Syndikale Rubriek ÜALST. Uit Lede Wie heeft zich al verzekerd? Onontbeerlijk Een priester zonder hart i)e Strijd legen de Kanker Esperanto Groep" Pieniro N O T A Arbeid cn Kunst ARBEID EN KUNST Voor het Kiesfonds Victor i)e Geyter 8TRIJDPENMNG Erembodegem Uit Nieuwerken Praktisch# wenken worden er gegeven, en de uitvoering ervan zal niet achterwege blij ven. PROPAGANDAPLAN KIEMING 1929 Gezel De Bruyn, als verslaggever legt een voornaam plan van werking uit, welke in prak tijk zou moeten kunnen gesteld worden, voor namelijk omdat er bijzondere en typieke din gen in voor komen. Een vlug overzicht wat er zooal dient gedaan te worden, bracht seflens ai de kongresjisten tot de overtuiging, dat de kiesstrijd bitter zal gestreden worden. De discutie ging dan over de mogelijkheid om dit prachtig plan ten uitvoer te kunnen brengen, en er de finaatieêle middelen voor te zoeken. Dit alles zal aan de aangesloten groepen per omzendbrief worden gezonden, welke er goed rekening zullen gelieven van te houden. De te voeren propaganda zal in hare volle breedheid dienen aangevat te worden, want elk was van oordeel dat er moest ingebroken worden in het vijandelijke kamp. Dat zullen we, want daarom staat onzen strijd te schoon, daarom hebben we teveel argumenten welke in ons voordeel pleiten. Samenstelling KANDIDATENLIJST. Het voorstel uitgaande van het Federaal Bestuur wordt bij stemming een weinig gewij zigd, en wordt volgenderwijze aangenomen 1. Nichels Alfred, Aalst. 2. De Bruyn Prosper, Denderleeuw. 3. De Mol Constant, Ninove. 4. Bauwens Jules, Geeraardsbergen. 5. Lefévre Leon, Sottegem. Suppleanten 1. Bauwens Jules, plaatsvervanger. 2. Plaats voor Kanton Aalst. 3. Van De Hove Leander, Onkerzele. 4. Te begeven. Hierna wordt er met algemeene stemmen de volgende dagorde aangenomen De afgevaardigden van al de socialistische groepen van het arrondissement Aalst, verga derd in Congres op Zondag 7 Oktober, na rij pelijk den algemeenen toestand tc hebben be sproken, bestatigt dat de liberale-klerikale regeering het land meer om meer in het vaarwater derreaktie stuurt, daar ze in geen enkel werkerskonflikt durft stand te kiezen in 't voordeel der arbei ders waar deze strijden voor het behoud der syndikale vrijheid als in Eeklooof het behoud hunner mutualiteit als in Herstel dat ze bovendien een hatelijke aanslag komt te plegen op de politieke vrijheid der Staatsagen ten door gezel Peters. Nationale Sekretaris der socialistische onderwijzers, voor een maand te schorsen om buiten de school uiting te hebben gegeven van zijn socialistische gevoelen. Stelt vast dat de regeering Jaspar aan het parlement den noodigen tijd niet heeft gegund om de begrootingen grondig te onderzoeken en te bespreken, wat nochtans het hoofdzake lijk werk van Kamers en Senaat is, wijl ze ha re militaire wetsontwerpen heeft doen stem men die pas in 19jl in voege moeten treden. Stelt vast dat hoogdringende wetsontwerpen als Amnestie pachtwet herziening der wet van 19o3 op de werkongevallen, niet enz. konden behandeld werden. Teekent heftig protest aan tegen zulken toestand. Vestigt er de bijzondere aandacht op der hand- en geestesarbeiders en roept hen op meer en meer ae socialistische aktie te steunen 0111 aldus er toe te geraken in ons land een zuiver democratisch regiem te kunnen tot stand bren gen. Het congres eischt 1) Volledige Amnestie ten voordeele van alle politieke veroordeelden. Het stopzetten van iedere rechtsvervolging voor oorlogsfeiten. Volledige en onvoorwaardelijke amnestie ton voordeele van alle oud-strijders. 2) Het stemmen eener pachtwet met een duur van negen jaar voor ieder pacht met vrijë keus voor den huurder van driejaarlijkschen opzeg, regeling der prijszei er meerwaarde van grond ten voordeele van den huurder. 8) Het stemmen eener wet op de verplichte verzekering tegen ziekte en vroegtijdige invali diteit met verplichte tusschenkomst van alle f>atroons op den basis van 2 0/0 op de betaalde oonen en wedden. 4) Herzienig der wet op de werkongevallen. 2) Vereenvoudiging der wet op de ouder domspensioenen en hunne verhooging tot min stens lofr. per dag. 6) Met het oog op den gunstige finantieële toestand van het land. Eischt vooraf doorvoering van bovenvermel de sociale wetgeving milde ondersteuning voor 't bouwen van woningen, uitvoeren van nuttige werken daarna vereenvoudiging van ons fiskaal stel sel en afschafling van alle belasting op de loonen. Gezien de nieuw gestemde militaire wetten feen oplossing daarstellen aan het vraagstuk er landsverdediging, zet onverbiddelijk den strijd door ons deze wetten te doen wijzigen op de basis van de 0 maanden dienst, de gewe stelijke indeeling en de oprichting van vlaam- sche-fransche rigimenten. De voorzitter dankte hierna de talrijke aan wezigen voor de wijze waarop de besprekingen hadden plaats gehad, het degelijke werk dat aldus was kunnen afgewerkt, en sloot de zitting. Aldus verlieten de kameraden de zaal in de beste stemming, gesterkt in hunne socialisti sche gevoelens en tevens met de gedachte om het oplegde werk, met vollen ijver en geest drift te zullen uitvoeren. A. B. JA, wie heeft reeds de Kiezerslijsten al na gezien, om zich te overtuigen of men er wel opstaat Waar blijven deze welke telkenmale het kiezing is te laat komen reklameeren Nu is het de goede oogenblik, omdat het nog tijd is om zich te laten inschrijven, wan neer men op de lijst niet staat. Stel het niet tot morgen uit, als gij het van daag uog doen kunt. Finantién en veel finantiën zijn onontbeer lijk om den grooten kiesstrijd aan te vangen voor de Wetgevende Kamers, welke plaats hebben in 1929. Waar blijven al dezen welke hun wekelijk- schen penning zouden moeten storten 1 Waar blijven de groepen welke het voorbeeld van den Vrouwenbond van Aalst zouden moeten volgen, met het stemmen eener toelage 1 Denken onze goede kameraden nog mis schien,datden oogenblik nog niet is gekomen? Mis, kameraden, want 't is nu dat we dienen onze finantieën samen te brengen, om te kun nen nagaan op welke wijze wij den kiesstrijd aanvangen kunnen. We meeuen toch dat elk wenscht, dat er hard gewerkt en gepropageerd wordt. Dat men ons ten minste in de gelegenheid stelle om te kunnen werken. We zullen ze niet nutteloos verspillen, maar.... er eens duchtig op los slaan. Allo kameraden, we rekenen allen op U 1 M. Lauwereys, pastoor in de parochiale kerk van Mijlbeke, zendt ons een schrijven waarin hij protesteert en zegt, zich bedoeld achtende, dat hij delijkkoest heeft geweigerd, omdat hij ze niet wilde laten dienen als pa rade, daar de aanvragers hem verklaard had den, dat het lijk zou gedragen zijn geworden. Dus geweigerd, alhoewel het de gewoonte is, dat de lijkkoets het gedragen lijk volgt. Het is voor de Maatschappij een verheven plicht deze vreeselijke plaag, u die in ons land zoo velt .slachtoffers maakt, te voorkomen en te bestrijden maatschappelijke verheffing). To dion oinde zal de Provinciale Bond tot Propaganda tegen do Sociale Geesels (Afdceling Kankerbestrijding) Vereenigicg zonder winstgevend doel, op Heden Zondag 14 Oct. ten 10 ure voormiddag eeno Kostelooze Gonoeskun- dige Lezing met Lichtbeelden inrichten, in deD Nederlandschen STADSSCHOU WBURG to Aalst. Do Heer Prof. Kuma Vlayen zal or handelen over do ziekte van den Kanker en over de middelen om er aan to verholpen. De toegang zal aan de jongelieden beno den de 16 jaar streng geweigerd worden. Op Dinsdag 23 October aanstaande, wordt eon niewe leergang in Esperanto ingericht. De lessen zullen gegeven worden in de Stads Jongensschool nr Vrijheidstraat, elkon Dinsdag en Vrijdag avond om 7 1/2 ure stipt. De leergang zal eindigen rond Nieuwjaar. Geen inschrljvingsrccht wordt ge«itcht, het volstaat een abonnement te nemen op hot blad Belga Esporantisto (2,5o p j aar) by den aanvang der lessen op Dinsdag 2,1 October aanstaande. Zyne wetenschappelijke propaganda voortzettende heeft het Philips'Studiebureel eeno voordracht ingericht op aanvraag van do Aalstersche afdeeling L'Alliance Indu- strielle Dezo zal op Vrijdag 19 Oct. a. s. te 8 1/2 u. 's avonds Zaal Belfort Groote Markt te Aalst gehouden worden. Do Heer L. MARTIN van het Philips'Stu diebureel zal spreken over D© 7 Voorwaarden eener Goede Verlichting Do voordracht zal door lichtbeeldon opge luisterd worden. ONZE HARMONIE IN FEEST (met vertraging opgenomen). Verleden Zondag 30 September, vierden onze Muzikantenen Eereleden hun jaarlijksch feest. De gebruikelijke uitstap met bezoek aan de Muzikanten en Eereleden herbergiers kon geen plaats hebben, door het droevig afsterven van onzen goeden partijgenoot De Smedt Livinus. We hadden liever ons feest uitgesteld, maar daar alles geregeld was, kon zulks niet, en in rouw verkeerende, en tevens moeten feesten kon heel moeilijk, zoodat we het intieme, dat enthausiasme niet vonden, welke we bij een ander Ceciliafeest wel van zelfs kregen. Nochtans toog elk op het gestelde uur (i uur) aan tafel, en elkeen liet het zich duchtig sma ken. Onze knappe muziekmeester had onze pas- gestichte Symphoniekring Nieuw Leven een prachtig repertorium verzameld, en de talrijke stulriien werden op de meest fijne op zulks melodische wijze uitgevoerd, dat er de spelers een onophoudend gejuich te beurt viel. Maar wat gezegt van Willy Van derMeirsch zoon van Karei, de muziekmeester Dat wordt een uitstekende virtuoos, want zijn voorge dragen Concertstukken zooals Concert van Ch. De Beriot, Concert van Max Bruch, zijn al geen kinderspelen meer, en men moet er een uitstekende geoefende muzikant voor zijn, om zulks op een degelijke wijze te kunnen spelen. Voorwaar, Willy zal zijn vader te boven gaan. Voegen we eronmiddelijkbij, dat hij reeds lang de lessen ontvangt van de Eere-Prof. J. Smit, van het Conservatorium van Gent. Gaat zoo voort Willy, ge bewandelt een goede weg, en door studie en oppassendheid, zal ook eens de dag aanbreken, dat Aalst een beroemd muzikant onder zijn bewoners zal tellen. En dan nog wel eenen geschud uit eene werkersbroek. We loven dan ook langs dezen weg. Karei Van der Meirsch, voor de groote opofferingen, welke hij zich komt te getroosten, om later het Aalstersche kunstminnend publiek iets te laten hooren, waar men tot heden nog volledig onbekend aan is. Partijgenoot Nichels, welke was aangeduid om de feestrede uit te spreken, was door het getroffen leed genoodzaakt deze in een paar woorden te schetsen, omdat het de oogenblik niet was om te feestredenen. Aldus verliep het Ceciliafeest, in de beste stemming, en elk had goed zijn buikje gevuld. A B. GROOTEN TOMBOLA onzep Harmonie Oproep aan alle partijgenooten en muxiekïujhebbers De ingerichte tombola ten voordeele onzer Harmonie heeft voor bijzonder doel, het mid del te vinden om de muziekkunst op een hoo- ger peil te brengen als het tot heden is ge schiedt. Dat al onze partijgenooten, en de talrijke muziekliefhebbers hun plicht begrijpen en zich loten aanschaffen, welke slechtso,5o fr.kosten, en waarmede men dan nog een prachtige prijs kan winnen, zooals een gansch ingerichte Werkerskeuken, bestaande uitkas, spiegel, tafel en zes stoelen, alles in eik. Verders twee prachtige nieuwe rijwielen, en menige andere waarde volle prijzen. Wie zou er durven nalaten dit edel werk te steunen Wie zal er niet medehelpen om loten te verkoopen Vraagt loten bij Gezel Alfons Berghman, in Hand in Hand bij de bestuurleden, bij de muzikanten cnin het lokaal. Helpt ze mede verkoopen, en ge doet eene daad, welke u tereere strekt. HET BESTUUR. VROUWENBOND. Heden Zondag het feest niet vergeten in Hand in Hand Begin om 3 uren. Elk zijn tas medebrengen is de boodschap. Het feest wordt opgeluisterd met muziek. Gezel Nichels,Volksvertegenwoordiger, houdt eene toespraak. 't Moet er stroomen. Geene te laatkomers. Het Bestuur. Wie rioef er mee Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.oo. Bocqué Fr. 2,00. J. W. 1,00. Nichels A. 5,00. V. d. B. l,oo. C. C. l,oo. Totaal 14.00 fr. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis der Mutualisfew, Molendries, voor onze leden open. Overdracht 49-1,80 fr. Gezongen bij Jozef Lenoir, door Alb. V. d. Brempt 5,00. Onzen hartelijken dank aan Volksvertegenwoordiger Pr. De Bruyn, Frans en August 5,00. Een partijgenoot 0,00. Omdat Willy zou goed kan trillen met zijn kleine vinger 3,oo. Totaal fr. 18,00. Fabriek Tcrley Ooder dezen titel verscheen een artikel in het blad van do Groenkruisers. Volgeus dit relaas zyn de loden van de kristenen verga derd om den tegeuwoordigen toestand to be spreken, waaruit bleek dat er hier en daar nog èèn kleinigheid mankeert, zoo schrijft ten minsto den chef van 't groenkruis. Welnu op dit oogenblik zyn nog meer daD Joo werklieden zonder werk 011 een 5o tal die elders zyn gaan werken, dus te za- men meer dan 15o. Dat noemt de leider van den Kristent bond een kleinigheid Tevens moet men vaststellen datondor dio werklieden nog talrijke mannen en vrouwen zün. die gedurende 10 20- 30 en meer jaren in de fabriek werken en het kruis van trouwen dionst verkregoD. Dat gebeurd ter wijl andere personen het werk van dio men schen hebben ingenomen, waaronder 'n mu zikant van 'tgroenkruis die bij hetuitbreken der staking in hot fabriek niet werkzaam was. Dat zijn voordo clieffen van 't groen kruis goede daden Twee Werklieden werden door bet blad van de groenkrui sers openbaar beschuldigd, daarom hebben zij zich naar het 't groenkruis gewend en b\j den drukker van 't blad, doch zij werden weggezonden met de kompl omen ten, dat góón van die ch ffen tegenwoordig was. Dan stuurden dezo twee werklieden oen aanbe- volenbrief aan die leiders met het verzoek hem op te nemen in hun blad, hun tevens vragende om de feiten waarvan zy beschul digd werden samen te onderzoeken. Dat antw oord wordt in hot blad van de groenkruisers niet opgenomen doch do kristene leiders die twee eenvoudige wer klieden op een lage wijze beschuldigd, mis sen den moed om met deze werklieden de zaak te onderzoekon, omdat zij hierdoor zouden verplicht zijn, aan hunne leden de ware oorzaak te laten kennen van het ge val Van Mol, w aaruil zoo blijken op welke schandalige wijze en met opzet zy die twee werklieden valsch beschuldigden. Die chef- fen hebben do verachterlyko praktijken voor zich genomen, om to lasteren on te liegen zelfs weerlooze werklieden door de modder te sleuren Immers, Van Mol onderhield goedo be trekkingen met de tweede genoemde wer klieden. Hij heeft zijn werk verlaten om re den van ziekte en is tot heden nog niet te rug gekeerd naar zijn werk, zoodanig dat hij nog loon moet ontvaDgen van afgewerk te goweefsels die op zijn touwen liggen. Dat bewast op welke stomme manier Van Mol handelde, door zich bij den neus te la- ton leiden door de cheffen van 't groenkruis, dat zal Van Mol zich erg beklagen. Wat de leiders van de kristene daar meer over schrijven zijn gemeene leugens, dat om werklieden hatelijk te kunnen maken bij de bevolking van Aalst. In dat zelfde artikel spreken de cheffen van 't groenkruis over een zekeren Van der Donckt, die vroeger ook de fabriek zoo moe ten verlaten-hebben omdat onze leden dien V. d. Donckt zouden lastig gevallen bobben en nog meer andere plageryën deden onder gaan. W\j zouden dat potje gedekt laten en V. d. Donckt laten zooals hij is. Doch de groenkruisers willen dat wij over hen pra ten. Welnu, spreekt eens over V. d. Donkt met de menschen die bij hem werkte of veel met hem in aanraking komen, ge zult er wat van hooron eenieder kent hem als èèa vurig haantje vooruitzijn tong staat geen miüuut stilen kan vooral zyn kraantje open stollen als het maar gaat tegen personen die niet katholiek zjjD, neen hy ziet niet nauw om met modder en drek naar zyn tegenstre vers te werpen; dat is de oorzaak waarom hy met vele menschen in botsing komt. De colektie als V. d. Donckt mogen de groeukruissers voor zich houden, waarach tig wij misjonen hen die mannen niet. Leergang over Weefkur de Deze lessen zijn aangevangen, nog enkele leerlingen kunnen aanvaard worden. Daar om wordt een laatste oproep gedaan aan de werklieden om deze nuttige lessen te vol gen, welke gegeven worden iedoren Donder dag om 7 uren 's avonds in het lokaal «Hand in Hand». Donderdag aanstaande worden de laatste inschrijvingen gedaan. Voor den goeden gang der lessen kunnen na dezen datum geen nieuwe leerlingen niet meer aanvaard worden. Voor de Textielbewerkers en Breisters. Gezien den index van den 15 September voor de beide Vlaanderen tot 812 1/2 punten is gestegen, werdt door onzo Landelijke Toxtielarbeiderscentrale by de vereenigde Patroons aangedrongen, om den duurtetoe- slag te verhoogen met 5 0/0 vanaf de eerste botaling na den 15 Oktober, waaraan vol doening wordt gegeven. Door onzen Textielbond «Hand in Hand», werdt hier van kennis gegeven aan aide Textiel- en Breifabrikanten van Aalst en omliggende, die wij hopen het gewoon ge bruik zullen volgen, zoodat aide werklieden van de Textielfabrieken en Breiwerkhuizen, een nieuwe verhooging zullen bekomen van 5 0/0. De 10 laatste jaren Vóór den Oorlog moesten de Vakbonden, noch staking noch werklooze steun aan hunne leden uitbetalen. Die stommeteit kan men lezen in De Liberaal het blad van de blauwselmannen van Aalst. Aan zulke proza kan men de maat nemen van het ventje dio het blad samen stelt. Die jongen weet of kan niets van de krisisen die alsdan heorschte, Het is hem onbekend dat de wevers, de Garen-Katoen en Viscose on andere werklieden, langdurige stryden moesten voeren tegen hunne patroons voor enkele centiemkens per dagloonsverhoo- ging te bekomen. Waarachtig 't zyn dutsen van menschen dio van Staafken moeten voorgelicht wor den. Sleunlijst voor Toriey Overdracht 71.279,77 fr. Gezongen door Albort Van den Brempt by Albert Cammu 4,3o. Drie kameraden geven elk vyftig centiemen 1.5o Gezongen door August De Witte by Do Brauwer Alfons 7.00. Gezongen door De Smedt by Leopold De Vyider 8,00. Totaal 2o,8o fr. Steunlijst vüo? Eeckloo Overdracht lo7,5o fr. Van vier viscosebewerkers dat do andere ons voorbeeld volgen 20.00. Dierickx Leo pold 3,00. Gezongen door J. Spaens by An- loon Cornelis 12,15. Van.vyf viscosebewer kers wie doet er mee voor den zesden G. C. A. F. P. 25,oo. Omdat Alicken gaarne met Alfons danst l,oo. Omdat Albert Welleman gedanst heeft met Alicken 5,00. Omdat Alic ken het liever heeft met Alfons Podevyn te dansen dan met Wantje Spaens 5,00. Omdat Pros Van den Bulke zoo gaarne heeft dat er eens een andere in staat en hy niet 4,00. Omdat Albert Welleman jaloorsch is van Pros Van den Bulcke 2,00. Omdat hy gedu rig met Mieken Welleman danst 2,©o. Voor 'tslot omdat Linne van de Varkensmarkt Jef niet wilt verlaten l,oo. Totaal 8o,l5 fr. Ieder partijgenoot moet zich verzekeren, dat hij kiesgerechtigd is voor toekomende jaar. De kiezerslijst voor Erembodegem berust in 't lo kaal. Dat niet één kameraal vergete te komen zien of zijn naam er op staat. Nu is het tijd straks is het te laat 1 De strijd zal gaau beginnen. In 1929 moeten we terug versterkt uit den strijd komen. Daarom moeten we allen onzen plicht doen en onze gemeenten zooveel en goed mogelijk bemerken. Dezen Winter moeten we eenige Zangavon den organiseeren met meeting. Dat iedereen een handje toesteke en alles gaat goed. De Oppositie in den gemeenteraad te Erembodegem zou moeten meer eensgezind zijn. Dat kan komen, wanneer de Liberalen wil len weten dat ze meer de belangen des volks moeten verdedihen en niet altijd hun heil moe ten gaan zoeken met achter de gordijn samen te huilen met de katholieken. Het katholiek juk is overal lastig om verdra gen. Een katholiek is gewoonlijk een fanatieke mensch met zich te biechten meent hij, dat hen alle zonden vergeven zijn. Zóó nemen wij het niet op. Onze Ziekenbond floreer! goed. Toch zouden we moeten trachten hem nog te versterken. Er zou moeten huisbezoek gedaan worden. Laten we er eens aan denken. Zondag hadden wij eene buitengewone ver gadering voor Ziekenbond en Propaganda- club. Onze makkers waren goed opgekomen. Kameraad Schippens, Voorzitter van den Ziekenbond, sprak over de goode werking van den bond, en spoorde de kameraden aan wat beter een oog in 't zeil te houden aangaande de zieke leden, ten einde zooveel mogelijk alle misbruiken te doen vermijden. Daarna kwam het woord aan vriend De Schryver, Voorzitter van den Propagandaclub die in korte maar goede trekken verslag gaf over het Congres van Denderleeuw. Onzen Vriend deedt een beroep op onze le den, om ten minsten iets te willen afstaan voor de kiespropaganda van 1929, waarop on zen Vriend Coppena onmiddolijk 1,00 fr. af- stondt, alsook de Vrienden Verlée Frans 1,00 Van den Brempt J. 1,00 Schippens J. 2.5o Piron E. 1,00; De Schryver E. 1,00 De Spie- geleer Ch. 1,00 Michiels E. 1,00; Van den Bruele A. 1,00; Petit Benonie 1,00; Clement Heremans 1,00. Totaal 12,50 fr. Kameraden, heden Zondag 14 dezer, verga dering voor de Spaarders, in ons nieuw lokaal, bij Lievens Philemon, om 5 uren namiddag. HET BESTUUR. Welgelukte Meeting Verleden Zondag was het nog eens de beurt aan onzen vriend De Bruyn Prosper, om tot onze werklieden te spreken. De opkomst was zeer goed, en meer dan 1 1/2 ure sprak hij voor een bomvol lokaal, rede waarin hij over de legerwet, pachtwet, sociale verzekering en pensioenwet uiteenzette. Talrijk waren de toe juichingen, dit was een bewijs dat de aanhoor ders, de rede van onze vriend goed begrepen. Bij het eindigen speelden eenige muzikanten den Internationaal, welke met geestdrift mede gezongen wordt.) Zulke meeting is voor onze werklieden van Lede een ware avond van documentatie ge weest. Velen zullen nu met andere kunnen medepraten en zullen ook weten wie de ver dedigers zijn, want geen enkele van onze tegenstrevers was er om het woord te vragen; noch liberaal, Ironter of katholiek, heeft zijn hoofd laten zien om te weerloggen, zij hadden den moed niet. Dit is een bewijs dat zij het volk bedriegenaldus wordt de kiesstrijd in gezet voor het jaar 1929 en we zullen hem met een goed einde doorvoeren, want de wetten die onze tegenstrevers maken, om de werklie den naar de grootste ellende te drijven zullen zij duur bekoopen. Vrienden, arbeiders, vooruit, de strijd is in gezet, elk een handje toegestoken en de over winning is aan ons. Hij is niet vergeten Onze kameraden hebben ook de strijdpen- ning niet vergeten tot steun van het Kies fonds. Gezongen door Troch Jan en Bernard en rondgehaald door eenige vrienden 30,35. Ge zongen door SmekfYns Hector en rondgehaald door de Kremer Ch. en De Neef V. 11,00. Gezongen door Praet Gustaaf en rondgehaald door Troch B. en Coppens A. 11,65. Gezongen door Zwarte F. en rondgehaald doorSmekens V. 8,00. Totaal fr. 61,00. Een echt Kemelwerk Onze Schepen van Openbare Werken heeft er een handje van weg om kemels te laten maken. Na een fameus werk verricht te heb ben op den Bellaertweg, welke hem al van alleman schande gesproken wordt, begint hij nu op andere plaatsen der gemeente het zelfde werk te verrichten waar nieuwe huizen ge bouwd worden, staan geen enkel op gelijken afstand van den Steenweg. Den eenen mag vooruit, komen zoover hij wil, de andere twee tot drie meters achteruit en zoo gaat M. Roe land maar voort en spreekt hij in de gemeen- teraad van schoone straten aan te leggen. Voor zulke mannen, zal men wel later een stand beeld zetten met een kemel boven op. POLIT1KUS. VERPLICHTENDE VERGADERING. Op Zondag 21 October, om 10 uren stipt voormiddag, verplichteude Vergadering, voor alle leden aangesloten in do partij, zooals Zie kenbond, Syndikaat, Propagandaclub en Spaar kas. Gezel Nichels Allied zal tegenwoordig DAGORDE Het blad «Recht en Vrijheid». Zondag aanstaande, 21 October, om io uren 's morgens,Vergadering in 't lokaal, voor al de leden van den Ziekenbond en Vakverenigin gen. Gezel Nichels komt spreken. 't Zal vooral gaan, over de Socialistische lectuur. Allen op post 1 r"-

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2