ROODE MILITIE Naar Erembodegem Syndikale Rubriek AALST. Rond de aanslag op Pgt Huysmans en lijn familie De Stadswerklieden Klachten Heel Kortelings Wie doet er mee 1 Fanfare Hand aan Hand Victor De Geyter VERG&DERING W, C. Dom. Bocque i! weienschap heeft het tegenwoordig zoo ver gebraoht, sprak de hotelwaard, dat mon nu tanden trekt zonder pijn. Den boer keek met ondervragenden blik en vroeg: waar woont die vent die dat kan Niet ver van hier, zei den baas, ik zal de keler er om zenden met vriendelijk verzoek seffens meè te komen. De boor stemde erin toe en een kwartier nadien stond den arts reeds gereed om de pijn te lenigen. Hij wrijft den boer iets in den mond en trekt onmiddellijk en zeer behendig den pijnelij- ken tand, zonder den boer hel om zoo te zeggen gewaar werd. De twee andere bijstaande gezellen kon den bijna hun oogen niet gelooven. Zoo rap gedaan en zonder pijn. Dat is 'nen toer. Den boer die scheen heelemaal verlicht en vroeg den tandarts zijn rekening, waarop deze antwoorddemijn prijs is 2oo fr. Het was wel wat veel maar de tandpijn was toch gedaan en den boer betaalde. Als den tandentrekker nu vertrokken was, werd dit geval met veel belangstelling be sproken. 'Nen tand trekken zonder pijn, en 't had nog geen minuut geduurd. Dat was kunstig. Maar wat ze maar niet konden verkrop pen dat was 2oo fr. verdienen op zoo'n kor ten tyd. Ik neem wel aan dat ze hier in Brussel meer moeten winnen dan bij ons te Smeer- hebbe, deed een der kameraden opmerken, maar 200 frana is toch gestolen. Zie, sprak de derde metgezel zeer ern stigIk liet me verleden jaar op mijn dorp 'nen tand trekken en ik moest maar twee franken betalen, en hij sleurde mij ten min ste wel een kwartier rond zijne tafel. Die werkte ten minste toch nog voor zijn geld. Geeraardsbergen. S. OCIO. Onze lezers zullen reeds vernomen hebben langs de weg der dagbladen dat er verleden Zondag in de Cursaal te Oostende een voorbe dachte en laffe aanval op onzen partijgenoot Kamiel Huysmans en zijne familie is gepleegd, 't Hoeft natuurlijk niet gezegd hoe de reactio naire bladen dit incident uitleggen Huys mans zou een schandige houding aangenomen hebben. Het verslag *it Het nieuw» wan den Dag zal wel het pikantigste zijn, want een paar aanhalingen zullen volstaan om te begrijpen dat de scribenten echt idiotisch zijn aangetast. Als titel hebben ze gevonden Schandalig gedrag van socialisten te Oostende.Het con cert dat in de Cursaal plaats had, wierd ver eerd met de tegenwoordigheid van princes Stephanie van België en hare intrede wierdt begroet met de Brabangonne, waarvoor Huys mans niet recht stondt. Meer nog, elk was in smoking en Huysmans droeg een bleek-grijs kostuum. Zoudt ge niet omver vallen van dergelijke ezelarijen En dat alles om de sluipmoordenaars van fascisten in hunne laffe rol te steunen 1 De Etoile Beige wijst erop dat Huys mans met een Auto is moeten wegvluchten, waarvan de heer een eigenaar is van koers- paarden, en de eigenaars der renlaan zijn on middelijk samen gekomen om het incident te bespreken en ze hebben eenparig besloten dat de kleuren van dezen heer niet meer zouden geduld worden op de renbaan 1 Zoo ver gaat hot ideoste fanatisme dier geld- schulmers De Volksstem van Aalst maakt het ge val kenbaar maar... zonder afkeuring voor de schurkenstreken, of... iets te melden van de aanvallen die ze hebben gedaan, neen... niets van de doodsbedreigingen die er zijn geuit. We weten het De Volksstem juicht in stilte om dit voorval en hunkert ook eens naar zoo'n aanval in Aalst, maar... dat ze het zich voor gezegd houden, dat het van geen lijën dakje zou loopen. Zo moeten er eens aan beginnen de fascistjes van Aalst We gcan ons niet laten doen Reeds Dinsdag namiddag had er een inter pellatie plaats en Huysmans verhaalt het geval Huysmans moet sommige journalisten der meerderheid bedanken voor de wijze waarop zij hem hebben gesteund. Daarna zegt hij, waarom hij naar Oostende is gegaan. Hij wilde Chaliapin hooren. Hij had zijn familie mee genomen. Plaatsen waren op voorhand besproken. Reeds van toen hij zich neerzette werd ge bromd. Hij was de tekst aan het uitleggen van de Russische liederen en wees op de gebrekkige vertaling, toen men hem zegde dat de braban gonne werd gespeeld. Ik zeg dat niet om mij te verontschuldigen, 'k Heb honderden keeren rechtgestaan als men de brabangonne speelde. Ik meen, dat een socialist mag recht staan voor ons nationaal lied. Vandervelde. Vóór den oorlog hebt gij voorgesteld de driekleur naast de roode op on ze volkshuizen te plaatsen. Huysmans. In zweden gebeurt zulks ook. Spreker betoogt dat het langen tijd duurde eer hij kon gelooven dat het geroep tegen hem was gericht. Hoe hij heeft meegezongen Huysmans zegt verder dat hij de brabangon- ne heeft meegezongen. Een heer naast mij zong zeer slecht. Hij zong Le roi, la foi, la liberté. Ik heb hem gezegd, dat is niet juist. Gij moet het zoo ziDgen Le roi, la loi, la liberté 1 (Gelach). Spreker handelt daarna over de onbeschoft heid van het publiek dat niet naliet te rooken alhoewel de geniale zanger had verzocht om het niet te doen. Toen de derde brabangonne werd gezongen ben ik weer rechtgestaan. Ik zag. dat groepen ons omsingelden. Een geweldig tooneel had toen plaats. M. De Cloedt aan 't werk M. De Cloedt snoerde mij toe Uw dochter heeft 5 minuten tijd om zich uit de voeten te maken. Daarop werden de vrouwen en de mannen die mij omringden geslagen. Mijn dochter werd gekwetst aan beide bee nen. Mevr. GuDsberg kreeg een vuistslag in het aangezicht. De burgemeester had een dubbele bekommering zorgen dat ik niet werd geraakt en zorgen dat niemand werd aangehouden. Het was een walgelijk tooneel. Wij zijn niet gevlucht. Wij hebben een nijveraar uit Brussel ontmoet, die ons zijn auto aanbood. Wij had den geen reden om dat te weigeren. De auto van de geheime politie die volgde, werd aangevallen en de chauffeur gewond. Men heeft zich op een armen drommel ge wroken. Dat geeft een denkbeeld van de hui dige zeden. We willen er onze arbeiders nogmaals aan herinneren dat naarmate het socialisme groeit de schrik eenerzijds en de haat anderzijds bij de bourgeoisie de voorrang zullen nemen. En we weten dat iemand die den haat inzich draagt uit schrik, tot alles in staat is, en daar tegen moeten we ons gereed houden. Een verwittigd man is er twee waard, en.... ODze arbeiders zijn verwittigd We prediken hier geen geweld aan maar, indien ons geweld wordt aangedaan zullen we zonder vrees met geweld antwoorden. Onze Roode Militie dient in alle plaat sen slagwaardig gehouden te worden, want we zien dat de reactie ten allen kaate geweldda den pleegtmen verwoeste te Brussel eene Soujets-Tentoonstellingmen stool heele pak ken Soc. bladen te Brussel de italiaans6he politie onderhoudt in ona land een gansche reeks uitdagingsagenten, ea... dat alles blijft straffeloos 1 We gaan ons onder geen enkel voorwaarden inden toestand van Italië laten brengen. Dat dienen de broekventjes van fascisten te weten en te onthouden. We staan op post, met de kolf aan de voet tot verdediging gereed En wee deze die in onze armen zullen loopen. A. B. hebben nu een eerste verhooging ontvan gen 2o centiemen per uur. Enkelen hadden die niet ontvangen. Het Schepen-college heeft nu in zijne zitting van Maandag, op voorstel van onzen vriend Nickels besloten, den opslag te betalen aan ALLEN, gezien er geen reden bestonden, er enkelen uit te sluiten. Het schijnt dat eronder de stads-bedien- den, er zouden zijn, die niet te vreden zijn, met den gestemden opslag. Nogtans men begint er nu aan 12 duizend franken en men komt tot 24 en 26 duizend franken per jaar. Voor de ontevredenen is er oen troost in de Bank waar M Moyersoen den baas is, kunnen ze gaan beginnen aan 6oo franken per maand 't loon van een zijner gehuwden bedienden. j is het feest voor de leden van den Socialisti- i schen Vrouwenbond in het lokaal Hand in Hand. 't Zal iets puiks zijn. Houdt u gereed, want op 9e September om 3 uren zit het er op. Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.00. Bocqué Fr. 2,oo. J. W. l,oo. Nichols A. 15,00. Totaal 22,00 fr. Zondag 9 September neemt onze fanfare deel aan ce feestelijkheden te Wetteren, nml. de inhuldiging van twee vlaggen. Wij roepen er de aandacht der muziekanten op zich voor dien dag vrij te stellen om allen op post te zijn. i HET BESTUUR. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis der Mutualisteri, Molendries, voor onze leden open. Verleden Woensdag had dus de Alge meene Vergadering plaats. Gezel Snitaels, secretaris van den bond las de rekeningen van inkomsten en uit gaven, welke vervolgens door Gezel Bauwens van Geeraardsbergen heel dui delijk werden toegelicht. Een grondige diskutie werdt gehouden waarna werdt besloten o,4o fr. verhoo ging van bijdrage per lid en per week ie eischen, vanaf de V Zondag van Septem ber. Daar de leden welke de vergadering niet hebben bijgewoond, verleden week in Recht en Vrijheid den bilan der eerste zes maanden hebben kunnen raad plegen, waarin elk zal gezien hebben dat het besluit welke op de Algemeene Ver gadering is genomen, onvermijdelijk was, hopen we dat elk er zich zal naar schik ken, en onze bodens de beste onthaling zullen genieten. Het Bestuur. Heden Zondag om 9 i/2 ure voor het KADER om 10 ure voor ALLE LEDEN. Zeer belangrijke kwesties Niemand mag ontbreken. Heden Zondag gaat onze Harmonie Arbeid en Kunst naar Erembodegem een CONCERT spelen aan het Volkshuis». Tusschenin zal Gezel Steenhaut Jozef, spreken over den politieken toestand van het land. Al de muzikanten vergaderen in het lokaal Hand in Hand om 21/2 ure. Een talrijke schaar partijgenooten worden verwacht. Lokaal Martin De Beul, Binnenstraat Heden Zondag om 2 1/2 ure namiddag Algemeene Vergadering, voor al de le den. Gezel Berghmans Alf. partijsecretaris, zal er aanwezig zijn. Geen onverschilligen, maar allen op post weze het ordewoord. In de Tabaknijverheid Op 4 April 1.1. vroeg onze afdeeling aan de fabrikanten van Aalst een nieuwen tarief in te voeren en althans de bespreking er onmidde- lijk over te beginnen. Zulks zou eene algemee ne verbetering der loonen onzer arbeiders voor gevolg hebben. Deze vraag was billijk en rechtvaardig, ge gezien de loonen in de tabaknijverheid niet in evenredigheid gestegen zijn met het duur le ven. Door dezen nieuwen tarief zou het loon gestabiliseerd zijn tot den index 9oo. Namen die Heeren dat aan Hoegenaamd niet. Zij kunnen die verhooging niet geven, ant woorden ze. De laatste opslagen hadden geleid tot «een geweldige achteruitgang in de rol- nijverheid in Aalst. Ze zullen zich op den basis houden van 25 November 921 met in voering van duurtetoeslagen volgens akkoord van 3 December 192$. We drongen nogmaals aan om toch maar eene bespreking te beginnen over den nieuwen tarief. Niets te doen. Da tabak fabrikanten houden zich kras. Die direkte weigering van de patroons heeft onder de werklieden den geest van verzet te weeg gebracht. Zulks is begrijpelijk. Op eene algemeene vergadering der tabakbewerkers van Aalst zijn dan ook besluiten genomen om trent deze kwestie. Deze besluiten zijn aan den Heer Fr. Pauwels, Voorzitter van het patroonsyndikaat der Tabak- en Rolfabrikan- ten van Aalst overgemaakt. We wachten ondertusschen met volle vertrouwen den uit slag dezer kwestie af. Onze eischen zijn rechtvaardig en gegrond. Dat is de hoofdkwestie. A. S. Rondi de Staking bij Torley Maandag laatst werden de secretarissen der Vakbonden uitgenoodigd op het bureel van den HDe Schaepdrijver, die ons mededeelde dat Hij een nieuw onderhoud heeft gel;ad met de H.H. Bestuurders van Torley, en gaf ons vervolgens lezing van het volgende opstel die Hij gemaakt hadt. Aalst, den 20 Oogst 1928. Waarde Heer, De laatste gesprekken gevoerd, de nieu we bekomen documenten aangaande de werk staking Torley, laten me toe vast te stellen le dat, wat de looneischen betreft, de Socia listische vakbonden zich steunen op de Loons- overeenkomst der Textielnijverheiddat, op dat punt, de andere vakbonden het eens zijn met de Socialistische 2° dat die looneischen, door de onderschei dene vakbonden worden bepaald als volgt a) Lustreerders 2,48 b) Helpers Lustreerders 2,23 c) Haspelaarsters 1,47 d) Bobijnsters dobbelaarsters 1,40 e) Vlechtters onbepaald, doch met een hooger minimum dan 1,30 en 117,5o/o Vlechters 1,60 Daartegenover bestatig ik dat de Fabriek Torley hedendaags de volgende loonen toe past. a) Lustreerders 2,43/2,48 en 105 0/0 b) Helpers lustreerders 2,18/2,23 en 105 0/0 c) Haspelaarsters 1,60 en IO5 0/0 d) Bobijnst.-dobbelaarst.L5O en 105 0/0 e) Vlechtsters 1,55 en 105 0/0 lk moet nadruk leggen op het feit dat deze loonen aan de vrouwen uitbetaald worden die als middelmatige stukwerksters dienen aanzien te worden en dat de goede stukwerksiers aan zienlijk meer verdienen. Daarvan heb ik mij persoonlijk kunnen vergewissen. Bovendien stip ik aan dat tegenwoordig de Fabriek aan de ongeschoolde werklieden, ma- noeuvers, enz. loonen uitbetaalt van 1,80 fr. tot 2,00 fr. en 105 0/0 duurtetoeslag. De eenige twistvraag blijft dus, wat de loonen betreft, deze van de lustreerders. Ik kan U echter mijn eerewoord geven dat ik, in afzienbare tijd, daarin verbetering zal kunnen bekomen, indien me de middelen tot onder handeling niet uit de hand gaan, waarover ik thans beschik. Ik kom eindelijk tot het besluit dat, wat de loonen betreft in't algemeen, de toestand thans bestaande in de fabriek Torley volstrekt geene aanleiding kan geven tot verlenging der staking. Wat aangaat enkele punten van werkin richting aangehaald door de Socialistische Vakbonden in de zitting van den Verzoenings- raad op 16 April 1.1. gehouden, het is mijne vaste overtuiging dat zulke zaken door recht- streeksche onderhandelingen kunnen en moe ten opgelost worden en dat ze geen letsel uit maken voor de werkhervatting. Der halve vraag ik aan de werklieden het werk te hernemen met dien verstande dat de fabriek er alle zorg zou voor dragen de norma le bedrijvigheid der verschillende afdeelingen in den korst mogelijken tijd te herstellen. Het spreekt van zelf dat, van morgen af, niet alle werkkrachten zullen kunnen aan den arbeid gesteld worden, de werkherr.eming kan maar geleidelijk geschieden, doch ik geef aan alle werklieden de stelligste verzekering dat niets zal verwaarloosd worden om allen weer zoo spoedig mogelijk aan het werk te stellen. Trou wens, of het werk nu, onmiddelijk, of binnen zes maanden slechts wordt hernomen, daar kan niets aan veranderd worden de werkherne ming zal toch altijd maar geleidelijk kunnen geschieden, dat blijft onvermijdelijk gezien den aard zelve der fabricatie bij de Firma Torley. Een laatste woord. Van weg© beide partijen, heb ik, gedurende mijne onderhande lingen, de meeste voorkomenheid ondervon den. Ik ben er allen zeer dankbaar voor. Het is na den huidigen stand der zaken rijpelijk over wogen te hebben dat ik besloot U dezen op roep toe te sturen. Ik meen dat hij volstrekt noodig is geworden,.ook met het oog op den toestand. Willen we komen tot een klaren en gezonden arbeidstoestand in den bizonderen tak der Textielnijverheid, waarbij de Fabriek Torley b*hoort, dan dient de atmosfeer van wantrouwen en woeling waarin we thans ver- keeren. opgeruimd te worden. Op dat stuk meen ik mijn vollen plicht vervuld te hebben. Ik verwacht nu van wege de syndikaten dat ze mijne pogingen niet verijdelen en me voorts het vertrouwen zouden blijven schenken dat me tot hiertoe heeft gesteund. Wil aanvaarden, Achtbare Heer, de verze kering mijner waardeerende gevoelens. (get.) DE SCHAEPDRIJVER. Wij verklaarden dit opstel in overweging te zul len nemen wanneer wij het in ons bezit zouden hebben. Tevens dat wij in de gelegenheid niet waren gesteld (zooals overeengekomen was) op het eerste schrijven 'van de Firma Torley tegen voorstellen te doen; verder dat het op stel op menige punten zoo vaag was en niets vermeldde over d« vergoeding van het twee ploegenwerk enz. Onze opmerkingen lokten besprekingen uit. Gezien in de werkplaatsen van de bobijnsters, dobbelaarsters en vlechters thans géén vrou wen werken stelden wij de vraag, hoe het dan mogelijk was dat door middelmatige werksters l,5otot 4,6o fr. per uur konden gewonnen hebben Echter wanneer het Bestuur van de fabriek voornemens is. aan de middelmatige werksters dezer werkplaatsende gelegenheid te geven bovenstaande loonen te winnen en goo de werksters nog aanzienlijk meer, dan kan hieromtrent een overeenkomst bereikt wor den. Daarom zoo de firma Torley een gerust stellend woord dienen te geven. Voor de Lustreerders en hunne helpers, ver klaarde den II. De Schaepdrijver zijn eere woord te geveD, in afzienbaren tijd verbeterin gen aan de loonen te kunnen brengen. Doch kon zich hier omtrent NIET nader verklaren. Wanneer die zaak opgehelderd wordt, zou de gemoedstemming der werklieden kunnen door gewijzigd worden. Den H. De Schaepdrijver verklaarde dat de andere vragen gedaan, over de werkregelingen juiste toepassing van sommige prijzen in de tarieven en zoo meer, door rechlstreeksche onderhandelingen kunnen geregeld worden en daarom de staking niet laDger moet blijven duren, doch bepaalde aanwijzingen ontbreken in zijn opstel. De vergoeding voor het twee ploegenwerk laat den opsteller onbeantwoord, dat nochtans een vraag is van groot belang, en wanneer men tot eene oplossing kan komen aan die verschillende punten, geldt hetzelfde voor de regeling waarop den arbeid zou her nomen worden. Kortom om een duurzame overeenkomst te bereiken moeten alle dubbel zinnigheden worden weggeruimd. Het spreekt van zalf dat den opstel van M. De Schaepdrijver. zal aanleiding geven tot al ler handen gesprekken, doch wij waarschuwen onze lezers dat deze staking nog op zijn einde NIET gaat, integendeel, maakt den opstel het voorwerp uit van gedachten wisseling en noopt het tot verder onderzoek. Vooral klaarte moet gebracht worden op de duistere punten van het opstel. Kan deze verkregen worden dan zullen de bestuurders van de vakbonden tot de stakers-sters kunnen gaan 0111 heng erust te stellen, waarvan grootelijks de beslis sing zal afhangen die moet genomen worden. Zooals wij hier hooger zegden waarschuwen wij onze lezers tegen de valsche geruchten die kunnen verspreid worden, wanneer in den toestand der staking verandering komt, zullen wij onmiddelijk de bevolking inlichten, door middel van het blad Vooruit en andere druk werken, die wij onder de bevolking zullen ver spreiden. Het zijn de mannen niet van de straat, maar wel de stakers-sters die over zulke gewichtige zaken moeten beslissen. Zoolang deze daartoe niet hebben besloten blijft de sta king voort duren. In het huis De Waele TE SCHELLEBELLE Pantoffelfabriek, is een loon geschil ontstaan. DE STIKSTERS werden werk aangeboden (Tennisen) aan een gevoelige loonsverminde ring. Daar ze weigerden dit werk te doen aan deze vermindering zijn ze verledene week doorge zonden geweest. ZE WETEN dat M. De Waele tracht alhier zijn werk te doen stikken. VROUWEN STIKSTERS, weigert werk aan te nemen van Uw stakende zusters. Niemand plege verraad &TEUMLIJ5T Overdracht 54.289,22 fr, Gez. Philemon Smabol b$j de w° Van den Bossche i5,oo. Gez. Louis Schoon bij de wa Van den Bossche 19,00. Gez. A, Verhulst by dezelfde 13,00. Door dezelfde 12,50. B j de we Van den Bossche met toelating van de Champetter van St Gillis, onder toezicht van den Commissaris 1,00. Omdat zyne kin deren beter naar hem zouden luisteren 5,00. Gez. E. Mathieu bij Th. Van de Velde Jan Jeliestraat8,7o. Gez. by de weDe Moor door Arijs Hortense l3,oo. Gez. Vincent by Jans- sens Maurice 7,50. Gez. Ernest Lievens, iu het lokaal Nieuwerkerken i3,oo. Gez. Vosse Frans by Buys Julien 11,In. Twee liedjes gez. door Warken de Gargon bij Marcoen 14,45. Rondgehaald op het leest van Staatje Scherregods zijn soldaat 12,00. Gez. Julia DeCuyper bij Fons uit de Pist, op het huwe lijksfeest van de familie O. De Nevo en Ed. De Winne 18,o5. Omdat Emelie, Poliet zijne vrouw gaan roepen heeft, geeft hij 5,00. Gez. Bonnor Jan door Mietoeren en haren witten ll,oo. Gez. door Tonen Troy 9,00. Omdat ai de bedienden myn voorbeeld zouden volgen K. Hofstade 5,00. Nichels Alfred 2o,oo. Gespeeld G. Kieckens op de viool bij Poepe Edmond, Drie Sleutelsstraat 9,25. Gespeeld door P. Sigaret op de verga dering bij Poepe Edmond 16,25. Jozef Cor- nand 2,00. Gezongen by Vergeylen Tragel door Benoit D'Haese il,oo. Gezongen door een schacht by Vorgeylen, Tragel 12,00. Onbekend lo,oo. Rondgehaald door Romi Wallèze, afgegeven aan Buys B. 15,00. La- pagi© Frans, machinist 5,00. Wantj0 Kuyper 2,00. Lebion Louis 1,00. Gez. Louis Plas, in aen Zandput 7,00. Gez. Romain De Neef by P. De Neef 6,60. Gez. G. Cooman bij Petrus De Neef 4,lo. Gez. Albrecbt Frans, in het Violetje 4,o5. Gez. Edw. De Schrijver, Café de Violette 4,75. Gez. door een Antwerpe naar bij Ed. Barvos 8,4o. Booykens Guslaaf 12,50. Gespeeld op den Beüjo van Petrus Leopold en Jozef bij De Veylder G 9,00. Gez. Julia Vergeylen by Frans Vergeylen, Tragel 11,00. Gez. De Witte, rondgehaald Achiel Steenhout 9,9o. Gez. bij Frans De Bruecker door M. De Decker 10,35. STEUN DER KAMERADEN VAN HET NATIONAAL SYNDIKAAT VAN Y.P.T.T.Z. (Tweede lijst). Gaeroms Desiró 5,00. Troch C. 5,oo. Liebaut A. 5,00. Podevyn J. 5,00. De Moor 5,00. Tombeur 5,00. De Reu 5,00. De Smedt 5,00. wauters b,oo. Do witte 5,00. De Meulemeesler 5,00. De Schaepdryver lo,oo. Van der Veurst 5,00. Van Audenhove 5,oo. Van Cauter H. 5,00. Van Cauter P. 5,00. Van Cauter A. 5.00. Verschooten 5.00. Van der Meulen 5,00. Huion M. 5,00. Huion J. 5,oo. Do Smedt D. 5,00. Franck 5.oo. Van Heisuwè 5,00. Stockt Jan 5,co. Poppe Fr. 5.00. Van Mol Fr. 5,00. w. Van dei' Borgt 5,00. Ringoir lo,oo. Mathijs 5,00. Van Cuuter J. 5,00 Vinck J. 5,00. Huyle- broeek M. 5,00. Verboeren D. 5,00. Stal- paert Fr. 5,00. Van Audenhove J. 5,00. Vau Droogenorocck C. 5,oo.Van denBroeck 7,50. Vrouw T10c.il 5,00. Van Mieglum C. 5,oo. Do Gendt L. 5,00. Droesbeeck Fr. 5,00 Merckx Louis 5,oo. De Troch D. 5,00. Zerck F. 5,oo. Gez. Mickeu De Zeeper, op hit huwelijk van haar zoon Frans 24,00. Ge danst op liet huwelijk door Emelie en August 11,25. Gez. Julia C; uppc-ns bij Adolf De Smedt 11,00. Nichels Bomien 5,co. Onder het drinken van een glas, geeft Ronibaut Frans 5,00. Gezongen Verbraekel Frans bij wellekens Jan 9,2o. De Neef Anastasie en hare dochter 10 00. Wekelijks geeft Delens Henri 2o,oo Gez Gijs- brecht Leopold rondgehaald door Van dtr Meersch8,00Gespeeld drie honderdvijftig door M. Van der Poorten in den Extréme links medespelers Kieckens, De Moor, De Bruyn 8,o5. Omdat Kieckens niet goed kan bieden geeft A. Verhulst l,oo. Een erfdeel van onbe kende menschen voor de stakers 7,00. Gez. bij Beerens Th. door August Rousseau, rondge haald De Wolf Jef 10,00. Rondgehaald na de vergadering in de Wijkclub Vader Wauters 15,00. Na het zingen van een lied bij P. De Neef 5,05. Nog bij de zelfde 6,60. Eveline De Zutter bij G. Peerlinck rondgehaald Jan Van Droogenbroeck lo,oo. Gez. Eduard De Schrij verbij Heyvaert Vischmarkt 11,80. Gez. Vale- ry Willems bij P. Willo rondgehaald door A. Sehollaert I8.00. Bombeeck Leopold 5,00. De Brabanter Th. (Coiffeur) lo,oo. Omdat Kiec kens Benjamin zoo schoon kan dichten en zingen te Herdersem 2,00. Omdat Hermine niet ten achteren blijft voor de Stakers 2,00. Bakkers Marie is zoo kontent na het plezierde stakers ook eens te ge denken 2,oo. Gez. Alfons De Raedtbij Frans Luyckx 6,00. Omdat de inwoners uit de IJzer wegstraat bekomen hebben van s'nachts te mogen slapen 2,00. Daarvoor mogen zij geen water meer halen 2,00. Omdat Mieken voor K. Steentje sprong met haren borstel en niets dan haar broek aan had 2,oo. Gez. E. De Schrijver bij Julia Buys 8,50. Gez. Burgemee ster van den Bolleweg bij De Blaas JB. klei ne Bolleweg 14,oo. Gez. Edmond bij De Haeck August 14,00. De Buck Clothilde 2,00. Liedjes verkocht door de stakers Leclercq Dekenfabriek 97,00. St. Annabrug 485,00. La Georgie i74,oo. R. G. D. N. Pontstr. lo7,oo. Schuermans io4,oo. Pelrus Willo 6,00. Kapi-

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2