Cinema Palace Cinema "Flora,, BelgiseheBank van den Arbeid MODERNE Uit Sottegem. MNOVE I Geeraardsbergen u CINEMA Meisje-Moeder Leve de Vrijheid van Bouwwerken. Alph. Robillard-[)e Lil De Galeries la Faillite Mijn lieve Doktores Jean Chouan De Weerwraak van 't Paard Een knappe Kerel Uitverkoop Een bezoek aan de Handelsfoor Partijgenooten Sloven Stoven I! KAPITA VL en HESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 1/2 0/0 laatschappij en gemeente, evenals at de Fronterson Katholieke bazen etalen aan hunne arbeiders. Daaraau zullen de werkmenscheu est kunnen vergelijken wie er best etaald, of den socialist Anseele of do roon-Gele volksfoppers. Zondag 4 September 'eestdag der Roode Spaarders Om 9 uur rondrit door heel het rrondissement Aalst mot bezoek an al de volkshuizen. Om 3 uur uitstap met muziek aar Leeuwbrug, alwaar onze vrien- en van Aalst ons komen vervoegon. Om 5 uur Groote Vergadering voor 1de leden van Ziekenbond, Coope- atief en Syndikaten. Sprekers Desiré Georoms Mal- lina Steenhout; Haelterman Gesar. Daarna prachtig bal Gezien op onze Kermis. Tijdens onze gemeentefeesten heb- ten wij vastgesteld, dat de «Vlag» van mze strpardon frontisten, ook an het gemeentehuis hing te wappe- en. Vele vrienden stelden mij de rraag als de vlag dezer Moedige ÏClau- iraerts aan onze gemeente gebouwen nag hangen, waarom wij ook het recht Diet hebben onze vlag, het is te zeggen le vlag onzer vrijmaking de ROODE TAG daar ook niet mogen hangen. Of lebben de Congoleezen en moedige Leeuwen hier alleen de voorkeur Zeg eens Burgemeester, wat denkt IJ van onze vraag Lefèvre Leon. Voorden 6 maanden dienst. Eerlang zullen kameraden zich aan bieden, met inteekenlijsten ten voor- deele dezer zoo noodige hervorming. Het Partijbestuur verhoopt een goed onthaal bij al de partijgenooten. Nir.ove, moet een groot aantal handteekens leveren. Het Partijbestuur. Onze Boekerij. Onze boekerij gaat opperbest. Het aantal lezers stijgt voortdurend. Er i9 nogthans iets spijtig. Wii beschikken over niet genoegzaam boeken. Daarom veroorloven wij ons, bij de partijgenoo ten nogmaals aan te dringen, om onze boekerij, door het schenken van boeken te willen ondersteunen. Alle gilten worden in dank aanvaard ten lokale De Redding». Cinema. Zaterdag tl en Zondag 28 Oogst. Twee aantrekkelijke filmen De 1 Allerhande spelen in onzen lust- Cecil de Mme", met Rod la Rocque, en De liefde- dief met Norman Kerry, en Pa- nouille komiek. Een buitengewoon programma. Toekomende Week Rudolph Valentino, de betreurde artist in zijn laatste film De zoon van den Chcik het groot succès, en daarbij nog een film van waarde Zaken zijn zaken Opgepast De Volkscinema De Redding heeft een serie filmen gehuurd, van de nieuwste be3te en schoonste. Niets wordt er verwaarloosd om j onze talrijke bezoekers voldoening 1 te geven. De keus der schooi. De vakantiën loopen ten einde.Voor rele ouders is het eene ontlasting te ireten, dat hunne kinderen opnieuw Ier schole zullen kunnen gaan, en ze dus opnieuw gerust aan hunne bezig heden zullen kunnen blijven. Waaraan rele ouders evenwel niet denken, dat is aan het groote gewicht, aan al de belangrijkheid der KEUZE VAN DE SCHOOL, waar ze hunne kinderen lullen naartoe sturen. De katholieke partij heeft ten alle kante parlijscholen opgericht hunne bedrijvigheid, om leerlingen aan te werven voor die scholen, grenst aan bet ongelooflijke. Zij hebben onbe twistbaar het recht zulks te doen, maar bewijst het niet aan andersdenkenden, dat ook zij er het grootste belang bij hebben voor hunne kinderen scholen te kiezen, waar hen benevens een goed en degelijk onderricht, verdraagzaam heid en eerbied jegens andersdenken den wordt aangeleerd. In de officieële scholen waar elks overtuiging stipt ge ëerbiedigd wordt, zoo de plaats moeten rijn van alle werkerskinderen; niet van in hun prilste jeugd, moeten de kinderen opgeleid worden in haat tegenover andersdenkenden, integen deel, men dient ze dan te leeren wat amenhoorigheid vermag, er kan niet genoeg aan de volkskinderen geleerd ra onderwezen worden, om hen te wa tenen voor den harden levensstrijd. )at het Onderwijs in onze gemeente scholen GOED en DEGELIJK is, beeft de laatste uitslag van de examens roor den 4lle graad bewezen. Onze jon- [ensschool nam er aan deel met 23 èerlingen. Allen bekwamen het diplo ma, en 11 bekwamen de vermelding voor het fransch. Onze meisjesschool nam er aan deel met 7 leerlingen, zij bekwamen 7 diploma's met 1 vermel ding voor het fransch. Dezen uitslag strekt èn onderwijzend personeel èn leerlingen tot eer. Aan het onderwijzend personeel van omlaag naar omhoog, onzen innigsten en besten dank; het bewijst met welke toegenegenheid en offerwilligheid, zij al hunne krachten ten dienste stellen tot de opvoeding van het volkskind; de leerlingen wenschen wij allen hartelijk geluk. Dat deze uitslag een spoorslag we/.e, aan al dezen welke het officieel onderwijs genegen zijn, om overal, bij vrienden en kennissen en bij familiele den aan te dringen, hunne kinderen aan de gemeentescholen toe te vertrou wen is onze vurigste wensch. Vooral, de georganiseerde werklieden hebben er alle belang bij, dat hunne kinderen opgevoed worden, tot vrije en zelf- en plichtbewuste arbeiders. Het orde woord weze Naar de oflicieële school. SCHOOLVRIEND. Zeer belangrijk b«ricM. Het Beheer van de Verzekerings maatschappij La Prévoyance Sociale» maakt aan zijne verzekerden bekend, dat gezel Van den Eechoudt Theodoor, ontslag heeft genomen, als agent van bovengenoemde maatschappij. Hij wordt vervangen door gezel Jean \an de Steen, Brusselbaan, 156, Ninove. Alle inlichtingen kunnen aldaar beko men worden. Alle betalingen dienen ook aan hem alléén gedaan te worden. Dan zullen wij samen aan U denken, aan uwe edele liefde voor Uw werk, en U toeroepen Vaarwel, dierbare Eere-Voorzitter. N. B. De lijkrede, uitgesproken door De Nauw in naam der partij, laten wij toekomende Zondag verschijnen. Begrafenis Alfons De Moyer Zondag 1.1. hadden onder grooten toeloop de begrafenis-plechtigheden van onzen betreurden vriend De Moyer plaats bewijs van de genegenheid algemeen gevoeld voor den afgestor vene. Alfons De Moyer was lid van de verschillende partij groepen, sedert ongeveer veertig jaren, geen wonder dus dat de partijgenooten er aan gehou- deu hebben, hem eene laatste hulde te brengen. Hierna laten wij de lijkrede volgen, uitgesproken door gezel C. Bauwens, in naam van den Ziekenbond Helper en Trooster Aan Onzen Beminden Eere-V oor sitter van onze dierbare Instelling den Ziekenbond Helper en Trooster Vaarwel, dat roept U droevig toe het hart van die instelling, waaraan Gij 't meest uwe liefde schonkt. Dat zegt het onze tot uw hart, dat helaas, nu dood is, maar dat wij toch niet koud kunnen denken, omdat wij 't nooit ge kend hebben dan blakend vóór uw zóó geëerde instelling Uwen Zieken bond Uwe verkleefde liefde, zij deed u, ten jare 1895 dit schoon en edel volks- werk helpen stichten; van gansch onze stad Geeraardsbergen waart gij een der eersten, om het gedacht uit te werken, het lot van den minderen medemensch te verbeteren, door huu te schenken eene instelling die hem zijn lot op aarde moest helpen verzachten. Ten jare i897 wierd gij als Voorzitter van den Ziekenbond verkozen, en ge durende 30 jaren omringd et Gij uw werk, uw Kind, zooals gij het zoo gaar nenoemdet, met zulke teedere gene genheid, met zulke wijze vaderlijke zorgen, dat den Ziekenbond van Gee raardsbergen opbloeide tot eene stevi ge en groote sociale instelling, gekend, geroemd en nagevolgd ten allen kante rond onze stad. Het Bestuur van onzen Ziekenbond gelast mij, U plechtig en diep gevoeld een eeuwige hulde en onbegrensde dankbaarheid uit te spreken, in naam van onze 72oo leden. Geachte Eere-Voorzitter. hier staat voor U een uwer verkleefde sekretaris' sen, in wiens hart Gij die grenzelooze genegenheid voor uwe instellingen hebt gestort. Hij dankt u voor de me dedeelingvan het weldoende^ gevoel dat hij, als een relekwie van U. zal be waren; voorts onder Uwe bescherming van uit het Eeuwige, zullen al onze bestuurleden van uw werk, verknocht blijven aan hetzelfde en voortdurend hun beste krachten schenken aan zijn bloei en ontwikkeling, uit dankbare wederliefde tot U. Helaas, helaas Welk noodlot treft niet den Ziekenbond van Geeraards bergen, nu uwe instelling tot zijn hoog ste peil was gerezen en hoe dikwijls zullen wij aan U denken op onze be stuursvergaderingen, als wij een over zicht der vervlogen jaren zullen maken, o ja, meer nog, wij zullen aan onze vreemde vrienden spreken van Uw Werk, als zij ons vereeren zullen met hun bezoek, maar daarna zullen wij ze brengen naar dien akker hier, die het kostbaarste van onze instelling heeft, het lichaam van onzen Stichter Eere- I Voorzitter. Cinema. Zaterdag 27, Zondag 28, Maandag 29 en Dinsdag 3o Oogst, buitenge woon programma De zoon van den Cheik de laatste film van den be treurden artist Rudolf Valentino, en Zaken zyn zaken met de prins der humoristen Reginald Denny. Toekomende Week De groote film Op den drempel van den harem mot de volksvriend Gunaer Tolnaes en Karina Bell, een film van groote waarde, 9 deelen. Buitengewoon spel, ongekend succes overal. Variétés Deze machtige film, het grootsch cinema-tograpnisch meesterwerk. Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donder dag 8 September de film, waarover alle vakbladen hebben geschreven. - BALS - Ter gelegenheid van kermis met het welgekend Jazz-Band orkest The Juniors nieuwe dansaria's. Zes maanden Dienst. Zorgen wij dat wij er hier in onze stad een belangryk getal handtee kens verzameld worden, voorhet pe titionnement tot het bekomen van den zes maanden dienst. Hot hangt van de werking der jongelingen, der moeders en vaders af, om van het parlement den verkorten militairen diensttyd te verkrijgen. Kermisfeesten. ZATERDAG 27 OOGST, concert door de fanfaren Verbroedering om 81/2 ure 's avonds, ter Groote Markt. Opening Handelsfoor. Zondag 28 Oogst om 9 ure, kermis- processie. Om ure namiddag, Zomercal- vacade. Om 5 ure concertAccordeonisten Lessen Om 8 ure, concert der Harmonie Les Prolétaires Lessen. Maandag 29 Oogst, om 9,30 ure, PriJ sdeeling Nij verheidsschool. Jaar markt. Om 5 ure Tooneel vertooning in de stadsschouwburg. Dinsdag 3o Oogst om 2 l/a ure na middag, Kaatsspel Brussel (Zavel) en Brainele Comte, Chaussée Notre- Dame. Woensdag 31 Oogst, om a 1/2 ure namiddag, Kaatsspel La Bouverie- Brussol en Soignies. 's Avonds Ver lichting Groote Markt. Concert door de Vereenigde Muziekliefhebbers». Donderdag 1 September, Velokoers de omloop der Vlaanderen, vertrek om 9 ure's morgens, om 12 ure be- voorradingscontrool. Om 11/2 ure Koers voor onder-begionelingen. Om 8 1/2 ure 's avonds, concert door de Koninkl. Maatschappij St. Cecilia en groot Vuurwerk. Vrijdag 2 September, Volksspelen. Zaterdag 3 September, om 21/2 ure namiddag, Kaatsspel Lessen, Braine- le-Comte ea Brussel. Om 8 1/2 ure 's avonds, concert door de fanfaren Orpheus Zondag 4 September, concerten in de Handelsfoor. Maandag 5 September, Openlucht Cinema op de Vesten. Nijverheidsschool. Tentoonstelling der teekeningen en werken van de leerlingen der Nijverheidsschool in de lokalen der Buizemontstraat, Maandag 29 Oogst vanaf lo ure 's morgens. Bezoekt deze tentoonstelling, om u te overtuigen van het nut en de degelijkheid van hot vakonderwijs De Volksboekerij zal gesloten zijn op kermis Zondag en Donderdag, om terug te openen don Zondag 4 September. BERICHT AAN DE LEDEN van den Ziekenbond. Gedurende de week van 28 Oogst tot 3 September zullen de bureelen ge sloten zijn des namiddags. De leden die vergoeding genieten, worden dus vriendelijk verzocht den 3e September in den voormiddag te komen ontvan gen. De Secretaris, DURANT HENRI De Staking in de fabrieken van vuurvastpro dukten in de streek van Baudour- Tertre duurt nog onveranderd voort, Het patronaat ontwikkelt op dit oogonblik groote krachtinspanning om dien strijd te breken. Allerlei aanlokkende voorstellen worden gedaan om toch maar aan onderkruipers te geraken. De werklieden onzer streek mogen er zich niet laten aanvangen. Allo bewuste arbeiders zullen zich aan de zijde der arbeiders stellen en het ordewoord volgen Niemand naar Baudour Burgerlijke stand. HUWELIJKEN; Lucien Neyberg, Overboalaere en Marie-Therèse De Wetter, Vredestr.; Frans Van der Cammen, Lessen en Augusta DiependaeleArthur Uyt- kafkot, Molenstraat en Augusta Dauwer, Kleine Karmelietenstr. Richard Droesbeke, Deftinge en Alice Spitaels, Audenaerdsche Poort; Cyriel Torrekens, Duivenstraat en Mario Van Onacker, Warande; Jan Debuyl, Brussel en Germaine De Gelas, Gaffelstr. Oscar De Taye, Papiermolenstr. en Julia De Pril, Molenstr.Georges De Moyer, Aude- naardsche Poort en Marguerite Mau dens, Pachterstr. Julien Bruyneel, Steenstraat en Clara Gossye, Aude- naerdschestr. GEBOORTEN. Roger Matthys, St. Annastr.Al- bert Monier, Karmelietenstr.; Marie- Louise DeSohuyteneor, Ouden Steen weg; Julienne Schaillée, Buizemont- str. Clementine Cosyns, Steenstr. OVERLIJDENS Achille De Sadeleer 60 j. Klooster ling, Karmelietenstr.Alfons De Moyer, 59 j. man Emma Motte, Wyn- gaardstr. Mathilde Sadoine, 26 j. ongehuwd Gasthuisstr. Adolf Fon taine, 89 j. Lessenschestr. BERICHT. Gedurende de Ker- misweek zijn de bureelen open van 9 tot 9,3o ure. Op Kermis Zondag zijn de Bureelen gesloten. 1 99 Molendrie» en Hoogevesten - AALST Tabel der vertooningen; Vrijdag26 Zaterdag, 27 telkens om 7 1/2 ure 's avonds. Zondag 28 Oogst om 11/2,41/2, en 7 1/2 ure. Maandag 29 Oogst om 7I/2 ure 's avonds. Kinderen niet toegelaten. PROGRAMMA Groot volksdramma in 6 deelen. Deze film is de eeuwige en ware ge schiedenis. Het meisje heeft zich ge- geveaondanks hare loopbaan in eere te willen houden. met MAY ALLISON in de hooldrol. Prachtige komedie in 5 deelen. Twee goede kluchten zullen dit programma volledigen. Prijzen der plaatsen 1* rang 3,00. fr. 2e rang 2,00 fr. y rang l,5o fr. Kin deren 0,50 fr. o,75 fr. en l,oo fr. Onderneming AANNEMER, Ncderboelare Reep 104. - GEERAARDSBERGEN - Beveelt zich aau voor alloihande metselwerk, alsook voorhet leggen van Vloeren, Ceramiquo en Cement, Faïence en alle3watdon stiel aan gaat. Matige Prffzen, Spoodigo Bediening Schoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 26, Zater dag 27 en Zondag 28 Oogst, om 1 i/2, 5 en 8 u. Kinderen toegelaten. De eerste Superproductie met den gekenden REGINALD DENNY Allerheiligste komedie met HOOT GIBSON. Maandag 29 Oogst, om 5 en 8 u. Kinderen Toegelaten. Groote Cinéroman der fransche revolutie iü 8 kapitels. 1. Kapitel Het Vaderland is in gevaar 2. Kapitel De Strijd der Harten. Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 26 Oogst. Kinderen toegelaten Avontuur Universalfilm. De flinke Cow-Boy HOOT GIBSON in Buitenreeks Universalfilm in 7 deelen. De drie onscheidbare Vrienden Universal klucht. Voor de kinderen Zondag om i l/i ure, vervolg van de Kampioen der Wereld. van 5000 paar Schoenen en Pan toffels, ook Tennissen en Sandals te beginnen van 7 frank 't paar, bij EMIEL BOEL, Ladebaan, 63 Aalst is noodig 1 Maar eerst en vooral naar de stand n. 60 't Is de belangrijkste. Michel De Waegeneer BRUSSEL Laat uwe electrische Instal laties zooais Licht, Motoren, Bollen, ens. uitroeren aan teerlage prijzen door ALOIS JASPERS 14, ARBEIDSTRAAT, I4 AALST - HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeidetraat, 14, AALST. Maatschappelijke Zetel GEUIT, Volderstraat, I. Agentschappen: LA L0UVIE3E, Sylvain Guyaux.traat, 45 - BERGEN, Chlaaireatraat, 10. HulpbureelCHARLEROI, Yzarlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuringtan Brandkoffers Wissels en Vreemde munten Aan en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden notto 5 \i2 0/0 Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3