Cinema Palace /muswoop Uit Denderleeuw VRAAGT OVERAL DE Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Alom Geprezene Bieren der SpecialiteitEXTRA TIGER ALE Uit Ninove Uit Geeraardsbergen E>on 3uan van T)oIÏ\>woob MAL VA VALLING Cinema Moderne Groote Prachtige Dramatische Komedie Welle. Strijdpenning. De Getemde Wolf Bij PROGRAMMA voor Toekomende Week vanaf Vrijdag 23 Maart Onzegeel «groene volksfoppers kunnen maar niet veKroppen dat de roodjes zoo goed voor- uitjgaai. Niet alleen is er regelmatigen aan groei v<or den Ziekenbond maar onze coöpe ratief ei vooral onze syudikaten nemen een buitenpwonen vlucht. Toekomend,® maand wordt leele maal aan een bijzondere propa ganda gewijd waarvan we het beste mogen ver hopen. Deze aangroei brengt onze groentjes in 't nauwe. Daarom schreeuwen ze nu reeds dat Nationial Syndikaat dat tusschen haakjes gezegd de stuwkracht geeft aan de propagan da naar 20 leden meer bezit waaronder dan nog 6 lommunisten die moeten buiten geban nen waden. Mis pngens, de kommunisten zijn niet bij ons rniar bij u 't zijn zij misschien wel die bezig lijn u naar den afgrond te voeren. Wat ons ledental betreft stellen we u voor ze u bij eens aan tafel te brengen op voorwaarde noch tans dat de patatten zocht zijn. Ge gaat nu rooden Sper buiten kegelen 1 Och arme toch, ge gaat nu toch niet doen gelooven dat uwe snullen voor hem hebben gestemd. Voor roode Sper ware het in alle geval niets die heelt nog handen aan zijn lijf en ne gezon den kop om zijn biood te verdienen maar wie te beklagen zou zijn, zijn juist uwe groote lawaaimakers die maar al te dikwijls gelukkig zijn geweest om door roode Sper geholpen te zijn geworden. i Sper wil goed doen aan iedereen en loopt daarmee niet te koop zooals gij. Onze gemeenteraad is dus nogmaals samengeweest. Aan de dagorde stond de mededeeling over de afstelling der schepen en aanduiding van de opvolgers. 't Is er weeral geweest zooals vroeger; la waai verwijtingen met de vleet en ten slotte schorsing der zitting. Bij de voorlezing van 't verslag der voor gaande zitting wil groene Wie, die den halven haring der werkloozen niet kan verteeren, hem nogmaals beroemd maken met er 'n paarden- leugen doen in te lasschen. Denderleeuw doet meer dan het Socialisti sche Geeraardsbergen schreeuwt hij en dat moet er in staan 1 Daarna begint het gekibbel tusschen Couck en Heiremans die elkander verwijtingen naar 't hoofd slingeren over den opslag van hunne pachten die de goedgeloovige boerkens moeten betalen. Eindelijk wordt het kabaal zoo groot, derde personen worden erin getrokken totdat de Voorzitter de zitting moet heffen en de zaal doet ontruimen. Arme gemeente, wat gaat er van u gewor den Gaan de belangen de naarstige en ern stige belangen nu nog langer over het hoofd gezien worden Dat moet eindigen. We doen dan ook een beroep op al degenen die het wel meenen om met ons te eischen dat de 11 kluchtspelers hun ontslag zouden geven om plaats te maken voor menschen die zich met ernst aan de behartiging der belangen zou den wijden Is leugentaal zonde Groene Wie die nu eens den vrijdenker uit hangt, dan eens op de eerste plaats aan de communiebank gaat zitten, is zeker van ziine iet gebarsten. Bij hem geldt het De belastingbetalers beginnen jich met recht af te zagen of het spelleken van do centen van Jan en Alleman aan de vriendjes uit te deelen, gaat blijven duren. Het gaat er nu meer bepaald om het geld der armenkas te schenken aan de kozijntjes en vriendjes die er niet het minste recht op heb ben. Destijds hebben we hier bekend gemaakt dat men zekere persoon begrafeniskosten had uitbefiald, wijl hij er nochtans niet het minste reeht op had. Nu betaalt men regelmatig aan personen die niet anders doen dan met het klieksken de herbergen afloopen. Gaat dat blijven durven zal toch iets van over eerste leugen niet liegen maar, er blijven -. Edoch al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel Welnu in Geeraardsbergen zijn onze roode vrienden met de laatste gemeentekiezing eerst meerderheid geworden. Wat hebben ze gedaan Ziet Recht en Vrij heid van 12 Februari. In Geeraardsbergen genieten de werklooze arbeiders een dagelijkschen bijleg van wege de stad van 1 fr.bovendien nog van o,5o fr. per dag en per kind Voor de 3 laatste maanden van 1927 werd er aldus 3o,ooo fr. uitbetaald. Dat is heel wat anders dan do O franken en O centiemen door ons frontersmeerderheid ge schonken. Onnoodig te zeggen dat in Geeraardsbergen onze werklooze arbeiders dezen bijslag nog zullen zien vorgrooten in 1928. Ondertusschen mogen de werklooze arbei ders van Denderleeuw den riem nog wat meerder toehalen. Maar ja, bij de fronters paait men met beloften de Socialisten stellen daden. De arbeiders zullen weten te oordeelen. Over onze werktreinen Meerdere klachten over plaatsgebrek werden in den laatsten tijd geopperd. Onze Volksvertegenwoordiger is ter plaatse geweest en heeft maatregelen voorgesteld om aan die toestanden te verhelpen. In onze Statie zitten natuurlijk eenige frontersmannekens, zelfs met hooge cols die nog al een lang tongs ken hebben en overal allerhande leugens gaan uitstrooien over onzen Volksvertegenwoordiger Hewel, we vergeven hen maar willen er toch wel eens aan herinneren dat ze nu al ne Volks vertegenwoordiger mogen belasteren, terwijl ze zonder de socialistische macht, voor de deputés der burgerij op den buik moesten kruipen. Bij onze Spoorarbeiders Heden Zondag vergadering van de baanmee- glffg ygn de groep Geut in ons achturennuis, om lo uur. De arbeiders van Telegraaf en Tele foon vergaderen ook om hunne speciale be. roepsbelangen te bespreken. Aanvang lo u. We wenschen onze vrienden goed werk. Cinema BCHTÜRENHUIS Heden Zaterdag en Zondag begint de prach tige film Joan Chouan dewelke leder liefhebber zal willen komen zien Warm aanbevolen. Ter herinnering Uitstap met musiek haar Erembodegem op Zondag l April. Iedereen op post. Herdenking der Commune. Het is op Woensdag 21 dezer dat de Buiten gewone Partijavond ingericht ter herdenking der Parijzer Commune doorgaat. Verschillende makkers verleenen hunne belanglooza mede werking, evenals de Turnkring en het Sym- phoniscn orkest van Volkscinema. Het pro gramma dat de moeilijksten bevredigen zal is samengesteld als volgt 1® openingstak door Orkest Volkscinema. 2° De helden der Communete zingen door J. Praet, Woorden Elaut, Muziek J. V. D. Biest, 3® Oefeningen, door Meisjes afd. Door lever Sterk 4" Jocelyn, wieglied voor viool door J- V. D. Biest. 5* De Commune, voordracht door gezel De Nauw, senator. 6* Krachtoefeningen, door Door lever Sterk 7* Variétés, voor Saxophone door Van Pachterbeek. 8® Beelden uit de Commune, door Turnkring, met zang en muziek aanpassing. 9® De Internationale. De deuren gaan open om 7 1/2 ure begin om 8 ure zeer stipt. Algemeene inkomprijs l,oo fr. Opbrengst ten voordeele onzer boekerij Kaarten te bekomen op voorhand bij de bo den en broodvoerders en in het lokaal. Cinema Zaterdag 17 en Zondag 18 Maart De zegepralende Zeilboot met William Boyd (de boottrekker), Elinor Fair (de prinses), Julia Fay (de boheemsche), de gekende artisten uit De Volga, «en groo te film. Vooraf TaxiTaxi I een komedie om ieder te behagen. Maandag i9 en Donderdag 22 Maart Naar den Storm met Mary Philbin, Norman Kerry, Betty Compson, Henry B. Wathall en George Siegmann. Deze film wordt ineengezetdoor A. E. Dupont, de verwezenlyker van - Va riétés». Mevrouw wilt geen Kind naar den roman van Clement Vautel, met Harry Liedtke en Maria Corda. Het zal er stroomen voor dit buitengewoon program ma. Men hoort Overal Spreken over den Volkscinema, over de de gelijke samenstelling der programma's. Al tijd de nieuwe, schoonsteen bestefilmen. Het bestuur verwaarloost niets om el- van beste hoedanigheid. De kooperatieve winkels zyn inrichtingen door u zelf opge richt, alleen aan deze kunt gij dan ook uw vertrouwen schenken. Deel op alle aan- koopen. Huismoeders, bekommert om uw profijt weet dat gij alleen in de kooperatie het vinden zult, geeft u aan als lid, en gij kunt dan ook genieten van de talrijke voordeelen, welke de Samenwerking schenkt aan hare leden. Samenwerkers, helpt mede aan de groot wording uwer inrichtingen. Doet er al uwe aankoopen. Cinema- Heden Zondag 18 en Maandag 19 Maart Een bijzondere schoone film met CON- STANCETALM ADGE De Hertogin vein Buffalo. En een film naar het beroemd werk De Sprekende Aap met Olive Borden, Don Al- varado, en de fransche kunstenaar Jacques Lerner. Een buitengewoon programma dus. Woensdag 21 en Donderdag 22 Maart Vaderhart naar den beroemden roman Père Ooriot van H. de Balsac. Een P. D. C. productie met de groote kunstenaars Jetta Ooudal, Edmond Burns, Lionel Barrymore, Emile Chatrad. Een film met prachtige tooneelen en van machtig spel. Vooraf Buck Jones in De Heldhaftige Landlooper Eerste klas programma. ZIJ KOMEN Doublepatte en Patachon als Politiemannen 't Zal wat zijn met die kerels. EEN DER SCHOONSTE FILMEN Morgan La Sirène in 't kort. Gouwfeest Het is dus Zondag 27 en Maandag 28 Mei (Sinxen), dat hier het 2» Soc. Turn-Gouwfeest van den Oost-Vlaamschen Turngouw zal plaats hebben. Het eerste Gouwfeest had plaats verleden jaar te Gent, en lukte ten volle. Van overal uit Vlaamsch België waren er Soc. Turn- groepen, en de wedstrijden waren zeer be langrijk, en 'tis, gezien de bijval van dit eerste Gouwfeest, dat er besloten werd, elk jaar een schouwing te houden der sociali stische turnkringen en telkens in een andere plaats, om zoodoende in de verschillende streken de jeugdbeweging te steunen. Het is voor onze Turnkring Rust Roest en de partijafdeeling een eer, dat het 2- Gouwfeest te Geeraardsbergen zal plaats hebben. Maar deze eer brengt ook voor ons eene verantwoordelijkheid meé. Nevens geldeljj ke oflers, do medewerking van alle partij genooten om aan onze vreemde turnmak- kers eene ontvangst voor te bereiden waar over ze alle reden moeten hebben om tevre den te zijn. Er zal moeten gezorgd worden voor logement om aan onze turneressen en turners de beste indruk te geven dat zij hier in Geeraardsbergen zjjn, in eene groote socialistische familie. Do wedstrijden zullen zeer interessant zijn en den Zondag avond zal do Wedstrijd voor baletten plaats hebben in de feestzaal. Deze belooft schitterend te zijn. Elkeen helpe meê aan het weliukken van dit feest. Het moet waardig zijn van het roode Geeraardsbergen. Fsest-Vergadering j De Feest-Vergadering, door de leden van onzen Vrouwenbond en de vrouwelijke le- den van den Ziekenbond, dewelke wy aan gekondigd hadden voor Zaterdag 17 Maart, keen te bevredigen. De bijval van Volks cinema neemt ook van week tot week toe. S. IH. Verbroedering Af. De Redding AAN ONZE LEDEN u Wij hebben het genoegen ter kennis te f verschoven worden door een en- In/In m /int H A 11 I I F AOI-1 Tl Ct - _i L brengen onzer leden dat de uitkeering brooddeel zal geschieden op volgende da gen Dinsdag 27 Maart, van N. 1 tot 175. Woensdag 28 Maart, van N, 176tot35o. Donderdag 29 Maart, van N. 351 tot 5oo. Vrijdag 30 Maart, vanN. 5ol tot einde. Telkens van 9 tot 12 ure en van 2 tot 5 ure namiddag, ten bureele De Redding Bede brood en aandeelboekjes mede te brengen. Wij brengeui tevens ter kennis onzer le den,dat van af Zaterdag 24 Maart, onzewin- kel een flinke uitbreiding zal nemen, door heltekoop stellen van allerhandeondergoed als hemden voor mans, vrouwen en kinde ren, gewone en fantaisie-artikelen, voor- schooten, kousen, onderbroeken enz., enz. in alle maten en prijzen, vorzorgd werk en goed kwaliteiten. Verders nog fijne fantai- sie hemden en cols, plastrons voor mans en jongelingen, chales, kinderkleederen enz., enz. Huismoeders, het zal de moeite loonen een bezoek te brengen aan onze winkel, gy zult er voortaan alles vinden watgy noodig hebt in uw huishoudenflanelle, wit of blauw lijnwaad, beddelakens, tafeltapijten enz., enz. Ge kent onze princiepen, verkoo pen aan de minst mogelijke prijzen, waren voorzien geval, en de datum is nu vast be paald op Zaterdag 14 April. Onze vrouwen zullen by het wachten niets verloren hebben want men verzekerd ons dat het een uitge lezen programma zal zijn. De kring La jeunesse émaneipée van Ecaussines-La- lang verleent ürtjne medewerking en zal door zijn afdeeling Balletgroep eenige prach tige nummers laten uitvoeren. Daarby schoon muziek en leerzame voor dracht en 't zal een aangename avondstond zyn. De Woningenood Het getal vragen bij het stadsbes-tuur bin nengekomen tot het bekomen van een wo ning, overtreft ver de beschikbare woon sten. Het is daarom dat het te hopen is dat de Bouwmaatschappij zoo gauw mogelijk zou kunnen overgaan tot het laten bouwen van de eerste groep van 16 nieuwe wonin gen. 't Is toch altijd dat, maar zelf dit jaar nog zou er meer moeten kunnen gedaan worden en kon het plan voor het bouwen van 49 woningen uitgevoerd worden, 't ware heel zeker nog verre van een oplossing aan den woningsnood alhier, maar het zou toch een merkelyke verbetering zyn aan den toe stand. De Foop E'en gunstig weer heeft naar de stad veel volk gelokt. Men hoort nog al wat kritiek maken over de foor, omdat er niet zooals men verwachtte, nogvnieer aantrekkelyk- heden waren dan vorige jaren. Sommige zouden de schuld willen leggen op het stadsbestuur. Wy kunnen zeggen, dat verscheidene inrichtingen, voor dewel ke plaats was aangevraagd, niet gekomen zyn. De feestcommissieheeft{niets verwaar loosd en het stadsbestuur evenmin, en zy zullen al doen wat mogelijk is voor toeko mende jaar, maar 't ware ook te hopen, dat deze die kritiek maken, ook wat zouden hel pen; zulks brengt meer bij ten voordeele der nering onzer stad dan al te gemak- keiyken kritiek. De Oudenbepg. Dus De Vaandrig heeft een schrijven ontvangen van een vreemd abonnent, over onzen Oudenberg, en die mensch was zou erg getroffen, als hij zag hoe glad gescho ren onzen berg was, vroeger zoo schoon, dat hy bijna achterover viel. Die schoone berg, dewelke invyftigjaar nog niet eens was gekuischt geworden zooals het behoorde. Het is spijtig dat wij dezen gelegenheids briefwisselaar van De Vaandrigniet kennen, wy zouden zijn zoer belangrijk oordeel over natuurschoon kunnen vragen. Misschien heeft hij den vij ver niet gezien, anders zou hij daar toch wel een woordje over gerept hebben, ofwel denkt hy dat de vroegere schepen van Openbare Werken, die een advokaat 'was, daar een echt meesterwerk van verfraai ing heeft laten verrichten, en dat het de huidige schepen is, die toch maar een si garenmaker is, die door te laten werken naar een plan van bevoegde personen, het schoone van onzen berg zal laten vernieti gen. Want er zijn zoo van die menschen, die toch nog altijd denken, dat do arbeiders niet in staat zyn iets goeds te doen; maar er zyn ook andere, en zelfs bij de katholieke vrienden van den heer hoofdopsteller van Vaandrig die misschien wel goed ak koord is met den vreemden abonnent, die niet aarzelen te verklaren, dat, er vroeger nooit iets is gedaan geweest, voor het ver beteren en meer aantrekkelijk maken van onzen berg dan nu door het huidig stadsbe stuur. Wat de verantwoordelijkheid betreft over het werk op den berg uitgevoerd, do onder- geteekende aarzelt geen oogenblik deze op zich te nemen, omdat hij overtuigd is, dat hy zal geholpen hebben om meer bezoekers naar den Oudenberg te lokken, en ook wil helpen om onzen berg door de vreemdelin gen te doen kennen, ten bate der nering- doeners onzer stad. Ik ben heel gerust over de uitspraak van al dezen, die zonder vooringenomenheid over het werk van onzen Oudenberg kunnen oordeelen. Van kritiek, als hij iets inhoudt, houden wy rekening, maar wij hebben ons toch vorplicht geacht het bovenstaande aan de vriend van de hoofdopsteller van Vaan drig te antwoorden. E. Collijns. Eon Fijne Opmepkep De opsteller van Vaandrig heeft ook opgemerkt dat er dit maal geen enkel ge meenteraadslid nevens de kapel is gegaan, met het Krakelingenfeest, en het is de eer ste maal dat zulks gebeurd, wordt er blige voegd.Maar wat hij niet of Diet willen opmerken heeft, is dat de vijf katholieke gemeenteraadsleden, niet terug inde stad meêgekomen zijn, na het eindigen van bet feest op den berg, en hy weet oek niet dat het de eerste'maal is dat de'gemeenteraads- leden niet allen terugkomenmaar het stad huis, na het werpen der krakelingen.En van krakelingen gesproken, hij'heeft zelf opge merkt dat er niet zooveel gesmeten zijn als vorige jaren Zeggen wy daaarover niets meer. Heden Zondag In de cinema twee bijzondere filmen. Deel op Bpood Dinsdag 20. Woensdag 21, Bonderdag 22 en Vrijdag 23 Maart. Voor Onkerzele, Zaterdag H Maart in het Volkshuis aldaar. Het broodboekje en blauw aandeelboek mede brengen. Er is Niets aan te Doen Het is slechts de heer Steppé die niet liegt, die eerlijk is, in zake de allumetten- crisis, zoo meent het die heer toch. Het is een lange strijd tusschen ja en neen, maar wii zuilen aan den heer Steppé de gelegen heid geven, te komen bewijzen in eene openbare vergadering in het Volkshuis, dat de beschuldigingen tegen de socialistische leiders enkel laster waren. In deze vergadering zullen wy bewyzen dat de socialisten getracht hebben eene op lossing te vinden, ten bate der werklieden, en óóne oplossing, dewelke ook voor de toe- rtkomst een zekere waarborg zou zyn. Hédan Zondag èn Maandag Twee bijzondere filmen in de cinema. S. M. Verbroedering De Verplichtende Jaariyksche Algemeene Vergadering zal plaats hebben, Zondag 15 April, in het Volkshuis te Geeraardsbergen, en voor de leden van Ninove, in het Volks huis te Ninove. Schoone Kous, Mans- en Jongenskostumen, matige pryzen, verzorgd werk. De Doodeli)ke Kua Het machtige tooneelstuk, zal vertoond worden in de Feestzaal van het Volkshuis, Zaterdag 24 Maart, om 7 1/2 ure 's avonds zeer stipt, door den troep Van Tuyckom, samengesteld uit beroepspelers. 't Zal een echte kunst-avond zyn. Kaarten te bekomen vanaf Maandag 19 Maart. Pry'zen der plaatsen 5,00 4,00 en 3,00 fr. Kinderen worden niet toegelaten. Burgerltyke stand. HUWELIJKEN genri Van de Voorde, Lessen en Germai- ne De Pessemier, Adamstraat. Gustaaf Bogaert, Gaffelstraat en Gabrielle Scbaillee, Buizemontstr. GEBOORTEN Teofiel Beeckman, Oudenbergstr. Marie- Louise Lippens, Oudenaardschestr. Alma De Froy, Steenstr. Christina De Vlaminck, Edingschestt. Simonne De Smet, Vredestr. Vincent Van Bossuyt, Grootestraat. OVERLIJDENS Joanna Van den Berghe, 77 j. vr. Petrus Van Geyte, Buyzemont. Modest Daver, 55 j. ongeh. Hospitaal. Eugenie Van Roy, 33 j. vr. Victor De Lil, Vredestr. Leon De Vos, 20 j. ongeh., Meerschstr. Ivo Margmet 66 j. man Marie De Vos, Buizemontstr. Georges Van Onacker, 7 m. Wegvoeringstraat. AALST. Overdracht fr. 354,15. Gezongen door vrouw Rimbaut by Leop. Bellon en rondgehaald door Jozef De Smedt 7,00. Gezongen door J. Cornand in het lo kaal Hand in Hand 10,55. Totaal 17,55 fr. Sohoolatraat. S>4, AALST Supor-Progr&mm* vanaf Vrijdag 16 Maart Kinderen niet Toegelaten met EVERETT HORTON en DOLORES DEL RIO LYA DE PUTTY in Groot Spaansch Drama Programma van Maandag 19 Maart om 5 en 8 ure, kinderen toegelaten. met Norman Kerry en Loïs Moran De valling is niet het ergste. Maar pas op voor de ver wikkelingen van een ver waarloosde kou, die zoo gemakkelijk ontstaan. Begin liever bij het begin en ver zorg reeds een „gewone" valling met de beroemde AKKER'S Radder dor Longen £V\ k J» All* ApolRtWn. Per fle»cl> 'A T ir. 13.50. fr. 22.50. I*. 35.- Nlolendries, II en Hoogeveaten, 5, Aalsl De Sleutel van 't Gewelf

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3