De Perekwatie der Syndikale Vergoedingen In de Kamer Voor onze Reizende Werklieden ÜALST. Rijksmiddelbare Jongensschool Syndikale Rubriek Ouderdoms-Pensioenen HULDEBETOON Alaaudag bO Juli om 5 ure VRIEISüEIiï- T.VTT'B Balspel Hand in lland Wie doet er mee 2 Soc. Jonge Wacht BALLON-PIUJSKAMP Victor De Geyler door Jos. Bondas Sedert meerdere jaren spreekt iedereen over perekwatie, de eenen om le eischen, de ande ren om ze te verwerpen. Het woord dat niet nieuw is, heeft grooten bijval gehad, voor de uitstekende reden dat, gezien de prijzen in soms grootere mate dan de waardeverminde ring van den frank daalden, men moest trach ten de middelen te vinden om in de levens noodwendigheden te voorzien. Het index-nnmber bewijst ons dat alles wat wij koopen ongeveer acht maal meer kost dan wij in 1914 betaalden, en voor zekere zaken is het zelfs veel meer. Nochtans, indien alle< verduurd is, en indien men van oordeel is dat het onmogelijk is naar behooren te leven indien de inkomsten van vóórdien oorlog niet minstens met vermenig vuldigd worden en wij twijfelen er niet aan moet zulks waar zijn voor alles wat met de noodwendigheden van het maatschappelijk leven verband houdt. Laat ons dus zien hoe het met de vakorgani saties staat, gezien het over haar is, dat wij willen spreken. In 1914 schommelde het gemiddelde loon der werklieden tusschen 4 en 5 frank daags. De meeste vakbonden hadden reeds de me nigvuldige diensten ingevoerd en verleenden in 't algemeen in dit artikel zullen wij slechts de twee belangrijkste diensten behan delen 2 frank vergoeding in geval van on vrijwillige werkloosheid en 2 fr. 50 in geval van staking. Om heden de gelijke waarde dier vergoedin gen uit te keeren, zouden zij wederzijds op 16 en op 20 franken dienen vastgesteld. Is dit het geval Wij hebben vóór ons de tabel der bijdragen die do centralen ontvangen en van de vergoedingen die ze uit'.ieerec, tabel opgemaakt met het oog op het a. s. syndikaal kongres te onderwerpen verslag, en wij stellen vast dat geen enkele onzer organisaties werke lijk den vergoedingsvoet heeft geperekwateerd De werkloosheidsvergoedingen verschillen voor de leden van i* kategorie, die het tal rijkst zijn, van 8 tot 12 frank, de tusschen- komst van het Werkloozenfonds inbegrepen, en de stakingsvergoedingen van 10 tot 15 frank daags. Geven wij eenige voorbeelden betreffende de staking De Centrale der Voeding betaalt voor de twee eerste weken 10 frank daags en 12 frank van de derde week af die van bouw en Gemengde Vakken, de eerste week 12 frank daags, de tweede week 13 frank, en de derde week 14 tr; die der Boekbewerkers, van 6,50 fr. tot 15 fr. daags volgens de kategorie de Boekdrukkers- bond, van 7,50 fr. tot 15 frank de Centrale der Metaalbewerkers, do eerste week 10 frank, de tweede 11 frank, en de derde 12 frank die der Mijnwerkers en der Kasseiers, 8 frank daags; die der Steenbewerkers, van 4 tot 12 fr. volgens de kategorie die der Diamantbewer kers, 15 frank die der Tabakbewerkers, 5, 10 en 15 frank volgens de kategorie die dei- Transportarbeiders, 8 tot 12 frank daags. Aan deze vergoedingen dienen de onge lukkiglijk zeer geringe uitkeeringen ge voegd welke het meeste deel der organisaties als toeslag voor de echtgenoote en de kindereu verleenen. Het zijn de Centrale der Kleeding en der Hotelnijverheid die de hoogsto stakingsver goedingen voorzien zij beloopen wederzijds van 9 tot 18 frank daags en van 10 tot 20 frank volgens de kategorie. Het Nationaal Verbond der Goudsmeden en Juweliers int een bijdrage gelijk aan de waarde van een uur loon en verleent in geval van werkloosheid en staking vergoedingen die het derde van het dagloon bedragen. Over het algemeen zijn de toegekende ver goedingen ontoereikend en 't is niet noodig aan te dringen op het gevaar dat bestaat in het niet voldoende steunen van hen die door werk loosheid en staking getroffen worden. De werklooze die slechts een geringe dage- lijksche vergoeding ontvangt, die gedurende weken werkloos blijft, loopt gevaar spoedig gedemoraliseerd tc zijn, en is het niet te vree zen dat hij, door de ellende gedreven, bereid zou zijn gelijk waar werk te aanvaarden, voor gelijk welk werk en aan gelijk welke voor waarden De werklooze is een gemakkelijke prooi voor het patronaat, dat slechts op 't oog heeft de loonen to verlagen en den arbeidsduur te verlengen. De staker die niet zeker is groote vergoedin gen te ontvangen, bevindt zich juist inden zelfden toestand als de werkman, met nog deze bezwarende omstandigheid, dat de verlaten fabriek de aanlokkende aanbiedingen verme nigvuldigt, en voor geen drukkings- noch be dreigingsmiddel terugdeinst om dezen die strij den er toe te brengen de gemeenschappelijke zaak te verwaarloozen 1 Deze gevaren dienen dus vermeden, en de heraanpassing der vergoedingen zalergedeel telijk toe bijdragen, want indien er. om den weerstand der patroon^ te overwinnen, iets anders dan geld noodig is, is het tot op heden nog niet bewezen dat er zonder geldmiddelen zegevierend tegen het patronaat kan gestreden worden. ledereen gaat daarover akkoord, doch werpt opdat, om de vergoedingen heraan te passen, dit eerst met de bijdragen moet geschieden en dat deze heraanpassing niet naar behooren zou kunnen geschieden zonder dat al de loonen voorafgaandelijk aangepast zijn 1 Wij zijn geen voorstanders van dit stelsel, dat ons den fa- meuzen - cercle vicieux - herinnert, waarop het patronaat zich beriep dat weigerde de loo nen te vermeerderen om de levensduurte niet te open stijgen, doch intusschen verhoogden alle prijzen en de ellende der arbeiders verer gerde I Voor het onderhavig vraagstuk zou men zich evengoed kunnen afvragen, of de bijdragen laag blijven omdat de loonen laag zijn. ofwel de loonen niet beneden het noodzakelijke peil blijven omdat de syndikale bijdragen ontoe reikend zijn om de organisaties de noodwen dige aktiemiddelen te verschaffen Over dit onderwerp zou lang kunnen bedild worden, te meer daar, bij het raadplegen der tabel van de bijdragen en de vergoedingen, vaslgesteld wordt dat de aan de leden gevraag de bijdragen in vele syndikaten niet zeven maal die van voorden oorlog bereiken, terwijl de voordeelen van verschillenden aard veel talrijker zijn 1 Het aantal diensten vermeerdert, wat niet als een euvel kan aangerekend worden, doch men zou het voornaamste voor het onderge schikte niet mogen verwaarloozen, en de werkloosheids- en stakingskassen, b. v., opof feren ten gunste van voordeelen die minder stronken met den geest die onze organisaties moet beheerschen. Anderzijds meenen wij, dat het voor geheel de beweging van het grootste nut zou zijn in dien in de verplichtingen die den leden worden opgelegd en in de voordeelen die hun verleend worden wat meer eenvormigheid werd ge bracht. Wij weten wel dat al de Centralen niet de zelfde diensten bezitten, dat zij alle niet de zelfde risiko's loopen en niet in de zelfde mate, doch het meeste deel. en in alle gevallen de belangrijkste, gaan op weinig na aan hetzelfde euvel mank, en in die voorwaarden is een ze ker werk van eenvormigmaking zeer wel mogelijk. Zullen wij aanhoord worden Zal men zich de noodige inspanning getroosten om de bij drage te perekwateeren en de werkloozen en de stakers vergoedingen te verzekeren die hun toelaten te weerstaan aan de uitdagingen voor verslechting der arbeidsvoorwaarden en voor verraadpleging, en die in geen geval lager zouden moeten zijn dan de hooger aangehaalde cijfers? Wij durven het vast hopen, want wij hebben altijd vertrouwen gehad in het gezond verstand der vooraanstaanden van ODze vakorganisaties. Vraag gericht aan den Heer Minister van Spoorwegen P. T. T. Z. L. door Volksverte genwoordiger DE BRUYV Prosper. De treinregeling op hat baanvak Brussel- Aalst met vertakkingen Denderleeuw Geer aardsbergen en Denderleeuw Sottegem, komt in den laatsten tijd nog merkelijk verbeterd te worden. Wat echter nog te wenschen overlaat is de aansluiting te Denderleeuw tusschen de trei nen der lijn Denderleeuw-Geeraardsbergen en Denderleeuw-Brussel. De reizigers en de werklieden dringen ten zeerste aan op de volgende verbeteringen lu) aansluiting tusschen 2671 en 2827. 2') 2818 en 2618. 3e trein 2680 zou dienen vertraagd te worden uit Denderleeuw tot 18 u. 4e) trein J820 zou Geeraardsbergen moeten bedienen. Aldus zouden al do bestaande treinen beter benuttigd worden. Mag ik ten zeerste aandringen op een spoedig onderzoek. Vraag gericht aan den Heer Minister van Spoorwegen P. T. T. Z. L. door Volksverte genwoordiger DE BRUYN Prosper. Verscheidene werklieden uit de streek Nino ve Geeraardsbergen, arbeiden in de steengroe ven van Quenast. Ze vertrekken dagelijks met trein 1802-2409 en keeren terug uit Ouenast om 17 u. 20 met trein 2448. Deze komt in Rognon aaii om 17 u. 39 en geeft er aansluiting om 17 u. 46 aan treiu 1803 dewelke om 18 u. 31 in Geeraardsbergen aankomt. Daar bestaat slechts aansluiting naar Ninove Denderleeuw om 19 u. 49. De betrokken werklieden zouden den acht baren Heer Minister zeer dankbaar zijn, kon er in Rognon aansluiting gebeuren met trein 1885 dewelke zou moeten stilhouden Aldus zouden in Geeraardsbergen deze arbeiders trein 2609 naar Denderleeuw kunnen nemen en alle da gen hunne afwezigheid, welke thans tot 16 u. bedraagt, minstens met anderhalf uur vermin deren. Door tusschenkomst van Volksvertegen woordiger De Bruyn, is er thans eene nieuwe trein ingelegd tusschen Sottegem en Etterbeek en omgekeerd. De aansluiting in Denderleeuw tusschen de treinen die om 17,0 u. en 17,11 u. in Brussel- Groendreef vertrekken is terug in voege. Van af 7 Oktober, zal er een trein van Schaarbeek vertrekken. Aldus zullen arbeiders voortaan treinen hebben naar en van Brussel-Zuid, Etterbeek, Schaarbeek en aldus heel de Brusselsche omge ving kunnen bereiken zonder treinkosten. Ocze vrienden van Lede, die door ons toe doen reeds de stilstauden bekwamen van 3009, 3034 en 3O03 bekomen met 7 Oktober volledig voldoening. Er zal inderdaad een nieuwe trein worden ingericht, met stilstand te Lede die uit Brus sel-Noord om 17,i8u. zal vertrekken. Trein 3055 wordt geplaatst om 17,50 u. en zal ook te Lede stilhouden. Een heele hoop veranderingen, met gemak kelijker aansluitingen te Denderleeuw voor de lijn van Ninove liggen nog ter studie. DE BRUYN. De Burgemeester maakt bekend dat de uit betalingen van het 3« kwartaal 1928, zullen plaats hebben ten Stadhuize (Trouwzaal) op de hieronder vermelde dagen, telkens "van 2 tot 3 112 ure namiddag. Donderdag 2 Oogst van 1000 tot 650o0 Vrijdag 3 Oogst van 05OOI tot 90000 Opgelet. De ouderlingen die aan den heer Ontvanger der Belastingen een briefje lieten geworden 0111 ten huize betaald te worden, moeten naar het Stadhuis niet komen. Het geld zal door den Brievenbesteller ten huize gebracht worden. Pensioenboekjes van overledene pensioen enieters, moeten onmiddelijk op het bureel er pensioenen afgegeven worden. Zaterdag 4 Oogst, om 8 ure 's avonds, geeft onze Harmonie Arbeid en Kunsteen SERENADE aan het huis van onzen Laureaut, DE WOLF LEOPOLD, Felix De llertstraat, 45, (Ajuin straat) als Huldeblijk, voor zijn prachtige uit slag in de Stedelijke Muziekschool, waar hij de Zilveren Medalie heeft veroverd. Alle parlijgenooten wezen op post 1 GROOTE in den hof Hand in Hand, tusschen Bedienden Hand in Hand Aalst en Bedienden Geeraardsbergen. Ingang Kosteloos. Gi*3tote Prijstk?mp>Luite 600 frastken prijzen Woensdag i Oogst Derde Lutto tusschen Blok Borreraan Marktkramers Drie Sleutelsstraat Donderdag 2 Ooyst Vierde Lutte tusschen Rap en Snel Moorselbaat), Viscose». Onder Ons Klottestraat. Do lutteo zullen telkens om 5 ure namid dag aanvangen. Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.00. Dinsdag, b^Iangrijko algemeene Vergado ring, om 7 1/2 ure (zeer stipt), in Hand in Hand Ter Gelegenhoid van do Watertoren-Kermis Grooten ingericht door deMekauische Meubelfabriek Camille Rombaut-Jouret MAANSTRAAT Ten voordeele der Aalstersche WEEZEN Zaterdag 28, Zondag 29 en Maandag 3o Juli Zondag om 3 ure namiddag, Opstijging vanlOGrcoto Luchtballons, voorzien van de Nationale vlag, terzeivertijd vertrekken do 100 eerste ingeschrevenen, daarna gelei delijk opstijgen van 7oo volgende Ballons. Talrijke prijzen oener gezamenlijke waar de van 750 frank. l°prys voor kinderen Etui volledig hof- garnituur, tafel, bank en 2 stoelen, waarde loo fr. i* prijs voor volwassene: een porte-man- teau iu eik, waarde i75 fr. Verders talrijke schoono prijzen uitge stald, Maanstraat, 4o* Groot on klein brengen die dagen een be zoek aan de Watortorenkermis. Maandag sluiten der Kermis, om 8 ure, Kloefkens-Bal rond de Watertoren. EX ATIIEXEUM AFDEEL1XK Schooljaar 1927-23 Hebben don eersten prijs behaald voor het dagelijks werk en de wedstrijden Voorbereidende Afdeeling 5° Studiejaar, a. Schollaert Emiel b. Carael Pierre c. Niet toegekend 6e Studiejaar, a. Van Hauwe Albert b. Delllache Prosper c. Meuleman Jozef d. Collyns Benoit e. Schollaert Omer Middelbare Afdeeling i* Studiejaar, a. Penneman Arthur b. De Tangh I-eopold c. Sonck Albert 2" Studiejaar, a. Maes August b. Claessens André 3* Studiejaar, Franqois Omer Atheneum Afdeeling C* Latijnsch, Van Hoorick Albert 5e Grieksch Latijnsch, Van Oost Frans ■r Nullens Marcel 4e Wiskunde. Bogaert Karei 3e Wetenschappelijke, De Coen Roger 3* Handelsklasse, Schockaert Omer 2" Wetenschappelijke, Boel Alfons ie Wetenschappelijke, Huylebroeck Dom. Einddiploma's van Middelbare Studiën van den 1" Graad A. 3e Studiejaar Met grootste vruchtFranqois Omer, Aalst Met groote vrucht Ceymeulen Cam., Premereur Georg Burst Van Medegael Alfr., Wieze Met vruchtBeeckman Rom., Moorsel De Clerck Gust., Burst De Pril Henri, Meire Michiels Felix, Nieuwerkerken Neirinkx August, Aalst Reychler Henri, Herdersem Uyttersprot Clement, Aalst Van Langenhove Gaiton, Aalst B. 4' Grieksch-Latijnsche Met grootste vruchtNullens Marcel, Aalst Met groote vruchtMeert Nestor, Aalst Van den Bvande Willy, Aalst C. 4e Latijnsch-Wiskundige Met gr. vruchtBogaert Karei, Bambrugge Met vruchtDe Gols Robert, Erembodegem Einddiploma's van volledige Middelbare Studiën (Wetensch. Afd.) Met groote vruchtHuylebroeck Dom. Aalst Bogaert J^rans, Erpe Thienpont Frans, Aalst Met vruchtDe Koninck Emiel, Aalst De Muyter Philemon, Meire Merckx Armand, Denderleeuw Van Mol Frans, Aalst N.B. De namen zijnalphabetisch gerangschikt. ZIEKENBOND Heden Zondag is da Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. bij de Voedingsarbeiders Zondag j. 1. had de aangekondigde alge meene vergadering plaats. De Voorzitter opende voor een veel te weinig bijgewoon de de vergadering. Makker Deprez droeg het zedelijk verslag voor. Wijst op de meeste gebreken welke nog steeds in onze organisatie bestaan. Hij meldt wat werk is gedaan geworden om bij de Brouwers verbetering iu de arbeidsvoor waarden te komen. Vraagt de medehulp der aanwezigen om mede te helpen onze organisatie te versterken, wat voor ons de beste waarborgen zouden daarstollen om onzen toestand te verbeteren. Makker Lauwers uit Brussel is verheugd over 't gene is kunoen gedaan worden. Verder moet die weg bewandeld worden. Hij geeft een landelijk overzicht. Overal wordt gewerkt aan de verbetering der ar beidsvoorwaarden. Aalst mag in dezen strijd niet ten achter blijven. Een makker toont goede middels aan voor depropagande voor onzen bond. Makker Deprez geeft nog verslag over de geldelijken toestand onzer afdeeling. Beide verslagen worden aangenomen. Daarna wordt er gehandeld over de ver hooging van bijdragen. De noodzakelijkheid werd door iedereen herkend en dan ook al gemeen aangenomen. (Het blijft dus wel verstaan dat vanaf de 1 Oogst de kleinste bijdragen worden a,5o fr. en 2,75 fr. Men gelieve er goed rekening* van te houden en dus die kleine vermeerdering bij het ge wone voegen. Aldus zal den bode geen moielijkheden ontmoeten.) Een oproep wordt nog gedaan om talrijk naar Brussel te trekken op 5 Oogst aan staande en de vergadering sluit. E. D. Ssj *3e LederbewèPkers Zandag j.l. had alhier oen Gewestelijk Kongros piaats van onze verschillende af- deolingon Door kameraad Doprez werd een overzicht gegeven van den toestand. In den laatsten tijd is er Hink gewerkt gewordon aan den uitbouw onzer organisatie. Afdeelingen zijn tot stand gebracht in Lo keren en Wetteroo. Sottegem de6d flinke poging om hun afdeeÜDgte versterken. Ook in Ninove en Sottegem is gewezen geworden op de sabotage die bestaat tegon- over den achturigen arbeidsdag in hunno streek. Men zal er de Arbpids-lnspectie van op d'hoogte brengen. Ook zal worden aan gedrongen dat do werklieden die mode plichtig zijn, in deze zaak, eveneens zouden worden in overtreding genomen. Huishoudelijke kwestie's werden verder nog behandeld en by het^luiton van deze bijeenkomst bracht een omhaling voor do stakers van Torley een som van 2o,oo fr. De makkers uit de verschillende pla itsoa beloofden verder hun medewerking. Aan 't werk dus. E. D. Rond de Staking bij Torley Hot is verheugend orn vast te stellen dat de werkliedon van Aalst en het omliggende meer om meer hunnegeoegenhei J betuigen ten voorde, ie der stakers (sters). Verleden week hadden verschillende verkoopers (sters) geen liedjes meer, zoodat wy genood zaakt waren er nog te laten drukken. Tevens zijn de vrienden van Ninove ook begonnen met een handje toe te steken, daar ook worden de liedjes7erkoopers (sters) goed onthaald, daarvoor onzen dank aan de kameraden van Ninove. Zy mogen verzekerd zyn dat hunne daad van solidari teit door de werklieden van Aalst op prijs gesteld wordt. Wanneer in de toekomst do nood aan de man komt dat tij even als wij een langdurige strijd moeten voeren, dan mogen de vrienden van Ninove op weder vergelding rekenen van de Aaistenaars. Het is van groot belang dat in dezen stryd de vereenigingen van Aalst en Nino ve nauw samenwerken, omdat de onder kruipers (sters) komen van de gemeenten die gelegon zyn tusschen beide steden. Wat nu in Aalst geb urd, kan zich in de toe komst voordoen te Ninove, het is te zeggen dat de ratten van Denderhautem, Dender leeuw en Welle aldaar optreden. Er moet gewerkt worden om de menschen van do streek te leeren dat do werkliedon in den stryd eensgezind moeten zijn om hunne be langen te verdedigen, en een slechte daa' begaan met hot werk van de stakers in to nemen. In een onderhoud heb ik verklaard, dat Donderdag 12 Juli M. Bastiaeüs in gezel schap was van den Heer Bostuurdt r van Torley op den koer van het stadhuis. Daar over heeft een werkman my komen zeggen dat een bediende van 't Groeo-Kruis mij voor een leugenaar zou uitgescholden heb ben. Ik geof aan dozen bediende den koste- loozen raad, voor dat hy nog iemand uit scheld eerst inlichtingen nemen te bij zij nen chef, die weet dat ik ook getuigen heb geweest van zijn gesprek dat hij voerde met den H. Bestuurder van Torley. De staking van Torley werdt in de Fede ratie van Vakbonden besproken na de rede van doze laagdurigen strijd onderzocht te hebben werd besloten op iedere vergadering der vakbonden dezen strijd aan de dagorde te stellen. De bestuurleden onzer vakbonden gevoelon dat de firma Torley het ordewoord volgt, welke twee jaar g'eledeu van het Centraal Nijverhoidskomiteit is uitgegaan, waarin de patroons aanbevolen werd, hoe hoog de Index moget stijgen, de loonen hunner werklieden NIET meer te 7erhoo- gen, alsook om de bestaande overeenkom sten te verbrekeD. Da leden onzer vakbonden, en al de werk lieden moeten van deze misdadige poging van Torley op de hoogte gesteld worden. Torley is de eerste in Aalst die de snoode plannen van de Brusselsche goudmagnaten wil doorvoeren. Zy willen niet langer de loonen op het pijl behouden van de levens duurte, en de bestaande overeenkomst in de Textiolny verheid verbeeken, en zoodoen de het werkende volk in de diepste armoe de storten. Tegen die onmonschelyke han delwijze zal do arbeidende klasse zich met de meeste krachtdadigheid verzetten, en eisc-hen dat loonen betaald worden om met vrouw en kinderen behoorlijk te kunnen leven. Uit dezen strijd kunnen de werklieden een dubbele les trekken. Ten eerste dat zij steeds strijdvaardig moeten zyn, om hun recht op bestaan te verdedigen waarvoor hun het machtig wapen ten dienste staat de VEREENIGING, waarbij al de mannen, vrouwen en jongelieden zich moeten aan sluiten. Ten tweede hoelang den strijd bij Torley ook moge duren, de stakers (sters) voortdurend moeten geholpen worden, door wekelijks die moedige mannen en vrouwen te steunen die op het stFijdyeld staan. Dinsdag morgend werden zonder verwit tiging onze twee bedienden Amant en Vy- verman, beneven nog een derde persoon naar Audenaerde ontboden om onderhoord te worden, en die zaak werdt slechts Zater dag voorgebracht. Deze daad zal een dubbelen spoorslag zijn voor de bevolking, om zich aan de zijde te scharen van de stakers-sters. Zoo wij vernemen is het getal werkwilli gen bij Torley, deze week nogmaals met 7 verminderd.' Zulks bewijst dat de menschen van don buiten meer om meer begrijpen hoe rechtvaardig den strijd is der werklieden van Torley. STEUNLIJST Overdracht 34660,40 fr. Lied gez. door LaurysJ. 2.55. Gez. door art. bij L. Van de Meersch 8,5o. Gez. V. d. Broeck bij Nichels lo,oo. Gez. door denzelfde bij Nichels 14,65. Gez. de vrouw Rimbaut bij de Kenne 13,5o. Omdat Prosken L. een auto on- vergeloopen heeft te Brussel 5,00. Rondge- haald door zijn vrouw omdat hij beter zou op passen ö,oo. Gustaaf en de dochter doen er bij 2,00. Gez. en rondgehaald door twee gepen- sioeneerde 7,00. Gez. R. Roelandt in de nieu we Valentino 9,o5. Bij dezelfde door de doch ter dochter van Rachel 12,00. Gez. bij Ringoir 5,00 Gez. bij G. Petit door Nelleken Bastiaens 9,5o. Petrus den Eenearm doet er bij 5,00. Onbekend 0,50. Gez. in den auto blindés bij V. Roelandt 7,5o. Gez. in 't sport door Fintje 0,7o, ik doen er bij 5,00. Gez. door Delnh Roe landt 6,3o. De Man Ph. Nieuwerkerken 5,00. Ziekenbond Victor De Geyter 250,00. Van vijf marktkraamsters 8,00. De mannen van de re vue vergeten de stakers niet rondgehaald door D. V. Langenhove C. Meert. H. D'Haese in de nachtwacht 5o,oo. Gez. Crème a la glacé rond- geh. door P. Blanckaert bij Temmerman 7,25. Gez. door vr. Van Iseghem 8,00. Vau 4 lied jes V. Vinck 4.00 Na een zwanspartij met Jef- ken deed hij een omhaling bij zijn kameraden lo,35. Gez. Ed. Patatfrit bij W° V. d. Bossche ll,oo. Onbekend 5,00. Gez. Pol bij Buys Hoogevesten 11,25. gez. BonuerJ. door Bosman J. 12,50. Omdat een groene kruiper van de Zouts'raatpoort de onderkuipers dreeseerde 5,00. Met zijn heilig gezicht o.óo. A. De Neef en hare dochter lo.oo Omdat Dolf uit den schoonen botien geen n frank wilde geven l,oo. Tot voorbeeld der be diende K. Kofstade 5.00. De Wit Hyp. 5.00. gez. bij J. De Bruyn door Anna Cornand 6.00. Nog een liedje bij denzelfde door I?. Moens 7,oo. gez. door de Jazz-Band Alosta rondge haald door Rik in de Kuiper 5,20. Nichels Alf. 2o,oo. Wantje Kuiper 2,00. Lebion Louis l,oo. Van Vaerenberg L. 3,00. Verkoop liedjes door de stakers Roos. G. D. N. 101 9o. Kapityn- tjes 200,35. Viscose 832,60. Zwarten hoek 599,75. Scheurmans 205,35. Eoliyeon 99,00. St. Annabrug a. Jely 5o0,oo. La Georgie 175 95 Labor Bo.oo. Renneboog M. 25,00. Bosteels De Saedeleer 13o,75. De Veylder Hendrickx 5o,oo. Fil. Imperial 74,00. Meert Wellekens 75,00. gez. door Val. zijn vrouw 6,50. Oproeping van een Speciaal 12.35. gez. door F. De Wael en E. Plas bij L. Fonseé verder onleesbaar lo,oo. gez. R. De Neef bij P. den Belgs 4,7o. gez. O. De Neef rondgehaald door J.V. D. Niepen 4,75. gez. door R. De Neef en rondgehaald 0,00. gez. door de vrouw De Neef o.5,oo. Gez. door 'nen Cheminot van Mechelen 4,3o. Gez. Jos. Lievens bij G. Spitaels 6,00. Gez. op feest Jan Smet door Trienit Van Hemden 28,00. Op 't zelfde feest gez. d. L. Van Gijseghem 17,o5. gez. Hil. Gyssens door Jan Boquetl3,oo. gez. J. Pattébij Verhulst A. Tramstr. lo,oo. Na regionaal kongres Lederbew. 2o,oo. gez. M. Ringoir op feest van De Rop en M. Pode- vijn rondgehaald i6,9o. gez. J. Willems bij Coppens 8,45. Omdat F. Claes goed kan zingen l,oo. Gez. G. Van Bellin en rondgehaald F. Ver- bestel 9,15. gez. Pal. De Cuyper bij L. Schoup 37,o5. O. Roelandt schuifeld en Koen haaldqr

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2