk 'ne ketter. Hij zegde dat de Boekerij der Ver broedering 137 lezers heeftdeze van het socialistisch Nationaal Syndikaat is dood Mis jongen, de uwe heeft nooit be staan deze van 't Syndikaat waar ook uw kinderen komen boeken halen staat er zoo flink voor, dat we voor het aanstaande seizoen zullen 2 dagen per week moeten zetten, om onze weet gierige vrienden te laten putten in ons 6oo boeken. Zondag 3 Juli neemt ons muziek deel aan de Inhul- I digingsfeesten van Gezel Van de Meu- lebroeck, als Burgemeester te St-Gilles- Dendermonde. Vertrek om 13.34 uur. Bericht aan de vrienden. Hel is dus Kermis leden Zondag op onze gemeente. Wie jou er durven nalaten 't lokaal te be oeken Bizonder de Aalstenaars wer en verwacht. Er zullen lekkere dran- :en zijn, smakelijke bieren, en goed oorzien buffet. Er zal geen leute ontbreken. Ter gelegenheid ian Pinksteren hebben onze liberalen ran Erembodegem hun jaarlijkschen litstap gedaan naar 't Sas van Gent. Niettegenstaande de menigvuldige op oepen aan hunne leden waren er bitter ireinig opgekomen, zoodat het muziek raast niet wist van wat hout peilen te naken. Ten einde raad hadden ze maar ten lo tal kinderen genomen om als muzikant te figureeren. Maar 't was iurieus om hen te zien opstappen met ii paar dikke kaken. Maar't was toch veel groskes bij, ziet je. En dat maakt effect. De andere groep Libe ralen, n. 8, hadden alles opgetrommeld en waren het Pinksterenfeest in Aalst komen vieren. Na nog al potten gepakt te hebben kwamen deze in een goede 'emoedstemming. zoodanig dat ze iovenarms aan 't boften gingenen ook aan 't ruzie maken. Men zegt dat het er nog al doorging, De instrumenten wierden niet gespaard en men takelde elkander er vreeselijk mede toe er moesten er per auto huis waarts gevoerd worden.... 't Is schoon voorde deftige liberalen, de mannen van goedeopvoeding.... Zoo was hun feest dan ten einde geloopen. Ze waren in groep met een 50 tal vertrokken maar kwamen uiteengeslagen terug. lat 128 Zondag hadden we in ons Achturenhuis een Vergadering voor de werkbroeders uit de private nijverheid. Er werd een flink bestuur samenge steld. De makkers zullen voortaan vergade ren den le Zondag van iedere maand, om 3 uur. De wagen is aan 't bollen. Stillekens aan komen alle arbeiders tot hun plicht. Het Achturenhuis wordt de citadel van alle bewuste arbeiders. Het Achturenhuis wordt vergroot. De werken zullen nog vóór de Kermis worden uitgevoerd De Cinema is door ons overgenomen geworden. t Heden Zondag spelen we voor de eerste maal. Al de vrienden zullen hem regelma tig bezoeken. Het bestuur zal zijn uiterste best doen om goede filmen te hebben. Kermis Leeuwbrug is van't jaar, dank aan de socialisten, een echt succes geweest. Gedurende ruim 5 uur doortrok onze fanfare De Werker heel de wijk. Al de vrienden hebben, als gewoonte, aan ons muzi kantjes een gul onthaal voorbehouden Aan allen onzen besten dank. En nu vooruit, om toekomende jaar nog beter te doen. Een Schandaal Sedert Nieuwjaar hebben de werklie den en bedienden van de gemeente, nog geen cent loon ontvangen. Als geel en groen elkaar den duivel In den goeden ouden tijd als De Wellenaar de menschen met beloften om den tuin trachtte te leiden, dan vonden we daarin regelmatig geknib- bel over het laat- maar gaan in t bouwen. Zij zouden alles doen zooals in de groote steden. Och arme onze groen gelen laten den rommel maar draaien. Allerhande hokjes, kleine en groote en soms nog met welriekende geuren, worden nu uit stemmenbelang overal toege laten. Waarlijk, Welle heeft de felste klep pers in zijn gemeentebestuur. Meeting op 't Dorp Zondag 1.1., na de eerste mis, was onze Volksvertegenwoordiger Pr. De Bruyn op post, om onze arbeiders en boerkens komen toe te spreken, over de nieuwe wet der verhooging der ou derdomspensioenen en de pachtwet De bijval was uitstekend. Allo arbeiders van Welle, nog wat meer durf en onze gemeente wordt rood. De socialistische gedachte dringt hier meer en meer door. Verscheidene makkers traden reeds in de rangen der Syndikaten. De Socialistische Ziekenbond gaat met rasse schreden vooruit. Dank aan de aanhoudende propaganda van onze vrienden hebben ze dees week het 60' huisgezin kunnen inschrijven Van harte gefeliciteerd 1 Den Oudon Slenfte** blijft hier nog altijd in zwang. Over de jaren heen, hebben deze die aan het be wind waren, alles in het geheim afge handeld, om de bevolking onder den domper te houden. Als men nagaat hoe geheimzinnig de gemeenteraadszitting en plaats grijpen, mogen wij gerust zeggen dat men aldus wil beletten, dat er een werkman iets zou kunnen vol gen van hunne konkelfoes-politiek. Weten onze h. h. gemeentebestuur ders dan niet, dat iedere openbare ge meenteraadszitting 24 uur op voorhand schriftelijk moet aangekondigd wor den? Ditis nog nooit geschiedt, en wij pro testeeren tegen dergelijke handelwijze. De vrijheid en het recht onzer inwo ners wordt hier metde voeten getreden, en dat moet uit zijn. Intusschen zeggen wij tot alle inwo ners, om van dichtbij alle handel en wandel te volgen, ten einde eens te kunnen overwegen op welke wijze er met de gelden en belangen der inwo ners wordt omgesprongen. Het socialistisch weekblad Recht en Vrijheid is hierover best aangewe zen om u in te lichten, over de ge meentepolitiek. Niets gebeurd erop de gemeente, of we zijn er bijom eenerzijds de wanda den onzer bestuurders aan de schand paal te spijkeren, en anderzijds de be volking bewust te maken, opdat zij als plichtvervullende burgers, hare rechten zouden weten te eischen. Uitsluiting, We vernemen dat er twee duivenlief- hebbers door de Beschermmaatschap- pij in het Vlaamsch Huis voor eeuwig zijn uitgesloten. Wat zou hier van de reden zijn Naar Dcnrfermonde Op Zondag 3 Juli e. k., neemt de Soc. Propaganda-Club van Lede, met vlag deel aan de Inhuldiging van Gezel Van de Meulebroeck, als Burgemeester van St Gilles-Dendermonde. We doen een krachtigen oproep tot al onze kameraden, om in groot getal ons vaandel te volgen. Politikus. Over een viertal wekeD gingen 3 bewoners van de Godveerdegem- straat, den heer Burgemeester vin den om inlichtingen te bekomen, nopens het halen van drinkwater, 't zij hoever het ook moge wezen, of ten minste daar ter plaatse, hetzü in genoemde straat water te bekomen. Die bewoners wierden nog al goed afgezweept van onzen burgervader, het zij het streng verbod van aan de pompen water te halen met kuip of andere soortgelijke tonnen, zoodat deze die het noodige water moeten hebben, zoo van 350 100 meters ver het moeten halen met emmers. Wij komen er niet tegen, wanneer een politiereglement bestaat, die het verbiedt, het moet met volle plicht geeërbiedigd worden, maar waarom gebruikt den heer Burge meester twee maten en twee gewich ten, wanneer hij persoonlijk aan de vragers verklaarde, alsdat het water enkel mag dienen voor te drinken en te koken, maar niet voor te schuren oftewasschen Dagelijks ziet den heer Burgemee ster en de plaatselijke politie, dat er met het water geschuurd en ge- kuischd wordt, want moet daarvoor niet eens zijn gebuurte verlaten, zelfs worden er rijtuigen, kuipen enz. mede gereinigd. Moest men zoo de puntjes op d-> i's zetten, dan ware onze politie on- achtig, om de proces verbalen op te maken. In tijd van kiezing zou men de bewoners zoouietafzweepen, heer Burgemeester, dan is men niet beschaamd om zijne stem af te bede- Cinema. Zaterdag 18, Zondag I9 en Maandag 20 Juni De zoon der prairiën met William 's Hart en «De grrroote zaak van Potash» een schoon programma ln 't kort Een film van bijzonder groote waar de, waarvoor gansch Ninove zal te been zijn. Wat men zegt. De programma 's in de Vokscinema overtreffen alles en zijn steeds ver zorgd, en mén voegt er bij dat de in- gangprijs zeer laag is, rekening hou dende van de waarde der filmen en het bestuur zal zorgen voor steeds beter en beter. Het schoonste en het beste ziet men in de Volkscinema. Spreekt over den Volkscinema, want het bestuur doet de grootste opofferingen om elkeen te bevredigen. Cinema. Heden Zondag 19 en Maandag 2o Juni, buitengewoon programma «Over- winner trots alles» een schoone sport film er. een bijzonder aandoenlijke komedie met de groote artiste Mary Pickford De Musschen Toekomende week. De lichttoren een deemsche film van waarde en De lotgevallen van Jones s een lachsucces met Reginald Denny, de koning van het humor. Zeer kortelings De groote fransche film - De wieg van God met 40 der bijzonderste film artisten, een film, dewelke ophef zal verwekken. S. M. Verbroedering Verleden week werd den deel uitge keerd op den aznkoopderwinkelwaren en wij hebben bestatigd, dat er nog velen zijn, die willen doorgaan als goede socialisten, en weinig aankoopen in hun eigen inrichting, 't Is onbegrijpe lijk dat iemand, die zich syndikahst noemt, zulke onverschilligheid tegen over de coöperatief aan den dag legt. En als men vraagt om welke reden zij hun plicht als samenwerkers niet vervullen, dan zijn het slechts onbedui dende uitvluchtsels, welke aangehaald worden. Wij zullen niet zeggen dat het slechte wil is, maar in alle geval is het een be wijs, dat deze partijgenooten, niet de noodige belanglijkheid hechten aan onze inrichtingen, dat zij wel de voor deelen, uit de samenwerking willen ge nieten, maar niet willen helpen aan de grootmaking onzer instellingen. Moesten allen, die voor plicht heb ben te helpen van onze coöperatief grooter te maken, eens wat goeden wil toonen, de vooruitgang dewelke wij bestatigen, zou nog van grootere be- teekenis zijn. Wij hopen dat zij toch eens zullen hooren. De Kermisfeesten. Wij vernemen dat de stedelijke feest commissie reeds enkele vergaderingen heeft gehouden, en dat dit jaar de feestelijkheden verscheiden en aan trekkelijk zullen zijn. Hand* Isf oor In de schoolgebouwen der Kaai zal gedurende de kermisdagen een handels foor ingericht worden door de stede lijke handelskamer, en waarvoor het stadsbestuur een toelage heeft verleend Werkrechtersraad- Wij roepen de aandacht onzer leden op de belangrijkheid om de verkiezin gen voor de werkrechtersraad. Dus moet iedereen er op waken dat hij in geschreven zij als kiezer. Inhuldiging Vlag Toekomende Zondag 26 wordt de vlag van het Nationaal syndikaat inge huldigd te Nederbrakel. Onze fanfaren Verbroedering zal deelnemen aan den stoet. Vertrek naar Nederbrakel met den tram om 13,35 ure terugkeer om 2o,56 ure. 14 en 15 Oogst. Feestelijkheden ter gelegenheid der inhuldiging van de vlag van de Oud- Weezenbond, Congres, Concerten, Stoet. Men zegt ons dat gezien de toe tredingen, men voorziet dat de inrich ters zich zullen mogen verheugen in het wellukken hunner feesten. Alle maatschappijen der stad worden verzocht hunne medewerking te ver leenen. Het stadsbestuur heeft ook een toelage aan den Oud-Weezenbond toe gekend. School Buizemontstraat, Het schepencollege zal aan den ge meenteraad voorstellen eene gemeente lijke jongensschool in te richten in de gebouwen, aan de stad toebehoorende gelegen in de Buizemontstraat. Aan do Mutualiteiten. Ten gevolge eener beraadslaging, door den gemeenteraad genomen ir 1q26, is er aan de verschillende mutua liteiten een toelage verleend voor hun geneeskundigen dienst in het kraam bedfonds. Er wordt aangedrongen om de toelage uit te breiden tot de raad pleging voor de zwangere vrouwen en vergoeding voor ziekte. Burgerlijke stand. GEBOORTEN. ren l,oo Omdat Raymond's plan mis lukte l,oo. En met zijn stijve gedachten alleen m est blijven l,oo. 't ls niets jon- jen, dat komt wel l.oo. Omdat Oscar, ?ol en Henri zoo hartelijk lachten l.oo. Omdat Prosper 's Maandags, zoo fier als een pauw, met een bloem op zijn veston, een uur te laat kwam l,oo. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 17 en Zater ag 18 en Zondag 19 Juni, om i i/2, en 8 u. Kinderen toegelaten. Eene superproductie van William De Mille. Cecums dm Glacé met RICHARD DIX, LOIS WILSON en VERA REYNOLDS. Een prachtige zedenstudie. Maandag 2o Juni 1927, om 5 en 8 ure. Kinderen toegelaten. Zooals naar gewoonte zal er een opgevoerd worden. dat voor alle verhuizingen U best bediend zijt bü Moorselbaan 68, Aalst. Gesloten verhuiswagen. Marcel Van Onacker, Warande Ro ger Matthys, Edingschestr. Walter Herregodts, Hooiweg Jules De Pesse- mier, Lessenschestr. OVERLIJDENS Gustaaf De Vlaeminck, 89 j. wed Christina Merckx Maria Louiza Pous- set, 3 m. Vansantenstr. VOOR DE SIGARENMAKERS. Concordia 45,oo Personeel Gaz 22,00 Henri Jacobs lo.oo. Gezongen door I Van der Borcht van Ninove lo,5o fr. AALST Overdracht507,17 fr. Gezongen door Henri .Kindermans bij Victor Amant 8,50. Gezongen door Alphonsine V. d. Maele in de herberg bij Petrus Poepe, Drie Sleutelsstraat, en rondgehaald door Edmond Poepe 5,oo, en omdat de Drie Sleutelsstraat gewonnen hebben met kaatsen, is er ne goeiën gepakt en Edmond ging nog eens rond en het was 7,25. Gezongen door De Bruyn Josephine op het huwe lijk van Leopold De Bruyn en rondge haald door Leontine hlichels 35,00. Gezongen door Theophile De Bruyn op het zelfde huwelijk 18,75. Totaal fr. 74,5o. DENDERLEEUW Omdat Raymond 2 zitplaatsen be reidde in de Renault l.oo. Omdat de chauffeur goed meewachtte l,oo. Ma dame van de chauffeur werkte tegen l,oo. En plaatste 't lieve kind van vo- Laat uwe electrische instal laties zooals Licht, Motoren, Bellen, enz. uitvoeren aan zeer lage prijzen door ALOIS JASPERS 14, ARBEIDSTRAAT, I4 AALST - HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeidstraat, 14, AALST. Onderneming AANNEMER, Nederboelare Reep 104, - GEERAAROSBERSEN - Bevoelt zich aan voor alleihande metselwerk, alsook voor het leggen van Vlooren, Ceramiqueen Cement, Faïonce en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzea, Spoedige Bedieuing Is niet toe te schrijven aan hare GOEDKOOPE geneesmiddelen, maar wel aan het vertrouwen in den apotheker zelf en de kwaliteit zijner afgeleverde waren. MUTUALISTEN voor stipte en zorgvuldige uitvoering uwer geneeskundige voorschriften, uitgelezene en versche produkten, wendt u in vollo vertrouwen tot de Apotheek Jos. De Ruyver, Beverstraat, Ninove. Maatschappelijke Zetel GENT, Volderstraat, I* Agontschappon: LA LOU VIERE, Sylvain Guyauxstraat, 45 BERGEN, Chisairestraat, 10. Hulpbureel: CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Wissels en Vreemde munten Aan- en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 I/2 o/o Intrest op voorhand betaalbaar Opening van deposito en hopende rekeningen Documenten accrediiieven Disconto en inning Verhuringean Brandkoffers

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3