Cinema Moderne Z A I D A VRAAGT OVERAL DE Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Alom Geprezene Bieren der SpecialiteitEXTRA TIGER ALE Cinema Palaee Meus vrij Uit Lede Uit Denderleeuw Uit ter Hand te Koop Uit Ninove Uit Geeraardsbergen VOOR HUWELIJKEN EN FEESTEN De Gedenkschriften van zijne Excellentie Zaliger Zwijgen ware eene Misdaad Burgershuis Welle Uit Overboulaere. Strijdpenning. Dominique Heyvaert Ter Gelegenheid van Sinxen, Dubbel Pracht-Programma voer l)e Verdwaalden De Zigeunster OS1 Op het Witte Spoor Koopt esj» «sa dqagia wgiftwilfc mannen zouden niet slecht doen goed uit hun ne oogen te zien in den gemeenteraad met het stemmen van eene toelage aan de kerk, want zij zal toch dienen om de socialisten van in de kuip der waarheid te bevechten. T. M. M. Is heft waar dat onzen Burgervader Louis Callebaut, den jemeenen rol zou gespeeld hebben, van aan »en inwoner van Nieuwerkerken, die hem voor de eene of andere zaak noodig nad, het verwijt toe te brengen, dat hij ook eenen van le die is die alle Zondagen Recht en Vrijheid eest Zoo ja, wat moet dit toch een slecht >lad zijn voor die Heeren Onze feestelijkheden van Donderdag 17 dezer, in ons lokaal, zijn vel gelijkt. Bijna gansch ons leger was opge- romén, vrouwen, mannen en kinderen waren :e samen, 't Was 5 uren en onzen vriend De Schrvver, Bprak tot de aanwezige. Hij zette in korte trekken het organiseeren en de propagande Van het feest uiteen. Hij vroeg om de bijdrage met o,16fr. per maand te verhoogen, wat met algemeenheid wordt aangenomen. Onze vriend Schippers sprak tot deleden van den Ziekenbond. Hij wees hun aan hoe het kwam dat al de leden moesten deelnemen aan het feest, en zegde er fier op te zijn, dat wij onzen bond van week tot week zagen klimmen. Vooruit *00, tegen Nieuwjaar moe ten wij loo huishoudens hebben. Dan in de zaal, met al de aanwezige vrouwen voor de prijsbolling. Er is gelachen Daarna de mans puike prijzen wierden er gewonnen, een goeden pot gedronken en een ieder was tevreden. Onze moedige propagandisten met al de leden wierden hartelijk bedankt voor hunne talrijke opkomst, door onzen vriend De Schry- ver, en hij maakte van de gelegenheid gebruik te spreken over de Kiezing van den Werkrech- ersraad van 3 Juni aanstaande. Hij heeft hen gesproken over het nut die er aan verbonden is, over het gevaar die hun te wachten staat, indien zij hunne stem niet uit brengen op den lijst van de Socialistische partij. Op zondag 3 Juni, moet Rood Troef zijn. Handgeklap, en het feest was afgeloopen. Het Bestuur. Sedert de propaganda voor het socialisme begonnen ls in Lede, hebben wy de groot ste tegenstand ontmoet van onze tegenstre vers, en werden wy ook voor het slechtste volk uitgescholden, welke op de aarde is. Hebben vele werkmenschen hunne opvoe ding niet gehad, dit is te wijten aan onze katholieke bestuurders, die ons aan onze ontwikkeling onttrokken hebben en ons een slavenleven oplegden, maar niettegen staande dit alles, heeft de socialistische party vooruitgang gemaakt en werd er ook een Volkshuis gekocht, welke op onze te genstrevers hunne zinnen nog meer werk te, want de Heer Wauters, welke zijnen eigendom aan de socialistische party ver kocht had, moest het nu maar hooren, dat het zyne schuld was dat het socialisme in Lede vasten voet kreeg. Inderdaad, in 1925 behaalden wy een groot getal stemmen voor Kamer en Senaat, en dit deedt onze tegenstrevers knipper tanden. Er werd besloten onder fronters, katholieken en liboralen,het socialisme met alle middelen te bekampen. Vergaderin gen van partyën werden gehouden, samen komsten in pastory, gemeentehuis en an dere ryke burgershuizen, en eindelijk had den zy het middel gevonden om de socialisten te bevechten M, Matthys welke nog aan geene politiek gedaan had werd aangeduid dit te bewerken. De oude kliek moest aan niets beginnen zy hadden nog te veel op hun geweten, als ook de fronters die hadden hunnen naam gemaakt by de werklieden met ons aan vraag te bekampen, om Lede zich aan te sluiten bü het Krisisfonds. Maar M. Mat hijs, den égoïst, welke aan zyn werklieden altijd de kleinste loonen betaalde, di« leeft op den rug van den werkman, daar hy niet het minste voortbrengt, had het middel ge vonden de fromers te bekampen, omdat het grootste gedeelto der werklieden daartegen waren, en zoo de werkmenschen naar zy- non kant te krygen, en ook op zekeren dag was Matthys, socialisthij zegde aan zyn vrienden, met de Provinciale kiezing moet men aehterden naam stemmen van Sterck, en eenige lichtgeloovige werkmenschen geloofden dat, Mr. Matthys, socialist was. Ook op zekeren dag verklaarde hy, met de gemoentekiezing eens de fronters eene klopping te geven en de oude kliek van het gemeentehuis te roeffelen. Och arme men kent de uitslag en het spel was gespeeld. En dit ziet elk die oogen heeft. M. Matthys heeft de kiesstryd gevoerd tegen fronters, een weinig tegen de katho lieken en met de socialisten was hy 'tak koord volgens zyn gezegdens, maar wy wisten daar niets van als do laatste dagen, en zooals elkeen de kiesstrijd in Lede kent, is er met het geld gewerkt en de afgesloofde werklieden mochten zich eenige koeren van hun verstand drinken. Zy die de voort brengers zijn van h*t kapitaal, zullen Mijn- heer de vruchten laten plukken en al de lasten op hunne schouders laten drukken. Ja vrienden, hot middel van M. Matthys is gelukt, de werkende klasse is verdeeld, en wat hebt gy nu te zeggen Het is M. Matthys met zyne blauws die u moet verdedigen, en kan er my iemand iets opnoemen, dat men ten uwe voordeele gedaan heeft Niets niets I want al de kritiek welke zy tegen elka&r uitspuwen is zand in de oogen der werklieden. Kameraden, de tyden zyn voorbij dat gy u moogt laten verleiden door de kasteel- heeren, waar gy moet er voor zwoegen en het recht niet krygt behoorlyk door de wereld te komen. En in deze tyden zyn er nog kinderen die honger lyden I... Oogen open, vrienden en vriendinnen, Zondag 3 Juni, is het kiezing voor de Werk- rechtersraden. Stemt voor uwe kandidaten onder N. 4, want er is maar een middel geen verdeeldheid en elkaèr de hand ge ven, dan hebben we de overwinning l JA, VRIENDEN LEZERS, het leven is duur en wie springt er in de bres om voor u verbeteringen te vragen Alleen de socia listische party, uwe syndikaten, waar gy by aangesloten zyt, en indien gy geen lid zyt, vervoeg oogenblikkelyk uwe werk- makkers by uwe klasse, daar binnen zult gy uw gelukkig vinden in dun stryd voor het bestaan, daar zult gy de ellende helpen tegenwerken, waar uwe kapitalistische ge meentepolitiekers u willen in versmachten. Zondag 3 Juni, om lo ure 's morgens, Verplichtende Vergadering voor Spaarkas en Propagandaclub in het lokaal, Statie- weg, 3, Hand in Hand Niemand mag afwezig zyn. POLITIKUS. S. M. HAND IN HAND Molendries, 11, Aalst. Afdeeling Lede (Volkshuis). Lokaalhouder wordt gevraagd. Schrif telijke aanvragen zullen aanvaard worden tot Maandag 28 dezer, tot 8 uren 's mor gens. Voorwaarden ten bureele van de S. M. Hand in Hand, Molendries ii, Aalst. Voor het Beheer en Bestuurraad De Bestuurder, L. VAN DER VEKEN. Nog de Gemeentebelastingen Katholieken en Fronters wedy veren met elkander om zich wit te wasschen ov^r het voor hun knagend onderwerp; de groote ge meentetaksen. M. Rollier, de gezoogezegde feniks kan het niet gebeteren. Groene Wie, gewezen Theunis legt de schuld op den vervloekten Belgiek. Intussohen arbeiders schiot maar af in de zakken, de bierhandelaars en ka- steelhceren zullen het kiekeD pluimen tot in I932. Elekftrielc De uitdrukkelyke beloften van M. Rollier, alsdat voor 1928 de Kouterbaan, Iddergem- straat en Steenweg zou voorzien geweest zyn van de elecktrieke geleiding, beter vele inwoners hunne huizen voorzien vao de elektrieke inrichtingen is nog niets te be speuren. We zUn bijna in de helft van 't jaar en nog is er geen uitbreiding der verlich ting in't zicht. Nochtans betalen de inwo nersder uitkanten evengoed belasting als d' andere. De kadotters boffen op het vooruitziend bestuur van hun papieren burgemeester, nochtans moet zyn eerste daad van vooruit zicht of initiatief nog gesteld worden. Vakbeweging Voor de zooveelste maal stellen wy aan ods gemeente bestuur de vraag Wanneer wordt er aangevangen met de uitbetaling van don halven haring; gemeente bijleg aan de werkloozen Wanneer wordt de almoes 0,5o fr. per dag gebracht op minstens 2,00 fr. daags Het woord is aan de Fronters- meerderheid Werkrcchtersraad verkiezing Al de arbeiders of bedienden kiezers voor de werkrschtersraad, hobboü tot plicht voor de socialistische kandidaten onder N° 4 te stemmen. De Fronters komen ook met een lyst voor de pinne en waarom Enkel en alleen om te beletten dat enkele hunner partygenooten zouden kiezen voor de rooden. Woorden van hunne kopstukken. Zyne stem geven aan de fronters-lii8t, komt ten goede aan Katholieken-anti socia listen. Arbeiders en arbeidsters van Denderleeuw stemt op 3 Juni allen rood. Gemeenteraadszitting Maandag 2ie dezer was onze fameuze raad byeengeroepen. Een enkel punt aan dagor de Opzeg van het aannemingskontrakt der aangenomen vrije Kloosterscholen Geen enkel katholiek raadslid was opge komen. Gaan ze terug pieperkenduik spe len, zooals in den goeden ouden tyd De 6 fronters durfden het niet aan de raads zitting op eigen krachten af t* haspelen. De pantomineeindigde meteen woordenwisse ling tusschen dé socialistische reporter en do fronters raadsleden. Onze vriend maak te van de gelegenheid gebruik de volksfop- pers te wyzen op bun bestendige dwars boomiDg der werkersinstellingen. Als hy aan de groene helden naar hun eerste de- mokratische daad in den gemeenteraad vroeg, bleef GROENE WIE, het antwoord schuldig. Naar Geeraardsbergen. Heden Zondag (ie Sinxendag), neemt ons muziek deel aan den Optocht der Roode Turners te Geeraardsbergen. Vertrek om 12,3ö ure. Schoon gelegen te Denderleeuw, Wellestraat zich te wenden tot Smekens Henri alle dagen zichtbaar. Cinema Achfturauhuis Statie Denderleeuw Tergelegenheid der Pinksterfeesten bui tengewoon schoon programma. Zaterdag 26 Mei om 7 u. 80 Zondag 27 Mei om 14 u. 30 en 7 uur. STRIJDEN EN OVERWINNEN 4 espisoden 8 deelen, met den bevruchten bokskampioen Dempsey. NIETDEUG VAN EEN MIRLITON (2 deelen) Vooraf Documentaire. Maandag 28 Mei om 14 u. 3o en 7 uur. STRIJDEN EN OVERWINNEN 4 laatste espisoden 8 deelen. JOSEHINEOPEENFIJN PARTIJTJE (2 deelen) Vooraf Acasio, leerzaam Toekomende week Groote succesfilm. «De5ojaar van een DonrJuan»met de Belgische artist Leon Mathot. Reis naar Antwerpen op 17 Juni. De vriendinnen en vrienden die de reis naar Antwerpen mede maken op Zondag 17 Juni gelieven zich vóór lo Juni te laten op- schry ven in 't lokaal. Vertrek uit Denderleeuw om 8 u. 3 over Brussel terug om 20.I7 Antwerpen om aan te komen in Denderleeuw om 21 u. 48. Boottocht door de haven heelemaal koste loos prysverminderiog voor den dierentuin. Vrouwengroep Algemeene Vergadering op Zondag 3 Juni om uur zeer stipt. Op post. Het schijnt dat het in het kamp der groen-geien stilaan begint oproerig te worden. Zoo zien wij eene groote misnoegd heid over de benoeming van den toezich- ter der werken, alsook over het aanstellen van den kantonier. Meer dan een der oude strijders van het groene kamp hadden deze plaatsen beoogd, maar allen zijn van eené kale reis thuis gekomen. Degenen die nu besturen en zich hunne vrienden noemen, zijn te zeker dat die mannen hun niet kunnen verlaten de groenen zijn vaste strijders zeggen ze, wij moeten ze niet vreezen. Daarom ook zijn die plaatsen geschonken aan overloo- pers die nooit democraat geweest zijn, maar destijds de beelden hunner hoofd mannen verbrandden, Hewcl Belgische, tek en broekske van Carlo, wat zegt ge van uwe vrienden Cinema. Zaterdag 26 Maandag 27 en Woensdag 30 Mei De Booftftrekkers der Volga Deze overprachtige band wordt nogmaals vertoond op algemeen verzoek en in gansch byzondere voorwaarden. Schitterend con cert gedeelte, met de medewerking van Mevr. Lysiane en Mynheeren Elman en Tuyckom. 't Zullen kunstvertooningen zijn. Gansch Ninove zal te been zyn, elkeen zal een dezer vertooningen willen by wonen. En dan Le Gaucho De groote film van Douglas Fairbanks. Zaterdag 2, Zondag 3 en Maandag 4 Juni Al wie liefhebber is van schoone cinema kunst zal de groote kunstenaar Douglas Fairbonk willen zien in dezen nieuwen by* zonderen prachtigen film. En sfteeds nieuw en befter De groote film naar het werk van Alex. DumansDe Dame met de cameliae wordt in de Volkscinema vertoond, 't Is een film van groote waarde, een echt kunstwerk Men zegge het voorts. Groot Variété-Feest. Zondag 27 Mei Wedstrijd voor balletten Verscheidene nummers. Zondag, muziek, dans, acrobatie, 't Zal een kunst, en aange name avondstond zyn. Inkomprys 2,50 fr. ten voordeel van het Gouw feest. HET GOUWFEEST. Pryskampen op het statieplein vanaf 8 1/2 ure's morgens, insgelyksop de Vesten. Feeststoet om 2 1/2 ure namiddag. Na de stoet samenoefeningen op de Vesten, daarna ontvangst der afgevaardigden ten stadhuize, 's avonds om 7 uren in de feest zaal Volkshuis, Wedstrijd voor Balletten en groot Varieté-feest Inkomprys 2,50 fr. Allen daarheen Kiezing Werkrechtersraad Nog achtdagen kunnen wy ernstig ge bruiken voor de propaganda.'t zyn byzon- der de gesyndikeerden die voor plicht heb ben over deze verkiezingen te spreken en zy zullen dit doen, Als elk mee helpt zal er Zondag 3Juni in Geeraardsbergen nogmaals bewezen worden dat Rood troef blij ft. Een bewuste arbeider kan niet twyfelen hy weet het dat hy stemmen moet voor man nen, gansch onafhankelijk van eenebur- gersparty, by moet stemmen voor de kandi daten, dewelke steeds op zuiver klasse standpunt staan. Hy stemt voor de afge vaardigden der syndikaten waar hy zeker isdatde werkgeversgeeninvloedop hebben. De stemming van 3 Juni, moet vanwege de arbeiders een uiting zyn van hun wil volle dig vrij en onafhankelijk te worden deze stemming moet een bewys daar stellen d&t de arbeiders, betere maatschappelyke toe standen willen veroveren. Het zyn de socia listische syndikaten geweest, dewelke steeds best de belangen der arbeiders heb ben voor gestaan. Allo andere syndikaten zijn maar gesticht geworden, nadat de so cialisten de werklieden het belang en 't nut der vereeniging hadden doen begrypen. De anti-socialistische syndikaten, en hun naam zelf duit het aan, zyn gesticht geworden om de arbeiders te verdoelen, met het doel de werklieden van het socialisme af te houden en dit in 't belang van 't patronaat en het kapitalisme. Arbeiders, stemt op 3 Juni niet voor kandidaten, die den stryd voor een be ter bestaan bemoeilyken, stemt niet voor doze die ondersteund worden door de par- tiiën der ryke bezitters. Stemt voor de socialisten stemt als klasse bewuste arbeiders.. S. M. Verbroedering Deel aanlcoopeni Winkel Do uitkeering zal plaats hebben Dinsdag 12 Woensdag 13 en Donderdag I4 Juni. De leden worden verzocht hun blauw lidboek en broodboek mcê te nemen, om hunnen deel te ontvangen. De Dame met de camelias De geschiedenis van Margueriet Gauthier Wie heeft deze roman niet gelezen Burgerlijke stand. HUWELIJKEN. Leon Mertens, Eiingschestr., en Maria De Sande, zefdestr. Marcel Cnudde, Gast- huisstr., en Maria Lafourt, Lessenschestr. Richard Hernou, Buizemontstr. Clementine Hendrickx, Brugstr.; Victor Borrens, Steen- str., on Rosine Rosier, Vesten. GEBOORTEN Bernaerd Dhaemer, HospitaalLueienne Fontaine, Verhaegenstr.Denise Gerardi, Gasthuisstr.; EmilienneDe Galan, Boulaer- str.Maria Ronse, Loreinestr. Willy Haegeman, Katt^str. OVERLIJDENS Marcel Demeyer,9 j. Gasthuisstr.; He- lene Vanden Driessche, 54 j. vrouw, Rene Durme, Goedevrouwstr. Cinema Zaterdag 26 Mei om 7 1/2 urp 's avonds. Le Gaucho Douglas Fairbank zijn laatste en bijzonderste film Heden Zondag 27 Mei om 1 1/2 namiddag Dag ver tooning Le Gaucho Maandag 28 en Dinsdag 29 Mei telkens om 7 1/2 ure s' avonds laatste vertooningen van de groote en prachtige film Le Gaucho Alle cinemalifh obbers zullen dezen film willen zien. Het is eene van de «Artistes associés en Douglas Fairbanks is gekend, bet is een compleet artist. Het is een film van groote waarde. De Dame met camelias Het beroemd werk van Alex Dumas zoon Een der meest gekende romans in film omge bracht door de First National met de groote kunstenares Norma Talmadge. Noch kosten nooh moeite werden gespaard om van dezen film echt meesterwerk temaken. wordt vertoond Dinsdag 5 Woensdag 6 en Donderdag 7 Juni Deze film bekwam een biïval zonder weergd in Parys en Brussel in de grootste cinema's. Sedert enkele jaren is in onze gemeente de electrische verlichting ingericht. De inwoners van het gehucht genaamd «klein Frankryk bezitten die eveneens. Zouden de heeren op het gemeentebestuur niet kunnen zorgen dat ouderlingen en andere menschen zich des avonds niet blootstel len aan ongelukken door bovengemelde wyk le passeeren Immers tot hiertoe is nog niet de minste vooruitgang in het verlichten van de weg. Nochtans, vragen de inwoners enkel op gelyken voet te worden gesteld als elkeen. We kunnen even ook nog opmerken dat ten huidigen dage onze velobaan nog niet gansch is hersteld. Vanaf het gehucht genaamd Plankon tot aan het schei dingspunt tusschen de provinciën Hene gouwen en Oost-Vlaanderen kunnen wo opmerken dat nog verscheidene plaatsen onafgewerkt zyn. De werklieden welke zich naar de steengroeven begeven rich ten zich tot het gemeentebestuur om in die nalatigheid te voorzien. Immers da- gelyksch zyn ze aan ongelukken van au- tos en motors bloot gesteld. Een Steengroefwerker. AALST. Overdracht fr. 464,70. Gezongen door Julia Vergeylen op 1 Mei 10,00. Gegeven door J. V. d. Braek 5,00. Wedding Tillon en Van Ganzen 2,00. Totaal fr. 17,00. Sottegem. Gespeeld door Arthur Van Damme de inter nationale op het instrument TROMBONNE 4,60. Gespeeld door Arthur Van Damme en rondgehaald door hem zelf in 't Volkshuis l2,8o. Lied gezongen door J. Sanglan en rondgehaald door den Grijzen 7,2o. Menige trouwers en inrichters van feesten, vragen zich angstig af waar ze de geschikte en noodige plaats kunnen vinden. Bij Hoogstraat 40, is er alle dagen goede plaat9 schikbaar. De lekkerste spijzen en dranken zijn er te verkrijgen en aan de matigste prijzen. Mo|«ndri**,'.Hoogeve»t*n, A*l»t Vrjjdag 25 en Zaterdag 26 Mei, om 8 ure, Zoudag 27 Mei, om 6 en 8 ure M e ag 28 Mei (2- Sinxendag enkel om 5 up*. Kinderen niet Toegelaten HOLGER MADSEN, OLGA de BELAIEFF in de Groote Succesfllm Praohi Drama, welke den toeschouwer diep zal ontroeren De Wereldberoemde en lieve Artisten WILLY FRITSGH, OLGA TSCHECHOWA m Prachtige Lach-Komedie 't Is een U. F. A. Film en dit zegt genoeg Kinderen OpgepastZondag om 1 ure, een prachtige Cow-boy film met BIG-BOY WILLIAMS. TOEKOMENDE WEEK Da gpoote film in IB dnalan met Qon beroemden Artist MAXUDI AN. Cinemaliefhebbers Opgepast I Kortelings de Groote Film met Conred Veydt Schoolstraat, B-4, AALST Super-Programma vanat Vrijdag 26 Mei I928. Kinderen Toegelaten Au suivant de ces Messieurs Luimige komedie met ADOLPHE MENJOU, LOUISE BROOKS en CHESTER CONKLIN Maandag 28 Mei om 6 en 8 ure. Kinderen Toegelaten, (i- Sinxendag) Superfilm met RENEE ADOREE. Toekomende week De School van Miami met BEBE DANIELS po-poeder AKKER doet U heerlijk niezen indien Uw neus ver stopt is door 't stofof door een valling j ersonen; die in stoffige i-.L plantten arbeiden, kunnen niet zonder dit gezondheidsanuifjo nschatbaar bij .schele hoofdpijn, 't Verfri9cht Uw brein..

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3