Cinema Palace Cinema "Flora,, VRAAGT OVERAL Brouwerij J. Ï)E BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE MODERNE,, NINOVE. Geeraardsbergen CINEM A Burgerlijke stand. Opoffering tot der Dood - ZEELIEDEN - Monsieur Beaucaire Santbergen. Iet Einde van MONTE-CARLO Strijdpenning. K I K I Dien Nutlelooze Derde De Nachtbloem Fan fan La Tulipe Gebroken Ketens en de stakers heeft aangetrokken in ■n Kristen Syndikaat en zoo handelde t schrik van de socialisten Wij zullen nagaan wat te Herzele sbeuren zal, want de handelwijze van b Groenkruisers zetten aan tot na- Énken. H F. Naar wij oit wel ingelichte bron ernomon hebben, zijn de leiders der ristene Vokbonden op zoek naar iaatsen voor het stichten van vak- onden op de buitengemeenten, zou ebben zij een oproep gedaan in do emeente Pollaore, maar aan gebrek an opkomers kon de vergadering iet doorgaan. Vandaar hebben zij ich begeven naar Appelterre waar r eene vergadering belegd was in iet klooster, onder voorzitterscbap an den heer onderpastoor, der ge- leonte. Het doel was de afdeeUng [ppelitrri welkt ever een paar jaren uiteenge- ellen wees, weder er op te helpen en even in te pompen. Een zevental lersonen waren opgekomen waar- mder 3 boerenzoons. Het was de Heer Jaak Buggen- ïoudt van Brussel. Secretaris der iristene mijnwerkers centrale welke lier voor deze massa liet woord noest voeren. Gansch zijne rede was i jen aanval op de socialistische syn- likaten en hunne voormannen. De iocialistischo leiders waren godde- oozen en gingen nooit ter kerke, knseele had de Spoorwegen verkocht lan de kapitalisten, het Nationaal Syndikaat, bedroog zijne leden en iiens meer. In een woord een aanval n regel tegen de Socialisten. Van de aelangen en noodwendigheden dor arbeiders geen woord. Hoe wilt gij dat zulke menschen over de belangen der arbeiders zou den spreken, welke erde eerste letter ran kennen. Dien heer wist heel goed dat hij daar in dit klooster geen ge vaar opliep van tegen gesproken te worden en daarom is het dat hij aan «jjne venijnigo inborst eens volle uiting kon geven. Hij heeft wanneer hij een oproep deed om leden in te sohrijven, zijn potlood niet moeten gebruiken. Do werklieden van Appelterre hebben nog niet vergeten hoo zij door de kristenevolksverdeelers in den laat- sten tijd zijn gefopt geworden en wil len zich geen tweede maal een ring door den neus laten steken. Aan de arbeiders zeggen wij Gelooft die volksverleiders niet, want zij willen U verdeelen en aan de kapitali stische klasse gekoord en gebonden overleveren. Aan den fameuzen sekretaris der kristene mijnwerkers cratrale vra gen wij of hy niet bereidt zou zijn zijne deftige woorden welke bij in het klooster van Appelterre heeft uitgekraamd in het openbaar te ko men herhalen 1 Hij mag de plaats, dag en uur zelf vaststellen. Hü moet nietsdoen dan een schrijven richten naar het Socialistisch Volkshuis, Geeraardsbergschestraat n. I5 Ni nove. Wij denken dat den heer Buggenhoudt moed genoeg zal heb- ben om een onzer kameraden te ont moeten, welke kern op de beleefste wijze zal te woord staan. Allo waarde heer, neem maar al uwen leeuwen moed samen en verwittig ons. Ed. DE COSTER. Soc. Vrouwenbond Heden Zondag riclit onze Soc Vrouwenbond een Groot Liefdadig heidsbal in, ten voordeele van het Klaasfeest der kleinen onzer ge meentescholen. Prachtige electrische verlichting dAUerfaatste on nieuwe dansen door The Juniors Jazz-Band uit Gee- raardsbergen. Het Bestuur rekent op oen talrijke opkomst gezien het lief dadig doel. Algemeene mkomprys 0,50 fr. Het Bestuur. Voorde Stakers De Dobbeleer Gegeven door de maatschappij «De Dendervisschers» op het inhuldi- gingsfeest van hun koning Gamiei Van Vaerenbergh, van omhalingen 5o,6o. Rondgehaald door Ernest De Smet, voorzitter der Socialistische Oud-strijdersbond 11,25. Gezongen door Oscar Verdum op 11 November 13 8o. Gezongen door Schoonjans Edmond in het Achturenhuis van Denderleeuw lo,oo. Gezongen door Ernest Do Smet en Camiel Sunaert bij Hubert Wachtelaer 13,45. Gezon gen door Charles Van Lierde, rond gehaald door Ernest van Marcelus by Hubert Wachtelaer 14,3o. Gezon gen en gespeeld door Gaston Stevens 5,65. Gezongen door Camiel Gharbon bij Paul Goubert rondgehaald door Joseph Adriaens 15,7o. Gezongen door Camiel Gharbon bij Paul Gou bert rondgehaald door Joseph Adriaens 5,oo. Fabriek Stichelmans 168,7o. van de kleermaker van Geeraardsbergen 5,oo. Van Omer 2,00. Sertin Leopold 2[oo. Scheurmans 88,85. De Mol 66,50 Fabriek P. Dauw en Go. 31,5o. Leon Buyl 5,oo. Omdat Amedé tegen den konkelfoes is 2,00. Van der Vorst Theopbiel 5,00. Emiel Vernis (Miel van Ieghem) 5,00. De Deyn Joseph 5.00. Pol Van de Steen 5,00. Werk- brceders godenk den helden strijd der stakende meubelmakers De Dobbe leer E. d. C. 5,oo fr. trijd hun ge inen ge- om >len. zich lord. men ont sr en laat Cinema. Zaterdag I9 en Zondag 2o November een heel schoon programma Ster bij gelegenheid met ae bevallige Laura La Plante. De tol der vergiffenis drama. Maandag 2L en Donderdag 24 November. Twee extra-films De kalvarie van Eveline Grey en «Groote stadsbe- goocheling een programma om alles te bevredigen. Wat elk zegt. Het succes van den Voikscinema ver meerderd nog van dag tot dag, maar daar is niemand over verwonderd, want de programma's *ijn er best ver zorgd. Ieder in Ninove verklaart dat de Volkscinema zijne bezoekers het schoonste en beste te zien geeft. BAL Zondag 27 November, richten De Lustige Vrienden een prachtig Bal in, ten voordeele van de St. Niklaas der schoolkinderen. Verschillende verrassingen, Tombola. Leute zal er niet ontbreken. Orkest «The Lusteo». Goedkoope Woningen. Zooals wij vroeger reeds aankon digden, had de gewestelijke bouw maatschappij besloten 49 woningen te laten bouwen in de Buizemont- straat. De plans zijn gemaakt. Deze groep huizen zal een cité vor men met lanen en een zeer aantrek kelijk uitzicht hebben, 't zal een ver fraaiing zijn en torzeifdertijd een leniging aan den grooten woning nood, dewelke hier nog altijd heerscht. Geen moeite zal gespaard worden om onmiddelijk, zoohaast mogelijk, aan het bouwen te begin nen. Stekjesnij verheid. De commissie, aangesteld onder Voorzitterschap van den heer Moy- ersoen, werkt niet haastig om voor stellen te doen, betreffende de crisis in de stekjesnijverheid. Eene ondervraging in do Kamers, zal plaats hebben over den toestand in de allumettennijverheid. Dat er hier spoedige verbeternis wordt gewenscht, hoeft niet gezegd want onze arbeiders lijden natuur lijk veel onder dezen toestand, t le ven is al zoo moeilijk als men regel matig werken mag, zooals het nu gaat is het voor velen groote mise rie. Ook de nering lijdt er onder in o ze stad, met ongeduld worden dus de besluitselen der commissie afge wacht, in de hoop dat het mogelijk zal zijn, maatregelen te treffen om uit dezen akeligen toestand to gera ken. Zesmaandendienst Als er nog personen zijn, die de gelegenheid niet hebben gehad, de petitie te teekenen, en het verlangen te doen, deze kunnen deze komen onderteekenen in het bureel 2, Volkshuis, Groote Markt. De bewe ging voor den zesmaandendienst breidt zioh eiken dag uit. Elk een stuw en deze hervorming gaat er zeker door. Aan Scribe De geleerde Scribe uit De Vlag haalt aan dat een onzer partijbladen schreef, dat het aan iedereen te ge makkelijk is, zich een revolver aan te schaffen, on dat zulks zou moeten belet worden door oen strenge wet. De slimme Scribe meent te moeten doen opmerken dat in do socialisti sche cinema's, de onzedelijkste en schandaligste filmen worden afge- Weet Scribe niet dat de katholie ken ook een cinema hebben. en dat er voor hunne inrichting geene spe ciale filmen gemaakt worden, en wy openlijk durven verklaren, dat er in onze inrichting geen onzedelijke fil men afgerold worden, niet meer dan in het katholiek Ons Huis Scribe jongen, misschien zijt gij ook een dier zedeprekors uit de Ware Jacob» en gij spreekt over films, wat kent gij ervaD. Wij kunnen ook gemakkelijk zeg gen dat onze filmen niet onzedely- ker zijn dan de tooneelstukken door de katholieke maatschappijen ver toond, wy denken Scribe, dat het de nijd is, dewelke u aanzet, in alle ge val, het is genoeg gekend, onze ci nema geeft de schoonste, beste en nieuwste filmen en de by val groeit nog aan. BANKET Het banket der fanfaren «Ver broedering zal plaats hebben, op i Zondag 11 December. Bericht aan de Beschermleden, die willen deel- nemen. Bij de Vrouwen Gelijk het was aangekondigd had op zondag 12 November onze feestverga- dering plaats voor den Vrouwenbond. We mochten ons verheugen in eene jede opkomst, ruim 200 vrouwen na men er deel aan, na eene goede in zetting door onze prachtige symphonie die ons eenige mooie brokjes ten ge- hoore gaf, was het de gezellin Mer- ckaert die de vergadering opende, en de aandacht der leden vestigde op de dagorde die te bespreken was. Dan was het de beurt aan onze Burge meester, gezel De Nauw. die met goed gepaste woorden de vergadering er op wees. hoe nuttig het is, dat al de leden het blad De Stem der Vrouw zouden lezen, na zijne prachtige uiteenzetting over het blad, wierd er met algemeen heid van stemmen, eene kleine ver hooging van bijdrage aanvaard, om zoo doende ons blad, De Stem der Vrouw, kosteloos aan al de leden te kunnen bezorgen. Ook hield hij nog eene korte toe spraak over het belang van het Offi cieel Onderwijs onzer kinderen, den bijval die hij oogstte bewees, dat onze vrouwen hem goed hadden begrepen. Vergeten wij ook niet een woordje van dank, aan gezel Elaut, die met zijn gewoon goed humeur, onze vrouwen op eenige leute liedjes onthaalde. Wemogen met fierheid zeggen dat het eene welgelukte vergadering was, en dat al onze vrouwen het hunne zul len bijdragen tot opheffing en ont voogding onzer vrouwen. De Secretaresse, M. DURANT. ST RIKLAAS der Schoolkinderen. Overdracht 980.25 fr. De Graaf van Luxemburg j Wie heeft nog niet hooren spreken van deze succes-operette. De film be- j haald overal den grootsten en welver- dienden bijval. S. M. Verbroedering Wij dringen aan opdat gij eens zoudt 1 komen zien waar de artikelen van ondergoed, linnen, merceriën, brei- werk enz. in den winkel uwer eigen in- J richting. Gij zult overtuigd zijn dat gij j nergens in zulke voordeelige voorwaar den uwe aankoopen kunt doen. Voor uwe St. Niklaas geschenken, wendt u tot uwe coöperatief. Voor den WccSdvfade ls de titel van een film uitgegeven door Les queules cassées van Fran krijk, ten voordeele van hun te huis. Er zijn meer dan 8000 verminkten, die zoo afschuwelijk geschonden zijn in hun aangezicht, dat «ij verplicht ge weest zijn, een bijzonder te huis voor deze ongelukkige slachtoffers van den wreeden oorlog, in te richten 66 Molendries en Heogewesten - AALST - De film is gemaakt om de menschen door hen de afschuwelijkheid van den oorlog te leeren kennen, aan te sporen om meê te helpen, de oorlog in de toe komst aan de menschheid te vermijden In 't kort zal deze film in de Volkscine ma op doek gebracht worden. HUWELIJKEN Georges De Laeter, Lessenschestr. en Anna Detemmerman, Goefferdin- gen. GEBOORTEN Jeanne Beernaert, Gaz. Marie-Pau la De Man, Lessenschestraat. Willem De Bodt, Pachterstraat. Celine De Taye, KI. Karmelietenstr. Godelieve Van de Walle, Kloosterstraat. OVBRLIJDENS Philomenus Herregodts, 61 j. man Adriana Collyns, Hospitaal. Philo geen Imbo, 4 j., Nieuwstraat. Marie Van Doorn, 70 j., ongehuwd, Statie plein. PROGRAMMA van Vrydacr 18 en Zaterdag i» Nov. om 8 u. en Zondag 2o November, om 1, 5 en 8 u. Kinderen niet toegelaten Openingstuk voor Orkest. Groot Russisch drama der Revolutie met Jacqueline LOGAN on Rod LA ROCQUE. Deze film is een Zeedrama welke alle andere overtreft. De tooneelen zijn opgenomen tijdens een Kruis tocht langs de kusten van California. Grooten bijval Programma van Maandag 21 Novem ber om 5 en 8 ure, en Donderdag 24 November, om 8 uren. Op Algemeen Verzoek opvoering van den grooten succes film met den te vroeg overleden ar tist RUDOLPH VALENTINO in Opbrengst bal der vrouwen 215 53. li. Hooghuis 4o,oo. Fabriekarbeiders öo oo. Juks Bauwens 5,oo. C. Maudens oo. Georges De Moyerö.oo. Gezon vendoor Julia Nolle bij Alfr. kapitein ï.óo. Marginet 2,oo. David 2,oo. Net rinckx Jozef 2.00 Reux 2,®o Motte Fr. •100. G. Hernou 2,00. J. Schaillee 2,po. Heyleman 2,00. Vastiels 2.00. M. Du ram 0,00. Onbekend, voor onze school kinderen 5o,oo. Mevrouw De Lessmes 5 00 Marginet 2,00. Heylemans 2,00. Reux 2,00. David 2.00. Neirmckx Jos. 2.00. Motte Fr. 2,00. Schailleé 2,00. W" Limbourg 2,00. G. Hernou 0,00. Totaal 1400.2B fr. bericht Heden Zondag 20 November, uit stap door do Lustige Vrienden. Ver- gaderingin het Volkshuis om .ure stipt. Cinema. Heden Zoedag 20 en Maandag 21 November. Buitengewoon programma Vriigemaakt» met geleende artisteu van de Fox Film. Karoavaldwaas- heden - met Harry Liedtke en Xenia Desni, een der schoonste filmen ooit op doek gebracht en waarover veel is geschreven. Woensdag 23 en Donderdag 24 November. Een film, waar veel zal over gespro ken worden Bedwelmend zinsgenot een film, dewelke ophef zal maken en reeds overal, waar hij ^rt00"dNw'e''' de moeste btjval had met Conrad Nagel en AUeen Pringle Luxeuss, 'her schikking. Boeiend en meeslepend SPel- Ds Zwerver Le Chemineau Zondag 2? en Maandag 28 Novem ber. wordt deze film naar het werk van Richepin op doek gebracht. Henn Bau din. de machtigte acteur uit Roem die- ven vertolkt de rol van de ZTO'ver, omringd van de beste artisten. Gansch buitengewoon. Het petitionnement voor den zesmaandendiensttijd is hier j volop aan den gang en wij zeggen het met genoegen, de bevolking is er zeer sympathiek voor. Het Bestuur van den Socialistischen propagandaclub heeft besloten eene meeting te beleggen op heden Zondag 20 November, om 3 uren namiddag, in het gewoon lokaal aan do Statie. Spreker Nichols Alfred, Volksver j tegenwoordiger. DAGORDE De Socialistische werking in het parlement en den zesmaandendienst tijd. Wij twijfelen er niet aan, of het zal aan geen volk ontbreken. Wordt verwacht, de grootste en overweldigende film van hetseizoen. AALST Overdracht fr. 1127,35. Heden Zondag iets nieuws te zien in Hand in Hand, Een Le vende Araab Bestuurder Ci nema Araab» 2.00. Het lied der Kamerleden, gezongen door makker De Bruyn bij de kinderen Schockaert, omdat makker De Bruyn dit in boekjes zou doen uitgeven ten einde jong en oud het te kunnen zingen, omdat het een echt-strijdlied voor de volksmassa is, geeft de Kapitein 10,00. Verkoop van oud papier 2,00. Gezongen door Prosper Rogghé en rondgehaald door Louis Van Audenhove bij Odilon De Schryver 7,00. Totaal fr. 21,oo. Voor de Vrouwen Gezongen in Den Nieuwen Bel ga bij J. Minot door Poldine De Smet en rondgehaald door LucieV. d. Bremt 8,00. Voor de Bibliotheek Omdat Stinneken haren hoed verge ten had op de vergadering van den Vrouwenbond 10,oó. Gezongen door Benoit D'Haesc en Victor Cornand in Hand in Hand en rondgehaald door Pr. De Bruyn, Geeroms en Vau der Meulen 5ö,oo. Voor de Fanfare Gezongen door De Meyer en rond gehaald door Jan Welleman bij Alfons De Brouwer 11,75. Daarna de groote film met Norma TALMADGE. Kinderen Opgepast I Zondag om 1 ure vertooning met bijzonder programma. 1 iKtupye Schoolstraat, 2-4f AALST Superprogramma Vanaf Vrijdag 18 November J927. Kinderen niet toegelaten (Quand on est trois) Een fijne komedie met Florence Vidor, Ester Ralston, Tom Mooreen Ford Sterling. Eon prachtband met Pola Negri Programma voor Maandag21 Novem- ber, van 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. Vervolg en slot van onzen schoouen j Ciné-Roman Eerste Ridder van Frankrijk. Toekomende week een groote su- p-rproductie met William Boyd on Elinor Fair in Het Zegep-alend Zeilschip Lo Voilier Triomphaut Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 18 November Zaterdag i9 en Zondag 20 Nov. 1917, I vertooning om 5 en 8 u. 1 Colleen-Moore en Ernest Torrence in aangrijpend drama in 7 deelen. Den gekende athleet Marcco I De Verdedigei* derZwakken Ophefmakend avontuur drama in I 7 deelen. i Maandag 21 November om 5 en 8 ure met uitlog van M. Maeken. De wraak van het wilde beest avontuur drama in 5 deeleD. De Helsche Galei Machtig drama uit het zeeleven.

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3