vraagt overal de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Ghrisanten Uit Lede Uit Denderleeuw Dit Ninove In de Schaduwe vara dan Harem Uit Nieuwerkerken 1 tiet geluk van den Dag De dochter van Eva Doublepaïle en Patachon op reis SÓÏTEGEM Jitn Is» iloulette 'N Dwaasheid Mijn Hart bij Opbod Non, Non, Annette Uit Geeraardsböfgen De Strooihoed van Italië De Groote Vlucht Michel STROGOFE Kruisweg der Vrouwen Uit Overboulaere voor- illfecheïligeit .7000 Prachtige Planten AALST Donderdag 1 November flft. Ikarel Dan bei- flDclrecb Xcon maathot, Xoiiise Xaorantie, ik'cnc fffmupré, 3acli\> fBonntcr, enj. liet Kind der Hallen POTEMKINE Revue des Revues Het zingen begint om 7 uren de mee ting om 8 uren. Ons Katholiek bestuur is slordig en dat op alia gebied. Wie Erembadegem goed kent, weet wel hoe treurig het geteld is met onze wege- nissen Slechte straten overal, zelfs op 'tdorp. Hoogeweg en Leuvenstraat, die twee prachtige wegen zouden kunnen zijn zijn heden erbarmiyk Het straat je, dat den Hoogeweg met den Brussel- sche steenweg verbindt, gelijkt in den Winter een echte modderpoel. Waarom dat niet gekaseid 1 Moeten we spreken van de wegen op de buitenste wijken - Iedereen weet het genoeg, dat vele door? slecht zijn om niet te zeggen schan dalig. Onzé Katholieken hier zijn d' er nog van den ouden stempel. Ze zijn Anti- Vlaamsch, Anti-Democratisch op alle gebied. We hebben van hen niets te ver wachten hoegenaamd niets. Trou wens, we hebben er toch nooit onze hoop in gesteld. We vragen van de oppositie, die Liberaal is, een klaren kijk over de zaken. We vragen hen dat ze de bevol king zouden inlichten over wat niet ge daan is en moet gedaan worden, over hunne plannen voor de toekomst. Wat zegt Florent daarvan We wachten INWONERS VAN NIEUWERKERKEN, WAAKT OP UW RECHT I De Kiezerslijsten zijn ter inzage in ons Lo kaal, bij Lievens Philemon. Komt zien Komt zien 1 1 want eens te laat is de kans verkeken. VAN NU AF wordt er al druk gesproken over ons Feest, dat wij aan het organiseeren zijn voor 28 November. Het zal er stroomen. VOOR DE KIEZING. Christiaens Jules l,oo. Heremans Clement o,5o. De Pauw Désiré i,oo. Lievens Philemon 1 ,oo. De Schryver Pol 1 ,oo. Van Mieghem Em. i,oo. Petit Valerie l,oo. Totaal fr. 6,5o. Algemeen Totaal fr. 18,00. VOOR DE PROPAGANDACLUB. Gezongen door Van Vaerenbergh Benoit, bij Bael. fr. 5,35. Goed zoo Mannen De vergadering van verleden Zondag was góed gelukt. Do kameraden waren in groot getal opgekomen en wy hebben dan ook over de uitbreiding van het weekblad Recht en Vrijheid in 't bijzonder kunnen be spreken. Onzen vriend Nichels heeft er een goede uiteenzetting gegeven, over het werk en het nut welke ons blad afwerpt. Elk begreep onzen vriend goed, en een bewys dat elkeen akkoord was om ons blad meer en meer doen te l-ezen, deed hen goede beslui ten nemen. Daarna zette van Limbergen uiteen, hoe wy tot een groot lezerstal zullen komen, met een weinig moed ais elkeen hot goed begrype, en ziehier op welke manier de vergadering oen besluit genomen heeft Ai onze aangeslotenen by den Ziekenbond zullen per gezin een blad ontvangen, alsook bij onze gesyndikeerden on dit zalwekelyks door den bode ontvangen worden. Laat my er bijvoegen dat wij niemand verplichten, maar hopen dat het ook niemand zal wei geren. Dus vrienden, indien den bodo zich deze week aanbiod. betaald 0,30 fr. en U zult per post het weekblad Recht en Vrijheid ontvangen. Voor onze lezers die nu het blad aan de Statie koopen, en by ons uiet aangesloten zyn, daarvoor zal een kameraad zich aan bieden, om vanaf 1 November tot Nieuw jaar te oQtvangeü. Er mag Ook betaald wor den aan een der bestuurleden, daarna zal er door do postbode ontvangen worden om do 3 maand. Dus vrienden, helpt allen mede om de uitbreiding van onze socialistische bladen te vergemakkelijken; daarom mag geen en kel huisgezin weigeren ons weekblad te lozen. Vooruit aan de Propaganda Wij hebben in Lede den kiesstrijd voor toekomende jaar ingezet en zullen hem on verpoosd voortzetten. Daarom werd er een beroep gedaan op de zangers die in de par ty zijn, of onze gedachten deelen. Dat zij zich onmiddelyk aangeven, want wy hebben 4 gemeentens te bowerken en hevig zal den strijd zijn, daarom de handen uit de mouwen en aan het werk, wij moeten de gedachte der werkende klasse door woorden en zang vorpreiden. Vrienden Als gij uw lokaal bezoekt, vergeet niet uw penning te storien voor het Kiesfonds. Strijdpenning Gezongen door Zwarte Finn* en rondge- haald door Van der Eecken Edward G.75 Gezongen door Julien Clement in het Volks huis en rondgehaald door Leopold 6,00. Stobbeleir geeft 2,00 fr. omdat Sentje de Zwarte Fine een eiken gaf. Aan al de leden van den Ziekenbond Moy- son van Denderleeuw, Haeltert. Iddergein, Kerkxken, Okegem en Welle. Belangrijke med*>deeling Sedert i September 1928 zijn de volgende veranderingen aangebracht Voor iedere tusschenkomst voor bijzon- 1 dere geneesmiddelen specialisten en kleine j heelkundige bewerkingen zal het lid 5o 0/0 moeten betalen. Voor groote operaties komt de bond tus- schen tot een bedrag van 5I0 fr. In onze kliniek te Gent is de behandeling volledig kosteloos. Voor operaties in het hospitaal to Gent betaalt de bond volledig voor een maand verblyf. Het weze herinnert dat er uitbetaald wordt a) bij kraambed 208 fr. b) bjj sterfgeval, voor kinderen tot 6 jaar 25 fr. voor personen boven de 6 jaar loo fr. De andere voordeden blijven onveran derd. Ons ledental Wij zijn gelukkig te kunnen mededeelen dat we reeds l7oo loden tellen. En nu voor uit voor de 2ooo. Elk aan de propaganda, önze Cinema Zondag 28 October Donderdag 1 November Zondag 4 November Van af Zondag II November1 Cinoma-bal met nieuwen orgel. Zondag 18 November1 Groot Cecilia feest. Inschrijvingen in 't lo kaal. Gezel Anseele is van de party. Vrouwsniband Op Zondag 4 November om 4 ALGEMEENE VERGADERING Dagorde 1. Verslag over den laatsten Nationalen Raad. 2. Bespreking Kinder-en Jeugdgroepen. 3. Betalen der by dragen. Daarna voordracht over Vertellen Ver tellen r> ldoor Mr. P. DE VRIEZE die ons verleden winter zooveel moois heeft gege ven in de avonden voor arbeidersopvoedihg. Gezien de belangrijkhï.i der dagorde ge lieven al de vrouwen op de gestelde uur op post te zyn. Wij doen een byzonderen oproep aan de Gezellinnendie nog geen deel maken van onzen bond om op deze vergadering tegen woordig te zyn waar zy zich zullen over tuigen dat er by de vrouwen ook wordt ge zorgd voorontwikkelingen opvoeding. Mannen, syndikal sten, stuurt uwe vrou wen naar onze groepeering waar er voor hunne ontvoogding wordt gezorgd. Het Bestuur. Kolen Wie kolen verlangt gelieve zich dees week te laten opschrijven in deu winkel. Strijdpenning Gezongen door Do Lustige Vrienden van Ninove, op het Vriendenfeest, by Jozef Van Wezemael 24,7o. Verleden Dinsdag is het Bestuur van onzen Propagandaclub vergaderd, met gezel Nichels uit Aalst, en er is besloten, dat het er dezen winter eens gezellig zal toegaan. In 't lokaal bij Beerens, Nieuwstraat, zullen we minstens een paar zangavonden inrichten, kosteloos, voor ons volk. Hiertoe zullen wa verschillige zangers noodig hebben en Aalst verzekerd zijne medehulp. Ook zal er die avon den tot het volk gesproken worden. Verder is de mogelijkheid onderzocht, om een paar tooneel avondstonden in ta richten op stad Schouwburg. In 't kort meer hierover. Verheugend is het te kunnen b^statigen, dat wij gedurig aanwinst doen in leden, zoo voor vakbonden als voor den Ziekenbond. Het blad Recht en Vrijheid heeft in korte weken een grooten vlucht genomen en het is ons een waar genoegen, dat het reeds gelezen wordt, op ongeveer 235 nummers. Vooruit, is onze leuze en 't volk van Sotte- gem begint goed te begrijpen, dat het Socia lisme. moet triomfeeren in 't belang van het proletariaat. LEON. Cinema Zaiei-daq 27 en Zondag 28 Oei. Prachtig Programma met Nicolas Rimsky met Sydney Chaplin Een programma, dat aan alle toeschouwers bevallen zal. Maandag 29 en Donderdag 1 November Film Aubert met Betty Balfour met Ossi Oswalda Deze filmen vormen een buiten kans programma. Toekomende week Michel Strogroff, de groote film met Ivan Mosjoukine. De kruisweg der Vrouwen Volkscinema zal in Ninove deze band vertoonen. Alle cinemaliefhebbers zullen naar de Volkscinema komen. II NOVEMBER De 10* verjaringsdag van de wapenstilstand zal dit jaar op gansch bijzondere wijze door de Werkliedenpartij worden herdacht. Evenals vorige jaren zullen ofticieële optoch ten en andere naar de Monumenten ran de slachtoffers van den oorlog plaats vin den met mooie redevoeringen gevolgd van de onvermijdelijke brabaqonnes. Onder de goede vaderlanders zullen er zelfs van diegenen te vinden zijn die gedurende den oorlog in een samenheulen met den vijand hunne coffre- forts hebben gevuld; als echte pharizeërs zullen zij trachten uit te blinken, wie weet zullen zij niet de geldschieters zijn voor den aankoop der bloemengarven die als blijk van herin nering aan die Monumenten worden neer gelegd De Werkliedenpartij zal zeker niet ten achter blijven bij de herdenking van 11 No vember; de werkers in algemeene optocht brengen dan den herinneringsgroet aan de slachtoffers van het oorlogsmonster; wijl zij in massa zullen opmarcheeren naar deze Monu menten zullen de gedachten gaan naar diege nen die streden en leden voor het vaderland, en stierven voor onze vrijheden. De werkers zullen herdenken die 5o maanden lange kamp door Millioenen tegen elkaar uit gestreden; wij zullen bij deza gebeurtenis terug voelen die zware druk van 4 jaar oorlogin gedachte zullen wij ons vereenigd weten met deze wier laatste zucht, wier laatste snik ging naar een welbeminde moeder, vrouw of kind en luide als een bede, een verzoek ZORG DAT HET NOOIT MEER-OORLOG WORDE. 11 November... tien jaren geledenbaardet gij vreugde en hoop... het volk ontzenuwd door de gruwelijke werkelijkheid van meer dan vier jaar oorlog begroette u als een nieuwe dageraad die brengen zou Vrede, eindelijke vredeDen oorlog was ten eindege daan het moorden, vernielen.. Hoopvol blikte het volk de toekomst in den laatste der oorlo gen, die Millioenen menschenlevens kostte en honderden duizenden menschen als wrakken terug in den maalstroom des levens wierp, die gruwelijke werkelijkheid was teneinde.. De hoop op voor altijd gevestigde vrede, bracht verzachting aan het leed van die millioenen families die weenden om het verlies van een teêrgeliefde vader, zoon of broeder. De.tijd die verzachting brengt voor alle leed, heeft ook zijn stempel gedrukt op die gebeurtenis. Het Militarisme dat voor altijd zou worden verplet heeft opnieuw den kop opgericht; bijna overal in elk land schijnen de burgerregeeringen on danks samenkomen van vredesconferentiën, onderteeken van pacten enz., slechts bekom merd om hunne legers te versterken, en het volk mede te slepen in een bewapeningspoli tiek die vroeg of laat tot een nieuwe uitbar sting moet leiden. Tien jaren slechts na het eindigen dezer schrikkelijke oorlog, de af schuwelijkste moordkuil die de wereld ooit heeft gekend, wordt door de Militaristen aller landen gewrocht aan het versterken van het militarisme die in 1918 voor goed den kop moest worden afgerukt. Arbeiders, Vaders en Moeders, voor ons Sociaal-democraten staat de herdenking van 11 November in de beteekenis van den strijd voor den Vrede, den tegen Oorlog die geen overwinnaars kent doch alleen rouw ellende en miserie voor gansch de arbeidende klasse brengt, dien moet bevochten worden met al de energie waarover wij als klasse beschikken. In alle landen zal op 11 November, door de sociaal demokralie den eisch worden gesteld een einde te maken aan de bawapeningswoede die de militaire kaste ontketend. Laat ons dus in massa aansluiten bij den optocht dien wij op 11 November inrichten naar het Monument on zer gesneuvelden; laat ons uiting geven aan onze anti-oorlogs gevoelens; maken wij ons niet de medeplichtigen van deze die naar nor- log drijven; bevechten wij de onverschillig heid, laat ons niet berusten bij de schijn van vrede die heerscht. Wij hebben de oorlogs gruwelen gekend en medegeleeft, wij verloren er diegenen die ons duurbaar waren, onze va ders. zoons of broeders, hun laatste bede luidde Zorg dat het nooit meer oorlog wor de. Sluiten wij dus de raugen dicht, in lief devolle herinnering aan hen die wij betreuren. O. V. T. Om 3 nre, optocht naar het Monument. Neerlegging eener kroon door de Socialisti sche Oudstrijders, Herdenkingsrede. Om 4 ure, na den optocht GROOTE MEE TING in het Volkshuis - De Redding. Spre ker gezel GUST. BALTHAZAR Soc. Oud strijder, Schepen uit Gent. Om 5 1/2 ure. Groot Bal, ten voordeele van het Klaasfeest der kinderen onzer gemeente scholen. Stedelijk^ Muziekschool BERICHT. Het Coliege van Burgemeester en Schepe nen maakt bekend dat een plaats van LEER- AAR-BESTUURDER en twee plaatsen van( LEERAAR aan de stedelijkschool te begeven: zijn. Om benoemd te kunnen worden moeten de kandidaten aan de volgende voorwaarden vol doen. le Belg zijn. 2" Ten minste £0 jaar oud zijn. 3e Van goed bedrag, leven en zeden zijn. 4C Drager of draagster zijn van een diploma afgeleverd door een conservatorium of van een diploma dat recht geeft onderwijs te geven in een gesticht van middelbaar onderwijs. De aanvragen dienen gezonden te worden aan den Heer Van den Berghe, Voorzitter, vóór Maandag, 2ü October a. s. Zij wezen ver gezeld van aj eep uittreksel uit de geboorte akte; b) een bewijs van nationaliteitc) een bewijs van goed gedrag, leven en zeden d) een gelegaliseerd afschrift van de diploma's. Het onderricht in de muziekschool omvat de volgende vakken Solfege, Piano, Viool en Blaasinstrumenten. De minimum-wedde van den leeraar is 3000 frankdeze van den leeraar-bestuurder is 5000 frank. Namens het College De Schepen van Openbaar Onderwijs, Jos. DE DEYN. Voor hel Klsasfe«sk der kinderen onzer gemeente scholen. 1" Lijst. Personeel der kooperatie en be dienden der partij 02 fr. Sfeunlijsi Lock out Eecloo Gezongen door L. Van Impe 4,5o. Gezon gen door De Smedt Ernest bij Frans Gulde- mont rondgehaald door R. Guldemont 23,7o. Guldemont Ghislain 5,00. Gezongen door Pe trus Van Der Meersch rondgehaald door E. De Smedt bij Jozef Sertin 6,60. L. Sertin l.oo. Personeel Usines Union Merckx 2e lijst Van Rossen Clement 14,50. Cinema Heden Zondag 28 on Maandag 29 October Twee bijzondere ülmen vail RENE CLAIR. Prachtige Royal-Film Een indrukwekkende band van hot huis Gilbert. Woensdag 31 October en Donderdag 1 November 1928. De groote pracht en roerende go- schiedenis. Hoofdrol: Ivan Mosjoukine Donderdag 1 Nov. (AllerneiügeD). Dagvertoouing om 2 ure. Wy laten hier volgen wat geschro- vea wierd door het dagblad Lo Matiu over deze film. Het Coliseum had gisteren- morgond de Antwerpscho pers uitgenoodigd op ceno voorstelling van do film, die vanaf Vrydag voor het publiek zal vertoond wor den Krusswog der Vrouwen Hot is een gewrocht dat een zeer delikaat onderwerp met heel wat stoutmoedigheid behandelt. Is moederschap altijd een zegen, is he. steeds een geluk Een zeer beklem mende thesis, die het scenario op een waar lijk pakkende wijze en zeer realistisch ver werkt. Kruisweg der Vrouwen is een film die ieder zal willen zien. Het werk is daarbij vertolkt op een maesterlyke wyze. Zelden zagen wy dergelijke kunstenaars van waar de vereenigd. Eersten voorai is het Conrad Veidt, die op meesterlijke wyze depakkendo rol van een majistraat vertolkt, tus- schen zijne liefde en zijn geweten geplaatst. Conrad Veidt vertolkt deze rol met een mi miek. die zelden geëvenaard werd. Aan zijne zijde zal het publiek toejuichen, Maly Delschaft, een aandoenlijke figuur van 'n opgeofferd meisje Werner Krauss, die meteen ontroerde brutaliteit de rol vau een gallucinante idioot vertolktHarry Liedtke volmaakt in oen belangwekkend person- nage van een dokter. Kruisweg der Vrouwen is een thesis- film, die stellig aanleiding tot redetwisten geven zal, maar is een der pakkenste cine matografische scheppingen, die wij kennen. De Volkscinema zal deze film vertoonen Woensdag 7, Donderdag 8 en Zaterdag 10 November. Wij geven deze film drie dagen, gezien zijne groote huurwaarde en om aan alle kunstliefhebbers de gelegen heid te geven kennis te maken met een buitengewoon cine- alographsch kunstwerk. Kiezerslijsten Gij moogt het niet langer uitstellen om naar't Volkshuis te gaan zien of gij wol ingeschreven zyt op de kiezerslysten. By elke verkiezing hoort men er vele klagen omdat zy niet mogen stemmen, alhoewel recht hebbende, omdat hun naam op de kiezerslijst niot voorkomt. Het is nlicht voor elkeen te gaan zien of hij op do kiezerslijst staat. Niet uitstellen is de boodschap. Pijnlijk Ongefuk Maandag in den voormiddag vernamen wij dat onzen vriend Blanckaert Theofiel, wonen de in de St. Annastraat, alhier, slachtoffer ge worden was van een doodelijk werkongeval in de koolmijn van Ressaix. Het was een voor beeldig echtgenoot en vader, hij was door zij ne werkmakkers geëerd en bemind. Wij bieden aan zijne echtgenoote kinderen en de familie onze innigste deelneming in het pijnlijk ongeluk dat hen treft. BURGERLIJKEN STAND GEBOORTEN. Lucienne Dieriekx, Hunneghemstr.Rei- nout Dhaese, Vredestr.Honri Blaton. Katte- str. OVERLIJDENS Isidoor Abé, 57 j. man, Rachel Van Bolle, Lessenschestr. Sfteunlijsft Eekloo Verbruggen Kamiel lo,oo. Studie en Actie- kring 4° storting 32,00. Gezongen door Hoog- huys Raoul bij Ketsman Frans en rondgehaald j "*or Roos Adolf ö,oo. Tetaal 48,00 fr. tfoar de stal jrs van Eekloo Weverij De Smet 3e storting 70,00. Ver- cleyen Alfons 5,00. V. d. Maelen Firmin 5,00. De Cubber Frans 5,00. Fabrieken De Lan- noit en La Suedoise 3'storting 67o,00 Weverij De Smedt 4" storting 60,00 Do Cubber Frans V. d Maelen Firmin 5,00. Onbekend 5.oo. Voor het Klaavffeeot Overdracht 3o6,96 fr. Dauw Alois 2,00. Ken glas gebroken 1,50. Hoebeke August (Drukker lo,oo. Bedienden Kooperatief 5° storting 13,00. Zuivere op brengst Bal Vrouwenbond 41o,oo. Totaal 743,45 fr' DePêfc - Mêle bij Jozef Hellinckx ten voordeele onzer stede lijke weesjes, heeft 97,lo fr. opgebracht. Har telijk dank aan de liefhebbers welke er aan deelgenomen hebben, alsook aan dezen welke het hunne hebben bijgebracht tot het welluk- ken van dez^n prijskamp. Sftrijdpenning Omdat Catsiië zoo goed naar de meeting heeft geluisterd geeft Leonel l,oo. Hij geeft nog ne l,oo omdat Cyriel zoojuist op uur was. De kiezerslijsten komen te verschijnen. Nog maals wordt er aangedrongen opdat elkeen zou nazien of ze wel degelijk zijn ingeschre ven. De partijgenooten die na lang streven het algemeen stemrecht hebben veroverd, moeten er ten huidigen dagen gebruik van maken. De lijsten liggen ter inzage bij gezel De Vlaminck Oscar, Groote Baan. Reklamatiën kunnen in gediend worden tot 15 November. Nadien wor den ze ongeldig. Soc. Propagandaclub. Duivesnrubriek Het bestuur der Maatschappij Gelijkheid voor Allen dringt nogmaals aan opdat de lieihebbers welke recht hebben aan een Diplo ma, hunne lijst zoo spoedig mogelijk zouden ingeven. Dit bericht geldt tevens voor de prij zen behaald met eeu en dezelfde duif. Lijsten zullen aanvaaard worden tot einde Oktober allerlaast. Het Bestuu.r Komt vau uu af uw keua doen, do plantou worden gonummerd 011 verzorgd. Etablissement R. DE iONGHE Georaardabergecliesteenweg, III (dichtbij 't Kerkhof) Molendries, II, Hoogevester, 5 SUPER-PROGRAMMA voor heden Vrijdag 26 en Zaterdag 27 Oct. om 8 ure, Zondag 28 Oct. om 5 en 8 u. Ton einde eenieder de gelegenheid te geven dezen Prachtband te bewonderen zal er (Allerheiligen) om 5 en 8 u.eonevertooning plaats hebben Kinderen Niet Toegelaten Groot versterkt Symphonisch Orkest onder de kundige leiding van Openingstuk voor Orkeit. Moderne Eclair-Journal. De üroote Dramatische fllni, naar de roman van Lucien Besnard Verwezenlijking van Léon Mathot en André Liabel met als hoofd vertolkers de gekenue artisten Deze film behaalde in de Groote Cinema's Marivaux en Paths Palace te Brussel, gedurende de rorige maand een oiigeiice- naarden grooten bijval. Heden Maandag 29 October, om 5 en 8 ure zal er begonnen worden met den Prachtige Episode film in 3 waken waarvan ied»ru week 12 deelen met Lucien d'Alsace en Signoret aan Verminderde Prijzen, medüroot Ork st Toekomende Week met den beroemden ienn Angela VERWACHT"" met JOSEPHINE BAKER

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3