vraagt overal de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne Alom Geprezene Bieren der SpecialiteitEXTRA TIGER ALE De Verleider WOONHUIS Uit Lede Uit Denderleeuw Uit Ninove Uit Geeraardsbergen üit ter Hand te Koop Kameraden Iddergem Erembodegem of De Weg der Tranen Cavaleria Kusticana De Geheiligde Berg Partijgenooten Burgerlijken Stand - Aalst Geeraardsbergen Magazijn, Stallen en Tuin te Aalst, Geeraerdsbergschesteenweg Nieuwgebouwd Huis Burgershuis Ons gemeentebestuur in slaap Het is nu reeds drie maanden zonder dat er eene gemeenteraadszitting geweest if, het is of ze allen aan slaapziekte lijden. Geen enkele partij bekommert zich aan den verachterlijken toestand waarin onze gemeente verkeerd de zaken die zich meest opdringen is het bouwen van schoollokalen, bouwen van werkmans woningen, Er dient spoed bij gezet om elk een kunnen gebruik te maken van de Elek- triek en zien dat er geen bastaards zijn. Het herstellen van slechte banen en de waterloo- pen te doen kuischen op de gemeente deze vijf artikels waar nu moet, voor gezorgd worden hangt af van onze bestuurders om dit ten uit voer te brengen. Of zal men de oude gewoonte volgen, voor de scholen eenige jaren er over spreken en dan noodgedwongen het toch doen als het meer uitgaven vraagt. Werkmanswonin gen bouwen dan zeggen zij onder elkaar wij hebben het nog niet gedaan of zullen het nooit doen terwijl er hier Lede 3oo huisgezinnen naar eene woning wachten en p vele plaatsen twee, drie huishoudens bij elkaar zitten waar maar plaats is voor één. Dat is voor ons katho liek bestuur eene schande 1 Geen de minste poging doen om daar een einde aan te stellen 1?... De electriek die ligt rond het dorp hunne vrienden hebben hem reeds en de werkerswijken moeten maar wach ten. De slechte banen waar de werklieden des winters door den modder moeten polsen, daar denkt men maar op met kiezing, en voor de grachten die banen onder water zetten zou men hunne vrienden moeten treffen en daar om blijft alles gelijk het is en komen er geen verbeteringen, maar wel verplichtingen en ver drukkingen indien men deze heeren hunne demagogie niet steunt en niet danst gelijk zij schuifelen. Zullen onze werklieden zich nog langer laten om den tuin leiden en terwijl men ze onder den hiel houdt stemmen die zelfde heeren hunne vrienden wetten die hard op on ze schouders drukken zij maken wetten die onze kinderen opleiden om binnen eenige jaren te doen uitmoorden in eenen oorlog. Ze ver werpen alle voorstellen door onze vrienden in gediend die onze oude afgesloofde werklieden een pensioen moet bezorgen Geen voorstel voor onze werklieden die een ongeluk over komt die dood invaliede tijd en groote ellende in vele gezinnen mede brengt, die beletten dat onze loonen aan den index be taald worden enz, enz, daarom is het dat onze gemeente bestuurders slapen terwijl hunne vrienden in de Kamers ons verdrukken. Zij laten ons hier aan ons ellendig lot over en zullen zorgen om de belasting te verhoogen en nadien elkeen vlijen om voor hunnen groep te stemmen. Komedianten zijn het I POLIT1KUS. Heden Zondag om lo uren maandelijksche vergadering voor Spaarkas en Propagandaclub de kameraden worden verzocht allen tegenwoordig te zijn. Er zal gesproken worden over het blad Recht en Vrijheid. Vrienden koopt uwe kolen in het Volkshuis zou steunt men de propaganda 21,50 fr. de loo kilo. Voor de stakers van Torley Gezongen door V. D. Eeken Eduard en rondgehaald door Denenbourg Charles 7,00. 1 Gezongen door Troch Edward en rondgehaald door V. D. Eeken Edward 3,55. worden 't meest bevoordeeld; arme vroeters die niet goed in den smaak vallen worden kortweg afgezweept. Katholieken en Fronters zwijgen om ter best om toch maar niets van al dat boeltje aan de rooden uit te brengen. Kortaf het gaat er om aan de socialistische partij te beletten kontrool uit te oefenen over al hun gekonkel. Dat ze echter gerust wezen, een oude vlaamsche spreuk zegt, de waar heid overwint en dit zullen wij altijd trachten aan ons menschen te doen inzien. Gemeenteraadszitting Naar we vernemen is er in den loop der week een zitting aangekondigd, Als voornaamste punten, weeral het stemmen van belastingen en gemeente begrooting. Toekomende zondag geven we volledig verslag. Wij sturen onzen hartelijksten dank aan al ons muzikan ten en roode wachten die Zondag zoo prachtig hebben mee gemarcheerd in de grootsche be- tooging te Brussel. Het zal voorzeker voor al len een spoorslag geweest zijn om met nog meer iever dan ooit voort te strijden voor ons ideaal. Vergaderingen heden Zondag 12 Oogst vergaderen de Roode Spaarders om 5 uur stipt om te beslissen over de verdeeling der piasters. Niemand mag ontbreken. Vrouwèngpoep Ons kinderen nemen deel aan de vacantie te Oostende voor de week van 13 tot 19 Oogst. Heden Zondag 12, om uur, moeten de valie zen binnen gebracht worden. Vertrek naar Oostende, Maandag om 9,40 u. Ons Cinema-Bal kent een ongewoon succès. Zondag 12 en Woensdag I5 (Half-Oogst) bij zonder schoon cinemaprogramma. Er zijn ook eene heele reeks nieuwe dansen toegekomen. Alleman naar 't Achturenhuis. Voor ons Muziek Van n' goeden trouwen vriend 5o fr. Voor de stakers van Torley De Ghendt Leon zingt in het Achturen- huis te Denderleeuw en haalt rond 3o,8o fr. Voor de Kermis Dit jaar hebben we zeker de primus der or gels. Onze lusthof zal evenals verleden jaar elektrisch verlicht zijn en vol tafels en stoelen geplaatst worden. Alle Socialisten van heel den omtrek zullen er zich komen verlustigen. Steunfonds Omdat Sper zijn vrienden in den steek laat l,oo. Hij gaat liever dansen l,oo. Omdat Ber tha hem zelf vraagt te dansen 1,00. Omdat zij aan zijn arm mag huiswaarts keeren l.oo. Om dat zulks zijn vrienden tegensteekt 1,00. Totaal 5,oo fr. Erembodegem leverde ruim zijn getal voor het rood verweer, Zondag. Dat is wel. Er was ook leute bij onze jongens, hoor Menig lied werd, bij 't naar huis gaan, gezongen. De Blauwen blijven hier in hun schelp tegenwoordig. Ze kikken noch en mikken We vragen hen ons verslag te willen geven over hun werking in den gemeenteraad, en dit op een eerlijke wijze. Zouden ze daarvoor den moed hebben Wij betwijfelen het sterk. Heft is Ommegank op onze gemeente rondom de kapel Ter- muren. Dat is een oud-devoot gebruik. Het Vlaamsche volk houdt nog aan oude gebruiken. Wal wilt g'er meê doen Het oude heeft ook nog zijn recht. Is 't zoo niet Op politiek gebied is onze gemeente iets Z3nderling. Zoo vele groepen als ge maar wiltde politiek is niet sterk afgeteekend dat zit zoo in de zeden. Dat de burgers verdeeld zijn, kan ons niet schelen maar de arbeiders zouden moeten eensgezind zijn. Hun be lang eischt zulks. Wordt lid onzer partij Akkoord ftusschen Fronters en Kadoftters Wie de verschillende voorvallen in de laat ste tijd van nabij volgt zal zich wellicht reeds de vraag gesteld hebben of we eindelijk naar het monsterverbond gaan van Katholiek-Fron ters. Naar het zeggen van een tronters kop stuk blijft nog alleen de kwestie der scholen en gaat men hier wel in korten tijd naar een over eenkomst. Gewone menschen die nog in het fronters daensisten water verzeilt zijn vinden het zon derling dat een groen kopstuk van Huiseghem propaganda maakt voor de politieke bond van 't H. Hart. Als het er om gaat belastingen te eischen van 't kleine volk is en weeral geen verdeeldheid meer, zie belastingen op het beetje vermaak onzer arbeidersbevolking 11 stemmen om 35 opcentiemen te doen jokken. In de commissie van Openbaren Onderstand gaat het al Biet beter, vriendjes en kozijntjes Onze beste makker Coppens Philemon is eindelijk terug in ons midden van uit Amerika. Wie Coppens kent zal niet aarzelen met ons te zeggen dat dit een flinke aanwinst is voor onze beweging en in 't bezonder voor de ziekenbond die onze Mon stichtte met een paar kameraden en nu tot zulken hoogen trap van inrichting en ledental is geklommen. In ons aller naam een flinke welkom voor onzen besten vriend en we verhopen dat ditmaal we het geluk zullen mo gen blijven smaken hem altijd aan het hoofd onzer beweging te begroeten. Ziekenbond Er wordt aan onze leden nog eens herinnerd dat ze kunnen beschikken over een twintigtal doktersspecialisten verbonden aan de Kliniek te Gent; de raadplegingen en verzorgingen ge schieden er volledig kosteloos voor het lid. Voor operatiën van korten duur wende men zich ook tot de prachtige volkskliniek te Gent. Operation en verzorging van langen duur ge schieden in het burgerlijk hospitaal te Gent, zonder dat het lid voor een centiem hoeft tus- sclien te komen zoowel voor wat operatie, ver blijfkosten en zoo meer betreft. De verzorgin gen worden er gedaan door de beste heel meesters van Gent. Het lid dat een van bovengenoemde diens ten noodig heeft vrage de toelating aan den bode of wel aan de secretaris of voorzitter van den bond. Het programma der kermisfeesten volgen de in gestelde orde hadden wy 1.1. Zondag als bijzonderheid het uitgaan van den Ver beeldingstoet, een nieuwigheid voor Ninove die meer bijval heeft gehad dan sommige politieke haarklievers hebben gewenscht, het fiasco dat zij hadden voorspeld is hen een egenvaller gewordeD. De stoet gevormd alleen door stedelijke maatschappijen ken de een volledig succes de spanning bij do vele toeschouwers loste zich op in een alge meen uitgedrukte wensch voor do toekomst te werken in de zelfde richting met een mogelijke meerdere ruchtbaarheid buiten de stad die dan ook meer vreemden lokkon zal. De geldelijke toelagen zullen ook ver- meederd worden aldus beloofde schepen De Mol, namens de feestkommissie. De jury heeft een uiterst moeilijke taak gehad om de rangschikking te kunnen doeü; de deel nemende maatschappyën wedijverden met elkaar met hunne mooië prestaties, opvat tingen en uitbeeldingswljze. De algemoene gelukwenschingen waren wel verdiend en meer dan prijzen zijn deze een kostbare aanmoediging voor de deel nemers geweest. Volgaarne voegen wy onze gelukwen- schen bü het welgemeend profloiat in naam van Stadsbestuur, feestkommissie en bevol king gebracht. Cinema Zaterdag 11 en Zondag 13 Oogst, Twee extra filmen Zijn laaftsfte broeit met flarry Langdon Doublepaftfte en Patachon twee schoonzoons, a. u. b. VoorafJournal Eclair. Allecinemaliefhebbe»s van Ninove zullen naar de Volksciuema komen om deze twee buitengewone filmen te zien. Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 Oogst. M. Van Tuyckom komt met Sylvette Gau- thier en treden op, tusschen het afrollen Revue des Revues een prachtfilm van het huis Gilbert, scena rio van Clement Vautel. Vooraf de schoone komedie De kleine der Ifariéftes De Volkscinema geeft nogmaals iets gansch buitengewoon,'t zal ook weerom een over- groot succes zyn. Toekomende Week Au service de la gloire Waft de glorie kosft Een echte geschiedenis Steeds groeten bijval De Volkscinema-kan zich verheugen in een steeds groeiende bijval. Geen wonder ook. De programma's zijn steeds samenge steld met filmen van allereeste keuze en wij kunnen onze talrijke klienten bekend ma ken, dat gedurende het komende seizoen in de moeiyksten zullen bevredigd worden. Een reeks filmen van de vermaardstepro- dukties met de beste kunstenaars en van de grootste waarde is gehuurd. Al wat in de Volkscinema vertoond wordt is gekozen uit het beste en het nieuwste. Goed gelukte Concerten Op Zaterdag 4 Oogst 1.1. speelde onze fan fare haar jaarlyks concert op stadskiosk Er was veel volk opgekomen, Al de muziek stukken worden tot in de kleinste bijzonder heden stipt aangevoerd. Spytig dat het gedurende het concert is begonnen te regenen en aan onze muzikan ten belette al de stukken uit te voeren. Maandag 6 Oogst hebben zij concert ge speeld op den Burchtdam. Er was eene massa volk Hier ook hebben onze muzi kanten prachtig werk geleverd. Er werd met veel aandacht geluisterd door de omstaanders en wy hoorden met veel lof over den vooruitgang spreken, door onze fanfare gedaan. Wij mogen fier zijn als party op den afgelegden weg onzer fanfare. Den enormen vooruitgang welke ons muziek gedaan heeft is voor een groot deel te dan ken aan onze moedige kameraden welke in Detroit-Michigan verblijven en welke door hunnen milden steun onze fanfare helpen groot maken en vooruitbrengen op de baan der kunst tot voldoening van al onze party genooten. Aan onze muzikanten zeggen wy en raden hen altyd de wyze raadgevingen van hun nen ievervol'e bestuurder gezel Arthur Coppez te volgen. Dat allen regelmatig de repetitiën en solfegelessen bijwonen opdat wy binnen de korst mogelijken tijd don ver deren vooruitgang onzer fanfare kunnen bestatigen. Wy brengen langs dezen weg ook hulde aan onzen geachten bestuurder, aan wien wy den prachtigen vooruitgang te danken hebben. Moedig vooruit geachte kameraden, arbeid samen bestuurder als muzikanten en wy zijn overtuigd dat gij nog moer vooruitgang zult makeD en voor ons muziek nog schoone dagen zyn weg gelegd. Heden Zondag 12 Oogsft Speelt de Socialistische Fanfare De Voor wacht haar jaarlyks concert in de Emiel De Molstraat. Er zal om 81/2 uren zeer stipt begonnen worden. Wy doen een warmen oproep aan al de partygenooten om dat prachtig concert te komen hooren. Voor de sftakers van Torley Gezongen door Richard De Henou in de Pamelstraat rondgehaald door de kleinen Petrus Schiettecat 9,oo. Gezoügen door Jo seph De Coster en rondgehaald door V. Muylem Edmond 20,00. Van Rossem Cle ment 5,oo. Francqué Petrus 5,00. Edgar De Coster 5,oo. Lauwerys Cyriel 5,00. Omdat Pee en Mon bij Constant discuteerden over de stekelbeziön l,oo. Omdat Mon aan Pee zegde dat het rechtstreeks niet serieus was l,oo. Omdat Pee rechtstreeks niet wilde ver staan wat Mon zegde l,oo. Omdat Pee ver meend dat hjj den knecht niet is van Mon Hemelsblauw l,oo. Omdat het onnoodig was voor Pee zich kwaad te maken in den praat van Mon Hemelsblauw geeft deze die er bij was l,oo. Voor heft Kiesffonds WIE DOET ER MEE 4e Storting der Postbedienden van het Nat. Synd. van Ninove 12,00 5- storting 12,00 6" storting 12,00. Algemeen totaal 74,00 fr. Goed zoo I We stellen met genoegen de goede daad der postbedienden op prijs. De aanstaande kiesstrijd zal hevig zijn en het is dan ook noodzakelijk dat er voor veel finan- tie wordt gezorgd. Na volgers zijn dus ook van harte welkom. Cinema Zondag i3, Maandag 13, en Woensdag 15 Oogst. (O. L. V. Hemelvaart). Waft de Glorie kost. Au service de la Gloire Een film zonder weerga, met Dolores Del Rio. Mac Laglen, Eduard Louwe. Journal éclair. Fox komiek. Toekomende week. Twee bijzondere filmen - Neen, niet moge lijk met Georges O'Brien. De vrouwen zelf kunnen zich bedriegen een Nordisk-Film. Kermis Programma De Cirkus met Charlie Chaplin en een film met Reginald Denny. Verwacht Nicolas Rimsky in een nieuwe succes film ADULTENSCHOOL Zondag 29 Juli, deden de leerlingen der Stedelijke school voor Volwassenen, verge zeld van hunne onderwijzers, een reis naar Brussel-Tervueren. Om 6,35 ure stoomden wij langs Edingen naar do hoofdstad, en de zon wierp hare verlustigende stralen reeds op de velden en ook in het hart der reizigers. In Brussel aangekomen, al wandelende Daar de Beurs, een indrukwekkend gebouw met grootsche en hooge ingangskolommen. En deGudulakerk,eenreuzongebouw,waar van bijzonder de prachtige vensterramen onze aandacht boeiden. Hoe schoon, wan neer de zon in die vele oogverblindende ruitjes speelt en op den binnenvloer eene afwisselende schakeering van schitterende kleuren ten toon spreidt. En dan naar de Groote Markt. Ho dit was de kreet, die onzen mond ontsnapte: Dat Stadhuis welk een sprekend sym bool van de bouwkunst onzer voorvaderen I Ongelooflijk schijnt het, dat een menschen- hand zulke fijne uitgebeitelde kunstwerken kan vervaardigen. Het Broodhuis en het Gildenhuis zyn ook praehtige en kostbare sieraden, waarop de Brusselaars met reden mogen bogen. Mannekenpis, de collega van onzen Giesbergsche, vereerden wy met een bezoek. Per tram reden wy naar Tervueren, door een deel van het Zoniënbosch, naar het zoo gekende Museum. Rond dit Museum is een mooi Park gele gen welk een oogverrukkend lustoord met zyn door bloemen en planten beschilderde parkeD, zyn watendjke vyvers en zyn be- boschte Janden. Heerlijk om aan te schou wen dit oogvoldoende Panorama. In 't Museum, met zyn marmeren vloeren en wouden hebben we een paar uren in leer- rUke en aangename beschouwing door ge bracht. Hoeveel voortbrengselen der kolo nie zyn daar niet tentoon gesteld, en hoe ruim zyn al die zalen ingeriGht Na het middagmaal, woonden wy nog de vertooning by in Palais d'Été Te lang ware het al de programma-num mers op te noemen, dit weze gezegd alle mannen waren ten uiterst tevreden. Nadien hebben wy nog de Congreskolom, het Justitiepaleis bezichtigd, en alvorens de trein te nemen om huiswaarts te keeren, hebben wij een bezoek gebracht aan onzen stadsgenoot Frans De Randt, in de Vooruit gangstraat, dicht de Noordstatie. Werkjongens Wilt gli u ontwikkelen, in rekenkunde en andere vakken, in eigen taal? Wilt gy de Franscho taal loeren op vol doende wiize, laat u inschry ven als leerling der Stedelyko Avondschool. Benevens het groote nut, wacht u op het einde van 't schooljaar, een aangenaam en leerzaam reisje. A. een leerling. Molendrieq, II, Hoogevesten, 6 SUPER PROGRAMMA voor heden Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Oogst om 8 ure, Zondag 12 Oogst, om 5 en 8 ure MAANDAG 13 OOGST, om 8 URE Woensdag 15 Oogst, om 5 en 8 ure Kinderen Niet Toegelaten Groot versterkt Orkest, onder de leiding van A. DE PAEPE Openingstuk voor Orkest. Moderne Eclair-Journal. GRETA GRAËL en KURTZ GERRON in Groot Hedendaags Zedendrama, getrokken uit het leven van een ouderloos en dakloos meisje zich afspelende tusschen Apachen en Lichte kooien. Aandoenlijk en Hartroerend spel. SUCCES I SUCCES 11 SUCCES 11 Neemt Uwe kaarten op voorhand want 'ft zal ar iftroomen I Toekomendo Week De Prachtige en Wereldberoemde Film naar het meesterwerk van Pierre Mascagni Opgevoerd met bijzondere Muziek en Zang. Kortelings da Prachtige Langverwachte Reuzenfilm het Overgroot Succes 11 Kantoor van Notaris De Windt te Aalst Leest en verspreid Recht en Vrij heid die de belangen der arbeiders ver dedigt, GEBOORTEN Mannelijk 8, Vrouwenlijk 8. Totaal 16. HUWELIJKEN. Edouard Crommelijnck, geneesheer, Maria Bael zb. Benoit Roelandt, onderw. .Maria Muller, zb.Philippe Spaens, fabriekw, Celina Caudron, zb. Michel De Roeck, smid, Maria Lefevre, breister Frans Van Goethem, Clara 1 Vanderveken, twijnster. OVERLIJDENS Petrus Clottemans, mn, Maria Van der Perre landb. 74 jaren wonende te Borgt Lombeek Maria Delgende, vr. Gustaaf Meert, zb, 26 ja ren wonende te Opwyck Maria Meert, We. Alexander Cornand, zb. 89 jaren yzerenwegstr. HUWELIJKEN. Alfons Beeckman, Buizemontstr. en Mathil da Mollewinckel, Oudenaardsche PoortPhi lemon Geenens, Hemelveerdegem, en Alice 1 Verbruggen, WijngaardstrVictor Van Sinaey, Goefferdingen en Gustavia De Nutte, Buize- mont. GEBOORTEN. Julian De Smet, BuizemontRichard De Mecheleer, PachterstraatMarcel De Clercq, j Nieuwe Baan Florent Verbruggen, Lessche- str. Denise Temmerman. Kaai Alexis Ach- tergael, Wegvoeringstr.Hema Van Hove, St. Annastr. OVERLIJDEN. Rosalia De Meyer, 9o j. wed. Aug. De 1 Meulemeester, Hunneghem Georges André 8 m. Statieplein. OPENBARE VERKOOPING VAN met Notaris DE WINDT, te Aalst, zal opesbaaf verkoopen STAD AALST. Eenen eigendom, begrijpende woonhuis met magazijn daarneven en afzonderlijke groote ingangspoort, stallen en grooten tuin met fruitboomen, gelegen aan de Geeraerdsberg- sche steenweg, n. 164, groot lo aren 800. a. hebbende eene breedte aan de straat van li m. 20 cm. Dit huis heeft twee plaatsen en achterkeu ken, 2 bovenkamer», zolder, kelder en gas leiding. Bewoond geweest door wijlen Alfons Ma theus. ONM1DDELIJKE INGËBRUIKTRE- D1NG. INGESTELD 58ooo frs. '1 weede Zitdag Vrijdag 17 Augustus 1928, te 3 ure nanoen, ter herberg van M. Jaak De Braekeleer, te Aalst, Geeraerdibergschestraat. OPENBARE VERKOOPING van een te Erembodegém Geeraerdsbergscheateenweg nabij 't Zaagsken Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd woonhuis te Erembodegem, Geeraerdsbergsche steenweg, groot 1 a. 92 c. a. 64 tiende milliaren. Bewoond door vrouw Jozef Renneboog. Dit huis heeft drij benedenplaatsen, koeren afdak, 3 slaapkamers, kelder en pompwater ONMIDDELIJKE INGEBRUIKTREDINg! Enkele Zitdag Vrijdag 17 Augustus 1928, te 3 ure nanoen, ter herberg van M. Jaak De Braekeleer, te Aalst, Geeraerdsbergschestraat. Schoon gelegen te Denderleeuw, Wellestraat zich te wenden tot Smakana Henri alle dagen ziohtbaar. Steunt de moedige stakers van «Torley» die strjjden voor meer loon en betere werkvoorwaarden.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3