AALST. Uit Lede Uit Denderleeuw Tentoonstelling van Schoone Kunsten Fanfaren Hand aan Hand» Tombola onzer Harmonie W. C. Vergeylen Soc Jonge Wacht. Commissie van Openbaren Onderstand. Syndikale Rubriek. Prijskampen Burgerlijken Stand - Aalst Victor De (ieyter Uit Nieuwerkerken. Erembodegem Welle De jonge Aalstersche Kunstkring «Nieuw Leven» zal zijne 2# jaarlijksche tentoonstel ling openen in de zalen van de Stedelijke Akademie van Schoone Kunsten, op Zondag 15 April eerstkomende te 10 ure's morgeDS. Deze tentoonstelling zal verder geopend z\jn op Maandag 16 Donderdag 19, Zondag 21 en Maandag 2j April. Den daarop volgen de Zondag zijn de lokalen geopend van 10 tot 13 uren en van 15 tot 18 ure. De werkdagen enkel van 15 tot 18 ure. De toegang is vrij ©n kosteloos. Onder do tentoonstellers wezen vermeld de schilders, Schelck, De Nul, DeGoninck, Van der Meirsch, Pereboom, Kestelyn, De Witte, Delaforterie, Bonner, CoppQns, Goe- dertier, Hancar, de etser Derolez en de beeldhouwor Lemaitre. Deze 2* tentoonstelling van de groep Nieuw Leven zal, naar verluidt de eerste ver overtreffen in allerlei opzichten. We zien dan ook een grooten toeloop tij dens deze dagen, wat een eerste vergelding zal zijn voor deze jonge en moedige kunste naars, vooi het wo»k dat zo reeds presteer den. Een solfègeles wordtingerichtomdetalrijke partygenooten die wonschen hunne kinde ren do muziek te laten aanleeren in deze gelegenheid*te stellen. Delossen zullen aanvangen op Maandag 16 April e.k. om 6 ure 's avonds in het lokaa' Hand in Hand Men kan zich van hedeD af laten inschry ven. Wie dus van muziekkunst houdt en wenscht er zijne kinderen in op te leiden, zende ze naar Hand in Hand De zeden veranderen met den tijd en ook de manier om zich een velo aan te schaften Geen 8oo fr. maar slechts met een lot van o,5o fr. welke te verkrijgen zijn bij al onze muziekanten en bestuurleden, te koopen, komt men in de gelegenheid er eenen te winnen. Immers met zich eenigo loten aan to schaffen geeft mon do goede finantieele steun aan onze Harmonie, die van bij haar ontstaan heel wat meer onze arbeiders naar de weg van muziekkunst heeft opgeleid. Wie herinnert er zich niet meer de prach- tige opvoering der Cantate Vooruit's Roem Wie zou er niet nog zulke avonden willen beleven En wie aouerdan zich willen onttrekken om een kleine geldelyko steun onze Harmonie te schenken ten einde nog dergelijke kunst avonden te kunnen inrichten. Loten koopen is de eerste geldelyko steun welke men or kan aan schenken en daar voor zal niemand ten achter blijven. Ten an deroalsde kans mede slaat wint men een mooie Keuken bestaande uit Kas, Tafel zes Stoelen en Spiegel, dit alles in eik. Allo, partygenooton, elk begrjjpe zijn plicht. gevestigd by V. Amant, Dendermond schensteenweg. Heden Zondag 8 April om 2 1/2 ure namiddag, Alg.meen. Vergadering DAGORDE 1) Banket 1 Mei. 2) Koffiefeest der Vrouwen. 3) Verplichtende betaling aan het Hospitaal, zal door Gezel Steenhout Joseph uiteengezet worden. Elk weze op post. Heden Dinsdag 10 April a s. belangryke Algemeene Vergadering te houden in, Hand in Hand om 7 ure 's avonds. Allen op post, weze het ordewoord. De Commissie van Openbaren Onder stand der stad Aalst brengt ter kennis datzy, op Donderdag 16 April 1928, to 8 uur 's avonds, in bare vergaderingzaal (Oude Vrouwenhuis^, zal overgaan, by gesloten aanbiedingen, tot de openbare aanbesteding van de volgende bouw werken in het stedeiyk Hospitaal uit te voeren Opbouwen van een afsluitingsmuur. Oprichten van een doodenhuis met wachtzaal. Oprichten van een solarium. Plannen en kohier van lasten zullen ter inzage liggen, ten bureele der Com missie Kattestraat, 84, al de werkdagen van af Dinsdag 17 April aanstaande, van 9 uur tot 's middags. De aanbiedingen moeten, in den vorm en op de wyze bepaald in het kohier van lasten, ulteriyk op Dinsdag 17 April aan staande, per aanbevolen brief, ter post besteld zyn. De aanbestedingen worden aan de ondernemers van de stad voorbehouden. Aalst, den 31 Maart 1928. Namens de Commissie De Secretaris, De Voorzitter, J. De Waele. Od. Van der Haegen. Bij de Voedingsarbeiders. Schandige hongerloonen Kn de Brouwnijverheid Door de zorgen der afdeeling, werd een grondig onderzoek ingesteld over de loo- non en werkvoorwaarden in de Brouweryen De brouwers zijn degene geweest die vóór den oorlog gekend stonden, als zijnde deze die dank hunne syndikale organisatie, de beste loonen hadden weten te veroveren. Na den oorlog vonden het groote deel der brouwersgasten opnieuw de weg naar de Vereeniging. Tot op zeker oogenblik zich tusschen de vereeniging en de Coöperatief een geschil dreigde te ontstaan,, en dit ten gevolge van bieraankoopen, bij nen brou wer kapitalist, welke niet al te goed in de geur stond van de brouwersgasten. We willen niet eens onderzoeken, hoe zich in den grond de zaak voordeed. Iets in deze dienen we te onderstreepen, namentlljk de brouwersgasten ontvlucht ten de rangen dor vereeniging Ze meenden aldus wraak te nemen tegen wat ze meen den verongelijkt te zyn; maar ze gaven zich gekoord en gebonden over in de handen hunner uitbuiters. Ze staan thans machteloos tegenover dagelyksch ryker wordende macht hebbers Ze wroeten aan echte hongerloonen. Dit zullen we toekomende week in een paar regels aantoonen. Bij Leder en Vellenbewerkers Sinds den tyd, dat we na lang aandringen een overkomst wisten tot stand te brengen, tusschen de werklieden en patroons organi satie, hebben we kunnen vaststellen, dat trots de verbeteringen die we aan diezelfde zouden kunnen brengen, dat de overeen komst toch dit voordeel gaf, dit is, dat we er in gelukt zyn in bijna alle huizen, de minimumloonen in diezelfde vastge legd te hebben kunnen toepassen. Wil daarmee nog niet zeggen, dat er voor onze werklieden een rozen tydperk is aangebroken I Niets is minder waar. Inderdaad Voor de bekwame gasten, is een minimumloon in de overeenkomst voor zien van 2,5o fr. per uur. Dit minimumloon is nu gelijk aan een levensduurtecyfer van 425 punten. Natuurlijkerwijze, zou er dus aan een index van 85o punten een duurte- toeslag moeten betaald worden van ioo per honderd. Wel, in dezo verstande dat het index tot zoover zou gaan wat zeker door niemand der onzen gewenseht wordt dan zouden we, in de veronderstelling dat we de hui dige overoonkomst zouden weer verlengen, een duurtetoestag bekomen van 85 o/o wat beduid dat de waarde onzer koopkracht met 15 o/o zou verminderd zijn. Elk onbevooroordeelde wensch zal dit moeten onderschrijven. We weten dat er allerwege onder de ga sten over deze zaak geredekaveld wordt. Doch zekere elementen die meer nadeel trachten te brengen aan de Vakvereoniging en haro leiders dan welhetbelang der arbei ders sters uit onze bedryven op 'toog heb ben, trachten de staat van zaken voor hun politiek gedoe uit to buiten. We kunnen die elementen nu reeds verzekeren dat we ons door hun verkeerd voorstellen der toestan den, niet zullen laten doen. Onverantwoor delijke kerels zullen we beletten, door hun gezwets verwarring te stichten. Het Bestuur onzor geliefde organisatie stelde zich reeds in verbinding met de pa troons organisatie, om de huidige overeen komst te onderzoeken 9n onder het ontleed mes te brengen. We komen in ons volgende nummer op deze zaak terug, en deelen dan ook mede wat we onze grieven de patroons hebben laten geworden. E. D. In het fabriek Torley Vóór den oorlog hadden de werklieden van Torley het minste te klagen van al de werk lieden hunne loonen waren gewoonweg boven deze van de andere Textielfabrieken der stad. Na den oorlog is die toestand veranderd; het bestuur van het fabriek beriep zich op de groote schade die zij door den oorlog ge loden hadden, en niet regelmatig te kunnen werken. Buiten een deel van de werklieden die voortdurend verbeteringen hebben ge vraagd, bleef het ander groot getal lijdzaam on hunne loonen zyn inmenigo gevallen be- j neden deze van de andere Textielbewerkers- i sters gedaald. Dat heeft zoo plotselings de gemoederen der werklieden opgewekt, dat i men ieder oogenblik moeilijkheden heeft s verwacht. Het bestuur van onzen Textielbond ver nam wat er op het fabriek Torley gebeur de, en heeft de zaak van de werklieden op zich genomen. Verschillende vergaderingen werden met de werklieden gehouden en de klachten en vragen van de werklieden wer den Woensdag den 28 Maart aan het bestuur van het fabriek overgemaakt, waarvan de voornaamste zyn. 1° Om de loonen der Lustreerders en hel pers in verhouding te brengen met deze van de katoenspinners, zooals dat gedaan werd by het vaststellen der loonen van de Lus treerders. 2* Om de basisloonen der daguurwerkers, en de tarieven der stukwerkers-sters te vermoederen met 12 en 9 o/o die in 1921 werd verleend, bij de toepassing van de 8 uren wet, en daarop den duurtetoeslag van loö 0/0 te geven, zooals het in al de andere Textielfabrieken wordt gedaan. 3° Om de tarieven te verbeteren van som mige garennummers waarmede de stuk- werksters te geringe loonen winnen, alsook voor een betere werkregeliüg om het wach ten en workverlet te voorkomen. 4" Om den werktyd te regelen, en de by- leg van 18o/otegoven voor het twee ploe gen werk, zooals dat in do Textielfabrieken wordt toegepast. In de onderhandeling van Maandag werd door het bestuur van het fabriek de vragen van de werklieden van de hand gewezen en voegde daarbij dat "wij iets gevraagd had den, dat wo op voorhand wisten dat do wer klieden niet zouden bekomen. Ondanks het slecht weder was de opkomst der werklieden nog grooter dan op de voor gaande vergadering, waaronder talrijke meisjes van den buiten dat bewyst den ge moedstoestand onder de werklieden. Nogmaals werd lezing gegeven van de 12 vragen om verbeteringen en zoo meer, die aan het Bestuur van het fabriek Torley wer den gedaan, en daarna van de 12 antwoor den welke die heeren gegeven hebben, die weigeren om aan de gestelde vragen te vol doen. Hierna hadt een gedachto wisseling plaats onder de werklieden, die blijken ga ven van hunne ontevredenheid. Vervolgens besloot men den vooropzeg aan het Bestuur van het fabriek te sturen, waarin gemeld wordt indien in den loop van 14 dagen géén oplossing mocht gevon den worden, de werklieden op Donderdag den 19 April den arbeid zullen stakon. F. H. Heden Zondag, om 5 uren, voor het BIEDEN in Hand in Hand Om 7 uren, worden er voor het Teerlingen, nog een 25tal prijzen verspeeld, onder degenen die 15 in het kampen hadden geworpen. Maandag, Wippen, om 5 uren. GEBOORTEN. Mannelijk 15, Vrouwenlijk lo, te samen 25. HUWELIJKEN. Petrus De Nul, schoenm. en Helena De Maldere, tw. OVERLIJDENS. Alexandrina Standaert, kloosterlinge 77 ja ren, Kapellestr.Euphrasia Gryseels, wed, Karei Mallego z. b. 89 j. HopmarktAlfred Van der Snickt, z b. 6! j. Groensti.; Edouard Keymeulen, smid2o j. Dompelstr.; Maria Van de Weyer vr. Benoit Braekman z. b. 65 j. wo nende te Wetteren Amelia Van Keer vr, Jan Verbeeck z. b. 82 j. Geeraardsbergschestr.; Alfred Van Moerzeke leurder 58 j.Pieter Coec- kestr.Melania De Bruyckere, dienstmeid 59 j. O. L. V. pl. Florentia Gits, wed. Jan Verbiest z. b. 61 j. Dirk Martensstr. Maria Van den Steene z. b. 33 j. wonende te Neder- hasseltJoanna Van Cauwenoergh vr. Ed- mond Verbeeren z. b. 38 j. Geeraardsberg schestr. Alfons Wauters, man Catharina Luycx z. b. 73 j. Apostelstr. 5 Kinderen onder de 7 jaren. negen centen per dag, beroemd voor zijn art. 310, beroemd voor zijne wet der vier eerloosheden, vier stemmen aan de rijken één aan de armen. Naar zulk regiem willen de kristen terug daarvoor werken ay sa men over gansch het land, met de zwarte reaktie, daarvoor bewyzen zij knechtdien sten aan do groote heeren van België en zoo blijven in hun rol. Overigens het kan die menschen weinig verdommen wat demagogie en leugen zij moeten aanvoeren, om de openbare mee ning te misleiden. Alles is hun goed. Schreven zy niet een paardenleugen over onzen vriend Pol, die een partij land met Kerstdag had laten liggen, van kleine men schen ontnomen, om aan groote boeren te geven, om zyn vriend Soufriau, schoonbroe der van manheer Pol te broodrooven? Neen, chrlstene leugenaars, maar wat waarheid is, dat oen uwer vrienden Staaf, zijn eigen zoon zijn werk heeft ontnomen, om het aan zynlTjarig meisje haren minnaar te geven. Dat is geen broodrooving. Zult u daar in het Volksblad ook eens willen over reppen? Dan zult u eens de waarheid schrijven. TIMMERMAN. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat, voor onze leden open. Hij heefi berouw Een landbouwer die ook een plekje land heeft van M. Matthijs beklaagd het zich aangeslo ten te zijn in de Liberale groep, alhoewel hij was verplicht. Op zekeren dag kwam M. Mat thijs hem vragen om zich aan te sluiten en dat dan zijne pacht niet zou opslaan als hij geko zen was. Mijnheer is nu gekozen en zijne be loften tellen niet en de opslag is er. De land bouwer had er ook voor gekozen en wordt nu van zijnen vriend gepluimd. Hij heeft nu voor zich genomen voor geen enkele kapitalist nog te stemmen, WANT HET ZIJN ALLEN DE ZELFDE geldwolven. Op Zondag 15 April, om 7 uren 's avonds, moet het ordewoord wezen Allen naar de Meeting bij Serre. Onze vrienden De Bruyn Prosper en Hael- terman Cesar, zullen spreken over den poli- tieken toestand, de beweging in het Bouw bedrijf en de Werkrechtersraden. Wij dagen op al onze meetingen onze tegenstrevers uit, onze sprekers komen te woord te staan. Dus eene meeting van groot belang. In massa daar heen. Op onderzoek Ons gemeentebestuur giDg een onderzoek doen, ol het wel juist was dat het spaargeld der kinderen uit de school maar alle 4 maanden op de Spaarkas gezet werdt, indien zij het niet vinden, zullen het de socialisten bewijzen hoe veel de ouders der kinderen daarmeê ontstolen worden. Voor onze DuiventSefhebbers Op Dinsdag 1 Mei, geeft de duivenmaat- schappij Rood voor Allen een MON- STERVLUCHT uit QUIEVRA1N met in schrijving, naar een Vet Schaap, waarde 300 fr. verdeeld alsvolgtEerste prijs loo fr.; Tweede prijs 75 fr., Derde prijs 50 fr.; en verder 25 fr. Men kan inschrijven tot 25 April, aan 2 fr. per duif, nadien 3 fr. POLITIKUS. Onze groenkruisers zijn nietop hun gemak. Zij (kristen-demokrateD), droomden van een kristen-demokratisch Schepen college en dat met uitsluiting van de Socialisten. In Edixvelde lieten zij zich misleiden; Per- daens was hun te slim. In Laar bij Schoen waren zij 't akkoord, in betrekking te komen met do socialisten, maar Kooitj, wilde daar niet van weten en kwamen in twist. Nu gingen zij op zoek naar een collega voor de tweede maal, uit sluitend (demokratisch) maar tegen de Socialisten. Zy wenschten niet beter dan te doen zoo als hunne leiders, naar eene klerikale over- heersching. zooals vóór den oorlog. Toen was België beroemd voor zyn lange werk dagen, beroemd voor zyn Pensioenen van 't Was goed Zondag. De mannen van Denderleeuw met hun muziek hebben ons waarlijk voldaan. Het zijn kranige kerels en niet benauwd voor te marcheeren. De twee meetingen bij Gul- demont voor de mannen van 't spoor en in het Volkshuis voor de privaatarbeiders, wa ren opperbest. Men luisterde met aandacht naar de uiteenzettingen van onzen makker De Bruyn. Er werd te dier gelegenheid een serenade gegeven aan kameraad Bayens oud lid van den Propagandaclub van Den derleeuw, heden te Erembodegem verblij vende. Kortom, we zyn voldaan en hopen nog op dergelijke uitstapjes met de vrien den van Denderleeuw. Ons schrijven van vóór enkele weken, over een omhaling voor een nieuw kruis en de ellende van een arbeider anderzijds, heeft wat bijgebracht. Er is iets gedaan voor dezen laatste. Ge ziet als men op die mannen hun toenen eens trapt.... De leden van onzen Ziekenbond, of liever de huisge zinnen, ontvangen nu wekelijks het blad «Recht en Vrijheid». Wellicht zullen er in het begin onregelmatigheden zyn. Men is verzocht den bode op de hoogte te stellen en hem alle reclamatiën over te maken. De Blauwe dat zijn de Jannen. Ze worstelen tegen woordig tegen mekaar. Florent met zijnen groep tegen de oude liberalen.Maar Florent heeft veel vooruit, het is ne voortreffelyken koersman die knepen kent en veel herva- ring opdeed. We willen zien dat hij de ouwe kloppen zal. Maaroch, die blauwe.'t Is toch al versleten ijzer. Er zit geen fut meer in en zakken door hun kniën. Hebt gij Zon- 1 dag de Rooië gezien Dat zyn ander kerels, Wie is er boden nog niet bij onzen ziekenbODd Wie nog niet by onze syndikaten 't Zyn weinig vooruitaiende menschen die onver schillig bly ven. Door onzen Ziekenbond is men beschermd tegen ziekte, ongevallen, enz. Wie kan er heden den Dokter nog blij ven betalen by sleepende ziekte, opératiën en dergelijke gevallen Waar men niet gesyndikeerd is. verdient men lage loonen. De Bruyn zegde het zoo goed. In Brussel zyn de loonen lager dan in Aalst en in Ant werpen, omdat er in de hoofdstad weinig gosyndikeerdfn zyn. Gy die werkt in Brus sel, laat onmiddelyk voreenigen. Recht op Antwoord. Toekomende week geven we een ant woord van het liberaal Gemeenteraadslid De Greve, op ons schrijven van 18 Maart 1.1. Gemeenteraadszitting De zitting die ons was aangemeld voor 2 April greep plaats op 30 Maart 1.1. Van by den aanvang, merkte men alras op dat de twee partyen, ditmaal volledig in akkoord alles gingen afhaspelen. le Punt. Verslag voorgaande zitting. Op com mando van Groene Wie vermelde de secre taris in het verslag, dat wat betreft de ge meentelijke byslag van de werkloozen de gemeente bereid is zooveel te geven als Gee- raardsbergen, ingeval de socialisten aldaar moer geven als in Denderleeuw. We willen Groene Wie onmiddelyk op zyn gepraat vast pakken. Dat hy dus onmid delyk overga, ten eerste, tot uitbetaling der arme o,5o fr., ten tweede tot het bren gen van de steun op 2,00 fr. per dag. We wachten 2' en 3e punt. Stichting en huren gemeente school op Leeuwbrug. Aangenomen met 6 tegen de 5 kadotters. 4e Pant. DansreglementWat de raad op 31-10- 27 besloot in zake verandering aan het gemeente reglement is afgekeurd. Dus bly ft het oud reglement van 1921, in voege. Met 11 stemmen wordt besloten, dat nergens op do gemeente nog mogen danstenten worden opgericht. Dat in overeenstemming met de artikels van het reglement der fronters van 1921. Kadotters en Fronters discuteeren broeder- ïyk ondereen om maar om het meest op centiemen voor te stellen. Met algemeene stemmen wordt aangenomen 36 opcentie men te stellen op al de vermakeiykheden. Arbeiders duwt ze maar af. Gedurende de beraadslaging over dit punt, komt men de compententie van pa pieren burgemeester en Cio te kennen. Al hoewel al de raadsleden hoog gekolt zyn, moet er nog veel brein in hun kop gepompt worden. Niet een der elf, kende de invoege zynde wetteD op de vermakeiykheden. Ge lukkig dat er een toehoorder hen inlichte. Arme sukkelaars 5e en 6® punt. Afstelling schepenen en onderwijzend personneel. Kennisneming. 8e en 9° punt. Van bestuurlyken aard. 10° punt. Gemeentebegroting van 1926. In de kiesstryd was het immer altyd hetzelfde ge raas. Ons budjet is in evenwicht. De Groene bof ten er op dat 't leunte gaf. Doch nu komt het uit. Er was op 31 December 1926 een te kort van 56752,55 fr. De secretaris geeft de cyfers zwart op wit. Wat denken de menschen hiervan 1 Om niet te moeten overgaan tot benoe ming van 2 schepenen, verlaten de fronters de raadszaal. Dus dit punt is voor den vol gende maal. Openbare gezondheid Hoelang gaat het nog bly ven duren dat de d.d. schepenen, vuil bloed laat loopen. over de straatviolen Dat papieren burge meester de oogen sluit, daarmee gaan we niet 't akkoord, We roepen de aandacht van de bevoegde diensten op dit feit. School-komiteit Sinds verleden jaar wlerd onze vriend Baeyens lid van voornoend komiteit be noemd. Tot nog toe ontving hy geen enkele uitnoodigiDg. Hoe komt dat Ons muziek en de Propaganda Voorwaar onze kloeke muziekanten halen eere van hun werk. Zondag om 2,80 u. stap ten zeop over Leeuwbrug-Welie naar Erem bodegem. Op heel den doortocht werden ze welwillend door de sympatieke bevolking begroet. Een groote schaar vriendinnen en vrien den namen deel aan den uitstap. Te Erembodegem sprak onze volksver tegenwoordiger om 4 uur speciaal lot de cheminots, by vriend Guldemont Dorp. Daarna werd de optocht voortgezet naar den steenweg. Op den Hoogeweg werd de gebruikelyke sernade gegeven aan gezel Bayens Gabriel die onlangs in 't huwelyksbootjen trad. Om 7 uur had in 't Volkshuis de groote meeting plaats. Voor een stampvolle her berg spraken onze vrienden Wynant Benoit en De Bruyn Prosper gedurende een uur over de belangrykheid van den aanstaan den loonstryd in de Brusselsche nyverheid; de kiezingen voor de werkrechtersraden. Onze makkers oogsten een uitbundige byval. Voorwaar een goede dage. Van herte dank aan de strydbroeders van Erembode gem voor hun gul onthaal. De mannen van Denderleeuw zullen nog terugkomen. Naar Denderhautem Zondag 15 April trekken we met 't muziek naar Denderhautem, alwaar we om 4,80 u. een Groote Meeting beleggen, in open lucht, op den Knipperhoek. We vertrokken per auto om 3 uur stipt en komen met volle geklop te voet terug. Wie gaat er mee Men late zich met de paaschdagen inschry ven in 't achturenhuis. Nog acht dagen uitstel Nog geene enkele leugenaar heeft zich aangeboden om onze boeken te komen nazien. Willen zo dan geen looo fr. verdienen Allo geel-groene volksfoppers, waar blyft ge In alle geval we bevestigen hier nog maals het ledental van al onze inrichtingen. Wie kan bewyzen dat onze cyfers niet juist zyn, krygt looo ballekens. De onderkruipersschool is dus gestischt. De groen gelen die 80 jaar lang de arbeiders vergeten hebben, zyn nu uit hun schelp gekomen niet om de men schen te helpen door vereenigiDg, maar om te verdeelen. Met veel bombast kondigen ze aan dat ze reeds 2oo leden van de socialen afnamen. Tiens, tiensl... Eerst telden de so cialen geen 2leden en nu nemen ze er ons 2oo af. Zestolden reeds hun bestuur samen met een volle opkomst van leden, maar moe sten nog wat wachten. Mis jongens. Ge hebt hebt 3o jaar de werkmeDScben bedrogen en belogen, de socialisten zullen de oogen doen opengaan en de verstandige werklieden zul len zich vereenigen by de massa, dus by de Socialisten. Cinema achturenhuis Ter gelegenheid der Paaschfeesten heeft het bestuur voor byzonder schoone pro- grammas gezorgd. ZATERDAG 7 en ZONDAG 8 APRIL om 7 uur. om 2,30 u. en 7 uur Om zijn Broeder te Redden buitengewone avonturen-film in 5 deelen met ART ACCORD-Buffalo-Bill. De Misdadiger boeiend liefderoman prachtig© zichten wonderschoon© film. MAANDAG 9 APRIL. Alleen om 7 ure 's avonds. De Misdadiger en Ik ben de schoone Blonde lustige Cow-boy komedie in 6 deelen met de geken de komiek HOOT-GIBSON. Gedurende gansch de week allerbesten Paaschbok. Daar de inwoners van een gedeeltje van den steenweg en den halte de stellige belof- to hadden bekomen dat zoo de groen gelen gekozen waren men langs daar ook seffens den olektriek zou aanleggen, zou hadden velen reeds in hun huizen de leidingen doen plaatsen. Byna twee jaren zyn verloopen en nog niets is van deze belofte te recht ge komen. Edoch de inwoners moeten niet wanho pen. Uit geloofwaardige bron vernemen we i dat dezelfde groen-gelen de plaatsing zul len doen verwezenlijken zoo zy binnen vier jaar terug herkozen worden. l)us hoeft er slechts maar een weinig ge duld. Gaan de Wellenaars zich nogmaals laten op flesschen trekken

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2