Cinema Palaee BelgiseheBank van den Arbeid VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE "MODERNE,, DENDERLEEUW Kerkxkeo. Lede NI NOV E. Strijdpenning. CINEMA De Belofte In de Kamer van MaW Sureouf, Koning der Zeeschuimers Gearaardsbergen Burgerlijke stand. Bloedige Heldenzang Madame Sans-Gène HUISMOEDERS Sloven Sloven KAPITAAL en RESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 0/0 Zondag laatst was het dus de groote dag voor onze moedige fanfare De Werker Heel een zomer door ston den onze ijverige muzikanten op de bres om overal de propaganda voor de sociale gedachte te voeren. Ceciliafeest is voor hen de belooning. En die belooning hebben ze gevon den in de talrijke schaar vrienden en partijgenooteo die door hun aanwezig heid een warme hulde hebben gebracht aan de opoffering van iederen dag die de muzikanten zich getroostten. Ondanks het hondenweder, stapten allen het hoofd fier omhoog door de straten. Geen gedwongen of geen moe- ters. Allen vrij bewuste arbeiders. Bij onze groen gelen was er de fut» heelemaal uit. Ah ze hadden hun Ceci lia willen vieren op denzelfden dag als de roodjes. Ze gingen ons overrompe len. Och arme over drij weken was hun getal reeds over de 4oo gestegen en nuiedereen heeft ze kunnen tel len juist 27 muzikanten (waarvan 6 met een stopsel er in) en 82 leden (waaron der minstens 2o moeters). Nog zoo'n stormloop en men spreekt er Diet mee»r van. Nu, men zegt dat de naaste maal hun patatten zmllen zocht zijn en dangelukkiglijk dat moeder Vlaan deren van onder het laken is geraakt om toch te vragen dat de kameraden zich zouden tevreden willen stellen met vleesch en brood. Des avonds groote pantominie. De Vischvodde en Madame van Leeuw- brug vertoonden den buitengesmeten socialistischen minister; of er gelachen werd. 't Is te hopen dat de arbeiders wel dra zich niet te beklagen zullen hebben over hun nieuwe meesters. Voordracht Maandag 12 December, om 7 u. 3o zeer stipt, komt gezel De Vrieze, Kan tonaal Schoolopziener eene voordracht houden over De fanfare De Sint- Jansvrienden Warm aanbevolen. Er is occasie te doen Wie wil aandeelen koopen van het Vlaamsch Huis te Lede, kan er beko men aan 25 per 0/0 onder de waarde plus al den intrest van 5 de zaken gaan goed. Politikus. De beste kwaliteit van kolen zijn te bekomen in het lokaal, aan 22 fr. de loo kilo. Gilbert, metde gekende artisten Lilian Harvey en Willy Fritsch aangepaste muziek over enkele weken bekwam deze film een overgroot succès in de cinema's Monnaie en Victoria te Brus- sel. Daarbij wordt vertoond De Klei- ne Telefoniste een schoone film van I Alliance Européenne. buitengewone vertooningen, en 't zal er nogmaals stroomen in Volkscinema. Heden Zondag om 3 uren, Algeraeene Vergadering voor al de Bouw- en Steenbewerkers bij Frans Vau der Storm, Dorp. Op Zondag 18 December grijpt ons Ceciliafeest plaats De kameraden welke willen deel nemen, mogen zich laten inschrijven in het lokaal aan 12 fr. na 10» dezer 2o fr. Dus op tijd zich laten inschrijven. Ppopagandaloclii en Meeting Wij doen een oproep aan de werk lieden, syndikalisten en ongesyndl- keerde vróuwen en mannen aller vak ken, om op 18' dezer om 2 uren, het muziek van Denderleeuw en makker De Bruyn te vergezellen aan de statie, om te samen een propagandatocht te maken m Lede waarna mikker De Bruyn een toespraak zal houden in het volkshuis, welke voor elkeen nuttig zal ziin Daar onzen vriend Prosper reeds veel goed gedaan heeft voor de werk lieden en bevolking van Lede hopen wii dat hij met een groot getal zal op gewacht worden. Allo kameraden, geene tweedracht onder elkaar,, en laat ons aan de zelfde koord trekken want onze welvaart hangt af van de eensge zindheid der werkende klasse. Kanie raden voorui', wij staan voor een hevige strijd, liet kapitalism wil ons afnemen hetgeen wij veroverd hebben. De ver eeniring van gansch het kapitalism be- wiist het reeds, zij beletten ons kiespro: eramma ten uitvoer te brengen, en wij werklieden, als wij niet allen als een man, en verbroederd do strijd aanvan gen tot verbetering van ons lot, zullen wii tot het slavenleven teruggebracht worden, waar de kapitalistische bloed dorst naar streeft. Gii landbouwers en werklieden, opent uwe oogen en toont U als bewuste mannen, wees op post, op Zondag toe komende om 2 uren, aan de statie, makker De Bruyn verwacht ook de staatsbedienden welke hem dankbaar mogen zijn, in kwestie hunne looner- toestand en verbetering aan de tremen te Lede. DeFronters die ook de werklieden verdedigen gelijk zij zingen, nmr meer kritiek uitvoeren tegen het ge zond verstand, hebben er het handje van weg om hun werkvolk te betalen, op drukke dagen zetten zij meines aan het werk, maar vergeten kun te beta len of houdt dit loon iemand achter. Soc. Vrouwe» b ©aid CHOCOLADEFEEST Op Zondag 18 December, om 5 uren o namiddags, richt de Soc. Vrouwen bond een Chocoladefeest in. Het bestuur rekent er op, dat al de leden er zullen aanhouden dit feest bij te wonen. HET BESTUUR. Zaterdag 10 en Zondag 11 December De Graaf van Luxemburg het groo te succes en Huwelijks agentschap een fijne komedie. De bezoekers van den Volkscinema hebben nogmaals eens iets puiks te zien. Maandag 12 en Donderdag 15 Decern. Een prachtig programma, Doolhof of de gevolgen eener echtscheiding een prachtige film van het gekende huis Gilbert met de beste fransche arti sten. machtigspel, onberispelijke toon- schikking, en daarbij «Jaloerschheid» met de groote kunstenaars Werner Krauss, Lya de Putti, (uit Variété) en Georges Alexander. faarom Van week tot week vermeerderd het getal bezoekers van den Volkscinema, maar het kan niet anders; het bestuur zorgt om steeds mee te gaau met den vooruitgang in de cinematographic. Nieuwe filmen, filmen van waarde, filmen met beteekenis, van de beste produkties, zoo komt het dat er alge meen gezegd wordt, dat alle cinema liefhebbers. die aangename avonden willen doorbrengen, getrouwe bezoe kers worden van den Volkscinema «De Redding» Voop de stakers De Dabbeleer Gezongen door Ernest De Smet 2o,oo. Gezongen door Ernest De Smet 5,5o. Gezongen doorM. Cassi- mon 4,75 Gezongen in 't Achturenhuis van Denderleeuw door Schoonjans, bij genaamd Sacco 7.00. Omdat den Ate lier Scheurmans hun drinkgeld weg geven lo,oo. Fabriek Stichelmans 159,80: De Mol 60,45. Scheurmans lol,5o. Sertin Leopold 2,00. Fabriek P. Dauw en Cie 29,5o. Buyl Leon 5.00. Joseph De Deyn 5.00. Pol Van de Steen 5,oo. Edgard De Coster. 5,00, Rondgehaald bij Polle Wedde lo.oo. Gezongen door Julienne Van Rossem bij Polle 7,00. Gezongen en rondge haald door Camiel Van derMeersch ll,oo. Rondgehaald op't Ceciliafeest van Denderleeuw bij Van Isterdaele door O. De Bruvn 36.75. Gezongen door Joseph Evenepoel op het Cecilia feest der Fanfare De Voorwacht, rond gehaald door den chel gezel Arthur Copez 50.00. Aimé Egerickx io,oo. Jan Prolo, van dat vergif van Louis van De Dobbeleer, 50,00. Volksvertegenwoor diger Prosper De Bruyn Denderleeuw 25 00. Omdat Wannes Poepla zijn Jeanne haar tabakdoos opgeroepen ge weest heeft op den Souper bij Fredrick Van der Haegen 54,00. Omdat Fil den uil uit de blokken nu denkt dat hij arm meester geworden is l,oo. Omdat den uil zou beter doeu te huis te blijven in plaats van met de gelen op propaganda te gaan 1,00, Dan zou hij soms niet moeten hooren waarvoor hij in het Socialistisch syndikaat buiten gewalst is 1,00. Omdat den uil zondag in Ney ghem de plaat ploetste als het ijzer warm wierd Omdat den uil den bosch in vluchte bij al de andere uilen en ka- tas in plan liet na hunne meeting in Neyghem l,oo Datdegelen maar voort doen met hunnen-uil, zij zullen wel uilenstr... in zijn kot vinden l.oo. Jef De Devn 5,00. Pol Van de Steen 5,00. Leon Buvl 5,00. Sigarenfabnek I Dauw en' Cie 32.00. Fabriek De Mol 53,25. Stichelmans 158,2o.fr. Voor de Oorlogsinvalieden GALAVERTOONING Zaterdag I7 December om 7 ure 's avonds wordt vertoond de groote film Voor den Wereldvrede uitge geven door Les gueules cassées van Frankrijk, daarbij Les Galleries de la Faillite van Reginald Denny. Prij zen der plaatsen 4,00 fr. 3,00 fr. 2,50 fr. enkel voor deze vertooning. S. M. VERBROEDERING Zaterdag lo December feestverga- dering, muziek, zang, cinema. Toe spraak over den toestand onzer maat schappij en het doel der coöperatie doorGuill. De Nauw, bestuurder. Alle leden worden dringend uitgenoodigd tot deze aangename en tevens nuttige vergadering. Ook de huisvrouwen zijn welkom. Voop den Wereldvrede De film ten voordeele der Oorlogs invalieden. Gala-Vertooning Zaterdag 17 December om 7 ure 's avonds. Voor deze enkele vertooning worden de prijzen vastgesteld op 4,00 fr. 3,00 fr. 2,5o fr. Wij doen een oproep tot de cinema bezoekers om deze vertooning bij te wonen, om hun sympathie te betoogen voor de invalieden. De Pachtwet. Een boerke van den Buizemont (wij vermeenen dat dit boerken er eenen is, die meer te ontvangen heeft van pach ten als er te betalen) verheugt zich in De Vlag om de termijn van 9 jaren in de pachtwet door de reaktionnairen met behulp van de kristene water en wind demokraten in de Senaat is ver worpen. Hij herbaalt wat de ka tholieken tot vervelens toe in den Se naat zegden, De lange pachtwet is het best, voor den landbouw en de pachter maar wij willen toch geene wet stem- AALST Overdracht fr. 1148,35. Gezellin Kamiel Sonck, Mutsenver koopster, laat weten dat met Passchen haar winkel terug heropend wordt 5,00 Óp den doop van een tweeling om dat de ossenfamilie het beter zouden doen 12,oo. Omdat onzen Brick zegt dat hij tot zijn zeven-en-dertig niet zal thuis blijven 8,00. Voor een bewezen dienst door Nichels, van Ottoy Eduard Eede-Haeltert 2,00. Totaal fr. 27,00. LEDE Gezongen door de Landman Fran3 te Lede in het Volkhuis, en rondge haald door hem zelf 5,60. Voor de Vrouwenbond Gezongen door vosse Poldine bij Oscar Van Pamel 6,85. Voor de Harmonie Gezongen door Benoni Felix, bij Ph. Buys, Hoogevesten 16,60. Molendries en Hoogevesten - AALST - Sohoolstraat, 2-4, AALST SuperprogrammaVanaf Vrijdag 9 December I927. Kinderen niet toegelaten (L'EMPRISE). Buitengewone klucht komedie met Marie Prevost, Phyllis Haver en Harrison Ford. Programma voor Maandag ^Decem ber, van 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. Derde vervolg van onzen groo- ten Cinéroman Cinema Heden Zondag 11 en Maandag 12 De cember. Twee buitengewone filmen Assche der Wraak met Norma Tal- madge een nieuwe prachtband der «Ar tistes Associés Daarbij een univer sal film Hector de overwinnaar een luimige komedie. Een uitstekend pro- gramma zooals er alleen in de Volksci- nema gegeven worden. Woensdag 14 en Donderdag 15 De cember. Het groote succès Kuische Suzanne naar de opérette vzn Jean uiaai n - men van 9 jaar pacht, alhoewel wij ver klaren dit in 't voordeel is van de land- bouwvoortbrengst en de pachters.Als de katholieken nu denken dat boeren met hunne fratsen gediend zijn, zullen zij welaan een verkeerd lijntje trekken. De boeren kennen ook hunne belangen en zij weten dat de socialisten deze verdedigd hebben tegen de mannen als het boerke grondeigenaar van den Bui zemont. Tevreden J.P. uit «De Vaandrig» is ook tevre den, omdat de socialisten uit het Mini sterie zijn, die verduivelde socialisten toch dat, die in't ministerie nog al de belangen der arbeiders hebben verde digd, om zoo door alle tegenstaanders der werkersrechten zoo zeer gehaat te worden. Voor wat de tevredenheid be treft, kunnen wij aan J.P. verzekeren dat in onze rangen ook velen zijn, die niet kwaad zijn, ©mdat onze mannen nu eens gaan een oppositie vormen, waarmee er zal dienen rekening ge houden te worden, want onze eischen blijven bestaan Zes maanden Lange PachtwetSociale wetgeving. Wij gaan met blij gemoed ten strijde voor den vooruitgang der partij. Belangrijk Bericht. De lezers in 't bezit van boeken der Volksboekerij Verbroedering wor den dringend verzocht deze boeken in te brengen, heden Zondag 11 De cember, van 10 tot 11 ure, ten einde ons toe te laten, zoo gauw mogelijk de boekerij te heropenen. Banket Fanfaren Verbroedering Heden Zondag 11 Dec., om 10 ure 's morgens uitstap, om i2 1/2 ure aan tafel, om na het banket nog een uit stap te doen. HUWELIJKEN Leon Wicheler, Lorreinestraat en Louiza Limbourg, Edingschestraat. GEBOORTEN Arseen Dhamers, Reepstr.Jules Borremans, Kloosterstr Eliza De Roeck, AuizemontMargaretha Wille - keus, Papiermolenstr. Cyriel Beek man, Edingschestr.Antoinette Pilae- te. Adamstr. Willy V. D. Driessche, Lessenschestr. Jozef lack, Gentsche str. Alfons Willekens, St. Annastr. OVERLIJDENS Jan Baptist De Beek, 63 j. ong. Edingschestr,Irma Tinei 17 j. ong. Karmelietenstr.; Maria De Sutter, 8m. Edingschestr.; Gustaaf De Leye 55 j. Wed. Maria Van Hoorde, Gaffelstr.; Josée Broodcoorens 9 m. Hemdenstr. PROGRAMMA van Vrijdag 9 en Zaterdag lo De cember, om 8 ure, Zondag 11 De cember om 5 en 8 ure. Kinderen niet toegelaten. Voor de eerste maal in Aalst De tweede groote film der Goudserie Geschiedenis getrokken uit het Meesterwerk van Barones d'Orgzy, I WILL REPAY Groot drama uit het tijdstip der moordende Fransche Revolutie van 1793. Prachtige opvoering waarvan alleen de aanwezigen.de overgroote kunstsmaak zullen genieten die het Meesterwerk in zich bevat. Allen naar de Cinema Moderne deze week. Prijzen der Plaatsen Voorbehou den 3,00 fr. 2° Rang 2,50 fr. y Rang 2,oo fr. Programma van Maandag I2, om 5 en 8 ure en Donderdag I5 Decem ber, om 8 ure. Groote Familievertooningen GLORIA SWANSON in Deze uitmuntende succes-film zal opgevoerd worden met begeleiding van een Prachtig Orkest, Opgepast! Al de nersonen in 't bezit van een gunstbriefje, uitge deeld tijdons de opvoering van Het Einde van Monte-Carlo bekomen 5O 0/0 prijsvermindering. Geen enkel Cinemaliefhebber zal nalaten deze succes-film te komen bewonderen. Kinderen Opgepast I Zondag om 1 ure vertooning met bij zonder programma. GRATIS GRATIS Indien de gezondheid uwer kinde ren u aanbelangt, indien gü wilt dat uwe zieken herstellen, geef hen dan Onze Gepasteuriseerde Volle Melkin flesschen. Het is nu bijna 25 jaar dat wij da gelijks ons groot klienteol gerieveD, ziedaar wel het grootste bowijs dat de hoedanigheid bevalt. Aan al de huismoeders doen wij een dringenden oproep (Tnze Volle Melk te proeven, en ze te vergelij ken met anderehet kost u niets. Zendt ons uw naam en adres, of wel geeft het aan een onzer verkoopers en den volgenden morgen zult u reeds een flesch Volle Melk gratis ontvan gen als proef. Wij zijn er ten stelligste van over tuigd dat onze Volle Melk kan eve naren met de beste die in do stad verkocht wordt, wat betreft zuiver heid en hoedanigheid. Alle dagenversche botermelk, als ook gewaarborgde zuivere kreern- boter. p_ s. Aan de nieuwe klienten zoowel als aan ons oud en getrouw klienteel, zal met Nieuwjaar een prachtige schouralmanak worden aangeboden. Benoit Goossens en Zoons, Stoommelkerij «Flandria» Bergemeerschenstraat, 20, Aalst. Tel. 362 AFSLAG AFSLAG 1 1 Stoven in alle modellen. Eigwn werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbftldstraat, 14, AALST. Maatschappelijks Zetel GENT, Voldecsstpaat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE, Sylvain Guyauxstraat, 46 BERGEN, Chlsaipeatpaat, 10. CHARLEROI, Sluiaatpaat, 16. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten aeereditieven Disconto en inning Verhuring van Brandko/fer Wissels en Vreemde munten Aan- en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 o/o Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3