AALSf~ Ditjes en Datjes HEDEN ZONDAG Aan alle Eere en Beschermleden Syndikale Rubriek SchooJnieuws NIEUWERKERKEN en MEÏRE Een Schandaal. Fanfare" Hand aan Hand Halspel Hand in Hand GROOTE LUTTE Eindbeslissing Victor De Geyter Weggevoerden-Aalst. W. C. Jean Jaurés Wie doet er mee 1 Associatie 5o.ooo fr. J3eechikbaar Ze zwijgen als 'n visch We hebben nog geen woordje in de Fron- tersbladen gelezen over do verklaring van een hunner leiders M. Declercq, die zeg de: dat in zelfstandig Vlaanderen.de Front party geen reden van bestaan meer zou heb ben. Die fargeurs kunnen toch zwijgen dat ze zweeten hé, als we hen door onze vragen in nesten zetten. Met de Zweep Do onduldbare houding van Jaspar en zijn kliek, zal onvermijdelijk voor gevolg heb ben, dat by de groote Verkiezingen van 1929, de arbeidende klasse mot de zweep de reactie zoo geweldig zal toetakkolen. dat ze hoofd over bolle zullen tuimelen. Centrale voor Arbeidersopvoeding De plaats van Secretaris voor het Vlaamsche land is open. Inlichtingen worden op aan vraag verstrekt; kandidaturen in te zenden tot 25 Augustus e. k. Er wordt verder een (mannelijke of vrou welijke) bediende gevraagd in staat om dege lijk in de Nederlandsche taal briefwisseling te voeren. Kennis van snelschrift gewenscht. Schrijven aan Centrale voor Arbeidersop voeding, Volkshuis, Jozef Stevensstraat, Brus sel. Nu kom ik ne keor met wat schoolnieuws voor den dag. Op Zondag 27 Juli laatst, om 3 namiddag, werden de ouders der leerlingen van de Arendschool per circulaire uitgenoodigd op een ouderendag en meteen op de prys- deeling. Een klein feestprogramma somde do uit voering op van twee koren, alsmede het voordragen van koddige stukjes om te ein digen met een toespraak door het school hoofd aan de ouders over Samenwerking aan de ouders en Onderwyzers in zake op voeding en onderwijs op de lagere jongens school. Daar myn jongen op die school te leeren gaat, zoo wilde ik me het kansje niet laten ontgaan en rekende ik het me als een aan gename plicht op de kleine plechtigheid aanwezig te z\jn. De driekleur, ten teeken van feest, hing vroolyk aan het schoolhuis te wapperen. Vele vaders en moeders, bloedverwanten en vrienden, trokken de eene na de andere de school binnen. Weldra vulden een 300 tal menschen don koer en de klassen op. Hot personeel der school deed zijn best om al die menschen gulhartig te ontvangen. Welgemeende handdrukkon werden gewis seld, kwinkslagen uitgelokt en verdere complimentjes gemaakt. In de vorschillende klassen lagen de opstel- en teeken-bookon der leerlingen ter inzage van het publiek en ik moot bekennen dat over het algemeen deze boe ken zeer netjes waren gehouden, met schoon geschriften fijne teokeningon. Ik heb me inzonderheid bezig gehouden met de opstelcahiers van de jongens van den 4" graad. Wat me daarin boven alles vergenoegdo waron de flinke brieven van alle soort met hun practische strekking. Ik zag wel dat ze door den meester niet waren opgedrongen of gedicteerd, maar door de leerlingen vrijelijk uitgedacht, want mot er eenige te vergelijken bespeurde ik rap het verschil van vorm, van uitdrukkingen en gedachten. Een brief opgesteld door Jan De Mol, een knaap uit de Dompelstraat, dien ik goed ken en geschreven aan den Heer Bestuur der der Viscose om werk te vragen, stond me bijzonder aan. Ik heb hem daarom algauw met een potlood afgeschreven en hy luidde letterlyk als volgt Aan den Heer Bestuurder der Viscose T/S. Mynheer de Bestuurder, Ik durf zoo vry zyn Ued. iets te komen vragen. Nu ben ik 14 jaar en binnen enkele da gen heb ik aan de schoolplicht voldaan. Steeds deed ik myn best op school om goed te leeren en ik hoop wel een der eer sten van mijn Klasse te zyn en een diplo ma te behalen. Ik kan goed lezen en schrijven, opstel len en rekenen en bovendien versta ik in het Fransch alles wat men mij comman deert. Ge zoudt aan myn goede ouders een grooten dienst bewijzen, Mijnheer de Be stuurder, indien Ge my op Uw fabriek als werkjongen liet inlijven, want ik ben de oudste van zes en myn weekloon zou den nood van vaderen moeder in ruime mate verzachten. Ik beloof Ued. immer een eerlijke wer ker te zyn, altijd gereed om Ued. te ge hoorzamen en ten dienste te staan. Gelief intusschen te aanvaarden, Mijn heer de Bestuurder, de uitdrukking van myn eerbeidige gevoelens. De Mol Jan, Dompelstraat, 87, Aalst. De twee Koren Bij 't Lamplicht en Vlaanderen door den Heer Haems aan geleerd en geleid werden zeer schoon uit gevoerd. Dit laatste was vol zoete melodie en zeer gevoelvol en verstaanbaar gezon gen. De stukjes werden puik voorgedragen en deden de omstaanders dikwijls in luidruch tig schatergelach losbarsten. Do kinderen werden afgeroepen, een scboone prijskaart overhandigd en kregen bovendien uit den zak der onderwijzers een schoon boek of een ander puik geschenk. Men bespeurde op aller gezichten, zoowel van ouders als van kinderen een zweem van tevredenheid en voldoening. Groote propagandatocht met onze Fanfaren naar Sprekers; Nichels Alfred en JefSteenhaut. Bijeenkomst in het lokaal om 1 ure. om stipt om 1 1/2 uren te vertrekken. We verwachten een groot getal partijgenooten. Om te eindigen hield de Heer hoofdonder wijzer Bruyneel eeu flinke toespraak tot de ouders. Hij bedaukte hen allen voor hun talrijke opkomst en erkende daarin het bewijs van belangstelling der ouders in het onderwijs. Hij deed opmerken dat het feest toeko mend jaar veel prachtiger zou verloopen aangezien het stadsbestuur schoone prijzen zal laten toekennen. Op lichamelijk, verstandelijk en zedelyk grbied, in zake opvoeding en onderwijs liuDner kinderen wees het schoolhoofd op den ernst dezer heilige zaak en op de ge wichtige verantwoordelijkheid langs beide kanten. Daarom vroeg hy aan de ouders immer het goed voorbeeld te geven, nooit ruw of barsch te zijn ten opzichte, der kin deren, voorzichtig te zijn in hun byzyn, doch vooral bij het aanpassen van een straf nooit of nooit den onderwijzer in het ongo- lyk te stellen. Verbiedt het rooken, maant aau tot sparen en stelt de kinderen op hun hoede voor het zwommen, want besloot hiji'tls te laat den put gevuld als het kalf verdronken is Ten slotte verzocht hy de ouders de ver dediging der goede faam der school op zich to nemen en den laster die de school moed willig en menig keer wordt aangewreven af te weren. De school aan den Arend gelijk die aan de Kat is een officiéél of onzijdige school dat beteekent eene school van de stad en door den staat gecontroleerd, waar ieders gewetensvrijheid wordt geëerbiedigd en weer absoluut aan geen politiek mag wor den gedaan. De Christen ouders die ook dikwijls wor den lastig gevallen, stelde hy ten volle ge rust. Hier wordt dikwijls en in alle klassen schoon gebeden, sprak hij, en de onderwij zers, ten teeken dat ze niets tegen den gods dienst in het schild voereD, geven vrijelijk en onbetaald catechismusles, zoodanig goed dat de kinderen inde Kerk nooit worden bot Ach vroeg ik my met eenige kameraden na deze aanspraak af, waarom toch loopt de pastoor Kokuil met zijn moisjesstapjes zoo zeemzoetig de deuren af om do leerlingen uit de Arendschool weg te trekken en ze naar de aangenomen© school te lokkeu En heeft hy dan nog een ootmoedige dienares die hem in dit akelig werk bijstaat om te onderkruipen en iemand zyn broodwinning af te nemen M. de pastoor, is die aangenomene school voor u misschien een goedo melkkoe Of is 't om beter de kinderen voor de katholieke politiek te winnen dat ge zulks aandurft Of is 't om die onderwijzers te verplichten aan de kinderen te leeren dat alle Sociali sten naar de Helle zullen gaan Neen, M. de pastoor, op zoo een manior zult ge de Arendschool niet kapot krij gen en alle verstandige ouders zullen uwe onoerlyke handelwijze ten stelligste weten af te keuren. EEN SOCIALIST. Nog nooit is het gebeurd wat zich nu voordoet op het Stadhuis. Toen de begroo ting van 1928 werdt besproken, verklaarde den Burgemeester dat alle draadjes gespan nen waren, om de inkomsten met de uitga ven in evenwicht lebrengeD, en verzocht de verschillende Raadsleden dio voorstellen indienden voor nuttige en noodzakelijke uitgaven daarvan af te zien. De Burgemees ter voegde daar aan toe, dat er besparingen dienden gedaan te worden, om de lasten die zoo zwaar op de bevolking drukken te kunnc-n verminderen, waarmede al de Raadsleden instemden. Maandag werden de gemeenteraads leden samen geroepen om de; wedde van bedienden en politie te bespre ken. Daar eerst vernamen wy dat er spraak was van een meerdere uitgave van TWEE HONDERD EN ZESTIG DUIZEND (260,000 franken), waardoor een deel van het perso neel van 5,000 tot 7,ooo fFanken per jaar loonsopslag zou toegekend worden, en een ander deel slechts een geringe vermeerde ring zou bekomen. De socialisten hebben zich nooit verzet om het personeel van de stad behoorlijke loonen te betalen gedurende den tyd dat onzen vriend Nichels, Schepen is, werden menige verhoogingen toegekend. Het is slechts één jaar geleden dat aan de bedien den, agontenon stadswerklieden morkelyke verhoogingen werden toegekend, en on danks dat voor de twee eerste categorieën de katholieke Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen, dezo verhooging nog niet goedkeurde, werd onder schepenscbap van Nichels toch de verhooging uitbetaald dat bewijst nogmaals do goede wil der socia listen. Doch de manier waarop die zaak nu voor den raad wordt gebracht,mag een politieke truk genoemd worden. Inderdaad, wanneer zulke belangrijke uitgaven voorgedragen worden, dan wordt dit rijpelijk onderzocht en besproken in het Schepen-College en in de Sectie van Geldwezen, waar den Schepen van Finantiën dient rekening te geven, of hij bij machte is de voorgestelde uitgaven door inkomsten te dekken. Welnu, van dat alles is niets gedaan geworden, die zaak werd aan de dagorde gebracht zonder dat den Schepen gelegenheid heeft gehad hier over in het Schepen college te spreken, nog meer, slechts twee dagen vóór de Raadszit ting werdt hem door de Stads Secretaris de voorziene meerdere uitgave van 26o,ooo fr. medegedeeld. Dus werd den Raad samenge roepen om over een zaak te spreken, waar van men de uitgaven niet had voorzien noch heeft gekend. Den politieken truk wordt hierdoor ten duidelijkste bewezen, door een bediende die op de bureelen ten Stadhuize verklaarde, dat de socialisten tegen de nieuwen barema waren. Wij weten het, dat op 't Stadhuis socialisten-vreters zitten, doch hebben die Heeron het reeht om één Schepen en Raads leden valschelyk te bezwadderen Wat op het Stadhuis gebeurd, is een schandaal, nog nooit werd zoo een lage handelwijze van bedienden tegen een Sche pen aangewend, noch een punt aan de dag orde gebracht van zulke draagkracht als deze, zonder dat het Schepen-College en de Sectie van Geldwezen hierover 'takkoord waren. H. F. SOC. HARMONIE ARBEID KUNST AALST Waarde Medelid, Met deze kom ik U uit te noodigen tot het bijwonen der bijzondere ALGEMEENE VERGADERING weke zal gehouden worden, op Zondag 12 Oogst e. k. om 3 ure namiddag, in het lokaal Hand in Hand DAGORDE 1). Geldelijk en zedelijk verslag. 2). Herkiezing Bestuur. 3). Ceciliafeest. Gezien de belangrijkheid dezer dagorde, re kenen we ten stelligste op eenieders aanwe zigheid. N. B. Die bij vergetelheid geen uitnoo- diging heeft ontvangen gelieve dit als dus danig te aanzien. Met onze oprechte groeten. De Muziekmeester, KAREL VAN DER MEIRSCH. De Secretaris, ALFONS BERGHMAN. Zondag 19 Augustus doet onze fanfare hare Jaarlijksche plezierreis. De Kameraden die wenschen mede te gaan (familie van den muziekant) kunnen zich laten inschrijven ten laatste Woensdag 15 Augustus, in Hand in Hand Donderdag 16 Oogst e. k., om 5 ure namiddag tusschen de 4 aangespeelde partijen in de eerste ronde. Houten-Dorp. Lion D'or. Drie Sleutelstraat. Klottestraat Zaterdag 18 Oogst om 5 ure tussehen de 2 winnende partijen. Twee prachtige lutten welke ieder Bal spelliefhebber zal willen zien. Allen naar Hand in Hand Elk zegge het voort 1 ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. Het bestuur der afdeel in g Aalst, heeft beslo ten deel te nemen aan de inhuldiging, van het Monument der Weggevoerden teAudenaerde, op 12 Oogst. De leden welke wenschen mee te reizen kun nen zicli aanmelden, op liet Secretariaat, waar de verdere schikkingen hun zullen ter kennis gebracht worden. Dus wie km, mee naar Audenaerde. Voor het Bestuur, J. STEENHAUT. gevestigd by Alb. Van Pamel, Meuleschettestraat. Hedon Zondag om 3 ure namiddag, ALGEMEENE VERGADERING vooral deledeD. Dagordei). Propaganda blad «Vooruit»; 2). Lichting Spaarkas 3). Verscheidene. Elk weze op post 1 Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.00. Bocqué Fr. 2,00. J. Waegemans l,oo. Bij de Leder- en Vellenbewerkers. Goed Nieuws Het Nationaal Bestuur onzer Centrale in zyn laatste zitting, onderzocht een voor stel uitgaande van de afdeeling Iseghem, en welke het volgende in zich bevatte Alle jonge werkkrachten welke de school verlaten, en een of ander werk aannemen, zullen, wanneer zo zich onmiddelijk lid maken van ons Vakvereeniging, dezelfde rechten bekomen ais een oud lid. Het Nationaal Bestuur nu, overwegende dat de jonge werkkrachten welke de school verlaten en dus nooit geen gelegenheid ge had hebben om de Vakvereeniging te ver voegen, daarvan nu toch geen slachtoffer mogen zijn Besloten dan ook in te gaan op het voorstel der kameraden van Iseghem en dus alle rechten too te kennen aan de jonge werkkrachten welke zich laten lid maken van onze Vakvereeniging, en dit van zoodra ze een of ander werk beginnen. Dat al onze kameraden meewerken om een duchtige jacht in te zetten, om alle jonge werkkrachten by ons ind'organisatie in te brengen. 't Is een eenige gelegenheid die zieh aan bied. Aan 't werk mannen E. D. Rond de Staking bij Torley Verleden week meldden wij dat besprekin gen gevoerd worden door de tusschenkomst van den H. De Schaepdryver. Maandag werd ons kennis gegeven van onderstaande brief welke de firma Torley aan dezen Heer toe stuurde, en waarvan ons den vertaalden teks werd gezonden. Aalst, den 6 Oogst 1928. Aan den Heer Henri Flips, Secretaris Soc. Vakbonden, T/S. Waarde Heer, Hieronder heb ik de eer Ued. het schrijven mede te deelen ontvangen vanwege den Beheerraad der Fabriek Torley en door mij vertaalt. We melden Ued ontvangst van Uw ge ëerd schrijven van 31 Juli, en zijn U dank baar voor de pogingen door U aangewend met het doel een einde te stellen aan de werkstaking die sedert 19 April 1.1. in onze fabriek heerscht We bevestigen U wat gezegd werd tij dens ons onderhoud van 31 Juli en in de twee volgende artikelen kan samengevat worden 1. Dat de werklieden het werk zouden hervatten aan de oude voorwaarde 2. Dat, onmiddelijk, door de fabriek, de verbeteringen zouden in voege gebracht worden die reeds ingestuurd waren, en op het punt toegepast te worden bij 't uitbre ken der werkstaking U zult opmerken dat, bij art. 1. we het woord onmiddelijk hebben laten vallen. Inderdaad, om de redenen U mondelings blootgelegd, kan er geen sprake zijn eener onmiddelijke herstelling van den toestand zooals hij zich voordeed' op den vooravond der werkstaking. Vijftien weken stilstand eener fabriek in volle bedrijvigheid hebben diepe stoornissen verwekt waarvan de tijd alleen de sporen zal kunnen uitwisschen. Bijgevolg zou de herneming slechts geleide lijk en naar mate der mogelijkheden kunnen gebeuren Wat de andere punten van Uw schrijven betreft (arbeidskontrakt, wetsontwerp ter studie) zijn we de meening toegedaan dat het passend zou zijn te wachten tot de nieu we thans in voorbereiding zijnde wetgeving, een volbrachte zaak weze, om ons daarover uit te spreken. Fabrique de Tresses Lacets Torley Société Anonyme, Alost L'Administrateur, (get.) Vernin. Ik heb reeds naar de fabriek geschreven om de gevraagde inlichtingen te bekomen Aanvaard, Waarde Heer, de verzekering mijner hoogachting. (get.) R. De Schaepdryver. Over dezen brief hadden wij een korte woor denwisseling met den H. De Schaepdryver, de werklieden moeten op den brief van de fir ma Torley hun antwoord laten geworden. Zoo als de stakers opmerkten zijn sommige deelen van den brief niet zeer klaar, en de gestelde vragen om de vergoeding van het twee ploe genwerk, dat de stukwerkers-sters in de gele genheid moeten gesteld worden om 10 0/0 boven het daghuurloon te winnen, alsook eene vergoeding voor het meerder werk dat de lus- traerders voortbrengen, van dat is in den brief geen spraak. Volgens de inlichtingen die ons gegeven werden zoo ook aanvraag 6 voldaan worden, waardoor de 9 0/0 voor het stukwerk en 12 1/2 o o voor de daghuurloonen bij de tarieven en de basisloonen zouden gevoegd worden, en daarop den 105 o 'o duurtetoeslag zou toege kend worden. Wanneer deze inlichtingen juist zijn, zoo men hierdoor eene algemeene ver hooging toekennen aan al de werklieden, doch hiervan moeten wij nog de bevestiging ont vangen. Het spreekt van zelf dat de besprekingen in de werkersmiddens eenigzins vertraagd wor den, door het feit dat sommige deelen van den brief niet klaar zijn ten andere wordt sterk aangedrongen op de princiepvragen. Op het oogenblik dat we deze regelen schrijven, wachten wij nog op de inlichtingen die M. De Schaepdryver ons beloofde. Wanneer wij deze in ons bezit hebben, zal men kunnen besluiten nemen. Intusschen blijft de stakingstoestand voort duren. Al de werklieden zijn nu 16 weken in strijd en houden deze op een bewonderens waardige wijze moedig vol. Zoolang als er gee- ne bepaalde oplossing aan het geschil gebracht wordt, moet gansch de bevolking de stakers en sters blijven steunen. Daarom zetten wij onze vrienden aan meer dan ooit de stakers- sters ter zijde te staan, en bij ieder gelegen- heidaan dezen harden strijd te denken, door omhalingskens te doen en liedjes te zingen jen voordeele der stakers. STEUNLIJST Overdracht 44.165,05 fr. Gez. Meersman J. in het Houten Dorp, bij De Sutter, 15,00. gez. F. De Schrijver bij Ph. Buys, Hoogevesten 12,60. gez. by We De Rid der door A. De Smet en zijn vrouw 6,Go. gez. bij V. Gysegem voorde 4 partijen j,io. Reis der Reizigersclub Hand 111 Hand gez. A. De Neef 3i,oo. Toer gedaan door A. Veillefon en J. Van Ganzen i7,oo. gez. V. Willems bij R. De Neef 10,2b. gez. en rondg. bij D. Nicheli 3,io. Nichels D. 5,oo. gez. Alice Claessensbij Fr. Luyckx 7,00. Nog een omhaling by den zelfden* 9.00. gez. R.JBicqué ö,oo. Vermeld door Mej. Claessens 4,oo en 3,00. Doe Wal Éiaef doet er bij 1,00. gez. Alois by de We V. Brempt 7,00. Omdat rappe Roeze de slapers en praters vooruit springt 4,00 en allen zoo hartelijk deed lachen 1.00. gez. A. V.d. Mae- len bij J. Rimbaut 11,o5. gez. J. en Fr. Beeclc- mar rondg. door L. Verhast in de café E. Spi- taels 13,00. Omdat A. Cammu het hadop zijn savooien i,2o. gez. in 't Kanon door Pee Cadé zijnvrouw, rondg. door Theoph. 7,3o. gez. E. V. d. Meersch byJ. V. d. Maele 10,00. Voor i foto E. Deprez 2o,oo. gez. B. V. d. Meersch en rondg. door Pr. Landuytbij L. V. d. Bremt 9,lo. Gegeven door B. Verdoodt 2,oo. Bocqué Frans 5,00. gez. De Wolf bij Fr. Grol 6,8o.Tot voorbeeld der Bedienden K. Hostade 5,oo. A. De Neef en hare dochter lo,oo. gez, P. Medaerts in de café 't Sport rondg. door Kieckens 9.00. gez. Cornand Cam. bij A. Ver hulst i3,oo. Geschonken door Peken Willems zijn schoonmoeder 5,00. omdat Leon De Gendt kan doopen geeft Snel Maria van Welle lo.oo, gez. bij Jef Katjes door St. Wauters 16,5o. 2' Toelage der Wijkclub Jan Volders 50,00. gez. Pr. Vergeylen bij Fr. Vergeylen Tragel 25,00. gez. J. Keppons bij Th. Beerens 12,5o. Omdat Sooiken zijn Marie zou zwijgen 2,25. gez. G. Cornand bij Th. Beerens 6,65. gez. op den trein door C Verboeren 2o,oo. gez. De Smedt D. te Brussel to,55. Van Mol 5.00. gez. Sigaret bij Georges Desmedt Statie 16,00. gez. Th. D'Haese in de Liberteit 5,00. Th. De Braban- ter coiffeur 5,00. Bombeeck Leop. 5,00. Lepa- gie 5,oo. Na het zingen door Schollaert by Pee den Belg 4,00. Rondg. te Brussel door de Bot- vinck 18,oo. Gez. te Brussel 6,2o. gez. te Brus sel 18,20. M. Deelens Wijnaftrekker 20,00. Gez. V. d. Broeck bij A. Meersman 9,00. gez. J. Luyckx bijgenaamd Jan Smedt bij G. Schol laert i3,8o. gez. in de W. C. Jean Jaurès door Cornand J6,oo. gez. E. Rogghé bij J. Cammu i5.oo. gez. A. Snel Gerechtigheid rondg. door De Bruyn bij B. Bisschop 9,25. gez. A. Eylen- bosch rondg. door L. De Boeck bij O. Bom beeck i8,9o. Bij dezelfden door dezelfden en rondg. door Bosman 11,20. gez. en gespeeld door A. Eylenbosch en L. De Wolf bij O. Bom beeck 18,05. Omdat onze president Ruyssinck in de patatten gevallen is geeft Sophie 1,00. Omdat Constant van Erembodegem den baart heeft laten afdoen i,00. Omdat dezelfden met den stamper gaat loopen o,5Q. nogmaals gez, door dezelfde 9,60. De Messer zijn vrouw geeft ook 10,00. gez. en gespeeld door de twee zelf de rondg. door Daniel 9,80. gez. Ph. Van der Straeten en zijne dochter in den Wijngaard te Herdersem 5,25. Gez. Hofman H. bij Jef Champetter rondg, door Zeeper i3,5o. gez. Vincent Jan bij Jansens Maurice i2,oo. gez. De Meyer by L. Van den Bremt rondg. door Emiel Erembodegem I5.00 gez. Lievens L. bij S. Coppens 5,50. gez. A. Snel bij A. De Smedt 7.4o. gez. H. Kinder- mans by de Vlieger en rondg. door Jan Nys 5,i5. Gespeeld door D'Hoker Maurice en Ma thilde Steenhaut by J. Steenhaut 23,00. gez. door De Bruyn Fr. op het feest van Amant Elvyra 18.00. Een lied aan U alleen door B. D'Haese bij A. Bonnaerens 1 r25. Vergadering N. S. Lede door Smekens Victor 19,00. De president der W. P. doet er bij 1,00. gez. dooi X. lo,oo. gez. J. Walgraef lokaal Vrouwengr. N. S. Aalst 2o,00. Drinkgeld van den garqon Houten Dorp 2,5o. Wantje Kuiper 2,00. Lebion Louis j,oo. gez. P. V. d. Velde bij A. Schollaert 9.00. gez. Crents bij Schollaert 4,00 gez. A. Van den Bossche bijgenaamd de slets bij Schollaert 2,65. gez. Schollaert Leon bij Schollaert A. rondg. door P. Van de Velde 11,65. gez. Fr. V. d. Bergh bij Schollaert A. 4,7o. Michel Wellekens 5,00. gez. Leopoldine Colson bij L. Kieckens op de" koffietafel van Maria en Jan, rondg. door Hortense Wellekens 42,00. Geschonken door Cornelis V. d. Brempt uit Brussel 20,00. Omdat Kamiel en Frars over de bloempotten van Maria gevallen zijn te Brussel rondg. doorTroch 13.00. gez. M. Piasbij A. Roosen te Molenbeek 9.00. Van Pe trus in het Volkshuis te Erembodegem 3,00. gez. De Smedt Desiré op den trein, rondg. door De Bundel 21,25. gez. Petrus V. d. Hae- gen door Redant D. 9,00. gez. B. Bosman bij We Van Yperzele lo,oo. gez. M. De Smedt op de Serenade De Wolf 18,25. gez. A. D'Haese uit Lede bij de zwarten rondg. door J. Van d. Spiegel 13,40. De zwarten doet er bij I.60. Overschot van den zwarten 1,65. Gezongen R. Verbeeren rondg. verder onleesbaar 3,60. gez. vosse Malvina en rondg. door S)Tdonie van vos Lieken 2o,oo. A. V. d. Maele bij Th. Ver geylen 7,00. gez. P. Beerens bij P. De Schry ver 9,00. Verkoop van portretten De Schry ver 8,00. Van Hove Eugeen l.oo. Leclercq Dekenfabriek 200,00. St. Annabrug 566,00. R. G. D. N. Pontstraat 129,00. Scheurmans 248,00. La Georgie 236.00. Kapiteinries 198,00. Labor 6S,oo. Zwartenhoek 629.00. L'Eolienne 121,95. Viscose 1048,85. Jacobs lo8,55. Bo- steels 175,00. Beeckinan 122,00. Nachtploeg Viscose loo,2o. Alostoise 32,00. Filteries Im periale 51.00. De Veylder Maria 30,00. Ver kocht in Hand in Hand door Fr. Tas 28,00. Tissage Teinturerie 72,00. De Smedt Camiel i2,oo. Beeckman 30,00. Slagmulder 8,00. Ba- stiaens L. 36,oo. De Moor F. 42,00. Verley- sen J. 14,00. Schollaert G. 5.00. Van Cauwen- bergh J. 15,00. Pauwels C. 66,oo.V.d. Meersch J. 21.00. Op het bureel 3.00. Rombaut L. 74.00 K. Amant 55,00 Steenhaut A. 12,00. Gustavo Boeykens. Drukker, 12,50. Nichels A. 2o,oo. Totaal fr. 5.656,05

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2