Cinema Palace Het Gouden Bed Cinema "Flora,, VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Geeraardsbergen "MODERNE De Reis in een Vliegtuig Rond de Wereld Voetenbreisters DENDERLEEUW NINOVE. Cl sa E USA Een Geheimvolle Nacht l)e Royal Cirkus Vergeet niet DENEEF-KIEFFER Parlijgenooten Stoven Stoven 1! Kameraden Spaarders, Propagandisten Op Zondag don 9 October, zullen wij eene Algemeene Vergadering houden en onze spaarkas hangen in ons nieuw lokaal bij de Weduwe Van Boven om 5 uren namiddag. Nieuwe leden zullen aanvaard worden. En nu aan den gang met onze Winterpropaganda. Onzen kameraad Nichels uit Aalst, zal zooveel mogelijk deelnemen aan onze vergaderingen. Het Bestuur. Onze gemeenteraadszittingen gelij ken meer op een circus dan te beant woorden aan hun eigenlijk doel. Een staaltje onder meer vrijdag 23 1.1. was het weeral rassemblement van onze clouws als programma voor de vertooning dansreglementOm uit de gewoonte niet te gaan, ontaarde na enkele minuten de pantomine in een echte scheldpartij. Twee tijdelijk ge scheiden strijdbroeders van gisteren, die toch nog altijd dezelfde partijspeld dragen, beloofden elkander om het meest. Natuurlijk bleven de schoone woordjes niet achteruitware het niet voor d'eer van ons lezers, we gaven enkele van hun uitdrukkingen. Wat lollige perten de politiek soms speelt valt weeral op te merken, uit de zooveel besproken kwestie van het j dansreglement. De groen gele fenik- I sen hebben het dansreglement zooda nig goed opgesteld dat ze nu, de eerste, de gevolgen er van dragen. Door hunne schuld is het een papieren bur gemeester gegund op te treden naar goeddunken, zelfs ten koste van zijn katholieke princiepen. Waar is de tijd dat dansen bestraft wordt met de hel, dat menschen broo deloos gesteld wierden als hunne kin ders het aandurfden een dansje te ma ken? Hoovele zijner niet verdoemd ge weest Maar ja, ziet je, de tijden ver anderen, de menschen ook. Alhoewel ons groen-gele zich willen doen doorgaan als de aartsvijanden der kadotters, hoeven de laatste nochthans zich niet te beklagen. Vanaf 1921 ga ven ze pootjes op pootjes als het maar was om de mauw te vagen aan La place Rollier en terzelfdertijd om hun bokskenswinkel te doen draaien. Als eerste bewijs, de andere laten we op tijd wel volgen, Paaschkermis moest wijkkermis worden omdat M' Rollier er belang bij had. Waarom hier geen algemeene kermis van gemaakt zooals dit op andere gemeenten 't geval is Maar ja, de schrik der groen gele van den geldzak is te groot. Naar hel schijnt bestaat er tusschen de Katholieken en groen gelen een akkoord om al de be lastingen die ze gaan stemmen op den rug van den kleinen man te duwen. Dat ze oppassen op tijd en stond zul len we de arbeiders inlichten, hoe ze door een meerderheid van zoogezegde werkersverdedigers verraden worden. Over't onderwijs In hun Dender hebben het de groen gele over de socialen in zake school keuze. Zou die schrijvelaar niet beter doen die zaak gerust te laten, en te trachten dat stilaan, het zoozeer ge schokte vertrouwen in zake officieel on derwijs bij onze en hunne menschen kan terug keeren Waarom altijd de poli tiek er bij gesleurd? Dat ze liever begin nen met hunne wenschen ten uitvoer te brengen, of hebben ze nogmaals schrik gekregen van de roodjes Een vraagsken nochtans Zoude «Dender» ons niet willen zeggen of het waar is dat het kind van den groen gele sche- pene de nonnen school bezoekt Zoo ja. Waarom Voordrachten Evenals verleden jaar zullen we dezen winter eene reeks voordrachten geven tot dewelke we onze partij genooten dringend uitnoodigen. De eerste voordracht zal plaats hebben op Zaterdag 1 Okto ber om 7,30 u. Gezellin Adam zal handelen over De Vrouw en het Socialisme Warm aanbevolen. Boekerij van heden af alle Zondagen open van 7 1/2 tot 101/2 u. Gezel De Bruyn Raymond zal ter beschikking der lezers staan. Verscheidene nieuwe werken zijn aangekocht. M|Jziek Alle Maandagen leergang voorbeginne- lingen de partij genooten gelieven regel. matig hunne kinderen te sturen. Begin om 6 uur. Rond do staking De Dobbeleer Het is bijna ongelooflijk welke truk- ken De Dobbeleer uitvindt, om aan ratten te geraken. Op sommige plaat sen vertelt hij dat de werkstaking sinds lang gedaan is, en iedereen naar de fabriek kan komen werken, zonder den naam van onderkruiper te moeten dragen. Aan sommige ratten maakt hij wijs, wanneer de stakers U zullen aanspreken, zegt dat Gij hier door een anderen patroon gezonden zijt, welke aan mij bestellingen gedaan heeft, en omdat ik ze op tijd niet kan afgemaakt krijgen, dat Gij voor een achtal dagen naar Ninove moet komen helpen. Er was zou eene rat, welke dit trach ten aan de ooren te hangen van de stakers. Er is deze week een onderzoek gedaan bij den persoon welke door den onderkruiper aangegeven was in Sotte- gem. He wel geachte lezers, wat wij aaar te hooren kregen uit den mond, van de dame en dochter, was dat zij van niets kennis hadden en er door hun van uit Sottegem, geen enkele persoon bij De Dobbeleer gestuurd werd. Wanneer er aan die vuige rat, kennis gegeven werd, van zijne valsche leu gen, en bedrog wist hij niet meer wat antwoorden. Des anderdaags kregen j wij het vereerd bezoek van de gendar- merie, welke ons kwamen melden dat j dien persoon, tegen ons eene klacht had neergelegd als zouden wij doods- bedrijgingen tegen hem geuit hadden, ziedaar bij zijne eerste leugen, voegt hij nog een tweede, welke naar wij hopen, hij onder eed zal moeten beve stigen voor het gerecht. Nopens deze zaak zullen wij een wakker oog in 't zeil houden. Zulke zaakjes worden allen ten uit voer gebracht door de lummels op «Commando» van, wij welen wel wie, staat er nergens een staker op de straat de ratten gade te slaan 's anderdaags procesverbaal voor smaad, aan deze of gene onderkruiper, zonder dat er iemand van iets weet. Maar zij de zwarte en bruine ratten, welke op de straat alle smeerlapperij roepen op vrouwen en kinderen is dat toegelaten, dat mag gebeuren daarvoor blijven de ooren der oude handhavers geslo ten. Zij mogen op vrouwen en kinderen reden uitkramen, welke een deftig mensch zich schamen zou uit te spreken, zij hebben niets te vreezen, zij werken bij De Dobbeleer en dat is genoeg. Hij zal hen wel weten te beschermen, en is staat te beletten dat zij de ratten in overtreding zullen genomen worden. Het werk begint's morgens om 7 1/2 en vanaf 6 uren ziet men wanneer het nog niet behoorlijk klaar is, reeds rat ten het hol in vluchten, neen zij hebben j geen schaamte in hunne laffe daad, j maar zij schuwen het daglicht zooals alle groote misdadigers, omdat hun werkershart zeifin opstand komt. tegen de snoode en onvergefelijke daad i welke zij komt te begaan. Óf zou het soms zijn om 12 of 13 uren per dag te werken In alle geval oogen open is de boodschap. Intusschen staan wij stakers nevens elkander als een graviet blok zou sterk, waar den baron heel gemakkelijk zijn stijf hoofd en hart kan tegen te pletter loopen. Wij zijn bewust van ons goed recht en hebben aan onze zijde de symphatie van gansch de werkersbe- volking onzer stad, welke ons dat be toond door haren geldelijken steun, welke zij ons verleend en waarvoor wij hen onzen besten dank toesturen. Vooruit kameraden, bij elke gelegen heid de moedige helden van De Dobbe leer indachtig, door het inzamelen van steungelden, ten spijt van wie 't benijdt. Voor de stakers De Dobbeleer. Gezongen door Charbon bij Poeüla 2o,oo. Fabriek Stichelmans 214,35. Fabriek De Mol 88,60. Fabriek La Moderne 34,45. Om reklaam to maken als achterwares, moet gij met het kind op straat gaan al kii vendó, en in staat zijn het kind te verliezen; daar na zult gij vele klanten winnen die een ander niet wilt 2,00. Gezongen door Josephine Gochet bij Loon Bas- cour 8,10. Gezongen door Josephine Gochet bij Free Van der Hangen 11,15. Gedanst door don tweeling Jan Geerts-Van Laethem, by Willems- Van den Bossche 11,00. Gezongen door vrouw Jan Geerts by Frederik Van der Haegen, rondgehaald door den verkooper van Vooruit 24.80. Gezongen door Petr.Van derMeersch bij Henri De Cooman 12,00. Gezongen door Jan Geerts by Mariekon Buyl, rondgehaald door Ernest De Smet 20,70. Gezongen door Maria Schutte- cat by Leon Bascour 7,45. Gezongen door Charbon by Frederik V d Haegen li,oo. Gezongen door een boerken by Leon Bascour, rondgehaald door den verkooper van Vooruit 11,60. Gezon gen door Jules Van Cauwelaertby Petrus De Pryck 3,10. Fabriek Dauw en GieFr. Breckx, J. Cornelis, L. Capiau, A. Dauw, Pr. Van Steenber- ghe, Pr. Van Dooren, C. Raes, H. De Maeseneer, A. De Decker, J. De Spie- geleer, Petr. Van Dooren, P. Vernis, P. Bonjean, L. D'Haeseleer, R. Van de Wiele, De Vlaming, Clemans, A. Bourgeois, Fr. Van de Maele 29,00. Oscar 20,00. Sertin Leopold 2,00. Jef De Deyn 5,oo. Leon Buyl 5,00. P. V. D. Steen 5,00. Naamloos 34,00. Kameraden steunt de moedige stryders van De Dobbeleer E. D. C. 5,00. Aug. Staes 5,oo. Cinema. Zaterdag 1 en Zondag 2 October. De groote film De Schaakspeler een prachtband, dewelke gedurende ver scheidene weken op 'i programma bleef in Agora-Place te Brussel, de grootste cinema van België, en nu over veertien dagen de grootste by- val verwierf gedurende drie weken te Antwerpen. Maandag 3 en Donderdag 6 October. De lang verwachte film De Ge scheiden Vrouw naar de operette La divorcée van Loo Fall, iets ge heel buitengewoons, waarover er zal gesproken worden in Ninove.Vooraf Aphrodites's doohter een prach tige Fox film. Een buitenkansje voor de cinema liefhebbers onzer stad. TWEE MILLIONAIRS. Twee beroemde millionairs zullen in 't kort de Volkscinema bezoeken. De datum zal binnen enkele dagen bekend gemaakt worden. Zy hebben ons laten weten, dat het overal ver teld wordt, dat de Volkscinema te Ninove, de schoonste vertooningen geeft, de beste keuze van filmen, nieuw en kunstwerk. Gemakkelijke zitting in do zaal. Schoon muziek, en zy hebben er bijgevoegd, dat de ware cinemaliefhebbers getrouwe klienten moeten z'ijn van den Volkscinema. Eikoen zal die twee millionairs willen kennen, want het zyn plezierige kerels. De Schoolkwestie Wy bestatigon dat het getal leer lingen in de jongens gemeentescho len is vermeerderd. Maar wy kunnen niet hetzelfde zeggen voor wat be treft de lagere meisjesschool. Er zyn nog velen onzer partyge nooten, die onverschillig zyn aan deze kwéstie, en nochtans schreef De Vaandrig katholiek weekblad dat de katholieken hunne kinderen niet naar eene officieële school mo gen sturen, wantdaterdaargevaaris voor hunne opvoeding. Volgens dit schry ven zijn de officieële scholen uit den booze, en zyn het slechts de katholieke partyscholen, dewelke aan de geloovige ouders kunnen vol doening geven. Meerdan eenshebben wy gezegd en herhaald dat in de ge meentescholen, ieders overtuiging moet geeërbiedigd worden en ook godsdienstlessen worden gegeven. Het is de plicht van alle partyge nooton de officieële school te ver dedigen, en mee te helpen aan de uiibreiding door hunne kinderen er heen te sturen. Men heeft ons zelfs gezegd dat een zekere geestelijke onderwijzeres van zeker gesticht in de stad zich over het officiéél onder wijs zou uitgesproken hebben op in zyn minst genomen onbeleefde ter men.Het onderwijzend personeel on zer g^meentelijko scholen werkt steeds met toewyding aan het onder richt ende opvoeding onzer kinderen Vryzinnige ouders, overweegt het eens goed dat gii hot autwoord aan de katholieke Vaaudrig schuldig gebleven zyt, en wy hopen dat gij wel oens begrijpen zult dat het offi ciéél onderwijs door uraoet gesteund worden, omdat het u alle voldoening geeft. Avondschool Jongelingen, laat u inscbryven Dinsdag 4 October voor hot volgen dep avondleergangen. Indo school Wegvoeringsstraat. Bijzondere fran- sche lessen nevens de andere vak ken. Voor St. Niklaas der leerlingen van de gemeentescho len Soc. Vrouwbond 2oo,oo. Alge- meeneCentrale afdeeling Geeraards- bergen 5o,oo. J. Bauwens 2,00. Vict. Maes 2,00. Ziekenbond 50,00. Myn- werkers 25,oo. Theof. Maudens5,oo. Ben. Van De Catseye 5,00. H. Durant 5,oo. M. Durant 5,oo. Jan Neirinckx 2,oo. F. Van De Parre 5,00. Th. Borleau 2,00. Pennewaert Gust 2,00 Aug. Sper 2,00. Cyriel Ghysbrecht 2,oo. G. De Nauw 2o,oo. G. De Lae- ter 2,oo. Totaal 386,oo fr. Wy doen een beroep tot alle partygenooten om hun penning te storten voor het klaasfeest onzer kleinen. Partijvergadering Zaterdag 8 Oktober, om 7 3/4 ure, wordt een, zeer belangrijke Party- vergadering gehouden, zoowel de jongere als oude partygenooten hebben er alle belang by deze verga dering by te wonen. Op dagorde komt voor De Ouderdomspensioenen. De zesmaandendienst en gemeen te politiek. Cinema Heden Zondag 2 en Maandag 3 Oc tober. Buitengewoon programma. Verdenking drama, schoone Universal film, en de eerste episode van De Dwalende Bouifde groo te fransche succesfilm Aubert met de ongeëvenaarde kunstenaar Trainel. Deze film wordt vertoond in twee weken en bekwam overal de grootste by val. Prachtige tooneelschikking. Humor en onberispelijk spel. Woensdag 5 en Donderdag 6 Octobor Twee filmen van groote waarde, dewelke een eerste gehalte program ma vormen Prins Zillals film Aubert, boeiende geschiedenis en Het Graf der Geliefden een su perproductie van Cecil B. do Mille. OM TE VOLGEN De groote film Carmen mot Ra- quel Meller. Het Beminde Land naar het werk La Grande Amie oen band van groote kunstwaarde, met de beste artisten. De Man met de Hispano een meesterwerk met Huguotte Duflos. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN Jules De Clercq, Meerschstraat, en Marie De Nutte, Buizemont. GEBOORTEN. Denise Van den Haute, Lessen- schestraatHortaline Van Israël, BrandstraatRobert Dewyngaert. GentschestraatLuciene De Pryck, Gustaaf Verhaeghelaan Josepha Blaton, Molenstraat. OVERLIJDENS Sabine Aubecq 96 jaar wed. Le- ander Van de Catsye, Hospitaal; Ai rons Van Eecken, 7 maand Vesten Arthur Curens 59 jaar, man, Grisel- da Van den Eycken, Hospitaal. Sohoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 80 Sept Kinderen niet toegelaten. Een superproductie Molendries on Hoogevesten - AALST - Heerlyk drama, met de beroemde artisten Lois Horan, Lia de Putti, Jack Mulball en William Collier Fr. Groot versterkt orkest, onder de leiding van Heer Oammaert. Maandag 3 Oct. om 5 en 8 u. Kinderen Toegelaten. Begin van een nieuwe episodeillm die Jean Ohouan overtreft De Spioen met dé Zwarte Oogen Boeiende oorlogsavonturen 1* kapittel DeDoodstryd van een Land. 2e kapittelKrygsgevangen. Toekomende week De Naakte Vrouw PROGRAMMA van Vrftdag3o September en Znter- daglOct. om 8 ure 's avonds, Zon dag 2 Oct. om 5 en 8 ure 's avonds. Kinderen niet toegelaten Openingstuk voor Groot Orkest, onder de leiding van M. J. De Bruyne. Adolph Zukor en Jesse L. Lasky, stellen een productie voor van Cecil B. De Mille naar do novelle van Wallace Irvin Zeer aandoenlyk drama in 10 deelen met Rod La Rocq, Vera Reynolds, Lilian Rich, Warner Baxter, Theo dore Kosloff en Jnlia Faye. Programma van Zondag om 1 ure, Maandag om 5 en 8 ure en Donderdag om 8 ure. Kinderen toegelaten. Uitgevooerd door Ellen Richter Eerste week 13 deelen Groote Kluoht in 3 deelen Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 30 Sept. Herbert Sawlinson in Avontuur politiedrama in 5 deelen Hartroerend cirkus-drama in 7 d. Buitenreeks Universalfilm Tot slot, Een Goede Klucht Maandag 3 Octobor om 5 en 8 ure, met uitleg van M. Maecken Het Oude Neat Het aandoeniykste dor familiedra ma's. Toekomende Vrydag Voor Haar Kleintje Hartroerend Volksdrama dat voor alle verhuizingen U best bodiond zyt by Moorselbaan 88, Aalat. Gesloten vorhuiswagon. Laat uwe electrisohe instal laties zooals Licht, Motoren, Bellen, onz. uitvoeren aan zeer lage I pryzen door ALOIS JASPERS I 14, ARBEIDSTRAAT, I4 AALST - i HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. E'B- werlc. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbaidatraat, 14, AALST. worden spoedig gevraagd ter Brei- fabriek G. MEERT, 30, KEIZER LIJKEPLAATS, T/S. Standvastig werk verzekerd. Goed loon.

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3