vraagt overal de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne Alom Geprezene Bieren der SpecialiteitEXTRA TIGER ALE De Misdadiger Prachtig Woonhuis Uit Lede Uit Denderleeuw Uit Geeraardsbergen Uit Ninove Dit ter Hand te Koop Victor De Geyter Burgerlijken Stand - Aalst Geeraardsbergen De Weg der Tranen De Geheiligde Berg Werkhuis en Bouwgrond Burgershuis meester, Wellekensstraat, by Heyman Fr. 4,25. gezongen op't feest Schockaert 20,75. Schockaert by J. Vinck 25,50. gez. door Daoiel Van den Briel, rondgehaald door J. Barré i3,oo. Gez. en niet kunnen 8,0b. Rond gehaald by Frans Steenliaut 7,15. Gez. in den Auto Blinde bij Roelandt 4,10. Gez. by dezelfde door J. Van Nuffel 8550. Gez. Pros per Vergeylen 10.00. Acrobatentoeren door Plasken 15,00. Jakke i,oo. gez. door Mari- nus op't feest onleesbaar gedekoreerd 13,lo Th. Verhulst, stoofmaker, Arbeidstraat 20,00 gez. Frans Van Cauter by Jan Boeykens 6,5o. gez.Vonck Victor by A. De Smedt 16,00 gezongen Keppens Gustaaf bij A. De Smet 6,00. gez. Fintje Van Sssche op het huwe lijk van Fr. Do Mol 22,5o. gez. Smekens A. bij J. Buys 8,00. Lokaalhouder Haeltert5,00 gez. Slappe Jef op den trein 11,35. gez. L. Rimbaut bij L. Pelon 18,5o. gez. dezelfde bij dezelfde 12,00. gez. E. De Smet by Daniel Marcoen 13,05. gez. by Van den Hauwe by dezelfde 9,ö5. Omdat de meisjes van Torley zooveel moed hebben om liedfes te verkoo- pen l,5o. Gez. Cl. Flips by Felix De Cuyper en rond gehaald Verleysen Frans 6,50. gez. L. Beeckman by H. Buys lo,oo. gez. te Nieu- werkerken bij De Schutter M. door Bock- stael A. 7,15. Van Vaerenbergh Ben. 7,J5. De Schryver Clemence 7,55. Door onzen schepen Do Schryver P. i3,oo. gez. Gust De N6ef bij Cuyper J. 7,50. gegeven by Pots Leon 5,oo, Toeren gedaan door Polle de Bot- vinck 13,25. Een air geschuifeld bij Pots L. door Van Belle A. 9,00. Gezongen Rosalie Vertongen by Pots L. 7,25. Toeren gedaan bjj Pots L. door denzelfden 7,00. P. Van Braeckel moet zoo lachen en doet er by o,5o. gez. Josephine uit Gent by De Wit Servaas 9,75. Den baas doet er by 2,lo. Rondgehaald by De Wit Servaas op een ge zellig samenzijn 12,00. De Backer Jozef 2,00. Gez. Luyck Petrus by Schollaert G. rondgehaald door J. De Backer 7,70. Gezongen Luyck Petrus by de zelfde rondgehaald door A. Meganck 6,25. Jef doet er bij 2,00. gez. R. De Leeuw by B. Buys I6.00. gez. M. Buys 9,00. gez. M. Van Gyseghem by Karei Amant 18,lo. Omdat Astrid een stoel gezet heeft op den kop van Herckenrath in de café Watertoren bij Lange Louis 8,00. Omdat Dolf van de Flora op trok was geeft hij 5,00. gez. op de vijftigste verjaardag van Vlasschaert Fr. rondgehaald door Ruyssinck H. 13,5o. g^z. door G. Vergeylen in den Watertoren bij Langen Louis, rondgehaald door S. Vera 9,15. De Brabander Th. coiffeur 2o,oo. gez. Jeanne Beeckman bij Cam. Spittaels i3,9o. gez. Gusta De Witte by de weduwe Van den Bossche 23,25. Rondgehaald by de wed. Van den Bossche door Jan Herckenrath 18,00. gez. Hoffman by E. Poepe, DriesUutelstraat 2o,oo. gez. in de café René Blanckaort, Brabantstraat 16,00. Omdat Jef Champetter zijn muziek zoo goed kan spelen, geven eenige vrienden 11,00. goz. Hector Vonck by Alf. Verhulst, Erembodegem 5,10. gez. Mathilde Roelandt by A. Verhulst, Erem bodegem. Bombeeck Leopold 5,00. gez. door Slappe Jef, rondgehaald door een staker bij L. V. d. Bremt 7,25. gez. door Georges blauw, rondgehaald door Slappe Jef bij L. V. d. Brempt 6,2o. Totaal fr. 4992,85. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis dar Mutualisften, Molendries, voor onze leden open. De Kameraden van Lede I sturen langs dezen weg hunnen dank aan kameraad Prosper De Bruyn voor de bewe zen dienstom verbeteringen te brengen in de treinen te Lede, om onze werklieden op tijd naar bun werk en huiswaarts te bege*- ven. Wij krijgen op 7 October terug twee trei nen bij en mogen het getal op 5 tellen dit jaar, die wij meer kunnen gebruiken, als ook een verbetering gebracht om aanslui ting te - even. Ook mogen wij zeggen dat al d« verbeteringen die iu Lede al gekomen zij u, het werk is van onzon onvermoei haren Volksvertegenwoordiger en wij zullen er hom ook dankbaar voor zijn. Dat de kameraden dit alles onthouden, welke ons hebben gevraagd langs do weg van ons blad, deze enkele woorden van dank te sturen. Ssdsrt de Katholieke» aan hunnen kring begonnen zijn, is er wat oaeendighoid tusschen hen en de Fronters gekomen. Deze laatsten die zich met hart en ziel in den schoot der katholieke partij log den omdat zij wat beloofd waren, natuurlijk op voorwaarde als ze de katholieke partij hare macht konden helpen versterken, om dan hun oud fanatiek werk kunnen voort te zetten. Daarom mochten do hoeren Fronters hun ne vlag op het gemeentehuis eens uitsteken alsook den burgemeester met grooten lui ster helpen feesten, en toezicht in het Sche pencollege houden zoolang als de katholie ken hen noodig hadden, en dezo hebben nu de Fronters aan de deur gezet, omdat ze van het ieeuwengebrul reeds genoeg heb ben. Ze hebben ze zachtjes naar huis gezonden zeggendewie een put maakt voor een an der moei er zelf in. en dit ondervindende Fronters nu ook dat zy maar do knechten zyn van de katholieke party om de mis noegde elementen op te vangen die de ka tholieke rangen verlaten. Ook zijn wij nog al benieuwd om de pan tomime te zien spelen tusschen deze twee groepen. De fronters verklaren niets meer te stemmen en dan zal ook ons Schepencol lege het onderspit moeten delven. Zoo het misschien daarmede zyn dat er geene zittingen meer worden gehouden Zal er eene subsidie moeten gestemd wor den om de katholieke kring in te huldigen of zullen zy het doen zooals vroeger jaren, in het geheim, gelijk voor de Patronage Nu gaan wij eens een oogsken in 't zeil houden. Heden Zondag nemen wij deel met vlag aan de betooging te Brussel. Lede moet zijn getal leveren in deze be tooging. We doen een laatste beroep om in groot getal onze vlag te volgen. De kame radon die willen deel maken van het Rood Verweer, wenden zich tot Van Limbergen. De Maandelijksche Vergadering voor Propagandaclub en Spaarkas zal plaats hebben op 12 Oogst in plaats van 5® dezer, ten einde elkeen de gelegenheid te geven mede te gaan naar Brussel. Voor de vergadering zullen uitnoodigingen volgen. Kolen, Kolen Men kan zich laten inschrijven voorgoe de huiskolen in het lokaal of bij de bestuur leden, aan 21,50 fr.de 100 kilos t'huis be steld vanaf 5oo kilos. Kameraden, indien ge in het groot uwe kolen niet kunt koopen kunt ge zo ook krijgen in 't uloin aan dezelf de pry's in bet lokaal. Kameraden vergeet niet des Zondags uw lokaal te bezoeken, daar zult gij ook uw vermaak vinden. Politikus. Vakbonden van 't privaat Voortaan zullen de bydrgen regelmatig alle weken afgehaald worden door makkers Sonck Fians, voor Leeuwbrug 011 Sas. Bockstael Jan, voor Langestraat, Kouter, Licbtenboek en Huysseghem. Voor alle inlichtingen gelieven de leden zich te wenden tot gezel Baeyens Achille. Naar Brussel Heden Zondag 5 Oogst trekt ons muziek naar de monsterbetoogiug te Brussel. Vertrek uit Denderleeuw om 12,23 u. De roodo wacht gaat ook mee. Warm aanbevolen. Ons Cinema-bal kent een goed succes. De mensehen zijn uiterst voldaan over de schoone keus onzer filmen en de smakelijke dranken. Wie een flikker wil slaan, komt naar 't Achturenhuis. Daar is altijd deftige leute en plezier. In 't nieuw Onze winkel en herberg staan -in 't nieuw. Iedere partijgenoot moet dat eens komen zien. Proficiat voor Jel de Verver. Gemeentebestuur Al do inwoners ondervinden om ter best dat het hier niet gaat met 't gemeentebe stuur. Sinds enkele weken regent het alle dagen belastingsbiljelten vanwege de ge meente. Met recht vragen de belaste arbei ders zich af, waarom zij hoeven te betalen en dan nog in een zoo groote mate tegen over de groote kasteelheeren. Er wordt ons vast verzekerd dat zekere kopstukken der gemeente voor hun kolossale eigendommen al niet veel meer betalen dan een paar ar beiders voor huQ simpelwoning. Dender leeuw wordt volgens de groen gelen demo- kratisch bestuurd waarom klagen ze dan zulke toestanden niet aan of zijn ze mis schien aan de zaak niet vreemd WIE zal ons het antwoord hier op geven Werkmanswoningen Ondanks het groot gobrek aan arbeiders woningen beeft het katholiek-frontisch ge- meent^bestuur nog geen tijd gevonden om j uitbreiding to doen geven aan de werkers- woningen. Hoelang gaat men dan nog dul den dat arbeiders gezinnen moeten leven, opeen gestapeld als vee in sommige krot ten. Hulde aan Alfons De Cock Een plaatselijk koiniteit werd samenge steld. Iedere politieke groep beeft dry afge vaardigden, daarenboven zijn er 3 afgevaar digden voor het onderwijzend personeel der gemeentescholen. Zeer kortelings zullen de noodige schikkingen getroffen worden om buiten alle politiek een waardig feest in te richten ter nagedachtenis van M'. De Cock die gansch zijn loopbaan van onderwijzer onzer volkskinderen, en terzelfder tijd Vlaanderen leerde kennen over gansch Europa door zyn folklore, Van wege de socialistische groepen ziin aangeduid als afgevaardigde in het inrichtingskomiteit de gezellen Prosper De Bruyn, Prosper Merkx en Achille Baeyons. Uitbreiding elektrieknet Sinds geruimen tijd beloofden katholiek en fronter do menschel» der Kouterbaan en Steenweg den elektriek. Vele woüingen wierden aldaar reeds voorzien van een in stelling. Hoelang gaan ze die menschen nog voor den aap houden Heden Zondag vergaderen al de Muziekanten, Roode Verweertroepen en Vlaggen, in het Volkshuis om iO 3/4 ure, voor de reis naar Brussel. Elk weze tydig op post Cinema Zondag 5 en Maandag 6 Oogst. Doublepatte en Patachon twee schoonzoons a. u. b. een lach-succes. Vooraf Zijn laatste Broeok met Harry Langdon. Een buitengewoon programma. Woensdag 8 Donderdag 9 en Zaterdag 11 Oogst. Revue des Revues Scenario van Clement, Vautel, film van het gekende huis Gilbert. Optreden van M' Van Tuyckom (compèro) en Mvr. Sylvette Gauthier (commère) een groot succes overal. Vooraf De kleine der Variétés met Ossi Oswalda en George Alexander. Een schoone komedie. Een uitstekend pro gramma. Toekomende week. Au service de la Gloire Wat de Glorie koat. Een groote film. Een indrukwekkende geschiedenis van de oorlogsjaren. Het leven gedurende den oorlog met zijne humoristi- zyde, de drama's en tragedie's. Het is de werkelijkheid de film laat ons de mannen en vrouwen zien die lijden en strijden en ook wel eens lachen in de benarde tyden van den oorlog. S. M. Verbroedering. Steeds in magazijn overgroote keus van gemaakte kleederen, voorschoten, hemden, enz, enz. lijnwaad, katoen en andere elle- goedartikelen. Kruidenierswaren, beste hoedanigheid en matige prijzen. Waarom elders koopen wat gij in uw eigen wiDkel verkri jgen kunt aan de voor- deeligste conditiën Begrepen alle sociali sten hun plicht tegenover de kooperatief, het maatschappelijk vraagstuk waro de oplossing nabij. Over Stadsbegrooting In Vaandrig een gansch relaas over de stadsbegrooting. Wij begrijpen heel goed dat heer Pieraert niet te tevreden is het is voor sommige menschen overigens moeilijk goed te keuren wat anderen doen, zelfs al heeft men het vroeger niet beter kunnen doen. H«er Pieraert heeft gelegenheid ge had al zijne opmerkingen te maken, in de sectie zittingen en ook in de openbare zit ting van den gemeenteraad, en hij weet ge noeg dat er van ziine gegronde opmerkin gen wel rekening wordt gehouden. Au service de la Gloire. Kermis. Nog drie weken en 't is de groote kermis, de plakbrief-programma is verschenen en 't ziet er niet slecht uit. Er zal voorzeker geen volk ontbreken. Wij vernemen dat voor de prijskamp der uitstallingen, zeer belangrijke prijzen zullen uitgeloofd wor den. Zondag 12 Oogst Om 11,30 ure. Concert door do fanfaren Verbroedering ter Groote Markt. Rubens-cantate uitvoering om 5,30 ure met ongeveer 12oo uitvoerders. Orientatieplaat Om 2 ure namiddag inhuldiging der Orientatieplaat, op den Oudenberg, door den Vlaamschen Toeristenbond. Concert door de harmonie «Ons Huis Lijnvisohen Zondag 19 Oogst groote prijskamp voor het lijnvisschen. De zomercalvaoade De zomercalvacade op Kormis zondag 29 Oogst zal bijzonder geslaagd zyn. Verschei dene nieuwe groepen en talrijke toetre dingen. Leest Hier Wat de glorie kost de indrukwekken de film, wordt vertoond in de Volkscinema Zondag 12, Maandag 13 eu Woensdag 15 Oogst. Een bijzondere band. Elk wie deze film ziet, voelt zich ontroerd door de werke lijkheid der tooneelen. 't Is nog niet versleten Hot deuntje door de katholieken vroeger zoozeer op alle toonen gezongen :*De socia listen vergruizen de familie Wy lezen daarover in een katholiek weekblad dat de vrouw even zwaren arbeid kan ver richten als de m&n, dat do socialisten geene bijzondere beschermwetten willen voor de vrouwen, dat de socialisten tegen het ver bod van nachtwerk zijn. Do vent, die zulks schreef is van alles onwetend of wel is hy in slaat de grootste ongerijmheden te schrij ven. Weet deze schrijver dan niet dat de katholieke patroons oven erg de vrouwen uitbuiten als andere patroons het doen Weet hij niet dat de socialisten hebben moe ten striiden tegen de katholieken om be- schormingswettnn voor vrouwen en kinde ren te bekomen Weet hy ook niet dat het do katholieken waren, dio den spot dreven met den eisch van de acht uren, zooals zij overigens de klasse altijd hebben minacht, zoolaDgdeze niet sterk genoeg georganiseerd was om voor meer welstand en meerder recht op te staan. Het goschriif in dit katholiek blad be wijst, dat er bij deze menschen nog altijd evenveel schijnheiligheid bestaat als vroe ger. Maar de werkende klasse kent hen ge noeg, en zal er voor zorgen dat de coesian- den van vroeger niet meer terugkeeren. Neen de katholieken willen de vrouwen niet uitbuiten, maar zy willen de vrouwen het werk van mannen doen verrichten aan j mindere loonen bewijzen zyn er met de 1 vleet. «Au service de la gloire» Wat de glorie kost Zondag i2. Maandag 13, Woensdag 15 Oogst. Sftrijdpeniting. 1 Lied gezongen door Jules D'Haenens bij Jan Biezemans en rondgehaald door Sophie 5,00. Aan onze Roode Militie. Heden Zondag vergaderen al de le den van het Rood Verweer alsook a! de Vlaggen in het lokaal De Red ding om 11. 1/2 ure. Vertrek naar Brussel om 12 u. 3 Ninove moet ook zjjn getal leveren voor de betooging. Elk weze op post Cinema Zondag 5 Oogsten Donderdag 9 Oogst. Zoon van den Storm met William Russell en de groote film met Lily Damita Colette kleine Danseres Een extra schoon programma. Toekomende Week Doublepatte en Pataohon twee schoonzoons, a. u. b. Revue des Revues het groot succes. Van Tuyckom komt met Sylvette Gauthier en zy treden op in Revue des Revues Matthys, Edingschestr.Albert Dewyogaert, Overboulaere en Norma De Galan, Fachter- str.; Gustaaf Willems, Overboulaere en Maria Kafkot, Steenstr. GEBOORTEN Lucienne Pauwels, Warande. OVERLIJDEN. Arthur De Pryck, 48 j. m. Charlotte De Vos, Hunneghemstr. GEBOORTEN. Mannelijk 8, Vrouwenlijk 12. Totaal 20. HUWELIJKEN. Jozef Van de Wiele, steenk. met Maria Van der Veken, z. b. Robert Van do Maele, bouwkundige, met Emilia Liebaut, z. b. Jan Becqué, houtdraaier, mot Augusta Pensis, bediende. Adolf De Wael, werktuigk. met Joanna Schellinck, z. b. Albert Poleyn, leerbew. met Maria De Beul, twyrst. Louis Boemans, schoenm. met Sylvie Medaerts, breist. Kar«-1 Droosbeke, werktuigk. met Irena Van Eesbeek, stikst. Petrus Norinckx, schrijnw. met Maria Volckaert, breist. OVERLIJDENS. Petius Van den Bossche, werkm. oud 34j wonende te Santbergen. Corneel Van Mieghem, man, Maria De Koek, stoker, 47 j.Vakschoolstraat. Philemon Van Nedervelde, man, Maria Maldrie, hov. 31 j. wonende te Welle. Sylvia Lemmens, vr. Gabriel Bombeeck, fab. 20 j. Geldhofstraat. Gabriel Bombeeck, wed. Sylvia Lemmens, fab, 23 j. Geldhofstraat. Maria Beulens, vr. Judook Uyttersprot," z. b. 48 j. wonende te Wieze. Fraus Abbeloos, man Clothilda De Pauw, metser, 40 j. St Jobstraat. Catharina Schockaert, vr. Camiel De Rouck, z. b. 74 j. Lindenstraat. Victorina Nerinck, wed. Philemon Trogb, z. b. 76 j. Withuisstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. (Van verleden week). GEBOORTEN Mannelijk 5. Vrouwelijk 6. Totaal 11. HUWELIJKEN Frans Callebaut, bed. Yvonna De Wolf, zb. Benoit De Bruyn, bed. Simonna Govaert, zb. Louis Jacob, tapissier, Irma Van de Meerssche zijdebew. Corneel Le Long, polierder, Cle mentina Henninck, breisterClemens De Moor, mangazijnier, Julia Janssens, breister. OVERLIJDENS Richard Van Langenhoven, electrieker, oud 19 jaren, Sint Jobstr. Oscar Brandt, student, oud 17 jaren, Nieuwstr.Henri De Pelecyn, Mn. Maria Baeyens, bakker, 66 jaren wonende te Oombergen Risina Leeman, twijnster, oud 19 jaren, Violettestr. Virginia De Wilde, W° Petrus Callebaut, zb. 7o jaren, Moorsel- baan Petrus Hofman, Mm. Maria Van Dorp, werktuigk. 29 jaren, Vakschoolstr. Pieter De Wolf, mn. Magdalena Hoever, zb. 75 jaren O. DD. M. Stw.Carolus Buys, mn. Virginia Wuytens, zb. 76 jaren, St. Janstr. Mathilda Van der Poorten, vr. Jan Amant. zb. 5o jaren, De Ridderstraat. Petrus Wauters, mn. Maria Rimbaut, meestergast, 33 jaren, Gentstw. Petrus Van den Bossche, werkman, wonende te Santbergen. 3 kinderen onder de 7 jaren. HUWELIJKEN. Karei Mahauden, Lessenschestr. en Adol- phine Boven, Vesten Michel Prieus, Onker- zele en Yvonne Michel, Kloostermeerschstr.; Isidoor Wymeersch, Oudenbergstr. en Maria Molandrieo, II, HoogeveBl.n, 5 SUPER PROGRAMMA voor heden Vrijdag 3 en Zaterdag 4 Oogst om 8 ure, Zondag 5 Oogst, om 5 en 8 ure Kinderen Niet Toegelaten Groot versterkt Orkest, onder de leiding van A. DE PAEPK Openingstuk voor Orkest. Moderne Eclair-Journal. (Le Criminal) Groot Geheimzinnig Spaansch Drama naar de beroemde roman van André Corthis met de wereldberoemde artisten ANDRE NOX, een der hoofdvertolkers uit De Naak te Vrouw en MADELEINE BARJAC van de Fransche Komedie. Toekomende Week of DE VERLEIDER (Le Gigolo) Groot Hedendaags Zedendrama, getrokken uit het leven van een ouderloos en dakloos meisje zich afspelende tusschen Apachen en Lichte kooien. Aandoenlijk en Hartroerend spel. SUCCES 1 SUCCES 1SUCCES 1 1 Kortelings de Prachtige Film GAYALl&IA RF&TIGAltA naar het meesterwerk van Pierre Mascagni daarna de Langverwachte Reuzenfilm het Overgroot Succes 11 Kantoor van Notaris Do Windt te Aalst OPENBARE VERKOOPINO van een zeer SCHOONEN EIGENOOM begrijpende mat Koetspoort te Aalst, Dirk Martens* en Wellekensstraat Notaris DE WINDT te Aalst, tal open baar verkoopen Een grooten en schoonen eigendom te Aalst, Dirk Martensstraat, begrijpende weonhuis, werkhuis en bouwgrond, groot 5 a. 90 c. a. Verdeeld in 3 koopen. Koop 1 een prachtig woonhuis met groote inrij poort, koer en aebterbouw, groot 1 a. 80 c a Dit huis begrijpt gerieflijke half kelderkeu ken en eetplaats, provitie en wijnkelder, op 'tgelijkvloers salOD, eetplaats en bureel; op de verdiepen 5 slaapkamers, verder 2 mansardekamers en solder. Heel het huis is in allerbesten toestand van onderhoud binnen staan al de muren in olieverf. Pomp en regenwater, leiding van electriek, gas en stadswater. Koop 2. Een groot en sterk werkhuis met verdiep, groot 1 a. 3o c. a. Koop 3. Prachti- gen bouwgrond hebbendo eene breedte in de Wellekensstraat van 7 m. jc cm., groot 2 a. 80 c. a. Dozen eigendom is bewoond door den ei genaar M. Eg. Vernimmen. Koopen 1 en 2 zullen vry zijn korten tijd na de verkooping en koop 3 onmiddelijk. Te beziebtigon den Maandag en Donder dag nauoon, telkens van 2 tot 5 uren. TWEEDE ZITDAG Donderdag 9 Oogst 1928, te 4 ure nanoen ter herberg in do Zeshoek hij Mme We Van der Borght, te Aalst, Dondermondsche steenweg. Voor vordere inlichtingen en plan zie m.u alllchen of wende men zich ten kantore van Notaris De Windt. Schoon gelegen te Denderleeuw. Wollestraat zich te wenden tot Smekena Henri alle dagen ziohtbaar.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3