vraagt OVERAL DE Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Ziekenbond Helper en Trooster De Geheiligde Berg Nieuwerkerken. Uit Denderleeuw Iddergem Sotiegem Mf erbeke Uit Ninove Cirkus Charley Chaplin BELANGRIJK BERICHT Geacht Medelid, Uit Geeraardsbergen DE ZEEWOLF DE ZWERVER (Le Chemin..u) naar het meesterwerk van Jean Richepin M. Matthijs zal wederom feestelijkheden oprichten, natuurlijk een politiek manceuver, maar aan een festival zullen wel eenige libe rale vrienden met muziek deelnemen. Alle oudstnjdersbonden uit den omtrek, zullen uit- genoodigd worden en hun eene premie beloofd en klaar is kees. De werklieden hunne belan gen zullen voor het jaar 19a8 door de groep Matthijsen wederom verdedigd zijn, maar in- tusschen werkt de Katholieke partij gansch al leen in het geheim ten hare voordeele zonder verontrust te worden en zullen de subsieden uitgegeven zijn en geen algemeen nut verwor ven hebben, het is daarom dat men geene be- stuurzittingen meer houdt. De minderheid vraagt niets meer. Een bewijs dat zij reeds al »t akkoord zijn om de brokken te verdeelen. Waneteer dan Eenige vrienden vragen mij wanneer gezel De Bruyn, naar Lede komt. Het is op eerste Vrijdag der maand van 19 tot 2i uren. maar koopt u allen weken Recht en Vrijheid daar kunt gij dag en uur in vinden. Spaarkas De vergadering van de spaarkas zal plaats hebben op Zondag i September om lo uren voormiddag, niemand mag afwezig zijn. Maar Watteren De kameraden van Lede nemen deel aan de Jubelfeesten op 9 September te Wetteren, uur van vertrek zal later bekend gemaakt worden in het lokaal. Wij rekenen op eene talrijke op komst. KolenKolen te bekomen in het lokaal, bij De Stobbeleir, beste huiskolen aan 21,5o fr. de 100 kilo. Heden Zondag om 5 ure namiddag in het lokaal bij de We Van Boven, Kwalestraat. Algemeene Vergadering voor al de leden van den Ziekenbond. We dringen ten zeerste aan op dat elk aan wezig zou zijn, gezien er zeer dringende pun ten af te handelen zijn. Na de vergadering, lichting der kas. Ons gemeentebestuur heeft weeral nen oor log te meer gekend. Naar de laatste inlichtin gen zijn er gelukkiglijk noch gekv etsten noch dooden behalve de groote kermis die vast en zeker naar zijn dood gaat. Als programma de gewone twist tusschen geel en groen-geel. Groen geel met zijn meer derheid beslist, maar geel voert uit en wordt daarin geho^en door de 50 gendarmen die nu ons jaarlijksche kermisgasten zijn. De alge- meene indruk is dat de serieuze menschen er hunnen buik van vol krijgen en meer om meer onze kermis vaarwel zeggen. Nog 4 jaar en 't zal zijnkermisklok-doodsklok. Algemeene verplichtende Vergadering voorde arbeiders van 't privaat in 't Acht urenhuis heden Zondag om 5 uren. De loonsbewegiDg in 't land. Ho& lang neg Dees vraag hoorden we herhaalde malen stellen. Ja, hoe lang gaat die toestand nog blijven duren. Ons inziens is er maar een op lossing aan den toestand zooals hij thans be staat Ontslag van heel den gemeenteraad en nieuwe verkiezingen. Het volk zal beter dan de gekozenen weten uit te maken hoe en door wie veder onze ge meente moet bestuurd worden. In 'i Achiupcnhuis is 't natuurlijk vollen bak geweest. Al onze bezoekers waren uiterst tevreden over de minzame manier waarop iedereen bij ons wordt ontvangen. Er heeft leute en plezier geheerscht. Ons lusthof was ook goed bezet en vooral 's maandags krioelde het er van vriendinnen en vrienden. Zondag 2 September Bezoek van onze Brusselsche makkers en natuurlijk Groot Cinema-bal met nieuw programma. Ingang 2,50 fr. Lansen vrij. Maa» lildergEin Zondag 9 September is 't Kermis bij onze goede vrienden van Iddergem. Evenals ver leden jaar trekken we er met volle geklop naartoe. Onze brave makkers, met onzen kappen vriend Coppens aan 'i hoofd, hebben ferm hun best gedaan. Ze deden het ledental voor on zen ziekenbond stijgen totover de loo gezin nen. Die gebeurtenis moeten we waardig ge denken. Geen twijfel dan ook of al de vriendinnen en vrienden zullen ons kloeke muzikantjes ver gezellen. Ons arbeidersmilitie gaat ook mede. Vertrek om 4 uur stipt aan 't Achturenhuis om te voet op te stappen. De makkers van Iddergem zullen ons op den Steenweg opwachten. Ons Verwaerfeomps De gebeurtenissen van Oostende, alwaar on ze gevierde leider Kamiel Huysmans zoo laffe- lijk werd aangevallen, nopen ons onmiddelijk afdoende maatregelen te treffen om voor alle voorvallen gereed te zijn. De vrienden die reeds deel uitmaken van de roode verweertroepen gelieven zonder uit zondering tegenwoordig te zijn op de Algemeene Vergadering van Zondag 9 September om 3 uur stipt. Na de vergadering stappen we met het muziek mede naar Iddergem. De vrienden die willen deel maken van ons verweerkorps gelieven ook de vergadering bij te wonen. Nazicht der Kiezerslijsten. Toekomende jaar grijpen de Wetgevende en Provinciale Verkiezingen plaats met de nieuwe kiezerslijsten. Binnen enkele dagen lullen ze in 't Achturenhuis ter inzage lig- gen. Ieder kyke dan goed na, dat hy erop vermeld staat. In geval van reklamen zal de partijgenoot ACHIEL BAEYENS zich gelasten het noodige te doen. Ieder dus gewaakt op zijn kiesrecht, want er mag geen enkele socialistische stem door onoplettendheid verloren gaan. WIE DOET ER MEE. Zooals gewoonte doen we weer een op roep tot al ons goeië vrienden, om hun pen ning te willen storten voor het Kiesfonds. Vanaf dees week hangt in't lokaal de ir schryvingslyst voor Wie doet er mee Iedereen late zich inschrijven, want er is veel munitie noodig voor de komende ver kiezingstijd, die wellicht de hardnekkigste zal wezen die we ooit beleefden. Dereaktie en werkersverdeelers zullen er alles op zetten, om te trachten de socialisten in het zand te doen bijten dit zal niet, als ieder een mee helpt. Elk op post, zoo door geldelijkeD als mo- reelen steun, en de zege is aan ons Zondag 9 September is 't onze Kermis. Te dier gelegenheid zal ons Volkshuis prachtig verlicht zijn. Tafels en stoelen zul len in den hof geplaatst worden. De kameraden van Denderleeuw, komen ons met hun muziek bezoeken. Wij noodigen al de vrienden van Idder gem uit, om 4 uur, in 't lokaal te zyn, om vandaar naar den Steenweg, onze vrienden van Denderleeuw te gaan afhalen. VOOR DE STAKERS VAN TORLEY. In 't Achturenhuis, te Denderleeuw. Zondag 9 September, Groot Cinemabal ten voordeele der werkstakers van Torley. Alle partygenooten zullen zeker hunnen penning komen jonnen aan ons moedige vriendinnen en vrienden van Aalst, die reeds 4 meer dan maanden in strijd staan. MET KERMIS-MAANDAG. Gezongen door Staels René, én rondge haald door Jacobs Petrus i7,oo. Gezongen door Sertin Louis 26,10. Gezongen door D'Haese Benoit 18,80. Te zamen fr. 61,9o. Wij hadden Zondag eene welgelukte Alge meene Vergadering van onzen Ziekenbond, en toch moeten we betreuren, dat niet IEDER GEZIN vertegenwoordigd was, en het is van daar ook, dat het bestuur de taak is opgedra gen, te onderzoeken of er niet eene boetin 't vervolg aan de aanwezigen moet toegepast worden. IHet was gezel Lefèvre Leon, die den bilan van de verschillige afdeelingen ontleedde, die erin alle geval niet schitterend uitzien. Na wat discussie is er besloten goed na te I gaan wat er in 't voordeel van den bond kan gedaan worden, want met verlies werken, meer uitgeven als er inkomt, kan in alle geval niet blijven duren. Het is met de Algemeene Vergadering van Januari eerstkomende dat men zal kunnen na gaan, welke maatregelen er dienen getroffen te worden. Door gezel Nichels uit Aalst, is ons in eene goed doordachte reden bewezen, waarom het noodig is, dat ons weekblad* Recht en Vrij heid in ieder gezin worde gelezen, en waarna er met algemeenheid van stemmen is aange nomen, dat ieder aangesloten gezin, het blad zich zal laten bestellen. Kortom eene goede vergadering. En nu vooruit, voor nieuwe leden en lezers van bladen en bonden. LEON. Bestuurs Vergadering Op Zondag 9e September om 11 uren 's mor gens Bestuurs vergadering voor de leden der vakbonden, kameraden DE GRAU en BAC KER zullen aanwezig zijn. Allen op post. Strijdpenning Gezongen door Rampelberg Omer en rond gehaald door hem zelf 5,Io. Lied gezongen door Sanglan Joseph rondgehaald door BayeDS bij Gilbert Pien 8,4o. Reginald Denny in De zoon van Kid Roberts Gezien het gedurig stijgen der prijzen van de filmen en daar wij de hoedanigheid en be langrijkheid onzer programma's nog steeds willen verbeteren zijn wij verplicht de prijzen der plaatsen van heden af vast te stellen als volgt, 3,00 fr. 2.75 fr. 2,50 fr. Toekomende week. Czardas-Vorstin het groote succes een prachtfilm, gansch buitengewoon. Ziekenbond Hulp en Troost in Nood Verleden week Donderdag heeft eene Al gemeene Vergadering plaats gehad van onzen Ziekenbond. Den kameraad Clement Bauwens, federale secretaris en ook gezel Alfred Nichels waren op deze vergadering aanwezig. Den kameraad Bauwens gaf kennis van den bilan van het verloopen dienstjaar. Hy wees er op hoe al de verschillende kassen van onzen bond sloten met een te kort. Om onze bilan in evenwicht te brengen, zouden wy moeten overgaan tot verhoogiDg van bijdrage. Noehthans langs dien weg is 1 om zou te zeggen geen redding mogelijk. Het Federaal-bestuur heeft voorgesteld om in al onze groepen de voordeeleQ een weinig in te krimpen, om zoodoende den toestand normaal te krygen. Zoo zouden wy voor wat den ziekten onderstand betreft, maar uitbetalen vanaf den tweeden dag ziekte 't is te zeggen dat deleden welke zouden ziek worden, wanneer ze zes dagen ziek zyn maar 5 dagen zouden genieten, voor 5 dagen ziekte 4 dagen uitkeering enz. Dien wachtdag zou maar éénmaal moeten gedaan worden, den eersten dag der ziekte. Specialiteiten zouden nietmogen afgeleverd worden door de heereu apothekers, voor aleer er toestemming bekomen is op liet bureel van den bond. Voor wat de kleine heelkundige bewerkingen, onderzoek met de X stralen of lichtstralen enz. zou den bond eene tusschenkomst verleenen van 5o 0/0. Operation gaande boven den pry's van 25o tot 600 fr. zouden door den bond gansch betaald worden. Boven de 600 wordt er eene overeenkomst verleend van 75 0/0 tot een maximum van 750 fr. De meerdere kosten moeten door het. lid zelf gedragen worden. De andere voordeelen zouden allen blijven zooals ze zyn Het moederschap- foüds welke zes weken lang achttien fran ken per weet verleend, het weezen-en te- ringfonds enz. blijven bestaan. Wy trekken ook de aandacht onzer leden ophot volgende wanneer zy door een ge neesheer verwittigd worden dat zy eene heelkundige bewerking (operatie) moeten ondergaan, dat zy zich onmiddelyk naar het bureel begeven om den sekretaris te ver wittigen. Hetzelfde geldt voor degenen welke ziek orden of een werkongeval op- loopen. Dit zal den dienst veel vergemakke lijken en zekere onverschilleu uit den weg 'non VOOR HET M Ij ZIEK. Gezongen door de Schepper Clemence op de i verjaardag van Kanareken 8,00. Gedanst door Kanaraken en zijne vrouw 9.00. Gedanst door Goudswilders Edgard S.oo. Op een gezellig sa menzijn ter gelegenheid van De Schepper Clemence haren verjaardag, gezongen door Julienne Branckaerten rondgehaald door haar vader 20,35. Gezongen door Stevens Arthur en gespeeld door Stevens Gaston en Verlé Petrus 17,45. Gezongen door Stevens Art. gespeeld door Stevens Gast. en Verleé Pet. 19,55. De volgende waren er nog aanwezig De Coorde F. Jacobs F. Antoons Eug. Stevens G. Verlé Ad. Ravets Th. Minner F. Van Laethem L. Goudswilders Ed. De Cooman M. Bulterijs Ad. Stevens Ger. Gottemans Al. en Branckaert H. Totaal fr. 82,35. Cinema Zaterdag 1, Zondag 2 en Maandag 3 September Galavertooningen het groote succès van Er is ook door de algemeene vergadering aangenomen, al onze hoofdleden te abon- neeren op het blad Recht en Vrijheid Dit blad zal regelmatig gebruikt worden, om al hetgeen den Ziekenbond aangaat er in te laten verschijnen, veranderingen aan het reglement bestuur eo algemeene verga dering enz. Dit zal ook aan den bond groote uitgaven besparen, en mede he pen om on zen toestand normaal te krijgen. Er werd besloten dat het blad driemaal kosteloos aan al oaze hoofdleden zal besteld worden, vanaf heden Zondag. Er is van deze gele genheid gebruik gemaakt om in ons blad een nieuwe feuilleton te beginnen van de hand van onzen voorkamper gezel Edward Anseelo en getiteld «Voor 't Volk geofferd», Dit mengelwerk is zeer boeiend, het is een brok uit het loven van den onvergetelyken vriend Emile Moyson, wiens naam heden daags door vele Ziekenbonden wordt opge- drageu, on wiens naam prijkt op den groo- ton Socialistischen VolkskliniekonzerGent- sche Vrienden. Ieder arbeider zonder onderscheid moet dit prachtig werk lezen, opdat hy hierdoor zal gesterkt worden in zyne gedachten en zelf aangespoord mede te strijden ten voor deele zyner eigene klasse. Den prys van hot blad zijnde 30 centiemen per week, zal in do te betalen bijdragen in gerekend wordeD, en wekelijks door de bodens ontvangen. Het is een onzer aller grootste plichten hot genomen besluit te aanvaarden, gezien het op de algemeene vergadering met algemeene stemmen is aanvaard. Wij verhopen dat al de leden van onzen Ziekenbond zich naar de voorgeschreven raadgevingen zullen willen gedrsgen en het blad Recht en Vrijheidmet liefde zullen ontvangen, dit in het belang van Uwen bond en van U zeiven. E. D. C. De propaganda tocht naar Oultre aangekondigd voor heden Zondag is op ver zoek van de makkers aldaar verschoven tot Zondag eerstkomende 9 September. Muzi kanten en vrienden die den uitstap medema ken gelieven er dus rekening mede te houden. 1 Het uur van vertrek blijft vastgesteld op 3 1/2 I ure. Bijeenkomst aan het lokaal De Redding. I Voor het kiesfonds. WIE DOET ER MEE? Vanwege de postbedienden van Ninove aangesloten bij het Nationaal-Syndikaat 7* storting lz,00. 8* storting 12,oo. Omdat den ouden uil de blokken van op den tragel de kets van Mon Schrijver inliep om op rijn knieën te vallen voor den krijg x,oo. Omdat het oud Met dezo hebben wij het genoegen, u uit te noodigen tot het bijwonen der Bui tengewone Vergadering, die zal plaats hebben op Zondag öe September 1928 om 10 uur voormiddag in het lokaal Volkshuis te Geeraardsbergen, (en om 3 uur namiddag in het lokaal Volkshuis te Onkerzele) deze vergaderingen zijn verplichtend en van het grootste belang, daar de genomen besluiten, bindend zullen zijn, voor gansch de Maatschappij. Het abonnement op Recht en Vrijheid voor ieder gezin. Gezien het belang der vergadering, durven wij verhopen dat elk lid, het zich tot plicht zal rekenen tegenwoordig te zijn. Aanvaard, geacht medelid, intusschen onze beste broedergroeten. Voor de Federatie Bauwens Clement. Voor de afdeeling Geeraardsbergen De Voorzitter, De Secretaris, De Moyer Alexander. Durant Henri. Dit bericht dient als uitnoodiging. uilenwijf terwijl den uil uitgevlogen was s'mor gens om lo ure al aan den trok was l,oo Om dat ze s'avonds al buis was en in de gracht viel l,oo Omdat het uilen wijf al fel verprospereerd is sedert den uil zijn ziel verkocht voor den krijg 1,00. Omdat hetgeen voorkomt van de krijg bij den uil en 't wijf den weg opgaat van de z. p. 1. Omdat den uil op den buiten zegt vrienden de Socialisten hebben hebben mij bedrogen hij zou er moeten bijvoegen ik ben er buitenge wipt omdat ik acht en twintig weken met de bijdrage in het krijt stond 1,00. Omdat Char les de oude belgen van Preulegem, zuiger- kens noemt. Algemeen totaal 102,00 fr. Voor de Stakers Torley Gezongen door Seuken Podoume bij Char- 1 les Luysterman 16 60. Gezongen door Maurice Van Liedekerke, rondg. door J. B. Van Lon- dersele 25,00. Gift Romy De Spiegeleer 3o fr. Cinema Heden Zondag 2 en Maandag 3 September Czardas-Vorstin Naar de beroemde operette even groot succes als walsdroom U. F. A. film. Vooraf Snelheidsrecord sportfilm. Galavertooningen Nicolas Rimsky in Chasseur bi] de Maximi's Lya De Putti Middernachtroos Twee filmen van groote waarde. Aan de Leden der Maatschappij HELPER EN TROOSTER De hier volgende besluiten, zijn met alge meene stemmen aangenomen, door de Alge meene Vergadering van 18/8/28, en gaan in voege op Maandag 3 September 1928. Onderstandkas. De ziekte of gekwetste le den, zullen vergoed worden, naar onderstaand tabel; 2 dagen geeft geen recht op vergoeding. 3 dagen geeft recht ep 2 dagen vergoeding. dagen geeft recht op 3 dagen vergoeding. dagen geeft recht op 4 dagen vergoeding. 6 dagen geeft recht op 5 dagen vergoeding. Leden die het werk hernemen, vooraleer hunne ziekekaart, op het Bureel te brengen, verliezen alle recht op vergoeding; de ziekte begint aanvang t® nemen, den dag van de kennisgeving op het Bureel; getuigschriften, worden niet in aanmerking genomen. Geneesdienst. Voor X stralen, amandels uit nemen en andere kleine Heelkundige bewer kingen, wordt tusschenkomst verleend 50 0{o maximum loo fr. Operatien tot 5oo en 600 fr. Recht en Vrijheid Met algemeenheid st^mt de Algemeene Vergadering in princiep, het verplichtend abonnement. Eene volgende vergadering zal definitief besluiten. Kameraden, gelief dit bericht te bewaren, om alle misverstand te vermijden. De Secretaris, DURANT HENRI. Prijskamp voor Lijnvisschers Op Zondag 19 Oogst was het de hoogdag der lijnvisschers Volop feest den ganschen dag door 1 De stoet met de Verbroedering aan t hoofd trok de stad door en op der visschers gelaat lag te lezen Halte lk, het lijnenregi- nientis daar. Ten raadhuize, officiëele ontvangtHet gul hartig onthaal ons aangeboden door den Heer Burgemeester en Schepen Bauwens zijn en blijven vast bij de hengelaars eenen oprechten blijk van genegenheid tegenover ons Sport. Heeren Cauchie's Dupuis danken de gemeen- teoverheid voor de toewijding welke ze aan den dag legden om ons kleine visschers zoo feestelijk te ontvangen. Burgemeester Senator De Nauw belooft op verzoek van den Voorzit ter der Fishing-Club van België het zijne bij te brengen als Senator om daar waar hij kan de rechten van 't lijnvisschen te doen gelden en misbruiken zooals waterbederving enz... mede te helpen te keer te gaan. Uw sport, verklaart Hij. zal voortaan ons aller aandacht trekken. Schepen Bauwens, als Voorzitter vergastte ons op een lekker glas, dat lang aan ons ribben bleef hangen en 't aandenken ervan nog veel langer in 't geheugen zal blijven. Daar is 't schot I 2 ure 1 t' Spel is aan den gang De lijnen te water en de prijskamp be gint met 250 hengelaars. Een uurtje te visschen en 1538 stuks werden gevangen of een onge veer gewicht van 40 kilos 1 De prachtige beker CONCORDIA is door Onder Oos van Geeraardsbergen veroverd met een voorsprong van 593 punten op den tweede. Da algemeene rangschikking gafl« Vinck, Aalst, Maes Julien. Stad, 3* De Buck, Gent, 4* De Ruyeke. Gent, 5' Maes F., Onder Ons, Stad, 6e Maes Jules, Onder Ons, Stad. De prijskamp is ten volle geslagen. De in richtende Maatschappij De Lijnvisschers halen eere van 't werk en inzonderheid de onver- moeibaren Miel Van Wetter, Sekretaris. En schijnt onze visscherij niet heel inte ressant voor sommigen, voor ons is het er zoo veel te meer Basta 1 NE LIJNVISSCHER. N. B. M. Pieraert, gemeenteraadslid, liet zich ten stadhuize verontschuldigen. Over onze roode Balspelers Onza vroegere zoo sterke groep die eene kleine krisis doorspartelde schijnt heden te herleven, in de ploeg onder de leiding van on ze makkers BEEKMAN-MARGINET. Enkel over eenige weken samengesteld boekte die veelbelovende partij reeds tal van overwinnin gen. Noemen we onder andere de schoone tweede plaats gewonnen te Waeregem, waar ze in finaal met onkans hadden af te rekenen en na een fel betwiste match het onderspit del ven moesten tegen eene sterke partij uit Brus sel. Verder de prachtige overwinning behaald te Viaene, waar ze in finnal de sterke partij van Idegem versloegen. Getuigen van deze wedstrijd verzekeren ons dat met de forme die de partij ten huidigen dage kent ze bijna on- klopbaar is. Aan de spelers die de faam onzer ROODE BALSPELÉRS zoo hoog weten te houden, opze beste gelukwenschen. Daarvoor, eendrachtig zonder eenig morren voortgewerkt en nog vele zulke overwinningen zullen volgen. Het Bestuur. VOOR DE STAKERS VAN TORLEY. Na hot Kantonaal Kongres in hetVolks- huis, te Onkerzeel Een lied gezongen door J. B. Engels van Schellebelle, en door hem zelf rondgehaald fr. 14,35. Molendries, II, Hoogeventen, 5 SUPER PROGRAMMA voor heden Vrijdag 31 Oogst en Zaterdag 1 Septomtmr om 8 ure, Zondag om 1, 5 en 8 u. MAANDAG 3 September, om 8 URE Kinderen Toegelaten Groot Symphonisch Orkest Openingstuk voor Orkest. Moderne Eclair-Journal. Het Langverwachte en Machtig Kunstgewrocht der U. F. A. Qroote Dramatische Alpenfilm waarin men vanwege de vertolkers op de meer dan 3000 meters hooge ijsbergtoppon, do ongelooflijkste, maar toch echte gebeurtenissen, ziet vol- brengoD, aldus meermalen den dood trotseerende. t'Is een echt zeer gevoelige dramatische film welkezich afspeelt tusschen de schil derachtige schoone ys- cn sneeuwbergen der Dolomieten. KINDEREN OPGEPAST Zondag omlu. opvoering van De Geheiligde Berg Toekomende Week Do veelbesproken succesfllm naar deroman van JACK LONDON KORTELINGS

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3