1bet legervraagstuk De Schaamtelooze taal der Christen-democraten MALST. Uit Denderleeuw De cterico liberale christen-democrati sche regeering geeft geen oplossing aan het legervraagstuk. Gemeenteraadszitting Ze zijn kalm (l)e Soskens). Victor De Geyler Bericht OOGZIEKTEN Burgerlijken Stand - Aalst Syndikale Rubriek. De christen-democraten zyn zoo onbe schaamd om niet te zeggen onbeschoft, om alle dagen in hunne pers, wetens en wil lens, de groote paardenleugens te schrijven dat de socialisten deD 6-maandendiensttijd hebben verraden en niet meermals eisch pro- pageeren. Die leugen hebben we reeds meermaals op punt gezet. Want het is een feit, dat de christen-de mocraten liegen moeten om hun positie by de arbeidersklasse te versterken. Moesten de christen-democraten openhar tig zijn, het zou blijken dat zij de steunpila ren zijn van de reactionaire katholieke par tij en de eenvoudige werkers, die nu by hen zjjn verloren geloopen, zouden hen den rug toedraaien. Daarom ook verwijten de christen demo craten aan de socialisten dat hun wetsvoor stel inzake diensttydvermindering 6lecht is opgevat. Zij beweren ook dat de socialisten hun eigen voorstel verraden hebben. Dat alles beweren de christenen om hun eigen knech tenrol te vergemakkelijken. Nochtans weet iedereen dat de socialisten uit de regeering getreden zyn omdat zy hun woord niet wilden geven om te zwijgen over de militaire kwestie en omdat zij niet wilden deelnemen aan de komedie der ge mengde militaire commissie. En toch blyven de christen demooraten voortliegen, maar zy zullen zich wel wach ten er aan te herinneren, dat 1) De huidig* rtaetionaire regiering met de twee christen domestieken, de oplossing van het militaire vraagstuk als hoofdtaak beschouwde en in dezen zittijd moest afgehandeld worden. Dat zal echter niet gebeuren volgens La Libre Belgique en De Landwacht-Gente naar (twee katholieke bladen). Is dat een tekortkoming of niet, aan de voorgestelde werkzaamheden der huidige regeering, in cluis de H.H. Heyman en Carnoy 1 Wat zal De Tyd-Het Volk daar weten •p te zeggen 2) De legercommissie werd ingesteld om besluitselen en voorstellen neer te leggen bjj de regeering. Is dat gebeurd Neen De heeren van de legercommissie, ook de christen-demoera ten, hebben eens goed gebanketeerd en aan de regeering gezegd trekt uw plan, wij, de bijeengeroepen techniekers enalweters van de Staf en van het A. C. W. geraken er niet wys uit. De diensttydvermindering moet er echter komen, maar wij kunnen niet zeg gen hoe en wanneer. We stellen voor, raad te vragen aan den Franschen legerstaf. 3. Dat zy zelf (de christen-democraten) wel het socialistisch voorstel bekampen sedert 1922, maar sedertdien, dus na s es jaar tijd, zelf geen voorstel hebben ingediend tot reorgansatie van het leger. Ziedaar de volksbedriegerij der christen- demokraten. Onder het voorwendsel de op lossing van het legervraagstuk te betrach ten door hun deelname aan de regeering, hebben ze de verwezenlijking van de dienst- tydverkorting in een legercommissie be graven, en zyn meteen de brave kindoren in het ministerie. Maar niettemin etaan we nu zoover als te voren. Het legervraagstuk is van de baan, zooals M. Jaspar in zyn rogeeringsverkla- ring zoo vurig hoopte... maar zonder op lossing. Dat de christen-demoGraten Heyman en Oornoy dat op hun aetief nemen, bij de reeds gepleegde misdrijven tegenover de demo cratie en de werkende klasse. Wanneer desocialistische werkmenschen in 1893, 1902 en 1913 op straat kwamen om het gelijk kiesrecht op te eischen voor den arbeider, dan waren de anti-socialisten zoo schaamteloos te beweren dat zij niet meê deden aan het politiek manosuver der socia listen. En hebben wy diezelfde anti-socialisten niet menigmaal de onderkruipers zien spe len, daar waar de socialisten in staking wa ren voor gewettigde looneisohen Als het waar is dat de christen democra ten het altijd ernstig hebben gemeend met de werkersbeweging, zouden zy dan al die misdaden hebben begaan Nu de rechten van de arbeiders uitgebrei der zyn geworden, nu de sociale wetgeving in een breeden zin wordt toegepast, dank zy den stryd der socialisten, nu is het ge makkelijk voor de christen-democraten zich voorstander van al deze verbeteringen te verklaren. Maar de katholieken waren in ons land van 1884 tot 1914, dus gedurende 30 jaren de onbeperkte meesters in ons land. Zy konden dus alles doen voor het werken de volk wat hen beliefde. Waar was het sociaal programma van dien tyd der christen democraten a.u.b.? Wij hebben al menigmaal die vraag ge steld. Maar de anti-socialisten zw; gen dat zy zweten. Waaneer men tegenwoordig een blad der ohristen-demokraten in handen neemt of een hunner voormannen aan 't woord hoort, dan staat men effenaf verbluft over de taal welke deze mensohen nu durven voeren. Men heeft b.v. M. Heyman, de Minister van Arbeid, by de gratie Gods. Welnu, dien schoenpoetser van de burgerij schaamt zich niet overal waar hy 't woord voert, vastte stellen, dat de socialisten niets hebben ge daan voor 't werkende volk en zy het alleen by beloften hebben gelaten. Volgens M. Heyman, hebben de werklie den veel, bijna alles te danken aan de aetie der christen-democraten. Straks zullen de christene-democraten zich doen doorgaan als de grondleggers, de pionniers der wer kersbeweging. Is het niet om achterover te vallen wan neer men zulke schaamtelooze taal hoort Waar hebben de christen-democraten, of anders gezegd, de anti-socialisten, ooit het iniatief genomen om vooruit te komen voor een sociale wet Waar hebben de anti-socialisten ooit den eersten stoot gegeven om een loonsbewe- ging aan te gaan Nooit zijn zy het eerst uit hun kot geko men. Het is veel erger, wanneer zy uit hun kot kwamen, was het om den schoonen stryd der socialistische werkbroeders tegen te werken. De anti-socialisten beschikken nu over den 8-urendag. Welnu, het ligt nog frisch in het geheugen dat, terwyi de socialisten een hardnekkigen stryd voerden voor deze schoone werkershervorming, de anti-socia listen er den spot mede dreven. De anti-sooialisten beschikken nu over het algemeen stemrecht. Wat hebben zy daarvoor gedaan, a.u.b., om het te beko men f tot heden toe mogelijk was, aan dat alles te wijden. Nu ik Baron.... ben, zooals er in De Li beraal wordt gemeld, verzeker in de Aire- fluiter van liberaal, indien ik Minister word, ik hem onmiddelyk aanneem als myn archievaris van myn khuizeken. Op een voorwaarde nochtans, dat hij een pro per bavetje onder de kin draagt. A. B. van Maandag 14 Mei. Eene leening van i millioen tot het uit voeren van Openoare werken, met het Ge meentekrediet aflosbaar in 60 jaar tegen 6,32 fr 0/0, wordt goedgekeurd met alge- meene stemmen min deze van den liberaal, die denkt omdat de leening voorzien is in de begrooting, men daarom geene leening moet doen Verschiliige punten van bestuurlijken aard, worden daarna afgehandeld. Het statuut der werklieden wordt ver sohoven, gezien den Schepen van Openbare werken ziek is. Een wensch om den zes-maanden dienst tijd door de fronters op de dagorde gebracht wordt besproken. Bocque, Flips, De Schaepdryver, Calle- baut en Burgemeester nemen deel aan de besprekiDg. De volgende dagorde wordt door Bocqué neergelegd De gemeenteraad van Aalst, in vergade ring van 14 Mei, drukt den wensch uit de militaire kwestie te zien oplossen met zes- maandendienst als hoogste verplichting voor alle wapens eD zonder bijkomende la sten, het leger te zien inrichten op basis van Vlaamsche en Waalsche legerafdeelingen. De gemeenteraad drukt tevens den wensch uit wettelijke bepalingen te zien in voeren tot verzedelykiDg van het soldaten leven. Besluit deze dagorde over te makon aan de voorzitters van Kamer en Senaat. Den heer Burgemeester stelt de vooraf- gaandelijke kwestie die verworpen wordt, door de socialisten en de fronters tegen de Katholieken en den liberaal. De dagorde Bocqué wordt nu gestemd door De Socialisten, do Fronters, met M. Pedro D'Hert Katholiek. Stemmen tegen i Burgemeester Moyersoeü, Schelfhout, De Schaepdryver, De Vos en de liberaal De Stobbeleer. Onthouden zich de Bethuno, Danckaert, Callebaut. In Geheime zitting worden de besturende Commissieën volgender wijze samenge steld Stedelijke Biblotheek Socialisten De Wolf Mathilde en Bergh- man Alfons. KatholiekenCrick, Venneman en Teurre- kens. Fronters Van Overstraeten Jozef en Roosen Emiel. Liberalen Carael Jules. Stedelijke Spaarkas. Socialisten Nichels en Marcel. Katholieken D'Hondt A. en V. D. Haegen Od. Fronter Pauwels Frans. LiberaalDe Stobbeleer. Academie van Schoone Kunsten. Socialisten Carael Frans, Guns Camiel en Haelterman Cesar. Katholieken V. D. Eynde Alfred, Van de Waeter Alfons, De Loose Felix en Van Schuylenbergh Pieter. Fronters De Neve Georges en Pauwels Frans. Stedelijke Muziekschool. Socialisten: De Bruyn Frans, Van der Meirsch Karei en Spitaels Louis. Katholieken Scheerlinck, D'Hoir, De Vos en Vinck. Fronters Schollaert en Schouppe. De zitting om 51/4 ure begonnen, eindig de om 8 1/2 ure. Onder deze hoofding kregen we een proza in De Liberaal en doelende op het ver slag der l* Meifeesten van ondergeteeken- de, en verschenen in Recht en Vryheid van 6 Mei j. 1. Ik heb helaas dat schrijven nog niet be studeerd met de' inspanning die den libera len held, recht heeft van er aan besteed te worden. Zóóveel ijver, zóóveel arbeid, zóóveel scherpte van woordenschat, en - om er al* les aan toe te voegendie origineele be toogtrant, verdient meer aandacht dan my ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek a Volksverheffing Korte Zoutstraat, voor onze leden open. Laatste waarschuwing De leden worden verwittigd dat degene die nog oude tiketten bezitten, van 't jaar 1927, ze mogen terug geven tot 31 Mei 1928. Na dien datum zullen ze niet meer aangenomen worden Aan de Leden van den Ziekenbond Wil er bijzonder eens uw aandacht op vestigen, dat de werkzame leden (diegene die betalen voortrok) als ze ziek zyn, weke lijks hun geld moeten komen ontvaDgen volgens onderrichtingen van den secretaris, of zij stellen zich bloot als genezen aanzien te worden, indien ze het niet komen ontvan- geD. Als wanneer er een lid is die genezen is, moet hij er zou gauw mogelyk den secreta ris van verwittigen, want het lid stelt zich bloot gestraft te worden als het betrapt wordt door de kontroleurs. Neemt goed nota a. u. b. HET BESTUUR. Dokiep O. CROMMELIKCK, Oogarls maakt bekend, dat hij don i Juni 1928, verhuist van de Statiestraat, naar het Esplanadlepiein, 16 (Begin der Esplanadestraat). GEBOORTEN. Mannelijk 7. Vrouwelijk 10 Totaal 17 HUWELIJKEN. Benoit Van de Velde, Landb. Rosalia Öe Smedt, landb.. Alfons Schutyser, meester gast JeaDne Van den Bergh z.b. Arthur Amant, tw. Leontina Van Goethem, tw. Aimó D'Haeseleer, schoem. Maria Van Geert, breister. Frans Van Assche, werktuigk. Josephina De Schryver, lacet- bew. Prosper Verbrakel, houtbew. Mai- vina Rimbaut, doozenm. Karei Cornelis, voerm. Maria Van Geem, tw. Donatus De Waen, schoenm. Sylvia Keymeulen, brei ster. Jan Gooman, schoenm. Rosalia Ni chels, stikster. Polydoor Van Audenhove tw. Octavia De Roeck, kleerm. Jozef De Wilde, breier Clementia Hereman, tw. Gustaaf Van Vaerenbergh, wever, Emma Nieuwlandt, breister.Nicolas Luyts, tw. Josephina Lammertyn, tw. Frans De Cuyper, schoenm. Joanna Van der Biest, tw. Jozef De Bruyn, tw. Catharina D'Hond, breister. OVERLIJDENS. Petrus Van Pottelbergh, wed. Valentina Van Geem ondem. 62 j. Burgemeesterpl. Camiel Wellekens, Catharina Van Geert* z.b. 7i j. Nazarethstr. Serafien Van den Bergh, wed. Maria Backaert, steenk, 53 j. Zonnestr. Jozef De Rouck, z.b. 38 j. Kool str. Gustaaf De Wael, m Celestina Schel lekensz.b. 46 j. Botermelkstr. 5 kind onder de 7 jaren. De werkstaking Torley De vier ratjes uit Denderleeuw Welle en Terjoden zetten hun proper werk voort, echter de andere meisjes die zich laten ver leiden hebben zyn niet meer terug geko men. Het is te begrijpen wanneer men nog een beetje eergevoel bezit, dat men onder het misprijzen van de bevolking dit vuil werk niet lang blijft volhouden. Dinsdag vernamen wy dat een meisjes die vroeger het werk verlaten hadt bij Torley, omdat zy to kleine loonen verdiende nu ais onderkruipster is komen werkeD; deze daad is een schande en heeft by de werkers be volking groote opspraak verwekt, die niet zullen nalaten om aan dat ratje zijn mis prijzen te laten gevoelen; mogelyk zal dat meisje hier door tot beter gevoelens ge bracht worden, en haar tot het besluit bren gen zooals de andere reeds hebben gedaan dit vuil werk te staken. Verleden week werd een manifest ver spreidt om aan do bevolking de reden van destakiDgte doen keünen de werklieden zijn het moe nog langer voor de bespottelij ke kleine loonen te blyven werken, welke dan nog voortdurend worden verminderd. Zij vragen dat het bestuur van het fabriek Torley de bestaande overeenkomst, die de Textielfabrikanten van de beide Vlaande ren hebben aanvaard door Torley zoo ge volgd worden. Do 500 werklieden willen niet langer uit gesloten worden van de bestaande overeen komst, neen zy willen niet langer door de firma Torley als bastaars worden behandeld Zy vragen de werkvoorwaarden en loonen gewaarborgd waarvan de andere Textiel arbeiders en vrouwen genieten. De Verzoeningsraad is Woensdag morgend vergaderd op verzoek van den Heer Minister, die wenscht het advies te kennen van den raad, en de schuldige te kennen wie de onderhandeling neeft onder broken. Daaromtrent werd lezing gegeven van de brieven en verslagen die zich in het dossier bevinden, wat een bespreking uitlokte, te meer omdat de verslagen ons geen voldoe ning geven., en deze naar den Heer Minister werden gezonden, zonder lezing hiervan te geven aan de raadsleden. In deze bespreking hebben wij gewezen op de verklaringen door den Heer Bestuurder van Torley gedaan, in zitting van 18 April, en dat in 't verslag voorkomt, dat luidt alsvolgt Dat bij aldien het voorbericht wordt inge- trokken, hij door onderhandeling met het syndikaat aanvragen 2 en 10 zooveel moge- lijk zal trachten voldoening te geven. DOCH BEWEERT ZICH IN DE ONMOGELIJK- HEID TE BEVINDEN DE ANDERE EISCHEN IN TE WILLIGEN Deze verklaring is klaar. Men wilde voor de 4 pappers en de haspelaarsters die de kleine fischen verwerken een lichte verbetering toe staan, maar niet wat voor hen gevraagd werd. Terwijl men de gevraagde verbeteringen wei gerde voor de meisjes van de garen, kanet en ijzerenmolens. De haspelaarsters, lustreerders, hunne helpers en voor de daghuurwerkers, als ook de vergoeding van 12 en 18 0/0 voor de twee ploegen werkers, die in de andere Tex tielfabrieken worden betaald. Door de weigering van de Heeren van Torley om aan een groot deel van hunne werklieden voldoening te schenken, de werkvoorwaar den en loonen die de andere Textielfabrikanten aan hunne werklieden geven, heeft de werk lieden van Torley doen besluiten hetvoorbe richt uit te voeren. Van KWAAD tot ERGER heeft den Heer Bestuurder hierop de zitting verklaard, dat het garen nog stijver moest ge maakt worden, dat de oorzaak is van liet hui dig geschil, omdat de stukwerkers sters hunne voortbrengst en loonen er door verminderd wordt. Dat is de reden waarom de onderhan delingen zijn onderbroken, waarvan de werk lieden noch de schuld, noch de verantwoorde lijkheid willen dragen. Ten slotte heeft de Heer Voorzitter het voorstel gedaan, om aan de Heer Minister na- der uitleg te vragen en de mogelijkheid te 1 onderzoeken, op welke basis de onderhande j lingen konden hervat worden. Aangaande dit laatste punt hebben wij ge antwoord aan het verzoek van den Heer Voor zitter te zullen voldoen om te onderhandelen, doch de kwestie moest gesteld worden, niet voor enkele maar voor al die werklieden, die verbeteringen vragen. Rechten en plichten der werklieden. Het gebeurd iederen dag dat wy als secre tarissen der vakbonden onderhandelen met de patroons, om de belangen der werklieden te verdedigen. Zooals het nog j gebeurde was ik over enkele dagen bij een j voornamen nijveraar van de stad, die ver- i klaarde dat wy slechts over do rechten, j maar nooit over de plichten spraken, welke j de werklieden te vervullen hebben. Dezen heer gmg voort met te lijzen op misbrui- ken, en nog erger gevallen waar sommige j werkers-sters zich plichtig zouden aan maken. Ik heb aan dezen Patroon doen opmerken dat Hy onze roeping slecht begreep, dat wy moedwillige misbruiken nooit verdedigden en deze zooals nog andere gevalleD, stellig afkeurden. Onze leden kunnen getuigen dat wij in menige vergaderingen de misbruikon aanklaagden die ons worden medegedeeld en dat wij de werklieden steeds aanspoor den om hun werk met zorg en vlijt te ver vullen. De vakbonden en hunne bestuurders kun nen niet anders spreken. "Waarom Omdat moedwillige misbruiken en grove fouten ^oor niemand voordeel bijbrengen. Wel in tegendeel Omdatde vereenigde werklie den de grootste voordeelen kunnen beko men, in die ny verheidsgestichten welke met zorg worden geleid, en do voortbrengst op de voordeêligste wyze geschiodt. Voos* de Souww^rkers Ten gevolge der vragen om loonsvermeer dering voor de bouwarbeiders, werden de loonen dezer werklieden sinds drie maanden reeds verhoogd met 0,15 en 0,lo tot 0,25 frper uur. Doch, dat gaf geen voldoening, daarom wordt er door de vakbonden bij de patroons aangedrongen, om de kleine loo nen van de bouwwerkers nog te verhoogen. Daarom, vergaderde den Ambtelijken Scheids en Verzoeningsraad van Aalst, en heeft Woensdag morgend terug die zaak besproken. Door de patroons werden de volgende voor stellen gedaan, om de loonen te verhoogen van al de bouwarbeiders. Van Maandag den 28 Mei, een nieuwe ver hooging van 0,15 fr. per uur, en van Maandag den 18 Juni nog een verhooging van o,lo fr. Daardoor zouden de loonen gebracht wor den van af den J8 Juni, voor de dienders op 3,30 fr. VGor de grondwerkers op 3,56 fr. en voor de metsers op 4,30 fr. per uur. Door de afgevaardigden der vakbonden werd er verder aangedrongen om nog o,15 fr. bij de bovengenoemde loonen te geven, en drukte den wensch uit, om die zaak en nog andere in een vergadering met al de patroons te bespreken. Bij Van Ghijseghem Door de wevers wordt er geklaagd over de werkwijze en geringe loonen. De wevers die op 16/4 getouwen werken moet I2/4 ge weefsels maken zonder vergoeding. Het ge bleekt garen geeft een kleine voorbrengst. De wachturen worden slechts tot 3 uren be taald enz. Daarover werd met den Heer Bestuurder- onderhandeld, die zegde van goeden wil te zyn om te doen wat voor de wevers kan ge daan worden. Hy beloofde aan onzen secre taris in den loop van deze week nog zyn antwoord te laten kennen. Voor de stakers van 't fabriek Torley. Gegoocheld door Jaak v. d. Bril op le Mei in de W. C. Jean Jaurós 8,00. Bombeeck Leopold 2o,oo. Lied gezongen bij Oh. Van Hove door Georges Mertens 13,5o Lied ge zongen door Ferdinand De Schryver by Ver geylen 9,15 Lied gezongen door Vergeylen Julia by Vergeylen 5,7o. Nog een lied ge zongen door Julia Vergeylen 6,2o De Bra bander Theophiel coiffeur lo,oo. Van den Borght Jean 5,00. Amant Karei 2,00 Lied gezongen door Alfons Van de Velde bij Stand uit't Lindeken 16,70. Lied gezongen door de Neef Romain bij Gustaaf De Veyl- der 17,oo Mercier geeft ook 5.00. De Burge meester uit de Siroopstraat geeft nog 5,00. De werkman die bij elk zyn brood verdient Emiel De Wolf 5,00. Gezongen door Nasta- sie Schelk bij Gustaaf De Veylder 9,5o. Me vrouw De Wolf in den sprint geklopt 4,35. GezoDgen bij Gustaaf De Vejfider door Cle mentine Keymolen 7,15. Lied gezongen door Leontine Cornand bij Buys Henri 9,00. Lied gezongen door De Man Leon bij De Smedt Adolf lo,oo. Lied gezongen door Snel Alexis bij denzelfden 5,00. Lied gezongen door zatte Wies by De Bruya 5,00. Steenhaut Alfons 2,oo. Herdersem lied gezongen door Arts Frans en rondgebaald door Michiel Emiie by Van Mol Adolf 28,60. Eon lied gezongen door Camu Felix by Jef Champetter 13,50. Nog een lied gezongen bij denzelfden door Jean 4,5o. Lied gezongen door Van Essche Ed- gard bij Julien Cammul2,oo. Lied gezongen doorMonksken van den kleinen Bolleweg bij Matje Kerrekoel 6,00. Gezongen door Adolf Verhulst bij de We Van den Bossche 2o,oo. Lied gezongen door Plas Louis 3,5o, Lied gezongen by Th. Beerens in den Tivoli 5,25. Erembodegem 3,50. Vy verman A. 3,00. Boeykens Gustaaf drukker l2,5o. Totaal 277,75 fr. Heden Zondag is 't de groote dag in onzen Cinema. De prachtige film De Boottrekkers van de Volga», een der beste meesterwerken die op het doek Kwamen, zal zeker een bomvolle zaal lokken. Bij uitzondering en gezien de groote prijs van dezen film zullen de plaatsen ver hoogd worden tot 4 fr., taksen inbegrepen. Alle syndikalisten,alle socialisten moeten dezen film komen zien. Kermis Huyssegem. Ons muziek gaat er natuurlijk naartoe. 't Moet vollen bak zijn by den Bak en bij ons Lapken Naar Geeraardsbergen. Op le Sinxendag zal ons muziek de feeste lijkheden opluisteren die te Geeraadsber- gen plaats hebben ter gelegenheid van het Gouwfeest der Socialistische Turners. We vertrekken om 12,36 u. Wie gaat er mee. 't Zal oprecht de moeite waard zijn deduizende turners te zien oefe nen. Reis naar Antwerpen op 17 Juni. We hebben reeds toezegging gekregen van de stad Antwerpen die 3 booten ter on zer beschikking stelt om heel de haven af te zien. Al wie meegaat komt zich opschrijven op de lijsten in het lokaal. Bolling bij Wieken op 2° Sinxendag, om 9 uur 's morgens. Alle liefhebbers op post. De Schoolstrijd. Ons gemeente is in vollen schoolstrijd. Kadodders en groen gelen zitten elkander in 't haar om huDne scholen bevolkt te krij gen Aan de socialistische ouders geven we den raad hunne kinderen alleen naar de ge meenteschool te sturen ofwel na ar de staats middelbare jongens- of meisjesscholen van Ninove of Aalst. Wij mogen niet langer dulden dat onze kinderen lijden onder de hartstochtelijke dommigheden van ons tegenstrevers. Woningnood. In Denderleeuw is die verre van opgelost. Er wonen nog talrijke huisgezinnen te sa men in huisjes met 2 of 3 plaatsen velo menschen wonen nog in barakken of schu ren. Wanneer wordt er eens door ons gemeen tebestuur ingegrepen om terug huizen te bouwen, of gaat men wachten tot dat de millioenen steenen h6elemaal kapot zijn? Sfoeffers De groen gelen kondigen in hun blad aan dat hun vakverbond naar de 25o leden gaat, hier staat minstens een O te veel. Het gaat met hun ledental zooals destijds met hun stoeffery over hun actiën in de werkmanswoningen. Herinneren wy ons nog het groote fortuin dat Groene Wieïn de woningen plaatste en als alles uitkomt hy de groooote som van 5oo fr. stortte. Cijfers hebben voor die groene helden geen belang. Gemeente Belastingen De eerste belastingsbrieven zyn afgeko men. Voor dees week mogen de eigenaars van een woning zich verwachten aan een ge peperd belasting biljet. Naar we vernemen gaat in 't kort de begrooting voor 1928 opge maakt worden en zullen de lasten nog ver dubbelen. ODdanks al de groote lasten die het gemeentebestuur op de inwoners doet wegen bekomt de werkersbevolking geen enkel voordeel. Sociale werken zijn hier onbekend, stra ten en wegen verkeeren in een erbarmelijke toestand, het officeel onderwijs blijft gebre- kig en neemt geen de minste uitbreiding. Door de schuld der naïeve kiezers is er geen verbetering te zien voor 1932. Arbeiders maakt gereed om dan den grooten kuisch i te doen. Sci te tol all Zi

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2