vraagt overal de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Zwijgen Ware Eene Misdaad Cinema Palace Dit ter Hand te Koop Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Uit Ninove Uit Geeraardsbergen Belgische Brouwerij Goede Uitzetter voor hare Bieren VOOR HUWELIJKEN EN FEESTEN Schoone Bouwgronden WINKELHUIS MEUBELEN Landbouwgerief en Veldvruchten Haar Hartje Cinema Moderne De Langverwachte Groote Succes-Film Vanaf heden Vrijdag 8 Juni met den Beroemden Artist CONRAD VEYDT m Burgershuis Okegem. Welle iddergem Sottegem. BELANGRIJKE vraagt in dezen omtrek op vaten en flesschen. Dominique Ileyvaert De Koning der Cow-boys BE ROMJJEt VAK BEK TOOSSSLSREBSa Belangrijk Bericht FRANS BOCQUÉ-BOONE Molendries 11, Hoogevesten, 5, Aalst onder de Beschermiug van den Nationalen Belgischen Bond tegen de Venerische Ziekten Heden allen naar Cinema Moderne De Schoonste Filmen der Stad 1 vlen Liec ZuS' ioor sta igen irstc ingt aald r bi ligd Fr. Ige- zijn ver- •eer 'ons :oo, )m- ten oor sela a ln ien fan ner ick ied mi- Naar Leeuwbrug Heden Zondag is 't dus kermis Leeuw brug. In de feestcommissie hadden onze vrien den zich voorgenomen al hunne krachten by te brengen om de feestelijkheden doen te lukken. Doch een paar hoogmoedige zot ten der uitstervende fronters konden dat niet kroppen, de socialisten bestaan hier niet.... de socialisten hebben daar geen af- fairen mede. Ewel de kiezing van Zondag gaf een so cialistische meerderheid. Dat we bestaan zullen we heden Zondag betoonen. Ons muziek zal de kermis opluisteren. Al de partygenooten zullen er dan ook aan houden onze kloeke muzikantjes te vergezellen. Vertrek om 5 uur. Cinema Achtupenhuis Vandaag laatste vertooning van het Seizoen met prachtig programma. Nieuwe Planchet Er wordt dan een nieuwe plancher gelegd in de zaal om van af Zondag 24 Juni, alle zon dagen Cinema-Bal te geven met van nieuwen orgel. Naar Antwerpen De reis naar Antwerpen geschiedt op 17 Juni Wie meegaat late zicb, ten allerlaatste op schrijven in 't lokaal tot Maandag 11 Juni. We vertrekken om 8 u. 3 uit Denderleeuw over Brussel. Bezoek per boot aan de h$ven. In den namiddag bezoek aan den dierentuin om 5 uren gelegenheids-concert door de arbeiders jeugd in het Achturenhuis te Antwerpen. Ziekenbond Alle weken boeken we nieuwe leden, en kele arbeiders die zich vroeger lieten over halen door de lederen vest, komen terug over. Hun ontslag was voor sommige een dure les. De arbeiders zien klaar, dat kleine bonden geen voldoende waarborgen aan hun leden kunnen geven. We willen onze aangeslotenen nogmaals herinneren, dat voor bezoek by de Heeren Dokters-Specialisten eerst het lid, de secre taris of voorzitter van den bond moet de toelating vragen. In hun belang worden de zieken verzocht zich voor alle specialisten, X stralen enz., te wenden tot de socialisti sche kliniek «Bond Moyson »St-Marguerite straat, te Gent, alwaar 2o specialisten en professeurs den genees- en heelkundigen dienst verzekeren. De verzorging geschiedt er op de modernste wyze, gansch kosteloos voor het lid. Op gebied van inrichting is de Volkskliniek iets prachtig, de arbeidende voorzorgnemende klasse waardig. Toekomende week geven we de lijst der Heeren Specialisten met hunne zit dagen. Naar Aalst. Al onze groepen maken zich gereed om op Zondag 24 Juni, naar Aa'st te gaan, om er deel te nemen aan de Vla^inhuldiging van den Vrouwenkring van het Nationaal Syndikaat. Vertrek uit Denderleeuw om 13,45 uren. Schoon gelegen te Denderleeuw, Wellestraat zich te wenden tot Smekens Henri alle dagen zichtbaar. noodig hebben van specialisten worden nog maals verwittigd dat ze eerst moeten kennis geven aan 't bestuur. Al de leden lezen ook regelmatig de inlich tingen over de ziekenbond onder de rubriek Denderleeuw. Ziekenbond. Onzen Ziekenbond Moyson is van af 1 Juni in voege. Reeds lo huisgezinnen lie ten zich inschrijven, de andere zullen alras willen volgen. Wie inlichtingen noodig heeft, kan zich richten tot de volgende be stuurleden August Van der Weeën, J. B. De Saegher, of by do kleinen van onzen vriend Daniel, die den bodedienst verze kerd. De leden van andere bonden worden by ons met volle rechten over genomen. Ieder leest regelmatig zyn blad en geeft het na lezing voort, dit weze het ordowoord. De leden van den Ziekenbond, gelieven ook regelmatig onder de rubriek Dender leeuw, de inlicbtingenover den Ziekenbond te lezen. Hoe langer de werken hier duren hoe meer het vernuft uitschijnt onzer alweters de eene kemel op den anderen wordt geboren. De inwoners der Burgemeesterstraat werden verplicht, op eigen kasten, hun afloopwater tot in de beek te brengen, maar dat is tegen de goesting onzer felle bestuurders uitgevallen. De wet is ook gemaakt voor dezen die zich alles veroorloven. Wat nu de opgemaakte plannen aangaat zij zijn oprecht bewonderenswaardig. Zoo ligt de kalzijde 4 centimeters te hoog op verschillige plaatsen terwijl men roosters aan treft die ten minste 2o centimeters te hoog steken. Ten andere zal het een ware pracht zijn te zien hoe sommige huizen in de diepte zullea zitten en de vensters nabij den grond raken. Waarlijk de groen-gelen, geleid en gebon den door den weledelen demokraten verbran der, halen allen lof van hun kemel kweekerij. Ziekenbond. Ondanks de tegenwerking en dwang der groen-gelen gaat de ziekenbond goed. Geen middel ziende om toch maar een lid over te halen gebruiken de fronters, de dwangmidde len hun door hunne kartelbroeders, de katho lieken voorgedaan. Een arbeider die het geluk heeft, bij het kopstuk der fronters te werken aan een schan dalig hongerloon is dan nog verplicht lid te worden van hun halfcentjes bond. Ziedaar arbeiders van Iddergem, de zoogezegde vlaamsche opstanding der werklieden door de frontersbeweging. Van zulke redders verlos ons Heer. De leden van onze ziekenbond die de hulp Wel gedopt, vrienden van Sottegem. De dompers zuilen niet juichen over hunnen uitslag in onze gemeente. Op het le bureel bekomen Katholieken 115 Fronters 85 Liberalen 31 Socialisten 146 Op het 2* bureel Katholieken II5 Fronters 100 Liberalen 55 Socialisten 122 Dank, besten dank, vrienden. Ge begint te begrijpen wat uw plicht is ge begint in te zien, dat de katholieken u altyd hebben gepaaid met beloftens, en dat het de Socialistische partij is, waarin al uwe hoop berust. G'hebl nu getoond dat ge socialistisch denkt, door uwe stem aan onzan lyst te geveD, want wij hebben hier 268 stemmen behaald en de katholieken maar 212. Prachtigen uitslag dus,ondanks het groot geknoei op de kiezerslijsten. Maar het weze me nu ook toegelaten, u op het hart te drukken, dat het Diet voldoende is voor de socialisten te stemmen gé moet lid worden van onzen Vakbond, lid worden van ODze Ziekekas, lid van onzen Propa- gandaclub, waardoor ge zult medewerken om betorais in uwen toestand te brengen. Herinnert n de woorden van onzen Volks vertegenwoordiger Nichels, die hy in zyn meeting aan de fabriek van M. Schockkaert aanhaalde dat onze loonen te klein zyn, dat onze bazen te veel geld winnen en dat zij geen opslag kunnen geven, gezien de concurrentie, maar dat zij toch weten een rjjkdom te verzamelen op den rug van hun volk. Naar't SyDdikaat, naar den Ziekonbond, naar den Propagandaclub, by Beirens, in den Nieuwstraat, moet nu het ordewoord zyn. LEFEVRE LEON, Gemeenteraadslid. Cinema. Zaterdag 9 Zondag lo Juni Oh die Jonkheid met Clara Bow Ninon's Huwelijk met Xenia Desni Twee bevallige filmen. Maandag 11. Woensdag 13 en Donderdag i4 Juni De groot© prachtfilm De Dame met de Camelias Margueriet Gauthier naar het meesterwerk van Alex. Dumas, met Norma Talmadge en Gilbert Roland. Deze film is een prachtig meesterwerk. Aangepaste zang door Mej. Hendrinckx. Vooraf een schoone attraktie. Toekomend© Week. Doublepatte en Patachon Om te volgen De doodende Kus De groote succes film. Wat er gezegd wordt. Het is dank aan de Volkscinema dat de lief hebbers van Ninove de gelegenheid hebban, de beste en nieuwste filmen te zien en niet en kel dat maar ook richt de Volkscinema echte kunstvertooningen in. Geen wonder dat het getal bezoekers aan de Volkscinema steeds vermeerderd en zulks zal voortgaan, want het bestuur heeft gezorgd om steeds beter en beter te kunnen geven. S. ftl. Verbroedering. De Redding Wie eenmaal een bezoek brengt aan den winkel, komt terug, want de voordeelen zijn zoo duidelijk te bemerken, dat de huismoeders die hun eigenbelang begrijpen al hunne aan- konpen doen in de inrichting behoorende hen zelf. Wij bestatigen ook met genoegen dat de verkoop in onzen winkel toeneemt. Eeuwige Stad door (Sandberg) van wien we zagen (De clown) Als bijzonderste vertolkster in (Eeuwige stad) Karina Bell, de schoone vedette uit (De clown) Het is een band van groote waarde en succes. «Royal Palace" First National Film, met Billie Dove, Lewis Stone, Lloyd Hughes. Dus een gansch buiten gewoon programma. Leest hier Een nieuw groot succes, Gedurende I2 we ken te Brussel. J000 bezoekers. De doodende Kus naar het werk van Dr Malachowski, in film omgezet door Jean Choux, een machtig© ver tolkiig. Deze film heeft niets gemeem met too- neelwcrk (De doodelijke kus). Het is ean gansch andere geschiedenis, maar nog boeien der en indrukwekkender. Wij zijn overtuigd dat deze film in onz© stad evenveel bijval be komen zal als te Parijs, Brussel, Antwerpen enz. Geen kosten werden ontzien om van deze film een merkwaardige produktie te ma ken. Het is een film leerzaam, nuttig en terzelfdertijd van dramatische waarde. De Volkscinema bewijst nogmaals door het ver toonen van dezen film, steeds degelijke ver tooningen in te richten. Woensdag 2o, Donderdag 21 en Zaterdag 23 Juni wordt deze band ver toond. Bericht aan de liefhebbers van ware kunst. S. M. Verbroedering. Deel op aankoop Wiukelwattn. De deel wordt uitbetaald Dinsdag 12 Woens dag 13 en Donderdag 14 Juni, eiken dag van 9 tot I2 en van 2 tot 5 ure. De leden worden ver zocht zich te voorzien van hun broodboek. De doodende Kus. Geeraard Een katholiek weekblad onzer stad wijdt een gansch artikel aan het Gonwfeest der Socialistische Turngroepen. Schrijver van dit artikel moet wel door haat en nyd be vangen zijn, om zooveel onzin en stomme- teiten te schrijven. Wij willen do moeite niet doen zyn laster op te nemen, alhoewel het ons nogthans zeer gemakkelijk ware, kern eenige vragen te stellen, over wat er ook wel al eens voorviel ter gelegenheid van katholieke feesten. Als schrijver denkt dat hij de gevoelens der bevolking heeft weergegeven, dan gunnen wij hem wel deze begoocheling. De nieuwe toetredingen tot onzen turngroep bewijzen, dat de schrijver zich heel en al bedriegt. En wat nu betreft over de verzwakking der socialistische party, WU zijn er aan gewoon geraakt zulks elke week in alle katholieke bladen te le zen, zoo dat wy hetonnoodig achten daarop te antwoorden. Dit antwoord wordt gegeven door onze werkersbevolking bij elke gelegenheid, en 't zijn goen artikels, zooals Geeraard liet verschijnen, die in iets aan de socialisti sche partij zullen schaden, want elkeen heeft nu reeds genoeg kunnen bestatigen, dat de socialistische party andere aanvallen heeft moeten verduren en zonder er het minste ONDER TE LIJDEN. Ik kan er zelfs bijvoegen dat er in zekere gemeente, dichtby de stad gelegen, met de laatste wetgevende verkiezingen, de kinde ren der katholieke school gelast werden met het uitdragen van de kiesmanifesten der katholieke lyst. De schrijver zal zich ook wel herinneren, dat wy steeds luid ver klaard hebben, dat wy oordeelen dat het officieële onderwijs, aan alle ouders voldoe ning kon geven en wy steeds alles in 't werk zullen stellen om dit uitbreiding te geven, zonder daarom onzen toevlucht te moeten nemen tot schoolstrijd. Wij zün van oordeel dat de Staat on Openbare Besturen voor plicht hebben te zorgen, dat het officiéél onderwijs alle waarborgen geeft voor het eerbiedigen der godsdienstige en politieke overtuiging der ouders, en wij hebben door onze daden steeds bewezen, dat zulks niet enkel vooruitzettingen zijn. De sohryver stelt ook een vraag over de katholieke scholen, in de gebouwen der stad ingerieht. Wij zullen niets aieuws bekend maken, door nogmaals te herhalen dat wy oordeelen dat de stad over haar eigen gebouwen moet beschikken voor het officiéél onderwys. In twee of drie woorden kunnen wy onze opvatting over de organisatie van het volks onderwys samenvatten. Er moet een na tionaal onderwys zyn, door den Staat en Openbare Besturen ingericht, en toeganke lijk voor allo kinderen Als er dan partyën zijn, die hun eigen scholen willen hebben, kan er niet gevergd worden dat de Staat of OpeDbare Besturen verplicht worden deze scholen volledig te onderhouden. Wy herhalen, wat we vroeger zegden, er kunnen wel toelagen verleend worden, mits waarborgen te geven door do vrye school besturen, gezien de bestaande toestanden. Wy wenschen geen schoolstrijd, want in 't verleden zyn het de werkerskinderen ge weest, die het meest er door geleden heb ben. Wy willen de schoolstrijd vermyden, maar zulks belet, niet dat wy onze voorkeur geven aan de officieële scholen, zooals de katholieken de voorkeur geven aan hunne scholen. De Doodende Kus Elektrioiteif. Men verzekert ons dat eindelyk de plans en lastenkohier voor de electrische instal laties binnen enkel* dagen volledig in orde zullen zijn, en dus de aanbesteding zal plaats hebben.Het stadsbestuur doet al wat ruogelyk is, em de zaak t© bespoedigen. En de nieuwe laan! De voorbereidende werken gaan veoruit on men verzekert dat in 't begin I929, reeds met de uitvoeringswerken zou begonnen worden. j Kiezing Werkpechtersraad. De uitslag in ons Kanton bewy'st dat Geeraardsbergen rood blijft, en is een aan moediging voor onze propagandisten, om meer dan ooit de stryd voort te zetten. Vrouwen, manneD, rusten mag in onze party niet gekend zijn. De Doodende Kus De Doodende Kus Cinema Heden Zondag lo en Maandag 11 Juni. Doublepatte en Patachon in is me dat 'n werk Vooraf De onwserataanbare Edouard met Hoot Gibson. Toekomende Zondag 17 en Maandag 18 Juni. Twee groote filmen met eerste rang kunste naars. De Schoolkwestie De Vaandrig laat een artikel verschy- nen, waarin aan Burgnmeester De Nauw, de vraag wordt gesteld, waarom hy niet heeft geprotesteerd tegen de gezegdens van zekere socialisten en ook liberalen in den Senaat aangaande misbruiken van wege het vry onderwys, of by het aanhalen van fei- teD, waarop door socialistische senato ren gewezen werd op de oneerlyke handel- wyze van sommige katholieken tegenover het officiéél onderwys, De Vaandiige» tracht ons in tegenspraak te stellen met de verklaringen dewelke wy deden in den ge- feenteraad.Maar wy willen doen opmerken at wy by elke gelegenheid wel logieb zijn met ons eigen verklaringen, en wy erken nen wel, verklaard te hebben in den ge meenteraad, dat wy in den laatsten tijd geen klachten hebben gphoord, over de handelingen in de vrije scholen onzer stad, en dat wy rekening wilden houdea van een bestaande toestand en niet vyandig zyn aan het verleenen van toelagen aan het vry on derwys, er by voegende dat het verleenen van toelagen niet beteekonen moet, volledig onderhoud van het vry onderwijs. De schrij ver van het artikel moet ook weten dat wy vroeger in den gemeenteraad gezegd heb ben, dat er een tyd geweest is, dat in de vryë scholen onzer stad aan de leerlingeó, en zelfs aan de leerlingen van de gemeente scholen, tijdens het katholiek bestuur, boe ken werden uitgedeeld, waarin de socialis ten werden voorgesteld als bedriegers, als oneerlyke menschon enz. En als er nu in 't Senaat met feiten tot staving bewezen wordt, dat de katholieken in sommige plaat sen nog wel de schoolstrijd willen voeren, zal de schryver wel begrypen dat ik niet protesteeren kan tegen hot aanhalen van deze feiten. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN. Frans De Trogh, Hunneghemstr., en Julia Martelaere, St. Annastr. Maurice Delvingt, Twee Akkers, en Denise Van Hoorde, Nieuw- str. GEBOORTEN Simonna Walravens, KI. Nieuwstr. Ghisle- na Van der Eecken Vesten Urbain Abé, Audenaerdsche Poort. O VERLIJ DENS Anna Dubois. 83 j. vrouw, J. B. Schollaert, HospitaalAmelia De Pryck, 88 j. Wed., Al- bert Dierickx, id. Schrijven Aankondiging O.V. Agen- cie Duquesne, Brederodestraat, 24, Gent. Menige trouwers en inrichters van feesten, vragen zich angstig af waar ze de geschikte en noodige plaats kunnen vinden. Bij Hoogstraat 40, is er alle dagen goede plaats schikbaar. De lekkerste spijzen en dranken zijn er te verkrijgen en aan de matigste prijzen. Kantoor van Notaris DE WINDT tc Aalst OPENBARE VERKOüPING van te Aalst, Caudron- De Visschepe- en Wellekensstraten. Notaris DE WINDT te Aalst, zal namens de Stad Aalst en de Commissie van Open baren Onderstand, openbaar verkoopen 15 schoone bouwgronden te Aalst, Caudron- De Visschere- en Wellekensstraten, groot 84 c.a. tot 1 a. 98 c.a. ONMIDDELIJKE INGEBRUIKTRIDING Enkele Zitdag Donderdag 21 Juni i92S, te 3 ure nanoen, ten Stadhuize te Aalst, ter Zittingzaal van den Gemeenteraad. Voor verdere inlichtingen en bezichtigen van 't plan zie men de plakbrieven of wende men zich ten kantore van Notaris De Windt. Openbare Verkooping van een te Aalst. St. Janaftpaat Notaris DE WINDT zal openbaar ver koopen Een zeer gerieflyk winkelhuis te Aalst, uitmakende den hoek der Sint Jan straat en Korte St. Janstraat, geteekend nr 45, groot 85 c.a. Bewoond sreweest door den verkooper Mr Petrus De Wolf. Onmiddelyke Ingebruiktreding Enkele zitdag Donderdag 28 Juni 19*8, om 2 ure nanoen, ter Zittingzaal van 'i Vre- degereoht te Aalst, Kapellestraat. Voor den sleutel wende men zich by den Notaris. VENDITIE VAN te Aalst Geepaapdsbepgschasteanwag Notaris DE WINDT te Aalst, zal open baar verkoopen ter sterfhuize van Alfons Matheus te Aalst, Geeraardsbergschesteen- weg, nr I64, den Vrydag 15 Juni 1S28, te be ginnen om 8 ure 's morgends, de zich aldaar bevindende huismeubels zooals tafels, stoelen, kassen, beddens, potten en pannoa en al ander gerief, ook eenig laidbouwers- gerief ©d de volgende veldvruchten was sende omstreeks het Houten Hand, ODge- veer 4 aren aardappelen, 10 aren tarwe, t4 aren haver en 14 aren keren. Verdeeld in koopen. Gereed gold en gewone voorwaarden. Schoolstpaat, 2-4, AALST Super-Programma vanaf Vrijdag tot Zondag lo Juni I928 Kinderen Toegelaten Son Petit Coeur Buitengewoon komedie met met CLARA BOW en ANTONIO MORENO Maandag 11 Juni om 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. met EDITH ROBERTS en JACK MULHALL TOEKOMENDE WEEK LYA DE PUTTI in Voop hst plaatsen van den elsotpiek 't zij licht, kracht of bel inrichtingen, wendt U in volle vertrouwen tot het huis Geeraar-isbergschestraat, 89, (Zoutstrnatpoort) AALST lï

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3