2* KüNST-flVON'D AALST. Ziekenbond Victor De Geyter IRatrel Dan bet /JDetrscb Uit Lede Uit Denderleeuw Jfiutualisten Jlabriek De prijzen gaan af. Jacquettenspe!. t/tan de kunstminnende en lief dadige bevolking van *Aalst Victor De Geyier SIBidden-ConrBiteif Syndikate Jlubriek. Op Woensdag 4 en Donderdag 5 April, om 7 ure Er embodegem Iddergem Welle Sottegem Okegem Wie kan er het Aanvullend Pensioen genieten En.... Hoeveel Talrijk zijn de vragen die ons van ouderlin gen pensioengenieters worden gedaan en we achten het dan ook van belang om eenige na dere bijzonderheden hierover te geven. Het aanvullend pensioen door Gezel Wau ters, toen hij nog Minister was, wordt aan schouwd als een duurtetoeslag, zoudat arbei ders welke nog een andere inkomst hebben naar dezen maatstaf het ouderdomspensioen worden toegekend. Om van het aanvullend pensioen te kunnen genieten, mag men de volgende inkomsten niet overschrijden per jaar 2.160 fr. voor ongehuwde, weduwenaars en gcscheidene 3.24o fr. voor beide echtgenooten samen Een ongehuwd persoon Ontvangt als welke de volgende inkom aanvullend sten heeftpensioen 720 fr. en minder 720 fr. 721 tot 12oo fr. 600 fr. 12ol tot I680 fr. 4.«o fr. 1681 tot 2i6ofr. 360 fr. Beide echtgenooten, iin enkel aanvraag voor aanvullend pensioen, mogen een inkomen Ontvangt als hebben van aanvullend pensioen 1080 en minder 720 fr. 1081 tot I800 600 fr. 18ol tot 2520 48o fr. 2521 tot 321o 36o fr. Beide echtgenooten hun aanvraag doende, mogen een inkomen de man de vrouw hebben van ontvangtontvangt 1080 en minder 720 fr. 540 fr. 1081 tot 1800 600 45o fr. I80I tot 2520 480 360 fr. 2521 tot 324o 360 270 fr. De echtgenoot en echtgenoote reeds met pensioen begunstigd, mogen een inkomen Ontvangt als hebben van aanvullend pensioen 1080 en minder 54o fr. 1081 tet I800 450 fr. I80I tot a52o 360 fr. 2521 tot 3240 27o fr. Ziedaar de uit de wet genomen cijfers, wel ke, we vragen het onze getrouwe lezers, elk dient te bewaren. DE UITKEERINGEN. Als de vragen talrijk zijn onzer ouderlingen om te weten hoeveel hun aanvullend pensioen zal bedragen, zijn deze om te weten wanneer de uitkeering ervanzal geschieden nog talrijker, en terecht. Inderdaad, er zijn enorm vele kleine buiten- gemeentens en steden van minderen omvang dan Aalst, welke sinds lang de eerste uitkee- ringen van het aanvullend pensioen hebben ontvangen. Aalst, om uit de gewoonte niet te gaan komt aan 't staartje. Naar men ons zegt ligt hier wat de schuld aan het telaat binnenzenden der aanvragen naar het Ministerie. Onzen vriend Niche's is in het Ministerie verschillige malen gaan aandringen om de za ken voor net Aanvullend pensioen wat te be spoedigen. Eindelijk is hij er ingelukt en onze oudjes zullen niet weinig tevreden zijn. Ziehier den brief die hij bekomt te ontvangen Heer Volksvertegenwoordiger, Ik heb de eer U de volgende inlichtingen, waarom gij me vroegt, mede te deelen wat het uitbetalen der aanvullingspensioenen betreft ten bate der bejaarde lieden van Aalst. Wij ontvingen 1.042 aanvragen, welke alle werden onderzocht. Hieronder werden, op 17 den Maart j.l., aan de belanghebben den 890 beslissingen (780 ingewilligd en 100 verworpen) genotificeerd. Behoudens de beslissingen waartegen be roep zal worden ingesteld zullen de 79O inge willigde aanvragen, binnen drie weken, wor den betaalbaar gesteld. Blijft 152 aanvragen vanwege verpleegde lieden en voor wien binnen korten tijd eene beslissing zal worden getroffen. Aanvaard. Heer Volksvertegenwoordiger, de verzekering mijner ware hoogachting. De Bestuurder, DE BISQUERE. Goed nieuws dus voor onze oudjes, die ein delijk hun lang verwachte recht zullen beko men. A. B. Belangrijk Berich' Het Bestuur maakt nogmaals de leden op merkzaam, dat de leden welke bij de h.h. Dok ters-Specialisten voor oogen en tanden gaan, een witten ticket, waarde 7,oo fr. moeten hebben. Hetzelfde geldt voor Dokter Miserez. Pensioen dien st Al de leden die verjaren in de maand Maart zijn ten zeerste verplicht hunne pensioenkaart voor 10 April binnen te brengen Bureel Zie kenbond Hand in Hand Het Bestuur. met de Teerlingen (Rafelsteenen) Heden Zondag 1* April om 7 uren 's avonds, moeten al dezen, die in de kamping 18 °f.f 7 of 16 geworpen hebben, in Hand in Hand zijn. De prijzen worden definitief verspeeld. Dus opgepast, en op post. Vriendelijk verzoek op tijd te komen, om alle moeiêlijkheden te vermijden. Er zijn vele prijzen. Zij die 18 en 17 geworpen hebben, hebben allen prijs. Onder dezen die 16 hebben geworpen, zullen ook nog verschillige zijn, die een prijs «uilen winnen. Een schoonen prijskamp dus, Het Bestuur. Heden Zondag wordt er gespeeld op de 3C Ronde,'vanaf 5 uren in Hand in Hand. Opgepast, op tijd komen is de boodschap. Het Bestuur. Op Zaterdag 14 April aanstaande, in den Roller Staking Rink, zal het befaamd Muziek korps van het le Gidsenregiment, onder leiding van zijn uitstekenden bestuurder Luitenant, Prevost een Kunstconcert komen geven ten voordeele van de Nationale werken der Oorlogsweezen en Invalieden (Soldaten en Opgeëischten). Eerlang zullen voor dit liefdadigheidsconcert hetwelk zal gevolgd zijn van een dansfeest, kaarten ten huize aangeboden worden. W. C. JeanJaurès». Hedon Zondag om 3 uro namiddag Algemeene Ver gadering. voor al de leden, der Wijkelub Jean Jaurés, gevestigd bij Albert VAN PAMBL, Mouleschettestraat. Dagorde .MBIFEBSTEN. Gezien de belangrijke da gorde, rekenen wij op eene talrijke opkomst. W. C. «Vader Wauters» Heden Zaterdag om 7 ure 's avonds. Algemeene Ver gadering. voor ai de leden, der Wijkelub Vader Wauters gevestizdbij Gustaaf PE HT Breedestraat. Gezel Steenhaut Joz. zal er aanwezig zijn. Elk weze erop post. W. C Jossa Kichels Heden Zondag om 3 ure namiddag. Algemeene Ver gadering voor al de leden, der Wijkelub Joese Nichels, gevestigd bij Jozef CORNAND, Varkensmarkt. Niemand mag ontbreken. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek K Huis der MutuaHsten Molendries voor onze leden open. Dinsdag 3 April, om 71/2 ure 's avonds. Zitting voor al de leden, in het lokaal Hand in Hand Vooral de afgevaardigden van de Wijkclub's mogen niet afwezig zijn. Bij de Lederbewerkers. Do kameraden schoenmakers, ateliers- gasten, snijders, stiksters, enz. uit ons ge west, zullen ongetwijfeld weten dat onze overeenkomst, die we met de Patrona- le Vereniging hadden afgesloten, weldra ten einde loopt. Het bestuur der afdoeling heeft reeds bij de Patronale Verconiging aangedrongen, om een of me»r besprekingen te houden, nopens kwestie's die allerwege door do werklieden worden gesteld, en dus te trach ten een oplossing te bewerken. Ook de kameraden die in Brussel werk zaam zijn, willen we deze maal opmerk zaam maken, dat er aldaar tusschen ons en de PatrooDSvereeniging allerhande over eenkomsten zijn afgesloten, welke van groot belang ziin en waarvan eenieder die in Brussel werkzaam is moet op d'hoogte zijn. Men npme inlichtingen op het bureel en bij de bestuurleden. Eug. DEPREZ. Al de Bestuurleden der Vakbonden worden verzocht de belangrijke Algemeene Bestuurvergadering bij te wonen, die ge houden wordt, Vrijdag a. s. om 6 1/2 ure 's avonds, in het Lokaal Hand in Hand Bestuurleden der Vakbonden, woest allen op post. Bij Roos-Geerinckx-De flayer Door hot groot aantal bestellingen welke deze firma genomen had, waren over eenige maanden werklieden aangeworven om in 2 ploegen te werken; thans werden de werk lieden verwittigd, dat er vanaf 1 April zul len afgedankt worden. Door onze Vakbond werd bij het Bestuur van de fabriek aange drongen om niemand af te danken, en het werk onder de werklioden te verdoelen. Dit werd geweigerd. Het tweo ploegenwerk brengt in do eerste plaats veel ongemakken voor de werklieden maar is voordeelig voor de fabrikanten, en wanneer de groote bestellingen geleverd zijn worden de werklieden eenvoudig afge dankt. Dat moet al do werklieden tot over weging aanzetten. Om do afdankingen te voorkomen werden door onze Centrale reeds maatregelen ge nomen; bijvoorbeeld in de katoenspinnerij te Waarschot werdt over enkele maanden dezelfde vraag gesteld, die werd aanvaard op deze voorwaarde, dat de werklieden ten minste 6 maanden op voorband van de af danking moeten v.rwitiigd worden, zooniet dat de Patroon verplicht is aan die werklie den 6 maanden loon te betalen Werklieden opent de oogen. Hei gemeentebestuur van Haeltert heeft besloten zich bij het- Tusschenge- meentelijk Werkloozenfonds van Aalst aan te sluiten. De werklieden welke op deze gemeente wonen, zullen vanaf de maand April de familie- en andere vergoedingen van het Nationaal Krisisfonds kunnen ge nieten. De Gemeente Gijsegem Door het Tusschengemeentelijk Werk loozenfonds werd ons medegedeeld, dat de werklieden welke de gemeente Gijse gem bewoner, een bijleg van één frank kun nen genieten, gedurende hunne werkloos heid on dat zij de steurr bekomen van hunne werkloozekas, het Nationaal Krisis fonds en de Provintie. Voorde Mferkloozfin der Stad Aalst Door de afgevaardigden der Vakbonden van Aalst, werd in het bestuur van het Tusschengemeentelijk Werkloozenfonds aangenomen, om de vraag te stellen aan het Schepencollege om den bijleg van de stad van 1,00 fr. te verhoogen tot 2.00 fr. per dag, en dit te beginnen vanaf de maand April. Socialistische Harmonie 41 ARBEID EN KUNST,, Aalst in de Cinema MODERNE Molendries, 11 en Hoogevesten, 5 Met Groot Symfonisch Orkest en bijzondere begeleiding; van Banjo's, Mandolinen en Cltbaren na Moderne torgt voor een Heerlijke Verrassing Het Bestuur v EERSTE RANG 3,00 fr., TWEEDE RANG 2,00 FR. Kaarten te bekomen bij de Muzikanten, Bestuurleden on in het Lokaal Hand in Hand. Aan deze vraag kan voldaan worden ge zien door don gemeenteraad een toelage werd gestemd van 80.C00 fr. H. F. Haeltert Werkongeval Den genaamde E. Sterck was aan den arbeid in den kelder van Beeckman, op eens is een groote massa aarde op Sterck terecht gekomen die er onder bedolven werd; deze jongen pas 22 jaar oud, werd de eerste zorgen toegediend door twee geneesheeren en verkeerd in doods gevaar. De kommendant van de gendarmen heeft over dit erg ongeval een procesverbaal opge maakt; de werken werden voorloopig stilge legd men verwacht het parket van Audenaarde dat op de hoogte werd gesteld. Goed nieuws Wij hadden reeds gemeld dat onze verga dering van 5 Februari goede vruchten zou godragen hebben, dit om verbeteringen te brengen aan onze werklieden om met den troin beter naar hun werk en huiswaarts zich te begeven. Heden kannen wij melden dat er reeds van twee treinen voldoening gegeven is trein 3063 die vertrekt uit Brussel-Noord om 20,40 u. 's avonds, zal binnen korten tijd stoppen, en trein 3006 zal onze werklie den nu do gelegenheid geven in Schellebelle verbinding te nemen voor Dend^rmonde en Antwerpen. Wat betreft trein 3286 voor deze is nog geene weigering of geene voldoe ning gegeven, zoodat we Wen in de beste boop dezen trein ook te bekomen. Dus werklieden gij iio allen op don vroem de uw brood moet gaan verdienon helpt al len mede aan de grootwording der sociali stische partij, het is deze alleen die tracht- aan ons slavenleven een einde te brengen en voor de verbetering strijd. De vernieuwing der baan van onzen eerste Schepen M. Do Nooze is byna voltooid maar wat wij reeds bemerkt hebben is dat het oud plan niet uitgevoerd is gelijk hot moet zijn; de krommingen die in de baan waren zijn niet woggenomeu, daar waar het M, De Noozo en den aanne mer hunnen eigendom was, en blijven deze punten even zoo gevaarlijk als vroeger. Be taalt ons gemeentebestuur misschien niet genoeg voor onteigende gronden dat deze heeren hunnen grond niet willen afstaan terwijl andere dit moeten doen. Ook hadden wii gaarne gezien dat deze baan wat broeder gemaakt wierd dan vroe ger, want men kan nu slechts met twee kort.e wagens elkaar passeeren. M. De Noo zo zou beter zwijgen dat liet nu een schoono baan zal zijn voor automobielen. Groote Meeting Het is op Zondag 15 April, om 7 u. 's avonds in het Volkshuis, dat onze vrienden De Bruyn Prosper en Haelterman Cesar, komen spreken over den politieken toestand, de be weging in het bouwbedrijf en de kiezing voor de werkrechtersradon. Wij dagen onze tegenstrevers uit die allen laster op de so cialistische party werpen onze sprekers hunne gezegdens te komen weerleggen. Dus kameraden gezien de belangrijkheid van deze meeting verwachten wij U allen gesyndikeerd of ongesyndikeerd het orde woord moet zijn ön is April naar de mee ting in het Volkshuis. Politikus. Hun doel Verleden Zondag deden de Liberalen een uit stapde groote oomes om hun twee nieuwe leden te huldigen en te bezoeken. Ter dier gelegenheid was er een vergade ring belegd voor de werklieden van 't fabriek Schotte, Kapellekensbaan, bij Abel DeNeve. Vroeger was die man lid van de bleeke blau we partij. Nu niet meer, de diktator van de bleeke heeft op voornoemd fabriek ne stamp van den ezel gehad. Vroeger was hij er de man die er de eerste viool speelde en er werk lieden, die hun ziel wilden verkoopen, binnen smokkelde. Met zijn muziek meêspelen of er achter loopen was al genoeg.... Nu zijn het de andere blauwe die bij Scbotle iets in den pap te brokken hebben, en Abel De Neve in kwestie, ging dan ook gauw bij hen over. Al de werklieden van het fabriek Schotte ten minste hun leden waren uitgenoodigd per brief, op straffe van één frank boete. Dat is natuurlijk Liberale vrijheid... Op die vergadering voerde een spreker het woord, en volgens getuigen, beeft hij nog al afgebriefd op de Socialisten en in 't bizonder op de Socialistische vakbonden. Die Socialisten willen dat men voor zijn da- gelijkscb brood maar acht uren werkt... Zij willen wat toegeven om de werklieden blind te maken. De leiders der Socialisten zijn rijk aards.. Ziet eens naar Vandervelde en Anseele. En zoo zeeverde dien echte: l' r: ven maar altijd voort. Maar hij zweeg over een Despret, groot- financier, die de hoofdrol speelde in de kelde ring van onzen frank, over korporaal Devèze, die den achturen werkdag nog niet kan ver» kroppen, over een Lippens, een der grootste landechels uit de Vlaanderen. Doch de Liberalen sterven uitzij klampen zich vast als een drenkeling aan een stroohalm. Zij heoben natuurlijk nog een groote macht de geldmacht. Zij hebben labrikanten aan hun zijde, die verlangen dat men gesyndikeerd weze bij hen om aan werk te geraken. Hun plaatselijke politieke groepen gelasten zich met het aanwerven van werklieden voor deze fabrieken. Daardoor betalen van hongerloo- nen, overtreding van den achturen werkdag. Vriendjespolitiek, persoonlijke belangen, daaraan doen zij maar ze verwaarloozen het algemeen belang. Voor wanneer zullen de werklieden van Erembodegem eens hunne boeien verbreken GIELEN. Heden Zondag groote meeting, om 7 uren 's avonds, bij Fredjen De Bundel, door Gezel Prosper De Bruyn. Het muziek van Denderleeuw wordt l afgehaald door de leden van den Propaganda- club, om 4 uren, bij Guldemont Louis. De leden vergaderen om 3 1/2 uien bij de Bundel om samen te vertrekken. Iedereen weze aan. wezig. Gemeenteraad. Maandag 2° April om i9 uur, nieuwe ver gadering of liever cirkusvertooning van ons 11 feniksen van de raad. Dagorde ge wone pantomime. We raden onze vrienden aan eens te gaan zien, hoe men het op 't gemeentehuis aan boord legt om de ge meentezaken in den war te brengen. Samengaan der Katholieken en Fronters. Zooals overal, beginnen onze fronters in 't geheim met do katholieke bankmannen te paradeeren. 't Schijnt dat Jef de voet, de beste boezemvriend wordt van papieren burgemeester. Bij 't naaste ceciliafeest zal hij vleesch leveren, voor de plat met rauwe pattatjes, dit maal in de kadottergzaal. Hebben demenscben van Leeuwbrug nog niet bemerkt dat do zoon van den toekom- stigen schepene, onderdak bezorgd aan de voetbalclub van Stoel. En dan durven die schaamtelooze fronters beweren dat de Socialen 't akkoord gaan met de kaiotters. In bun Dender van Zondag 1.1. willen ze zelfs hun goedgeloovige volgelingen wijs maken dat de Socialisten 2 schepenen zou den bekomen buiten de raad. Neeü, schaam» telooze volksbedriegers dat willen deSocia- listen niet, wat wij eischen is kortafont slag van gansch de raad. Voor de zooveel- ste maal durft ge Het Gemeente-Personeel wacht sinds nieuwjaar op de uitbetaling van zijn duur gewonnen loon. Het roept wraak dat arbeiders, waaronder eene met 5 kinderen dry maand moeten bedelen om een hongerloon. Wat zeggen hun volgelingen daarvan, zy die in de spoor- en staatsdiensten nooit ge noog verdienen, alhoewel deroodesyndi kalisten voor bun de strijd moeten voeren. In de Werkmanswoningen Gedurig werd er door de frontpropagan- disten dwang uitgeoefend bij de bewoners der werkmanswoningen aan den halt. Als argument voeren ze aan, dat ZIJ de huizen met EIGEN GELD bouwden. Nochtans komt het nu klaar, dat groene Wie, die zooveel op zyn edelmoedigheid bofte er 5oo fr. actiën in beeft. Deze die er het meest winst uittrok loo fr. enz. We roepen de aandacht der bewoners in de werkmanswoningen er op dat niet de fronters de opbouwers zijn der huizen, maar dat enkel de Socialisten de ontwerpers zijn der eoedkoope werkmanswoningen. Was het Wauters niet, die i92i, als minister van Sociale Voorzorg de zaak aanpakte? Dus menschen van de cité, gebruikt dit wapen om de fronters demagogen wande len te sturen. Stinkende Grachten. Zijne compentencie papieren Burgemees- tor beeft tot nog toe geen tyd gevonden om de stinkende grachten te doen kuiscben op den Achterhoek te Leeuwbrug. Wat daar bestaat gaat boven ztfn hout. Of wacht men misschien naar het uitbreken van een tbyfis Onze Instellingen. Trots, al bet doodzweeren onzer tegen strevers gaan al do takken oozer verschil lende Socialistische instellingen goed voor uit. Alhoewel nog maar enkelen tijd in Den derleeuw vertegenwoordigd, boekte de Brand- §n Levensverzekering maatschappij La Prévöy&nce Sociale een geweldig succes. Meer dan l5o kameraden lieten reeds hun brandverzekeringspolissenovernemen. De andere zullen willen volgen. Arbeiders steunt uw eigen instellingen 't is de gevoeligste klop dat ge aan do reak- tionnairen van alle slag kunt toebrengen. Vergeet niet dat La Prévoyance Sociale eene partyinstelling is die al de takken der werkersbeweging steunt. Wie inlichtingen verlangt vrago ze aan den hoofdagent der Próvoyance Sociale makker Achille BayensVoor Iddergem, Artbur De Schrijver Welle, Willemarck Riohard Haeltert, Van Der Meuien Alfons. Vakbond Privaat De meeting van Zondag 1.1. te Huyssegem, opgeluisterd door onze fanfare De Werker is wonderwel gelukt. Gedurende anderhalf uur spraken onze vrienden De Bruyn P. en Gesar Haelterman tot de dicht opeengepak te massa. Voorwaar Huyssegem is aan 't roeren. Wanneer komen de mannen van Leeuw brug eens los. Heden Zondag I April Algemeene Bestuurszitting om 10 uur stipt. Gezel Van Caenegem zal tegenwoordig zijn. Wordt gevraagd Jongen boven de 14 jaar, kunnen goed de le zen, schrijven en rekenen, als bestendige bode voor Ziekenbond en Vakbond. Alle dagen standvastigwerk. Goed loon en toekomst verzekerd. Zich aanbieden by Gezel De Bruyn Prosper. Uitstap Muziek Heden Zondag 1 April Propaganda uitstap met muziek naar Erembodegem. Vertrek om 2 uur, over Welle. Te Erembodegem meeting voor de spoormannen en Staats- agenten by Guldemont L., Dorp om 4 uur. Des avonds om 7 uur Groote Meeting in het Volkshuis. Wie gaat er mee Onze fronters zijn den kluts kwijt Over enkele weken schreven ze dat de Socia listen niemand mede hadden. En nu schrijven ze dat ze ons opeens honderd huisgezinnen hebben afgenomen van den Ziekenbond. Hoe rijdt men dat te saam 1000 frank belooning Onze fronters maken hun volgelingen wijs dat de socialen om zeep zijn; het Nationaal Syndikaat telt maar 20 leden meer, onsmu- zieksken nog 16 en de ziekenbond bijna niets. We geven hier de cijfera, zwart op wit. Nationaal Syndikaat 47O leden. Syndikaat van Privaat 210 Ziekenbond 1352 Muziek 32 spelende leden, en dan nog zonder stopsel in het embouchure. Ons Coöperatief maakte 20.000 fr. winst. De boeken liggen ter inzage van de gepat- tenteerde leugenaars. Als ze kunnen bestatigen dat het zoo niet is, krijgen ze van den rijkwordende volksver tegenwoordiger lOOO fr. belooning. Fronters, we verwachten u. Concurentie fusschen geel en groen-geel Die concurentie gaat op alle gebied tot het uiterste maar in zake verwijtingen zal de ge wezen aktivist Couck, die kristus zou kruis- singen, Groene Wie nog den baard afdoen. Als hij spreekt van de volksfoppers is hij goud waard. Hij moet dat natuurlijk goed kennen want heel zijn leven getuigt dat hij nog niet anders heeft gedaan dat zijn huurlingen van huizen en land den duivel aan te doen. We vragen een standbeeld voor dien man. Voor de Werklieden van de lijn Denderleeuw-Soltegem Dagelijks komen er te Denderleeuw met den trein van I7.ll uit Brussel-Groendreef 800 a 9oo werklieden toe die dan overstappen en den trein van 17,56 nemen naar Sottegem. Aan dien trein was altijd plaatsgebrek ter wijl de 4 of de 6 laatste rijtuigen werden vast gemaakt. Onze Volksvertegenwoordiger De Bruyn heeft dat onmiddelijk doen herstellen en nu kunnen de werkbroeders in alle rijtuigen en vinden ze plaats. Plaatsgebrek Op vele treinen is er nog plaatsgebrek. Het getal abonnés vermeedert van week tot week en het Beheer ondervindt alle moeilijkheden om de treinen regelmatig in te deelen. Tot in Jette zou het kunnen gaan, maar van daar af komen de treinen van Dendermonde er bij en wordt er moeilijker om moeilijker. Er wordt thans op aandringen van onzen Volksvertegenwoordiger De Bruyn, onder zocht om den toestand te verbeteren. Met 15 Mei zullen belangrijke verbeteringen worden ingevoerd. Heden Zondag komt het Volksmuziek van Denderleeuw, langs hier door op hun weg naar Erembodegem. De vrienden van Welle zullen aan den Steen weg de makkers van Denderleeuw opwachten om l l,3o u. Het schijnt dat de fronters, die zich uitge ven als de eenige verdedigers van de Vlaam- sche taal zich nu tevreden stellen met de bewijsstukken te aanvaarden van een dokter afgeleverd in de fransche taal. Zouden die heeren niet willen eischen, dat ook de franskiljons die in hunnen dienst zijn, onze schoone vlaamsche taal niet onder den voet mogen trappen Heden Zondag 1 April komt onze Volksver tegenwoordiger De Bruyn spreken in Open lucht na de eerste mis. Vrienden van Okegem op post. Kruisplanting De Kruisplanting op het graf van onzen be treurden Strijdbroeder Daniel De Saeger zal plaats hebben op Zondag 29 April om 5 uur, na aankomst der treinen uit Denderleeuw en Ninove. Het muziek van Denderleeuw zal de plechtigheid opluisteren. Na de kruisplanting groote openluchtmee ting op de dorpplaats. Vriendinnen en vrienden allen op post. Heden Zondag, 1 April, zal onze Volksver tegenwoordiger De Bruyn Prosper spreken in openlucht na de mis van 8 1/2 uur.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2