Cinema Palace Cinema "Flora,, BelgiseheBank van den Arbeid MODERNE DENDERLEEUW CIBiEfóiA Gentleman Cow-Boy. )e Lijdensweg van een Kind Geeraardsbergen NINOVE. De Onbekende Auto-Geleider Kapitein Blood De Wisselvalligheden van 't leven. Het Spookkasteel Een bezoek aan de Handelsfoor Partijgenooten Stoven Sloven II van Bouwwerken. Alpb. Robillard-De Lil KAPITAAL en RESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 1/2 0/0 tin Fen ,an de prijskamp met de krulbol mag h.eti< ich laten inschrijven aan 2,50 fr. per ian, in het Volkshuis (bij Serre) men al lotensgeval spelen; dus heeft elk- £Jn «n kans een prijs te winnen. Wie zich wil goede huiskolen aan- chaffen kan er bekomen in het lokaal ian 23 fr. de 100 kilo. Met de betooging van Zondag laatst ie Onkerzele, heeft onze Fanfare De Werker veel succes geoogst. Al de der iartijgenooten waren om te meer tevre den over den grooten vooruitgang van Jenderleeuw. Onze moedige muzikanten zullen neer en meer wedijveren om weldra iet sterkste muziekkorps van Dender- eeuw te hebben. Ons mannen hebben ir zich nog al doorgeslagen te Idegem >p de Kermis. Heel Idegem feestte net ons mede. Haai* Ath pan we, op Zondag 21 Oogst. Vertrek met trein van 12,30. Terug im 20,30. Alle Syndikalisten, wezen op lost. 't Gaat er om de inhuldiging van len nieuw achturenhuis en de vlaggen Ier Afdeeling en Vrouwengroep.' Zondag 14 Oogst Prijsbolling bij onze JefVan Isterdael. Vertrek in 't Achturenhuis, om 3 uur. Maandag 15 Oogst. Om 4 uur bijeenkomst der Spaarders. Niemand mag ontbreken. Onze Cinema. Geeft op 13-14-15 Oogst bijzonder choone filmen. Daarna wordt de zaal D orde gesteld voor de kermissen. De Cinema zal herbeginnen op den Zondag van September met de prach- ige film Alleen op de Wereld Door plaats gebrek s hetverslag derGemeenteraadszitting erschoven tot toekomende week. Wie wil mede Spelen Wolendries en Hoogevesten -AALST - Tabel der vertooningen; Vrijdag 12 ien-iaterdag, 13 telkens om 7 1/2 ure 's ;nd ivonds. Zondag 14 Oogst om 11/2,41/2, tii 7 I/2 ure. Maandag id Oogst om 5 en rl/2 ure 's avonds. Kinderen toegelaten. PROGRAMMA Big Boy Williams in Calvaire d'enfant Een der prachtigste drama's tot he len op het doek verschenen. TOT SLOT Een goede klucht in2deelen Dus weeral een pracht programma. Prijzen der plaatsen 1" rang 3,00. fr. rang 2,00 fr. 3e rang l,5o fr. Kin leren 0,50 fr. o,75 fr. en l,oo fr. :De Vlag» schrijft in haar nummer van 'ondag 7 Oogst dat er met Kermis Zon- lag een derde zomercavalcade zal uit- [aan met meestal dezelfde groepen der rorige jaren, dat de zomercavalcade het ond sommeken van 22.000 fr. zal ko ten. Hoeveel roode vriendjes zullen er loor gezegend worden Als het nu meestal dezelfde groepen lijn der vorige jaren zullen er zeker wel latholieke vriendjes bij zijn ook, want rorige jaren was de Schepen, voorzitter Ier feestcommissie toch een katholiek. Vat de 2?.ooo fr. dewelke de cavalcade lit jaar zou kosten betreft, de schrijver reet dat hij met ongeveer de helft verdrijft, want de katholieke groep leeft de juiste cijfers ontvangen hier iegt hij dus vrijwillig. Wij hopen dat de eesten veel volk zullen bijbrengen en >ok veel stoffelijk voordeebaan hande- lars en neringdoeners, op dewelke wij ten beroep doen voor te helpen aan het rellukken der feesten. In vele steden ►estaan er vereenigingen van nering- loeners, dewelke rechtstreeks door bij Iragen helpen tot het geven van fee ten. Waarom zouden de neringdoeners ir ook niet eens aan denken, nier ook nik eene vereeniging te stichten ten iun eigen bate Solfègelessen. Voor de zooveelste maal wordt er loor onze fanfaren Verbroedering ten leergang voor Solfège geopend. Iedere maal doen wij een beroep op onze partijgenooten om hunne zonen deze leergang te doen volgen; tot hier toe werdt deze niet beantwoord, zooals wij het wenschen. Wij dringen dus nogmaals aan bij de ouders om hunne zonen te laten in schrijven. De inschrijvingen geschie den vanaf Dinsdag 16 tot Zaterdag 20 Oogst, van 6 1/2 tot 7 1/2 ure 's avonds, in de muziekzaal, Volkshuis, bij gezel Arthur Coppez. Partijgenooten, het is uw plicht te helpen, om ons getal muziekanten te vermeerderen. Het Bestuur der Fanfaren. S. M. De Verbroedering Geeraardsbergü>n en Ninove AAN ONZE LEDEN, De deel op winkelwaren evenals de brooddeel gedaan zijnde achten, wij het gepast een woordje te reppen over onze SAMENWERKING. Op het oogenblik dat een ergen nijverheidskrisis de inkomsten der werkersfamilien aantast en in menig ge zin uitgespaard moet worden op klee ding, voeding en zoo meer, is het spij tig om bestatigen dat zelfs zekere leden onzer Kooperatie zich niet bevoorraden in onze maatschappij, en aldus han delen tegen hunne eigene intresten menigen dezer, zal aanvoeren ter ver ontschuldiging, dit of geen artikel kost in de Samenwerking evenveel als bij den privaathandel; deze leden schijnen onbewust van de voordeelen door de Kooperatie geschonken. Voor het le halfjaar van het dienstjaar I927 beloopt de som uitgekeerd aan deel ruim3o.ooo franken. Sommige gezinnen onder deze welke al hunne aankoopen doen heb ben voor HONDERD franken, en er zijn er nog van meer, terug ontvangen aan deel; deze leden weten de handel wijze onzer Kooperatie te waardeeren, het zijn de trouwe verbruikers welke ge iedere week ontmoeten kunt in onze winkels, en waar geen ander brood verbruikt wordt dan dit onzer bak kerijen. NamensdeSamenwerking dan ken wij hun, voor dit blijvend vertrou wen, tevens doen wij op hen beroep ons ook te helpen de onverschilligen aan te sporen, om ook trouwe verbrui kers der Samenwerking te worden. Het loont de moeite aan te toonen dat door onze Maatschappij in den loop der laatste jaren gemiddeld 55 tot 60 duizend franken per jaar teruggekeerd werd aan deel. Zulks is meer afdoende en brengt meer voordeel aan de verbruikers dan reklaamartikelen op zekere tijdstippen door de privaathandel te koop gesteld; daarbij de som ieder jaar uitgekeerd door ons ziekte en kraambedfonds voor de le semester van het loopende jaar, bereikt dit reeds een som welke de 5.000 franken overtreft. De samenwerking nevens hare so ciale fondsen heeft ook een belangrijke rol te vervullen in den strijd ter verde diging van loon en werk voor waarden Wordt ergens een strijd van belang ge leverd op syndikaal gebied, onder de mildste steuners zult gij steeds de Koo peratie ontwaren; gerust mag worden verklaard dat menige staking door de werklieden is gewonnen dank zij de Samenwerking, begrijpelijk is dan ook de aanvalswoede van kapitalistische in richtingen en bladen, tegenstrevers aller kleur samen met de privaathandel en vooral de machtige handelsinrich tingen spannen samen tegen de koope ratie, den laster in de burgerspers, luidschreeuwende reklaamverkoopen, het oprichten van economaten waar waren worden verkocht zelfs lager dan fabrieksprijs, alles met het doel de werkers weg te houden van de instellin gen door hen zelf opgericht, getuigen van de kracht der Kooperatie en de in vloed dewelke zij heeft in de ontvoog dingskamp der arbeidende klasse. Zijn wij gelukkig voor onze gewes ten te mogen bogen op een steeds groeiende ledental en verzekerden broodverkoop, toch mochten wij meer verwachten voor onze andere handels inrichtingen. Te veel onverschilligheid bij de leden wordt dien aangaande vastgesteld Het is niet voldoende inge schreven te zijn als lid der samenwer king; om deelachtig te wezen der voor deelen dewelke zij schenkt moet men verbruiker wezen, 'tis te zeggen elk lid feniet volgensdeaankoopendie hij doet. laarmate de verkoop toeneemt ver meerderen ook de voordeelen aan de leden, voor een minimum van inspan ning biedt de Samenwerking een maxi mum van voordeelen, al wie wil kan er van genieten. Steeds bezorgd om de belangen der verbruikers richt de samenwerking hare diensten in naar het gemak der leden, zij stelt te koop waren van onbesproken hoedanig heid en zuiverheid aan de minst moge lijke prijzen, de voordeelen rechtstreek - sche en onrechtstreeksche wegen tien maal dubbel op tegen de voordeelen waarvan de meeste maar in schijn door de privaathandel geschonken. De S. M. De Verbroedering opge- richtte in tallen jaren geleden, door en kele arbeiders doordrongen van de coöperatieve gedachte is groot gewor den in kommer en strijd. Samengesmol- ten metdeS. M. De Redding van Ninove hebben wij reeds sterke vertakkingen in onze gewesten. Een nieuw Volkshuis is 1.1. zondag ingehuldigdteOnkerzele; stilaan maar zeker breidt de Samen- werking zich uit. De Samenwerkers van Onkerzele na 25 jaren trouw en volhouden kregen hun eigen te huis; zoover moeten wij komen dat door Kooperatieve macht in elke gemeente van hoe weinig belang, een Socialistisch te huis kan worden opgericht. Deze Volkshuizen zijn de roode burchten in het Kapitalistische midden, waar de arbeiders, vrij, de taak van morgen, de volledige ontvoogding der werkende klasse kunnen voorbereiden. Iedere Samen werker zelfs al was er voor hem geen onmiddelijk voordeel aan vast heeft als plicht niet alleen alles te koo- pen in de Kooperatie maar moet daar nevens helpen zorgen dat ieder arbei dersgezin aangesloten weze bij de samenwerking en bestendigen trouw verbruiker worde. Omer. Cinema. Heden Zondag 14 en Maandag 15 Oogst, twee buitengewone filmen «Voor het Vaderland» een P. D. C. film van waarde, Vrouwenziel een zeer schoone fransche film. Toekomende week. De barreel der rassen een pro- duktie van Cecil de Mille, en Liefde dief met Norman Kerry. Variétés De bijzonderste film van 't seizoen in 't kort. Met Kermis. De zoon van den Cheik de laatste film van Rudolf Valentino, en Busi ness is beniness met de bevallige hu morist Reginald Denny. In de Scholen. De prijsdeelingen hebben plaats ge had. De vacantièn zijn begonnen. Wij mogen met recht wijzen op het goede werk geleverd in onze scholen. Wij doen een beroep op de ouders om hunne kleintjes vanaf 3 jarigen ouder dom te sturen naar de gemeentelijke bewaarschool Wegvoeringsstraat (oude BegijnhofstraatLaat er ons voor zor gen dat er aan deze school nog uitbrei ding kan gegeven worden, door mee te helpen om de ouders aan te zetten hunne kleintjes naar de gemeentelijke school te zenden. Wij hebben hooren spreken met den meesten lof over de tentoonstelling der gemeentelijke be waarschool, en der werken van de leer lingen onzer gemeentelijke lagere meisjesschool. Het onderwijzend per soneel werkt met de meeste toewijding aan de opvoeding der meisjes. Stuurt uwe meisjes naar de school der Gaffel straat. Hoe meer de gemeentelijke scholen zullen bevolkt zijn, hoe meer verbete ringen er zullen kunnen gebracht wor den aan het onderwijs onzer kinderen. Midden-Comiteit. Dinsdag 16 Oogst, buitengewone zit ting, alle afgevaardigden worden ver wacht. Variétés Een film, een meesterwerk, kunst ophefmakend wordt in 't kort ver toond. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN: Edmond Antheunis, Kollegiestraat, en Jeanne Morre, Ouden. str. Jan Turrekens, Duivenstr. en Maria Herre- gods, id. Oscar De Vleeschauwer, Gasthuisstr, en Julia Saerens, Eding schestr. GEBOORTEN. Hélène Mathieu, Pachterstraat Eliana Vander Stichelen, Buizemont Mariette Broodcoorens, Gasthuisstr René Brecx, VredestraatVictor Grisez Oudenbergstraat Suzanna Sonck, Hunneghemstr. Celina Reygert, Adamstr. Maria Theresia Van Geem. Lessenschestr. Rosine Van Brackel, Vredestr Denise Schreven, Molenstr. OVERLIJDENS Maria-José Van Lierde, 4 j. Buize- montstraatMaria Van den Herrewe- ghen, 83 j. wed. Guill. De Greef, Gast huisstr. Welgelukft Concept Op Zondag 7 Oogst, ter gelegenheid der kermisfeesten speelde onze Fanfare De Voorwachtnaar jaarlijksch con cert op de wijk Preulegem. Er was zeer veel volk opgekomen. Het concert is operbest gelukt, en wij hoorden door menschen van kennis met lof over de uitvoering der verschillende muziek stukken spreken. Onze fanfare gaat met reuzenschreden vooruit op de baan der kunst en wij wenschen onze kame raden muzikanten en hunnen moedigen bestuurder Gezel Arthur Coppez warm geluk, voor het werk welke zij geleverd nebben. Immers, denzelfden dag nam onze fanfare deel aan de inhuldigingsfeest van het volkshuis van Onkerzele, en niettegenstaande dit, hebben zij allen om te best hun plicht vervuld. Daarom kameraden muzikanten, moe dig vooruit op den ingeslagen weg. Volgt immer den raad van uwen ieve- rigen bestuurder, woont regelmatig de repetitiën en Solfègelessen bij, opdat wij in de eerste toekomst met nog meer lof en voldoening over uw geleverd werk zouden mogen spreken. Met moed en volharding vooruit, on der den kreet Willen is Kunnen ».E. Staking De Dobbeleer De staking in de Meubelfabriek van den heer De Dobbeleerisnog altijd aan den gang. Sinds 31 April datum van het uitbreken der staking staan nog al de kameraden zijde aan zijde. Geen enkele kameraad is afvallig geworden. De sta kers zijn oprecht bewonderenswaardig. lederen morgen van 6 uren zijn zij op post om de onderkruipers van Denderhoutem af te halen en hen per velo te begelijden dwars door de stad. Den heer De Dobbeleer tracht nog al tijd onderkruipers aan te werven, door op de buitengemeenten te gaan vertel len dat de staking geëindigd is. De onderkruipers welke hij kunnen aan werven heeft zijn jonge kerels van den buiten, welke na hun zeggen bij hem komen werken voor hun drink geld, oordeelt hoe onbeschaamd en ver achtend deze kerels zijn. Terwijl er vaders van familie strijden voor eene bete broods meer, voor vrouwen en kin deren, worden er nog zulke lage rekels gevonden om den strijd te trachten te breken, niet om van het judasloon welke zij komen verdienen te leven, maar te verbrassen in de kroegen. Wij hebben van die lummels gezien welke des maandags op het fabriek binnen trokken in dronken toestand, ten gevolge van het brassen den ge- heelen zondag nacht. Dit laat mijnheer nu toe, welke bij zijne vroegere gasten om deminsteredenop de onvriendelijk ste wijze behandelde. Maar wat wilt ge, het vat geeft weer wat het inhoudt. De bevolking onzer stad is heel Sympha- tiek met de stakers. Geen enkele meubelmaker van de stad wil de vuile rol van onderkruiper gaan ver vullen niettegenstaande er hooger loonen aangeboden worden dan de sta kers vroegen. Dat is een bewijs dat de inwoners der steden den strijd der staking staande arbeiders begrijpen. Dat de rekels welke den stempel van onderkruiper op hun voorhoofd hebben laten drukken, wel weten dat er een spreekwoord is dat zegt Aan het werk kent men den meester. Schande driedubbele schande aan hen welke de oorzaak zijn dat den strijd in de meu belfabriek De Dobbeleer, van zulken langen duur is. Voor de Stakers De Dobbeleer Gezongen door Joseph Praet bij Polle Wedde rondgehaald door Jefken Joeper 2,50. P. V. d. Steen 5,00. Jan Prolo 5,oo. Gezongen bij Frans De Pryck op kermis Preulegem, rondge haald door De Smet Frans 4o,6o. Ge zongen door Jef Praet en rondgehaald door Joseph Adriaens bij Polle Wedde 7,00. Gezongen door Pol Lievens bij Poepla, rondgehaald door Eduard Van der Kelen 5,2o. Kameraden gedenkt den heldenstrijd der meubelmakers De Dobbeleer E. d. C. 5,00. Fabriek Dauw Bieckx Frans, Cornelis Joseph, Capiau Louise, Van Laethem Benoni, Dauw A. V. Steenberghe R. V. Dooren P. De Decker A. De Maeseneer H. Raes C. De Spiegeleer A. Van Dooren Pr. Ver nis F. Bonjean P. D'Haeseleer L. V. d Wiele R. Bourgeois A. Van de Maele V. V. Droogenbrouck M. Bacro V. 32,oo fr. Cinema. Zaterdag 13, Zondag 14 en Maan dag i5 Oogst, buitongewoone ver- tooDingen Hoot Gibson in De man van den nacht en Doublepatte en Patachon in een nieuwe sucoes film. Attraktie Acrobatics en zang. VOLKSCINEMA DE REDDING Gekend voor de beste, schoonste en nieuwste filmen. 1 Sohoolstraaft, 2-4, AAL8T Programma van Vrijdag i2, Zater dag 13 en Zondag 14 Oogst, om 1 i/2, 5 en 8 u. Kinderen toegelaten. Le Chauffeur Inconnu - Een prachtige romantische kome die met BEBE DANIELL en ROD LA ROCQUE. Maandag 15 Oogst om 1 1/2, 5 en 8 u. (O. L. V. HEMELVAART). Kinderen toegelaten. Herneming van don groote suc cesfilm met H. B. Warner. Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 12 Oogst. Kinderen toegelaten Machtig drama in 7 deelen. Richard Holt in Opwekkend avontuurdrama. Picolo in de Noordpool klucht Maandag 15 zijnde Half-Oogst ver- tooniDgen om 1 i/2, 4 1/2 en 8 u. met nieuw programma. is noodig Maar eerst en vooral naar de stand n. 60 't Is de belangrijkste. Michel De Waegonoer BRUSSEL Laat uwe eleotrisohe instal laties zooals Licht, Motoren, Bellen, onz. uitvoeren aan zeer lage prijzen door ALOIS JASPERS 14, ARBEIDSTRAAT, J4 AALST - HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbaidstraat, 14, AALST. Onderneming AANNEMER, Nederboslare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN Beveelt zich aan voor allerhande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faience en alles wat den stiol aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening Maatschappelijke Zetel GENT, Volderstraat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE, Sylwain Guyauxstraat, 48 BERGEN, Chisairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuringean Brandkoffers Wissels en Vreemde munten Aan- en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Rong op 6 maanden netto 5 I 2 o/o Intrest op voorhaud betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3