Cinema Moderne üe °roolsle Film der o°udseiie v001'het SeiZ("'" Cinema Palaee [Cinema "Flora,, BelgiseheBank van den Arbeid VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE vanat Vrijdag '2 December let Einde van Monte-Carlo NINOVE. Meerbeke Geeraardsbergen Music-Hall De Retiirnmalch Dempsey-Tunney Surcouf, Konirg der Zeeschuimers Stoven Stoven 1! Dubbele Overwinning Guerra Mix bouwwerken Alph. Robillard-De Lil KAPITAAL en RESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 0/0 Gezel De Backer sloot deze welgelukte meeting met het aanhalen van ver scheidene voorbeelden, hoe de tijd in de kazerne, onnuttig voor de vorming van den soldaat, somtijds verbeuzeld wordt Hij deedt een oproep tot de aan wezigen om medewerking aan net petitionnement en de propaganda voor de partij organisatieënin hetSottegem- sche. 't Zal een goede dag geweest zijn voor de partij in Sottegem. Bij de Mijnwerker» De mijnwerkers hielden Zondag 1.1. eene zeer belangrijke vergadering, om den toestand in de kolenniiverheid te bespreken. Gezel De Backer zette de toestand op eene klare en verstaanbare wijze uiteen. Eene dagorde werd ge stemd om naar de centrale te sturen. Deze vergadering zal ook haar nut al- geworpen hebben, door de mijnwer kers te doen zien, dat het meer dan ooitnoodig is, getrouw te zijn aan de vereeniging en de tot hiertoe onver schilligen, voor oogen te leggen de bewijzen, door dewelke zij moeten overtuigd worden van hunne familie hunne klas, door lid te worden van het syndikaat. 3rd. van ten nst zien i zal nor =gd. ezel zes oor- De adat ioei- ge- bei stuk auw 3nd, ïini- tuk, wil- zoo vaar >p te niet stel. van jk is ka- en rten ngs- voor noet voor de het echt iard* stro den den. npen et te eikt. Aan de Allumetten- bewerkera wan den llnion Op 12 November 1.1. schreef den ka meraad Pol Fassin, Nationale Sekreta- ris onzer Centrale, naar het hoofdbu reel van den Union Allumettière te Brussel, hun wijzende op de stijgmg van het Index cijfer en hun er tevens opmerkzaam op makende, dat de loo- nen hunner arbeiders niet meer in ver houding waren met de huidige levens duurte. Er werd ook gevraagd om een onderhoud om den toestand te bespre ken. Dit onderhoud heeft plaats gegrepen in den loop der week en den uitslag is, dat er aan al de arbeiders van den Union, vanaf de eerste betaling welke nu zal gedaan wordt, 5 o,o verhoo- ging betaald wordt op de tegenwoor dige looneu. Moesten er kategorieën zijn welke de verhooging niet betaald worden, wij verzoeken hun ods onmid- delijk ten bureele van het Volkshuis te komen verwittigen. Wij kunnen dus bestatigen, dat niet tegenstaande de krisis welke heerscht in de Allumettennijverheid, onzen Nationalen Sekretaris toch een brok verbetering voor de werkers van den Union heeft weten af te dwingen. Dat is wat anders dan die onnoozele blaffers welke de buitengemeenten op en af draven met gansche benden, om faan propaganda te voeren voor de ristene syndikateü. Wij stoeflen noch tieren, en vallen nog minder eerlijke inenschen aan waar zij zelf niet te genwoordig zijn maar leveren prak tisch werk ten voordeele der arbeiders. Het zijn de arbeidersvrouwen zelve welke het hier nogmaals zullen onder vinden wanneer zij het loon van den man en kinderen zullen ontvangen, waar de verdedigers van den boterham huizen. En terwijl wij nu toch over de kriste- ne propagandisten spreken, zullen wij maar zelve eens goed trachten te weten wat zij zooal op hunne propaganda- tochten afgeven. Wij hebben reeds wel het eene en andere vernomen, maar wij weten nog niet alles. Maar dat zij gerust zijn, voor aleer er eenige dagen zullen verloepen zijn, zullen wij wel goed op de hoogte zijn. Dat men ons met eerlijke midde len bekampe dat nemen wij ten volle aart. Maar dat zij ons op laffe wijze wil len verdacht maken dat zal hen niet te goede komen. Zij zullen met eenige dagen wachten niets verliezen. Intusschen verwittigen wij hen, dat zij er mogen op rekenen dat wij hun in het openbaar zullen rekening vragen. Het zal ons weinig kunnen verdom men of zij meestergast zijn op fabrieken of niet, of zij den vriend zijn van den bestuurder of zoogezegden bestuurder, dat ook laat ons onverschillig. Wij herhalen dat wij alle strijd aan vaarden wanneer het eerlijk en open baar gaat, maar dat er m6t vuilnis en drek wordt geworpen, daar zullen wij ons tegen verzetten. Dat weze gezegd aan de schuwersvan het licht, en aan j de tegenwoordige propere propagan- dist van de kristenen uit de blokken wiens vrouw nog deelmaakte van een socialistische vrouwenbond welke J door ons bestuur met eenparigheid van stemmen is buiten gesmeten, om reden welke wij aan eiken eerlijken mensch zullen geven op ons bureel, wanneer zij het verkiezen. Dat onze kameraden maar een oogenblik de werking onzer Centrale vergelijkt met degenen der blaffers, zij zullen hun oordeel voorzeker rap heb ben geveld en zeggen Neen, van ver- deelers- en verradersbonden willen wij niet weten. Onze plaats is daar in de Socialistische Vakbond, waar er voort durend geijverd wordt om een beter bestaan voor onze vrouwen en kinde ren, en waar wij verzekerd zijn, wan neer er ons een werkon geluk moest overkomen, wij gansch kosteloos door bemiddeling van ons bureel van arbei- dersrecht het maximum van vergoe ding zullen zien toegekend worden. Overweegt dit alles wel, werkmak- kers en vriendinnen, en wanneer er een van deze helden bij U komt om over hunne vakbonden te spreken, stelt hemonmiddelijk de vraag, wat zij voor U arbeiders reeds gedaan hebben, en wij zijn verzekerd dat zij het onmid- delijk zullen aftrappen. E. D. C. Het Klaasfeest onzer kleinen. Inschrijvingslijst Zuivere opbrengst bals op 11 en 20 November 1880,70. Iuschrijvingslijst 269,50. Van enkele vrienden bij Oscar D'Hondt de maatschappij Altijd Dorst, verschillige zetten 16,50. Totaal 2106,70 fr. Cinema Zaterdag 3 en Zondag 4 December, de lang verwachte film De Zwerver naar het werk Le Chemineau van J. Richepin. Het zal aan geen volk ont breken in den Volkscinema om dit te komen bewonderen. Maandag 5 en Donderdag 8 Decem ber, De Weg naar de Roem met France Dhélia, Constant Remy, enz., buitengewone dramatische film, daar bij Buck Jones in Bliksemruiter Ccciliafeest Op Zondag den U December viert ons muziek haar Ceciliafeest de uitstap zal plaats grijpen om 2 ure namiddag, Men vergadert om 1 1/2, ure in het Volkshuis, het Feestmaal zal plaats hebben zaterdag avond om 8 ure, men vergadert om 7 1 2 ure bij Hemmerijkx Frans. Voor het feestmaal worden de leden uitgenoodigd zich te laten in schrijven van heden tot 5 December, mits storting van 20,00 fr. Oproep Het bestuur der Fanfare de «Zaaier» doet een warmen oproep aan de partij genooten om hunne kinderen naar de Muziekschool te zenden welke zal ge opend worden, op Dinsdag den 3 Januari I928. Dus partij genooten uw plicht gebiedt het voor het welzijn van uwe kinderen, men schrijve in van heden in het Volkshuis. HET BESTUUR. Voor het Muziek Gespeeld en gedanst door Gaston Stevens en rondgehaald door Bijreken Vos 11,oo. Hetzelfde en rondgehaald door Van der Taelen Cyriel 8,55. Ge zongen door De Zutter Richard en rondgehaald door Mance en Verlé Adolf 11,15 Op het trouwfeest van Jose phine De Smet van een bloemtuil 3,00. Gespeeld door de Jazz-Band en rond gehaald door Roelandt Richard 12,05. Totaal 45,75 fr. Dank aan het optreden van de Alge- meene Centrale van Bouw- Ameuble ment en Gemengde Vakken hebben wij na herhaald aandringen onzer afge vaardigden bij het Bestuur der Fabri- ques Beiges d' Allumettes, van dezen bekomen dat eene algemeene loons- verhooging wordt toegestaan van 5 o o. Voor Geeraardsbergen maken van deze maatschappij deel, de fabrieken De Launoit en La Suèdoise de ver hooging wordt toegepast voor de loo pende week en zal op 't oogenblik dat onze lezers hun blad ontvangen reeds uitbetaald zijn. Het noodige wordt gedaan, opdat do«r het Bestuur van andere fabrieken zelfde verhooging zou wordeD toege kend, en wij hopen er bij deze ook wel te zullen in lukken. Ongelukkig woedt de krisis nog erg in de allumetten nijverheid maar laat ons hopen dat in 't kort daaraan ook ver betering kome. Door de afdeeling Geeraardsbergen der Algemeene Centrale alleen, is se dert April 1.1. reeds meer dan 200.000 fr. aan werkloozensteun uitbetaald ge werden. Door 't Nat. Crisisfonds ongeveer 100.000 franken. Wie denken niet te overdrijven als wij rekenen dat gedurende zelfde tijd stip door de werklieden der stekjes- fabrieken aan loon de som van 150.U00 franken is verloren. Dat zulks zwaar drukt op den handel onzer stad laat zich gemakkelijk be- F^etis meer dan tijd dat de toestand in dit bedrijf opklare. Hopen wij er het beste van ten bate van iedereen. JULES BAUWENS. Aan onze Duivenlief hebbers Op Zondag 4 December, in het lokaal der maatschappij Gelijkheid voor Allen Volkshuis, Markt, van 9 tot 13 ure, tentoonstelling der duiven van den gekendenliefhebber, «Motte Frans» Onnoodig aan de liefhebbers onze makker. Motte, voor te stellen. Im mers sedert het ontstaan der maat schappij, wist hij zich altijd bij de be sten te rangschikken en stond steeds aan het hoofd der algemeene rang schikking. Niettegenstaande onze makker, Motte, zich gedurende 1927 speciaal op den kweek toelegde, wist hij nog ge durende hetverloopen seizoen, bene vens talrijke prijzen in andere maat schappijen, in onze maatschappij 40 prijzen te behalen. Dus liefhebbers van echte rassen, aan dit hok een bezoek gebracht 1 Tevens uitkeer der intresten, aan de aandeelhouders der maatschappij, van 9 tot 12 ure. Men is verzocht de aan- deelen mede te brengen, zooniet wor den geene intresten uitgekeerd. Zondag toekomende 11 December, zal aan onze makkers, eene eenige ge legenheid aangeboden worden om het ras van den vermaarden Kampioen op alle drachten te kunnen bewon deren. We bedoelden den gekenden De Laeter Oscar, van Overboelare, den waren Kampioen van Geeraardsbergen en omliggende. Liefhebbers Opgepast. Het Bestuur. ST. NIKLAAS der Schoolkinderen. Overdracht 1400.25 fr. Voor St. Niklaas aan onze kleintjes 7o,oo. De Nauw 5,00. Kleermakers 50,00. Gezongen door Herminne Van Schelt bij G. Van Den Herreweghe 3,2o. De Schoonzoon en dochter van Panis 5,oo Stevens Oscar 5.00. Gezon gen door J. Neirickx in het Volkshuis 12.25. Door Alf. De Selan 12,00. Door Stevens Oscar 11lo, Door de président der Lustige Vrienden 7,2o. Pennewaert Gustaaf ^.00. Berispont Edgard 5,00. Gezongen door O. SteveDS bij Fr. Pau wels 3,8U. Door J. Neiiinckx 4,60. Cl. Bauwens lo,oo. Heylemans J. 2.00. Marginet 2,00. A. Reux 2,00, G. Her- nou 2,00. Schaillée J. 2,00 David 2,00. Omdat Tuurken Michel de Mavat- hon geloopen heeft op den trap l,oo. Gevolg een gekwest oog en het postuur aan stukken l.oo. Omdat zijn vriend Louis, zijn oog afwaschte met speeksel l,oo. Omdat Jules D' Haenens niet wou achterwege blijven en 't huis kachel en koffiepot omver liep en met zijn voeten in de koffie terecht kwam l,oo. Omdat er in Mon Jacobs zijn lantaarn geen petrol was l,oo. Overschot tombola Expositie Coöpe ratieven 79,3o. Onbekend 2o,oo. Voor rle St. Niklaas onzer kleintjes 5,00. Idem 5,00. Prijskamp bieden 1° prijs Durant V. D. Eycken 15,00. 2' prijs Dubruck- De Nauw lo,oo. 3* prijs Gosseye- Hymans 5,00. Gezongen door de voorzitter der Lustige Vrienden 12,oo. Pieter Van Wymeersch lo,oo. Edm. Hooghuis 50,00. F. David 2,00. Jos. Neirinck 2,oo. Frans Motte 2.00. Georges Hernou 2,00. J. Schailleé 2,00 Fr. De Vlaminek 10,00. Marginet Paul 2,00. Pr. Vastiels 5,00. O. Van Trim pont 5,oo. Rondgehaald op het feest der Lustige Vrienden 25,00. Jos. De Smedt 3,oo. Gezongen door Ivo het lied der Lustigen 4,50. E. Collvns 5,00 Opbrengst bal Lustige VrieDden, om halingen en giften iol8,4o. Totaal 2921,60 fr. CINEMA Heden Zondag 4 en Maandag 5 December «De Graaf van Luxemburg» naar de gekende Operette, een film van groot succes, prachtige tooneel- schikking, verrukkelijk spel Huwe lijk agentschap sentimenteele kome die met Virginie Valli, de gekende cinema- star- en Patt O' Malley. Dus een programma eerste gehalte. Woensdag 7 en Donderdag 8 December. «Het Doolhof» of de gevolgen eener echtscheiding, drama naar het werk van Paul Hervieu, met Claude France, Gaston Jacquet, Georges Melchioren de kleine René Couche, een film door dewelke alle toeschouwers zullen be wogen worden. Uiterst verzorgde toooeelschikking. Machtig spel. Een band van het gekende huis Gilbert. Daarbij als tweede film«Jaloerschheid» met Werner Krauss, Lya De Putti en Georges Alexandre, een film van Al liance cinematographique Européenne. Twee filmen dewelke een echt kunst programma vormen. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN Leopold Van Der Straeten, Gouy-lez Piéton, en Maria De Lil, Denderstr. GEBOORTEN Willy V. D. Berghe, KattestrPe trus V. D. Linden. Buizemontstr.Lu- cien Poelaert, Edingschestr.Frans Bauwens,Audenaerdsche poort; Mar cella Blaton, Kloefstr. Samuel de Lang, Adamstr.Jeanne luibo, Nieuw- str. Julien Cosyns, Vischstr. Emi- lienne Torrekens, Adamstr. OVERLIJDENS Hortense Dhaenens, 7o j. ongeh Ve sten Maria Josée Bourlau, 1 m ouden steenweg Marcel Goessens, 2 j. kl. Gaffelstr. Ferdinand De Poorter, lo m. Ouden Steenweg Benedikta Biy naert. 9oj. wed. Adriaan Boulaert, Hospitaal Francine Godyns. I j. Buizemontstr Mariette De Poorter, 9 m. Oudenaerdsche poort. Schoolstraat. 2-4, AALST SuperprogrammaVanaf Vrijdag 2 December I927. Kinderen toegelaten zedenstudio over het artisteDleven met Bessie Love, Ilarrisson Ford on Tom Mooro. De grootste sportieve gebeurtenis van 't seizoen doorgegaan te Chicaeo vnor meer dan 200,000 toeschou wers. Programma voor Maandag 5 Decem ber, van 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. Tweede vervolg van ouzen groo ten Cinéroman AFSLAG AFSLAG 1 1 Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeidatraat, 14, AALST. Moorselbaan, AALST- Programma van Vrijdag 2 D< cember Zaterdag 3 en Zondag 4 Dec. I927, vertooning om 5 en 8 u. met den nieuwe Cow-Boy artist SN O WIE BAKEK. Den befaamde Cow-Boy in levende lyve en z\ine wonderlijko toeren. Fridolin zitin de Krot Opgepast I Zondag in het 1 1/2 ure spel, mogen al do kinderou kos teloos binnen. AANNEMER, Nederboalare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN Beveelt zich aan voor allot bande metselwerk, alsook voor het leggen van vioeren, Coramiqueen Cement, Faïence. en alles wat don stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening Maatschappelijke Zetel GENT, Volderastraat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE. Sylaain Guyauxatcaat, 46 BERGEN, Chiaaireatraat, 10. CHARLEROI, Sluisstraat, 16. Opening van deposito en Loopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuring van Brandkoffers Wissels en Vreemde munten Aan en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 o o lotrcst op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3