ARBEIDERS E.N VROUWEN HALST. Gemeenteraadzitting Herdenkt uwe dierbare Dooden St. Marten TE KOOP™" Groot Werkhuis met Magazijn Synclikale Rubriek er mag geen enkele slem verlaren gaan, I)e verovering van het zuiver algemeen stem recht heeft veel te veel ellende, ontbeering en bloed gekost om er lichtzinning mee om te gaan, De winst of het verlies van een zetel kan van een enkele stem afhangen. Ziet daarom zorgvuldig de kiezerslijsten na. en onthoudt goed dat er na den 20 \oveinber niet meer te reklameeren valt. Bedanking Stadswerklieden Riezers-resseu Opgepast Soc. Jonge Wacht Esperanto 'Groep Pioniro,, Fanfare Hand aan Hand Voor het Kiesfonds Voor hel Oiderwijzend persooneel. Victor De Geyier Strijdpenning Erembodegem van Vrijdag 19 October Er was veel publiek om te luisteren, dat werd teleurgesteld gezien de dagorde van de geheime zitting eerst behandeld werd. In do voorgaande zitting werden de wedden van de bedienden verhoogd, met de tien eerste jaren, twee jaarlijksche vermeerderingen van Soo ir. en voor de bureelhoofden 2ooo frank toeslag. Door het Schepencollege werd voor gesteld om dit als volgt te wijzigen tienjaar fijksche verhoogingen van 800 fr., en voor de bureelhoofden een verhooging van 3ooo frank, De wedde van den secretaris werd vastge steld op 40.000 fr., van de politie commissaris op 32.000 fr., van de stadsontvanger op 3o.ooo fr., plus twee jaarlijksche verhoogingen van 3 0 0. De wedde van den bouwmeester zal vooral in de sectie van geldwezen onderzocht worden. De pensioenen der politieagenten worden verhoogd met ongeveer l.Too fr. Flips heeft bij deze gelegenheid doen opmer ken, dat aan de weduwe en de kinderen van een politieagent, het pensioen niet werd uit betaald, en dat verschillige raadsleden hier over uitleg gevraagd hadden, wat echter zon der gevolg is gebleven. Hij vraagt dat aan die zaak een oplossing zou gegeven worden. Voor het onderwijzend personeel werd de familie toeslag verhoogd, voor ieder kind tot 500 fr. per jaar. Voor die ELoonsop&lGg der Siadswrerkliudeii Gezel NICHELS, Schepen van Finantieën herinnert aan zijn vraag gedaan in de voor gaande zitting, om de loonen van de stads werklieden te vermeerderen, waardoor de 20 olm opslag die zij over enkele maanden bekomen hebben, zoo verhoogd worden tot Go ctm. per uur. Deze vraag is gewettigd gezien aan de agenten, bedienden en beambten een merkelijke verhooging van weddeistoegestaan Immers, het mag niet gebeuren dat in de be deeling van de loonsvermeerderingen de werk lieden als minderwaardigen zouden behandeld worden, daarom hoopt hij dat al de raadsleden de loonsvermeerdering voor de stadswerklie- den zullen stemmen. BASTIAENS, Schepen van Openbare Wer ken. De loonen van de stadswerklieden zijn reeds hooger dan deze betaald door de bijzon dere nijverheden onzer streek. Daarom verzet Bastiaens zich tegen de gevraagde loonsver meerdering voor de stadswerklieden, en omdat vele werklieden vragen om voor de stad te werken. DE BURGEMEESTER, verklaart dat de raadsleden moeten rekening houden van de uitgaven die gedaan worden, de loonen van de stadswerklieden zijn voldoende en daarbij ont vangen zij de kindervergoeding. GEZEL FLIPS, herinnert de raadsleden aan de bespreking die verleden jaar gevoerd werd; toen verklaarde den schepen Bastiaens ook, dat de basisloonen die hij voorstelde, ge regeld waren volgens de middelmatige loonen van de streek. Ik heb dan opgemerkt dat die loonen te klein waren en door de vakbonden bij de patroons aangedrongen wierd om daar verbetering aan te brengen, en stelde voor om de basisloonen door den schepen voorgesteld te verhoogen met 15 clm per uur, waartegen Bastiaens zich dan verzet heeft, zelfs tegen de drie maal 5 ctm. welke de meerderheid van den raad heeft gestemd. Doch toen den raad over enkele maanden het statuut van de werklieden besproken heeft, hebben de raadsleden moeten vaststellen, dat den schepen die vroeger tegen den opslag was zelf voorstelde om de basisloonen die nog 2 maal met 5 ctm. moesten verhoogd worden, onmiddelijk aan de werklieden te geven, het bewijst dat de opmerkingen die de schepen Bastiaens verleden jaar gedaan heeft, onge grond waren. Den raad stemt nu een merkelijke verhoo ging der wedde voor de agenten, bedienden en beambtenmet veel reden wordt door Nichels gevraagd, om de geringe loonen der stadswerklieden te vermeerderen, en Bastiaens verzet zich terug tegen den loonsopslag. Daar voor gebruikt hij dezelfde argumenten van verleden jaar, om deze gewettigde vraag te bekampen. Flips vraagt aan de raadsleden om de loonsvermeerdering te stemmen en geen rekenschap te houden van de argumenten van Bastiaens die voortdurend verandert, en stelt voor om de tegenwoordige basisloonen met 15 ctm. te verhoogen, waardoor de stads werklieden met den duurtetoeslag een loons vermeerdering zouden bekomen van 30 ctm pes* uur. DE SCHAEPDRYVER die gesteund wordt door M. D'Hert stelt voor om de vraag naar te sectie van geldwezen te verzenden, gezien men niet juist weet welke uitgaven al die loonsver meerderingen van de stad zullen vergen. GEZEL NICHELS, stelt vast, dat bij de herziening der wedden van bedienden en beambten, biiaa geen opmerkingen werden gemaakt. Doch nu gevraagd wordt om de loo nen van de stadswerklieden te vermeerderen verzet Bastiaens en andere raadsleden zich tegen de loonsvermeerdering voor de werk lieden. Hij vraagt dat de raadsleden logisch zouden handelen, en de loonsopslag voor de werklieden zouden stemmen, zooals zij gedaan hebben voor het ander personeel van de stad. en vraagt de onmiddelijke stemming over het voorstel van Flips. Tevens steekt Nichels den draak met de op merkingen van Bastiaeus, als zouden vele werklieden verlangen om voor de stad te wer- J IS. ken; hetzelfde gebeurd met de bedienden. De wedden der stadsbedienden zijn ook merkelijk hooger dan deze betaald in de Ban ken en fabrieken onzer stad. Het is slechts enkele weken geleden dat aftichen op de muren der stad werden geplakt, waarin men kon lezen, dat aan gehuwde bedienden loonen werden betaald van 65o fr. per maand. BOCOUr,. En voor die geringe wedde eischen de banken niet alléén het werk der bedienden, maar ook hunne ziel. GEZEL NICHELS. Inderdaad al de be dienden van de Banken en fabrieken zouden wenschen om in dienst te treden van de stad. Doch de stad moet het goed voorbeeld geven, door aan zijn personeel behoorlijke loonen te betalen. GEZEL HAELTERMAN, doet opmerken, dat het onjuist is als zouden al do- werklieden in dienst van de stad, hooger loonen wiunen, voornamelijk de ambachtslieden en kasseiers worden bij de ondernemers hooger loonen betaald. BASTIAENS erkent de opmerkingen van Haelterman, doch hij verzet zich tegen de ge vraagde loonsopslag voor de stadswerklieden. Verders zegt Bastiaens dat Nichels 50 ctm. loonsvermeerdering vraagt, en Flips slechts 15 ctm. per uur, en gaat verder met te zeggen dat de werklieden reeds 30 ctm. loonsvermeerdering bekomen hebben, dus nu meer loon verdienen dan met het voorstel Flips. Daarbij aan de bekwame gasten nog een bijleg kan gegeven worden van ctm per uur. GEZEL FLIPS, bewijst dat schepen Ba stiaens tracht verwarring te brengen. Wat heeft Nichels gevraagd Om de toegekende vermeerdering van 10 ctm. op de basisloonen, waardoor de werklieden met den duurtetoe slag 20 centiemen per uur opslag bekomen hebben, te verhoogen tot 50 centiemen per uur. Wat stel ik voor Om de tegenwoordige basisloonen nog mei i5 ctm. te vermeerderen, waardoor de werklieden met den duurtetoe slag een loonsopslag zullen bekomen van 30 ctm., daarbij de 2o clm. vermeerdering die zij reeds ontvangen hebben is 5o ctm per uur opslag, dus juist hetzelfde wat Nichels ge vraagd heelt. Wat in het statuut van de stadswerklieden voorzien is om de bekwame gasten een bijleg te verleenen van 25 centiemen werd niet ge sproken om daar verandering aan te brengen, het blijft dus bestaan. In gansch deze bespre king is er slechts gesproken van 20 centiemen verhooging die aan de werklieden werden ge- gevenen nubeweert Bastiaens dat aan de werk lieden 30 centiemen per uur vermeerdering is betaald. Van waar komen die overige 10 cent. BASTIAENS. De 10 centiemen worden bij gegeven voor den duurtetoeslag die met 5 0/0 vermeerderd is. GEZEL FLIPS. Wanneer den index nog stijgt, zal den duurtetoeslag nog vermeerderd worden, dit is geen loonsopslag, maar slechts een vergoeding voor de levensmiddelen die verduren, dat wordt voorzien doorliet statuut der stadswerklieden, en was van verleden jaar reeds aanvaard. De werklieden zullen door mijn voorstel niet minder1 loora ont vangen zooals Bastiaens beweerde, maai* wei 30 ctm. meen loon betaald worden. Wat de schepen zegde is dus onjuist, het is onwaardig voor een schepen die voor plicht heeft de raadsleden goed in te lichten. L)ie harde zweepslagen die Bastiaens in vol le raadszitting werden toegebracht, die met zijn neus in eigen leugens gewreven wordt, stelde Bastiaens in een potsierlijk figuur onder de oogen van al de raadsleden. De burgemeester brengt aan dit spektakel J een einde. Het voorstel om de vraag om loons- verhooging van de stadswerklieden naar de sectie te verzenden, wordt verworpen met 8 stemmen voor en 9 tegen. Het voorstel Flips om de basisloonen nog met 15 ctm, te verhoo- en waardoor de stadswerklieden met den uurtetoeslag 30ctm. loonsverhooging zullen bekomen, werd aangenomen met 9 stemmen voor en 8 tegen. De katholieken en de liberaal stemden tegen. De uitslag van deze stemming maakte Ba stiaens zoo woedend dat hij Flips toeriep Pilatus Waarop Flips zich rechtstelde en aan den Burgemeester vroeg of hij de scheldwoor den door Bastiaens uitgesproken, had gehoord en die hij weigerde in te trekken. Wij ontvangen het liierondsrstaandc schrijven Aelst, den 23 October 1928. Den Heer Alfred Nichels, Schepen van Geldwezen, T/S. Het verbond van Gemeentepersoneel van Aelst, kennis genomen hebbende der be raadslaging van den Gemeenteraad aan gaande de péréquatie zijner bedienden en agenten van politie, heeft de eer Ued. zij nen innigsten dank te betuigen. Tevens drukt het den wensch uit er kennis te willen van geven aan al de Gemeenteraadsleden van uwen groep. NAMENS HET BESTUUR De Secretaris, De Voorzitter, OD. DETROYER. VAN DE WINCKEL. Wy hadden gemeend, dat deze week reeds uwen loonopslig zou uitbetaald zijn geworden, kedcch 't is niet waar. Den Heer Burgemeester heeft ons in 't Schepencollege verwittigd, dat hy niet meer toelaat, nog uitgaven te betalen, alvorens zy' door het Provinciaal bestuur zijn goedgekeurd. Dus er moet gewacht zoowel, voor da agenten, de bedienden als voor do werk lieden. Nog een beetje geduld dus. A. Nichels. Met rasso schreden naderen wy le Novem ber Allerheiligen «lag der dooden. Zooals alle jareo, richt opnieuw onze par ty, in gomeenzauw overleg met eio Federa tie van Vakbondon een Rcuw Bcftosging in naar de graven onzer dierbare afgestor vene leden, stryumakkers en vriendinnen. Telken jare zien wy onze Betooging aan groeien. Van jaar tot jaar komen zich ia rouwbeviudenae faujiliën orizerangen ver voegen, om met or.s op dien dag in stillen weemoed, een groet te brengen aan de af- lyvigou hunner huishoudens die tevens voor onze bewoging goede propagandisten hebben geweest. By dezen welke we onzen jaarlijksclio groet brengen, bevinden er zich die een na tuurlij k*_ii eood zijn gestorven, maar ook die op bevel van een handsvol oorlogszuchti- gen werden vermoord, andere welke voor do werkerszaak vielen. Dien dag met den rouw ia 't harte treu rend, herinnereu we onwillekeurig aan do vroegere lydens.iagen, welke aan onze dier bare dooden het leven heelt gekost do bloedigo werkstakingen en de gruwelijke wereld brand. Weldra zal het lo jaar gele den zyn dat de wereldmoord, de voort- brengst van hot kapitalisme heeft opge houden. Dien dag is 11 November, alhoewel we onze rouwbetooging van allerheiligen ook aanschouwen als een uiting naar vrede. Voeral omdat dezen die zich otferden voor do werkeiszaak en er den dood bij inscho ten talryk zijti. Degeue die onder de moord dadige kogels der imperialistische kaste z\jn gevallen, zyn ontelbaar. En juist om dat alles aanschouwen wy deze optochten als geheiligd. Wij hebbeu voor plicht onzo dooden op waardigewyzete herdouken Wy moetfnon- zen eed getrouw blijven aan de govallenen voor do werkerszaak, niet te zullen ruston, vooraleer we het door hen begonnen werk zullen hebben voltooid. En intusschon dienen wii getrouw te ijve ren om de volledige uitroering van het mili tarisme, ten einde te beletten, dat datgene wat ons in 1914-18 zooveel aan menschenle- vens, geld on goed heeft gekost, ons terug overgezonden worde. Daarom doen wy een krachtige wekroep lot alle inwoners onzer stad en voorname lijk tot de Socialistisch denkenden om samen met ons den huldeblijk aau onze dooden zoo Samenwerkende Maatschappij HAND IN HAND 52, Molenstraat 52, Dag Rozekon. Dag Marie. Rozeken Marie, ik heb naar den winkel van -Hand in Hand» geweest, en daar heb ik schoon en goedkoop St. Martensgoed gezien. Marie Rozeken, wanneer gaat gij terug naar de Samw. Maatschappij Hand in Hand Vrijdag avond zult gij mij eens komen roepen, Rozeken Rozeken Met alle plezier Marie, waarom niet, wij zullen dan eens naar de Kleerwinkel ook gaan zien, daar hebt gij buitengewone keu zen en aan goedkoope prijzen. En Marie is nu een goede samenwerkster geworden. Het voorbeeld van Rozeken en Marie zoo van iedere socialistische vrouw moeten gevolgd worden. ALLERHEILIGEN Belicht L we lieve dooden met bougies van de Samenwerkende Maatschappij «Iland in Hand». Voor de Samw. Maats. «Hand in Hand» De Bestuurder, L. Van der Veken. De kiezerslijsten liggen van heden af ter inzage in de volgende lokalen Vanaf Donderdag 25 tot en met 31 Octo ber inde W. C. «Jean Jaures», bij Albert Van Pamel, Meuleschettestraat, en in de W. C. Constant Vergoylen bij Victor Amant, Dendermondschensteenweg. Vanaf 1 tot en met 6 November In de W. C. «Nestor Schaltyn bij Léon Bom- beek, Goeraardsbergschestraat, en in de W. C. Jan Volders by Hipp. Van Gijse- gem, St. Janstraat. Vanaf, 7 tot en met 12 November In de W. C. Van Beveren by Jacobus Temmer man, Moorselbaan, en ia de W. C. Dom. Bocqué by De Beul Martin, Binnenstraat. Vanaf 13 tot en met 19 November In de per uur, dat men zoo betalen met terugwer- kendekracht van de eerste week van de maand September. De betrokken vakbonden hebben het voor stel van don Scheids- en Verzoeningsraad aan vaard, en deze van de patroons verworpen. Tevens hebben de vakbonden met een brief aan den raad voorgesteld, om den Scheids- raad hier over eene uitspraak te doen, gezien die zaak reeds lang genoeg duurt. Voor dc Textielbewerkers en Breisters. Gezien den Index voor beide Vlaanderen tot 812 1/2 punten is gestegen, moet aan de werklieden van de Textielfabriekenen Brei werkhuizen, vanaf den 16 September eene ver- meerderingtoagekend worden op den van 5o/o duurtetoeslag. Wanneer patroons die 5 0/0 vermeerdering NIET moesten uitbetalen, dan worden onze leden verzocht dit onmiddeliik aan den secretaris van onzen Textielbond te laten kennen, die de noodige voetstappen zal aan wenden om de 5 0/0 te bekomen. Bij de Letüop en Vellenbewerkers Verleden week, den 19 hadden we een zit ting, op ons aandringen, met den Ambtelij ken Scheids- en Verzoeningsraad ten stad- huize te Aalst, ten einde onze voorstellen die we de patroons sinds zoolang hebben gedaan te zien afspreken. Kameraad Steenhaut Alf. voor de werklie den verdedigde flink ons voorstellen. Ze konden niet worden bijgetreden door de patroons, welke vertegenwoordigd waren door de heeren Van den Brempt en De Beul. Op voorstel van den Raad zal iedere belang hebbende groepeering hare voorstellen schrif telijk den Raad overmaken. Daarna opnieuw bijeenkomst en bespreking. We houden onze leden wel op d' hoogle van het verdere verloop der zaken. Bij de l'oedingswëPklieden Tot op heden is nog geen overeenkomst kunnen bereikt worden nopens onze vraag tot heraanpassing der loonen. Door den heer Carnelis, direkteur der Firma Leclercq, werd voorgesteld, dat hij op den beheeraad zou verdedigen 25 cm. per uur op- -1— voor de eerste kategorie werklieden en 15 W.C.« Cesar De Paep.e btide We Ver- cm. voor de overige. Daarbij zou een nieuwe brakel, Bolieweg, en m de NV. C. Vader verhooging van lo cm. per uur worden toege Wauters by Gustaaf Petit, Breedestraat. h.f or._ Opgep&st! Leest Goed Al de personen welke op de kiezerslijst j niet zijn vermeld, worden dringend ver- I o TT w. vav.il moge- kend wanne«r het index gebeurlijk 8 punten zocht in het lokaal waar zy do vaststelling doen hun juiste Naam en Voornamen, juist Adres, juiste Geboortedatum op te i geven, opdat de noodige voetstappen zou- j den kuuneD gedaan worden om hunne in schrijving te vragen. Onthoud goed, dat er slechts tijd is tot 20 November. Na dien dag is he. te laat. Heden Zondag 28 October, belangrijke bijeenkomst voor ons openluchtspel, om 9 1/2 ure zeer stipt, in Hand in Hand. Dinsdag 30 October, belangrijke alge meens vergadering om 7 1/2 ure zeer stipt. Allen op post. Op Dinsdag 30 October aanstaande, wordt er in de Stadsschool, Vrijheidstraat, te Aalst, een leergang in Esperanto ingezet, die zal duren tot rond Nieuwjaar. De belanghebbenden kunnen zich laten in schrijven op vermelden datum bij den aanvang der lessen om 7,3o ure 's avonds. zoustijgee. Principieel was hij niet gekant te gen een vergoeding voor het nachtwerk. De leden kunnen ons standpunt :25 cm voor allen lo cm. voor iedere schommeling van 2o punten van het index, zooals dit vroeger was. Daarnevens voor het ploegenwerk een ver goeding van 2,oo fr. per dag voor deze welke in ploegen werken van 6 tot 22 uren, en 3 fr. per nacht, dus voor deze welke werken van 22 tot 6 uren. Den beheeraad der Firma Leclerq komt den 29 dezer bijeen. Mr Cornelis beloofde er onze voorstellen ter bespreking te brengen, er ons dan den uitslag dierzelfde over te maken. Mannen van Leclercq. voet bij stek houden. In de Lion d'or zijn de loonen van alle werklieden met 5 0/0 vermeerderd. In het huis Callebaut zit er de schrik nog al tijd in. Wanneer nemen demannen aldaar eens een kloek besluit en werpen ze hunne ketens af Laat het ons maar ronduit bekennen, dat ze in veel gevallen een beletsel zijn dat we op an der plaatsen niet genoeg vooruitgaan. Allo mannen van Callebaut, komt in massa naar de Vakvereeniging. Ge hebt niets dan Uwe ketens te verliezen. Oproep J Op Donderdag Allerheiligen om lo i uren voormiddag, OPENBARE VERGADERING :u het lokaal Hand in Hand voor alle werk- lieden uit de verschillende takken van het Voedingsbedrijf. Mannen goed propaganda gemaakt voor deze vergadering want ze is voor iedereen van FrM2 fw'0,°; Be$T,n -20°- v °?q«é dienbeaama'atregels te nemen om onzo Fr. 2,00. J. W. t.oo. Nichels A. 5,oo.V.d. B. loonsbewemno verder dooi-te driiven Tot ondersteuning oDzer fanfare gift van Benoit Goossens 3o,oo fr. Wie doei er» mee Hierop ontstond een geweldig gewoel; de socialisten verweten Bastiaens dat hij 13 kaai- I welke wenschwu bloemen of krouon werkers bij de Gebroeders Moens had doen naar de graven hunner familiele broodeloos stellen, dat hij de 6takende werk- rf.D' bidden wy ze komen af te Breven in he! 1 Oh'PI* l. llunH lO TT O n n trnnnf VI7 o n m r, d n lieden van Torley schandelijk verraden heeft. De Burgemeester sloot de zitting, doch het geroep bleef voortduren, tot wanneer de raads- 'eden de zittingszaal hadden verlaten. In 'de gemeenteraadszitting van I'J dezer, is de kindertoeslag voor't onderwijzend per sooneel die vroeger gestemd was 3oo fr. voor het le 4oo fr. voor het 2^ 500 fr. voor liet 3e, 4e, Ge kind enz. nu veranderd, zoodanig dat de kindervergoeding nu is 500 fr. zoowel voor het eerste, als voor de overige kinderen. Wie er van geniet De hoofden van 't gezin, 't is te zeggen, dat er maar EENMAAL voor het zelfde kind ordt betaald. Worden ook als hoofd van 't gezin aansien, de onderwijzeressen wiens echtgenoot. NIET IN HET ONDERWIJZEND PERSONEEL lokaal Iland in Hand vanaf Woensdag' 31 October en op 1 November 's moreens, ton einde deze 's namiddags stoetsgewijze naar het kerkhof over te brengen. Er zal bijeengekomen worden aan het lo kaal - Hand in Hand om 1 ure, om stipt om 1 3/4 ure te vertrekken. Alle beweringen van zekere partiigenoo- ten dat wolaat vertrekken werden aldus te niet gedaan. Dat elk er zich naar schikke en tydig op post weze. Geen achterblijvers of niet afzonderlijk naar het Kerkhof gaan, moet ons aller orde woord wezen. Onze herdenking zal des te grootscher, des te indrukwekkender, des te gevoelvoller zyn. A. B. 1,00. C. C. ,00. Amant K. i,co. Cornand H. 1.00. We Van den Bossche 2,00. Totaal 8,00 fr. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek loonsbeweging verder door te drijven. Op post mannen Het Bestuur. öe Leider van 'i ffrotr. Kruis dio de loden van deD kristen bond met do zweep naar't werk gedreven hoeft bii Tor ley, waarvan de werklieden do slechte ge volgen zien, zijn zoo onbeschaamd te schrij ven in hun blad, dat de leden van onzen Huis aüei* SVSu&ualisften, Molendries, 1 extielboud het werk verrichten van do en Donderdag 1 November Allerheiligen, VoELaver-Siefffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. en 3 aren bouwgrond, dienstig voor alle bedrijven. Zich wenden Dirk Martensstr. 53, Aalst. Gezongen door Oscar Vaa Pamel by Jan Steenhaut, rondg. door Fr. Van Goethem 12,00. Gezongen 'door Leon De Man by Mar tin De Beul en rondg. door Van Cauter Fr. 6,25- Totaal 17,25 fr. werklieden die nog werkloos zyn, terwijl door onze organisatie, en ook van don kant der werklieden, voetstappen aangewend worden bij het Bestuur van het fabriek, om dat al de werklieden aan hun gewoon werk zouden gesteld worden, en het werk te ver- deelen tusschen ai de werklieden. f Dat doen de chefien van 't Groen Kruis t niet, integendeel verlangen zy om hunno ieden aan het werk te stellen, en dat een groot deel van het personeel op de straat blijft loopen, dat gaat die kristene leiders niet aan. De werkersbevolkiDg zal die misdaad tegen de arbeiders nooit vergeten Voor de stakers van Eekloo Overdracht 187,65 fr. Gezongen te Winze bij Van den Branden door Vorbraekel Jozef 6,30. Gezongen en rondgeliaald door René en August 8,35. Ge zongen op het huwelijk van Speeckaert door Oscar Van Pamel 22,00. Enuige jongens uit te spiDnerii Filaiure en Teinturerio geven hun gans 14,oo* Van Dierickx Leopold van twne wnken 6.00. Wie doet er mee voor den nlfstn.n van tien Viscosobeworkers G. C. A. F. P. L. P. F. D. 5o,o«. Gezongen bij Bij de Tabakbewerkers Op verzoek van de Tabakfabrikanten, ver gaderde den Scheids- en Verzoeningsraad den 6 September, om te spreken over het feit dat werklieden het kontrakt hadden opgezegd en vraagde om de loonen van de Tabakbewerkers van 4,32 fr. te verhoogen tot 4,75 fr. per uur. In drie opvolgende zittingen werdt die zaak besproken den Scheids- en Verzoeningsraad Boeykens Iweinstraat door J. Cornand lo.oo heelt ain beide partijen twee voorstellen ge- Tntooi f. daan en door het laatste voorstel zouden de huidige loonen 4,36 fr. verhoogd worden tot 4,57 fr. per uur, welke niet aanvaard werdt. Totaal 116,65 fr. Heden Zondagavond Den 15 Oktober hebben de patroons een - voorstel gedaan, waardoor de huidige loonen Allen naar de meeting on zangavond in met 5 0/0 zouden verhoogd worden, het is te het Volkshuis We hebben puike zan- 5Sdeu teSenwoordigen index gers, die over een serie nieuwe liederen de loonen zouden gebracht worden tot 4,«7 fr. beschikken

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2