Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN m -mm Cinema "Flora,, Cinema Palaee VRAAGT OVERAL de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE «MODERNE,, Lede lïÊNiiiBLËËÜW Uit Nieuwerkerken NINOVE. Rouwbetoogiog. Meerbeke CINEMA De JCelzer 'der <Armen eeraardsbergen j En waarom niet Ja, waarom zouden wij er niet eens op erug komen, om ten slotte er toch in ukken dat onze bevolking het in het loofd houdt geprent Zeker en op tijd en stond er aan erinneren zal nog wel eens onze egenstrevers in nauwe schoentjes zet nEenieder heeft hier den beruchten Festival gezien 1 Het was nog niet voldoende dat er j de Kermis, kemel op kemel is ge- choten, er moest ook nog een Festi- ral bijkomen. Men zou ziende blind zijn om niet te lebben bemerkt, dat in dit spel, Katho- len, Fronters en de Mathijssen het roe tend eens waren, om ten koste der Semeentekas hun politieke winkels te ioen draaien. ja, we weten het wel dat er twee soor- ,en plakbrieven waren gemaakt, om ddus de schijn te geven bij onze bevol- ring dat zij vijandig staan tegen mal- »ar, maar in werkelijkheid is dit enkel Dogenverblinding ofte Voksfopperij. t Is goed dat wij socialisten er nog AAI.!» in 'f >7ai1 ta linnen njn om een oogje in 't zeil te houden en tijdig hun wangedrag aan den schandpaal te spijkeren, want anders jouden we nog andere toeren beleven. Want gelooft me, of ze Katholiek, Fronters of kleurloos zijn, het is koek een deeg. Het eerste goed werk is rog achterwege. Ja, het eerste goed werk vanwege onze doorluchte groote koppen van 3emeentebestuurders is nog achter wege, en we vragen ons te vergeefs af, wanneer er eens zal aangedacht worden, om iets ten voordeele van de mindere man tot stand te brengen. t Verwondert ons geenszins dat de Gemeenteraadszittingen in het geheim worden gehouden, aldus willende be letten dat onze bevolking hun werking oagaat. Werking Wel neen, samenkomen om dan voor Katholieken, dan voor Fronters en natuurlijk ook voor de kleurioozen, subsidien te geven tot het inrichten van leesten, ja dat wel. Of de feesten, of ie de belachelijkheid voor de Gemeente zelfs zijn zooals de Festival dat hin dert hen niet. Ze hebben toch de duiten vast, en dat is hun ideaal, en eenig streven Bij de komende kiezing gaan ze hun mea culpa slaan, maar de socialistische partij zal eens voor de rest zorgen. Heden Zondag groote Meeting, tm 6 uren in 't Volkshuis. Zondag laatst heeft de plechtige kruis-planting plaats gehad op het graf van onzen betreurden vriend Sonck Arthur. De familie had den wensch uitge. drukt het kruis in de kerk te laten wij den dit werd toegestaan. Op het laat ste oogenblik nochtans is mijnheer de Pastoor komen verwittigen dat hij geen kruis en wilde wijden voor de sociali- ien. Och arme mijnheer de Pastoor I voor ons is dat even goed. Over acht dagen hadden we een kroisplanting te Schendelbeke daar kwam de pastoor vragen om in de kerk te willen gaan hier in Denderleeuw wordt dat geweigerd. Twee denaren dus van denzelfde God die verschillend handelen. Wat moet ne serieuze mensch van zoo'n komedie denken r In alle geval danken wij M. de Pa stoor hij zal zeker veel bijgedragen hebben tot het wellukken onzer plech- '^De'kruisplanting was oprecht indruk- wekkend. Twaalf bloemtuilen van al de bonden van 'tachturenhuis en van vrienden werden gestuurd. De fanfare «De Werker» speelde haar schoone doodmarchen; de clairons schalden overal een innige deelneming in den rouw. Op het kerkhof sprak Volksvertegen woordiger De Bruyn een diepgevoelde herinneringsrede, terwijl in de vert de klagende toonen der muziek weer klonken. De honderden leden, vrien dinnen en vrienden brachten '"'f'8 groet aan ons nooit vergeten 1 uurken. Meeting Daarna trok het muziek, Kev°'gd door al de deelnemers naar den Lichten hoê" alwaar, ter herberg van.vriend Pots, de gezellen De Bruyn, De Nauw en Haelterman onderhalf uur tot ie menigte den strijd der socialisten voor de arbeiders, voor de boeren, voor de verdrukten toelichten. 't Was vooral spijtig dat het weder niet was meegevallen. De helft der menschen konden niet binnen en moe sten van buiten in den piassenden regen staan luisteren. Dc 6 maandan Onze propagandaclub slaat er zich door de handteekens worden gretig door heel onze bevolking gegeven. Iedereen in Denderleeuw is voor de maanden. We hopen minstens 150üa 2000 handteekens in te zamelen. Concert- Cecilia. Twee schoone dagen in aandacht. Onze wakkere tooneelgroep «Hooger op» zal op Zondag 27 November ons vergasten op «De Kuissche Bruidegom» blijspel in 3 bedrijven. Vooraf De Houtzagers Sociaal dvama in een be drijf. Op Zondag 4 December, ker mis Lichteühoek. Groot Ceciliafeest der fanfare De Werker. Wie viert er mee Prijs iöfr. Men late zich onmidde- lijk inschrijven. Wie is er baas Op het dorp doen de Schepenen wer ken uitvoeren Burgemeester Rollier legt ze stil. Wie betaalt er het gelach De goed- feloovige kiezers van Denderleeuw. loe lang zal dat spelleken nog duren Kiezers maakt uw bezem gereed om die sjacheraars uit den tempel te jagen. Nog over de gemeenteraadszitting van 14 dezer. In het Volksblad van Zondag 11. zien we de zitting gansch ver draaien, alle leugens en verdacht makingen komen er invooF, en bij zonderlijk op den Driesch, daar was 't Kermis, en op 'tstraatging Koeitj zijnen gang, 't liep over de gemeen teraadszitting. De Burgemeester die 25 jaren on afgebroken zjjn boezemvriend is ge weest was daar de slechtste; daarna waren het de socialisten en in het bijzonder Pol. Pol deedt niet zyn plicht en waarom omdat hy niet doet zooals koeitj 25 jaren gedaan heeft, maar dat zal Pol nooit. Pol is en blyft socialist. Maar voor de zooveelsto maal eene vraag Péé Zeg eens, waarom zyt U zelf bij den Heer Louis Cailobaut niet geweest, dc Burgemeester van ons gemeente, hem vragende, of er nu toch geen middel is de katholieke eenheid te herstellen? Waarom moet U Louisken uit de Kantonstraat op zenden Is het omdat U niet durft misschien? U hebt nochtans veel glazekens geknipt op het kasteel, en nu moet U uit eerlijke sohaamte Louis opzenden, nietwaar Is het misschien daarom, dat U met mij in aanraking niet durft komen om eens te debatteeren, over al u wen bluf die U in uw blad, en op straat tegenover ons uitkraamt Hewel, schriftgeleerden, onzen vriend Coppens, beroept U in mjjno plaats over uw schrijven van Zondag 1.1. over uwe leugens tegenover zyn persoon. Maar ge zult er u zeker ook wel van wachten, hé, omdat U verlegen zyt, dat uwe eigene vrienden, U be drog zouden kennen. ERRATA. By vergissing heb ben wij verleden week geschreven De Begrooting van de Kerkfabriek nog niet goedgekeurd, moet zijn wel goedgekeurd metatge- meene stemmen. POL DE SCHRIJVER. ergens eene fout aan een afgemaakte ressort, de ratten welke deze ver vaardigd hebben moesten zich uit de voeten maken of menheer zou mal heuren gedaan hebben. Vraagt het maar aan den lummel van Sant- bergon. Dat den heer De Dobbeleer met zijne ratten slechte zaken moest ma- kon daar waren wy van overtuigd, maar dat hij hen zou gauw zou doen loopen hebben, dat verwondert ons toch wat. En zeggen dat er van deze kerels zyn van Geeraardsbergen eu om streken welke reeds des morgens van vóór 6 uren hier in Ninove met den trein aankomen, wanneer zij maar eerst om 7 1/2 uren beginnen te werken. De twee uit den Neder- wijk zijn hier ook van rond 6 uren, omdat zij GEEN affront hebben in hunne snoode daad. Die slapen naar ze zeggen nog een uurtje indeschave lingen. Waaromniet?De verkens sla pen wel in 't strooi. Er komen nog altijd een paar ke rels om de onderkruipersrol te spe len. Den eenon is dien leugenaar van Godveerdegem hij heeft het op de rechtbank zelvo bekend, en den anderen lummel is van Oordegem. Dlo komeo om 8,12 uren in Ninove en worden iederen morgend door de stakers door de stad geleid. Zy zijn als twee misdadigers welke opgeleid worden, gevolgd door eene massa menschen welke met verachting en spot op hun nederzien. Zij zijn ge trouwd en winnen ook rond de 3 franken per uur. Komt dan zoover de rol van onderkruiper vervullen voor een hongerloon. Wij stakers wenschen er hun geluk mede. Om zoo als slaai te dienen moet men meer dan laag gevallen zijn en is men totaal den naam van meDSch onwaardig. Zulke mannen kunnen vergeleken worden aan de Chineesche en PoolsGhe eoelies. Intasscheu kameraden vol moed in den strijd, wy genieten de Sym- phatio onzer broeders en zusters van andere nijverheden welke ons door hunnen milden steun helpen om te komen tot de overwinning, die ons vroeg of laat moet te beurt vallen. Arbeiders gedenkt onzen strijd en steunt in de mate van het mogelijke. Cinema OPGEPASTOPGEPAST Voorziet u bijtijds van kaarten voor deze week. Zaterdag 29,Zondag 3o en Maandag 3I October Doublepatto on Pata- Voor de Stakers De Dobbeleer. De charleston gespeeld en gedanst door Stevens Gaston en rondgehaald door Hubert Bellemand in 't Volkshuis te Meerbeke 11,00. Omdat de stakers van Mijnheer De Dobbeleer niet zou den opgeven, rondgehaald door Petrus De Cooman na een lied gezongen door Alfred Van der Taelen bij den brugen- draaier 25,00. A. E. lo,oo. Vernaelen Rene Denderleeuw 5,00. Van der Nio- pen Hippoliet, Denderleeuw 6,00. De Bruyn Prosper volksvertegenwoordiger Denderleeuw 2o,oo. Fabriek Stiehel- mans 183,00. De Mol 76,65. Moderne 26,55. De werklieden van het fabriek P. Dauw en C. 32'50. P. Sertin 2,00. Jef De Deyn 5,00. Leon Buyl 5,00. Pol Van de Steen 5,00. Werkbroeders ge denkt door uwen steun de heldhaftige strijders van de Dobbeleer E. D. C. 5,00. vrouw Leopold Despetz 5,00 fr. AALST. Gezongen door Jeannette Van Nuf fel, het lied «Vanzei die niet slaapt» in de Wijkclub Jan Volders lo.oo S. M. De Verbroedèring. De uitkeering winkoldeel zal ge schieden Woensdag 2, Donderdag 3, Vrijdag 4 November, telkens van 9 tot 12 en 2 tot 5 ure. Bede de souchen te rangschikken en het Broodboekje mede te nemen om het bedrag der aankoop in te schrijven. De Dobbeleer en zijn ratien Hoe den heer De Dobbeleer omgaat met zijne ratten welke by hem zijn binnen gekropen, hebben wij nu kunnen vernemen van een, welke er Woensdag l.l.isuitgetrokken, om dat hij het niet meer kon houden, door de liefdevolle en zoete behan delingen van don baas. 1® De loonen Wel hij betaalt de lummels naar verdienste zegt hij, en zou vernemen wij, dat hij aan do vakmannen welke 4-lange jaren vak school gedaan hebben 2,75 fr. per uur betaalt. t 2e Behandeling Er is absoluut met den heer, aldus diegene welke er is uitgetrokken geen huis te hou den van 's morgens vroeg tot s avonds is het gestatigd, tieren en sakkeren dat hooren en zien ver gaat, bij zoover dat er zyn welke be ginnen te beven als zij den baas zien afkomen. Er was eenon welke zich naar ver hooging van loon gevraagd had en antwoord kreeg Ge ver- chon millionairs» cn De don Juan van Hollywood en daarbij een variété nummer. Dinsdag 1 November (Allerheiligen). Twee buitengewone filmen Bar bara hot meisj- s der woestijn dra ma, oen film van do Artistes Asso c.iós en Do vrouw van myn man 't zal iets gansch bijzonders zijn voor dien dag. In de tusschenpoozen zaDg DONDERDAG 3 NOVEMBER. Gloria Swacson in De Liefdo van Sanya on Mady Christians met Willy Fritsch de artisten uit Wals droom in een buitengewone film Hooge Adel jfjT Er wordt deze week gezorgd voor een reeks filmen van aller eerste gehalte, oin te bewijzen dat het in de Volkscinema hot gaat om schooner en beter. Voor bat Muziek Er wordt een oproep gedaan door het bestuur onzer fanfare tot de kameraden welke bij het leger Claironblazer of Tamboer geweest hebben, om zich als lid voor onze fanfaren aan te bieden. Wij hebben verschillende Clairons en Tamboers noodig. De kameraden kunnen zich laten in schrijven iederen Vrijdag bij Gezel Arthur Coppez ten lokale De Redding om 7 1/2 ure '9 avonds. Het bestuur rekent op den goeden wil van de makkers en hoopt tevens op eene goede opkomst. Op Dinsdag 1 November (Allerhei ligen). richt onzo party do jaarRjk- sche Rouwbe tooging in Hot muziek vertrekt om 2 ure zeer stipt, aan het lokaal Do Redding en bogeoft zich naar hot kerkhof, om oen bezoek te broDgon aan onze over ledene kameraden en vriendinnen, welke ons zyn voorgegaan in den strijd voor do ontvoogding onzer klasse. Vergadering aan hot lokaal, om 1 1/2 ure. Het Partijbestuur rekent er op dat de partiigenooton zooveel mogelijk Voor het Muziek. Gezongen door Van Herzele-Van der Kelen, bij Guldemont André 7,00. Op het Trouwfeest van onzen Voorzitter Gezel Leopold Stevens Gezongen en rondgehaald op het gezellig samen zijn, gespeeld door Jef Praet en Lauwe- rijs Kamiel en gezongen door Jules Elaut het lieken van 't gebroken ge weer 90,00. Door dezelfde van het Mu ziek 55,25. Gespeeld door de Jazz-Band van Meerbeke en rondgehaald door De Schepper Louise 39.20. Geepeeld door de Jazz-Band van Meerbeke en rondge haald door De Caluwé Theo en Schiette- gat Désiré 9,05. Gezor.g6n door Boey kens Edmond en roDdgehaald door Schietecatte 23,10. Gespeeld door de Jazz-Band van Meerbeke lo,7Ü. Cezon- gen door Jef Praet en rondgehaald door Beeckman Albert 1-1,70. Gespeeld door de Jazz-Band en rondgehaald door Bul- terijs Adeline voor ae Soc. Vrouwen bond van Meerbeke 17,40. Op de ver gadering van de Soc. Vrouwenbond voor de maanden September en Octo ber 16,76. voor het muziek. De vrienden van de Canada hebben ook aan ons muziek gedacht op een ge zellig samenzijn ter gelegenheid van kermis te Polaere en heeft de som opge bracht van 9 (negen) dollars of in Bel gisch geld 315 fr, De vrienden die hieronder volgen hebben het hunne bijgebracht tot den groei en den bloei van ons teergeliefd muziek Gottemans Richard, Carlier Edmond, Beeckman Leopold, Renders Camiel, Van Laethem Prosper, Van Laethem Leon en De Clerck Ódile. Langs dezen weg danken wij harte lijk deze milde steuners en verzekeren hun dat dit geld goede vruchten zal dragen. HET BESTUUR. Molendries en Hoogevesten - AALST - PROGRAMMA van Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Oc tober, om 8 ure, Zondag SO Oct. om B en 8 ure. Kinderen toegelaten De Dief van Middernacht. Zeer aandoeniyk sociaal drama in 6 deelen. Het is een echt volksdrama die groote byval zal weten te oogsten. Raymond Griffith, Viola Dana en Theodore Roberts, in Raymond, De Hond en de Koueeband Zeer fijne klucht in 7 deelen. Programma van Maandag 3I October om 5 en 8 ure, en Donderdag 8 No vember, om 8 uren. Kinderen toegelaten 5e en 6® tijdvak van de groote so ciale film Ieder moet deze film gezien hebben. Komt zien, het is nog tjjd. OpgepastDirsdag 1 November, (Allerheiligen). Vertooning om 1, en 8 ure, met gansch nieuw pro gramma. Prijzen dor plaatsen voor de Kindervertooning o,5o,o,75 en lfr Inkomprijs Vrijdag, Zaterdag en Zondag 1,50 en 2,00 fr. Maandag en Donderdag 2,00 en 1,50 fr. Groot orkest onder de leiding van Alexander Cornand, en met do me dewerking der muziekanten van den Rink. Muorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 28 October Kinderen toegelaten Cyclone Jack in DEN SERGEANT ZONDER VREES Avontuur drama in 6 deelen. Lioncel in Barrymore Cinema. 1 Heden Zondag 30 en Maandag 31 j November, twee groote filmen 1 Barbara, het meisje der Woestijn Maandag Si October om 5 en 8 ure Het Kansspel des Levens. IK BEN PLICHTIG Hartgrijpend drama in 7 deelen. die voor s. dient nog zooveel niet als ik U geen r Leert eerst beter werken voor het J aan de Rouwbetooging zullen deel- loon datikUbetaal Erwasdeze week nemen. met Vilna Hanky, een prachtige band van de «Artistes Associés», en ah tweede film De vrouw van myn man een Universal-film. Dinsdag 1 November (Allerheiligen). Buitengewoon. Buitengewoon. Om 2 ure en om 7 ure 's avonds. Een groote film «Weenon zooals het weent en lachtmet de bevallige kunstenares Mady Christians, en do kunstenaar, die den nonkel speelde in Weonsche Vlinders. Dezo film heeft overal don meeston bijval ge noten. «Haar eerste succes», met Vera Reynolds. Dit zyn twee filmen van groote waarde. Woensdag 2 en Donderdag 3 No- vember een groote fransche film 1 Aubert een moesterwerk Roem- f dieven met Henri Baudin, de groo te kunstenaar uit Alleen op de We reld, od etui der machtigste tr*ge- diespoelders Lotte Neumann. Dan nog «Biindo Liefde» mot Conrad Veidt, gekend als een der beste cinema artiste en do Vedette Lil Dagovert. Een extra programma. Bal Heden Zondag, groot bal ten voor deele van den St. Niklaas der school kinderen. Een buitengewoon orkest Nieuwe dansairen. Veel bijval. Muziekschool Prijsuitreiking heden Zondag, om 4 ure namiddag zeer stipt, op het Stads schouwburg. Groot Muziekaal Concert, met de medewerking van leeraars en leer lingen der school. met uitleg van M. Maecken Dinsdag 1 November (Allerheiligen), Vertooning om 1 1/2, 4 1/2 en 8 uro, met nieuw programma. Schoolstraat. 2-4, AALST Suporprogramma Vanaf Vrjjdag 28 October f927. Kindoren niet toegelaten. - De Roode Verloving «Les Fiangailles Rouges» Een hartroerend drama. Een groot fransch meesterwerk, vertolkt door DOLLY DAVIS en JEAN MURAT. Programma voor Maandag 3I Octo ber, van B en 8 ure. Kinderen Toegelaten. Begin van een Diouwe, prachtige i opisodelllm, waarvan verscheidene toonoelen in natuurlijke kleuren ztjn FANFAN-LA-TULIPE Eerste ridder van Frankrijk Programma van Dinsdag INovem. (Allerheiligen), om 6 en 8 ure Voor do eerste maal in Aalst De Witte Muis een groot avonturen film met Her- bert Rawlinson.

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3