VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE "MODERNE,, Cinema Palace BelgiseheBank van den Arbeidj Ë)e JEeuwicje HXHet De Held vao den Match NINOVE. Meerbeke Geeraardsbergen Onkerzele. CINEM A Schrijf nooit aan de Vrouwen En ou een schoone Glimlach Eers Rijke Famïise HUISMOEDERS Mijn Kind is het niet, Vadershart Surcouf, Koning der Zeeschuimers K APITA AL en RESERVEN volledig geslorl 17 1/2 MILJOEN FRANK Aile Bankverrichtingen Spaarkas 5 0/0 Inderdaad één maal per week uit aan, enkel den Zondag is dit niet wraak >epend Wij weten het, daar waar de kleri- alen de meestersschap hebben, is het Itijd zoo geweest en tot heden is het og zoo. Gaan die heeren, dan toch niet mede iet den vooruitgang Oreral waar de ocialisten nu hun woordje te zeggen ebben, is de meeste vrijheid aan de uderlingenin de gestichten verblijven- e verleend, want dagelijks kunnen zij itgaan. Voor wanneer zal het bij ons zijn Het Bestuur van den Soc. Propagandaclub. Wol gelukt Feest. Met vertraging opgenomen. Op Zaterdag 3 December laatst, had et banket plaats van de fanfare De 'oorwachtter gelegenheid van het )eciliafeest. Er waren een schoon getal bescherm eden op gekomen, om met de werkende eden het banket bij te wonen. Onder lezen bevonden zich de gezellen Oull aume Da Nauw, Senator en Burge neester van Geeraardsbergen. Prosper )e Bruyn, Volksvertegenwoordiger en 'ol Va* de Steen, Schepen van Onder lijs onzer stad. Het banket begon om 8 uren zeer stipt. Al de kameraden lieten zich de ekker bereide spijzen om te best sma ten. Iedereen was meer dan voldaan sn was van gevoelen dat er meer der gelijke vriendenfeesten zouden moeten jlaats hebben. Spijtig dat den toestand liet beter is en alles zou peper duur tost. Na het banket verontschuldigde kameraad Edgard De Coster, onzen '«achten eere-voorzitter, welke door liekte weerhouden was, alsook Sche len Constant De Mol. welke door fa ailie rouwir.de onmogelijkheid gesteld vas het feest bij te wonen. Nahem aam den kameraad De Nauw het voord. Hij begon met zijn spijt uit te druk ren over de afwezigheid van onzen ge ichten eere-voorzitter, welke altijd en ïveral in de bres staat, als het gaat voor de verheffing onzer partij en de klas waaruit hij gesproten is. Hij wenschte onzen grijzen voorkamper m laam van al do aanwezigen een spoedig icrstel, opdat hij weerom zijne strijd- ilaats in onze rangen zou kunnen ïn- lemen. Daarna wees De Nauw op den schitterenden vooruitgang welke onze 'anfare in den laatsten tijd gemaakt had, en dankte hiervoor al de muzikan ten alsook hunne ievervolle bestuurder gezel Athur Copez, onder wiens kun dige leiding onze fanfare met zulke reuzenschreden is vooruitgegaan en nog verder de baan der kunst zal be wandelen.Maar vraagt spreker aanwat hebben wij alles wat wij tot hiertoe be zitten sterke fanfare, prachtig lokaal turn dans en feestzalen boekerij, machtige syndikaten en ziekenbond, te danken. Aan onze kooperatief welke in alles en overal de grondsteen is waar alles oo rust. Het is moeder dc kooperatief welke ons kosteloos alles welkewijnoo- dig hebben aan reptetitie en vergader zalen zoowel als bureelen uwer syndi katen en ziekenbonden ter beschikking stelt Het is de kooperatief welke ons de middelen verschaft om goedkoop, de prachtigste filmen op doek te kunnen raan bewonderen, zoodoende mede- lelpeude aan de opvoeding en ontsla ving onzer klasse. De kameraad De Nauw deed dan ook een goedvolle op roep aan al de aanwezigen, om mede te werken aanden vooruitgang onzer sa menwerking. Hetisonmogelijkzegth goede socialist zijn zonder kooperateur te zijn. Hetis niet genoeg svndikalist te zijn om het bestaan van vrouw en km- deren te verzekeren en langs de andere ziide uw geld te dragen naar bijzonde- ren welke u altijd in uwen politieken en ekonomischen strijd in den rug zul len schieten, en de partij nemen uwer verdrukkers. a Is slot zegt spreker, overtuigd te zijn dat elkeen van morgen af, zijn best zal doen om de kooperatief zooveel mogelijk vooruit te helpen, tot heil en welvaart voor de arbeiders in het ^Dat'onzen geachten Senator wei be grepen werd, door al de aanwezigen bewees de donderende applaus waarop zijne rede onthaald werd. Wij willen noch kunnen beter den toestand schetsen zooals onzen vriend het gedaan heeft, maar wij willenaan onze kameraden toch zeggen; he™ner U allen deD tijd vao vódr 25 jaar, als yan al hotgeen nu bestaat in onze stad nog geen steen te bespeuren v»as. Herinner U arbeiders wanneer, gij om Uwe belangen te bespreken gedwon gen wierd de velden in te trekken juist zooals waardelopze wezens ergens tus- schen twee bergen, omdat er toen voor ons nog niets bestond welke ons eene veilige plaats kon verschaffen, om onze belangen te bespreken en onze strijd plans op te maken. Vergelijk het tegenwoordige met het verleden en wanneer Gij dat in gewe ten zult gedaan hebben zult gij wij zijn er van overtuigd zeggen Ja, het is waar nu beschikken wij over alles wat wij als deftige arbeiders noodig hebben. Neen, niet langer meer mogen wij ons onverschillig toonen aan de koope ratief, welke ons dit alles heeft ge schonken. Van stonden af aan doen wij 1 bij haar al onze aankoopen van brood en winkelwaren, bij haar waar wij alles hebben van beste hoedanigheid aan de bestkoopste prijzen. Zijn wij allen de woorden indachtig van onzen grijzen voorkamper Edward Anseele welke zegde In den korf der huismoeder wordt de redding van haar kroost ge dragen. E. D. C. Soc. yfpouwenboüd CHOCOLADEFEEST Heden Zondag 18 Dec., om 5 uren 's namiddags, richt de Soc. Vrouwen bond een Chocoladefeest in. netbestuur rekent er op. dat al de leden er zullen aanhouden dit feest bij te wonen. HET BESTUUR. Cinnma. Zaterdag iT en Zondag 18 December, twee groote prachtfilmen - Hector de Veroveraareen overgroot succes overal, en Assche der Wraak met Norma Talmadge. Een film van de Artist en Associés een echt kunst werk, dramatische handeling. Maandag i9 eu Donderdag 22 De cember, «De Kuische Suzanne de film naar de operette van J. Gilbert vertolking Willy Fritoch, Lilian Har vey enz. een film dewelke in Brussel, Antwerpen en in alle groote steden van 't buitenland een overgroot succes bekwam. Waarom twijfelen? Als gij er aan houdt een aangename avond door te brengen, door het aan schouwen vau de schoonste nieuwste en beste filmen, bezoekt regelmatig de Volkscinema en gij zult voldoeoing hebben. In eene gezellige zaal, met schoon muziek worden in de Volks cinema programma's vertoond, dewelke altijd met de meeste zorg zijn samen gesteld Voor het Muziek. Gezongen door Arthur Stevens en rondgehaald door Jacobs Frans op het Ceciliafeest 27,15. Gespeeld door J. Van der Biest Gaston en Arthur Ste vens 2o,5o. Gespeeld door Camiel eu Cyriel Lauwerys en Jozef Milo bij Hymans Georges en rondgehaald door V. d. Taelen EJ. en Achtergael Aug. 2ö.óo. Gespeeld door dezelfde bij De Coreman Henri en rondgehaald doordeCoorde Frans 17,20. Gespeeld door dezelfde bil Bijreken Vos en rond gehaald door V. d. Taelen Ed. en Van Meulcti Petrus 20,00. Gespeeld door dezelfde en rondgehaald door Jacobs Frans bij Hemmerijkx Frans 20.-0 Ge zongen door Straetemans Michel en rondgehaald door Achterpad August 7,70. Gespeeld en gedanst door Gaston Stevens de Charleston en rondgehaald door V. d. Taelen Cyriel 8,55. Omdat de voorzitter Augop'tCeciliafeest langs achter weggep. is l,oo. Omdat hij het poort je heeft laten openstaan 1.00. Ómdat hij de ;o flesschen Lambiek niet wil betalen die geschoept zijn 1,00 Omdat Marin twee fijn tellooren kan breken 0,25. Omdat de Langen een uur 11a de andere vrienden nog aan het eten was 0,25. Totaal 15^»3° f"r- IS» HoetricBsii De gemeenteraad heeft in zitting van 30 November met algemeene stemmen besloten tot de electrificatie. Hopen wij nu dat het mogelijk zal zijn zulks te verwezenlijken in voordeelige voorwaarden èn voor de stad èn voor de verbruikers. School Buizemoni Deafdeeling van onderwijs des ge meenteraads zal onderzoeken of het niet mogelijk is een bewaarschool in te richten op den Buizemont. De heer Pieraert verklaarde dat de katholieke groep de kwestie welwillend zou on derzoeken. Niemand zal de noodzake i lijkheid durven betwisten van het be staan eener school op den Buizemont. Voor de nieuwe lean. Wij vernemen dat de zaak der nieu we laan goed vooruitgaat, en er bin nen kort aan de onteigeningen zal be- goDnen worden. Ook het besluit tot het bouwen der brug over den Dender is genomen. Goedkoop van af De socialisten zijn er deze week goedkoop van af gekomen De Vlag kondigt de verbrokkeling onzer partij niet aan. Zou men daar ingezien heb ben, dat hoe meer men ons aanvalt, hoe meer ook de opwekking in onze partij komt Bij de Vrouwen Op Kerstavond, Zaterdag 24 Decem ber, gezellige bijeenkomst met avond maal, wij doen een beroep tot alle leden om aan dit avondfeest deel te nemen. Vsor de lezer» van het blad Vooruit Op Vrijdag 23 December, om 7 ure zeer stipt, zal er eene tooneelvertoo- ning gegeven worden door de tooneel groep van Denderleeuw. Men zal op voeren De Kuische Bruidegom blij spel in drij bedrijven Geen enkele lezer van 't blad Vooruit» zal nalaten deze vertooning bij te wonen. Komt hen toejuichen de vrienden van Dender leeuw. die goed kunstwerk voorbren gen. De lezers van Vooruit zullen kosteloos toegang hebben. Geen en kele ontbreke. Be Electriciteit De Vaandrig geeft een artikel over de Electriciteit in Geeraardsber gen. waarin getrouw wordt weergege ven hoe de zaak is behandeld gewor den, en zoo blijkt het dat het niet komt omdat het stadsbestuur de belangen der stad en verbruikers zoo verwaar loosd hebben, dat er niet vroeger een «plossing gevonden werd. Nu bij de heraangevatte onderhandelingen is er ook reeds bekomen dat de prijs voor de verbruikers zoo laag mogelijk zou gesteld worden. Wachten wij nu verder af en gezien «ie gemeenteraad eenparig is geweest bij de stemming over deze kwestie, denken wij weldra tot eene oplossing te komen. De Vlag schrijft dat het voor sommige niet ter eere strekt de kwestie niet vroeger opgelost is ge weest en voegt erbij.dat de politiekers er eene les zouden uitnemen. Wij be grijpen niet goed, wat of wie <-De Vlag» bedoelt. Maar reeds over twee jaar schreef «De Vlag» ook wel eens over de elek triciteit, en de heer Flamant, toen burgemeester en voorzitter van den opstelraad van De Vlag heeft nooit eenig voorstel gedaan om ten dien tijde een kontrakt af te sluiten. Hadde de maatschappij de toegevingen gedaan, dewelke zij in staat was te doen, de zaak had wel afgedaan geweest. Cinema. Zaterdag i7, Zondag 18 en Maandag 19 December, Gala vertooningen, ten voordeele der Oorlogs Invalieden Voor den Wereldvredefilm der Gueules Cassées voorafReginald Denny in de prachtfilm Galeries La Faillite De prijzen der plaatsen zijn voor deze vertooningen verhoogd met 0,25 fr. (uitsluitend voor de oorlogsin- valieden). Het is een echt buitenge woon kunstprogramma. 'I wee kostelij ke filmen. Door deze vertooningen bij te wonen steunt men het werk der Gueules Cassées -, Voorzitter, Kolo nel Picot, van Frankrijk, en steunt men ook de oorlogsinvalieden onzer stad. Woensdag 2i en Donderdag 22 De cember, «Tempel des Angst», naar het werk «De Gebroeders Schellen berg met de groote kunstenaar Con rad Veidt, 't is ee:i wonde-bare film en van gansch bijzonderen aard. Vooraf Twee Vuisten en 't is al (Deux poings, e'est tout). Voor SI Nihbas. Overdracht fr. 2921,60. A. Van De Catseye 10,«o. S. M. Verbroedering 25o,oo. Gespeeld door Aimé Labedder en Jules Sturbaut 450 met bieden bij Remy Daneels 5,00. Bruggeman Se- verin 5,00. Herregodts Gust. f.oo. Rondgehaald door Jules Minne 8,00. Cesar Van Damme 5,00. Totaal fr. 3205,60. Een woord van dank aan al degenen die ons geholpen hebben 0111 aan onze schoolkinderen een klaasgeschenk te kunnen geven. De tevredenheid bij de leerlingen was algemeen. Burgerlijke «tand. HUWELIJKEN August Leroux, Buizement en Maria Stevens, Pachterstr.Edgard V. D. Parre; Lessenschestr. en Celesta Plait- sier, Edingschestr. GEBOORTEN Jacquelina Wese, Gentschestr. Georges André, StatiepleinNellv Hoebeke, Pateelstr. OVERLIJDENS Virginia Imbo 74 j. Wed. Karei Ger- nier. Hospitaal; Christiana Beerens, 2j. Buizemontstr. Roger Kina 3m. Buizemontstr. Verleden Zondag hielden onze vrou wen hunne algemeene vergadering. Vele leden waren van voor het gestelde uur oppost, hulde aan die dappere want het was te zien dat zij vast beslo ten waren, den strijd tot een goed ein de te brengen. Bij het openen der ver gadering zagen wij met voldoening hoe de bestuurleden zich beijverden, om hare medeleden te overtuigen van de noodzakelijkheid van den strijd. Daar na schetste gezel Van deu Hoven de groote rol die de vrouwen te vervullen hebben in de tegenwoordige samenle ving. Hij haalde talrijke voorbeelden aan, genomen uit het werkelijk leven; daarna sprak hij over de rol, die de vrouwen zouden moeten vervullen, rekening houdende met hare geschikt heden en met de menschelijkheid. Daarna toonde hij met bewijzen uit het verleden, dat dit alles maar kon veroverd worden, als de~vrouwen er zelf voor strijden. Ten slotte deed hij een warmen op roep tot de vrouwen als zij hunne be langen en hunne partij willen dienen, al hunne aankoopen te doen, in de so cialistische coöperatieven, zij die zulke trouwe hulpster is in den strijd, eD zul ke groote voordeelen schenkt aan hare leden. Daarmede sloot deze vergadering in volle geestdrift. Molendries en Hoogewesten - AALST - PROGRAMMA ran Vrijdag 16 en Zaterdag 17 De- cember, om 8 ure, Zondag 18 De cember om 5 en 8 ure. Kinderen toegelaten. Voor de eerste maal in Aalst SEENA OWEN in Groote Indische Dramatische Komedie. BIJVAL! BIJVAL! Jolige Komedie. Een buitengewoon prachtig klucht Programma van Maandag I9. om 5 en 8 ure en Donderdag 22 Decem ber, om 8 ure. HAROLD LLOYD in LachenLachen I GRATIS GRATIS Indien de gezondheid uwer kinde ren u aanbelangt, indien gij wilt dat uwe zieken herstellen, geef iien dan onze Gepasteuriseerde Volle Melk* in. flesschen. Het is nu bijna 25 jaar dat wij da gelijks or.s groot klienteel gerieven, ziedaar wel het grootste bewijs dat de hoedanigheid bevalt. Aan al de huismoeders doen wjj een dringenden oproep onze Volle Melk te proeven, en ze te vergelij ken mot andere; het kost u niets. Zendt ons uw naam en adres, of wel geelt het aan oen onzer vorkoopers en den volgenden morgen zult u reeds een fltsch Volle Melk gratis ontvan gen als proef. Wü zijner ton stelligste van over tuigd dat onze Volle Melk kan eve naren mot do beste dio in de stad verkocht wordt, wat betreft zuivor- heid en hoodanigheid. Alle dagenversche botermelk, als ook gewaarborgde zuivere kreem- boter. p s. Aan de nieuwe klienteu zoowel als aan ons oud en getrouw klienteel, zal met Nieuwjaar oen prachtige schouralmanak worden aangeboden. Benolt Goossens en Zoons, Stoommelkerij «Flandria» Bergemeerschenstraat, so, Aalst, Tel. 36s Kortelings s Een groote Film der Goudserie met GEORGE WALSH. Schoolstraat, 2-4, AALST Superprogramma; Vanaf Vrydag 16 December I927. Kinderen niet toegelaten Een groot kluchtspel met DOUGLAS MAC LEAN. naar den roman van H. lla'zac. LE PERE G0R10T metJotta Goudal, Mary Brian, Lio nel Barrymore. Programma voor Maandag 19Decem- ber, van 5 oo 8 ure. Kindoren Toegelaten. Vervolg en slot van onzen groo- ten Cinóroman Kortelings POLA NEGRI in Hotel Imperial Maatschappelijke ZetelBENT. Volileraatraat, I. Agentschappen: LA LOUVMERE, Sylnain Guyauxstraal, 46 BERGEN, Chlaairestraat, 10. CHARLEROI, Sluimatraat, 16. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accredilieven Disconto en inning Verhuring van Brandkoffers Wissels en Vreemde munten Aan- en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 o/o Intrest op voorband betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3