«FLOHA Cinema Palace Belgische Bank van den Arbeid m VOLKSCINBIV LEDE. DENDERLEEUW. NINOVE. Geeraardsbergen STRIJDPENMIVG. Kameraden, De Rozenridder De Man met het ijzeren Masker S3I Vergeel niet DENEEF-KIEFFER Cinemaliefhebbers Moorselbaan - AA! ST Partijgenooten Stoven Stoven van Bouwwerken. Alph. Robillard-De Lil DE FAAM EENER APOTHEEK KAPITAAL ea RESERVEN volledig geslorl 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas S 1/2 0/0 rust gesteld, dat de 5 0/0 zal gegeven torden. Voor1 de Helpers der Spinnerij ran de Viscose-Fabriek, hadden wij een kort onderhoud, om verderen uit eg te bekomen over den inhoud van den brief ons door den H. Bestuurder gezonden. Het weder antwoord die wij aaar den H. Bestuurder hebben ge stuurd, bevat nader uitleg over de rraag om verbeteringen te brengen aan deloonen der Pottewasschers. Den H. Bestuurder liet ons gewor den, wanneer de nieuwe spinnerij in werking zal treden, aan de loonen van sommige werklieden verbeteringen zullen gebracht worden, waarbij de Pottewasschers begrepen zijn, en die in nieuwe voorwaarden zullen werken. De Groenkruisers blijven volharden in hunne boosheid, met te beweren dat de wevers die wei gerden steunbriefjes te koopen zouden bedreigd worden, door onze leden die werken in de weverij op den Brussel- sche steenweg. Daarom hebben wij M. Bastiaens nitgenoodigd voor eene samenkomst met de leden van het Kristen Syndikaat en deomhalers van deze weverij. Bastiaens antwoordde nog door ziekte weerhouden te zijn, doch wij hebben hem Maandag ontmoet, zoodat wij den ken toekomende week nieuws van de voorgenomen samenkomst te kunnen mededeelen. Leden der Vakbonden Vergeet niet dat de nieuwe bijdragen belangrijke vermeerderingen van steun geven. Gij die tot heden nog de oude bijdragen aanbetaald, overweegt goed wanneer Ge in strijd moet gaan of door werkloosheid wordt getroffen, de nood in de huisgezinnen het ergste wordt dan komt een groote onderstand uit de vakbonden goed van pas. Daarom is het noodig dat de achter blijvers zich in regel stellen met de nieuwe bijdragen, ae overgroote meer derheid van de leden onzer Vakbonden hebben dit goed begrepe*, het zijn slechts nog uitsonderingen die de oude bijdragen betalen. Mannen, Vrouwen, in Uw belang stort de nieuwe bijdragen. Arbeiders begrijpt Uw plicht De stabilisatie welke een economi sche krisis uitgelokt heeft, heeft zich reeds fel doen gevoelen in de werkers gezinnen. Het leven verduurt, de koopkracht vermindert, en in menige gezinnen dringt de armoede binnen, terwijl de patroons met millioenen winnen, ziet men aan onze werklieden de kleinste loonen betalen, zelfs nog trachten ze te yerminderen. Wij werklieden, kunnen daar een einde aan stellen met ons allen eens gezind aan te sluiten in onzen vakbond en door eensgezindheid langs den weg der organisatie, om ons lot te verbe teren. Werklieden, sluit u allen aan in ons syndikaat, willen wij sterk staan tegen over de patroons. Een vraagsken Waarom heeft Leo eene buis uitge stoken, als de politie de konijnen vellen aan Matthys moest laten zien Hoe gaat het met onze Gemeentebestuurders Sedert eenige weken is er in Lede rust ingetreden. De vijanden van den burgemeester hebben hunnen bek in de pluimen gestoken om hem er nooit meer uit te trekken. Op de zitting van 1-7-271.1. werd er ook neit het minste woord tegenge- stribbelt, zooals de katholieken den hutsepot gereed maken etende fronters hem, en ook de Matthyssen laten het hun goed smaken. Het wordt om den dag klaarder, dat al de partijen elkaar de hand gedrukt hebben om de socialisten te bekampen en hun uit Lede te drijven, want toen Wouters zijnen eigendom aan de so cialisten verkocht had, werd hij menig maal uitgescholden, dat hij zijn steun verleende aan de socialisten. Dit mocht hij niet gedaan hebben. Matthys ging het hem eens aantrek ken om de roodjes uit Lede te drijven. Eenige lichtgeloovigen hebben gelui sterd; maar den wortel van het socialis me staat in Lede vast en groeit met een ongeëvenaarde snelheid. Onze werklieden beginnen klaar te zien want zij hebben nu eene les gehad en zijn overtuigd dat zij voor zes jaar de ver drukten zijn en zich voor de zooveelste maal hebben laten foppen do<pr de hee- ren alles voor mij en voor u niets werk- man' Politikus. Bevoorraad U voor den komenden dfinter Allerbeste kolen aan 23o,oo fr. de 1000 kgr. zijn te bekomen in het boe. Volkshuis, Statiedreef, bij de Serre. Allo 1 wie voorziet zich in tijds Het vieren van den verjaardag van den Guldensporenslag is hier onopge merkt voorbijgegaan. Een vijftal leeu- wenvlaggen bij de fronters en in de Pardessusstraat, nationale vlaggen bij de katholieken. Dus een duel tusschen geel en geel groen. Bij de werklieden onverschillig heid. Onverschilligheid? Niet voor het feit zelf, want de werkers gedenken met eerbied den grooten slag die de wroeters, de verdrukten van 1302 tegen hun aartsvijanden, de kapitalisten, hebben geleverd. Kwam het er op aan dat stuk klas senstrijd te vieren, ze zouden als een man in de rangen staan. Maar als geel en groen-geel dien dag willen misbruiken voor andere doelein den, dan passen de werkers en blijven 't huis. i Algemeen opgemerkt dat M. Jan ge wezen burgemeester, den franskillon bij uitstek, nu uit stemmenbelang ook al zijn vlag uithangt. Wat schuilt daar- onder Inhuldiging Volkhuis te Onkerzele. Deze feesten grijpen plaats, op Zon dag 7e Oogst. Ons muziek neemt er aan deel. Vertrek met trein van 12,32 u. tot Idegem. Iedereen op post. Cinema. Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli, Bui tengewoon programma De Rit des Doods met George O'Brien. De Kampioen met Mary Carr en William Russelle, en een extra komiek. Een Serie Filmen De nieuwste, de beste, de schoonste en prachtigste filmen zijn door het be stuur van den Volkscinema gehuurd. S. NI. Verbroedering Afd. De Redding Ninove. BERICHT Ter gelegenheid der jaarlijksche ker mis, zal er als gewoonte te verkrijgen zijn, fijn brood, aan verschillende prij zen. De leden dewelke er zich willen aanschaffen, moeten zich bons aaokoo- pen bij de broodvoerders, jetonverkoo- persofinde winkel, tot ten laatste Vrijdag 21 dezer. Alleen de gereed opgemaakte inste ken worden aanvaard. Brooddeel De brooddeel zal uitgekeerd worden, de le week der maand Augustus, de volledige regeling zal worden bekend gemaakt met een circulaire. I Cinema. Heden Zondag IT on Maandag la Juli. De groote succesfllm Maakt u niet Kwaad - Pouiquoi s'en faire» een der beste van de groote cinoma- artist, voorafLevens Poppen met de bevallige Viola Dana. Woensdag 2o en Donderdag 21J uli PRACHT EN SCHOONHEID» de groote film van pbysieke kuituur, en De Nacht der Weerwraak - dra ma, een buitengewoon programma. IN 'T KORT Doublepatte en Pataehon Bok sers - De Zoon van den Cheik de laatste film van den betreurden Ru- dolf Valentino. Een film met don iranschen vlioger Nungesser. S. M. Verbroedering Door sommige partügenooten, die het voorbeeld zouden moeten geven van getrouwe samenwerkers te zijn, worden somtijds onzinnige uitvluch ten gezocht om hunne onverschillig heid tegenover de coöperatie te ver ontschuldigen. Nochtans is het reeds meermaals bewezen dat de samen- werking voor de syndikale beweging in 't bijzonder, en do werkersbewo- ging in 't algemeen, do grootste steun was. Was hot niet do coöperatief, de welke door het verschaffen van een degelijk tehuis in hare lokalen, aan de syndikaten de gelegenheid gaf zich uit te breiden, en zoodoende meehielp om meer meezeggingschap voor de arbeiders te verwerven. En in de politieke strijd, waren steeds de lokalen der coöperatief ter beschikking van de partij. Sommige Dartngenooten schijnen zulks niette begrijpen en blijven onverschillig tegenover onze coöperatief. Wij doen een beroop tot alle onze vooraanstaanden tot de secretarissen onzer syndikaten, tot onze mandata rissen, om de beheerders der coope ratief te helpen, om van al degenen die zich syndikalist noemen, ook goede cooperateurs te maken. Brooddeel Deze zal worden uitgekeerd voor Geeraar sbergen, den 27,28 en 29 Juli, ten bureele der maatschappy, Volkshuis. Voor de leden van Onkerzele, zal den deel uitgekeerd worden, te On kerzele in het Volkshnis, den Dins dag 26 Juli.Men raadplege de circu laire, afgegeven door de jetonver- kooper. PRACHTIG CONCERT ZATERDAG 23 JULI om 8 1/2 ure 's avonds op den kiosk ter Groote Markt, door de fanfaren «Verbroedering onder het bestuur van M. Edm. Hooghuis. PROGRAMMA 1. Vive le Président (marche) Rousseau 2. Princesse enchautée (ouverture) Langlois 3. Les Contes d'Hofmann (fantaisie) Offenbach 4. Vestris (danse mimique) Gilson 5. Milenka (fantaisie) J. Blochx 6. Cache cache, Scherzctto F. Andrieu 7. Bocher Fantöme (ouv. dramat.) F. Popy 8. La Chaste Suzanne (fant.) Gilbert NAAR NINOVE Ooze fanfare Verbroedering zal Zondag *4 Juli, om 5 ure namiddag, een concert geven te Ninove, ter ge legenheid der kermis. Wij doen een oproep tot de vrien den om talryk ons muziekkorps te vergezellen. Wy zijn overtuigd dat onze fanfare te Ninove met eer het prachtig programma zal uitvoeren. Elecftrioiftelft. Veel wordt er gesproken over de eloctriciteit, en door sommigen wel beweerd, dat deze kwestie reeds lang moest opgelost zijn. Het stadsbestuur zal niets ver- waarloozen om deze kwestie eene oplossing te geven in 't voordeel der stad, maar er moet rekening gehou den worden van vele faktoren, en bijzonderlijk dat er moet getracht worden om de meeste voordeelige voorwaarden te bekomen. De Handelsfoor Voleens wy vernemen zyn er reeds vele bijtredingen bij het inriehtings- komiteit toegekomen, en is het wel- lukken der eerste handelsfoor ver zekerd. De Weezenfeesten Wij rekenen het ons ten plicht de aandacht onzer bevolking te trekken op de feestelijkheden, ingericht door den Oud-Weezenbond, op Zondag 14 en Maandag 15 Oogst, ter gelegen heid der inhuldiging hunner vlag. Kermisf eesten Het programma voor de kermis feesten is om te zeggen in orde, en men veraokert ons, dat het ten min ste zoo aantrekkelijk, zoo niet aan trekkelijker zal zijn dan vorige j aren Ook Opmerkingen Nevens de vraag, dewelke men hoort stellen, wanneer wordt dit of wanneer wordt dat werk uitgevoerd, hoort men ook zoggen dat het tyd wordt alsof het vroeger geen tyd was om zulks te doen. Wij hebben begonnen met het Bokerstraatjo in goeden staat te herstellen, on zie zulks bevalt ook niet aan sommigo h°oren, want moest nu toch eerst dit straatje hersteld worden. Wy kun nen antwoorden omdat hot mis- schion wel vijftig jaren geleden is dat men gedacht heeft, daar iets te moeton doen. De burgersstraten werden vroeger eersten vooral onderhouden, wij be twisten niet dat deze straten moeten goed onderhouden zyn, maar ook do straten der werkerswijk« n moeten toch begangbaar zijn. De ti.'d van te zeggeD, 'tis maar klein volk, hetwelk in klpine straten verblijft, is voorbij, de arbeiders hebben door hun optreden zich we ten doen te gelden. Vroeger waren het ratuurlijk do rijke heeren alleen, ■lie over alles te beschikken hadden en allf s regelden naar hun gof>st ing, maar nu heeft de h«iligo familie van don arbeid iets te zeggen, en dao zal iedereen toch moeten begrijpen, dat de werkeiswyken ook odzö belang stolling gaande maken. En de bewoners dezer wijken we ten genoeg, dat wij bet mogelijke zullen doen, maar weten ook dat er tijd en middelen noodig zijd Wij zullen laten beknibbelen door sommige tegenstrevers, en verder ons plicht doen tot welzyn van volk en stad, E. Collyns. De Lustige Vrienden De partygenooteD, die oen accor- de onbespelon, worden opgeroepen zich aan te geven als spelend lid on zer maatschappij. Wy doen ook een beroop tot vrouwen en mannen om onze maatschappy to steunen, door lid te worden. Men kan zich aange ven eiken Donderdag op de repetitie van 8 tot 9 ure. De Voorzitter, Gastaaf Huwé Naar Ninova De Lustiee Vrienden gaan naar Ninove, den Zondag 3l Juli. Vertrek om I,3o ure namiddag. De partyge- nooton, dewelke verlangen onze maatschappy te vergezellen, kunnen zich aangeven bij gezel E. Collyos. Prys heen en weer 5 frank. Vergadering in het Volkshuis, Groote Markt, om 1 ure. Het Bestuur. Nieuw Volkshuis Vrouwen, mannen, het ordewoord van nu af moet zijn, naar Onkerze le op Zondag 7 Oogst Geeraardsbergen moet er sterk vertegenwoordigd zyn. De vrienden van Aalst, Denderleew, Ninove, Sot- tegem, enz. zullen op post zyn. Wij hebben een plicht te vervullen tegenover de vrienden van Onker zele. Burgerlijke stand. HUWELIIKEN Benoit De Smet en Lea Daver, Gent- schestr. Robert Cauwel, Nieuwe Baan en Cla ra De Froy, Papiermolenstr. Henri De Spiegeleer, Onkerzele en Georgina De Lil, Boulaerstr. Frans Pennewaert, Boulaerstr. en Jeanne Mollewinckel, Oudenaard- schepoort. GEBOORTEN. Achiöl De Leye, Buizomontstraat. Nolly Bersipont, Markt. OVERLIJDENS Stopbania Jacquart 7o j. Wed. Fe lix V. D. Pypen, Gasthuisstraat. Karei Boxstaol 85 j. oageh. Buize- mont. AALST Overdracht710,82 fr. Gezongen door Rachel Roelandt in de Nieuw Valentino en rondgehaald door Jan De Saedeloer 6,50. Omdat Petrus als liberaal niets gaf, doet zijn kozijn er l,oo bjj. Gezongen door Jan Gits bU Tb. Vergylon Hoogeves- ten en rondgohaald door Melanio Roelandt 6,00. Gezongen door Char lotte Theunis uit Leuven OJj Osoar Van Gavor 7,00, Gezongen door Con stant Van d. Broeck, by hom zelf en rondgehaald door Pieken 7,86. Totaal fr. 27,7B als ge naar Oent gaat vergeet niet een goed glas Bier te gaan drin ken de Welgekende Café Terdonk Mi DE HEEF BERNARD I PERSTRAAT, j, GENT. Schoolstraat, (.4, AALST Programma van Vrijdag 15 en Zater dag 16 en Zondag 17 Juli, om 1 t/2, 5 en 8 u. Kinderen toegelaten. Le Chevalier k la Roze Prachtig geschiedkundig drama met Huguette Dufflos de vertolkster van Koenigsmarck en Jaque Catalain. Voor Maandag 18 Juli om 5 en 8 u Kinderen toegelaten. dat voor alle verhuizingen U best bediend zyt by Moorselbaan 58, Aalat. Gesloten verhuiswagen. Op Vrjjdag 22 Juli 1927, HER OPENT de zyne deuren, met een oprecht aan- trekkelykkGyk programma. Laat uwe eleotriaohe instal laties zooals Licht, Motoren, Bellen, onz. uitvoeren aan zeer lage prijzen door ALOIS JASPERS 14, ARBEIDSTRAAT, U AALST - HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Apbeidatraat, 14, AALST. Onderneming AANNEMER, Nederboolare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN - Beveelt zich aau voor allerhande metselwerk, alsook voor het leggen van Vlooren, Ceramique en Cement, Faïence en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening Is niet toe te schrijven aan hare GOEDKOOPE geneesmiddelep, maar wol aan het vertrouwen in den apotheker zelf on de kwaliteit zijner afgeleverde waren. MUTUALISTEN voor stipte en zorgvuldige uitvoeriug uwer gonoeskundige voorschriften, uitgelezone en versche produkten, wendt u in volle vertrouwen tot de Apotheek Jos. De Ruyver, Beverstraat, Ninove. Maatschappelijke Z.-tel GENT, Volderstraat, I. Agentschappen; LA LOUVIERE. Sylwain Guy.ux.traat, 4B BERGEN, Chlsairestroat, 10. HulpbureeiCHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en hopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuringean Br andkoffers Wissels en Vreemde munten Aan en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 I/2 o/o Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3