Han al be Xeben van bet 1Roob Denveer DEN UITSTAP AALST. Aan de Inzikanten der Faofare Syndikale Rubriek Uit Lede Strijdmakkers, Bijzondere Algemeene Vergadering die heden Zondag moest plaats hebbeu naar Denderhautem is verschoven tot later. HULDEBETOON Victor De Geyter Balspel Hand in Hand Toupet, Tarlaf, Ambutie en Compagnie. Liefdadigheidswerk Soc. Jonge Wacht W. C. Vader Vergeylen Heden Zondag om to ure voormiddag, voor al de leden. DAGORDE De Groote Betooging on 5 Oogst te Brussel. Niemand mag dele maal afweiig zijn. Alf. Berghman. ■an onzen Jeugdigen Laureaat VICTOR DE SCHRYVER Zaterdag avond hebben wij onzen vriend en medelid, HECTOR DE SCHRYVER gehul digd, ter gelegenheid vxn zijne bekroning in de Stedelijke Muziekschool. De fanfare Hand in Hand waarvan hij deelmaakt, gaf aan zijne woning eene puike •erenade en gezel Nichels. onzen Volksverte genwoordiger overhandigde hem in naam der partij een schoone palm, en hield een korte toespraak tot hem en zijne moeder weduwe, waarin hij hem lof toezwaaide voor de eer die hij bewees, niet alleen aan zich zelf en zijne moeder, maar aan de gansche partij, waaraan hij zijne medewerking sinds lang verleent en wiens grootmaking hij betracht. Van familie, geburen en kennissen wierden er hem nu bloemen en geschenken overhan digd en natuurlijk, er wierd een lekker glaasje gedronken. 't Was er leutig, aangenaam en 't ware eene misdaad moesten wij vergeten te melden, dat de geburen hunne huizen hadden versierd en de straat zelf met bloemen was betooid. En nu vriend Hector, gedaan zooals Nichels u zegde ga voort, om nog meerdere lauweren te behalen, beoefen de kunst zooveel mogelijk en herinner u steeds, dat ge een werkerskind zijt, en hierom laat uwe werkbroeders en zus ters van uwe kunst genieten, blijft een trouw lid der fanfare en der partij. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. Pensioendiensft De personen per dag of per halven dag, voor rekening en in de woning van verschillige werkgevers werkzaam, moeten voortdurend een speciale stortingskaart in hun bezit hebben. Na elke werkaflevering plakt de werkgever op de stortingskaart een hjfrentzegel van de volgende waarde A. Nog niet gehuwde mannelijke verzeke ringsplichtigen van minder dan 18 jaren en vrouwelijke verzekeringsplichtigen a) Wanneer het gaat voor een werkafleve ring van een halven dag lo ctm. b) Wanneer het gaat voor een werkafleve ring van een dag 20 ctm. B. Andere verzekeringsplichtigen, meer dan 18 jaar a) Wanneer het gaat voor een werkafleve ring van een halven dag 20 ctm. b) Wanneer het gaat voor een werkafleve ring van een dag 4o ctm. 50 o/o van de waarde alzoo op de stortings kaart geplakte zegels zijn ten laste van de ver- zekeringsplichtige. Onder halven dag wordt verstaan, elke werkaflevering van 4 uur en minder, en vollen dag, van meer dan 4 uren. ZATERDAG 21 JULI, Algemeene Herha ling. ledereen weze op post, de reis zal besproken worden. ZONDAG 22 JULI, uitstap naar Dender hautem en Welle. Daar er met de stakers opge marcheerd wordt, mag er geen enkel muzikant ontbreken. Het Bestuur. Groots Prijskamp-Lutte 600 franken prijzon Woensdag 25 Juli Tweede Lutte tusschen Huylebroeck-Merckx Lion D'Or. - Roggeman Bolleweg 11. Steun geeft Moed Meuleschettestrattt. Woensdag I Oogat Derde Lutte tusschen - Blok Borreman Marktkramers - Drie Sleutelsstraat Donderdag 2 Oogst Vierde Lutte tusschen Rap en Snel Moortelba&n, Viscose». Onder Ons Klottestraat. De lutten zullen telkens om 5 ure namid dag aanvangen. Dat .iade ronkende Utol welke de Ued- Volkstem goeft aan een relaas over de samenstelling der kommissiën van (de Akademie en Muziekschool. Het scripta draait zich vooral af over de enkele regelen geschreven door onderge tekende. nopens de samenstelling der kommissie voor de MuziekschooJ, in «Voor uit» over enkele dagen. We hadden op zijn zachtst het aan de deur zetten der katholieke ellemcnten in deze kommissie gemeld en er is een spreek woord dat zegtWaar het hart van vol is loopt de mond van over. en die eeuwige waarheid ligt volledig besloten in het fana tiek gekrabbel van den ongekenden brood schrijver van De Volksstem Deze enk»le regelen moeten de schribend van - De Volksstem zoodanig in 't hart go troffen hebben, dat we straks gaan gelooven hier met iemand te doen te hebben, die sinds jaren in de Commissie der Muziekschool alléén en uitsluitelijk alléén uit toupet, tartuf en am butie ofte eigenbelang heeft gewerkt. Het heeft hem zoo geweldig op de zenuwen getrof fen dat hij op zeker oogenblik iets gelezen heeft die niet in Vooruitstond en gemeend heeft datgene, waar we nog nooit hebben aan gedacht, namentlijk: dat we een beroep doen op het paar katholieken die nog in de Commis sie zetelen, om onze leden mede te helpen om prachtig werk te verrichten I Glad mis jongen Ge rekent zonder de waard. We hebben géén of zullen géén beroep doen op het paar katholieken die er zetelen want we weten als het van hen moet komen! dat ze er nog heel rap zullen bijzijn om onze mannen met een kluitje in 't riet te zen den. Maar.... ze zijn nu ook van vandaag niet hé en.... dat dient ge te weten. Sprekende van onbekwaamheid, dat is een oud afgezaagd deuntje, welke de - ambutie mannen der Volksstem zelf niet meer geloo ven; ten andere de werken zijn er het spre kendste bewijs van. Iets weten we heel goed en dat is dat er kolossaal veel te doen is in de Muziekschool, en dat gerust de twee katholieken op wie De Volksstem een beroep doet om niet meer te gaan zetelen met Tartuf en Compagnie, het gegeven ordewoord mogen volgen, 't Werk zal wel gedaan worden. Maar dezen zullen er anders over denken, want de ambutie ofte eigenbelang zal hun meer waard zijn dan het domme pretentieuse ge- kladder van De Volksstem Weet ge dan niet Snul, dat er reeds een bede is gericht aan onze mannen om.... opslag van wedde? Daar zullen ze wel bekwaam voor zijn hé We zeggen schouderophalend over heel dien prietpraatLaat de hondjes maar blaffen, de karavaan gaat voorbij. 't Oogenblik om de eigenbelangers aan den schandpaal te spijkeren, zal wel komen. Den broodschrijver van «De Volksstem* zal er met wat te wachten, niets bij verliezen. A. B. Wjj ondergeteekendon brengen langs dezen weg, onzen hartelpen dank aan de Balspel Maatschappü Piast geve stigd by den heer Pr. Callebaut, Hout markt alhier, die met de zeer gewaar deerde medehulp van de Eendracht okaal, We B. De Vuyst, Houtmarkt, een eeks Liefdadigheids Balspelen hebben ingericht, ten voordeele der Reiskas onzer Stedelijke Weeskinderen, en het lefdadigheidswerk Weezentroost Wy waren zoo gelukkig reeds een 1» storting van 776,00 fr. in ontvangst te mogen nemen. Netto winst op het bal spel der Veteraans (Walen en Vlamin gen) van 35 Juni 1.1. Dezelfde spe Iers zul len elkaar, by beroepen spel, terug ont moeten op Maandag 13 Oogst a.s., om 5 ure 's namiddags, op de Houtmarkt. Wy brengen langs dezen weg nog, onzen openiyken dank aan al die goeie harten als Balspelers, Velokoérsman- nen, Geldinzamelaars by Waterfeesten, Optochten en Karnavalstoeten, enz enz. Dank, veel dank, aan al die Weezen- vrienden Door hunne opoffering by die groote liefdewerken, zullen onze weeskinderen jaarlyksoh 'n mooie en tevers leerzame reis kunnen maken. Ja ons Aalstersch volk draagtZijne Weezen 'n warme liefde toe dat béwyzen de talryke op brengsten der vele feesten ten hunne voordeele gegeven. De Heer zegene allen die er aan mee werken. De Oud-Weezen zeggen al die brave zielen hartelyk en rechtzinnig dank. Voor de - Gewezen-Weesjongens - Aalst De Secretaris, De Voorzitter, FR. TAS. IS. HALLAERT Dinsdag 34 Juli a. s., definitieve sluiting van de lijst der deelnemers aan de Feestelykheden te Brussel. Gelieve u aan te gaven by de leden der S. J. W. Allen op post weze het ordewoord. Op 5 Oogst moeten onze kreten in de hoofdstad dreunen. Lokaal V. Amant, Dendermondschestw. ALGEMEENE VERGADERING op Woensdag 25 Juli 1928. Dagorde 1. Reis naar Brussel op 5 Oogst. 2. Propaganda, blad Vooruit 3. Verscheidene. Gezien het belang der dagorde is ieders te genwoordigheid noodzakelijk. Er zal een lid van het Partijbestuur tegen woordig zijn. Rond de Staking bij Torley Dezen langdurigen strijd gaat onveranderd voort; niet het minste teeken vertoont zich om in korten tijd eene oplossing aan deze staking te brengen. De aangeboden t onderhandeling welke door de firma Torley werd afgewezen, heeft de staking op een dood punt gebracht, zoodat men langs beide zijde een afwachtende houding aangenomen heeft. Wellicht denken de Hoeren Bestuurders van Torley om door een langdurige staking de werklieden uit te putten, en zoo de werklieden te dwingen om den arbeid te hernemen aan de oude slechte voorwaarden. Indien de firma Torley zulke hoop moest koesteren, dan zullen zij zich mis rekenen, want ondanks de strijd 14 weken duurt, staan al de stakers-sters nog moedig en vol strijdlust zooals de eerste dag der staking. In de laatste dagen werden wij door sommige personen geraadpleegd over den toestand de zer staking. Die Heeren schenen niet te begrij pen waarom de firma Torley de onderhande ling afwees die hun aangeboden werd dooi den Ambtelijken Scheids en Verzoeningsraad. Of die Heeren ondervragers belangen hadden in de zaak van de firma Torley weten wij niet. Doch het zoo ons niet verwonderen, gezien die personen den indruk gaven met deze staking erg bekommerd te zijn. Maar voor ons was het een genoegen aan die menschen die buiten de beweging staan te kunnen zeggen, waarom de werklieden den arbeid staakten, en wat ge vraagd werdt aan de firma Torley. Onze lezers zullen vernomen hebben, dat de stakers sters van het goed weder gebruik ma ken, om intusschen eene wandeling te doen naar den buiten. Zoo waren zij verledene week naar Terjoden, Denderhautem en Welle ge gaan. In de twee laatste gemeenten wonen onderkruipers sters. Pas waren de wandelaars- sters daar of de gendarmen verschenen, en met zeven haasten werden nog één tal met den auto van het fabriek Torley naar Welle ge voerd, die moesten dienen om de stakers-sters den schrik om bet lijf te jagen. Natuurlijk zijn onze rijks weer wachters onverrichte zake terug mogen gaan. Het is de moeite waard om de vraag te stel len aan wie het aangaat, of de gendarmen die betaald wordeD met het geld van al de Belgen, moeten dienen voor 't plezier van enkele per sonen, om deftige menschen te achtervolgen. Maandag waren verbruikers in een herberg van St-Job gezeten. Op eens kwam een chef van de Politie daar binnen, hij vroeg de na men van die menschenen verplichtte hun mede te gaan caar het politiebureel;eenigen voldeden hieraan, anderen vraagden aan den chef of het verboden was daar een glasje te drinken en bleven rustig zitten. Volgens de inlichtingen die ons gegeven werden, had de Bestuurder van Torley aan de Commissaris van Politie getelefoneerd, dat personen doodsbedreigingen hadden geuit te gen anderen die zich aan het fabriek bevonden, en daarom de Commissaris de betichte perso nen naar het Politie bureel doen roepen heeft, om hen te onderhooren, waaruit gebleken is dat den Bestuurder van Torley die personen ten onrechte had beschuldigd, welke den heer Commissaris aan deze heer heeft doen opmer ken, dat hij in 't vervolg voorzichtiger moest zijn, om de menschen aan te klagen. Waarachtig die trotsche heeren denken, dat eenieder voor hen moet buigen, en op hunne bevelen in het gevang moeten opgesloten wor den. Het is spijtig voor hen dat den brandsta pel niet meer bestaat, om deze te roosteren die naar hunne pijpen niet willen dansen. Die bar- baarsche tijd is verre achter den rug en komt nooit meer weer. Het gebeurde teekent den gemoedstoestand van de heeren Bestuurders van Torley de bevolking zal er de noodige les weten uit te trekken, en meer dan ooit aan de zijde staan van de stakers-sters,die gedwon gen zijn om tegen die koppige heeren een lang durigen strijd te voeren, voor de verdediging van net brood hunner vrouwen en kinderen. Bij de Marmerbewerkers Op Maandag j3 Juli, om 5 t/a uren 's na middags, grijpt er eene Algemeene Vergade ring plaats in 't Volkshuis van Brussel, Zaal 30 zulks met het oog op de te veroveren 0,25 fr. welke gevraagd zijn om in toepassing te bren gen vanaf l Augustus. Niemand van de Aalste- naars welke in de hoofdstad hun brood verdie nen, mag op deze vergadering afwezig zijn. Het ordewoord moet wezen, allen naar de vergadering en tevens gezorgd dat ook de on- vereenigden op post wezen, ten einde hen te bewijzen, welk nut er is vereenigt te zijn. Aan de Loodgieters en Chauffffogeleggers Op Dinsdag 24 Juli e. k. om 7 uren 's avonds, worden alle Loodgieters en Chauffageleggers opgeroepen naar de Algemeene Vergadering, ten einde de kwestie der hongerloonen en in evenredigheid brengen der daghuur te bespre ken. Elk die in dees bedrijf werkzaam is heeft voor plicht hierop aanwezig te zijn. Metaalbewerkersbelangen Sinds verleden Maandag hebben we de Heeren Patroons Werktuigkundigen, Stoof- smeden, Loodgieters enz., verwittigd dat al de loonen hoeven te verhoogen met 5 0/0, zulks vanaf 30 Juli eerstkomende. De Metaalbewerkers in dienst der Textiel fabrieken of aanverwante vakken welke onder toepassing vallen van de loonovereenkomst genieten niet van deze verhooging. Bij de Voedingsbedienden Het is een gewoonte geworden van om het jaar, een algemeen overzicht te houden over den toestand derafdeeling der Voeding. Ten einde al onze leden in kennis te stellen met de werking der laatste weken, alsook om den financieëlen toestand der afdeeling, zal er op Zondag den 22 Juli, om 2 uren namiddag, in het lokaal Hand in Hand Molendries, 11, Aalst, een Algemeene Vergadering gehou den worden, met als DAGORDE 1. Zedelijkenen geldelijken toestand. 2. Verslag Nationaal Kongres. 3. Vermeerdering der vergoedingen. 4. Allerhande. Gezien de belangrijkheid der dagorde, reke nen we ten stelligste op de aanwezigheid van elkeen. Kameraden Deprez en Jorissen uit Antwer pen, zullen op de Vergadering aanwezig zijn. N. B. Op de vergadering zullen aan de aanwezigen 3o kostelooze reiscoupons worden uitgelot, om op 5 Oogst a. s. de reis naar Brussel meê te maken. STEUNLIJST Overdracht 80.444,27 fr. Gez. Lebon Philippe by E. Poepe Drie- sleuteistraat 12,25. gez. bü dezelfde lo,25. Soc. Vrouwenbond Aalst loo,oo. Nichels Alfred 5o,oo. gez. Caroline rondgehaald door Boontje by Buys Julien 11.00. gez. H. Visaert in den Watertoren bü langen Louis J4,oo. gez. Jaaksches by Tist op de Varkens markt 6,7o. De Neef L. lo,oo. gez. Mathilde De Moor by De Bruyn A. 6,55. gez. bü L. De Zutter door Jefkon Ruyssinck 4,25. Rondge haald op het huwelyk van Jeanne Gillos en Louis Van den Borght 65,15. Rondgehaald onder de familie Meert door S. Meert lo,2o. gez. Irma Van Holen rondgehaald door haar man bü W' Van den Bossche 11,00. Prosper De Sadeleer doet or bü 2o,oo. gez. De Winne Domien rondgehaald door hen zelf 4,00. gez. We Van den Bossche eo door haar rondge haald ll.oo. gez. De Winne Domien bü W* Van den Bossche 7,5o. Liedjes verkocht Scheurmans 195,05. Ea bor 24,oo. La Couverture 15o,5o. Zwarten- hoek 498,45. R. G. D. N. Pontstraat 100,90. St. Annabrug 369,35. L'EolieDno 49,60. La Georgie lo7,55. Kapeteintjes l6l,9o. Van der Cammen 53,85. De -Brujm 60,00. Imperial 7o,oo. Beeckman 81,75. Viscose 753,3o Bo- steels 64,oo. Fr. Tas 4,00. L. Rombaut75,oo Schperlinck l9,So A. De Neef en hare doch ter lo,00. Omdat al de bediende mün voor beeld zouden volgen K. 5,00. Leonio Frit 25.00. gez. Gabriel bü De Veylder7,oo. gez. ürbain Deprez bü V. d. Bergh 11.35. Fons legt er Mi o,65. g^z. onbokebd bü G. De Bruyn 8,35. Ómdat Mad. Meganck bureel- schry'fster der F. F. R. ons toe snauwt gaat werken 1,00. Stockt Emelio lo.oo. Mon de Botvink l,oo. Gust l,oo. Van deD Bossche Malvina3,oo. Van een Heken 1,00. Van een paar werklieden van de Tissage Teinturerie l4,oo. De Backer Jozef 2,00. Rondgehaald in de N. Maatschappü Hout zagerij te Erembodegem 48,15. gez. de Klok ken van Oorneville De Neef Romain 3,80. Door den ouden Botviök 3,7o. Bertha Rin- goir bü P. De Neef l,7o. gez. bij Th. Schol- laert door J. Van Essche 4,lo. Sis doet er by l,oo. gez. by Th. Schollaert door P. Breek- pot 3,35. Wantje Cuyper 2,00. Lebion Louis 1,00. Boeykens Gustaaf 12,60. gez. Oscar Van Geert bü Leon De Neef in 't moesken 6,65, gez. Leopold Van Hemden bü Frans De Jonghe 4,5o. gez. Frans Van den Bergh by Fr. Strikx 9,oo. Wauters Frans 5,00. gez. Domien De Schry'ver op het feest van Hector Do Schry'ver ?o,lo. Nog op het feest rondge haald 23,7o. gez. Schepene D. S. P. van Nieuwerkerken bü Ch. Amant 24,70. gez. Staaf De Kerpel van Ch. Amant 8,20. Ómdat J. Wastoelszy'ne muts afgedaan heeft bü Ch. Amant 9,00. Een toer door Bastiaens Benoit bü Camiel De Vriendt 8,lo. gez. R. De Ny's by' E. Do Brouwer 8,5o. gez. door den Burgemeester vaa den Bolleweg, gegeven door de lustige zwemmers l6,3o. gez. Pierlala bü H. Me ganck Driesleutelstraat IJ,00. gez. G. Do Zutter door De Beul Martin 17,00. gez. door Branteghem in 't Haantje bü Steenhaut 7,20 gez. by Julia Van Pottelbergh door Dobbe- laere rondgehaald door langen René l2,5o. Leop. Bombeeck 6,00. DiericbxJan 5,00. ges. door Victor Nichels 3,3o. gez. bü Bran teghem van Gent bü Jan Wellekens lo,5o. gez. Van Droogeubroeck by WVan Bovei 9,5o, Gez. Hofman en A. Bombeeck in den blo Borreman rondgehaald door Buys 37,55 Madam Limbaert doet er bü 5,00 omdat d zanger haar in 't slaap heeft gezongen, gex A. Van der Meersch en Cie by den lustiger boer 2o,oo. Den boer geeft nog l,oo. Rond gehaald by Adeline De Blaas 5,00. De spaar maatschappü gevestigd in het Violetjeheel met de hulp yan 't witteken Schelck en zjji zoon rondgehaald 22o,o5. Rondgehaali door Frank Emiel bü P Van den Borre lo,o< gez. by Leopold Bellon door drie maunei in hun hemd l^,oo. gez. een onbekende bi Leopold Bellon, August Buyl, Van Lierd Paula, Albert De Moor 14,00. gez. door vjj L. van den Dries aan den Waterkant 5,00 Van Leon l,oo. Remie l,oo. Louis l,oo. Óm dat Louis best kon zingen l.oo. Omdat Con stant zoo goed kon dansen l,oo. Omdat z\ de verraders bestryden twee zetten vai twee franken Yzerewegstraat 4,00. gez Verhulst door de lustigezwemmers in Ham in Hand a4,oo. gez. Frans Beeckman Drie sleutelstraat '7,00. Toeren gedaan door H. Vinck 11,lj. Op brengst der bus lokaal Lede 18,00. gez. t( Lede 11,Bo. gez. Olaus R. rondgehaald dooi papa Claus bü Cl. CoppeDS lo,3o. Omdat d< staking zou lukken geeft Prosken dei Erwteman 2,00. Omdat Pie, Jan Elisa Cop pens een kus gaf 5,00 Uit de muts van Sooi ken o,25. gez. August Schelck in de caf< Stalpaert 2o,2o. gez. Breckpot in 't Kanoi 6,25 gez. Maria Van Cauwenbergh rondge baaid door C. Parewy'ck in de W. Jai Volders 20,00. gez. bü Delkort Waterka steel 14,35. Voor het lukken van den strijd geeft Padevyn Jan 5,oo* gez. by Jef De Bruyn door Van Geit Oscar 4,7o. Bü den zelfden door Van Belle Frans 5,7p. gez. bü L. Pots door De Leeuw 7,4o. Ga speeld op hun benjo door De ConiDck P. DumortierL. Jozef Van don Broeck bü Jol Cauwenbergh lo,65. gez. Peeters Leontim bü Jef Van öauwenbergh 7,80 gez. door den president der maatschappü bü den zelfden baas 7,65. Nog een lied bü Jef Van Cauwen- berg J3,15. gez. Valery in het straatje Ver- spaille 5,oo. Baas l.oo. Toer gedaan dooi Frans Van Braekel bü Pr. Steenhaut 14,60, gez. door Wauters Viotorine bü Schollaert Gustaaf 12,55. gez. Jozef van Erpe rondge haald door Jef Wasteels by De Deyn lo,85. gez. J. Van den Broeck by" W* Van den Bos sche lo,oo. gez. Paelsterman rondgehaald door Kakelakie 12,5o. Totaal 4.216,20. Onze geachte lezers-ressen hebben verleden week in korte bewoordingen kunnen nagaan, op welke wijze de fronters ons socialisten be oordeelen, als we hen hun verraderswerk naar het hoofd slingeren. Herhaalde malen hebben wij er op gewezen dat niemand beter dan de fronters zichzelf kun nen bestoeffen. M. Cool lijdt soms aan zulken grootheids waanzin, dat hij zelfs durft beweren, dat al het geen reeds gedaan is op het gemeentehuis zijn werk is, M. Cool schijnt kort van geheugen te zijn en we zullen het dan ook een weinig op frisschen. Wie heeft destijds de vraag gedaan aan het gemeentebestuur om zich terug aan te sluiten bij het Nat. Crisisfonds De socialisten Wie verzette er zich het ergst tegen De fronters Wie vroeg de taks op de nieuwgebouwde werkmanswoningen niet te stellen De socia listen. Wie verklaarde er zich tegen De fronters I Wie keurde in het blad De Werkman de nieuwe bestratingen en de Elektriekleiding af, welke ze in den gemeenteraad zelf hadden ge stemd De fronters Zeg heeren fronters, wie komt gij voor den aap ^houden met dergelijke natte vingerpo- Denkt gij dan misschien met te gewagen van het debat met Finné uit Brussel, dat de bevol king van Lede uwe misdaden zal ver geten? Neen, heeren fronters, want de bevol king weet maar al te wel, dat ge troebel water visschers zijt, en waarvan nooit iets te verwachten is. Sprekende over een debat met den heer Finné, moet gij nochtans weten M. Cool, dat onze vriend Jozef Steenhaut, genoemde per soon eens toegelaten heeft op eene meeting hier te Lede om tegen te spreken, op voor waarde dat hij ook dien avond M. Finné mocht komen tegenspreken in het Vlaamsch Huis wat hem is toegestaan, en na dat M. Finné, op de socialistische meeting heeft te gengesproken, weigerde hij onze vriend Jef Steenhaut toe te laten te spreken op uwe mee ting. Dat waren echte kwajongensstreken en de heel naieve H. Finné, maakte er bij de aanwe zigen een aardig figuur. 't Volk van Lede, begint stilaan uw doen wijze naar waarde te schatten, want ze voelen maar al te wel, dat ge hier alléén in het poli tiek strijdperk staat om de werkende klasse te verdeelen. Intusschen blijven we een oog in 't zeil hou den, en kloppen op dezen die het verdienen. POLITIKUS. Er» wordt een beroep gedaan op de kameraden, om op 5 Augustus deel te nemen aan de feesten te Brussel. Lede moet ook zijn getal mannen leveren voor het arbei- dersverweer. de kameraden die willen deelne men, laten zich bij Van Limberg L. opschrijven ten laatste tot 29e Juli. Kolen kolen er zijn goede buiskolen te bekomen in het lo kaal aan 21,50 fr. de loo kilo Kameraden koopt uwe kolen in het volkshuis, daarmede zult gij uwe partij steunen.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2