Aan onze Aalstersche Partijgenoofen Zondag 24 Juni HULST. Uit Denderleeuw Uit Lede isr, grijpt in onze stad een GHOOTSCHB BETOOGING plaats van de mannen van het Nationaal Syndikaat, ter gelegenheid der Vaandeliohuldiging van den vrouwenkring HENRI RENIER Twaalf muziekkorpsen zullen de betooging op luisteren. Huizende betoogers zullen dien dag met hunne Aalstersche Cheminots komen verbroederen, Onze partijgenooten zullen aan de vrienden van het Nationaal Syndikaat een gul onthaal voorbehouden. De Soc Harmonie Arbeid en Kunst uit Aalst zal de knappe leider aan de statie afhalen. Herinnering aan de leden van den Ziekenbond. Victor De Geyfer Door plaatsgebrek zijn artikels verschoven tot toekomende week. Burgerlijken Stand - Aalst Balspel «HAND IN HANdT Syndikale Jiubriek. I Welle Al de vrouwelijke leden die in trok zijn en in zwangeren toestand vorkeeren moe ten op het laatste van de zevende maand hun trok komen opzeggen aan de secretaris. Ook al de leden die voor het pensioen uit leggen en die in de maand Juni verjaren moeten voor den 15* van de volgende maand hun pensioen komen betalen. De werkende leden die hun pensioennum mer nog niet hebbeD, moeten er op het bureel omkomen want er zijn nog te veel pensioenkaarten die binnen komen zonder nummer. Vestigt er goed uw aandacht op dat het nummer moet gesteld worden op uw een- zelvigheidskaart (boven het portret). De Secretaris, FR. DE SMEDT. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwelijk 3 Totaal 11 HUWELIJKEN. Frans De Neef, werktuigk. Maria Sips, brei ster Petrus D'herde, landb. Maria Van Goet- hetn, landb. Adolf Uvin, bed. Maria Ghijs- brecht, zb. Prosper Loly, reiz. Yvonna De Cooman, zb.Richard De Lange, pasw. Louisa Gysens, zijdebew. Clemens De Witte, metser DelphynaTroch. naaister; Jan Weymeis, mag. Alice Van Cutsem. tw. OVERLIJDENS. Virginia Van de Meersche, W" Philemon Buys, zb. 77 j. Dokter De Moorstr.Rene De Kegel, wr. Honorina De Nil, zb. 51 j. Molen- str.; Petrus De Meyer, wr Angelica De Coster zb. 88 j. Pieter Coeckstr. Maria Raspoet, vr. Henri Van der Poorten, zb. 62j. Statiestr. Modest Van Mulders. Mn. Clementia Pere boom, zb. Ti j. Keizerlijke plaats Constantia Van den Branden, dienstmeid, 19 j. wonende Esschene Lombeek. 6 Kinderen onder de 7 jaren. Groote Prijskamp tusschen 12 ongefedereerde partijen van Aalst en omliggende. 3QQ FR&KK. YQQRVIT Elke partij die zich laat inschrijven dient 25,oo fr. te storten, welke ook bij de prijzen worden gevoegd. Er zal elkelutte met 3 partijën worden ge speeld, en de eindlutte zal door de 4 winnende partijën worden betwist. Inschrijvingen worden aanvaard in het lokaal Hand in Hand Molendries. Dag en uur der loting zal later bekend ge maakt worden. Rond de staking bij Torley. Den toestand dezer werkersbeweging blijft onveranderd; de enkele onderkruipers die het fabriek heeft kunnen aanwerven, is een bijzon dere soort menschen die op hunne gemeente met slechte oogen aanzien worden die kruip dieren brengen weinig voordeel aan de H.H. en moeten hun verduiveld veel geld kosten, gezien de wijze waarop zij naar de fabriek wort den gebracht, en sommigen van hen in he- fabriek blijven slapen. Het is begrijpelijk dat werklieden die nog een beetje menschwaardig gevoel bezitten, weigeren om in zulke voor waarden het werk van de stakers te komen vervullen. Volgens de inlichtingen die wij vernomen hebben, zoo het Bestuur van het fabriek niet gansch 't akkoord zijn, met de verklaring door den voorzitter gedaan, in de zitting van den Ambtelijken Scheids- en Verzoeniningsraad van den 3 Juni, als zoo de firma Torley weige ren om nieuwe onderhandelingen aan te van gen. iDdien onzen zegman zijn verklaring juist is, dan zou weldra een nieuwe zitting kunnen gehouden worden van den Ambtelijken Scheid en Verzoeningsraad. Des aangaande hebben wij op de vraag van den H. Voorzitter geant woord steeds bereid te zijn, om de onderhan delingen voort te zetten, wanneer deze zouden plaats hebben om al de vragen van de werklie den te bespreken, en men rekening houdt van de bestaande overeenkomst in de Textielnij verheid. Toekomende week zullen wij daar over meer kunnen schrijven, en of de gezeg- dens juist waren die zijn ronde maken in som mige middens. Het is met genoegen dat de stakers sters vast stellen, dat de bevolking hunnen strijd zede lijk en geldelijk steunt. Dank hieraan werden de ratten weinig vriendelijk ontvangen, waar door zij het fabriek ontvluchten. Daarenboven wordt met de geldelijke steun der bevolking aan de meest nooddruftigste huisgezinnen een bijzondere hulp verleend. Tevens wordt van de omgehaalde gelden aan al de stakers-sters reeds meer onderstand verleend, dus hoe lan ger den strijd duurt, hoe meer stakersvergoe ding zij ontvangen. Dat is wat anders dan de bewering van de fronters die aankondigden, als zoo de staking na de kiezing van 3 Juni spoedig opgevouwen worden. Het is de eerste maal niet dat zij loensche voorspellingen doen, waarmede zij deze werkersbeweging trachten te bevuilen. Thans worden toebereidselen gemaakt om een flinke stuiver te vergaren, om met de ker- misweek aan aide stakers sters eene aangena me verrassing te bezorgen; daar zullen onze vrienden willen aan medehelpen, door elke ge legenheid te baat te nemen, en gelden in te za melen voor de stakers-sters van Torley, die met dank ontvangen worden op het bureel der vak bonden in het Lokaal Hand in Hand. De steungelden die ten laatste den Dinsdag ingebracht worden, verschijnen den volgenden Zondag in ons weekblad Recht en Vrijheid Voorde» Schildersgasfcn Maandag 1.1. is den Ambtelijken Scheids - en Verzoeningsraad vergaderd om de gevraagde loonsvermeerdering te bespreken. Deze werk lieden hebben twee opvolgende loonsverhoo- gingen bekomen, ieder van o 25 of o.5o fr. per uur. De Patroons beweerden niet meer te kun nen geven; anderzijds verdedigden de warklie- den afgevaardigden om de loonen nog te ver- hoogen, rekening houdende van de stijging der levensduurte, en dat de loonen van vóór den oorlog 25 0/0 te laag waren om aan de le vensbehoeften te voldoen. Ten slotte werd aangenomen dat de patroons zouden vergade ren om de gevraagde loonsvermeerdering te bespreken, en dat den raad a.s. week terug zal samenkomen om deze zaak verder te onder zoeken. Bij de Leder- en Vellenbewerkers Onze aangeslotene weten, dat we de Pa troons Vereeniging voorstelden onze overeen komst in dezen zin te herzien, dat we den duurtetoeslag zouden willen zien toegepast zijn, per sneden van 2o punten in plaats van 25 punten zooals dit heden het geval is. Dat we anderzijds vroegen om het basisloon der stik- sters te verhoogen, om zoodoende het gevaar niet op te loopen dat den stiel bijna, of in het geheel niet meer wordt aangeleerd. We vroegen daarover onmiddelijke bespre kingen. De patroons hebben doen opmerken dat de huidige overeenkomst voorziet, dat slechts nieuwe besprekingen moeten gehouden wor den vanaf 1 Juli 11. en dat er volgens hun oordeel geen reden bestond om dezen datum te vervroegen. We zijn terwijl we dit schrijven den i4 Juni reeds, en er is aan dan horizont van de patroons nog heelemaal niets te ont waren, die ons zou laten veronderstellen, dat ze ons den dag, uur en plaats zullen laten geworden om met de nieuwe besprekingen te beginnen, We doen van onzen kant het mogelijke om de zaak te bespoedigen. E. D. Bij de Brouwerijwepkliedlen. Allerlei Onze ingezette beweging om de toestanden der Brouwerij-werklieden te verbeteren, is reeds met zekeren uitslag bekróond gewor den. In de Brouwerij yan den heer De Blieck zijn de loonen van alle daghuurwer kers verhoogd geworden met 10 ten honderd. In de Brouwerij van den heer Van der Schueren, kwamen we tot weinig of geen resultaat. Beloofd werd er nochtans, de loo nen aan een herziening te onderwerpen. W'hadden eveneens een lang onderhoud met den heer Burny. De loonsregeling werd bij hem steeds gedaan tusschen hij zelfs en M. Van Schamelhout, beweerde M. Burny. Dit was een zaak dus die ons niet aanging. Wat de loonen aldaar zijn, zijn we niet te wete gekomen. In de Brouwerij van den heer De Gheest zijn de loonen verhoogd geworden met o,5ofr. per uur. Voegt daar nog bij dat voor de Chauffeurs en Voerders in de Brouwerij De Blieck, de loonen gaan van 21o tot 24o fr. in de week, wat eveneens niet te versmaden is, rekening houdende met wat betaald wordt in de an dere Brouwerijen alhier. Deze enkele regels bewijzen dat de reeds bekomen uitslag niet te onderschatten valt. Maar alles zou er veel beter uitzien. Moch ten de brouwersgasten eens en vooral het nut der Vakvereeniging gaan begrijpen? Mannen, die ons leest, helpt er aan meê, om ons vereeniging groot te maken. Het bestuur onzer afdeeling in zijn laatste zitting, besloot de moedige stakers van het huis Artois te Leuven geldelijk te steunen. We zonden reeds 2oo fr. Kameraad Lauwers schrijft ons Ik dank U voor Uwen schoonen steun voor de stakers van Leuven In een Brouwerij te Thieusies bekwam onze Centrale een loonsverhooging van 5o cm. per uur. Wat meebrengt dat het minste loon al daar betaald 4,50 fr. per uur bedraagt. Voor wanneer alhier Kameraad Lauwers laat me weten In Brussel gaan we vooruit. Te Koekelberg hebben wij 32.33, en 34 fr. per dag, plus lo fr. voor het eerste, 20 fr. voor het tweede en 3o fr. voor het derde kind. Komt daar nog bij 1 fr. per dag na lo jaren dienst, 2 fr. per dag na 2o jaren. De Voorschoot wordt door den baas ver schalt. (45 fr. stuk.) En verder in zijn schrijven voegt hij er aan toe Overal komen er veel leden bij. Geeft ons menschen van Aalst maar eens een goede schuddering, want ze verdienen het Deze laatste woorden zijn maar al te wel gepast om er meer Komentaat te moeten aan toevoegen. Voor wanneer komen de Bouwersgasten in groot getal tot ons 't Wordt meer dan tijd 1 E. D. Voop da stakers van ft fabriek Torley 75 Lijst. Overdracht 4.209.00 fr. Bombeek Leon 25,00. Gezongen door E. Van Belle ontvangen door St. De Wolf 5,00. Ge zongen bij W° Van der Poorten op de vergade ring der spaarders, door Van Hemden Celina 2o,!o. Gezongen door dezelfde 9,35. Gezongen voorde stakers door Jeanne Lievens bij Leon Rogghé in Z. A. B. 4,00. Rondgehaald door eenige vriendinnen 68,70. Voor de stakers De Reu Albert 7,75. Gezongen voor de stakers 14,oo. Emmanuel doet er bij omdat hij zoo goed kan zingen met den nacht l,oo. Lied ge zongen bij De Smedt Adolf Groenstraat door Snel Alois l l,oo. Gezongen bij denzelfden door Ceuppens Marguerite 10,00. Gezongen door Jaak V. d. A. en Cornand R. IC,00. Gezongen bij De Smedt Adolf door de bazin 13,o5. Ge zongen door Roggeman Louis bij Henri Sterck 20.00. Gezongen door H. V. d. Bossche op het huwelijksfeest van de dochter van Jef Radijs 23,oo. Ontvangen van de werklieden van het fabriek Tissage Teinturerie d'Alost 125,50. Op het huwelijksfeest van Emiel Breckpot gezongen door Jan Pril en rondgehaald door A. Breckpot 24,00. Den ouden citoyen doet er bij 6,00. Zijn broeder Gustaaf geelt nog 5,00. Adolf Van Wezemael geeft nog 5,00. A L. geeft ook 5,00. Omdat Gust Van Branteghem veel schellen vleesch opgeeten heeft geeft hij ook 5,oo. Zoon Alfons Breckpot peter van den ouden citoyen geeft ook 5,00. Omdat hij niet kan verdragen geeft hij ook 5,00. Omdat alle man kontent was van het strijdlied van Jan Pril geeft hij zelf nog 5,oo. De schrijver Albert Boeykens die den boek had mogen houden om alles op te schrijven geeft ook 5,00. Boeykens Gustaaf drukker 12,5o. Gits Jan 5,00.. Gezon gen door De Neef Jan bij de Neef in't Mees ken l,oo. Gezongen door Van Pamel Charles bij De Bruecker Frans 20.00. Bombeeck Leo pold 5,oo. Gezongen door Martha De Pauw bij We Lafon 12,00. Gezongen door Clothilde Van der Straeten bij L. Bellon 21,00. Gezongen door M. Plas en rondgehaald door Koote van Grammont lo,oo. Gezongen door Helene Frangois rondgehaald bij G. De Bruyn G,oo. Lied gezongen door Wa- steels Jozef S,oo. Gezongen door Frans Meert drie uren in den morgend 7,60. Gezongen door Frans Meert bij Wauters Leopold 21,00. Ge zongen door Madame Meert 13,00. M. Flips doet er bij 1,00. De Ridder Frans alles rondge haald door een oude Lustreerder J. V. d. Abee- le 1,00. Malvina geeft omdat Valery naar de Congo gaat 5,00. Gustje doet er 2,00 bij. Om hem laten zwart te maken geeft Maria 1,00. Omdat hij zoo goed kan grollen 1,00. Van Michel Louise nog 1,00. Omer 2,00. Adolphine l,oo. De chauffeur 1,00. DeW° van de congo- man 2,00. Haar moeder 1,00. Turken 1,00. Omdat hij zou weg blijven en rondgehaald door Edgard De Groot lo,oo. Gezongen door De Leeuw Sylvain 10,00. De Kreemschyter uit de Eilandstraat doet er bij 5,00. Rondgehaald door Jef De Moor 7,00. de rondhaalder doet er bij l,oo. Vader De Moor 1,00. Rumbaut Jozef doet er bij 3,00. Jozef Van Impe 1,00. Krom- kens doet er nog bij 2,00. Edgard l,oo, De Moor Jef l,oo. Een onbekende l,oo. Nog dien onbekende l,oo. De kaartenlegster l,oo. Omdat de manken zijn leesten te hard zijn o,5o Nog eens door De Moor Jozef l,oo. Vader De Moor l,oo. Jozef Van Impe doet er nog bij 5,00. Rumbaut Jozef 1,00. A. Hendrinckx 0,50. Omdat Julien Buys niet kan kroppen l,oo. Zijne vrouw doet er nog bij l,oo. Omdat de som zou compleet zijn geeft de kreemschijter uit de Eilandstraat nog 8,00. Rondgehaald op de koffietafel van JanJans- sens. Gezongen door J. Buys bij J. Van Cauwenbergh rondgehaald door E. Herreman 21,2o. Gezongen door J. Buyl bij De Bruyn en rondgehaald door Ernest 14,50. Gezongen door M. V. d. Bossche Dij De Bruyn 18,00. Gezon gen door de zelfden bij Alfred Steenhaut rond gehaald door E. Herreman 18,00. Gezongen door de zelfde bij De Smet rondgehaald door de zelfde 13,00. Van verkochte souchen Viscose 899,00. Filature du Canal 249,00. Siroopfabriek 5o,oo. Kapiteintjes 92,00. Schuermans l9o,oo. Borre- man Tragel 469.00. Te veel ontvangen van de souchen S5,S5. Souchen verkocht Jef Steenhaut 25,oo. De Bruyn Leopold 17,00. Van der Meersch E. 50,00. Volgt men voorbeeld een staatswerkman 4,00. Gezongen door Jan Van Beveren bij Louis Fonceé 9,oo. Gezongen bij Wantje Kuyper 2,00. De Bruyn doet er bij 2,00 Gezongen door Antoine Troch in 't Kelderken Geldhofstraat I5.00. Gezongen door Tantje Nette en moeder Trien op het feest bij Prosper Petit 15,00. Dans gedaan door Mie Tatjes en Staaf Van Cauter rondgehaald door F. Buyl 12,50. Gezongen door F. Buyl en rondgehaald door Fil De Craeker in de W. C. Jean Jaurès l8,oo. Gezongen en vertelt door Jaak Tombeur bij A. Schollaert 8,00. Gezongen door Pauwels Colette bij De Blaes J.B., rondgehaald door Pauwels Leonora 12,00. De bazin doet er bij 5,00. De Brabander Teof. 5,00. Lied gezongen door Arthur Régat in de W. C. Jan Volders 8,00. Gezongen bij Leon Bombeek 16,60. Gezongen door Petrus Luyckx bij Ph. Buys en rondgehaald door Irma Luyckx l7,oo. Gezongen door Felix Cammu bij Leon De Neef en rondgehaald lo,25. Gezongen door Keppens Edmond bij Julien Cammu lo,oo. Een oude Aalstenaar Brusselaar 5.00. Lamagie Gustaaf Martin en Gustaaf l.oo. Het lied An- seele gezongen door Frans De Smet in het lo kaal Zeshoek en rondgehaald door Frans Van Mol 17,40. Verkoop van souchen Tas Frans 33,00. Vinck Frans 25,00. Vinck Malvina 25,00 De Moor Jozef 25,00. Pots Florence 25,00. Ge zongen door Alfons Los bij Frans Vergeylen, Tragel 26,00. A. Vyverman 3.00. Souchenver- koop Schollaert 2,00. Souchenverkoop Bosman 7.00. Gezongen bij Cl. Coppens door Jean Hofman 17,35. Gezongen door Frans Claus bij Cl. Coppens 6.50. Gezongen door Vergeylen Julia 8,55. Totaalfr. a7o4.8o. Kermis Leeuwbrug Door toedoen van onze fameuze kloppers van gemeentebestuurders waren er allerhande ver makelijkheden op touw gezet om de kermis te Leeuwbrug doen te lukken, al de straten en plaatsen stonden vol kramen en barakken. Gelukkiglijk, dat het volk van Leeuwbrug voort kan zonder de inmenging van de dicta tors van geel en groen geel. De socios hebben natuurlijk hun plicht ge daan en meest iedereen zal moeten bekennen hebben dat zonder de roodjes het amen zou zijn met de Kermis. De groen gelen waren 's maandags nergens te bespeuren. Zaten ze dan toch zoo plat Reis Antwerpen 35o man gaan er mee. Vertrek om 7 u. 55. Intijds komen voor de plaats. Naar Aalst gaan we met volle geklop op Zondag 24 Juni met muziek en vaandels. Vertrek om 1 u. 38. Cinema-Bal Vanaf zondag 24 Juni, alle Zondagen groot Cinema-bal. Nieuwen orgel en nieuwen plancher. Op Zondag 24 Juni, huldigt de Vrouwen groep van hetN. S. te Aalst hare Vlag iD. Dit moet een dag wezen waarop alle Staats bedienden van Lede, met hunne vrouw moeten tegenwoordig zyn, om hulde te brengen aan onze Aalstersche vriendinnen en vrienden, en torzelvertyd aan de reactie toonen, dat de Staatsagenten eene groote macht vertegenwoordigen in het N. S. en ook toonen, dat wy eensgezind den strijd 7oeron, om verbetering in onzen toe stand. Daarom moet het ordewoord wezen op Zondag 24 Juni, allen naar Aalst Syndikalist. Nu en Vroeger Wanneer ik nog aan my ne kinderjaren denk en nu zie hoe alles toch veranderd is, en van dag tot dag nog verandert, dan denki ik dikwijls, ik ben honderd jaar te vroeg op de wereld gekomen om van het leven kun nen te genieten. Ik weet nog goed, toen ik zeven jaar was moest ik reeds om 6 uren 's morgens op staan om by onzen gebuur, een boerken de| koeiën gaan te wachten om eenen boter ham te krygen, waDt wy waren met vijl kinderen, waarvan ik de oudste was, en vader welke ook bij dit boerken werkte, verdiende in den winter zes stuivers en des zomers acht stuivers en de kost of 0,54 fr. in in den winter en 0,72 in den zomer, ik weet nog goed dat ik alleen zitten weenen heb voor een stuk brood en moeder het mij niet kon geven, omdat vader te weinig ver-I 1< diende. Myn broeder had geene blokken en n moeder ging toch met beschaamde kaken s< bjj den armmeester om een almoes, maar zy werd van Pontius naar Pilatus gestuurd, en als gansch de gemeente het wist, dan mocht zij een paar blokken koopen voor Sl mp broeder, nadat burgemeester, pastoor y en alle andere ryke menschen hunne toe- stemming gegeven hadden. Toen ik mijn n eerste communie deed dan had vader een j( stukje vleesch gekregen, en dan heb ik voor de eerste maal vleesch geëten. Mijn vader d ging met mij mede naar de fabriek om mo- S( gen te werken, ik wierd aanvaard aan 1 fr. per week, en daaavoor moest ik 's morgens v om 5 uren vertrekken tot 's avonds 8 uren, ,f en moeder zat te wachten tot ik des Zater- daags met mijnen frank naar huis kwam. q Maar na twee jaar op de fabriek gewerkt te hebben werd het kiezing, de patroon die g, een kristen was legde mij den avond voor de kiezing op aan mijn vader te zeggen, r( dat h(j voor de katholieken moest stemmen, of anders dat ik myn werk kwijt was, en vader was verplicht dit te doen. Zoo heb ik later op de fabriek zien vader de straat op- worpen, omdat zy achter do Socialistische Vlag geloopen hadden, en vele werklieden wierden ook voor dergelijk feit gebrood- - roofd. En niettegenstaande dit alles, hebben de werklieden zich losgerukt uit de han den der kasteelheeren, ze hebben syndi- katen gesticht, hunne mandatarissen naar de Kamers gestuurd, om wetten te maken die ons en onze kinderen beschermen van I de armoede en ellende en ons in onze oude dagen een pensioen te bezorgen, maar onze ouders hadden dit geluk niet. Daarom v-rienden, laat ons eens eenige jaren achteruit gaan, en denken wat onze ouders moeten strijden hebben, alle ut gevaren getrotseerd en waar wy nu de w, vruchten van plukken. ee Dit mogen wij niet vergeten en plicht L< gebied, dat werk voort te zetten en geen Bi oogen blik mag verloren gaan, want de reactie loert op al onze verworven rech ten. Zij tracht on te ontnemen zooveel zy kan, en het is aan ons dit te beletten en ons allen aan te sluiten in de Socialisti sche Partij, omdat deze alleen onze belan gen verdedigen. OMER. v0 N. B. Onze vrienden en kennissen kunnen van heden brood bekomen, alsook koeken in het Volkshuis, by De Stob- beleir. Wie wil lid worden van het Syndikaat of Ziekenbond, moet zich wenden tot Van Limbergen. Het is dus op 18* dezer dat het tweede be drijf der groote komedie hier ter gemeente zal afgespeeld worden. Een nieuw groot gedeelte der gemeente goederen zal aan de meest biedende ver kocht worden. De eenige nuttige, en andore prachtwer ken welke hier uitgevoerd worden slorpen geld op met hoopen, en de opcentiemen voor de belasting nog opdrijven is onmoge lijk daar zij het toppunt bereikt hebben. Ten allen pryze moeten deze goederen ver boven hunne waarde verkocht worden zooals reeds de pachten er van waren. Naar wy vernemen zijn de gepaste strooi- mannen terug aangeworven om het geld uit de zakken te jagen. Koopers, gedenkt wel dat het komedie spel is die hier gedurig gespeeld wordt en houdt de mannen wat in het oog die nog maals al de koopen voor hun zouden willen maar op tyds zwygen. De schrijvelaar van het geel-groen kamp is eindelijk eens uit zijn schelp gekomen. Na aan hunne doornuftige leiders een tyd lang het wierookvat toegezaaid te hebben om hun heldendaden te vieren (over de ke mels die zy schieten zwygen ze) vallen zy de socialisten van Welle aan. Reeds lang verwachten wy dat zy zouden voor do pinne komen met weerleggingen over wat wy reeds hun op den neus wreven. Maar in plaats van zulks op eene fraaie manier te doen, vallen zy uit als bezetenen. Zouden zy nu soms durven loochenen dat de demokraten-verbrander met zoon en schoondochter hier al de gunsten by de ge len wegkaapt Wat de vette brokken aangaat die de vosse boerenbeest en de kraaienden haan verdienen die rekening tullen zy best kun nen opmaken daar deze leden hunne opof fering nog steeds ten dienste van eenieder stollen aan den tarief waaraan zy hun be taalden. Maar maak u maar zoo razend niet, want wij biyven toch kalm. Wy verstaan wel dat al de pillen die u te slikken worden ge geven en de nagels met koppen die er ge smeed worden dikwyls hard om verteeren moeten zyn voor een platte maag. te; di! sp zie be ki: sp go en zij zo pe lei va

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2