VRAAGT overal de Brouwerij J. DE BLIËCk ZONEN Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE UïïiïïEEM. WOONHUIS Cinema Palace Cinema Moderne Toekomende Week Uit Geeraardsbergen Erembodegem. Sottegem Jit Denderleeuw Welle OKEGEM. Uit Ninove Strijdpenning. WOONHUIS met Tuin, SFBB&STBR De Verloving van Percy ling zult gij wel mede doen, U wilt ook baar ny verheid zoeken, en gij steunt de genen die met hun kapitaal naar den rreemde gaan, en zoo zult gij voortgaan inet wat te lasteren en te plagen tot men 3 noodig hoeft, om alles terug aan de oude kliek over te geven. Heden Zondag )m 10 uren voormiddag, worden do leden Jer Spaarkas vriendelyk verzocht tegen woordig te zijn, op de lichting der Spaar p:as. POLITIKUS. De feestviering van Een-Mei wint veld .n Erembodegem. Ons feest heeft dat van verleden jaar sterk overtroffen. Het is sen klaar bewijs dat de Hoogdag van den Arbeid ook in de buitengemeenten meer sm meer in eere gehouden wordt. Op den avond van den 1° Mei was t lokaal te klein. Veel arbeiders met vrouw en kinderen waren opgekomen en aamen deel aan onzen tombola. Aan leu te ontbrak het niet. We kunnen de zan- fers-essen al niet noemen die ons op jen mooi liedje vergast hebben. We had ien er goede en flinke Een besten dank ian allen. We zy'n dus tevreden over Een-Mei IVy hadden zulks niet verwacht. Ten laaste jaar moet het nog beter zijn. Alhoewel nog steeds als een verachterde ge iieente te mogen aanzien worden, komt er isting onder een heele schaar noeste werkers, elke immer vol strijdlust de socialistische éeen verkondigen. De Harmonie «Arbeid en iunst» was deze maal te Sottegem van de •artij. 't Scheen me het schoone van heel dien op- chtnog heel jong als ze zijn de muziekan- en, komen vol vuur en vol anthausiastisch de log steeds onverschillige slaven van Sottegem >pwekken, om ook de strijd naar de ontslaving lan te vangen. Als we zeggen slaven, vermeenen we er het [epaste woord voor te nemen, want ontelbaar ajn er dezen die naar het Walenland in de toolmijnen het dagelijks brood in 't zweet huns lanschijns moeten gaan verdienen. Het zijn de delvers van het zwartste goud, relke er bestemdig, honderde meters diep den lood trotseeren en velen begrijpen nog niet dat rmiddelis om betere levensvoorwaarden af te wingen; ze verkeeren ongelukkiglijk nog in e meening dat het zoo wezen moet!.... Het zijn paria's der wanordelijke kapitali tischa maatschappij, die hoorende doof en iende blind zijn. Totaal gevoelloos voor wat neer levenslust, voor wat meer menschelijker iehandeling. Maar hierin Sottegem zooals, overigens el |ers is het socialistische zaad geworpen, en al B de grond nog zoo dor, al ontkiemd het er log zoo traag, sterven doet het niet1 Het roode zaad zal in het Sottegemsche wor- el schieten, groeien en bloeien en door den Ijd als een weelderige plant hoog opschieten, relke vruchten zal baren waaraan elk bewust- jeworden arbeider zul plukken kunnen. )nze kameraden die er de leiding hebben, zijn loop vol op de toekomst, omdat ze er ook van vertuigd wezen dat eens de dag zal aanbreken iat de onwetendheid zal plaatsmaken voor iet bewustzijn, en dat er van dien dag af, in iet Sottegemsche een ommekeering en betere jden zullen aanbreken. Daarom ook zeggen we moed houden man jen We hebben op Eén Mei nogmaals bewe- ien dat er geen zwakheid bestaat maar integen- |eel meer geestdrift en levenskrachtiger dan oit er het Socialisme hoog houden. A. B. Gemeenteraad Dinsdag 17j.l. vergaderde onz-i Cir- usgemeenteraad opnieuw Alhoewel de itting reeds 8 dagen voorbereid was, r.rd ze nergens publiek aangekondigd. t Gaat hier gebeuren zooals in den tijd aliger alles afhaspelen in 't geheim om e arbeiders des te beter zeep aan den aard te strijken. Ie fameuze Frontersgeven hetop Bij 't afstellen der Schepenen zwoeren Ie fronters bij hoog en bij laag dat geen nkele onder hen de afgezette zou onder lopen hebben. Maar.ze hadden gerekend zonder den paard er zijn tusschen hen menschen lie graag aan 't schotelken zitten om laardcor... den handel doen te draaien. Jef de voet wordt nu le schepen en Jef, len opeischer der opgeëischten n. z, met stemmen tegen 5 aan Mil Stoef. Groene Wie onlange Jef trekken een [ezicht lijk nen azijntobben ze zitten lan den grond genageld. Adieu den Sluier 1 Rond de I' Meiviering Denderleeuw heeftop waardige wyze het eest van den Arbeid gevierd. Maandagavond werd het iügezet meteen ichtstoet, waaraan reeds een honderdtal 'riendinnen en vrienden deelnamen. Gedu- ende 2 uur doortrokken onze moedige mu ikanten gansch het dorp en speelden hun leste marchen. 1 MEI. Vele arbeiders hebben den boel aten liggen. Aan den IJzerweg en Tele- graaf, overal waar het kon, ligt het werk stil. Geen enkel arbeider van de baan heeft gewerkt. Heel den dag doop was 't drukke bewe ging in 't Achturenhuis. Om 5 uur, Optocht door al de straten der gemeente, waaraan 25o tot 3oo arbeiders en arbeidsters deelnamen. Welke geestdrift in de rangen 1 Welke kloeke muzikanten 1 Welke zam gers 1 Do Roode Vlag wappert by vele partyge- nooten. Des avonds bomvolle zaal voor 't Concert. Al de medewerkers, muzikanten, tooneelis- ten, zangers en zangeressen haalden uitbun digen bijval. Gezel De Bruyn P. deed de gelegenheids aanspraak. De groen gelen, zeker om ons te doen mislukken, lieten maar hunnen eeuwigen orgel tot ontvoogding der arbeiderszakken draaien, maar te vergeefs. De arbeiders keeren hun den rug en beseffen dat alleen by de rood jes hun plaats is. De groen-gelen hadden 17 dansers. By de roodjos 700 mannen en vrouwen. Hoerah voor de arbeiders van Dender leeuw. Vooruit voor beter, nog schooner, toekomende jaar. Toen onze groen gelen nog minderheid in den gemeenteraad waren, hoorden wij hen maar gedurig hameren op de meerder heid die niets deed in onze gemeente tot vooruitgang van het onderwys. Toen wa ren zij de voorstanders van het officiéél onderwys. Zy stelden geen vertrouwen in do diplo mas die gelyk gebakkon uit een zelfden oven kwamen en zy maakten plannen voor nieuwe scholen om het onderwys, dat toch zoo erbarmelyk slecht was op den voet der andero gemeenton te brengen. Bijna twee jaar zijn zij de meesters en wat hebben zy gedaan in plaats van vooruit, hebben zy het een ganschen sprong achter uit geholpen en nu zfjn de gelyk gebak kenen de goede geworden. Van iets voor het onderwys te doen is er in het geheel geen sprake meer. Do kinderen met wat ontwikkeling zijn hier op den ouderdom van tien jaar vol leerd en kunnen maar tot 14 naar school gaan, al ware het maar om guitenstreken te leeren. Voor de Heeren-meesters doet dit niets ter zake, zy hebben de middelen om hunne dochters en zonen naar andere scholen te zenden, al ware hot zelfs door tusschenkomst van het fonds der meestba- gaafden, maar tot stsun der arme maar vernufte koppen wordt niets gedaan. Het geldt hier weggooien en hunne vrien den vetbetaalde en gemakkelijke postjes aan de hand doen, ligt hun nauwer aan het harte. Begrijpt go nu nog niet, werkers, die zoo veel moeite hebt om de twee eindjes aaneen te knoopen, dat zy do domheid van het volk uitbuiten om zich te verheffen en den wer kersstand dom te houden Opent de oogen, zorgt voor de toekomst uwer kleinen, gy die hun geen fortuin kunt nalaten, zorgt ton minste dat zy eene goede geleerdheid bekomen, den schoonsten schat welke men hun kan nalaten. Rukt u los van deze schynvriendon en gaat met ons den weg op der ontvoogding en ontslaving. Zondag greep alhier de plechtige Kruis- j planting plaats op het graf van partijgenoot Daniel De Jaeger. Zelden zagen de m°n- schen van Okegem zoo een toeloop van volk. j De socialistische fanfare De Werker» van 1 Denderleeuw luisterde de plechtigheid op. Door den aanhoudenden regen was het onmogelijk geworden de openluchtmeeting «Joen door te gaan. De vrienden van Dender leeuw doortrokken al de straten gevolgd van een massa vrouwen en mannen, 't Zal een goede dag geweest zyn voor de party. De kameraden van Okegem, die alles had den voorbereid halen eere van hun werk. Aan allen onzen besten dank. Ziekenbond Moyson, Op Donderdag 17 Mei, (O. L. H. Hemel vaart;, komt makker De Bruyn alhier om f ene afdeeling te stichten voor de Sociali stische ziekenbond. Vergadering om 10,30 u. by Frans Ver- nailleD, Statie. Mannen van Okegem, aan de propaganda. De toekomst is aan 't Socialisme. Een hartelijk woord van dank aan de tal rijke vrienden die Zondag de kruisplanting te Okegem hebben bijgewoond. En nu ons gereed gemaakt om op 17 Mei naar Denderhautem te gaan met het muziek van Denderleeuw, Cinema. Zaterdag 5 en Zondag 6 Mei. De groote film De Reuzen der Zee De bewerking van deze film duurde meer dan zesmaanden en kostte een millioen dol lars. Een der prachtigste banden ooit ver toond. Vooraf Liefde Rilling met de bevallige LAURA LA PLANTS. E'en buitengewoon programma. OpgepastOpgepast Maandag 7 Donderdag lo Mei. De wonderbaarste film METROPOLIS bet grootste kunstgewrocht. Een film voor dewelke iedereen in de meeste bewondering staat. Gansch eenig. Alle bladen schreven, over dezen band. Elk moet hem zien,'ti meer dan buitengewoon. En dan Gala vertooningen met de film De Clown en de kunsfczanger Lavigne. Gansch Ninove zal daarvoor te been zyn. De Volkscinema wilt nog eens bewyzen dat het doel der in gerichting is Steeds boter, steeds schooner. Deze vertooningen zullen kunstvertoonin- gen zijn. De liefhebbers van 't schoone heb ben hier eene uitstekende gelegenheid om iets prachtigs te genieten. Om te volgen De Boottrekkers. Do Gaiccho. (Douglas Fairbank) Fiente Beulemans. De Dame met de Camelia's enz, enz. Het beste uitgekozen. Aan de bestuurleden der Syndikatén. Bestuurleden der syndikatén, wy doen een beroep op u, om te helpen onze coöpe ratief meer uitbreiding te geven, 't Zal niet noodig zijn aan u te zeggen dat gij goede cooperateur moet zyn, dat gij uwe aankoo pen moet doen in den winkel der coöpera tief, gy weet dat een syndikalist moet socia list zyn en een socialist moet trouwe sa- menwerker zijn. Gy zult uw plicht wel doen maar gy moet ook over de coöperatie spre ken aan uwe leden, aan uwe vrienden en kennissen en by elke gelegenheid. Op Woensdag 9 Mei a. s. om 7 1/2 ure s' avonds, in de Feestzaal - Volkscinema De Redding GROOT VARIETEITSFEEST met medewerking van Turnkring (Door lever Sterk). Orkest Volkscinoma en ver dere medewerking van verschillende mak kers. De zuivere volledige opbrengst ten voor- deele der steunkas icvaliedenbond der Z. A. B. Een puik programma dat de moeilijksten bevredigen zal. Prijzen der plaatsen le Rang 3,00 fr. 2e Rang 2,25 fr. Steunt het werk der Invalieden Z. A. B. Kaarten op voorhand te bekomen in het lokaal De Redding Huismoeders Bracht gij reeds een bezoek aan onze winkel weet gij dat gij thans alles vinden kunt in onze winkel wat gy noodig hebt in uw gezin. Flanelle, lijnwaad, katoen, fan- taisie meubel, op stuk. Gemaakt ondergoed als hemden, broeken, rokken, combinai- sons enz. Mans, vrouwen en kinderkousen van de gewone tot de fynsto kwaliteiten. Fantaisie hemden voor mans en jongelingen ook gewone hemdens, echarpen in zijde, chales voor doopen, kinderkleedjes enz. Alles aan do laagst mogelijke prijzen, deel op alle aankoopen. Kom eens zien, overtuigt u van de dege lijkheid onzer waren en voordeelige prijzeo. Vooralleer elders te gaan koopen komt zien naar onze winkel en gij zult voldaan terug- keeren. Het is in de Kooperatief De Red ding dat gy koopen moetom uw profyt. Cinema Heden Zondag 6 en Maandag 7 Mei Ik ben Schuldig drama met Lionel Barrymore en Mary De la Motte De echtgenooten op Zwier Lustige komedie 3 Gala-Vertooningen Gezien de hooge huurprijs van de film Le Clown en de bijzondere voorwaarden In dewelke wy dezen film vertoonen en om de ingangprijzen niet te moeten verhoogen zullen wij met dezen buitengewonen band 3 vertooningen geven. Dinsdag 8 Woensdag 9 en Donderdag 10 Mei De Clown 10 deelen. De zanger Lavigne, uit Oostende zal het lied van Paljas voordragen. De film (De Clown) is een der machtigste en aandoen- lykste filmen van 't.'seizoen. De vertolking is meesterlijk, door de groote kuD stenaars Maurico do Feraudy, Gosta Ekman, Karina Bell. Er zal over deze vertooningen lang ge sproken worden. Verzekerd succes. Op Algemeen Verzoek De Boottrekkers der Wolgs Attraktie Van Tuyokom. Gedurende het afrollen van do film zang. Koor. Buitengewone Tooneelvertooning Het kunstgezelschap Van Tuyckom geeft op Donderdag 17 Mei (O. H. Hemelvaart) eene tooneelvertooning in het Volkshuis. Men zal opvoeren (DE KRIBBEBIJTER), groot lachsucces. Elk herrinnert zich de groote bijval, door dit gezelschap bekomen bij de opvoering van De doodeiyke Kus). Wij raden de liefhebbers aan zich in ty'ds te voorzien van kaarten. Nieuws Nieuws Eik wie een weinig belang in tooneel stelt heeft al hooren spreken van den grooten kluchtspeler Darman uit de Vaudeville van Brussel. In 't kort geeft deze kunstenaar een vertooning met zyn troep in 't Volks huis. Goedkoope Woningen Dinsdag 29 Mei heeft de aanbesteding plaats voor de eerste groep van 16 huizen te bouwen in de Buizemontstraat. Voor Recht en Vrede De tooneelvertooning van Zaterdag 28 April is voor onze heringerichte tooneel- kring een succes geweest. Het was noch- thans geen makkelijk werk «De Groote Wet De spelers hebben zich allen redelijk goed van hun taak gekweten, en met studie zullen zy zeker nog goed werk voor bren gen. Mevr. Van Tuyckom uit Gent, die hare medewerking verleende, is een kunstenares. Men hoort door elkeen, en er waren onge veer 400 kaarten verkocht, met lof spreken over de opvoering. Wy vernemen dat Recht en Vrede niet zinnens is te rusten en dat de keuze reeds zou gedaan zijn voor eene tweede vertooniug, men voegt er zelf by, dat het een machtig werk zou zyn, wel wat moeilijk, maar gezien men zinnens is hard te werken, verzekert men dat de too- neelgroep Voor Recht en Vrede de too- neeliiefhebbers zal laten genieten van dege lijk en goed werk. Wij wenschen het beste en kunnen niet anders dan de tooneelisten aanmoedigen. Vooz* de Werkloozen. Vanaf 6 Mei zullen de werkloozen een by- leg ontvangen van de stad voor al de dagen werkloosheid, te zeggen voor dewelke ver goeding ontvangen uit hunne syndikale kas uit hot crisisfonds, uit de provintiale kas, by verlenging van don duur des onder stands enz. Deze bijleg* is 2,00 fr. per dag plus 1,00 fr. per kind. Woop het Gouwfeesft Heden Zondag 6 Mei. groot bal door de Juniors ten voordeele van het Gouwfeest op de Sinxendagen. De Clown Dindsdag8 Woensdag? en Donderdag lo Mei 3 Gala-vertooningen Kunstzanger Lavigne Midden-Comiteift. Dinsdag 8 Mei. Belangrijke zitting. Dat niemand ontbreke. Het Gouwfeest. De partijgenooten, die logement kunnen verschaffen, worden vriendelijk verzocht den bode der groepen daarvan te verwit tigen. Al wie kan helpe opdat onze vreemde makkers zouden tevreden zyn. Burgerlijke stand. huwelijken. Hyppoliet Schiettekatte, Audenaerde en Maria Haustraete, Lorreinestr. GEBOORTEN Roger Van Cauwenberghe, Nieuwe Baan' Herman Dhyens, Vesten Jenny Maes, Gent- schestr. Emilienne Van Oppens, Gaffolstr OVERLIJDENS Enlalio Daneels, 64 j. wed. Frans Collvns Buizemontstr. Maria V. D. Putten 32 i' vrouw, Petrus De Smet. Buizemont'- Hen rietta Nir, 21 j. ong. Gasthuisstr.Nellv Hoebeke, 5 m. Pateeistr. Kamiel De Lil 68 j. wed. Hermina Huwci, Vredestr. AALST. Overdracht fr. 434,20. Omdat or in de wykelub J. Jaurès een nieuwen auto (mork Van Pamal) ter be schikking is dor leden. Verleden zondag heoftC. Guns hem voor het eerst beproefd Do rit ging van de garage Van Pamel naa^ t Lindeken, langs hagen en pinnekens- draad, zonder in te vallen. Petit geeft ne prime van 7 tigerkens en Van Pamel met lange Miel (zwaarte gewicht 06 kilos) op den rug heeft deze prime met veel succes gewonnen. Nadere bijzonderheden De rijders staan in bewondering voor Bert en Prosper wensebt de rit voort te zetten tot aan 't zatteriksken Ongelukkiglijk springt onderweg Petit zij nen pneu en Camiel vliegt van 't mashien dit onder d'oogen van zyn vrouw die hem de eerste zorgen toedient in 'tzateriksken. Daar valt Poliet in pan draait eens rond en trekt naar huis. By Camiel verliest Petit al zijnen naft en moet door twee coureurs naar buis getrokken worden, onder 't zingen 't was ook veel beter dat ge botermelk dronk! Aldus bracht de rit Van Pamel-Guns 17,oo fr. op. Omdat Stuyver Edmond inden prijskamp met bieden in Hand in Hand een achsten van koeken aas heeft getoond 8,70 fr. Gezongen by Octaaf De Bruyn en rondge haald door Wasteels Frans 4,80 fr. Totaal 80,50 fr. Kantoor van Notaris DE WINDT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon en gerieflijk TE AALST, Grooten Bollewag, 34. Notaris DE WINDT, te Aalst, lal open* baar verkoopen Een schoon Woonhuis, te Aalst, Grooten Bolleweg, 34, groot 3 aren 62 c. a. Bewoond door de medeverkoopster Mme Wed. Ni- chels. Ingebruiktreding met 15 Mei 1928. Ingesteld jSooo Ir. LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 8 Mei 1928, om 5 ure nanoen, ter herberg De Tijger bij M. Dom. Nichels, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon TE AALSTV Wolstraat, 20. Notaris DE WINDT,te Aalst, zal openbaar verkoopen Een sohoon Huis te Aalst, Walstraat, 20, groot 80 c. a. Bewoond door den verkooper Jozef Van den Bossche. Onmiddelijke ingebruiktreding. Dit huis heeft ook stadiwater, gaz en elektriciteit. ENKELE ZITDAG: Dijnsdag 16 Mei 1928 om 5 ure nanoen, ter herberg In de Lo§- kaaiby Frans Vinck, te Aalst, Baudewtyn- kaai. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma vanaf Vrijdag 4 Mei I928. Kinderen niet Toegelaten met PRISCILLA DEAN Lustige komedie met ROD LA ROCQUE en ELINOR FAIR. Maandag 7 Mei om 6 en ure. Kinderen Toegelaten. Zooals naar gewoonte zal er een prachtig programma opgevoerd werden. Kortelings De Gemaskerde Zeeroover met RICARDO CORTEZ en FLORENCE VIDOR. poeder „AKKER" Het gezondheidssnuifje Verwijdert 't stof uit neus en longen verlicht valling in 't hoofd, verdrijft schele hoofdpijn. Doet U eens heer lijk niezen, maakt Uw brein helder. Overal verkrijgbaar. Molendries, II en Hoogevesten, 5, Aalsl In de Eeuwige Nacht

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3