J E A N J A U R S Syndikale Rubriek IN MEMORIAM Nuttige Wenken over de Betooging van 5 Oogst Nationale Militie Pcnsioendienst. Goed Besluit. Soc. Jonge Wacht Wie doet er mee De Gewestelijke indeeling Nu ©enige woorden over de gewestelijke in deeling. Ik ben van meening dat uw stelsel dien aan gaande een nieuw bedrog zal zijn. De gewestelijke indeeling is mogelijk voor zoover dat de kazerneering in de provincie zulks toelaat. Als de inhoudsgroote het niet toelaat zal de generale staf erover beschikken. Ziehier nu wat de cijfers, uwe cijfers ons leeren. Wij gaan eens de ronde van Vlaamsch- Belgiê doen. West-Vlaanderen levert voor 1928, 5529 militieplichtigen, de garnizoenen van West- Vlaanderen kunnen bevatten, 2709 rekruten. Dus 3o00 West-Vlamingen zullen geen plaats vinden in de kazernen van West-Vlaanderen. Oost-Vlaanderen levert voor 1928, 6.262 militieplichtigen en in deze provincie is er plaats voor 2.168. Dus 4OOO Oost Vlamingen die geen plaats zullen vinden in de kazernen van Oost-Vlaanderen. Dat maakt 7.OOO jonge Vlamingen die dus in het hoekje die men Vlaanderen mag noemen geen kazerneering zullen vinden. De naburige provincie is Antwerpen. De provincie Antwerpen levert 6.658 dienstplich tigen, er is plaats voor 7.313. Men kan dus desnoods 700 West-en Oost Vlaamsche dienstplichtigen naar de provincie Antwerpen sturen. Maar kan er dan nog meersptaak zijn van gewestelijke indeeling wanneer de jongelingen uit West Vlaanderen naar Antwerpen moeten gaan dienen De andere zal men naar Brabant zenden. Daar is er plaats voor 4.000. Maar Bra bant is toch Vlaanderen niet meer. Daarbij, Brabant bestaat uit de twee gedeelten waar van het Waalsche gedeelte niet het kleinste is^ Men zal ze in Brussel kunnen onderbrengen, maar dan gaat gij van onze jonge Vlamingen een soort Beulemans maken, waar tegen het gezond verstand der Vlamingen zich hevig ver zet. fin dan, in welke taal zullen de soldaten in Brussel worden opgeleid De oorlog van 1914 is noch versch in ons ge heugen. Onze jongens hebben ons met vollen mond komen vertellen wat zij beleefd hebben ginder achter den Yzer. Zij hebben ons gezegd dat daar soldaten zijn gekomen uit Indië, uit Congo, uit alle streken van de wereld. Allen mochten ten minste het geluk hebben gekom mandeerd te worden in hunne taal, terwijl de Vlamingen in eene vreemde taal het vuur wer den ingejaagd. Als gij daarin kunt berusten heercn goed. Morgen zullen wij daarover het volk inlich ten en het volk zal u oordeelen. De heer Vaa Hoeck. Dat wordt ver anderd. De lieer Van Hoeylandt. Slechts ge deeltelijk. Do Dekking Gezel P. De Bruyn. Blijft nog de kwe stie van de dekking. Mijn vriend fiekeleers heeft daarover gesproken en heeft gezegd waarom alleen een dekking langs Ouitschland Moeten wij ons dan alleen tegen Duitschland beschermen Wij hebben allen de geschiedenis geleerd en tot hier hiertoe weet ik niet dat wij reeds Duitsche vazalen geweest zijn. Wel is waar hebben wij vier jaar oudere hunne macht gebukt gestaan, maar hunue vazalen waren wij niet. Dit zijn wij het wel geweest van Fran krijk. Holland, Spanje eu zelfs Oostenrijk. M. De Voorzitter. - Mijnheer De Bruyn, uwe 3o minuten zijn verstreken. Gezel P. De Bruyn. Over twee minuten heb ik gedaan, mijnheer de Voorzitter. WL. De Voorzitter. Neen, ik moet mij gedragen aan het besluit der Kamer. Gezel P. De Bruyn. Nog een oogenblik Mijnheer De Voorzitter, ik eindig. Waarom geen dekking langs Luxemburg Mijn vriend Mathieu heeft daarop geantwoord. Indien ik tijd had zou ik er wat meer van ver tellen. Ge weet dat ik destijds nog door de goede katholieke Regeering als hoofdtrein wachter naar Virton werd verbannen. Ik heb natuurlijk aldaar goede betrekkingen behouden en keer er dikwijls terug. Meermaals heb ik er Fransche hoogere offi cieren gezien die met kaarten in de hand de heele streek doorkruisten. Ik kan u zelfs zeg gen dat de statiën van Latour en Bertrix ge maakt zijn op kommando van de generale staf van Frankrijk. Gerucht op verschillende banken recht). fir is dus geen spraak van een dekking langs Luxemburg ©f langs Limburg, langs het Zuiden, langs het Westen, langs het Noorden. Als gij u wilt beschermen moet er dekking zijn overal. Maar mijnheeren, gij moet bekennen dat wij in de onmogelijkheid zijn een degelijke dekking aan ons land te verzekeren. Ons staat dus alleen er voor te ijveren dat er tusschen alle volkeren broederliefde en vrede kome. Daarom vraag ik u ook ons ideaal dat tevens het uwe is, na te streven. Zooals wij zijt gij voor de ontwapening, voor den wereldvrede en tegen de oorlog maar gij durft het niet zeggen. Wij willen die leerling in praktijk stellen Doet het met ons. Gij hebt de gelegenheid te verwezenlijken datgene waar gij en wij naar snakken. Laatcns als inwoners van een klein landeke, het groote voorbeeld stellen van algemeene ontwapening. (Toejuichingen op verschillende socialisti sche banken). II Jul 1914 - 31 Juli 1928 Voor de veertiende maal herdenkt de gan sche arbeiderswereld de laffe moord gepleegd op onzen voorman Jean Jaurès. Veertien jaar is het geleden dat HIJ ver moord werd wiens gansche leven één strijd is geweest tegen het militarisme en den oorlog, voor den heiligen Vrede. Nu meer dan ooit dient er op gewezen dat het Kapitalisme tot alles in staat is om hun oorlogszucht te voldoen. Het prachtigste bewijs hebben we hier in onze Kamers met de Heeren Jaspar en O die waarschijnlijk aangetast zijn door de ziekte van Mussolini. Een heel gevaarlijke ziekte en waarvoor er maar één afdoend middel is, dat is de Socialistische Macht- Jaurès is en blijft een genie op laffe wijze aan de Menscheid ontroofd, niet door een per soon, maar door de ophitsingen van een moor denaarskliek, en waarvan de Action Fran- qaise de tolk was. Villain, die het moordend schot loste, is maar het werktuig geweest in handen van dezen die vonden dat Jaurès een gevaar was voor het kapitalisme, en Daudet kan het op zijn geweten nemen, dat de ophitsende taal van de Action Franqaise de ware oorzaak is van de moord op Jaurès. G. Balthazar wijdt een artikel aan den Vre desapostel, waarin hij verzen citeert aan Jau rès opgedragen door Mevr. de NoaiUes. Hieronder volgen ze /'ai vu ce mort puissant le soir d'un jour d'ètè. Un lit, un corps sans souffle, une table d cóti. La force qui dormait pres de la pauvretê. (Vertaling) lk heb dien machtigen doode gezien op den avond van een zomerschen dag. Een bed een lichaam zonder adem, een tafel [daarnevens. De kracht sliep neveüs de armoede. En verder Et tandis que Vair sensible 011 se taisait Vicho. Baisait le ptir visage aux poupilres fermies. L'Histoire s'emparait èplorêe, alarmi» De ce héros tut en avant des armies. (Vertaling) En terwijl de gevoelige lucht [waarin de echo verstomde. Het zuivere gelaat met de gesloten wimpers [kuste. Bemachtigde de Geschiedenis, betraand en [beangstigd Dezen held die gedood werd vooraan de legers. Persoonlijk heb ik Jaurès niet gekend ik was nog een dreumes van 6 jaar als hij ver moord werd. Ik ken hem alleen door zijn ge schriften en photos. Ik heb in hem altijd een persoonlijkheid gezien met groote lichaams- en geesteskracht. De prachtigste photo die ik van hem gezien heb, is deze uit Larrouse's «La Guerre 19J4-18» (misschien de laatste iu levende lijve). Daar staat hij in volle kracht, de armen krampach tig opgeheven, de gelaatstrekken verraden de onwrikbare overtuiging in zij a woord; bij smeekt om vrede, in naam der miljoenen jon gens die morgen als broeders elkander zullen dooden, niet om een vermoorden koning maar wel om het kapitalisme te dienen, want het is uitgesloten dat de wereldramp niet is uitgebro ken uit hoofde van economische oorzaken. Zoo heb ik me Jaurès altijd voorgesteld en heb ik altijd gezegd «Met U ging de grootte kracht verloren». Het werk van Jaurès is één monument. Oogenblikkelijk wordt men getroffen door zijn oprechtheid, zijn klaarheid en vooral zijn on wankelbare geechtheid aan zijn ideaal Hij is niet een Poullet (leider der Kristeo-Demo kratie synoniemen van knechtschap der kapi talisten,) want als de Kristenen nu nog den moed hebben zich als demokraten voor te stellen was het best dat de beteekeuis er van in het woorden boek veranderd werd. Jaurès heeft geen oogenblik aan de verwe zenlijking van zijn ideaal getwijfeld. Het hei lig vuur heeft hem altijd bezield, hij was een man uit één stuk. Wat zou Constantijn Meunier van hem ge maakt hebben. Ik kan aan Jaurès niet denken zonder ver driet. Neen zoo'n kracht mocht, niet verloren gaan. Was hij het niet die schreef in zijn brief aan de jeugd. Alle kritiek 0111 waardig te zijn moet opbouwend zijn Kommunisten durft gij Jaurès uw patroon noemen, het is zoo laf als rijke uitbuiters die zich beroepen op Christus Hij spoorde de jeugd tot studie en gaf ons het noodige materiaal. Dat zulke genieën aan onze Socialistische strijd hun leven geofferd hebben bewijst alleen zijn oneindige waarde. Zulke helden zijn een mijl paal op onzen weg naar de algemeene ver overing van het socialisme, de heilige strijd die ons bezielt. Jean J<taie3, Vredeaspostel wij groeten U met ontblooteu hoofde. Op 5 Oogst zullen wij voor uw heilig woord betoogen. W. C. JEAN JAURÈS. 1). De verzamelplaats der Roode Verweer troepen vau het Arrondissement Aalst heeft plaats in de Groot Hospitaalstraat, hoek der Reu du Marronnier. 2). Al de VlaggeD van hot Arr. Aalst ko men samen in de Haudelaarstraat, hoek der Magaz(jnenstraat. 3). Genummerde plakjes zullen de juiste plaats van het huis aanduideD, waar elke groep moet post vatteD. 4). De Roode Wachten plaatsen zich vol gender wyze Aalst, Lede, Erembodegem, (een loo schaar). Geeraardsbergen, Ninove en Denderleeuw (tweode 100 schaar). Uur van vértrek s 5) De Aalstersche Roode troepen, vlaggen én partygenooten, vertrekken om 12 u. 14 Te Geeraardsbergen om 11 u. 36. Te Ninove om i2 u. 3. Te Denderleeuw om 12 u. 28. 6). By de aankomst te Brussel-Noord, ne men elk onmiddelyk plaats aan den hoek der Noordstatie en Cro}rsadenstraat, want we komen om 12 u. 48 aan en bet vertrek sein van de stoet wordt om 1 ure gegeven. Voor de Medereizigeps. De partygenooten die wenschen mede to reizen om die reuzenbetoogipg, welke in ettelyke jaren ni6t meer te zien zal zijn in oogenschouw te nemeD, hoeven zich een reiskaart te vragen Week-end en ze bekomen 260/0 vermindering. Wie zou deze prachtige gelegenheid laten voorby gaan Te meer. deze machtige betooging is de ware inzetTegen de verlenging van dienst tijd Tegen de verlenging van kampoproepin gen Tegen het maken van nieuwe versterkin gen Tegen verspilling van honderden miljoe nenen aan het militarisme Tegen de huidige reactie Als een vingerwijzing aau het Facisme. Daarom moeten uit het Arr. Aalst hoeder- de partygenooten naar Brusssel om ook van op de voetpaden hun sympathie te be tuigen voor de democratfseering van ons leger, waarvoor onze jeugd en roode militie betoogen. 't Moet een machtsontplooiing zijn zonder weerga. Lichtinq van 1929 BERICHT Zijn verzocht zich bij het Gemeentebestuur aan te melden tusschen 1 en 31 Augustus i926 om er het vereischte formulier in te vullen of om hun aanvraag schriftelijk (1) te laten ge worden (.liefst per aangeteekenden brief) aan den Burgemeester binnen hetzelfde tijdsbe stek i° De in I9I0 of i91l geboren jongelingen, die vragen om vóór het binnenroepen hunner klasse te mogen dienst nemen (art. 9 der wet); 2° De miliciens der klasse van I929, de uit- gestelden en de bij deze klasse gevoegde ver daagden, die om een uitstel van onbepaalden duur verzoeken (art. 10 der wet); 3° Die om een uitstel van één jaar of om de vernieuwing van een uitstel verzoeken (art. 11 en 12 der wet). (1) Ingeval hem het in te vullen formulier per post toekomt. Huwelijken Overlijden A). Wanneer een mannelijke verzekerde trouwt, moet de datum van zyn huwelijk, alsook de naam eu geboortedatum der vrouw, op zyn stortingskaart van het loo- pende jaar aangeteokend zijn. B). Bij het overlijden van een aangeslo tene, moet de middelaar (secretaris pen sioen aanstonds ingelicht worden, die rechtstreeks en zoo gauw mogelijk, een uittreksel uit de overlijdensakte (vry van zegelrecht) naar de Lijfrentkas stuurt, sa men met de stortingskaart van het looponde ouderdomsjaar en waarop naan, voornaam en adres van een der erfgenamen vermeld zijn hij go-rit ook kennis van den naam van het kantoor waar de voorgaande stortings kaart werd afgegeven en de datum der afgifte. C). Geldt het een gehuwde aangeslotene, dan dienen, bij het uittreksel uit het over lijdensakte, en bii de stortingskaart ge voegd te worden ;le Een aanvraag om brevet voor overleveringsrente, vermeldende den naam van het kantoor, waarde voorgaande stortingskaart afgegeven wordt en dedatum van afgifte. 2# Een uittreksel uit do huwe lijksakte. D). Bij overlijden van do vrouw van een verzekerde, meet de datum van dat overlij den op de stortingskaart van den man aan geteekend worden, onmiddelyk achter den naam der vrouw om de lijfrentkas in staat te stellen rekening (OverleveriDgsrente dor vrouw) af te sluiten. Evenwel moet de kaart van den man met aan de lijfronlkas overgemaakt worden, vóór het reglementeer tijdstip vastgesteld voor de jaarlijkscho overmaking (na ver loop der verjaarmaand van den man). De Secretaris, FR. DE SMEDT. Do laatste nieuwgebouwde Burgers- huizen op de Ringlaan gelegen tus schen do Breedestraat en Ouden Donder- mondschensteenweg, zyn sinds een acht tal dagen allen bewoond. Daar deze huizen op e«n braakliggend veld zijn opgetrokken en er derwijze nog geen bestrating is aangelegd, is het van zelfsprekend dat bij regen wcèr het er aan een echte moeras gelijkt. Hot Schepen-Collego heeft zich wel willend met dezen toestand gelast en we kunnen met genoegeu de inwoners modedeelen dat er eerstdaags de voetpa den zullen aangelegd worden. Niet zoo inschikkelijk. Wie zich niet zoo inschikkelijk toont je gens de inwoners dezer nieuwe huizen is de Electriok maatschappij. Inderdaad, tot heden is er geen enkel Compteur geplaatst zoodat er geen elec- trisch licht is. Een spoedig optreden is hier noodzake lyk, want 's avonds kan men er veronge lukken. Heden ZoDdag 5 Oogst nemen wy allen deel aan de BctoogiDg te Brussel. Vertrek te Aalst om 6,59 ure. Bijeenkomst op 't Statieplein om 6 1/* ufe. Bezoek aan het museum van het Jubel park en ZoniëQwoud. Marcel A. 1,00. Berghman A. 2.00. Bocqué Fr. 2,00. Nichols A. 5,00. Gezongen door Noël R. teLedo4,»0. Totaal fr. i6,2o. Bij de Leder* en Vellenbewerkers We komen met een paar woorden op de loonsbeweging terug, welke tot nog toe geen oplossing heeft gekregen. De gele en groene organisatie's hier ter plaatse zijn in die bewe ging, zooals dit bijna altijd het geval is, achter aan gekomen als figuranten op het tooneel. In datum van 19 Maart 1.1. vroegen we de pa troons vereeniging om een ontmoeting, ten einde voorbereidende besprekingen te houden in 't voorzicht der nieuwe te sluiten overeen komst. Den 20 Maart krijgen we van den heer De Beul melding van ontvangst van ons schrijven. Den 2 April nieuw schrijven van den heer De Beul, die ons meedeelt, last gekregen te hebben van zijn groepeering om ons te vra gen meer uit te wijden over de punten die we gelieven te behandelen. Op 5 April wordt door kameraad Steenhaut in een nogal lang schrijven uitleg verschaft. Eenige dagen, weken zelfs gaan voorbij, en kregen ondertusschen niets te vernemen, tenzij de meening van den heer De Beul die was dat het er bij ons niet ging over detail kwestie's maar wel over grondige wijzigin gen der toenmalige bestaande overeenkomst en verder dat ons schrijven op hun eerst komende alg. verg, zou worden bekend ge maakt, om ons dan het oordeel der patroons mede te deelen We wachtten, maar kregen niets Kameraad Steenhaut stelde zich telefhoniscli in verbinding met den heer De Beul en einde lijk waren de patroons bereid ons te ontmoe ten op 12 Juli 1.1. in 't lokaal der patroons-Ver eeniging. We vernamen tijdens die telephoni* sche gesprekken, dat alleen van onzentwege een vraag tot wijziging aan de huidige over eenkomst was gekomen, en dat aldaar ook de vertegenwoordigers der andere vakbonden waren uitgenoodigd. Door ons werd opgenoemde bijeenkomst volgende wijzigingen gevraagd. 1) Het loon der stiksters zou aan den basis verhoogen met 7,5 0/0. 2) De loonen in de vroegere overeenkomst vastgelegd blijven van kracht voor de mannen. Den duurtetoeslag zou wordeu toegekend per 20 punten 5 0/0 in plaats van met 25 punten 300 als vroeger. De toepassing zou volgenderwijze geschieden, aj 5 0/0 op 1 Oct. b) 5 0/0 op 1 Januari a s. c) 5 0/0 op 15 Maart daarop vol gende. Onverschillig wat het index zou aanwijzen op g.n. datum zou geen vermindering worden toegekend en dit tot einde Juni 1929. De andere afgevaardigden der Vakbonden waar hunne voorstellen gevraagd door den lieer De Beul verklaarden dat ze onze voorstellen konden bijtreden Na wat besprekingen vroegen de patroons ons nogmaals onze voorstellen schriftelijk te willen doen. Wat we graag deden Bij het uiteen gaau vroegen de vertegen woordigers der andere Vakbonden ons schrij ven te mogen onderschrijven, wat we van har te gunden. Bovenstaande schets was noodzakelijk om alle verwarring te voorkomen, en daarmee zul len ook al onze leden de ware toedracht der zaak grondig kennen. Althans degene die ons aandachtig volgen en er steeds niet op belust zijn kritiek uit te brengen, alleen maar voor het plezier van te kritiekeeren. Voor 't laatste Of ons schrijven van 13 Juli 1.1. kregen we nog geen antwoord. De vereeni ging stelt zich in verbinding met de patroons organisatie, en van zoohaast nieuws, zullen we gelegenheid vinden onze aangeslotene daarvan in te lichten. Dat men ondertusschen nieuwe leden aan werft, en ge zult U zeiven en d' organisatie groote diensten bewezen hebben. EUG. DEPREZ. Rond de Staking bi] Torley Zooals wij verleden weck melden werden do twee bedienden onzer Vakbonden, Amant en Vy vermaD alsook nog een derde persoon die iu gezelschap van do stakers- su rs een wandeling gedaan hadden naar den buiten, door do gendarmen raar Audenaerde over gebracht en aldaar in het gevang opgeslo ten. Er bestaat in het wetboek een scherp artikel dat zegt. dat op de personen die in bend«?n ronddwalen, groote straften wor den toegepast, daarom werden onze drie vrienden weggeleid. Doch deH.H. Rech ters hebben door hun besluit om onze ka meraden terug vry te laten, ingezien dat zij drie vreedzame menschon voor zich hadden, en werden met eea waarschuwend woord weer naar huis gezonden, met vreugde door eenieder vernomen werdt, en voornamelijk door hunne familieleden. In het begin dezer week liepen de geruch ten in de stad, als zoo de staking op zyn einde loopen, en gezien eenieder verlangt om een goede oplossing aan den strijd te brongen, werd deze legende mot volle monden voortgezegd. Het volgende is ge beurd Maandag j. 1. werden de secretaris sen der vakbonden op het bureel van den H. Ondervoorzitter van den AmbtelykeScheids- ea Verzooningsraad ontboden. De H. Do Schaepdryver verklaarde ons op eigen ini tiatief te handelen, en ons samen te roepen om te spreken over de staking van Torley welko reeds 15 weken duurt, dat zonder eenig vooruitzicht om daar een einde aan te komen, die groote veriiezen veroorzaken, zoowel voor de werklieden organisation dan voor de PatrooD. Daarenboven de on schuldige neerigdoeners getroffen wordor, zoo ook de Economie van het land, en voegde daarbij daarom het op zich geno men had om te pogen een eervolle overeen komst te zien sluiten, tusschen beide par- tyën. Om die reden verklaarde M. De Schaep- drijver, stel ik U voor om van de huidige krachtproef af to zieD, en vraag U om aan te nemen wanneer de gelegenheid daar zoo zijn, om door onderhandeling een einde aan het langdurig geschil te brengen. Wij hebben aan den H. Do Sehaepdrijver geantwoord dat wy steeds te vinden waren om te onderhandelen, en dit nu nogzftn, om reden dat men vroeg of Jaat tot bespre kingen zal moeten overgaan, om aan het geschil een einde te brengen. M. Do Schaepdryver verklaarde verder, dat hy zich met hetzelfde voorstel tot den Firma Torley zou hebben gewend. Tevens dat zy voornemens waren om op dezelfde wyze te handelen zooals gebeurde by a« staking der dokwerkers te Antwerpen, die voor beide partyëa een bevredigende eplos sing heeft gegeven. Waarop wij aanmerk ten dat de dokwerkers de bestaande over eenkomsten niet hadden gevolgd en wij hier in Aalst slechts vraagden om de be staande overeenkomst in de Text ielny ver heid te zien volgen. Dinsdag avond ontvingen wjj een brief van den H. De Schaepdryver, die eene vorm van voorstellen bevatte, dat het voor werp uitmaakt van de besprekingen die ge voerd worden onder de belanghebbenden. Gaan wy naar een oplossing van de lang durige staking? Dat is de vraag die eenie der zich stelt. Het spreekt van zelf dat in het geschil Torley menige klippen moeten omzeild worden, daarom wachten wijden afloop af van de besprekingen die worden gevoerd in de wederzydsche groepen, en in dien in de eerste dagen meer klaarte zoo komen in den toestand, dan zullen wy hier van de lezers op de hoogte stellen door het dagblad Vooruit Intusschen moet den steun meer dan ooit voortgezet. Deze week worden Photo's ver kooht van de groep stakers- sters, eenleder zoo deze in zyn bezit moeten hebben, omdat het een blijvende herinnering is van dezen heldhaftigen stryd. De Photo's ziin te bekomen by de stakers- sters alsook in het Lokaal Hand in Hand aan den prijs van fr. 1,00. In do Filtério Imperiale. Dinsdag is een geschil ontstaan in deze' fabriek, de reden De werklieden van de Lustreerders-werkplaats hadden om verbe lering gevraagd, waarop de Firma een te kleine tarief voorstelde; Dinsdag ging een der werklieden vragen of zy voldoening zouden bekomen, doch werd afgewezen en van kwaad tot erger moest dezen werkman doorgaan, waardoor verwarring oütstond en al de Lustreerders hunne helpers, als ook de Bleeker en Verwer het werk moes ten verlateD. In de onderhandeling van Woensdag wierd door den H. Bestuurder de zaak op oen ander wyze uitgelegd. Laat ons hopen c?at er spoedig een einde aankome. STEUNLKJST Overdracht 39.186,26 fr. Liedjes Van der Haegen 39.00. Lambrecht 6,00. gez. bij Georges De Bruyn door Jan Nichels 16,o5. Gez. Charles Schamp bjj De Bruyn 2,00. Liedjes Ninove De Vuyst 293,15. gez. Th. De Backer rondgehaald door Van Cauter 7,5o. Gustaaf Van Cauteren Th. De Backer doen er bij 2,50. Gez. Th. De Backer en rondgehaald door G. Van Cauter 6,60. Theophiel doet er bij in het Park by P. De Craecker l,4o. Liedjes verkocht op het bu reel 8,00. gez. Georges Bauwens in het Kei zershof 11,15. Claus doet er by o,85. Gezon gen J. Mertens rondgehaald door Fr. Claus 4,45. Gedanst door R. De Petter en zijne beminde 2,00. Gespeeld op accordeon door V. d. Winckel rendgehaald doos S. Van Vaerenbergh by Moons V. Bergomoersche- straat i<?,oo. Gez. Van Oost Marinus rond gehaald door Petrus Arys en bijgelegd door Crème h la gl&ce, Eilandstraat 20,00 gez. Van Oost Marinus rondgehaald door L. Borms en silence gevraagd door Petrus Cooman 12,00. Den baas legt er by 1,00. Rondgehaald door P'erre Van Cauwenbergh Santbergen 15,00. Liedjes verkocht te Nino ve door vy'f stakers 420,00. gez. M. Do Cos- ter en ro.idgehaald door B. Bosman 8,00. gez. Van den Abeelo bij Jef De Gock 2,65. Nichels Alfred 2o,oo. Omdat Petrus cham petter is. geeft Mi bii Buys J. 6,00. Gedanst door L. Cornand by Buys Philemon 16,20. A. De Neef en hare dochter 10,00. Omdat alle mannen van do Viscose my n voorbeeld zouden volgen, een boerken van Gysogem 9,50. Omdat een groeuki uiser zegde,ik moet geen liedje hebben, goven twee verkoopers 2,00. Lied gez. Rattenkelder door Cl. Katj- s by Jef Katjes 15,o5. Alfons Los 5,00. Omoat al de bedienden myn voorbeeld zouden vol gen K. Hofstade 5,00. gez. DeZutter by Do Zuttor Hoftade7,oo. D. Buys Kerkxken 5,00 Geschonken MDe Wilde Pieter Coeckestraat 50,00. Verkoop van liedjes Filature du Ca nal 447,00. R. G. D. N. Pontstraat 86,00. Schuermans 195,00. Leclercq, dekonfabriok 149,50. Georgie 173,45. Kapiteintjes 161,35. Zwarten hoek 543,00. L'Eolienne 99,00. Vis cose 861,60. Impérial 63,00. Bosteels-De Sae deleer-Schotte 133,oo. Beeckman 75,85. Labor 5o,oo. Meert 44,00. gez. Cafó Vertongeu lo,oo. Gezellig samenzijn van Leonie 5,00. Van Mieka Mol 5,00. Charles Spaens 5,00. De Vliegher 5,00. Verdoodt Gustaaf 5,00. O. Haelterman 5,00. Wantje Kuiper 2,00. Lebion Louis l,oo. Gez. bij De Neef Petrus 88,65 gez Petrus Amant bij Jef Van Gysegem 10,35. Van den Brempt Marie lo,oo. Gez. by Nette Pyck door A. Van der Maelen 8,00. Gustaaf Boeykens 12,5o. Gez. in de café St-Annastraat, Paula Van Bockstael 6,5o. Gez. Van der Meersch Benoit by J. Vau Gijsogem, rondgehaald door De Haeck 17,3o De Haeck doet er by o,7o. Antoine Brack bjj Meganck A. lo.oo. gez. het lied der spoor arbeiders door Richard De Bruyn 9,25. gez. G. De Gols bij Ben. Bisschop 7,75. Ontvan gen uit Dandderhautem ten voordeele der jongens die naar 't prison gedaan zyn René Muylaert 18,5o. Gezongen Witte Lis, rond- gehaald door hare man 9,25. Gez. by Schotte Statieplein, door Jan 12,5o. Gez. by Cornand J. door L. De Bruyn 5,65. J. Cornand doet er bij 5,oo. gez. door Virgenie Cooman, rond gehaald door den Burgemeester der Welle- konsstraat 8,00.gez. Bertha Heyman en Lievens L. rondgehaald door den Burge-

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2