VRAAGT OVERAL de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne Cinema Palace At Uit ter Hand te Koop Uit Lede Alom Geprezene Gieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Uit Ninove Uit Geeraards bergen WOON HUIS S)e JEbelvcouvp van IDenetié De Gedenkschriften van Zwijgen ware eene Misdaad De Gemaskerde Zeeroover BRONCHIET Burgershuis Erembodegem Onkerzele. VOOR HUWELIJKEN EN FEESTEN Dominque Heyvaert De Verdwaalden De Duivelsehe Koers K' V Tegen ABDIJSIROOP Van rien ge- Bra-| den' jied bÜ gen eyl- rge- ,00. ient sta- Me- ,3o. Cle- loor jied Ledt axis oor aut aas Fan oor ^og ean Ed- f?en veg oor che ,5o, roli ,00. r. Schoon gelegen te Denderleeuw, Wollestraat zich te wenden tot Smekena Henri alle dagen zichtbaar. Zijn de Socialisten tegen den Godsdienst Overal op den buiten trachten de klerikalen de socialisten bij de geloovige bevolking te doen doorgaan als de vijanden van den gods dienst. Zij liegen. Iedereen heeft het recht te gelooven en de socialisten, die zelf zooveel voor hun overtuiging geleden en gestreden hebben, zijn de eersten om dat recht te ver dedigen. Wij zeggen Al de wroeters, al de kleinen, of zij gelooven of niet, moeten hand in hand strijden tegen het machtmisbruik der grooten. Die broederlijke overeenkomst willen de kapi taal-knechten tegen werken. Zulks hebben de socialisten in het gezicht geslingerd van de klerikale meerderheid in den provincieraad, alsvolgt In België hebben wij het ongelukkig en be treurenswaardig schouwspel, dat de men- schen vanaf ze nog kinderen zijn in twee groo- te deelen worden verdeeld. Er is als een wereld tusschen geloovigen en niet geloovi- gen. Op de gewichtigste vraagstukken begrij pen wij elkander niet. En van die groote twee spalt dragen de Katholieken de schuld, op een oogenblik dat ons land behoefte heeft aan een atmosfeer van vrede om het grootste werk van heropbeuring te voltrekken. Die woorden kwamen uit het hart. Zij be wijzen dat de Socialisten niet strijden tegen den godsdienst, maar tegen de verdeeling in geloovigen en ongeloovigen. Overigens duizenden geloovigen maken thans deel uit van de socialistische partij. V. v. M. Heden Zondag Vergadering voor ai de leden van den pro- pagandaclub, om lo uren 's morgens in het Volkshuis. Dagorde 1). Maandelykschon uitleg. 2). Propaganda en verkiezing voor de werk- rechtersraden. Duivensport Dag Jan, goed weer vandaag, hé? Ja, ja, als 't zoo blyft zal 't Zondag goed zitten voor de duifkens. Ge speelt dus Zondag, mee Ja, zeker. Ik speel den eersten met mynen zwarten. En zoo gaat het voort. Pee trekt 's Vrij dags zyn pree, hy steekt er een redelyk deel van op zjj, en 't andere is voor zyn vrouwtje. Als hy t'huiskomt van zyn werk trekt hy eerst en vooral op zijn duivenkot, en, gelooft me vry, hij zit er lang op, zulle. Dan komt Pee beneden met zijn koiën vol duivenkak. De duiven zitten goed voor Zondag, zegt hy tegen zijn vrouwtje, ik ga Zondag spelen en ik durf wedden dat ik den eersten prijs heb. Maargekunt begrijpen dat ik geld noodigheb voorop te zetten. Ge geeft mij reeds myn pree voor Zondag en ge doet er nog wat bjj, ziet ge. Dat hy reeds wat op zak had, durft hy natuurlyk niet zeggen In het duivenlokaal boft iedereen boven arms op zyn duiven. Pee wil niet ten achteren biy ven en zet er nog al 'n bonk op. Verders worden nog wat potten gepakt. Des Zondags is het weder donker en re genachtig. Poe zit al 'nen hoelen tyd op loer, en heeft zyn kleine kleuters reeds wat klappen gegeven. Eindeiyk komt er een duifken, beschryft een heerlyken cirkel in het luchtruim en zet zich op den kyker. Pee's vrouw kletst juist met veel lawaai een emmer water uit, onvoorziens, en... de duif vliegt opnieuw op. Pee weet nu Diet meer waar hy het heeft en krijgt het verschrikke- lyk met zyn vrouw aan den stok. Gansch de week is het nu ruzie. Ge ziet hetduivenspel is niet plezierig voor de vrouwen. Boonestaak, die dit artikeltje schryft heeft er modelyden mee en geeft alle vrou wen ne goeien raad, wier mans met de dui ven spelen, dat is een kapmes pakken, als de laatste aan 't werk zijn, en op het duiven kot alles kort en klein kappen.,. Dat is het radikaalste middel tegen dui vensport. BooDestaak meent dat vele mannen daaraan hun kostelykon tijd ver spillen en hun belangen uit het oog verlie zen. Dan ook zullen ze niet varen gelyk Sjole Pitë, de Leeuw die René, 't swaafje deerlijk toetakelde, omdat deze laatste te veel eerste prijzen speelt. Ik hoop hiermede de sympathie der vrou wen gewonnen te hebben de mans echter zyn my wat onverschillig... Boonrstaak. Aan de leden van den Ziekenbond Het bestuur brengt ter kennis dat Van Limbergen zich gelast met den verkoop van boos voorde visieten en ook voor al andere inlichtingen, alsook degene die zich willen aansluiten, mogen zich tot hem wenden. Wij kunnen over de gemeenteraadszitting niets mede deelen daar ze buiten onze weet heeft plaats gehad; ook vergadert ons gemeentebestuur nu om 4 uren, om toch geen enkele werk man te kunnen gaan luisteren. Een bewyg te meer dat zy allen goed 't akkoord zyn, en de belangen van de kleinen niet zullen be hartigen. Strijdpenning Gezongen door Smekens Victor op Statie- kermis by de Wed. Biebaut 4,85 fr. In een plaatselijk weekblaadje onzer stad, krijgen we een relaas over onze meifeesten, door een zekeren M. D. P. alras Marcel De Paepe, pretentiens zooals geen, met een (air) alsof keizerskat zijn nicht is. Het ventje heeft zich in zijn kop gestoken, eens over het socialisme te profeeteren, en het fail liet van hetzelve aan te kondigen. Hij doet het op een zeer onbeholpen manier aan broekven tjes eigen, doorspekt met fransche woorden, en daarbij een hoop vlaamsche (hooge) woor den, die hij misschien zelve niet begrijpt, maar toch een zekere stempel geven van geleerdheid voor laagstaande lieden. Maar enfin (de kron kel van de staart, is het fatsoen van het var ken). Om dit failliet van het socialisme te ma ken, Marcelleken,grootere geleerden dan gij, hebben het reeds zoo dikwijls voorspeld; sedert 45 jaar gaat het kapot en nog leeft groeitheten het is onvergankelijk, omdat het geboren is uit denooden van het volk van ons werkende volk die de ellende van lange werkuren, afmatten- den arbeid, ongezonde woningen, slechte ver zorging naar ziel en lichaam, enz., gekend hebben, maar die onze werkmensehen van vóór den oorlog en vroeger, zich maar al te best herinneren. Neen ons volk, heeft het niet ver geten, zal het nooit vergeten wat het socialis me hun gebracht heeft; kijkt rondom u, verge lijkt de toestanden, van nu met deze van voor den oorlog en alles zal het u bewijzen. De rijken, de hooge geestelijkheid, met den paus aan het hoofd, waar stonden ze wanneer ons volk verdrukt werd en geen familieleven had Waar stonden ze Bij de rijke bour geoisie, bij het kapitaal, bij den geldzak. Rerum Novarum ja, wanneer de verdruk kers van het werkvolk zagen hoe het op zicht bare wijze met het socialisme begon te sympathiseeren, en er hun redding bij ver wachtten, toen moest er een middel gevonden worden, om dien stelmatige stroom tegen te houden, en uit dien toestand werd de ency cliek Rerum Novarum geboren, en moesten er negentien eeuwen verloopen zijn, eer men de nooden van het werkende volk zag, onder den drang van het socialisme. Maar daar stond het paard niet gebonden het ging meer tegen over het socialisme zelf, het zoogenaamde roode spook dan om de verbetering van het werkvolk. Het socialisme ziedaar de vijand, die moest bevochtten worden, kost wat kost en daaraan helpt gij mede waarom? Omdat het in uw kraam te pas komt, en och. arme uwe argumenten die gij aanhaalt, daarvoor haalt ieder bewuste arbei der zijn schouders op, 't is de gewone scheld partij tegenover ons, liegen maar (het doel hei ligt de middelen) voor de volgelingen van Loyaula. Wij zijn kanaille men heeft het ons verweten Gegroet, o naam die zooveel Grootsch bevat Kanaille zwoegt uw meesters moeten eten als gij niet werkt dan staakt het levensrad. B. D. Cinema- Zaterdag 19 Zondag 20 et Maandag 21 Mei Het groot succes Het huwelijk van Fientje Beulemans in 9 deelen, met de beste kunstenaars, een film Aubert. De Boottrekkers van den Wolga. Op algemeen verzoek, wordt deze prachtfilm terug vertoond. Vooraf concert' Tuyckom in zijn luimig repertorium. Heer Elman zal zingen Werther en De Klok ken van Corneville. Mejuffer Lysiame. La Vosca en Het Lustig Weeuwtje. Naar den Volkscinema voor deze vertooningen. Maandag 28 en Woensdag 3o Mei Douglas Fai**bank in zijn laatste film De Gaucho komt in de Volkscinema. Steeds beter is ons leuze. Samenspraak Marie Wat geluk van u te zien, beste vriendin Julia, ik had zoolang getracht u eens te spreken over onze coöperatief. Julia Zoo en wat moet ge er over zeggen Marie Wel eerstens dat ik verwonderd ben te vernemen dat gij uwe aankoopen niet doet in onzen winkel. Julia Maar ik zou dit wel willen doen, maarik... Marie Niet maar. er bestaan geen reden van maar... ik hoor het wel gij kunt geen reden aanhalen, ga eens met mij meê naar onzen winkel en gij zult u overtuigen van de hoe danigheid der koopwaren, van de matige prijs en men zal u ook eens voor oogen leggen, de menigvuldige andere voordeelen door de coö peratie gegeven. Julia Ik zal thuis er eens over spreken en dan wel eens zien. Marie Zoo niet, ik kom zelf eens tot bij u thuis en zal u dan eens de prijslijst toonen. en gij zijt een socialiste, op 't werk deed gij altijd uw plicht, gij zijt nog in uw syndikaat, het kan niet anders of gij moet ook goede samenwerk- ster worden, 't is in uw belang en in 't voordeel onzer klasse. Julia Ehwel, ik zal u verwachten. Marie Tot ziens dus. Wij en zij. Toen wy socialisten aan 't bestuur der ge meente waren, lieten we het werk aan we gen en grachten verrichten aan de werk- loozon, hen aldus wat latende verdienen. Ons huidig gemeentebestuur, gunt dit nu aan zyn vriendjes gemeenteraadsleden. Ge denkt misschien, dat zy het kosteloos doen? 't Was ook myn gedacht, omdat zy van den beginne of gekant waren tegen eene ver goeding aan burgemeester en schepenen, en zelfs tegen een zitpenning van 5 fran ken aan de gemeenteraadsleden. Nu Zaterdag was het gemeenteraadszit ting en de uitgaven gedaan voor de ge meente waren ingeschreven onder drie verschilligen en by nader onderzoek bleek, dat het een gemeenteraadslid was, met twee zyner familieledendiegewerkt hadden voor de gemeente. Gezel van Schoors spont die zaak klaar. Wy wezen er op, dat zulks gansch strijdig was met de wet en nu bracht men in, dat het DUBBELE werklieden wa ren, die voor ENKELE wierden betaald, in andere woorden de werkloozen wier den aan luiaards vergeleken. Wat zegt g'er van, vriend lezer L. V. D. HOVE. Cinema Heden Zondag 20 en Maandag 21 Mei Geheimzinnige Nacht Film van D. W. Griffith. Eene schoone band van het gekende huis Artistes Associés Dinsdag 22 Woensdag 23 en Donderdag 24 Mei Op algemeen verzoek. De Boottrekkers der Volga de groote ophefmakkende film, en dewelke zal terug vertoond worden zonder het minste uit- knipsnel. Een nieuwe uitgave. De film wordt begeleid met zang, uitgevoerd door koor en solizanger. In elke vertooning treedt ook op de heer Van Tuyckom in zijn luimig reperto rium. De heer Elman, zanger zal voordragen, Werther, De Klokken van Corneville. Mejuffer Lysianne draagt voor La Voscaen Het Lustig Weeuwtje. Ter gelegenheid van Sinxon Zaterdag 26 Maandag 28 en Dinsdag 29 Mei. De bijzonderste film (DOUGLAS FAIR BANKS) De Gaucho een der prachtigste banden ooit op doek ge bracht. Elk cinemaliefhebber zal deze film wil len zien. Lel wel op, de Zondag 27 Mei *s er slecht dagvertooning, geen avondvertoo- ning. Een gekend werk Het boek La dame aux camélias of Mar gueriet Gauthier is door elkeen gelezen gewor den. Het is een der boeiendste romans van een der beroemste schrijvers Alexander Duma9 Een film is er uit getrokken op de meest mee sterlijke wijze. NORMA TALMADGE ver tolkt de titelrol, omringd van de beste kunste naars. Niets is verwaarloosd geweest om van dezen film een der prachtigste en tevens aan grijpendste werken te maken. De bijval is dan ook verzekerd. De film is een der kostelijkste ooit vervaardigd. Hij is tevens een echt kunst werk. De Volkscinema vertoont deze film Dinsdag 5 Woensdag 6 en Donderdag 7 Juni. Bericht aan de liefhebbers van het buitenge woon schoone. Het zal een veropenbaring zijn. S. M. Verbroedering De huismoeders, die tot hiertoe verwaar loosd hebben hunne aankoopen te doen in den winkel der coöperatief, hebben een goede ge legenheid om eens een proef te doen. Er is een groote en schoone keuze voor han den van allerhande zomerartikelen en zij kun nen terzelfdertijd eens onzen bijzonderen koffie proeven. Onze waren van zijn goede hoedanig heid en aan de matigste prijzen. De coöpera tief schenkt menigvuldige voordeelen aan nen, die regelmatig hunne aankoopen doen. Partij- genooten denkt er aan dat de kooperatief uw eigen winkel is, dat gij met elders te koopen, uw eigen zelf benadeeligt. Het Onderwijs. Een katholiek blad schrijft dat er liberalen zijn, die verklaren dat het katholiek onderwijs meer vertrouwen inboezemt dan het gemeente lijk onderwijs. Dit blad schrijft dit om de ge legenheid te hebben zelf eens het katholiek onderwijs te kunnen aanbevelen. Maar het ware veel interessanter eens te weten op welke manier het katholiek onderwijs meer vertrou wen zou kunnen inboezemen dan het gemeen lijk onderwijs. Tooneelkring s Voor Recht en Vrede Heden Zondag 20 Mei om 2 1/2 ure namid dag. Algemeene Vergadering. Alle leden moe ten het zich ten plicht rekenen aanwezig te zijn. Dagorde Rekening vertooning van 29 April 1.1. Schikkingen voor de kermis vertoo ning en toekomend tooneelseizoen. Rubens-Cantate De symphonie De Vulder doet een beroep tot alle stadsgenooten van goeden wil, die kunnen zingen om mede te helpen aan de uit voering der Rubens Cantate, op Zondag la Oogt, ter Groote Markt. Het moet eene uiting zijn van kunstbetrach ting van wege de bevolking onzer stad. De verschillende kunstkringen der stad zullen hunne medewerking verleenen en wij doen een beroep tot onze partijgenooten zich te la ten inschrijven bij gezel Aubert Monnier of Gust Van De Parre. Inschrijvingen worden ook aanvaard in de verschillende lokalen der kunstkringen en in De Spiegel lokaal der symphonie De Vul der of bij de leden dezer maatschappij. Dat elk helpe om deze uitvoering grootsch te maken. De Dame met de camelias een meesterwerk HET GOUWFEEST. Nog acht dagen scheiden ons van het Turn- gouwfeest. Talrijke groepen zullen er aan deel newea, verleden week lieten wij bet program ma verschijnen, en men zal kunnen bestatigen hebben dat het feest prachtig zal zijn. Partijgenooten, het is een plicht onze turne ressen en turners waardig te ontvangen; allen moet gij er aan meê helpen. Wij doen ook nog maals een beroep tot de partijgenooten, die een of meer turneressen of pupillen kunnen logee- ren. De prijskampen hebben plaats 's morgens vanaf 8 1/2 ure op het statieplein en de Vesten. Feeststoet om 2 i/2 namiddag. Groot Variété-Feest. Zondag Ï7 Mei (Sinxen). Om 7,3o ure 's avonds ter gelegenheid prijs kamp, voor balletten Benevens de nummers uitgevoerd door de beste groepen voor den prijskamp zullen er nummers zijn van Acrobatie, muziek en zang, met de medewerking van echte kunstenaars. Het programma is samengesteld om elkeen voldoening te geven door de verscheidenheid en de goede keuze der nummers, inkom- prijs 2,50 fr. Partijgenooten, naar dit feest 1 Het werk van Alex. Dumas De Dame met camelias in de Volkscinema De Elektriciteit. Van verscheidene zijden wordt er ons ge vraagd hoe ver het staat met de elektriciteit. Het stadsbestuur doet al wat mogelijk is om de zaak te bespoedigen. In de Stekjesnijverheid In De Vlag van verleden Zondag laat de heer Steppé een artikel verschijnen over eene vergadering der aandeelhouders der Usine Merckx te Ninove. Daar bewijst den heer Steppé zelf dat ée leiders der syndikaten niet de minste schuld hebben in de moeilijke toe stand onzor nijverheid. Wij wisten het wel, maar het is toch goed dit nogmaals aan te stippen. Een cartel tusschen de verschillende fabri kanten is gesticht geworden, volgens wij in sommige bladen lezen, en men kondigt zelf aan dat er vijf dagen per week zou gewerkt worden Door de vorming van dit cartel is er in feite toch een monopool tot stand gekomen, maar zonder de minste controol van wege de Staat. Ot zulks de verwachte gevolgen zal" hebben in 't voordeel der bevolking blijft af te wachten. De Dame met de csmelitss prachtig, machtig spel. Naar Brussel Van nu af moet er gespaard worden «in op 5 en 9 Oogst a. s. deel te nemen aan de socia listische jeugdfeesten. Het zal eene schouwing zijn dezen dag in Brussel der jonge strijdkrach ten der Partij. Geeraardsbergen moot er vertegenwoordigd zijn door een talrijke groep. Voor hst Gouwfsest. Rondgehaald op de vergadering der Juniors lS»25 Drutvker A. Hoebeke lo.oo fr. Burgsrlljke stand. HUWELIJKEN. Leon Gosseye, Pateelstraat, en Julia Gooi'- sens, Steenstraat GEBOORTEN Roger Goessens, Boerenhol Georgette Maes, Papiermolenstr.Maria Flamant, Gast- huisstr. Georgette Cauwel. id. Frans Da- neels. Kloostermeerschstr. Maria Godyns, Wegvoeringstr. OVERLIJDENS Bernard Herregodts, 71 j. man, Celina Bour- lau, Hospitaal Florinda Lenoir. 7o j. vrouw, Goessens Frans, id. Blondina Clement, 69 j. vrouw, Frans Dubois, Kloosterstr. Angelica Burie, 59 j. wed. Cyriel De Taeye, Hospitaal. Menige trouwers en inrichters van feesten, vragen zich angstig af waar ze de geschikte en noodige plaats kunnen vinden. Bij Hoogstraat 40, is er alle dagen goede plaats schikbaar. De lekkerste spijzen en dranken aijn er te verkrijgen en aan de matigste prijzon. Kantoor van Notaris DE WINDT, te Aalst OPENBARE VERKOOPING VAN ean Schoon on Gerieflijk TE ULST Grooten Bolleweg, 36 Notaris DE WINDT, te Aaist, zal open baar verkoopen Een Woonhuis met Tuin te Aalst, Grooten Bolleweg, 36, groot i a. 62 c. a. Dit huis heeft afzonderlijke gang, 2 benedenplaatsen, 2 bovenkamers, groot werkhuis, koer en tuin. Bewoond door dan medeverkooper I Mortier. Ingebruiktreding eene maand na da ver- kooping. ENKELE ZITTAG Dinsdag 22 Mei 1928 te 4 ure nanoen, ter herborg van We Van Den Bossche te Aalst, Molendries tegen de Varkensmarkt. Moiandriss, Hoogswestan, Aalst Pracht programma voor Vrijdag lt en Zaterdag 19 Mei, om S ure, Zondag 20 Mei, em 6 en 8 ure Kinderen niet Toegelaten (La Patricienne de Venise) Groot Succes-Drama, verwezenlykt door MARIO ALMIRANTE en Vertolkt door MINNI DINELLI. Het drama speelt zich af ten tyde der verschrikkelyke Inquisitie Venetië met zyn© schitterende en wereldberoemde Mee- ren ontrolt zich voor het oog van den toe schouwer. Toekomende week een U. F. A. Film met de wereldberoemde WILLY FRITS0H en OLGA TSCHECHOWA Kinderen OpgepastZondag om 1 ure, een prachtige Cow-boy film met BIG-BOY WILLIAMS. VERWACHT De groote film in 16 deelen met dan beroemden ArtiatMAXUDIAN. Cinemaliefhebbers Opgepast I Kortelings deGroote Film met Conrad Veydt Schoolstraat, 2-4, AALST Super-Programma vanaf Vrydag 18 Mei I928. Kinderen Toegelaten Groote historische avonturenfilm met FLORENCE VIDOR en RICARDO CORTEZ. Maandag 21 Mei om 5 en ure. Kinderen Toegelaten. met HOOT GIBSON 'bekomende week Aan da wol^endo -ew met ADOLPHE MENJOÜ L0UISK BROOKS. Kortelin,.*8 De School van met BEBE DANIEL Los het slijm op. vastzittend in de luchtpijpen, verge makkelijk het fluimen, ver zacht de snijdende pijn van het hoesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel en krachtig ingrijpende, maar altijd onschadelijke AKKER'S "p^Redderder Longen Af

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3