Dat is ten minste Toepet hebben AALST. Voorde leerlingen van de 4e graad scholen. M. BASTIAENS Herinnering aan de leden van den Ziekenbond. Victor De Geyter HAND IK BAKD Kermis Kermis I Gevonden Balspel Hand in Hand Grooteu Tombola. Syadikale Rubriek. Erembodegem. Nieuwerkerken. We hadden gemeend dat de Fronters hunne opgeloopen klopping tijdens de kiezing voor de Werkrechtersraden van 3 Juni j. 1. zouden doodgezwegen hebben, ten einde het onmid- delijk hun leden niet te laten voelen dat ze op en top den berg atrollen, maar we hebben ons ten zeerste vergist 1 Inderdaad, na drie weken verloop, komen ze met een overzicht voor de pinne, die getuigt van gr...oote studie en vol bekwaamheids- smaak. Men voelt onmiddelijk dat het een ar gumentatie is, welke nog met iets meer dan metde ijzers is gehaald. Een hoopvol holklinkende-nietsbeduidende maar geweldige opgeschroefde stoeffersfrazen, waarin ze zich ten nemel wanen. Valt niet omver Ze gaan met een steramen- tal, proportioneel van de uitslag der verkiezing van 3 Juni j. 1., in de kiezing van 1929, er 2 man doorhalen 11?? Zouden we overdrijven, als we zeggen, dat men hiervoor maar 4 zinnen met een stuk peperkoek mag bezitten Het gewei lig oplaten van zeepbellen - de Fronters eigen ten einde enkele verdwaal den in hun politieken samengeraapten boedel te kunnen inlijven, schijnt niettegenstaande er nu een advokaat de gansche leiding in han den heeft geen de minste wijziging geno men te hebben. Deze die dan ook met een oprechte beoor deeling dergelijk geschrijf onder d'oogen zal gekregen hebben, zal er onvermijdelijk mede gelachen hebben. En hier komt nogmaals een echt vlaamsch spreeekwoord van pas Waar hét hart van vol is, loopt den mond van over. De duurluchte Fronters, schrijven eenvoudig dat de Socialisten de echte overwonnelingen vin dezen kiesstrijd zijn. Hm 1 Hm. De Socialisten hebben nevens de Katholieken 2 zetels veroverd en de Fron ters Welke nochtans vroeger een vertegen woordiger hadden, kregen er deze maal géén enkel door, want hun afgevaardigde der Be dienden schoot er ook zijn plaats bij in. Wie zijn hier dus de overwonnelingen VOORZEKER DE FRONTERS Wij socialisten behaalden 9053 stemmen en de Fronters 357o stemmen, en zouden dur ven beweren dat ze met de kiezing van 1929 er de 5® zetel zullen doorhalen Allo done, spot niet met met de menschen 1 Of denkt gij nu waarlijk dat het kiezerskorps nog dezelfde domme massa is van over 3o en meer jaren Uwen oproep heeren Fronters, om hardnek kig te propageeren gaat voorzeker een heel koud en onverschillig onthaal genieten, ver mits het in deze kiezing is uitgemaakt, dat het voor u geen avance meer is. Ten andere, u verraad uw eigen schrik, met te beweren dat wij socialisten u vreezen, en ten gevolge hiervan op u liedjes maken, u be spotten en lasteren. Uw wekelijksche doenwijze tegenover ons socialisten, geeft juist weer wat ge uw lezers tegenover ons wilt opdisschen. Geen enkel kolom in uwe bladen, of de so cialisten worden er in aangevallen, gelasterd en belogen, en dat verraad uw groote schrik voor het socialisme. Niets zal er nochtans baten, want de eindze ge weze aan ons, en dit nog wat vroeger als gij heeren Fronters wel denkt. Uwe opgeschroefde beschouwingen over de verkiezing voor de Werkrechtersraad, is dus enkel een geneesmiddel tegen de verslagen heid welke onder uwe leden is gekomen. Of het zal baten weten we niet, maar wat we wel weten is, dat de socialistische partij ander kat ten te geeselen heeft gehad tijdens haren strijd dan een handsvol misnoegde, gekamoefleerde klerikalen, hun verdeelerswerk in een klaar daglicht te stellen en ze voor goed over boord te werpen. A.B. De jongelui, die den 4" graad gevolgd hebben en die nog gedurende een jaarvoort willen studeeren om hun algemeen onder richt te volmaken worden in het 9° studie jaar van de Modelschool Karei Buis, te Brussel, toegelaten. De aanvragen staren, vóór 5 Juli, naar den Heer Bestuurder, llo, Maurice Lemon- nierlaan. Schapen van Openbare Werken, heeft een aar dige manier om de belangen van de stad te behartigen. In zijn EIGEN woning moet er een vloer gelegd worden. Ook in de woning van Alfons De Gendt, concierge in het Stadsmagazijn (dus in den eigendom van de stad) moet er ook een nieu wen vloer zijn. Inde privaatwoning van den Schepen M. Bastiaens wordt den vloer gelegd door •tadswarklieden. In de woning van M. De Gendt, wordt den vloer gelegd door een bezondere aan nemer. Wie lost dit raadsel op? Al de vrouwelijke leden die in trok zijn en in zwangeren toestand verkeereD moeten op liet laatste van de zevende maand hun trok komen opzeggen aan den secretaris. Ook al de leden die voor het pensioen uit leggen en die in de maand Juni verjaren moetenvoor den 15* van de volgende maand hun pensioen komen betalen. De werkende leden die hun pensioennum mer nog ni"t hebbeD, moetoD er op het bureel omkomen want er zijn nog te veel pensioenkaarten die binnen komen zonder nummer. Vestigt er goed uw aandacht op dat het nummer moet gesteld worden op uw een- zelvigheidskaart (boven het portret). Do Socretaris, FR. DE SMEDT. Onderrichtingen aan de Leden van den Ziekenbond Daar wij nog vele gevallen ondervinden die schadelijk zijn voor den bond, willen wij er uwe aandacht op vestigen, dat als wanneer er personen zijn die een ongeval hebben op het werk, zij in de eerste plaats den Dokter moe ten op de hoogte stellen van hun geval, opdat deze geen ticket zou aanvaarden van den Zie kenbond, alsook de medecijnen zijn op kosten an den patroon of van de assurantie. Zoodus geachte leden, tracht er goed uw aandacht op te vestigen, daar den Ziekenbond het reeds lastig genoeg heeft om aan zijn ver plichtingen jegens U te kunnen voldoen. Het Bestuur. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis d»r Mutualisten, Molendries, voor onze leden open. SAM. MAATSCHAPPIJ Moleudries, 11, Aalst Waar gaan we naartoe Naar het Volkshuis Hand in Hand, waar gij lekkere bieren, wijnen, enz. kunt bekomen aan gematigde prijzen. Waar gij den schoonsten Orchestrion van de Stad Aalst, met nieuwe aria's, zult kunnen hooren spelen. Waar gij goede zitplaatsen hebt. Allons kameraden, vergeet met Kermis uw lokaal niet. Het ordewoord moet zijn Ailen naar uw Volkshuis, Molendries, n. Ter Gelegenheid van Kermis zullen de winkels Molenstraat en Lede baan gesloten zijn als volgtMaandag namiddag, Dinsdag gansch den dag. Maandag zullen de broodvoerders voor twee dagen brood bestellen. Belangrijk Bericht Van heden af kan men bekomen Ma trassen, Kussens en Oorkussers, gevuld met Eerste Kwaliteit Windhaar, aan den prijs van 420,00 fr. Komt zien en gij zult kunnen oordeelen. Ingang vrij. Voor het Bestuur, L. Van Der Veken. in de Cinema Moderne Moleüdries, een DameDparaplui (Tampoux) een lederen Handschoen en een Kinderschoentje. Terug te bekomen in Hand in Hand Op Woensdag 11 Juli vangt de eerste Groote Lutte aan voor den Balwedstrijd naar 600 franken prijzen tusschen de drie eerst uitgeloten partyën Rap en Snel Moorselbaan, Viscose». Onder Ons Klottestraat. Woensdag 18 Juli Tweede Lutte tusschen Ongena», Bolleweg I. Bastiaens Koer Backaert. Houten Dorp Woensdag 25 Juli Derde Lutte tusschen Huylebroeck-Merckx Lion D'Or. Roggeman Bolleweg II. Steun geeft Moed Meuleschettestraat. Woensdag I Oogst Vierde Lutte tusschen Blok Borreman Marktkramers Drie Sleutelsstraat De lutten zullen telkens om 5 ure namid dag aanvangen. Alhoewel er door onze talrijke prapagan- disten en muziekanten goed gewerkt wordt om de loten van den tombola onzer Soc. Harmonie Arbeid en Kunst aan de man te brengen, willen we er heden hun byzon- dere aandacht op vestigen, tergelegea- heid van de Aalstersche Kermis. Het ligt in de zeden onzer Aalstersche be volking om bij onze [kermis familiebezoe kers t^ ontvangen en, dat zijn passende ge legenheden om - Loten te verkoopen. Men komt op zulke dagen bij vrienden en kennissen en wie zou er nalaten zich een paar loten te koopen als ze hem wordeD ge presenteerd Niemand Want de prachtige prijzen welke er mede te winnen zijn, zooals Een keuken, be staande uit tafel, zes stoelen, een kas en spiegel, dit alles in eik. twee velo's en tal rijke andere waardevolle prijzen, brengt eenieder tot neiging om zich de kans te wa gen. Te meer de spotprijs van 0,50 fr. per lot, ligt in ieders bereik om zich loten aan te schaffen. k Heb de overtuiging dat met de Kermis dagen duizende loten kunnen verkocht wor den. EEN VERKOüPER. Rond de Staking bij Torley De hoop die men in sommige middens koestorde, dat men weldra tot onderhande lingen zoo evergaan, schynt van geen leië dakje te loopen; dat werd in de zitting van den Ambtelijke Scheid- en Verzoeningsraad van Dinsdag j. 1. bewezen. Do wederzydsche vakbonden hebben hun ne toezegging gestuurd, doch de firma Tor ley heeft vaag geantwoord, dus niets be paald geschreven Daarom besloot de raad, dat de Heer Voorzitter pogingen zou aan wenden om de geweDSChte onderhandelin gen te kunnen aanknoopen. De toestand is onveranderd gebleven. Het fabriek sukkelt voort met een 8 tal onder kruipers, die zouden werken in de haspel werkplaats. Zooals de firma schreef aan den Verzoeningsraad, heoft de staking reeds menig verlies veroorzaakt deze zal nog vergrooten, wanneer de stakiog nog langer gaat voortduren. En volgens in den raad medegedeeld wordt, beginnen de nering- doeners de gevolgen van de staking te ge voelen dit bekommert den Ambtelijken Scheids- en Verzoeningsraad, van daar hunne poging om een einde aan de staking te zien komen. De werklieden zijn niet weerspannig,doch zij verlangen te werkon in dezelfde voor waarden on loonen betaald te worden, zoo als in d» andere Textielfabrieken; de werk lieden stellen dus redelijke vragen, en goyen bewijs van hunnen goeden wil, om een op lossing aan het geschil te brengeD, Het is verheugend om vast te stellen, dat de bevolking meer en meer de stakers steu nen. Ziet naar de steuniyst in dit blad, daar in zult Ge bemerken dat Vrijdag, Zaterdag en Zondag niet min dan 8,700 frank zeggende acht duizend zeven hon derd franken werden verzameld, met de verkoop van liedjes, bloemen en andere omgehaalde geldon. Dank aan dezen milden steun wordt deze week aan ieder staker-sters, een voornamen buitengewonen steun verleend. Wij kunnen aan onze en lezeressen verzekeren, dat allen ten zeerste tevreden zijD, over de schoone Kermis-csdeau dat zy ontvingen, en hoopeu voorts op de hulp van de bevolking te mogen rekenen zoolang de staking moet voo.t duren. Daarom, vragen wy aan al onze lezers, om gedurende de Kermisdagen van plezier, de stakers niette vergeten. Voor de Schidersgasten In den Ambtelijken Scheids- en Verzoe ningsraad, is Dinsdag 1. 1. het volgende akkoord getroffen Vanaf den 1 Juli, zal aan do Schilders- gasten eene nieuwe looDSvermeerdering toegekend worden van 0,15 fr. per uur, dus het loon gebracht worden van 4,15 fr. per uur. De patroons- on de werklieden-organisa- tieën, zullen vóór den lo Juli, aan den Ambtelijken Scheids en Verzoeningsraad hunne voorstellen overmaken, die mot deze gegevens een formuul zal opmaken, om een loons-kontrakt af te sluiten, tusschen de patroons- en de werklioden-vereeni- gingen. Tevens werd besloten, dat alle moge lijke betwistingen of geschillen, aan den raad zouden onderworpen worden. Voor de Schrijnwerkers en Meubelmakers Door de pogingen der Vakbondon hebben de patroons de volgende voorstellen ge daan om de loonen te vermeerderen Door de onvereenigdo patroons Vanaf den 18 Juni dus met terugwerkende kracht eene verhooging van o,lo fr. per uur. Den 2 Juni, eene tweede verhooging van o,lo fr. per uur en van den 3o Juli, nog eene derde verhooging van o,lo fr. per uur, waardoor de loonen gebracht worden op 4,80 fr. en 4,85 fr. per uur. Door devereenigde patroons: Vanaf den 2 Juli eene verhooging van o,lo fr. per uur; en eene tweede verhooging van 0,15 fr. van af de ie week van Oogst. Dit voorstel heeft de werklieden niet bevredigd By de firma Roos De Veylder zullen do loonen verhoogd worden met o,15 fr per uur van af den 2 Julien eene tweede ver hooging toegekend van o,15fr. per uur, van af den 30 Juli. De Firma Construction Industriel heeft door het optreden van onzen Bouw- wersbond, aan al zijne werkleden een derde loonsverhooging toegekend van o,i5 fr. per uur. Voor de stakers van 't fabriek Torley 7' Lijst. Overdracht I2.5l6.s5 fr. Gezongen door De Wolf Jan, in het Volks huis te Erembodegem 12,00. Gez. door Geys* sens bij Florent Moens aan 't Park 8,25. Gez. door Adeline Eylenbosch bij Jan Steenhautop het huwelijk van De Witte 25,00. Gez. bij de zelfden door dezelfde op het huwelijk vau De Bruyn De Smedt 23,00. Omdat Miel de markt kramer gewonnen heeft met kaatsen 1,50. Gez. door L. Brabant op het huwelijk van A. Steen- haut enVerbestel o. in H. in H. 23,00. Liedjes verkocht door Willems V. 22,00. Gez. op het huwelijk van Louise Schollaert en A. Boone 23,60. Gez. door Schollaert René 34,lo. Propa- gandakas Ziekenbond 500,00. Gez. door Frans Leemans bij JDe Bruyn 7,4o. Gez. bij Ernest Baert door Phil. Mortier 10,00. Gez. door Pros. Ottoy bij Omer Latour 5,oo. Gez. door De Schutter Aug. op het huwelijk van Amedée De Bruyn 44,00. Gez. door Trees Katjes op het huwelijk van A. De Bruyn 32,00. Gez. van Mij, onze Pol en Peken V. d. Velde, V. d. Biest Petrus Philips 25,75. Gez. door L. de Botvink bij Blaes J. B. i3,2o. Gez. door Sil vio De Pril bij Henri Buys il,lo. Gez. opliet huwelijk van Em. Sterck 36,30. Een toer door Stephaan De Wolf in den Nieuwen Belga 8,00 Gez. door Leont. Cornand en Burms Marcel bij Willo Petrus 20,2o. Alb. Gyselinck 5o,oo. Liedjes verkoop P. D. B. 5,00. Bosteels, Kapellekensbaan I90.50. Eolienne 36,2o. Viscose 831,25. De Saedeleer 57,00. Tissage Teinturerie d'Alost 57,50. Beeckman 6t,oo. Leclercq, Dekenfabriek 149,00. Scbuermans 214,42. Filature du Canal 511,60. Roos, Gee- rinckx, De Nayer 9i,oo. Kapiteintjes 17i,65. Georgie 171,55. Zwarten Hoek 634,95. Labor 51,5o. Onbekend 5,00. Ch. Vermeiren, Hofstade 2,5o. Atiastasie De Neef en hare dochter 10.00. Willems Val. 10,00. Gez. door Vergeylen Pros, bij Ad. De Neef 8,00. Liedjesverkoop Statie en Lokaal 4o 9o. Van der Cammen Odile (lied jes) 33,00. Gez. door J. Meert 10,00. Pier Slag- meulen 1,00. Omdat Meert grijs wordt l,oo. Gez. door J. Meert W.C. Jan Volders 18,5o. De Bazin i,5o bij. Gez. door Benoit D'Haese W. C. Jan Volders i2,oo. Gez. door Maria Van Cauwenbergh W. C. Jan Volders i7,oo. Gez. door den jongen van den Watertoren in de W. C. Jan Volders 18,00. Van Hemden St. doet ar bij ,00. Gez. zonder woorden bij R. De Groot van de Belga Spaarders ]6,5o. Gez. door St. Wauters 18,00. Leopold Bombeek 5,00. Gez. door den jongen van den Watertoren in liet Waterkasteel 28,00. Gez. bij We Wauters, Hoogstraat 8.15. Rimbaut L. (liedjes) 67.oo. Gez. door J. De Winne bij Van den Hende 7,5o. Gez. door De Bruyn Leop. 9,2o. Gez. bij Od. De Schrijver 8,60. Schollaert Gustaaf 35,00. Gez. door den groep van Leuven rondg. door E. De Groot 8,2o. Claessens Remy 2,00. Gez. door E. Van Cauter bij Gust. Schollaert lo.oo. Gez. in den Americain door Benoit D'Haese 65,oo. Gez. door Maes Michiel in het N. S. 11,70. Gez. door Willems V. bij de We V. D. Poorten 15 fr. Gez. door dezeliden bij Poliet Schoon 7,5o. Liedjesverkoop E. V.d. Meirsch 35,oo. Speec- kaert Leonore 73,00. Gez. door De Wael Maria en J ozef Kelder9 bij Karei Guns 3o,00. Ge speeld door Jef Katjes en Petrus De Coninck bij J. V. d. Bossche 18,70. Gez. door L. Van Cauwenbergh 10,9o. Beenhouwer Scherreveld- straat l,5o. Gez. door G. Bastiaens óp het banket bij Jef Katjes 21,00. Rondg. door L. De Botvink 14.00. Gez. door Mad. Stockman bij Cooman 25,00. Gez. door Victorine De Witte te Erembodegem i4,6o. Gez. door Ma ria De Decker in H. in H. 59.50. Gez. in H. in H. door Beeckman 26.oo. Gez. door Marcel in H. in H. 43,95. Omdat M. Pouelnog niet ge geven heeft bij V.d. Velde 5.00. Rondg. bij Speliers 14,00. Casino Statie 5.45. Zelfde 10.00 Gez. bij Frans Ernst in Appels 16.50. Gez. door Elodie De Smedt bij den Gendarm 6.50. Gez. door Des. De Smedt bij Jan Arys 19.60. Gez. door Livinus Meersman bij denzelfden 14.75. Gez. door De Smedt bij Louis Arijs I5.40 Gez. door den baas zelf 6.7o. Gez. door J. Ceu- pens bij Baptist Varkensmarkt 7.5o. Gez. door Fr. Van Vaerenbergb by Tas Leon 8.I5. Gez. door een makker van Mouceau in de Sport vriend Hoogstraat 77.lo. Gez. bij dezelfden door De Groot Edg. 17.0 Gez. door Benoit D'Haese bij Pier Slagmulder lo.So. Smekens Victor Lede 13.55. Van Fraien Armand 9.00. De vrouw Permentier doet er bij 5,00. Gez. door Maria De Decker 3o,5o. Gez. bij Georg. De Bruyn lo.oo. Gez. door de Leuvenaar E. Wierinckx 9,35. Rondg. in het klaverken bij Marie D'Hoei 25.00. Het laatste van Jan o.3o. Gegeven door Georges Desmedt. Vooruit gangstraat, 5, tot overwinning van de staking 5o,oo fr. Gez. bij Leop. Bellon door een onbe kende vriend 15,00. Gedanst door de schoon broeders Vicfor en Antoine Verbraekel bij de We Verbraekel 7,00. Verkoop van bloempjes Speeckaert Eleonore 50.00. De Winne Fl. 5o.oo. Van der Cammen Ödille J 00.00. Wuytens Paula 170,00. De Winne Florence lol,20. Vinck Malvina 105.00 Van Droogenbroeck Augusta en Bastiaens Le- opoldine 63.8o. Van der Meirsch Gustaaf iol,oo. Ringoir Felix i55,o5. Speeckaert Ele onore 1,00. Vinck Frans 242.00. De Troyer 171,00. Pauwels Colette 181.20. Speeckaert Eleonore 257,20. Schoon Hippolite 2oo,oo. Wauters Stephanie 90,00. Bosman Bertha 237.20. Tas Frans 292,75. Gez. door Van Der Meersch Benoit 13,oo. De gargon Stefaan De Wolf doet er bij 2,00. Gez. door Frans Beeck man bij Teodoor Beerens 6,00. Petrus den eenen arm legt er 1,00 bij. Gez. door denzelf den 7,oo. Warken de garqon legt er bij 1,00. Twee ballen verkocht aan de marktkramers 2.00. Gez. bij J. De Cock door Fr. Liebert 7,4o Gez door de jongens van den watertoren bij L. Van der Meersch 9,25. Gez bij dezelfden 8,35. Gez. bij J. Minotdoor Fr. De Meyer en Alfred Smekens 9,o5. Gez. bij denzelfden door Aug. De Neef 7,40. Gez. door Bosman Benoit in dezelfde café 6,25. Rondg. door Severien de Vetten i5,5o. Gez. bij Martin Van Geem door Robert Verbeiren 5,9o. Bij dezelfden door De Smedt Jan 4,65. Bij denzelfden door Alois Schollaert 5.50. Gezongen bij Ernest Baert door Van Pottel- bergh L. Brugge lo.oo. Gezongen bij Leon Bombeeck door Prosper De Gendt 9.00. Ge zongen door Van den Abeele bij F. Buys Julia, Eilandstraat 4,5o. Gezongen door Geor ges Steenhaut bij Buys Julia 6,00. Gezongen door J. De Moor bij Julia Buys 11,00. Gezongen door De Moor Jozef bij Julia Buys 7,00. Liedje gespeeld en rondgehaald door Van de Velde, in het Lindeken 9,00. Toeren gemaakt door Verbraekel Frans en rondgehaald door Ver- hofstadt, in de café Roubaix 8,15. Gezongen door Maria Aelbrecht, rondgehaald Joseph De Chossé bij Raymond De Neef 7,50. Gezongen door Frans Tas en gespeeld door Dumortier Leopold bij Alfons Callebaut I4.00. Gezongeu door Edmond Poepe. in de Driesleutelstraat 14,5o. Gezongen door F. De Schryver bij Ver geylen. Hoogevesten lo,oo. Vergeylen doet er bij 5,00.Gezongen door Vertongen Marie bij de weduwe Van den Bossche 20,00 Van Eeckhout Petrus 5,00. Geschamateerd door Domien bij De Brouwer Alfons 11,00. Boeykens Gustaaf 12,5o. Uit gezondheidsreden drink ik geene zware bieren meer, voor de stakers 5,00. De Buyl speelde voor de stakers bij Van der Sype 32,00. Gezongen door M. Coppens, bij A. De Smedt 14,55. Gezongen door Celina Van Hem den lokaal Huion, Vrouwengroep 38,70. Lied gez. door Payiken 16,3o. Omdat Ca- miel niet kan besturen 1,00. Omdat Camiel zat was o,5o. Omdat Slagmeulen zat is l,oo. 1 Omdat Camiel hun allemaal te slim is 2,00. Omdat den trein vertrok zonder Payiken 1,20. Gezongen door J. Arijs 6,00. Gegeven door j Petrus Casteur l,oo. Gegeven door G. De: Gentenaar l,oo. Gez. door denzelfden bij D. Bosman 3,60. Gez. door Repouille Jul. in den sportvriend Hoogstr. 11,05. Gez, door G. Boe lens bij Lucas V. d. Meersch 19,00. Gez. door Nestor Aelbrecht bij denzelfden 3,00. Gez. door denzelfden bij Fr. Buyl 5,00. Ernest Gits 2,00 Gez. door Adeline Eylenbosch op het feest van De Wolf Leopold gewonnen zilvere Eere metaal 20,00. De vrouw van Bombeeck doet er bij omdat hij toekomende jaar de goude medalie zou winnen 5,00. Een toer gedanst door Leopold zijn peter bij Oscar Deshomme 13,oo. Oscar Bombeek geeft ook 10,00. Gez. door Philippe Lebon op de soupé bij Marie Coen 2o,oo. De Brabanter Th. coiffeur 5,00. Gez. door Renilde Vonck vrouw Bombeeck in Hand in Hand te Erembodegem 12,2o. Gez. door Amandine De Blaes en Falie bij J. Cornand 12,55. Gez. door Schelck Jan 8,oo. Gez. door Van den Brempt Germaine bij De Waegeneer Gustaaf 12,15. Hare moeder Jean- nette doet er bij o,85. Gez. door Comelis Frans 17,oo. Gez. door Van den Brempt Ger maine bij Alfr. Steenhout 11,3o. Gez. door Louise Demiet 12,00. Hunne dochter Bertha doet er nog bij 1,00. Onleesbaar een zet Steenhout Alfred 7,00. Lokaal Kind. Schoc- kaert gez. een vriend van Monceau lo,oo. Ge zel Prosper De Bruyn 29,80. Gezel S. Lelong 20,00 Gez. door Polydoor Lievens bij Phile mon Buys il,oo. In het zelfde huis drie onbe kende 5 00. Gez. door Petrus De Beul bij Phi lemon Buys 9,2o. Rondg. door dezelfden bij den zelfden 5,00. Gez. door Martha bij Mau rits Janssens 9,45. De bazin doet er bij 0,55. Gez. bij W* Van Der Poorten 8,55. Totaal fr. 8.717,22. ERRATA. Gezongen de zwerver iu Hand in Hand door Benoit D'Haese 61,00 moet zijn 70,00. Vergeten te plaatsen twee zang door D'Haese en zijne dochter 61,00. Onze leden van onzen Ziekenbond, zyn zij reeds allen iu het Socialistisch Syndikaat Ik geloof het niet. Er zullen er nog een deel by de Katho lieken zijn, ook by de Fronters en by de Liberalen. Ik weet het, die menschen zijn het daar gewoon, ze zyn daar reeds zoo lan gen tijd en veranderen... dat komt er zoo moeilijk van. Doch zij zondigen voortdu rend tegen de arbeidersbeweging, hun ei gen welzyn. Hoe kan 'ne Katholiek,'ne Li beraal, 'ne Fronter uwe belangen oprecht en zooals 't moet verdedigen?? Zijn uwe bazen niet van 't zelfde kaliber Kunnen, of mogen, of durven uwe Sekretarissen optre den Neen, dit spreekt van zelf. Gemaakt nu reeds deel van onzen Ziekenbond, daar door gaaft Ge blyken van gehechtheid aan onze beweging. Toont nu ook eens, dat ge geheel en al wilt Socialist zyn, komt over1: Daar onze vereenigingen. Er zijn leden van onzen Propagandaclub, welke niet regelmatig betalen. Dat is eene nalatig heid, dat mag niet. Als ze naar de vergade ring niet kunnen komen, waarom zetten ze zich in regel niet by gepaste gelegenheid Draagt uwe bydrage naar het Volkshuis. Een goed lid mag niet ten achteren staan.l Geene achterblijvers meer Van onzen gemeenteraad en hooren wy geen woord. Wat doen ze daar? Nemen ze besluiten of beslissingen?.. Praten ze over 't weder of spreken ze van de koers?... Wie zegt het ons?? We hebben daar nu flinke jannen zitten, zulle. Zo zullen voorzeker bunnen kop niet breken met gr- meonteraadszaken, noch mot de belangen van hun kiezers. 'Nen demi drinken dat kunnen ze tolt best. Wat we zooal hooren dat de school lokalen ellendig zyn, niet onderhouden dat de straten hobbelig zyn met putten en dalen. Ja, en wat hooren we nog allemaal. We en kunnen het nu toch al in ons arm hoofd niet steken. Weet ge watwe zullen nota nemen van al wat niet gedaan is en moest gedaan worden, van al wat onze ge meenteraadsleden beloofden en niet vol brachten, en met de naaste verkiezingen, dan zullen we het aan de bevolking ken baar maken. ONZEN ZIEKENBOND gaat goed vooruitwij hebben een flink be-| stuur, dat regelmatig vergadert en de zakenj van den bond regelt. Zoo hadden we verleden Zaterdag opnieuwj bestuurszitting, met onzen vriend Nichels uitj Aalst, die ons heeft onderhouden over het nutj en de noodzakelijkheid der verspreiding van) het weekblad Rechten Vrijheid en de vrij-j willige stortingen voor het Ouderdomspen-j sioen. Daar we wer schen dat die beide punten be handeld worden door de leden, zoo is er een? ALGEMEEN VERGADERING belegd, op Zaterdag aanstaande 7 Juli, om 7 t/2 uren 's avonds, in 't gewoon lokaal, bij de Weduwe Van Boven, Kwalestraat. De gezellen Nichels en De Smedt Frans zul len aanwezig zijn.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2