Cinema Palace Cinema "Flora,, VRAAGT OVERAL Brouwerij J. I)E BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE "MODERNE,, Sottegem. Santbergen. Onkerzele. NINOVE. Geeraardsbergen CINEMA Het geheim van 'tgeluk Vermomming uit liefde - Moderne Venus - Het Meisje en 't Goud Nooit zult gij weten... - MONDAINE - Strijdpenning. Tijgershart Hel weesje van Parijs a dit is gedaan geworden. Wij hebben an gedrongen om aan elkeen de vrij- eid te geven dit te doen, neen, men eeft ons geantwoord dat de markt den linsdag is, dus werklieden die eene ansche week weg zijt, en gij hebt iets oodig koopt het bij de winkeliers in ,ede het is maar senige franken duur- POLITIKUS. 1 jialfwerkenvoor wanneer de rest de Wij hebben het geluk ook in de ge- aeente Sottegem een blok werkers- luizen te bezitten, om een weinig in len nijpenden woningsnood te helpen. Wat de huizen zelf betreft, daar valt liet veel op aan te merken, en wij nogen gerust zeggen, dat ze aan de ischen de inwonenden voldoen. Wat de rest betreft, daar is het waar- ijk zoo goed niet mede gesteld en er üt meer dan een vliegsken op. Deze blokhuizen, of beter de straat waar deze huizen gebouwd zijn, is ge legen in een nieuwen wijk der stad, en de straat draagt den naam van Welzijn- straat. De naam is waarlijk niet slecht gevonden, maar als de groote bazen of jeter de meerderheid van net katholiek jestuur der gemeente, die buurt aan- rien als het toppunt van welzijn, dan rijn zij zeer gauw tevreden. De inwoners echter zijn van een ge heel andere meening en denken dat er nog al veel redens bestaan om te kla gen over de Welzijnstraat. Er is vanwege de socialistische afge vaardigde reeds van over maanden aan gedrongen om de straat te verlichten het antwoord van den burgemeester daarop was, dat hij zou aangedrongen hebben om zoo gauw mogelijk vol doening te geven doch tot heden toe is daar nog niets van in huis gekomen. Is het misschien daarom dat de emeenteraad nog in geen vier maan >en bijeen gekomen is Wat echter het grootste ongeluk voor de inwoners is, is dat ze tot aan hun knieën in de modder moeten plamot- teren om in hun huis te geraken. Ware het nog een effen zender of aardeweg, maar ver vandaar, men ziet er niets anders dan kloven en spleten. Het zal wel niemand verwonderen als er dezen winter daar menschen met gebroken armen of beenen worden op geraapt en dit zal dan natuurlijk de schuld zijn van de katholieke meerder heid, welke zijn plicht verzuimd heeft. Wij dringen dus langs dezen weg er nogmaals op aan, aan dien benarden toestand een einde te maken, door de Welzijnstraat niet langer onverlicht en als een modderpoel te laten, maar door er werkelijk een behoorlijke straat van te maken. EEN SNUISTERAAR. Belangrijk was de bestuursvergadering die onzen propagandaclub verleden maandag heeft gehouden en waarop gezel Nichels Alfred tegenwoordig was Een overzicht over de werking der Kameraden met ons petitionnement liet ons vaststellen dat onze propagan disten overal een goed onthaal genieten Geen enkelen 't zij man of vrouw heeft tot hiertoe geweigerd te teekenen. Wij mogen dus besluiten dat het volk van Sottegem het zijne zal bijbrengen om den zes maandendiensttijd te ver overen. 'Er is dan ook besloten, dat er eene meeting zal belegd worden, op Zondag den 27e November, om 10 1/2 uren 's morgens bij Jozef Beerens, over den strijd der socialisten en den zesmaan- dendiensttijd voor onze soldaten. Zullen optreden Leontine Nichels, die zich bijzonder zal richten tot de vrouwen en Nichels Alfred Volksvertegenwoordiger, Het Ordewoord weze dus Op post. Onderkruipers, Het is te droef om zeggen, maar Sottegem levert twee onderkruipers om den strijd der meubelmakers in Ninove te doen mislukken. Onderkruiper spelen is het lafste werk, dat men ooit kan verrichten het is het brood stelen uit den mond van de vrouwen en kinderen, der kloeke mannen die strijden om meer loon hel is heeren patroons medehelpen om de loonen laag te houden en het werkvolk onder den hiel te drukken. Het is de lafste en de gemeenste daad, die men als werkman op zijn ge weten kan hebben. Maar wat wilt ge 't zijn fronters, 't zijn katholieken en dit volk moet een laffe rol spelen. Onpartijdig 1 Ze noemen het eene bedevaart de fronters, een bezoek brengen aan de graven der slachtoffers van den oorlog ze noemen het onpartijdig in hunne reden op het Kerkhof en de bussen die men onder den neus duwt, om er uwen penning in te steken, worden gehouden door dezen die eene kleine frontersvlag dragen. We hopen dat er met het geld beter zal onpartijdig gehandeld worden, dan met de omhaling zeiven. Het Bestuur van den PROPAG AN DACLUB. Het petitionnement voor den zesmaandendiensttijd is hier volop aan den gang en wij zeggen het met genoegen, de bevolking is er zeer sympathiek voor. Het Bestuur van den Socialistischen propagandaclub heeft besloten eene meeting te beleggen op Zondag 20e November om 3 uren namiddag in het gewoon lokaal aan de Statie. Spreker Nichels Alfred, Volksver tegenwoordiger. DAGORDE De Socialistische werking in het parlement en den zesmaandendienst tijd. Wij twijfelen er niet aan, of het zal aan geen volk ontbreken. Verleden Zondag hadden wij hier eene vergadering voor de vrouwen, en we mogen gerust zeggen, dat het een dag is geweest van goede propa ganda. Onze vriend De Nauw, Sena- teur en Burgemeester, zette met zijne gewone klaarheid, die de be wondering van al do aanwezigen af dwong den strjjd uiteen, die moest gevoerd worden tot verovering van den 6 maanden dienst, en toonde met treffende voorbeelden, dat de vrouwen het grootste belang hadden om den strijd mede te helpen, omdat zy het zijn die altijd het ergste wor den getroffen. Na hem sprak onze Gezellin Steen haut Malvina, uit Aalst, met hare heldere aandoenlijke stem en talrijke aangrijpende beelden, schilderde zij de wantoestanden onzer kapitalisti sche maatschappij. Daarna deedt zij in roerende woorden een oproep tot de vrouwen om als zusters mede te strijden met de mannen ter verove ring eener betere maatschappij. De indruk was overweldig, en we mo gen gerust zeggen, datdeherinne ring aan dezen dag blijvend zal zijn, want na deze redevoeringen hebben de aanwezige vrouwen hun bestuur benoemd en ook hun eerste storting gedaan. Er waren vrouwen die zeg den, dat vooraleer er 1 jaarverloo- pen was, zij de mannen als voor beeldzouden gediend hebben.Bravo, gezellinnen, zoo moet het z\jn Heden Zondag, om 4 uren na middag, Vergadering van den Pro pagandaclub. Belangriike zaken zijn af te handelen. Uw aller aanwezig heid is dringend noodig. L. Van den Hoven. Polydore. Kameraden gedenk de moedige strijders van de meubelfa brikant De Dobbeleer E. d. C. 5,00. Cinema. Zaterdag 12 en Zondag 13 Novem ber, twee filmen van groot succes Voor de Wees van Tom Mix. De Misdadiger met Andró Nox een der aangrijpendste en boeiendste drama's, daarbij een komiek Boby, goede huisvader 0. De Volkseinema heeft nogmaals voor iets bijzonders gezorgd. DEMPSEY - TUNEY De match van Dempsey-Tuney in September laatst te Chicago, is ge fllmeerd op een meesterlijke wijze en 't is in de Volüscinema dat de liefhebbers dezen film zullen gaan zien Maandag 14 Dinsdag 15 en Don derdag 17 November daarbij degroo- te film Opstanding van de Artis- ten Associés. Deze film is niet te vergelijken met den film van den zelfden titel in de stad reeds ver- I toond. Afgeluisterd Eduard. De mannen van Ninove moeten naar Brussel niet gaan om schoone filmen te zien. Arthur. Zulks weet ik al laug, ik ga regelmatig naar do Volkscine ma en krijg er het schoonste od het beste op gebied van filmen te zien. Voor het Muziek. Ontvangen van de kameraden be- schermleden, in Detroit-Michigan, (America) verblijvende de som van 1925 franken als bijdrage van 3 maan den. Het zijn de volgende makkers welke als beschermlid hunne maande lijksche bijdragen betalen. De Mol René, Van Rossem Alfons, Van der Haegen Petrus, De Meyer Maurice, De Meyer Frans, De Ville Hippoliet, De Ville Arthur, Desprets Frans, De Coninck Emiel, Van den Berghe Alfons, Stichelmans Alfred, Van der Straeten Omer, Goossens Victor. Buy dens Arthur, Van Roy Eduard, Lievens Remi, Van den Berghe Albert, DeCoster Louis, Danau Karei, De Ville Joseph, Taffijn Frans, Dumst Frans, De Brabander Richard, Neerinckx Leon. De Dobbeleer Frans, Van de Wiele Edmond, Van Londer- sele Theophiel, De Bolle Benoit, N. 305, Van der Straeten Adolf, Van Ros sem Omer, Sertin Daniel, Van Rossem Polydoor, Buydens Petrus, Cardoen Denise, Van der Biest Marcel. Langs dezen weg brengen wij hulde en dank aan onze Ninoofsche strijd- broeders welke aan de overzijde van den grooten Oceaan verblijven en nog steeds de socialistische Fanfare hunner geboortestad door hunnen mil- den steun in staat stellen, zich te ont wikkelen en op te werken tot op den hoogsten trap der kunstladder. Dat hun werk de beste vruchten zal afwer pen dat durven wij hun ten volle ver zekeren. Nogmaals onzen besten dank kameraden en moedig vooruit. CECILIAFEEST De Socialistische Fanfare De Voorwacht viert zijn jaarlijks Ce ciliafeest op Zondag 4 December a.s.. Het banket heeft echter plaats op Zaterdag 3 December, om 7 1/2 ure 's avonds. De Fanfare doet haren uitstap des Zondags namiddag om 2 ure. Al de Beschermledon zullen door den bode oen inschrüvingsbulletijn aangeboden worden, welke zij om kunnen deel te nemen aan hot ban ket, ton allerlaatste op 27 November a. s. moeten ingeleverd, of aan den bode ter hand gesteld iiobboD. De prijs voor deelname is bepaald op 25 fr. Voor de Staker* De Dobbeleer. Gezoogen door Rich. Dehenau op de vergadering dor Maatschappij Na Arbeid Verzet I6.25. A.C. 5,00. Fabriek Stichelmans 175,00. De Mol en Moderne 94,6o. De werklieden der fabriek P. Dauw 29,5o. Buyl Leon 5,oo. Do Deyn Joseph, Van de Steen Cinema. Heden Zondag 13 en Maandag 14 November; een buitengewoon pro gramma De tol der vergiffenis een prachtig drama Ster bij gelegenheid komedie met de bevallige Lauw La Pante. Woensdag löen Donderdag 17 November. Twee filmen van waarde «Begooche ling der groote steden». «Decalvarie berg van Eveline Gray Een prachtig programma. Om te volgen Le chemineau De zwerver met Henri Baudin, naar het werk van Richepin - De graaf van Luxemburg naar de operette, een film van groot succes. Voor den Wereldvrede. De film uitgegeven door de «Gueules cassées» van Frankrijk, wordt korte lings in de Volkscinema op doek ge bracht. S. M Verbroedering Ter gelegenheid van St. Niklaas bij zondere keus van chocolade beschuiten enz. goede hoedanigheid, voordeeligste prijzen. Aan do Vrouwen Zaterdag 12 November om 7 1/2 ure, feest-vergadering, Muziek. Zang Cinema. Gezel De Nauw zal eene toespraak houden. Niet een enkel lid van onzen vrouwenbond mag ontbreken. Ook vrouwen niet leden zijn tot deze feest- vergadejing toegelaten. Het Bestuur. Aan de Metaalbewerkers Door de inzinking onzer munt, en tengevolge van economische aisissen, is er van het plan der centrale in 1920 opgemaakt, niets meer overgebleven. In 1920 werd er in de paritaire com- misie tusschen de centrale en de pa troons van staal- en ijzernijverheid en mekaniekbouw een loonregeling ge trolfen, door welke toepassing aan ieder arbeider der metaalnijverheid in ons land, een minimum loon zou be taald worden, een bestaan min of meer menschelijk toelatende, daar de koop kracht van het loon zou volstaan om inde allereerste noodzakelijke behoeften te voorzien. Onze munt is nu gestabili seerd maar moeder de vrouw, die wel een grootere somme geld ontvangt van het loon, zal toch wel de ondervinding op doen dat de koopkracht van het loon veel verminderd is, daar het ten minste 25 per cent van zijne geldwaarde heeft verloren, vergeleken bij het tijdstip van 1920. Kameraden metaalbewerkers, daar moet verandering aan komen. Het leven was in 1920 niet te goed, onze loonen waren niet overdreven, of zul len wij terugkeeren tot de toestanden van 1914 of nog slechtere misschien Het mag of het zal niet, dat onze arbeiders terug het lompenproletariaat worden van 1880. Maar vrienden metaalbewerkers, dan moet er gestre den worden, dan moet er eensgezind heid bestaan, dan moeten zich allen scharen rond het vaandel der centrale, dan moet elkeen in de bres om het plan met eischen nu door de centrale opge steld er door te krijgen. Van nu af moet gi] het plan tier centrale met uwe werk gezellen, overal waar de gelegenheid zich aanbiedt bespreken. Gij moet propaganda maken bij de onvereenigden, hen belang doen stel len in den nakenden strijd, en waaraan hun en uw bestaan afhangt. De eischen door de centrale gesteld voor de arbei ders over gansch het land zijn niet overdreven, het gevraagde loon moet u slechts toelaten, niet het noodzake lijke te moeten missen. De eischis: 50 fr. per dag voor de geschoolde arbei ders, 45 fr. voor de gespecialiseerde arbeiders, 4o fr. voor de helpers, 3o fr. voor de arbeidsters 12 fr. voor de leer lingen. Voor de arbeiders gelijk loon, voor gelijk werk, verder vragen wij ook betaald verlof. Makkers metaalbewerkers, wij zul len deze eischen bespreken in alge- meene vergadering, de centrale zal al haar macht gebruiken, om u te hel pen. Aan 't werk, aan de propagan da, weze voor u het ordewoord. Van u alleen, door uw optreden moogt ge redding verwachten. Onver schilligheid zal u naar beneden drukken Strijd zal u een beter bestaan bezorgen. Aan de propaganda voor uwen bond. De Secretaris, H. DU RANT. Burgerlijke stand HUWELIJKEN Frans Aerts, Ouden Steenweg en Katharina De Wetter, Oudenaerdsche Poort. GEBOORTEN Marcelle Bruyneel, Gasthuisstr. Guy Maquestiau, Karmclietenst. Louis De Meyer, Pachterstr. Lucien Cromphout, Brugstr. OVERLIJDENS IréneBlaton, 15 m. Kloefstr. Rosa lie Van Den Houte, 53 j. vrouw Henri Duhaud, Gasthuissir. Maria Flamant 2 1/2 j. Ouden Steenweg Arthur Van Damme 34 j. man Maria Claus Hospi taal; Frans Crozée 87 j. Wed. Jeanne Dara Brugstr. Seraphina Van Damme 90 j. Wed. Marcelin Willekens Adam- Voor de Harmonie, Lijst N. 31 van Van den Brempt Philippe 37,00 Lijst N. 7 Bergbman Alfons VandeMeirsch 7lo,oo Totaal "47,00 Sottegem. Lied gezongen door De Meyer Char les en rondgehaald door hem zelf bij Pien Gilbert 3,80 fr. Lede. Omdat Leon zoo proper was dezen avond geeft R. 2,00 fr. Molendries en Hoogeventen - AALST - PROGRAMMA: van Vrijdag 11 November, om 1, 6 en 8 u., en Zaterdag i2 Nov. om 8 u. Kinderen toegelaten Openingstuk voor Orkest. LON CHANEY, JACK HOLT en BULL MONTANA in Prachtig Oostersch-dram* CONWAY TAYRLE in Groot Politie-drama. Weest niet zoo stipt Klucht in 3 deelen. Opgepast Zondag 13 November vertooning om 1, 5 en 8 ure met gansch nieuw programma. Programma van Maandag HNovem- ber om 5 en 8 ure, en Donderdag 17 November, om 8 uren. Kinderen toegelaten Esther Ralston, Ford Sterling, Law rence Gray en Miss America in Superproductie in 9 deelen in natuur lijke kleuren. Big Boy Williams in Far-West film in 5 deelen. Schoolstraat, 2-4, AALST Superprogramma Vanaf Vrijdag li November J927. Kinderen toegelaten ARLETTE MARSCHAL en IVAN PETROV1TCH in ~De beroemde GLORIA SWANSON in str. Georges VanLierde7m. Karme- lietenstr. AALST Overdracht fr. 1079,20. Gezongen door een Vellenbewer ker bij De Brouwer Allons 3,00. Ver koop van oud papier 2,00. Solo-slim gespoeld door Keymeulen Albien, met een achtsten ran pij ken aas en een vijfden van harten aas. Mede spelers Plas Charles, Plas Louis en De Donck^r Alfons 4,00. Voor het plaatsen van het artikel over bet pe titionnement der W. C. Jan Volders 24,75. Gezongen door Mortier G. bij De Smet, G. Vooruitgangstraat 3,4o. Omdat er den Americain zijn kl,... aanvaagt, alsook aan geheel Aalst, zoowel riik als arm, geeft er een boer van Nieuworkerken 1,00. Huy- lebroeck Frederik doet er 3,00 bij. Gezongen door Mortens G. bij De Smedt G. Vooruitgangstraat, 7,00. Totaal fr. 48,15. Programma voor MaandagMNovem- ber, van 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. 5® en 6e Kapitel van Fanfun La Tulipe Eerste Ridder van Frankrijk. Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 11 November (St. Marien), vertooning om 5 en 8 u. Zaterdag tb en Zondag i:J Nov. I927. Franklin Farnum ir. Avontuur drama in 5 deelen, uit de woeste gewesten van Arizona. Marcella Albani in Groot bloeiend volksdrama in 7 d. malec speelt golf Klucht in 2 deelen. Maandag i4 November om 5 en 8 ure DeRidderderZeeschuimers mot uitlog van M. Maeken.

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3