e n DE APACHE Kloosterbalsem Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Cinema Palace De Wereldberoemde Film VRAAGT OVERAL DE Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Uit Ninove Uit 1 jeeraarefsbergen Broebertje Cinema üfSoderne Strijdpenning. Het droevig geval van Mijnheer Brumel AKKER's PROGRAMMA voor Toekomende Week vanal' Vrijdag 30 Maart De ouders van Denderleeuw moeten hun kinders niet meer laten studeeren voor onder wijzer of onderwijzeres, want de plaatsen gaan naar de goedgeloovige vriendjes. En zeggen dat leerkrachten van het officieel onderwijs daaraan medehelpen Arme sukkelaars 1 Schoenmaker blijft bij uw Leest Onze nieuwe onderpastoor schijnt die spreuk niet te kennen. Gekende tóesdraver in edh na burig dorpje, zal hij wel de gezochte persoon geweest hebben om hier in Denderleeuw, de politieke boel der katholieke partij recht te houden. I Mijnheer schijnt methodisch te willen begin nen om de arbeiders voort onder den hiel der kasteelheeren te houden. Op huisbezoek neemt hij alle inlichtingen op reeds zien we hem aan 't hoofd van een kristen syndikaat. Met de eerstvolgende kiezing zal hij wellicht trachten de arbeideas te misleiden en ze te doen stem men ten voordeele der reactionnaire bewaar ders. Dit alles stemt niet overeen met de princie pen van de katholieke kerk, ten minste zooals men ze ons voorhoudt. Mijnheer de kiesdraver zou beter doen zich bij zijn kerk te houden. Daar alleen is zijn plaats. Belangrijke Bestuurazitting Woensdag 1.1. hielden de bestuursleden van al onze bonden een gezamenlijke vergadering. Uit de gedachtenwisseling bleek dat alle bonden zich over een aanzienlijke versterking mogen verheugen. Onze Fanfare De Werker telt thans 32 spe lende leden 4 nieuwe muzikantjes zullen wel dra de rangen vervoegen. Na de Paaschvacan tie beginnen we ne nieuwe leergang. Onze dappere muziekmeester, Gezel Arsene Guns, haalt cere van zijn werk. De Coöperatief boekte sinds de laatste alge meenevergadering 10 nieuwe leden. De ver koop in de winkel is fel toegenomen de ge middelde verkoop in de herberg voor Januari en Februari overtreft reeds den prachtigen uitslag van verleden jaar voor dezelfde maan den. De verkoop van brood is ook toegeno men. Een algemeen huisbezoek zal binst de Paaschvacantie worden gedaan. Blad Recht en Vrijheid word reeds op 4oo nummers verspreid. Bond Moyson telt reeds 1325 regelmatig aan betalende leden de aangroei is bestendig. We tellen voor 't oogenblik slechts 6 zieke leden. De verbetering in de tusschenkomst bij opera ties wordt door onze lëden zeer gewaardeerd. Het zij nogmaals herinnerd dat de spoorar beiders zi£h mogen aansluiten in de categorie van 1,50 ir. Onze Propagandaclub staat er flink voor, niet alleen in ledental maar in.... de kas. Goede wenken werden gegeven voor uitbreiding. Tooneelgroep Hooger Op mag buigen op een flinke schaar medewerksters en medewerkers. Onze vrouwtjes zijn thans aan den slag eu zul len met de Meifeesten ons doen zien wat ze kunnen. Verspreiding Blad Vooruit Binnen kort nieuwe algemeene bestuurszitting, waarop we de redactie van Vooruit zullen uitnoodigen om met ons het opgevatte plan voor verspreiding Vooruit door te voeren. Een Mei. Een zaakrijke bespreking had plaats over het vieren van Een Mei. ledereen is 't akkoord dat we dit jaar nog beter zullen doen dan verleden keer. De volgende schikkingen zijn vooruitgezet Op Meiavond om 8 uur, Groote Lichtstoet door heel de gemeente. op Een Mei. Algemeene versiering es be- vlagging der huizen. Dit jaar moet de roode vlag wapperen bij al de partijgenooten. In den voormiddag, Gezellig Samenzijn al lerhande Volksspelen in den hof en bollebaan. Om 4 uur, Meistoet door heel het dorp. Om 6 uur, Prachtig Concert, met medewer king van onze fanfare Do Werker* en den tooneelkring. Worden opgevoerd.op algemeene aanvraag De Kuische Bruidegom Blijspel in 3 bedrijven Hard hoor ig Blijspel in 1 bedrijf Liefdevonkjes Tooneelspel in 1 bedrijf door De lière Algemeene inkomprijs 1 fr., ten voordeele der Kindervacanties. Bij al de leden van vakbonden en zieken- bond zullen kaarten worden aangeboden. In de Vlag van verledon Zondag, ver- schijnt do rede door don heer Karei Steppe, j van Geeraardsbergen, gelezen op do verga- I doring welko hy op Donderdag !5 Maart 1.1. had belegd in de zaal St Adriaan, te Geeraardsbergen. Dezoredo verschilt grootelyks van inhoud mot do vroegere artikelen welke den hoer Steppé in do Vlag neerpende, en waar er doorgaans non boel verdachtmakingen in voor kwamen aan het adres van do socia list© Vakbondloiders. De heer Steppé heek hooi waarschijnlijk gedacht, dat er daar op de vergadering van do bedoelde personen zouden tegenwoordig geweest zijn, en heeft het best geoordeeld, van taktiek te verande ren, om daar in het publiek niet b\j de tong gevat te worden. De uiteenzettingen van den heer Steppé hebben ruim eene halve uur geduurd. Na hem sprak Pol. Fassin, Nationalo-Secretaris der Algemeene Centrale. Den Heer Steppé zegt, dat hü, Fassin, een politieke meeting hield, en niets dan onwaarheden vertelde. De waarheid is dat Fassin met officieöle cü- fers bewees, dat den heer Steppé hier in de vergadering onjuiste cyfers had naar voren gebracht, en valsche rekeningen opdiende, voor wat aangaat do totale voortbrengst. Den heer Steppé kon de pil maar niet slikken hem door Fassin opgediend,alzynde dat do vraag om hot monopool aan den Staat gevraagd, gedaan en geteekend was door al do Belgische Allumettenfabrikan- ten, Nóo Allumettiére on IJsines, Merckx inbegrepen. Dat de hoeren Steppé Karei on Merckx Alfred, wederkeerig beheerders hunner Firma's daar niets van wisten, dat is onze schuld niet. Dat zy dat afhandelen met hunne vroeger kameraden voor de rechtbanken van Brussel, Aalst en Aude- naerde, wij maken onze handen absoluut niet vuil, aan het wasschon van vuil lin nen van de kapitalistische klas. Wij zeggen voor ons deel* als elkeen zyn hoekkuischt zal het overal proper zyn. Den heer Steppé beschuldigd Fassin van Samenwerking met dec trust on tegen hen. Daar is absoluut geen woord van waar en niet in het minst te bewyzen. Immer onze arbeidersorganisatie vraagt enkel, om aan al onze arbeiders van al de Belgische fabrieken volledig werk te verschaffen door het nemen van de maximumbasis van de voortbrengst onzerfabrieken, aan het hoogste loon welke nu betaald wordt in de fabrieken. Fassin heeft dat bewezen aan den heoF Steppé aan do hand van hot rap port door hem ingediend aan den Heer Hey- man, Minister van Arboid en Ny verheid, en waarin er sprake is van eene maandelyk- sche voortbrengst van 200.000,000 doozen in pla&ts van drie maal het binnenlandsch verbruik, wat neer komt op rond do 100,000,000 doozen. Dat is geloochend door don heer Steppé, evenals de cyfors der voortbrengst wolke genomen zyn uit de verslagen van het Mi nisterie van Financieën, en welke door hem als valsch werden veralaard. Den heer Steppé heeft in Geeraardsber gen getoond nog niet gewend to zijn aan debatteeren, gezien hy de zaal verlaten heeft. Ja, er zfjn met hem een heelo schaar menschen weg gegaan. Maar degenen wol ke zijn doorgegaan dat waren juist de personen in Geeraardsbergen gekend als het kruim der reactionnaire kliek, welko opgetrommeld was om hun Collega komen toe te juichen. Er zijn ook werklieden weg gegaan, maar dewelke Benige welko vroe ger door den heer Steppé iederen dag hun hoofd werden vol gepompt, van nieuwe fa brieken waar zij helaas nog naar wachten, en eenige verdwaalden by de kristenen go- syndikeerd wolke over oen paar maanden met ons akkoord waren in het ministerie bij den heer De VogeJ, Kabinets-overste van den hoor Heyman, en nu zooal met eens het geweer van schouder veranderd hebben. Waarom, dat is eono vraag waarop wij gaarne eenige uitleggingen zouden willen. Daar zit misschien wat achter ver scholen, of zouden zij hun leiders welko in het ministerie het woord voerden ver loochen, gelyk Judas zijnen meester? In ieder geval, wy waren heel tevreden over het verloop van het debat. Had den heer Steppé wat meer op zijn gemak ge weest en Fassin na 17 minuten sprekens niet onderbroken, wy zyn verzekerd dat er zaken zouden bloot gelegd geweest zyn, welke alle eerlyko arbeiders do oogen zouden geopend hebben. Wy sluiten met aan do heeren Merckx en Steppé te zeg- o-en Gezien de rogeering het mo nopool nu heeft goweigerd, en aan iedere persoon do volle vryheid van handelen toelaat, hebben zy nu de handen vrü en kunnen zy beginnen metonmiddelyk hunne schikkingen te nemen voor het afmaken der orders, welke naar zy zeggen en schrij ven met karrevrachten toekomen. Het ant woord is nu san h-">n. E. D. C. Belangrijk Bericht. Dinsdag toekomende 27 Maart, om 7 uren 's avonds heel stipt, Groote Algemeene Ver gadering in het lokaal Do Redding Geeraardsbergschestraat. DAGORDE Bespreking over de bestaande toestanden in de Allumetten-ny verheid. Gezellen Prosper Do Bruyn. Vdksverte- genwoordiger en Pol Fassin, Nationale-So- krotaris der Algemeene Centrale zullen er het woord voeren. De heeren Steppé Karei en Merckx Alfred worden por aanbevolen brief uitgenoodi<?d hunne zienswijze te komen uiteenzetten. Zy kunnen verzekerd zijn van do volledigste vryheid en hoffelijkheid. Oproep. Het Partybestuur doet oen oproep aan al de partügenooten hunne kinderen van 9 tot 16 jaar naar het lokaal te willen sturen, op Zaterdag 31 Maart, om 3 uren namiddag. Er is een Commissie aangesteld van partiige- nooteD, met het doel de viering van EER STEN MEI zou prachtigmogelyk te maken. Daarvoor hebben wy de hulp der kinderen noodig, welke wy zyn ervan overtuigd door iedereen met welwillendheid zullen ge stuurd worden. Het Partybestuur. Cinema Zaterdag 24 en Zondag 25 Maart, De Sprekende Aap Le Singe qui Parle Aandoenlyke dramatische komedie met OLIVE BORDEN, JACQUES LERNER, D0N ALVARADO. Hertogin de Buffalo met de groote kunstenares Constance Tal- m^dge. Twee byzondere filmen, waarover alle toeschouwers zullen tevreden zijn. Maandag 26 on Donderdag 29 Maart, Echte Gala-lfertooningen VADERHART naar de scenario - PARIJS BIJ MIDDER NACHT getrokken uit den roman «VA DER GORIT» van H. do Balzac. Een P.D.C. film met do besto gekend© kunstenaars. Overgroot succes. VoorafBuck Jones in Heldhaftige Landlooper Korte Tweespraak. A. Waar gaat ge zoo naartoe B. Naar don Volkscinema, ik ga daar regelmatig, men zit er op zyn gemak, schoon muziek en de prachtigste filmen. A. Spijtig dat ik geen tyd heb om mee te gaan. B. Maar gy kunt misschien morgen gaan. A. Dat zal ik doen en ik hoop dat ik zal mogen tevreden zyn. B. Zy t maar gerust. In de Volkscinema worden niets anders vertoond dan filmen van waarde. Onze Coöperatief De boheerraard heeft besloten aan den winkel een groetere uitbreiding t© geven, door den verkoop van linnongoed, merce- riën, mans-, vrouwen- en kinderhemden van alle kous. Verder gemaakte onderkleo- ren. Verzorgd werk. Matige pryzen. Deel in de winst. De verstandige huivrouwen zullen eens naar den winkel De Redding gaan en zy zullen er zich kunnen overtuigen vaa het groot voordeel, dat zy hebben met al hun aankoopen te doen in do coöperatief. Elke socialist maakt propaganda voor de coöperatief. Margarine I Margarine Tot 15 April zullen de koopers van l/2kgr. Margarine van Micheroux, oen bon ontvan gen. Voor vyf bons zullen zy krygeneen pak extra-chocolade. Huismoeders, proeft do margarine van uwe oigono inrichting. Wie zich socialist noemt, begint met goede cooperateur te zyn on koopt eorst en vooral do produkton van eigen voortbrengst. Do coöperatie is oen middel, dat zeker ons helpen zal om de ontvoogding dor ar beidende klasse te bespooden. De Doodelijke Kus Dit machtig tooneelwerk zal opgevoerd worden in do feestzaal* De Rodding Cinema. Heden Zondag 25 en Maandag 26 Maart, Vader Goedhart Prachtige Fox-film met GEORGE SYD NEY en MARION NIXON. Bewaker van het Kind drama C. C. B. film met JANE NOVAK, de kleine Billio Jane en do hond Lightnight. Twee buitongowone filmen. Woensdag 28 en Donderdag 29 Maart, Do groote film Deze die Heerscht Geile qui Domine met LEON MATHOT, SAVOA GALLONE, JOSE DAVERT. Deze film heeft eene groote kunstwaarde en wordt vertoond met veel bijval in de byzoflderste cinema'steBrussel. Alle cinemaliefhebbers zullen dezen band willen zien. Vooraf een film Tom Mix Doublepatte en Patachon Zondag en Maandag toekomende, verge- zeld van Hoot Gibson en Otis Harlan. Metropolis? Metropolis? S. M. Verbroedering. Algemeene Verplichtende Vergadering. Zondag 15 April om 3 ure namiddag in het Volkshuis, Groote Markt. Geen enkel coopera teur zou mogen ontbreken, want zeer belang rijke kwestiën moeten besproken worden. Turngouwf eest. Reeds zijn enkele toetredingen ingezonden, voor het 2e Vlaamsche Gouwfeest op Zondag 27 en Maandag 28 Mei. Wij hebben ook het genoegen aan te kondigen dat de 1 urnkring Rust Roest onzer stad terug eene werk zaamheid aan den dag, legt zeodat wij verhopen dat onze kring wel terug zijn vroegere bloei zou kunnen herkrijgen. Maar daarom zouden alle partij genooten moeten helpen, door hunne kinderen te laten inschrijven in onze jeugd organisatie, en ook daar waar het mogelijk is geldelijk en zedelijk te steunen. Het Gouwfeest met Sinxen moet aan de tal rijke vreemde partijgenooten, die hier zullen in de stad zijn, het bewijs geven, dat de socia listische beweging iu onze stad steeds vooruit gaat, en de feesten moeten onze jeugd aanzet ten om met vernieuwde en meer ijver dan vroeger te werken aan de uitbreiding onzer jeugdorganisatie. De oudere partijgenooten moeten de jeugd helpen, want als zij willen dat het ontvoodings- werk der arbeidende klasse, door hen begon nen en waarvoor zij zooveel offerden, tot vol tooiing gebracht wordt, moeten zij zorgen dat onze jeugd opgevoed wordt om in staat te zijn deze taak in de toekomst te vervullen. Partijgenooten, vrouwen, mannen, denkt er aan dat de feesten van Sinxen moeten en zul len grootsch zijn, omdat gij het zult willen. Duivenkronijk Het seizoen voor onze geliefkoosde sport nadert stilaan. Amper acht dagen scheiden ons nog van den eersten prijskamp. Op 1 April zal de Maatschappij Gelijkheid voor Allen gevestigd in het Volkshuis, aan vangen met een prijs vlucht uit St. Ouentin. De oude gewoonte trouwens. Het bestuur in naam der maatschappij, doet beroep op al hare bondsleden, die voor het oogenblik het aantal 450 overschrijdt, om zoo veel mogelijk hunne eigene inrichting te steu nen. Indien bovengemelde bondsleden, goed hun plicht begrijpen, indien ze eendrachtig streven tot het hooger opwerken HUNNER maatschappij, dan zullen we evenals vorige jaren fier het hoofd bieden aan onze vereenig- de tegenstrevers, mogelijksch overtreffen. Dat moet, dat zal. Past dus op Makkers, van het begin afin UWEN bond gespeeld, en wis en zeker zal de overwinning ons toelachen. Het Bestuur. Metropolis Samenspraak Dag, Marieken. Dag, Margcuriet, eens op wandel ge weest Ja, Marieken, maar eene wandeling waar ik profijt bij heb. Wel ik ben benieuwd, Margeuriet, om daar eens uitleg van te hebben. Herrinnert ge u nog, Marieken, dat gij mij eens aangeraden hebt getrouwe verbruik- ster te worden Wel sedert dien, ben ik regel - matig mijne aankoopen gaan doen in onzen winkel, en of ik er mij wel mede bevindt. Jam mer dat ik dat niet veel vroeger gedaan heb. Ja, ja, Margeuriet, dat wistik wel, een maal begonnen dat ge tevreden zoudt geweest zijn. Is dat niet spijtig dat er nog zoovele werkersvreuwen gevonden worden, die zich zou gemakkelijk laten verleiden, door zooge zegde premiën die ze toch dubbel en dik moe ten betalen? Dat is de waarheid, Marieken, maar daarom geen moed verloren te zamen zullen wij ijveren om onze nog onverschillige wer kersgezellinnen op hunne plichten te wijzen om hun getrouw verbruHssters te doen worden. Welgesproken, Margeuriet, en zoodoen de zullen wij met recht fier mogen wezen ook ons steentje bijgebracht te hebben tot uitbrei ding en vergrooting onzer instelling. Eene Samenwerkster. Zaterdag 14 April voorde vrouwen Buitengewone feestvergadering, voor onze vrouwen. Het zal een aangename en leerzame avondstond zijn. De vrouwen moeten er talrijk aanwezig zijn. Bclsnrijke Proef Wij willen het beproeven om onze samen- werkers te overtuigen dat zij zooveel mogelijk de produkten moeten koopen, voortgebracht in onze eigene inrichtingen. De Societé Générale Coopérative is eene maatschappij, waarin al de coöperatieven van het land aandeelen hebben, dus ook de S. M. Verbroedering, zoodat ook elkeen, die lid is van de coöperatief Verbroedering, ook wel be lang moet stellen in de Société Générale Coopérative 't Indoor de samentrekking der coöperatieve krachteu over 't land, dat wij er zullen toeko men zelf de prodirkten voort te brengen, de welke wij in onze winkels verkoopen. Er is reeds op dit gebied veel verwezenlijkt. Wij bezitten reeds, suikerijbranderij, breigoed- fabriek, zeepziederij, chocolade, enz., enz. Ook hebben wij te Micheroux eene margarine fabriek, en om aan onze cooperateurs de mar garine van Micheroux te leeren kennen zullen tot i5 April a, s. al de koopers van een pakje vanl/2kgr. margarine 'tzij Supérieure, Re- nommée, Union of Mélange de Herve een bon ontvangen, en voor vijf bons zullen zij ontvan gen, een pak uitmuntende chocolade, voort komende uit onze eigene inrichting van Miche- roux. Al dezen, die nog het voorrecht niet gonad hebben de produkten der Société Générale Coopérative te gebruiken en te beoordeelen, zullen dus de gelegenheid, welke zich aanbiedt niet laten ontsnappen om zich aan te schaffen 1. Aan de laagste prijzen', hare uitmuntende margarinen. 2. Kosteloos hare heerlijke chocolade. Vrouwen, huismoeders, steunt de coöperatie, bemint uw profijt, helpt mede aan het opbou wen eener betere maatschappij door de macht en invloed der coöperatieve beweging te hel pen uitbreiden. Arbeiders, begrijpt uw plicht, en zijt volko men socialist door altijd en overal op te treden voor uwe coöperatief. Metropolis l Metropolis Metropolis De Groote Wet ls de titel van het blijspel in drij bedrijven door Karei Van Rijn, en hetwelke opgevoerc zal worden door Voor Recht en Vrede op Zaterdag 28 April-. Onze tooneelisten werken dapper en wi vernemen dat het eene puike vertooning za zijn. Mevrouw Van Tuyckom, uit Brussel verleent hare medewerking. De regie is insge lijks in handen van een goed vakman. Metropolis Midden-Comêteit Dinsdag 27 a. s., om 7 1/2 ure 's avonds, Belangrijke Zitting. Bespreking van zeer ern stige zaken. De partijgenooten mandatarissen worden bijzonder uitgenoodigd, en er wordt aaugedrongen opdat zij regelmatig de zittin gen van het Midden Comiteit zouden bijwo nen. Dit is niet te veel geeischt van hen. Belangrijk Bericht De leden van den Ziekenbond Helper en Trooster verzoeken wij hierdoor vriendelijk doch driDgend, goed de reglementen te lezen, dewelke in hun lidboekje voorkomen. Dit is hun eigen persoonlijk belang en in 't voordeel van den bond. Metropolis METROPOLIS Borgerlijke stand. GEBOORTEN Ferdinand Verdonck, Boulaerstr. Henri De Lannoit, Kloosterstr.; Maria-Rosa Pot, Grootestr.; Robert Van De Ponseelo, Eding- schestr.Achiel Heymans, KL Gaffelstr. Georgette Do Lannoit, Kloosterstr.Simon- na Maria Hageman, Buizemonstr. Willy Van Droogebroeck, Oudensteenweg Roger Vergallen, Denderstr.Georgette Ogier, Fort V. D. Haegen Gustaaf Gossoy, Les- senschestr.Nicole Franceus, Gentsohestr. OVERLIJDENS Simonna Maria Hageman, j d. Buize- montstr.Maria Schaillée 78 j. Wed. Alfons Trenoye, BuizemontSidonia GeenensSo j. vrouw Prosper Dhaoyer, HospitalBarbara Cosyns 9o j. Wed. August Plaitsier, Hospi taal Frans Tinei 60 j. man Maria De Moor, WyDgaardstr.; Edmond Robert 68 j. man Clementina Bombook, Markt; Gctavia Van Lierde 77 j. man Amelia Walraef, Hospi taal. AALST. Overdracht fr. 381,70. Voor een bewezen dienst door gezel Nichels aan V. d Brempt G. 5,00. Gezongen in de oude Botvink, Maanstraat 8,20. Gezongen door Josephine V. Essche en rondgehaald door G. De Winne 3,00. Omdat V. d Sype Eugeen de strijdpenning genegen is, geeft hij t,00. Ge zongen door Egidius Schaepdrijver, ondervoor zitter der Spaarmaatschappij D. R. 5,40 fr. Totaal 23,6o fr. fllieu werkerken. Op een gezellig samenzyn bü De Schry- vcr Pol, eon lied gezongen door Philipino Do Smet 12,5o. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma vanaf Vrydag 23 Maart Kinderen Toegelaten met HAROLD LLOYD. Buitengewone klucht Hot beste lachsucces van Lui Programma van Maandag 26 Maart om 5 en 8 ure, kinderen toegelaten. avonturenfilm met HOOT GIBSON Toekomendo week De Bekoorlijkheid van het Vleesoh mot EMIL JANNINGS Hot schoonste aandoenlykste drama van het jaar. leder lijder kent'den ondragelijken jeuk en folterende, ondragelijke pijn, niet ieder echter kent de weldadige geneeskracht van den be roemden Akker's Kloosterbalsem, het uitmun tend middel tegen speen, dat onmiddellijk ver lichting en spoedige genezing geeft. Koopt nog hed_en den beproefden Akker s Kloosterbalseu. Alle Apotheken. Tuben van fr. 7.50 en t15.- Molendries, II en Hoogevesten, 5, Aalst

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3