u 2' KUHST-flVON'Ö AALST. IRarel Dan ber Zlfceirscb IV Uit Lede L'Apache Gedaan het Zwoegen BABiTBlT c L'Apache Uit het Burgersblad Syndikale &ubriek GIJSEGEM L'Apache Fanfare <Hand aan Hand». Victor De Geyter Koopen op Krediet Ererabodegem Gimeinteraadszitting van Vrijdag 9 Maart 1.1. De «ittiïg wordt om 6 1/4 uren geopend onder Voorzitterschap ran M. Moyersoen, Burgemeester. Het verslag der vorige zitting wordt ge lezen en goedgekeurd. 1* Punt. Begrooting 1928. Gesel Nickels Alfrid Schepen van Finantte. Mevrouwen, Mijnheeren, De begrooting vöor 't jaar 1928, on die U heden onderworpen wordt sluit sluit met een bating slot van 787,80 fr. Zu bedraagt in ontvangst fl.421.C90 fr, en in uitgaven 21.4250.902 fr. In gewone ontvangst hebben we8.832.9io fr. en in uitgaven verdeelt zich die som als volgt 350.971 fr. aan Huishoudelijk bestuur. 411.000 Openbare werken. 1.071.237 Politie en Gezondheid. 1.53o.8jo Armwezen. i2 840 1 Erediensten. 1.805.490 Plaatselijke schuld. 165.000 Waterbedeelingsdienst. 731.490 Verschill'ge andere uit gaven. De buitengewone ontvangsten beloopen tot 12.688.780 fr. en de buitengewone uit gaven tot 12.588.002 fr. Voorwat den geneeskundigen dieDstder mu tualiteiten betreft hebben wy dit jaar 55 dui zend franken voorzien, in plaats van 25 dui zend franken zooals verl- den jaar, en voor hulp aan de Werkloosen 80.000 fr. in plaats van 60.000 fr. wat het Bestuur zal toelaten den stedelyken onderstand te verdubbelen. De meerderheid van het Schepencollege heeft de toelage van de Ambachtsschool, van 50 duizend op 75 duizend franken ge bracht. De minderheid was van gevoelen, dat 5o duizend franken Subsiede volstaat. Het is niet te betwisten dat die school nuttig is, maar we mogen niet vergeten dat die school voor het overgrootste gedeel te bevolkt is met leerlingen van den buiten Van de stad zijn er ongeveer loo leerlin gen, en wanneer we eene toelage geven van 60.000 fr. dan vertegenwoordigt dit 5oo fr per leerling en per jaar. Is dit niet voldoende Nu wordt er voorgesteld, 760 fr. per leer ling en per jaar, en dat vind ik wat overdre ven. Dat de buitengemeentens evenals de stad Aalst, tusschen komen in hunne uitga ven. Dat is maar billijk. In de buitengewone uitgaven, zult Ge vin den de 500.000 franken die deD raad verle den jaar heeft gestamd, als tusschenkomst in het bouwen eener nieuwe kerk, tusschen de Drie Sleutelsstraat en het de Lion d'Or Een millioen franken als leening is er voorzien voor het bouwen eener nieuwe jongensschool, die komt aan de Nieuwe laan der Capucienen. Elk van ons kent den erbarmelijken toe stand onzer stadsjongens- en meisjesscho len. De gebouwen zijn slecht, onvoldoende en ongezond. Door eene moderne nieuwe school te bou wen, zullen we in de gelegenheid worden gesteld, eens de nieuwe voltrokken, de meisjesschool te vergrooten en te verbete ren. Wij weten ook, dat de gebouwen van de teeken- en muziekscholen in een slechten toestand verkeeren, dat er groote en drin gende herstellingen moeten gedaan wor den, aan de gebouwen der staatsmiddelbare jongens- en meisjesscholen, iets wat de aandaeht van het Schepen-college heeft ge trokken en waar in de mate van den geldo- ljjken toestand, zoohaast mogelijk moetaan verholpen worden maar eenieder zal be grijpen, dat ook alles niet in één jaar kan geschieden. Nogmaals hebben wij voorzien, ook één millioen te leenen om te besteden aan open bare werken aldus aan den wensch van een groot gedeelte der bevolking willende vol doen. Dit millioen zal ons toelaten, nieuwe stiaten to kasseidon, riolen en borduren te leggen. Ja, wij weten het, die som is verre van voldoende te zijn, om aan de noodzakelijke vereischten te voldoen, maar hier moet weeral rekening gehouden worden, van de mogelijkheid vao uitvoering. Aan ons onderwijzend personeel is er se dert enkele jaren een duurtetoeslag bij hunne betaalde jaarwedde uitgekeerd. Dien duurte toeslag is toegekond gewor den, wanneer we allen van oordeel waren dat hunne jaarwedde door den Staat be taald te gering was. En dan, zelfs wanneer den flnantiëelen toestand onz^r stad er zeer bedroevend uitzag, heeft den raad toch nog gemeend, iets voor dit korps te moeten doen en een bijleg van 900 franken per jaar en per hoofd gestemd. Thans is er in 't vooruitzicht, de projec ten zijn reeds gekend, dat heel kortelings de perekwatie der loonon van het onder wijzend korps zal plaats hebben en dit vaoaf l8 Januari 1928 en hierom is het Schepen-college van oordeel, dat ook eene verandering hier mag gebeuren. De toelage zou vervangen worden in een kindertoeslag. Wij zouden aan het eerste kind geven 3oo fr. per jaar, voor het 2* kind 400 fr., voor het 3* en 4* enz. ieder jaar en voor elk kind 600 fr. per jaar, wanneer de kinderen min dan 16 jaar oud zijn. Het Schepen-college is van oordeel, dat jonggezellen en gehuwden zonder kinderen beter door do wereld kunnen met hunne jaarwedde, dan dezen die kinderen hebben, en vandaar het nieuwe voorstel. Ziedaar, Mevrouwen, Mijnheeren, in kor te trekken d^n uitleg over onzo begrooting, die ik dacbt te moeten geven, en ik hoop dat ze zal aangenomen worden. M.Bastiaens, Schepen van Openbare Werken. Geeft uitleg over de gedane werken in den loop van het jaar 1928. (We zullen eens na gaan in hoe verre deze werken zijn gedaan. N. d. R.). Hierna wordt overgegaan tot de alge meenebespreking der begrooting. Gesel Flips. Komt eerst aan 't woord. Mevrouwen, Mijnheeren, Bij deze behandeling over de begrooting van 1928 wensch ik Uwe aandacht te vesti gen op enkele belangrijke cijfers. De gewo ne ontvangsten zijn met 1.227.133 franken of 16 0/0 grooter dan in 1927. Die vermeerderingen komen voorname lijk van Lager onderwijs, staatshulpgeld 400.000 fr. Bijvoeglijke opcentiemen op de Cedelbe lastingen 145,000 fr. Belastingen op kadastraal inkomen 19o.ooo fr. Ontvangsten elders dan teAalst225.ooofr. Staats tusschenkomst in de mobilisatie der oorlogsschade vergoeding 228,000 fr. Dus 335.000 franken meer ontvangsten voortkomende van belastingen door de in woners betaald. In de begrooting van 1928 komen twee belangrijke sommen voor van meer inkom sten Namenlyk 225.000 en 228.000 fr. te samen 606.000 fr, Het is van belang te weten of wij in de toe komst ieder jaar op ruim een half millioen franken mogen rekenen. Des aangaande verlang in van't Schepen-College een ge ruststellend antwoord. Leening van a millioec franken. In de buitengewone inkomsten staan J leeniogen, van 1 millioen franken of te samen t millioen ingeschreven, voor het bouwen van een Lagere school en uitte voeren kassei en rioolwerken. Echter wor den in de zelfde uitgaven voorzien, de twee hierboven vermelde millioen franken, plus 500.000 franken als hulpgeld voor het bou wen der kerk van het Heilig Hart. Waarom wordt voor de laatste belang rijke uitgave geen inkomsten voorzien! Omdat men het half millioen franken voor de kerk aan andere inkomsten ontneemt, en de ontleende gelden voor het uitvoeren van kassei en rioolwerken, niet volledig daarvoor aanwend. Inderdaad In de gewone en buitenge wone uitgaven, wordt voor de verschillen de posten van openbare werken meer voor* zien dan in 1927 155,600 fr. De uitgaven van i927 bedroegen 642,500 fr. Ontleening voor rioolen en kassiewer- ken iooo,ooo fr. te samen 1.798.1oo fr. Welnu in de verschillende posten word er slecht voorzien in de begrooting 1928 1.472.600 fr. zijnde 325.5oo fr. minder. Ik besluit daaruit dat, men de geleende Socialistische Harmonie "ARBEID EN KUNST Aalst WOENSDAG 4 APRIL, OM 7 URE in deCinem» MODERNE Molendries, 11 en Hoogeyesten, 5 Hel Brut SynptuiM Orkest ei Mlsonlere leielelilu ra lull's. MuloUm ei CltMra Het Bestuur van Cinema Moderne iorg;t v r een Heerlijke Verrassing ElflSTE RANG 3,00 fr., TWEEDE RANG 2,00 FR. Kaarten te bekomen b« de Muzikanten, Bestuurleden en in het Lokaal Hand in Hand. gelden niet aanwendt voor het doel waar voor zij bestemd zijn, en aldus bet half mil lioen franken voor de kerk doet betalen Zulke handelwijze kan ik niet goedkeuren Gezien er zoovele werken dienen uitge voerd te worden in de stad aanleggen van straten, rioolen, kosseiwerken en zoo meer, vraag ik dat de volledige sommen voor openbare werken bestemd daartoe zouden gebruikt worden. Tevens verlang ik dat de sectie van openbare werken zou samen ge roepen worden om het plan van de uit te voeren werken te overzien, dat aan de moest dringende herstellingen uit te voe ren werken eerst zoo gedacht worden. Verplaatsen van Barakken. Bij deze gelegenheid houd ik er aan te wfjzen met welke spoed en ongustige weer- gesteltenis de barakken van de Steen- naar de Bergemeerschestraat werden ver plaatst, waardoor de inwoners groot leed en schade ondergaan hebben. Het ware maar billijk dat de stad aan deze families een grootere vergoeding toekende voor de geleden schade. Voor de Stadsen Staatsscholen. Het is de eerste maal niet dat de aan dacht wordt getrokken op den slechten toe stand waarin de schoollokalen zich bevin den, en niet het minst van de Staatsjon- gensschool. Ondanks dezen erbarmelyken toestand, wordt in de begrooting geen noe menswaardige som voorzien, om de hoogst noodigo herstellingswerken uit te voeren. Tk vraag aan het Scheppen-college om de mogelijke uitsparingen te doen op de begrootiDg en ze daarvoor aan te wenden. Tevens vraag ik, dat in de begrooting van hetaanstaande jaar een behoorlijke som zou worden ingeschreven om een begin te ma ken met het zuiveringswerk in onze Stad- en Staatsscholen, welke de stad voor plicht heeft uitte voeren. Het Drinkwater. Ik vestig de aandacht van mijn collega's op een vroeger genomen besluit namelijk dat de inwoners die een watermeter hebben verplicht zijn minstens 6 kubiekmetors water te betalen om de 3 maanden. De proef die gemaakt is, bewijst dat talrijke huisgezinnen nauwelyks 3 A 4 kubiek me ters op de 3 maanden gebruiken. Dat stol sel is onredelijk, van de menschen water doen te betalen die zy niet hebben ver bruikt. Daarom vraag ik om het minimum vorbruiK op 3 kubiekmeters terug te bren gen, waardoor do gegronde klaohten van vele inwoners zouden verdwenen. Sociale Werken. In de begrooting van 1928 wordt de toe lage aan de ziekenkassen van 25,000 fr ver hoogd tot 55 000 fr. Wy zouden ons hier om verheugen. Maarwy maken hierover ons voorbehoud, om die zaak nader te be spreken, bii de behandeling der begrooting van den Openbaren Onderstand. Tevens wordt de toelage aan dé werkloon van ongeveer 45 000 fr. verhoogd tot 8^00 fr. Met voldoening stellen wij vast, dat het Schepen-College aan de werklieden heeft gedacht, die onvrijwillig zonder werk ge steld worden. Aldus worden de vooruit ziende werklieden aangemoedigd, die in hunnen vakbond sparen tegen dat het nood-, lot van het werkgebrek hun treft. Dat is een ontlasting voor het armbureel en dit komt ten goede van de stad en de nering doende bevolking. Hiermede wordt het spook van den hooger uit de werkersgezin nen geweerd. Ik vraag dat den raad by de_ stemming eveneens zou bepalen om den bijleg van de stad aan de werklooze inwoners van 1,00 fr. zou verhoogd worden tot 2,00 fr. per dag, en dat dit zoo aanvangen van de eerste week der maand April, zoodoende zullen de raadsleden de vooruitziende werklieden aanmoedigen en een schoone daad hebben volbracht. Vervolgens kritikeerd M. De Stobbeleir, (lib.) vele punten. M. Bocqué (Front.). Is het niet eens met de alzydigo houding en werkingen van M. Bastiaens. Hy meent te weten dat de kommissie van openbare werken, hoogstens een maal is samengekomen, en nochtans heeft hij op gemerkt dat er groote werken in 't verschiet zijn; gezien er een groote voorraad nieuwe kalseide is aangekomen. Spreker drukt de wensch uit dat de kom missie zou samenkomen en drukt er op, dat men zou onderzoeken, of aanbestedingen niet profijtiger zouden zijn, dan deze door de stadswerklieden zelf te laten doen. Verders vraagt hy nog inlichtingen over de aangekochte kalseide. Vervolgens komen nog aan 't woord M. M. De Schaepdryver en Schelfhout, betref fende 't praktisch besturen, 'tverleenen van ontlasting aan kroostelyke gezinnen en het uitvoeren der werken van openbaar nut. Gesel Steenhaut Jean. Vraagt opnieuw de afschaffing der taks van 100 fr. op de mu- zieken in de herbergen geplaatst. M. Moyersoen. Drukt er op dat van ver scheidene posten de ui;gaven een weinig konden verhoogd worden zonder de ont vangsten te vermeerderen. In het Bestuur der stad moet nog voorzichtig gehandeld worden, want de eerste plicht van het stadsbestuur moet zyn delasten waaron der het volk gebukt gaat te verminderen. (Hierop komen we terug N. d. R.). De eerste stemming gaat punt vopr punt. Er zyn leden die sommige posten nietstem- men. Bij de eindstemming der begrootiDg in haar geheel, wordt zij met 17 stemmen aan genomen, tegen 1 (De Stobbeleir). ie Punt. Verbooging der wedde van Burgemeester en Schepenen, (het Schepen college verlaat de zittingszaal). Op vraag van M. D'Hort, wordt er afzon derlijk gestemd. Wedde van den Burgemeester. Aangenomen met 9 stemmen tegen 5. Wedde der Schepenen. Aangenomen met lo stemmen tegen 4. Wedde der Gemeenteraadsleden. Aangenomen met 12 stemmen tegen 6. (Schepenen stemden mede). Gesel Nichels. Doet de goede opmerking, dat hij hoopt dat de tegenstemmers de eer sten niet zullen zijp om hot geld te gaan ontvangen, zooals dit overigens ook is g<W schied met de Volksvertegenwoordigers, die tegen de wedde verhooging hebben ge- stemd. Hierna sluit de zitting om 10 1/2 ure. A Dit kan alleenlijk gebeuren door zich te vereenigen, en niet meer zooals altijd op de werklieden te bassen. Maar zich broederlijk met de werklieden te verstaan en niet kruipen voor d'heeren uitbui ters. Daarvoor is de rechte weg naar de Mo lendries. Het is ook nog eene les voor de werk lieden die niet vereenigd zijn. Dus, doe ik een beroep op hand- en geestes- arbeiders om zich allen te samen broederlijk te vereenigen, om hun lot te verbeteren. Eendracht maakt Macht. LECRAM. in het zweet uws aaDschijns om er toe te komen een gemeubeleerde keuken in te richten. Slechts een lot aan 0,50 fr. van den tombola der Soc. Harmonie kan er u in 't bezit van stellen. GEEL OF KREVEER. Sinds enkele weken wordt er in onze ge meente door een der Heeren Onderpastoors huisbezoek ingericht bij onze leden, ten einde hen te bewegen zich te laten overschrijven bij de Christenen. Zijne argumenten tegen onzen bond zijn ALS GE U LAAT OVERSCHRIJVEN IN ONZEN BOND ZAL DE GEMEENTE ZICH AANSLUITEN BIJ HET CRISISFONDS. Dus arbeiders, eerst geel of anders geeft het niets aan uwe gemeentebestuurders, dat ge in den winter na uwe 25 dagen te hebben geno ten uwer kas honger lijdt. Waar blijft deze Christelijke verrader, verdediger der Phari- zeërs met zijne christelijke leer Helpt de hongerige spijzen. Denkt hij nu toch, dat de gedachten van arme arbeiders nog te koopen zijn voor een bete broods? Neen, honderdmaal Deen, de arbeiders zullen er zelf voor zorgen, dat in de toekomst de achteruitkruipende ge meente Haeltert wel zal aangesloten geraken bij het Nationaal-Crisisfonds; ze zullen zorgen in de toekomst, dat hunne eigene mandataris sen in den gemeenteraad hunne belangen zul len verdedigen tegen de kruipers der gelen. Heer Burgemeester, voor de kiezing was het de fout volgens U, van de Liberalen; na de kie zing, nu mogen we besluiten dat U een huichelaar zijt, want als deze Heer Onder pastoor hiermede propagandeert, dan laat ge maar alleen de arbeiders uwer gemeente, Gij, Gemeentevader bij Gods-Genade honger lij den, terwille dat ze in hare meerderheid niet denkt, lijk U en Uwe kruipers. CESAR HAELTERMAN. niel uit) gro rati buil WO] gar noj I 'tn Na noj nei I on« be2 on! eei tan art dal Vo die de te lai zij zij da B. WERKELIIKHE1D. Aan een welgekende fabriek oDzer stad staan dagelijks eenige werkmeisjes hunne beurt af te wachten om zich te laten inschrijven tot het bekomen van werk. De beurt kwam aan een juffer, wat netter gekleed dan de andere. Na de gewone vragen, naam enz., stelde de ingenieur de vraag Kunt ge lezen en schrij ven Het werkmeisje haalde een diploma voor den dag van Steno-dactylographie, verklaarde goed vlaamsch, fransch en engelsch te kunnen lezen, spreken en zonder fouten te schrijven, en vroeger bediende te zijn geweest in een Bank in Frankrijk. Toen vroeg de ingenieur, waarom wordt gij geene bediende. Non, Mon sieur l'ingenieur, lk heb leeren werken en kan aan een métier, op twaalf dagen of zes-en-ne- gentiguren 365 franken verdienen, dan kanik nog een bureel gaan doen, waar ik voor dril uurtjes werken, drij honderd frank per maand heb encore, als er bij het loon vijf j.'ien per honderd komt, ben ik er ook bij, tandis dat de employékes er over springen. Ik word maandelijks twee franken taks en een frank afgehouden de bediende circa vijftig franks. j Non, ik heb er geen belang bij bediende te worden, de bedienden zijn wel schooner ge kleed, maar zij hebben geen geld op zak, er zijn veel meer hoigerlijders onder de bedien den dan onder het werkvolk. De ingenieur moest stilzwijgend deze uitge drukte waarheid bekennen en engageerde het meisje. Besluit Sommige patroons hebben den naam, het onderwijs te steunen, ja om later de sukkelaars van bedienden uit te buiten; Uit dit schrijven wil ik verstaan, dat de schrijver van dit artikel klaar en duidelijk wil zeeeen, dat de werklieden veel geld winnen en weinig taks betalen. De bedienden weinig winnen en veel betalen. Ik raad hier de bedien den aan hieruit een les te trekken, en zich door de Patroons niet te laten uitbuiten. De «fevers van La Couverture De ontevredenheid onder deze werklieden is sinds enkele maanden aangegroeid. De reden? de geringe loonen van de wevers voortkomen de uit verschillende oorzaken, waarover zij voortdurend hebben geklaagt aan hunnen mee ster en die zonder uitslag zijn gebleven. Eindelijk hebben de wevers hunne klachten overgemaakt aan onzen Textielbond. Den secretaris onderzocht do verschillende klach ten en heeft daarover een eerste onderhoud ge had met den H. Bestuurder, die ons beloofde de klachten van de wevers te zullen anderzoe- ken alsook de vraag om den tarief teverhoogen daarover zal hij ons zijn besluit laten gewor den nog in den loop dezer week. Tevens heeft den H. Bestuurder verklaard, indien de we vers gegronde klachten hebben, en door de tusschenkomst van hunnen meester géén vol doening bekomen, zich tot hem zouden wen den, en verzekerde dat Hij de klachten met bereidwilligheid zal onderzoeken. In deze onderhandeling heb ik den indruk op gedaan, dat het bestuur van het fabriek voor nemens is om aan de redelijke vragen van de wevers voldoening te geven. Weverij Beeekman De werklieden die in twee ploegen werken wierden bedreigd omdehalf uur soep nietmeer betaald te worden dat werd reeds ingetrok ken. Doch nu worden naar andere beestjes ge zocht. Daarover werd door onzen secretaris van den Textielbond een onderhoud aange vraagd. Federatie der Vakbonden Morgen Maandag om 6 1/2 uren zitting van het uitvoerend bestuur. Bestuurleden weest allen op post 1 Bij Torley Wij hadden vernomen dat ontevredenheid heerschte onder het personeel van dat fabriek. DaaTom werden de werklieden samengeroepen, de groote opkomst bewees dat er wat broeide op het fabriek Torley, zoo dat het hoog tijd wierdt, om met de werklieden te spreken om verdere moeiëlijkheden te voorkomen. Het was onmogelijk om op deze groote ver gadering zorgvuldig nota's te nemen van de dachten en wenschen door de werklieden uit gedrukt; daarom werd een kommissie ge vormd die de gevallen zullen onderzoeken, en door de Secretarissen van onzen Textielbond, zullen de gegronde grieven en verlangens der werklieden aan het bestuur van de fabriek worden overgemaakt. Mannen en Vrouwen, door uwe talrijke op komst, hebt ge uwen wil doen kennen; gij weet dat ge u moogt steunen op de hulp van onzen Textielbond. Zorgt er voor om uwen Vakbond te versterken. H. F. Op Zondag 18 Maart, Algemeene Verga dering, om 2 i/j ure 's namiddags voor al onze leden bij De Smedt Serafien, Molen hoek. Mannen, niemand van U allen mag er ontbreken. Elkeen weze op post, Cesar Haelterman, zal er het woord voeren. Het Bestuur. Over eenige weken hadden de boorkens uit de melkerij van den boerenbond hun dagfeest maar, zooals het de gewoonte is werden deze menschen opgeleid door den onderpastoor en werden zou naar de patronage gebracht waar de Heer de Bethune van de gelegenheid ge bruik maakte om hun wat in de ooren te bla zen. In zoete woorden zegde hij tot de aanwe zigen dat er zeven vette jaren geweest waren en nu zeven magere jaren kwamen. Wilde hij zeggen gij gaat terug uitgebuit worden Ter wijl deze heeren van jaar tot jaar de pachten verhoogen, al de lasten op den huurder leggen vergrooten zij hunne kapitalen ten koste van boer en werkman, en stemmen zij tegen do pachtwet die den boer zou moeten bevrijden. Neen zijmoetey deze kunnen broodrooven zoo als het hun belieft. Een goede Propagandist De plantenkweeker Gisselijntje uit de Bosch straat is propagandist voor M. Matthijs. Hij heeft De Cremer Angelus en Van Geert Gu- staaf ook aangegeven bij M. Matthijs, maar deze jongens willen daar niets van weten, en Gisselijntje staat daar nu met zijnen drup neus. Dat hij met al zijn verplichtingen hem opgedrongen door zijnen huisbaas slecht uit speelt dat weet hij ook want hij heeft daar maar om o,25 fr. zaad verkocht. Dat de groep Matthijs voor de liberalen propaganda maakt dit wordt dag om dag klaarder, want in den Dreef komt reeds de liberale Senatoor Van De Wiolezijnen zitdag houden en de liberale syndikaten of ver- deelingsgroepen zullen volgen. Denken deze heeren met elkeen te verplichten zoo de werk lieden te vangon Neen, zij beginnen klaar te zien en zullen zich voor deze maal niet laten beetnemen. Heden hunnen wij reeds aan de duivenliefhebbers laten weten dat er op 1 Mei een prijskamp uit Ouiévrain zal plaats hebben. Zondag toekomende meer daar over. Politikus. de op le Aan de Ouders. Het bestuur der fanfare Hand in Hand richt van 1 April een Solfègeles in. We durven ver hopen dat iedere vader die jongens heeft ze naar de lessen zal sturen. Muziek is een aan genaam tijdverdrijf en speelt een groote rol in de opvoeding van onze kinderen. Dus allen uwe kinderen naar de lessen. Begin Maandag 2 April om 6 uren. Voor muziekanten, tamboeren en claroenen, alle Zaterdagen herhaling om 8 uur stipt. Het Bestuur-. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis dar Mutualisten Molendries voor onze leden open. is gevaarlijk om u aldus in het bezit te stellen van een velo, maar u loten aan schaffen van den Tombola der Soc. Har monie is het uitstekenste middel, gezien men er aldus eenen kan winnen voor 0,50 fr. Wij trekken de aandacht onzer partijgeno ten op den datum van le April, waarop het mu ziek van Denderleeuw een uitstap doet naar onze gemeente, gevolgd van eeD groote mee ting. Uur en omstandigheden zullen bijtijds bekend gemaakt worden. Florent Van den Berghe wilt uit de gemeentepolitiek eigen munt slaan. Stel u voor hij opent een nieuwe zaal, en om het volk te dwingen bij hem te komen pinten zuipen vroeg hij om ten il uren's avonda, op de opening zijner zaal overd op te houden met het spelen der piano's. En die maatregel is ge nomen 1 Boven alles kennen de Liberalen hun eigen belang. Nochtans mag politek echte politiek geen eigenbelang kennen. Dit voor zijne trawanten. Het amnestisvoorstsl is verworpen in onzen gemeenteraad. Noch Katholieken, noch Liberalen hebben er voor gestemd. Wij gaan akkoord dat Borms vrij kome maar niet Borms alléén ook Van Extergem en anderen die reede te lang boeten. Hst is waar dat hier verschillende menschen pensioen en aanvullingspensioen genieten, die er geen recht toe hebbenen dat anderen, die het brood noodig hebben aan niets geraken of toch er lang moeten naar wachten. Ook in den gemeenteraad is die opmerking gedaan maar wat avance De werklieden hebben er haast geen vertegenwoordiging en de Liberalen en de Katholieken zorgen voor hun kiesdravers. Wij hebben énorme Capaciteiten in onzen gemeenteraad Zwijgers het meest. 4 Dit is nochtans een geluk voor Florentdeze kent iets van kwakzalverij en kan hun appels voor citroenen verkoopen. Ik hoorde overlaatit zeggen dat Florent iedereen onmiddelijk bot zet. Dit kan, ja dat kan juist zijn op de manier van clou.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2