Heden Zon da 2: Voor 't Volk Geofferd Hobbelige Wegen MÜLST. MEETING Syndikale Rubriek Uit Lede Volledig mis We vragen verschooving Partijleven SP1IKSES: JEF STEENHAUT en NICHELS ALFRED Harmonie Wie nog niel 1 Soc Jonge Wacht Soc Vrouwenbond Midden-Comileit Victor De Geyter Voor het Kiesfonds Burgerlijken Stand - Aalst is een boek, over een aantal jaren ge schreven, door onzen ouden veteraan EDUARD ANSEELE Heden beginnen wé, dit boek af te kondigen als mengelwerk in dit blad, ge zien we van onzen vriend Anseele, de toelating hebben gekregen, zonder dat het een centiem aan ons blad zou kosten. Hierom onzen besten dank aan onzen goeden vriend Eduard. Is het noodig, dat we de aandacht trekken van onze lezers op dit mengel werk? Velen van ons zullen het boek reeds veel jaren geleden, gelezen hebben, en voor dezen zal het eene zoete en aange name herinnering zijn, maar ontelbaar zjjn de nakomelingen die het boek niet kennen. Welnu tot dezen zeggen we Voor 't Volk geofferd, is een ooeiënd roman, het is de beschrijving van het leven van Emiel Moytou, een gentschen burgers- zoon, die van bij het ontstaan der Socia listische partij er zich heeft by aangeslo ten en de verdediging der eischen van het arbeidende volk op zich genomen. Het is gemakkelijk te begrijpen dat Emiel Moyson, niet alleenlijk door de burgerij, maar door zijne eigene famillie is vervolgd en in 't wilde gejaagd en toch heeft hij stand gehouden. Emiel Moyson is ondanks alles, de werkerszaak getrouw gebleven, heeft er veel voor geleden en 't is noodig dat zjjn leven, door de werkende klas In 't algemeen gekend weze. Het is om daar aan mede te helpen dat we de afkondiging in ons weekblad be ginnen en wij onze lezers bidden, dit mengelwerk te lezen, dat van week tot weekboeiënder en boeiender zal worden. Ik meen ook iets te kennen van den arbei- dersstryd. Ik stel mo voor hoe hot ging over veertig jaar en hoe het nu gaat. Wat is er oneindig veel veranderd, verbeterd, en veel onrecht verdwenen I Dat is grooten- deels het werk geweest van hen die men traagloopers noemt. De huidige hardioo pers kuuuen dat reuzenwerk niet aanschou wen met hun oogeD. Ik zeg niet, dat zy niet moedig zijn, maar te dien tyde zouden mis schien onze tegenwoordige hardloopers nog harder geloopen hebben, toen de boeren af kwamen met rieken en stokken en losge maakte trekhonden. Bedoel ik hiermee, dat Cross country geen goed sport is Hoege naamd niet, maar verstaat me goed, beste lezers, ik houd van hardloopen, maar opge let voor do hobbelige wegen En daarna denkende en lezende dat door partygenooten verdedigd werd, ook de on- vereenigde arbeiders te laten genieten vaD de voordeelen, waarop mijns inziens alleen syndikalisten recht hebben, dacht ik «Hoe kan zoo iets huizen in gezondehersens Dat hoort tot het verloden, wanneer in een loonstryd men de onvereenigden nog te vreezen had. Dat tydstip is nu voorbij. Wie niet hooren wil moet voelen. Die mag ge rust naar den bliksem loopen en zichzelf maar trachten te redden. Wij offeren ons op en strijden voor onzen boterham en ik doel hem niet met hem die halsstarrig blijft wei geren er iets voor te doen. Ik houd niet van mosselen die in hun schelp kruipen wan neer er moet gestreden worden. Gelukkig is men die hobbelige wegen niet opgegaan en heeft men bijtijds gezien vanwaar de wind kwam. Betep werk wacht on» Ik snak naar den dag waarop de work- menschen elkaar niet meer als vijanden zul len beschouwen en het eenheidsfront tot stand komt. Helaas, dat is nog met voor morgen Toch zal hij komen, en in afwisse ling van deze groote gebeurtenis stel ik de vraag ««Deden wy allen onzen plicht Beziet me nu maar niet zoo boos omdat ik durf neen te zeggen. Hoort liever Wy zijn honderd duizenden socialisten. Hoe- velen daarvan begrijpen wat het socialisme is wat wii willen en wat wij bekampen Hoeveel ik durf me niet verklaren. Waar bestaan er avondscholen, nu het achturen werk bestaat, waar wij den arbei ders onze leerstellingen in het hoofd kun* nen planten Dat is nochtans een pracht- ideo om verstandige socialisten te vormen. Maar waar vindt men de arbeiders, die, na afgedane taak, 's avonds een uur of twee zouden komen luisteren naar den leeraar Waar zijn die weetgierigen Als zy er zyn, dat ze in hun stad, in hun gemeente er op aandringen tot oprichting van die school Predik ik niet in de woestijn Niet de lee raars zullen ontbreken, maar de leerlingen. Waarom ik zou denk Ik las een artikel van gezel Deswaef, die met droefheid bostatig- de dat in vele Vlaamsche gemeenten vooral minder socialistische bladen gelezen worden dan vóór den oorlog Duizenden vereenigden die niet onze bladen lezen Hoe kan iemand, die niet leest, zijn eigen stryd kennen?Wat rammelt die af als men onze partij aanvalt? Die moet zwij gen, ja knikken, of als hij aandurft zich te verdedigen, een heelen boel beestigheden uitkramen. Die gelooft ook gemakkelijk al wat men hem opvijst die zal soms knib belen wanneer de bode komt om zyn bijdra ge te ontvangen, deze te hoog vinden, ook niet genoeg trekken bij staking, ziekte, enz. hy zal ook gemakkelijk het oor leenen aan degenen die beweren dat de sekrotaris- sen van de syndikaten schoon weer» ma ken met hun centen, enz. enz. Om dood te vallen, niet waar? Verwondert u dan een artikel van Van Walleghem, die bewees dat in twee jaar het getal vereenigden gedaald is. In den beginne liepen zo als hazen om te worden ingeschreven, maar nu zijn ze gaan vliegen als... hazewinden, denkende dat hun stryd geëindigd was.Zy beseffen niet, dat de groote stryd eerst nu maar begint om te behouden wat wy tot heden veroverd en nog af te dwingen wat wij noodzakelijk achten. En al schreef La Gazette Het regent in het Volkshuis moon ik hierop te mo gen antwoorden: «Na regen komt zonne schijn Ons leger is en blyft het machtigste leger Tot de traag- en hardloopers zeg ik «Kame raden, er is oneindig veel werk op den win kel. Werkt voornamelijk om al de leden lezer te doen worden. Er zijn er pezewevers of bangerikken die schrikken daardoor le den te verliozen, laat u daardoor niet af schrikken. Eischt het. En eer er drie maan den verloopen zyn, zal het getal lezers ver driedubbeld zijn. Als vader het blad leest, wordt het gelezen door moeder en kinderen Denkt ook daaraan. Wat ik vraag is niet nieuw. NeeD, het bestaat reeds van over lang in bonden, het moet algemeen worden Hebt wilskrachtDe menscb leeft niet al leen van brood. Zyn geest vraagt ook voed sel. En wie beter dan wij heeft voor den slaaf gezond geestesvoedsel op de plank? Vooruit, manneD, gij hebt al de troeven in handen en gij durft uw spel niet op tafel leg gen. Gy wint, als ge wilt. Verschillende partijgenooten denken dat ze verplicht zijn om wekelijks 1,00 en meer te geven om bij de deelnemers te staan voor het kiesfonds. Glad mis, 0,50 fr. wordt zoo aangeno men als i.oo fr. of meer,, en wie kan er niet wekelijks 0,50 fr. afzonderen om on ze munitie te vergaren voor de groote komende strijd Moesten al onze partijgenooten eens daf innitiatief nemen, we zouden in 1929 reuzenwerk kunnen verrichten. Wie volgt er 't goede voorbeeld. I Wo vragen heden by onze talrijke ge trouwe lezers en lezeressen ons te willen verontschuldigen indien ze wat laat Recht en Vrijheid ontvangen. Pe groote veranderingen in onze verzen dingen. De groote vermeerdering van nieuwe lezers en lezeressen vindt hierin zyn oorzaak. Nochtans vestigen wy er eenieders aandacht op dat zulks op een paar weken gansch normaal zal gaan. Voor deze welke het blad niet moesten ontvangen deze week geven we da goa- de raad enkel aan de postbode te rekla- meeren. Wat geduld en... wat medehulp en we komen er heel vlug door DE ADMINISTRATIE. W. C. JAN VOLDERS lokaal bij Hipp. Van Gysegem, St Janstraat. Heden Zaterdag, om 7.lp ure 's avonds, ALGEMEENE VERGADERING voor al de leden. Gezel Nichels Alfred, zal de vergadering bijwonen. Elk weze op post l W. C. CÊSAR DE PAEPE lokaal bij de Weduwe Verbraeckel, Bolleweg. Heden Zaterdag, om 8 ure 's avonds, ALGEMEENE VERGADERING voor al de leden. Bijzondere punten zijn te bespreken zooals Schoolkwestie en de propaganda voor het blad Vooruit Gezel Berghman Alfons, zal de vergadering bijwonen. Kameraden, plicht gebied op post te zijn. W. C. NESTOR SCHALTIN lokaal bij Leon Bombeeck, Geeraardsbergsche- straat. Het Bestuur doet langs dezen weg een bij zondere oproep aan al zijne leden om de ALEMEENE VERGADERING bij te wonen, welke zal plaats hebben, op Maandag 3 September e. k. om 7 lp ure 's avonds. Belangrijke kwesties zijn er te bespreken, zoodat eenieders aanwezigheid er zeer noodig W. C. VADER WAUTERS - lokaal bij Petit Gustaaf, Breedestraat. Dinsdag 4 September e. k. om 7 lp ure, grijpt er opnieuw eene ALGEMEENE VERGADERING plaats voor al de leden. We drukken er op, dat deze maal elk zou aanwezig zijn, want er zijn dringende kwesties af te handelen. Niet onverschillig blijven Kameraden, want de hedendaagsche gebeurtenissen laten zulks niet meer toe. Als één man, dus op post 1 Gezel Berghman Alfons, zal de vergadering bijwonen. Propapandatocht met onze Fanfaren Hand aan Hand en het Rood Verweer. te GIJSEGEM. om 3 1/2 ure, bij S DE SMEDT, en te HOFSTADE, bij A. LOS, Blekte, om 5 ure. Al de leden van de Roode Militie moeten dringend op post wezen I Bijeenkomst in het lokaal Hand in Hand om 2 u. stipt. Wie gaat er mede W. C. DOMIEN BOCQUE lokaal bij Martin De Beul, Binnenstraat. Woensdag 3 September e. k. om 6 ]\2 ure, zal er opnieuw een ALGEMEENE VERGADERING gevolgd van GROOTEN TOMBOLA plaats hebben. We hebben in onze laatste gehouden verga dering een volledig Bestuur herkozen en.... nu gaat het er om de werking aan te vangen. We weten dat al onze leden vol iever en strijdlust zijn voor onze socialistische bewe ging, en we rekenen dan ook op eenieders aan wezigheid. Gezel Berghman Alfons, zal de vergadering bijwonen. W. C. JAEN JAURÉS lokaal bij Albert Van Pamel, Meuleschettestr. Op Zaterdag 8 September e. k. om 7 1/2 ure 's avonds, zal er eene BIJZONDERE VERGADERING gehouden worden waarop AL de leden der Wijkclubs worden verwacht, want er is werk op de plank. Geen onverschilligheid Geen thuisblijvers weze het ordewoord 1 1 Woensdags September om 7 1/2 ureBestuurs vergadering. Ja, wie heeft er zich nog geen loten aangeschaft van den grooten tombola on zer Harmonie 't Is nochtans een buitenkansje om een prachtige prijs te winnen. Loten zijn te verkrijgen bij de bestuur leden, muziekanten, lokaalhouder enz. Dinsdag 4 September e. k.belangrijke algcmeene Vergadering, om 71/2 ure zeer stipt, in het lokaal "Hand in Hand lokaal Hand in Hand In tegenstrijd met de uitgezonden briefjes aan onze leden om het feest by te wonen op 9 September e. k laten we al onze vrouwen weten dat het Aangenaam Feestje zal plaats hebben op Zondag 30 Septem ber om 3 ure namiddag. Dat elk hem dus op dien dag vry hou- de want het zal er aan geen leute ont breken. Elk weze dus op post Donderdag 6 September om 7 1/2 ure ver gadering voor al de leden. Belangrijke dagorde. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. Wie doet er mee Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.00. Bocqué Fr. 2,oo. J. W. l,oo. Nichels A. 5,00. Totaal 22,00 fr. GEBOORTEN Mannelijk 7, Vrouwenlijk 4. Totaal 11. HUWELIJKEN. Alfons Van den Eeckhout, landb. en Maria Van Caeckenbergh, Vleeschh.Frans Van de Velde, Elektr. en Maria Van der Eist, z.b.; Jozef Van Campenhout, Metaalb. en Hendri- ka Troch, Kleerm.; Bernard Van Renterghem letterz. en Rozalia De Wolf. z.b.; Karei Schockaert, wever en Maria Van een Steen, tw.; Philemon Paelinck, weverLouise Van der Eecken, br.Albert Schllaert, wever en Joanna Spittaels, br. OVERLIJDEN^ Gustaaf De Saedeleer, z.b. Gentschesteenw. Gustaaf Van Goethem, pasw. echtg. van Anna Steenhout, 45 j. Kluyskensstraat. Jozef Hauwelaert, metser, echtg. van Sylvia De Meerleer, 21 j. Nazarethttr. Francis- cus Veillefont, z. b. weduwen, van Maria De Troch, 77 j. Kalfstr. Jan Baptista De Haeck, schoenm. weduwen, van Celina De Neef, z. b. St Camielstr. Alfons Sterck, z. b. weduwen, van Maria Van der Biest, 69 j. Dokter De Moorstr. 2 kinderen onder de 7 jaar. Rond de Staking bij Torley Wij hebben verledene week het schrijven medegedeeld van den Heer De Schaepdrijver, van 2o Oogst, alsook dat wij deze zaak aan de Landelijke Textielarbeiderscentrale van Belgie zouden onderworpen hebben. Deze laatste be sloot, in hare zitting van Vrijdag. 24 Oogst, een onderhoud aan te vragen met den Heer De Schaepdrijver, om over den inhoud van zijn omzendbrief te spreken. Dinsdag voormiddag heeft deze bijeenkomst plaats gehad. Onze vrienden Hanninck en Coole, lieten aangaande den brief het oordeel kennen van onze Landelijke Textielarbeiders centrale en wat door het Bestuur van het fa briek zou schriftelijk moeten bevestigd worden. Ziehier 1. Dat de loonen voorkomende in den brief van M. De Schaepdrijver, en die nu betaald worden. IN DE TOEKOMST OOK-ZOU DEN GEWONNEN WORDEN DOOR DE WERKMEISJES. 2. Dat we volle vertrouwen hebben in het eerewoord van M. De Schaepdrijver, dat ver betering aan de loonen van de lustreerders zal gegeven worden. 3. Dat de Firma Torley de vergoeding voor het tweeploegenwerk zal verleen en. 4. Dat de werkherneming zoodanig zal ge schieden, dat binnen de 14 dagen al de werk lieden aan den arbeid zouden gesteld worden of ten minste, geen nieuwe werkkrachten zul' len aanvaard worden, zoolang er van de sta kers stersnog werkloos zijn. Mijnheer De Schaepdrijver heeft ons gete- lephoneerd, dat de Bestuurder van Torley hem op de twee eerste vragen bevestigend heeft ge antwoord. Wat de vergoeding betreftin twee ploegen zou niet meer gewerkt worden en daar zou later nog over gesproken worden. Wat de vraag betreft over de regeling waar op de werkherneming zal geschieden, deze moet hij onderwerpen aan den hoogeren raad van het fabriek. Dus blijven nog twee voorname vragen open staan. Ds vergoeding voor het twee- ploegenwerk en de regeling der werkherne ming, waarop wij heden nog geen schrifte lijk antwoord hebben ontvangen. De Slechte daad van de cheffen der Groenkruissers, Fronters en Liberalen, is dat terwijl onze centrale de noodige pogingen aanwend, om met de tus- schenkomst van M. De Schaepdrijver aan het geschil een bevredigende oplossing te geven, hebben de leiders van de drie bovengenoemde bonden aan hunne leden het bevelgegeven om Woensdag het werk te hernemen aan de voor waarde waardoor slechts door een ploeg zal worden gewerkt, dus te minste 75 werklieden slachtoffer worden gemaakt. Van kwaad tot erger, zijn door de aanbeve lingen van de groenkruissers, Woensdag reeds 3 personen aan 't werk gegaan die bii het uit breken van de staking niet tot het personeel van het fabriek behoorden, waardoor het getal slachtoffers nog grooter wordt gemaakt. D* beroeping bij de bevolking Toen Dindag vóór den middag het nieuws in de stad werd verspreid dat de leden van de Kristene, Liberale en Daensistenbonden van hun cheffen bevel hadden gekregen, om Woensdagmorgend aan 't werk te gaan, bracht dit een groote verontwaardiging onder de be volking. Eenieder keurde dit plotseling besluit teu stelligste af; zelfs vele leden der bovenge noemde bonden verklaarden luide aan hetbevel hunner leiders niet te zullen gehoorzamen, dat het werk door alle werklieden was gestaakt en bij de werkherneming eenieder moest aan 't werk gesteld worden, dusdat er geen slacht offers mochten gemaakt worden. Woensdagmorgend heerschte door gansch de stad groote beroering. Duizende en duizen den mannen, vrouwen en kinderen stroomden samen aan de beide fabrieken van Torley politieagenten en gendarmen werden in der haast opgeroepen om de orde te handhaven. Toen de 25 werkwillige voor en van de fabrieken kwamen werden ze door de massa toeschou wers toegeroepen en hun slechte daden naar het hoofd geslingerd. Ook de leiders van de Kristenen, de Fronters en de Liberalen, die naar de fabriek kwamen, werden op eene niet al te vriendelijke manier onthaald daar heb ben ze aan den lijve gevoeld, dat onze bevol king hunne slechte daad afkeurte. Ze kregen hunne welverdiende straf I Do Vergadering bij de Kristenen Om 6 uren werd een vergadering gehouden in 't Groenkruis, waar een 50 tal stakers sters aanwezig waren en eene woorden wisseling ont stond. Al de aanwezigen lieten hunne verlan gens kennen dat eenieder moest aan 't werk gesteld worden. Ten slotte werd besloten dat voorlopig geen leden van Kristene Syndikaten nog moetten aan't werk gaan en eene verga-' dering samen te roepen van de Sekretarissen van de 4 vakbonden. Zulks werd ons Donder dag morgend meegedeeld en er werd dan ook een regeling getroffen met den Heer De Schaepdrijver, om Vrijdag morgend, om lol/2 uren, een nieuwe samenkomst te hebben, waarop de verschillende leiders zouden aanwe zig zijn. STEUNLIJST Overdracht 58.342,12 fr. Een achtsten getoond van klaverenaas door Alfons De Coninck bij Comand J. 5,00. Ro*d- ^ehaald door A. Renencour en Dierickxbij J. Cornand 10,00. Gez. door E. De Smedtin den Auto Blinde bij J. Roelandt 10,50. Gez. door De Smedt in denzelfden café 8,00. Nog in den zelfden café door De Bundel 5,00. Gez. door Gustaaf Moulens bij L. Van der Meersch 8,00 Gez. door Bellingen Frans bij Van Brante- ghem Emile 2,50. De baas doet er bij 5,00. Gez. door J. Segers bij denzelfden 2,3o. Gez. door J. Segers bij A. Van Vaerenbergh 2,65. Gezongen door ADe Bundel in het Volks huis 7»^o. gez. bij den zelfden door J. Paelster- man DeGreef 5,00. De Bundel doet er bij o.2o. gez. door Amant bij hemzelf i2,75. gez. door een Madam zonder man bij krommen Amant 12,55. gez. door De Raedt Leopold bij V. Amant n,75 Rongehaald door Renencour Die- rickx Plas bij Batist Varkensmarkt 9,6oOmdat Fr. H. M. De Cock bediende van Torley vijf centiemen gaf geven Dolf en Jean 2.00. Dikte Malvina geeft 3,00. gez. door Adeline Eylen- bosch bij Oscar Bombeeck 15,00. Oscar Bom beeck 5,00 gez door Adeline Eylenbosch rond- gehaald door de zelfde bij Oscar Bombeeck j 5,75 De mener zijne vrouw doet er bij 10,00 gez. door Philemon Verstraeten bij Th. Beerens 18,65. Vrouw Clemence Van den Bor- re legt er bij 1.35. gez. door Buys Victor uit Brussel op het huwelijksfeest van Buys Frans en Justine Rombaut werkstakersdochter rondgebaald 4o, 4o. gez. door Frans Van Vaerenbergh bij Fr. Wasteels 3 2o. Bij den dezelfden door makker DeBruyn rondgehaald door Remi van Cauwen bergh 4,2o. gez. door De Neef August bij Fr. Wasteels 7,So. gez, door Camille De Smedt in den Donck 2o,oo. gez. door Anna Malfroitte Hofstade in den Paling 11,55. Bij M. Triest door Laurent De Wit en Alfons Maerschalck, rondgehaald door Oskar Triest 28,45 gez. door Jean Batist Van den Brempt bij Fr. Callebaut te Hofstade rondgehaald door Jef Audenaerde lo,oo. gez, door J. B. Van den Brempt bij Al fons Los rondgehaald door Jef Audenaerde 6,00. Omdat al de bedienden mijn voorbeeld zouden volgen IC. Hofstade 5,00. An. De Neef en hare dochter lo,oo. Nichels Alfred 2o,oo. gez. bij Ww. Schoon rondgehaald 6,00. De Wite Hyppoliet 5,00. Liedjes verkocht 24-828 Le Clerpue Dekenfabriek lo2,oo. Scheuremans 2ll,oo. St. Annabrug 422,2o La Georgie 171,00 R. G. D. N. Pontstraat 92,00. Kapiteintjes lSo.oo Zwarten Hoek 444,00 L'Eolienne 124,00 Viscose 907,75. Imperial 48,00. Bosteels De Saedeleer 13o,75. Beeckman Teinturia 99,10. Tissage Teinturerie 57.6o. Meert Wellekens 73,00. Labor 60 5o. Rondgehaald door Die- rickx en Cie bij Hortense Cornand 14,00. bij We Van den Bossche 25,00. Cornand Frans staatsbediende 5,00. Cornand Vellenbewerker lo,oo. gez. Jan Pril en Lommen 12,o5. Een dans gedaan door Emile Cornelis in Hand in Hand rondgehaald door hem zelf 22,00. Den derleeuw I06.40. gez. door J. Van Poelvoerder rondgehaald door Frans Troch 7.5o. gez. door Melanie Tombeur bij Josef De Kenne 9,45. G. De Ras lo,oo gez. door slappe Jef bij Leon Van den Brempt, rondgehaald door slappe Jef lo,lo. gez. door C. Ceuppens bij Van der Meersch Ed. en rondgebaald door hem zelf 4,60. gez. bij Oscar Van der Meersche doorCoen RomaiD De Ridderstraat 7,56. gez. onbekend 9,00. Wij club Cesar De Paepe 50,00. gez door Jef Cham petter door Silon Richard lo,oo. gez. in de nieuwen Belga bij J. Minot door Frans De Meyer rondgehaald door den witten 16,00. Door den kleinen pilloule bij W° Verbraeckel rondgehaald door dezelfde 13,10. Gespeeld op den Banjo door Pots Leon door Dumortier L. De Coninck J. Van den Bossche Jozef 11,45! gez. bij Leon Pots door:Van Cauwenbergh'het lied lk ben te oud lo,?5. gez. bij Thedoor Beerens door Steenhaut Jozef 8.3o Bij denzelf den door De Neef Gustaaf 10,00. Bij denzelf den door De Neef Jozef lo,5o. gez. bij August Verhulstdoor den kleinen van Julien Pathé 6,60. Frans Derdelinckx van Geeraardsbergen 5,oo. Steun van het Nationaal Syndikaat van Y. P. T. T. Z. L. afdeeling derde lijst Gee- romsü. 5.00. Huylebroek M. 5.00. Vair Hel- suwé 5,00. Gyselinck J. 5,00 De Smedt L 5 no Poppe Fr. 5,00. Van Mol Fr. 5 co Cornand Fr 5,00. We Van der Borght 5,00 Vrouw Breuglc- man 5,00. Van Langenhove Fr. Nathalie for. Bastien 5,oo. Milo Emile ö,oo. ü'Hoker Eug 5,00. Le Prins Pol 2,00. gez, door Louis Schoon bij We Van den Bossche rondgehaald Willems Valery 17,00. Door denzelfde bij We Van den Bossche 18,00. Lied gez. door den kleinen witten van den Uil bij Dominique Boc qué 6,00. gez. door Adeline Eylenbosch bii Oscar Bombeeck 2o,25. Bosman omdat de Messerzijn muts buitengeslapen heeft doet er nog bij 1,00. Bombeeck Oscar geeft ook 5 00 gez. door IVHaese Camille Ocoleyen de som 5,3o gez. bij Ocoleyen door Delphine Roelandt 9,oo. Een meester der F. F. R. wil aan de stakers geen frank geven, lacht met de meisjes daarom geven die meisjes 3,00. Totaal 4001,50 fr. En ons Kermispi-ogramma Nog drie weken scheiden ons nog van de Kermis en geen enkel pabriefiserte bespeuren waarop de feestelijkheden zijn aangekondigd Zou ons gemeentebestuur den moed niet heb ben om eenige feestelijkhedon te geven of is het soms omdat den Heer Matthijs die zich nog altijd burgemeester van het volk waant er wederom zal zijn om zijn kermis program od de gemeente te verspreiden Als het is dat ons schepen college daarvan schrik heeft zouden zij beter doen eene bestuurzitting te houden en onder elkaar te bespreken wat er moet ge daan worden dan zouden wij toch iets hebben, want elk zou zijne wil laten kennen. En gij Fronters, die altijd in uw blad schrijft over de nering in de gemeente vraagt geene gemeente raadszitting en gij Iaat de oude kliek doen en dan natuurlijk zal het naar uwe goesting niet zijn, nietwaar

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2