VRAAGT OVERAL de H,0uwerij J. 1)E BL1ECK ZONEN P AL ACES Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Cinema Palaee Uit Ninove Uit Geeraardsbergen Dit ter Hand te Koop Schoon Woonhuis met Hof Belgische Brouwerij Goede Uitzetter voor hare Bieren Oisiertiai Moderne De Roman van een Tooneelspeler FRANS BOCQUÉ-BOOSS De Groote Succes-Film £3 fddergem Okegem. Burgershuis OOGZIEKTEN Uil ter Hand te Koop BELANGRIJKE vraagt in dezen omtrek op vaten en flesschen. VOOR HUWELIJKEN EN FEESTEN Dominique Heyvaert Moieudries 11, Iloogevesten, 5, Aalst De Meid van den Kolonel De Schipbreukelingen van de Swallow Belangrijk Bericht Sroot Superproduclie-Programma HUGÜETTE DUFXrOS ISC Heden allen naar Cinema t Moderne De Schoonste Filmen der Stad 1 en Al de leden van de ziekenbond nemen >nk goed nota van de lystder specialistenen diensturen in de Kliniek te Gent, onder de rubriek Denderleeuw in ons e. k. blad De groen-gelen of gewezen Daensisten nu verkochte flaminganten, leveren goed werk voor onze Ziekenbond. Zondag 1.1. verscheen hun armzalig ma nifest je. Waarachtig die jongens wanen zich nog in den goeden ouden tijd, als d'arboiders maar goedschiks Godswater over Godsak ker lieten loopen, maar die tijd is uit, 't ar beidende volk wilt vooruit, wilt zich zelve loswerken van alle bedelary, van alle ver nedering; dit is dan ook de werking van de socialistische ziekenbond. Door solidariteit maken we van ons Oke- gemsche werklieden vrijë menschen. Door do macht van honderd duizenden vroeters samen vereenigt in de machtige socialis tische nationale federatie van ziekenbon den, zyn we bestand tegen de grootste moeilijke tijdperken, 't Is wat ons werk jongens van Okegem voelen. Niet in een halfcentjesbond willen ze blijven, trots al den laster en geknoe zal men de socialisti sche gedachten in Okegem niet uitroeien. Kloeke vrije mannen spannen er hun beste krachten aaD. Dagelijks winnen we leden, dit zal brengen de volledige politieke ontsiaving der arbeidende bevolking van Okegem. De fronters maakten verleden Zondag goeië propaganda voor ons, we willen dan ook zoo eerlijk zijn hun te verzoeken ons de rekening van hun vuil manifestjete sturen. Dt Roode baanbrekers van Okegem. Cinema. Zaterdag 16 Zondag 17 Juni Doublepatte en Patachon in Is me dat 'n werk Groot lachsucces. Hoot Gibson in De onweerstaanbare Edouard De groote.succesfilm De Doodende Kus meer dan 3oo,ooo bezoekers gedurende 12 we ken te Brussel. Gansch Ninove zal dezen film willen zien. Het programma is volledigd met een buitengewone film Mijn weduwemet Leatrice Joy, Charles Ray enz. Buitengewoon 1 Buitengewoon 1 Toekomende week. Zaterdag 24 en Zondag 25 Juni. Twee groote filmen (De eeuwige stad) en (Royal.Palace). Bijzonder programma. Om voort te zeggen. De nieuwste, schoonste en beste filmen zijn voor den Volkscinema voorbehouden. S. M. Verbroedering. DE REDDING Doen alle partij genooten wel hun plicht tegenover de coöperatief De vraag wordt ons dikwijls gesteld, en wij moeten dan tot ons spijt antwoorden dat er nog zoovelen zijn, die zich goede socialist noemen, en die nog niet begrijpen van welk groot belang de samenwer king is voor de arbeiders. Wij moeten ook met spijt bestatigen dat er zelf vrienden zijn, die goede propagandisten zijn voor de syndikale en politieke beweging en toch onverschillig zijn aan de coöperatieve aktie. Deze vrienden zouden moeten begrijpen dat zonder onze coo peratie, zonder de lokalen De Redding de syndikale of politieke beweging geene uitbrei ding nemen kan in onze stad. Wij schreven reeds vroeger, dat wij met ge noegen bestatigden dat de verkoop in onzen winkel toenam, maar beter kan het nog, als elk zijn plicht doet. En hoeveel onmiddelijke vooraeelen verschaft onze coöperatief niet, zoo als onderstand bij ziekte, deel in de winst be nevens de waarborg van goede waren aan de matigste prijzen. Als men op 't einde jaar eens de berekening maakt, is zulks nog een somme tjevan beteekenis, dat zegt aan de huisvrouwen een vrouw, die het weet bij onderving omdat zij is Een getrouwe Samenwerkster. Uitslag Verkiezingen. De uitslag is voor 't kanton en bijzonderlijk voor de stad Ninove is meer dan bevredigend. Het is voor al onze propagandisten eene aan moediging om met vernieuwden moed die han den aan het werkte slaan. Zooals Nichels het i schreef in Recht en Vrijheid Zondag 1.1., de propaganda op den buiten moet georgani seerd worden, zonder de propaganda binnen te stad te vergeten. De kiezingen van 3 Juni bewijzen ons dat wij in de wetgevende verkie zingen toekomende jaar een schitterende uit slag kunnen bekomen. Ninove zal zeker het zijne bijbrengen er zal hier niets verwaarloosd worden om de propa ganda op een bestendige wijze te voeren. Er bestaan honderde propaganda-middelen. Elke partijgenoot kan helpeü. Onze tegenstrevers koesterden de grootste hoop dat de kiezingen van 8 Juni voor ons een nederlaag zouden zijn; het is voor hen eene davering van belang ge weest, voor ons was het wat wij verwachten mochten. Vrouwen, mannen van Ninove, als gij zult opgeroepen worden naar vergaderingen weest op post en dan is het zeker dat Ninove in I929 veel zal bijdragen om den triomf in ons arrondissement te verzekeren. Een Werkman. Voop ons Muziek. Ontvangen van onze kameraden bescherm- leden verblijvende in Detroit-Michigan de som van 1.79o fr. Ziehier den steunlijst. De Mol René, Van Rossem Alfons, V. d. Haegen Petnis, De Meyer Maurice. De Meyer Frans, De Ville Hippoliet, De Ville Arthur, Van Rossem Polydoor, De Coninck Emiel, Van den Berghe Alfons, Stichelmans Alfred, Van der Straeten Omer, Goessens Victor, Van Roy Eduard, Van den Berghe Albert. De Co- ster Louis, Roeland Frans, Dehenau Karei, De Ville Joseph, Dumst Frans, De Brabander Richard, Neerinckx Leon, De Dobbeleer Frans Van de Wiele Edmond, Van Londersele Theophiel, Uytendaele Victor, De Bolle Be- noit, N. 305, Van der Straeten Adolf, Van Rossem Omer, Seetens Daniël, Callebaudt Jan De Coster Frans, Coppens Leon, Van Opden- bosch Leon. In naam van gansch onze partij en bijzonder in naam onzer Socialistische Fanfare (De Voor wacht,) sturen wij langs dien weg onze hulde en dank aan onze kameraden beschermleden welke nog immer de socialistische Fanfare hunner geboortestad indachtig zijn en haar hierdoor toelaat op te klimmen tot den hoog- sten sport der kunstladder. Deze kameraden stellen een daad daar waar op geen enkel andere greep kan wijzen en welks voorbeeld nochtans door velen zou moe ten gevolgd worden. Het is om hun koene daad dat gansch de socialistische partij van Ninove zou fier op, hun is en het beste aan denken van hen allen altijd zal bewaren. Moe dig vooruit waarde kameraden, op den inge slagen weg dat is de vurige wensch van alle in Ninove achtergebleven Socialisten. Cinema Heden Zondag 17 en Maandag 18 Juni. Twee Bijzondere Filmen De Eeuwige Stad insceneering van A. N. Sandberg, die ook de film De Clown insceneerde. Als bijzonder ste vertolkster, Karina Bell, de bevallige ar tiste uit De Clown. Royal-Palace First-National Film. Prachtige tooneelen. De gekende artisten Billie Dove, Lioyd Huges, Lewis Stone, enz. Een prachtprogram ma. Ds Doodende Kus Woensdag 2o, Donderdag 21, Zaterdag 23 Jnni drie buitengewone vertooningen. De film De doodende Kus werd gedurende i2 weken vertoond voor meer dan 309-000 bezoekers. Het is een mee sterwerk. Het programma wordt volledigd met een P.D.C. Film Mijn Weduwe een superproductie met Leatrice Joy, Charles Ray, Phyllis Haver en David Butler. Dit is ook een band van waarde. Poiemkitte De geschiedenis van den Russischen pant serkruiser, in een film, vervaardigd op een tot hiertoe ongekende samenstelling. Potemkine Bij de Metaalbewerkers Voor de metaalbewerkers, werkzaam in de allumettennijverheid, is een loonsverhooging van 7 1/2 tot 17 1/2 0/0. De onderhandelingen worden voortgezet om dezelfde loonen te be komen, als deze betaald, in dezelfde nijverheid te Gent. Door het syndikaat is loonsverhooging ge vraagd bij M. Van Den Hauten, Constructeur; wij verhopen een gunstig gevolg. Ook de stoofmakers zouden eens moeten begrijpen dat het van hen zelf afhangt, om aan hun erbarmelijke toestand verbetering te bren gen. Als wij tot hiertoe niets konden bekomen, is het uit oorzaak der onverschilligheid der gasten die hunne makkers van goeden wil niet volgen. Allen zouden moeten begrijpen dat het plicht is hun gesyndikeerde makkers te ver voegen en dan zijn wij verzekerd verbetering in hunnen toestand te bekomen. In en met het syndikaat, bij en samen met ons moeten zij hunne eischen stellen. Kameraden, heden Zondag 17 Juni, om 10 ure voormiddag, houden wij algemeene verga dering. Gij moeter zijn, 't geld uwe belangen. Begrijpt uw plicht 1 Durant. Potemkine Z Recht en Vrijheid Hot bestuur van den Ziekenbond heeft bü algemeenheid het princiep aangenomen, het verplichtend abonnement Recht en Vrijheid in te voeren voor ieder gezin by den bond aangesloten. Het nut van dezen maatregel zoowel voor de leden zelf als voor den bond en de werkorsbeweging in 't algemeen zal grondig besproken worden in eene algemeene vergadering, dewelke kortelings zal samen geroepen worpen. Gezien het besluit, dat zal genomen wor den door de algemeene vergadering bindend wezen zal voor al deieden, dringen wij bij zonder aan opdat geen enkel lid, hoofd van oen gezin, op deze algemeene vergadering ontbreken zou Deze vergadering zal bij tyds aangekondigd worden. Potemkine de film waarover gesproken, geschreven wordt gansch de wereld door, zal deze maand nog in Volkscinema vertoond worden. Het zal een succes zijn. Dit programma zal aangevuld worden met een gansch nieuwen film, insgelijks van groote belangstelling. William Boyd de geliefkoosde artist uit De Boot,trekkers der Wolga verschijnt Zondag 24 en Maandag 25 Juni, in een groote film der Artistes Asso ciés Wapenbroeders Elk zal deze film willen zien, op hetzelfde programma een film met Reginald Denny. Verwacht Kinderzielen Kleine Verkoopster met Mary Picford, Eiland der Liefde groo- te fransche film. Het meesterwerk Opperste 1 Uur een film, door dewelke men geboeid en aangegrepen wordtin de hoogste mate. SYNDIKALE RUBRIEK Kleermakers Belangen Niettegenstaande 't goede seizoen en de groote winsten door de patroons verwezenlijkt konden de kleermakers tot hiertoe geene loonsverbetering bekomen. De kleermakers werkende voor de Soc. Coop. Palais de l'Industrie van Charleroi, hebben dank hun eendracht en de socialistische ge dachte der bestuurders, eene merkelijke loons verbetering bekomen. Zij ontvangen sedert 3 maanden reeds een premie van 5 franken per gemaakt stuk en een vaste vermeerdering van 5 frank voor de confectie en lü fr. voor het maatwerk. Dat kunnen de andere patroons ook kameraden kleermakers, maar uwe eendracht en getrouwheid aan uwe organisatie kunnen u slechts dit doen bekomen. Dus allen naar de algefneene vergadering, dewelke zal plaats hebben ZONDAG 17 JUNI, OM 3 URE NAMIDDAG, in het Volkshuis. Dat elk lid een ongesyndikeerde tracht mêe naar deze vergadering te leiden. In uwe orga nisatie makkers, ligt de redding. De leus moet zijn Qns syndikaat versterken om de macht tegen de patroons te vergrooten. Rust Roest Ten gevolge van het 2« Oost-Vlaamsche Gouwfeest, hetwelk hier in onze stad met zooveel by val plaats had, bestatigen wy met genoegen dat onze Turn-afdeeling veel kans heeft de vroegere bloei terug te kennen, en wij hopen, zelfs te zullen overtreffen. Reeds meer dan veertig nieuwe leden lieten zich inschryven, zoodat het getal mannelyke leden de honderd overschrijdt. Onverpoosd wordt door de onvermoei bare leiders en ook door onze jongens ge werkt om vooruit te gaan, wy bereiden ons voor tot deelname aan wedstryden, zelfs dit jaar nog. Aan menig feest zal Rust Roest deel nemen, on wy zyn vast beslo ten, zooals in 't verleden, menige prijs te veroveren en menige schaal of kuustvoor- werp zal onze groep als weloer weten mede te brengen. Ouders, die bezorgd zyt om de ontwikke ling uwer kinderen, laat hon lid worden van Rust Roest» in 't belang hunner licha melijke opleiding. Ook wordt ei in de groep gezorgd voor hunne opleiding tot bewuste arbeiders, tot mannen die in de toekomst 1 steeds in de bres zullen kunnen staan voor onze princiepen, voor ons ideaal. Zorgt er bijzonder voor, ouders, dat uwe kinderen regelmatig de herhalingen bijwo nen, want hunne afwezigheid brengt altyd onregelmatigheid te wego by de herhalin gen. Mot de welwillende hulp onzer partyge- nooten in 't algemeen en de jeugd in 't bij zonder moet en zal Rust Roest groeien en bloeien ten bate onzer party. Werken wy allen samen om te helpen aan het vormen eener gezonde jeugd, aan de geestelijke ontwikkeling, aan het verster ken der socialistische overtuiging by de jeugd, opdat wij met hoop, in onzejeugd- kringen de toekomst der party kunnen be groeten. HET BESTUUR. Wal ze dienen te weten. De leden van den Ziekenbond. Hierdoor worden onze leden verwittigd dat van 1 Juli 1928, de oude bons der Maat schappij voor hei jaar 1927 zonder waarde zullen zijn. De leden die zulke bons in het bezit hebben, kunnen deze by den bode of ten bureele 5 uitwisselen tot ton laat6te 3i Juni a. s. Deze ongeldig geworden bons zijn: Blauwe kleur waarde 3 fr. en gele kleur waarde 5 fr. met melding Goed vooreen bezoek ten huize. Wy vestigen de aandacht der leden er op, dat het voor bun gemak is en voor do regel matigheid van don dienst dat wy aandrin gen opdatzy, vooraleerden geneesheer te roepen, boDS zouden nemen. Groene kleur waarde 7 frank, voor het bezoek door den geneesheer ten huize des zieken. Gele kleur 5 fr. voor raadpleging in het kabinet des geneesheers. Deze bons zijn te bekomen by de boden en ten buroele 5. Specialiteiten De Federatie Aalst-Audenaarde heeft be sloten van nu af het leveren van specialitei ten niet meer toe te laten. Bijzondere gevallen zullen door het bu reel onderzocht worden, en door het bureel zal er dan besloten worden of de specialitei ten dienen afgeleverd. De heeren genees- heeron zullen eerstdaags verwittigd wor den, dat zy geene specialiteiten meer mogen voorschrijven. Do Uden worden dus ver zocht niet aan te dringen by de genoeshee- ren om specialiteiten te bekomeD, want de apotheker zal do specialiteiten niet mogen afleveren. Belangrijk voor de Zieke Leden Het bestuur van don Ziekenbond herin nert nogmaals er aan, dat van af de eerste dag der ziekte, het bureel dient verwittigd te woraeü, om eene ziekekaart te bekomen, slechts voor de dagen te beginnen van af de kennisgeving der ziekte wordt er vergoe ding uitbetaald. Bij genezing is het lid ver plicht persoonlijk zijne kaart binnen te brengen don dag vóór de werkherneming Het is van groot belang dat onze leden zich stipt naar deze voorschriften gedragen. De uitbetaling dor vergoeding geschiedt den Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot 4 i/2 ure, ten bureele 6. Potemkine Het Geschrijf van Geeraard Een jonge partijgenoot zendt ons een ver ontwaardigd schrijven ovof de gemeenheid in Geeraard verschenen. Wy zyn wel 't akkoord mot wat onze vriend schryft, maar zyn van oordeel dat de schry ver van het artikel in Geeraard al deze veront waardigicg niet waard is. Wy nemen ech ter de gelegenheid te baat om nogmaals de partygenooten te bedanken, die aan alle kleine jongens on aan alle vrouwelijke leden van do vreemde Turnkringen logementen eien hebben verschaft. Het Gouwfeest is een uiting van verbroedering geweest, en al het geschrijf, door spijt en nijd neerge- SODd, zal niets wegnemen van den by val, ot Gouwfeest te beurt gevallen. Potemkine S. M. Ver broedering. Een goede socialist doet al zyn aankoopen in de Coöperatief, omdat het zyn eigen in richting is, omdat hy weten moet dat de Samenwerking, een der beste middelen is om de economische macht der arbeidende klasse te vergrooten. Bijzonder de syndikalisten hebben voor plicht de coöperatie te steunen. Voetpaden Wy vernemen dat men in verschillende straten, de voetpaden in slechten staat zijnde, zou herstellen. Do eigenaars der aanpalende huizen zullen in tyds verwittigd worden, omdat zy verplicht zyn een zekere taks te betalen voor het vernieuwen der voetpaden. Het is in alle geval noodig, dat de voetpaden vernieuwd worden. Pot om kin e Omdat hij drie weken nadien in Sottegem is gearriveerd in plaats van te Geeraards- bergen o,5o. Zijn vrouw kan wel weten waarbij zulks komt o,5o. VOOR DE STAKERS VAN AALST. Gezongen door Gustaaf Van Lui, bij Gust Goossens (In de café) II,00. Schoon gelegen te Denderloouw, Wellestraat zich ta wenden tot Smekeni Henri alle dagen zichtbaar. Dokter O. CROMMELINCK, Oogapti maakt bekend, dat hy vanaf i Juni 1928, verhuist is van de Statiestraat, naar het Esplanadeplein, 16 (Begin der Esplanadestraat). gelegen te Krembodegem, Heuvel 43 b. Schrijven Aankondiging O.V. Agen- cie Duquesne, Brederodeatraat, 24, Gent. Menige trouwers en inrichters van feesten, vragen zich angstig af waar ze de geschikte en noodige plaats kunnen vinden. Bij Hoogstraat 40, is er alle dagen goede plaats schikbaar. De lekkerste spijzen en dranken zijn er te verkrijgen en aan de matigste prijzen. Oui venmaatschappij Gelijkheid voor Allen Zondag i Juli Monstervlucht uit DOURDAN. Omtrek i5 km. Afstand 182 1 km. 3500 fr. Gewaarborgd s Speciale Poele verdeeld als volgt 800 - 600 - 400 - 200 - 100 - 100 - 100 - '5 100 - 8 prijzen van 50 fr. en 28 prijzen van 25 tr. Bons zijn in omloop aan 5 fr Dag der inkorving 10 fr. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN. Aimé Gerits, Antwerpen, en Aurelia De Vos, Gasthuisstr. Alfons Van Snick, Vesten, en Gabriella De Lannoit, zelfdest. Romain Hooghuys, Statieplein, en Maria Ronsin, Ouden steenw. GEBOORTEN Roger Pauwels, Audenstr. Jozef V. D. Maelen, Gasthuisstr Lucienne Lion, Kolle- giestr. Hugonne Michiels; Lucienne Roman, Auden. PoortEmiel Verschaffel, Klooster- meersch Emma Cnudde, Gasthuisstr. OVERLIJDENS Honorine Pauwels S4 j. wed. Edouard Los- sez, Nieuwstr. Raphaïlde Snel, 66 j. onge huwd, Gentschestr. Sirijdpenttidg. Omdat Olivier in Baelegem van den trein is gestapt in plaats van te Geeraards- bergen o,5o. Dat zal nooit meer voorvallen heeft hij gezegd 0,50. 1 Schoolstraat, 2-4, AALST Sup0r-Prograinma vanaf Vrijdag tot I5 Zondag 18 Juni I928 Kinderen Toegelaten Hartroerend drama met LYA DE PUTTI SIDNEY CHAPLIN Maandag 11 Juni om 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. met MAUGEURITE DE LA. MOTTE en JOHN BOWERS. Voor het plaatsen van den eSectriek 't zij licht, kracht of bel inrichtingen, wondt U in volle vertrouwen tot het huis Gaeraardsbergscbestraat, 89, (Zoutstraatpoort) -AALST- 12 voor Vrijdag i5 en Zaterdag iö Juni, om 8 ure Zondag 17 Juni, om 5 en 8 ure Kinderen Niet Toegelaten

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3