Syndikale Rubriek. AALST Uit Ninove ONBEKENDE RUITER Uit Denderleeuw Uit Lede Aan onze Correspondenten! Schande! Schande!! Kiesmeeting. liet Kerstfeest HASS ÏSi HAS© Wijkclub Jan Volders Erembodegem Liefde en Geld Kamers te huren 3 Gala-Vertooniogen Victor De Geyter Sottegem. Iddergem Welle Uit Nieuwcrkerken. In tegenstrijd inet het tc laai inzenden van dc copy, moet hij deze week, (gezien Nieuwjaar) tijdig ingezonden worden. De te laat komers zullen hun copy verschoven zien tot de volgende week. De Redaktie. Minister Carnoy, den domokraat, den boe zemvriend van de Groenkruisers, komt de volgende vijandige en slechte daden Ugtn de werklieden en bedienden te plegen. De Gemeenteraad van Antworpen, en den Provincieraad van Brabant hebben loonsvermeerderingen gestemd voor de werklieden en bedienden diein haren dienst zijn. De ohristene domokratische Minister heeft tot heden den tijd niet gevonden om de beslissing van Antwerpen te beantwoor den. Integendeel heeft h$ verboden om de loonsvermeerdering aan het personeel van Brabant uit te betalen. De Socialistische Provincieraad van He negouwen, stemde eeu grootere toelagen voor de ziekenkassen, d»ie verplicht zijn steeds grootere uitgaven te doen voor den geneeskundige en andere diensten. Dat on dervinden al de werklieden en bedienden die bij eene ziekenkas zijn aangesloten. Welnu, Minister Carnoy heeft bevel ge- feven dat deze vermeerdering aan de zie- enkasseh niet mag uitbetaald worden Tevens had den Socialistische Provincie raad van Henegouwen besloten de werk- loozen onderstand te vermeerderen, om zoo doende de werklooze arbeiders die in nood verkeeren te helpen. Nogmaals heeft den fameuzen Demokraat Carnoy deze beslissing afgekeurd, en z^gdo dat de werkloozen di« in armoede vervallen zich moeten wenden naar de Armburttlen om een almoes te bekomen Den opperchef van de demokratische Groenkruisers, hunnen Minister Carnoy, weigerde de gestemde loonsvi-rmeerd'-rin- fen voor werklieden en bedienden goed te euren. Hij verbied aan de Socialistische Provincieraden de ziekenkassen te helpen, di« zulke groote uitgaven moeten doen. HU belet dat de werkloozen meer onderstand zouden uitbetaald worden. Nog meer, als •enonboschaamde verklaarthij datde werk loozen die armoede lijden, een almots moeten gaan afsmeeken in de Armbureelen Minister Carnoynoemt zich demokraat, is Minister gewordon door de kliek van 't Groenkrui8, die weigert behoorlijke loonon aan de werklieden en bedienden. Die ver bied de ziekenkassen te heipon. Die brutaal weg durft verklaren dat de werkloozen moeten gaan bedelen om eon almoes. te bekomen. Schande! Drie dubbele schande voorde oppercheffen van 't Groenkruis H. F. Heden zondag, te Kerkxken, om 4 1/2 uren namiddag, bij Frans Van der Storm (Metser). Sprekers Cesar Haelterman en Albert Vy- verman. De Wijkclubs «Jean Jaurès»,* Jan Volders en Josse Nichels hadden gMaandag avond in hunne wederzijdsche lokalen kerstfeesten in gericht voor de partijgenooten hunne vroawen en kinderen dezer wijken.- De lokalen waren stampvolbelangstellige toespraken werden gehouden die den strijd- geest onzer mannen en vrouwen opwekten. Wii zagen do vreugde volle kinderen om de schoone geschenken die zij ontvingen. De aan gezichten van de moeders straalden van de grootste voldoening, en de mannen gevoelde zich gelukkig over het prachtig Kerstfeest Onze ijverige propagandisten van de Wijk clubs hadden Maandag 1.1. een uitnemende propaganda avond ingericht. De achterblijvers moeten aanstaande jaar dat schoon voorbeeld volgen. Langs dezen weg nogmaals dank aan hen die zulke schoone en waardevolle geschenken aan onze Wijkclubs verleenden. De mannen van het Netioneal Syndikaat hadden in de ruime zaal Américain hun jaarlijks Kerstfeestingericht. De bijval was buitengewoon groot, ja veel grooter dan de voorgaande jaren. Talrijke aanwezigen konden geen zitplaats bekomen, en stonden tot tegen den achtermuur van de zaal gedrukt Na de Zang- en Muziekuitvoeringen werden de aanwezigen toegesproken, door M. Steen- haut en D. Geeroms. Hunne leimotieve waren vooral gericht op het werk en de noodzakelijk heid, dat al de mannen van het spoor zich die ne» aan te sluiten bij het N. S. Tevens wezen beiden op het groot belang datde werkers heb ben om bij de aanstaande verkiezing de B. W P. versterkt uit de stembus zou komen, en dat Prosper De Bruvn tweede kandidaat triomfantelijk naar de Kamer wordt gestuurd Daarna had den Kerstman en zijne helpers het zeer druk om de Kerstgeschenken aan de talrijke kinderen te overhandigen. Ver der werd het feest gesloten met een bal. Groo te vreugde en feestelijke stemming heerschte bij de aanwezigen. H. F. Zang, declamatie en toespraak, niets ont brak er, en laat het ons maar zeggen, 't zal ook een dag van propaganda zyn geweest. Gezellin Steenhout heeft er eene zeer mooiè politieke rede uitgesproken, die met de meeste aandacht is aanhoord en veel toe juichen heeft verworven. Gozel Nichels en Geeroms, voegden er en kele woorden bij, en dan was het de beurt, aan do kinderen die allen een kerstgeschenk ontvingen, evenals de mannen en do vrou wen en daarna was er nog een puikon tom bola. Geschenken, pryzen, te veel, te veel voor ééa feest. Maar enfin, onzen voorzitter heeft nu eens gewild, dat het iets bijzonders was, en waarlijk, we bekennon het gaarne, hy had er voor gezorgd. Als er iemand is, die zou durven klagen, dan is het meer dan een moeiëlyken mensch. De zangers lieten het zich niet verdrieten en tot laat in den avond is het er zeer ge zellig toegegaan. Ons bestuur verdient een woordje van dank, voor dit aangenaam feestje, ae kin deren, de vrouwen en de leden bezorgd. LE JNTINE. Samenwerkende Maatschappij Molendries, 11, Aalst Aan de Aandeelhouders der S. M. Hand in Hand Aalst Waarde Gezel Aandeelhouder, Wij verzoeken U vriendelijk dc Alge- meene Vergadering bij te wonen, deze welke zal plaats hebbenop Zondag 6 Januari 1929, om 9 1/2 ure 's morgens, (zeer stipt), ten lokale Hand in Hand Molendries, 11Aalst. DAGORDE 1). Verslag der laatste Algemeene Verga dering 2). Verslag van Beheer' en Bestuurraad van het dienstjaar 1927 3). Bilan 1927 4). Winst en verliesrekening 5). Ontlasting van Beheerraad en College van Commissarissen 6). Herkiezing van een Bestuurlid 7). Verscheidenheden. Aandeelboekjes zullen geeisclit worden. De aandeelhouders die hun kandidatuur voor Bestuurlid zouden willen plaatsenzijn vriendelijk verzocht zulks te doen, ten laat- sten tegen Woensdag 2 Januari aan staande, voor 6 uren 's avonds, aan hel adres der Samenwerkende Maatschappij Hand in Hand Molendries, 11, Aalst. Gezien dc belangrijkheid der dagorde, re kenen ivy vast op uw aller tegenwoordigheid. Met Beleefde groeten. Voor de Samenwerkende Maatschappij Hand in Hand De Bestuurder VAN DER VEKEN. De Gevolmachtigden-Beheerder, NICHELS ALFRED. Belangrijk Bericht. Ten gevolge van Jaarlijksche Inventaris, zul len Winkels alsvolgt gesloten zijn Kruidenierswinkel Molenstraat, Woensdag Kleerwinkel Molenstraat, Woensdag, Donder dag en Vrijdag Winkel Erembodegem, Woensdag en Donder dag. Het Bestuur. 't Was maandag avond meer dan vollen bak in onzen wijkclub. T Was't Kerstfeest dat men vierde en drollig genoeg, de socia listen die men uitscheldt als vyanden van den godsdienst, feestten de verjaring d geboorte van Christus. Dompers jongens ge zult wat anders moe ten vinden, om de socialisten te bekampen Herbergzaal, keuken, achtergang, alle was moer dan bezet maar enfiD, 't kon moeiölyk anders, want als er voor de kin- ders wordt gezorgd, moet moeder .volgen De Socialistische werkersfamilieên van den Osbroeck waren nu eens byeen, en 'k mag u zeggen, 't ging er gezellig, leutig en aan gen aam. Koeitj is niet tevreden, omdat het niet aan de dagorde heeft gestaan van eene Gemeente raadszitting. Hewel schriftgeleerde, gaat eerst nog maar wat naar school, thans zult u ten minste leeren weten, dat daar, waar de ge meenteraad voltallig en eenparig is, iets kan besproken worden die niet op de dagorde voor komt. Koeitj, Koeitj, u zelf hebt er voor geweest, en nu wilt u er maar niet van weten. Demago gie Hetboschje is in 't publiek verkocht, wie meest gaf had het, Had u misschien liever ge zien dat wij het aan een partikulieren gaven. Ah neen, het moest voor bouwgrond ver kocht worden. Hewel Pee, waarom hebt u die opmerkiDg niet gedaan bij de bespreking in in de gemeenteraad ?Dan hadden wij ukunnen antwoorden, maar het zal voor ons moeilijk om passen zijn voor u. Bij de bespreking der begrooting van de kerkfabriek voor 1920, hadden wij, socialisten, ons maar onthouden, en 's anderdaags liept u vlug naar M. den Pastoor, zeggende ziet gij nu Mijnheer met welke mannen ik daar zit, zij willen nog uwe begrooting niet goedkeuren. En nu dat wij socialisten zegden, die grond mag niet verkocht worden voor tebouwen u zult toch niet willen dat in den Pastoor zijnen hofhuizen gebouwd worden, komen die schijn heilige kristene Koeitjen ons uitmaken. - Nu wat aangaat het verkoopen van den eik uit ter hand, mits den koopur 8 druppels gaf. daarvoor moet u toch maar durven hé Allo Pee, daar kunt u voor de zooveelste maal loo fr. verdienen, als u zulks kunt bewij zen; maar het is van daar niet dat het moet komen. Als er soms hier of daar druppels ge schonken worden, mag het volgens de wet niet blijven duren. Het gebeurde in den win kel van Zondag wordt er schande gesproken van de bevolking. Maar wat baat schande voor Pee Koeitj Een braven kristenen zooals Pee, die vaagt daar een spons over en gaat des Zondags naar de Communiebank. Tot Zondag P. D. S. Waft er is Ö5J He Fi*on£eps Hun lokaal is een reeds een heelen tijd ge sloten. Men zegt, dat er een anderen baas komt maar enfin, ik geloof dat die mannen i naar den dieperik gaan. Dat ware wel zoo erg niet nlaar de dood is toch het laatste... in onze gemsente zijn er nog het meest liberalen de blauwe zijn hier ingelukt. Dat komt door de politiek van pot en pint en van onmiddelijke gun sten Of dat zal blijven' duren, is wat anders. De arbeiders moeten klaarder zien. We be klagen iederen arbeider, die in den liberalen wagen gespannen is. Bij de liberalen is alles te bekomen, behalve vrijheid, een gerust bestaan, en beter leven. Z3ek@nbtiijid Vïcftop Dc GsyléPj Afdeeling Erembodegem. Geacht Medelid, Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd de ver- plichtende algemeene Vergadering te willen bijwonen, welke zal plaats hebben heden Zon dag 3o December 1928. om 3 uren (stipt), iu het lokaal Hand in Hand bij Frederik De Bundel. De Moor B. en Spittaels zullen aanwezig i zal er overleg gepleegd worden voor eenieders tusschenkomst. Arbeiderscpvueding We zijn gelukkig onze talrijke vriendinnen en vrienden te berichten alsdat de voordrach ten gaan herbeginnen. We noodigen u van nu af uit tot de volgende Maandag 7 Januari om 7 uur, zeer stipt, over het onderwerp Socialisme vóór en na den Oorlog Voordrachtgever Piet Landsvreugt. Tooneel Onze tooneelbond is heringericht, 15 spelen de leden gaven zich reeds aan. Makker De Vrieze Henri is tot voorzitter ge kozen en makker Üe Bruyn Raymond tot sekre- taris-Schatbewaarder. Men gaat onmiddelijk de hand aan 't werk slaan om binnen kort een eerste vertooning te geven, O552E ZIEKE&B3KD Belangrijke wijzigingen zoowel in de bijdra gen als in de vergoedingen treden van of 7 Januari 1929. Al onze leden zullen te huis een speciaal briefje krijgen waarin alles vermeld staat. We tellen reeds lsoo leden. Allen aan 't werk voor ons 2ooo® lid. Ons Kerstfeest Menschen toch wat 'n volk een bomvolle zaal 400 k inderen, minstens 300 vrouwen en evenveel mannen. Het feestnummer is prachtig geslaagd. Onze fanfare De Werker heeft zich ditmaal over troffen. Wat 'n leute voor ons kleine kleuters als de Cinema zijn perten speelde. Het tooneelstukje voor de kindereu was op perbest. Dan een paar kernachtige toespraken door de vrienden Wynant B en De Bruyn P. Een tombola die 43 gelukkigen miek en last notlaast Sinterklaas in eigen persoon die al onze kleuters metgeschenken overlaadde. Aan al de medewerkers een hartelijken dank. Onze Cinema gevolgd van bal. Heden zondag Folies des Femmes boeiend drama 35oo meters. Maandag 31 December, ter gelegenheid van j Nieuwjaarsavond groot cinema-bal. Dinsdag 1 Januari. Groot Cinema bal met ver- andtring van programma wordt opgevoerd Mabel en Florine 1825 meters. Kangouran Boxeur komiek in 2 deelen. Begin om 4 uur. Ingang 2,5o fr. Dansen vrij. Onze hinkel zal gesloten zijn op 1 2 en 3 Januari voor het opmaken van den inventaris. De leden moeten in den winkel hun bordereel komen halen en zoo gauw mogelijk hunne witte souchen bin nen brengen om den percent uit te rekenen. De intresten voor de schuldbrieven worden uitbetaald van nu af. Cinema Zaterdag 29 en Zondag 30 December i928. Nordisk Film Dramatiche Komedie Een luimige geschiedenis te lachen een film van groote waarde. I Maandag 31 "Dec1928 Dinsdag I Jan. 1929 j Donderdag 3 Januari j naar de gekende roman van ABT PRÉVOST. met KEN MAYNARD, de moderne DON JUAN o— Een extra Programma o— zijn. Het Bestuur. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Huis der Muftualisften, Molendries. en Dinsdag 25 December (Kerstdag), Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. Er was verleden Zondag heel wat bedrij vigheid in 't lokaal by Beerens. Eerst de Algemeene Vergadering van den Ziokenbond die wonderwel gelukt was, en waar de middelen zijn besproken om den bond fioantieël te deen bloeiën en ook om hem een groote uitbreiding te ge ven, Gezel Clement Bauwens van Goe- Heden Zondag 30 December om 1 u. namid- I dag Algemeene Verplichte Vergadering voor al de leden van den Ziekenbond Moyson. Onzen voorzitter De Bruyn Prosper zal de veranderingen bespreken die vanaf 7 Januari 1929 in voege treden. Geen enkel huisgezin mag ontbreken. Spaarders onmiddelijk daarna vergadering der spaarders en verdeeling der kas de hernieuwing zal op derzeltden dag beginnen. Meermaals hebben wij er op gewezen dat onze gemeente bedienden hier loonen uitbe taald worden die ver beneden al de omliggen de gemeenten staan en wel te klein zijn om in het hoog noodige te kunnen voorzien. Doch ondanks het aandringen van ons en raardsbergen die de ziel is van onze Federa- j van de betrokken bedienden konnen de groen 1: V» q rt .7 i z» ll TTi c. t r n i 1 U,.n „iaï l.-rii rrpr Proces Staking Torley. Ten gevolge van de beroeringen die ont staan waren in deze staking zijn Vrijdag 4 per sonen voor de Rechtbank van Aalst gedaagd. Zij werden vervolgd door een klacht die ge daan werd op papier van de Groenkruisers, en beschuldigd door twee vrouwen, waarvan eene gedurende hare ziekte 700 franken onderstand ontvangen had van de werklieden. De Vrederechter heeft na de beide partij- _.i gehoord te hebben het besluit getrokken, dat langs beide zijde gestookt werdt om twist en oneenigheid te brengen onder de werklie den, en dat het veel beter ware geweest dat zij elkander beter zouden verstaan. Twee vrouwen worden verwezen tot de ge ringe boet van fr. 3,oo voorwaardelijk, en twee mannen tot fr. 5,00. De Meisjes van de Garenmolens die bij de Kristene aangesloten zijn, steken het noch onder stoelen no«h banken dat zij door hunne leiders gefopt werden, van de beloofde verbeteringen komt niets terecht. Vandaar het geklaag onder die vrouwen, over de getinge loonen die zij verdienen. Het spreekt van zelf dat die vrouwen hierom bij hunnen secretaris gaan klagen, zelfs twee tot drie maal per week; doch hier mede winnen zij geen centiem meer loon. Koeitj is weer uit zijn schelp gekomen. Het gaat over -de Gemeenteraadszitting. Bij het neerpennen van dit artikel, was hij voorzeker niet op zijn gemak. Want hij schrijft niets anders dan leugens en verdachtmakingen aan het schepencollege, en in bijzonder aau het adres van de Socialis ten. De goedkeuring van de aanbestediging van Buurtweg N. 1, kwam voor den raad. Dit werk zal geraaak worden door Roslandt Victor van Lede, voor de som van 895.317,95 fr. Dit valt niet in Koeitj zijn smaak,dit schoon en edel werk die van in 1912 ophangt, en nu gaat ten uitvoer gebracht worden onder de be voegdheid van een bestuur met twee werkjon gens, waar hij natuurlijk geen deel aanneemt, en tot spijt van wie het benijd. Nu gaat het over den verkoop v.an een boschje achter de Pastorij. tie van ZiekenbondoD, had zich met den noodigen uitlog belast. Goede besluiten zyn er genomen en nu aan 't w^rk, want van de werking hangt ook den uitslag af. Zangavoi'd Onmiddelyk daarna begon den zangavond die alhoewel zonder aankondiging buiten hot blad Rechten Vryheid zeer goed was bijgewoond. Zeggen we onmiddelijk dank aan de vrienden van Aalst, die ods de zan gers hebben bezorgd en ons volk heel goed hebben vermaakt. De reden van de vrienden Nichels en Al" fons Steenhout zijn warm toegejuicht ge worden en wij verhopen ook vruchtdra gend te zullen zijn. Nichels heeft ons onderhouden over den politieken toestand in't land, en Steenhout over de noodzakelijkheid der vakbonden. Wij hebben een genoeglijken, aangename en nuttigen avond door gebracht. Op aanvraagvao talrijke aanwezigen zal er nogmaals een zangavond ingericht wor den en de vrienden van Aalst hebben ons beloofd op 27 Januari eerstkomende terug te keereD. Dan zal er nog meer volk zij_n, dat kan u verzekerd worden door LEON. MIMI|| IHI JUTII Tl Wemogen ons verheugen ovtr het besten dig aangroeien van al onze bonden. Vermeer dering van ledental brengt natuurlijk ook ver meerdering van alle bestuurlijk werk 'we tellen nu tien afzonderlijke groepen, elk met eigen bestuur en eigen verantwoordelijkheid. Om den goeden samenhang van alles in de hand te werken werd dan ook de noodzakelijk heid in gezien over te gaan tot de samenstel ling van een middenkomiteitbestaande uit 3 be stuurleden van elke groep. Maandag 1.1. werd het uitvoerend bestuur aangesteld werden aangeduid Voorzitter, De Bruyn Prosper. Sekretaris, Baeyens Achille. Leden, Van Wesemael Camiel, De Cleya Theo, Merkx Prosper. Van der Niepen Achille, Van der Fraenen Henri. Op de eerstkomende zitting zal het regle ment van inwendige orde vastgesteld worden. Op finantieël gebied blijft iedere groep onaf- hwnWiik doch voor pezamentlyke doeleinden geelen het maar over hun hart niet krijgen eenigen opslag toe te kennen. Hunne taktiek blijft nog altijd steeds dezelf de, voor de vrienden alles, voor het overige der inwoners, is misprijzen hunnen dank. Zoo zien wij nu dat er een opslag voorga steld en bokomen is voor een bediende der gemeente. Dcch dit is op eene voorwaarde geschied. Sooi maaktook deel van het bestuur der koeperatief en daar zou hij voor den helper een opslag voorstellen. Gezien den slechten tijd was dit eene noodzakelijke zaak en zulks is gebeurd. Ziet ge nu Wellenaren hoe die soort elkan der zalven en biechten maar zeg maar niet dat dit konkelfoes is. Op Zondag 6 Januari, om 10 uren voormid dag, Vergadering voor Spaarkas en Propagau- daclub. Het is van bi lang, dat elkeen op post weze. Het Bestuur. Ons eerste Kerstfeest Het Concert welke gegeven werd Dinsdag 25 December (Kerstdag) door den Tooneel- groep Matiotiekring moet als zeer wel geslaagd wordeD. Geen enkel plaats was on bezet gebleven. Zelfs zijn er menschen ge weest welke zijn moeten terugkeeren. Zeer spijtig voorwaar. Er is opgevoerd geworden - MOEDERS HART, drama in vier bedrijven van Nestor De ïière, en ROODKAPJE, blijspel inéén bedrijf van Lieve Vrouw Coopman. Van bij het begin af was iedereen om zoo te zeggen geboeid. Al de rollen zoowel van spelers als speelsters -werden in de meeste bijzonderheid ten uiivifcr gebracht. Het was op zekere cogenblikken in de zaal gedurende de opvoering van het drama een waar gesnik. Vele personen pinkten een traan weg bij het zien van het zeer aandoenlijk spel. Dat bewijst dat onze klasse goed besefte wat zij te zien en te hooren kreeg. Voor wat het blijspel aangaat, ieder proeste het uit van lachen, het was leutig en komiek van bij het begin tot het einde. Hierook moeten wij een woord van lofzeg- gen aan al de deelnemers, waarvan er waren welke de eerste maal op de planken kwamen en perfect hunne rol vervulden. Wij zullen niet eindigen zonder aan onzen moedigen tooncalgroep te zeggen, ga voort op den ingeslagen weg. Klimt hooger om hooger op de kunstladder, en wij zijn overtuigd dat wij binnen eene korte spanetijds van dezen kunstminnenden groep een tooneelvertooning zullen te bawouderen krijgen dat de massa der partijgenooten zal verstommen en de moei lijksten bevredigen Voorait, waarde makkers en gezellinnen, wij verwachten van U in het kort iets puiks. Uwen groep waardig. Hoe eer hoe liever. EEN TOESCHOUWER. Snltl Ceciliafeest Op Zaterdag 22 1. 1. had het banket plaats ter gelegenheid van het Ceciliafeest onzer Fanfare, welke om zekere reden voor 14 da gen was verschoven. Om k uren zeer slipt was iedere deelnemer ten lokale, om seffens nadien plaats te nemen aan de tafels. De kleine zaal van het Volkshuis, was ter dier gelegenheid goed opgesmukt. Wij bevon- deEi ods niet metr dun 80 man aan tafel en iedereen liet zich de lekkere bereide spijzen wel smaken. Zeggen wij hier terloops een woord van lof aau dezen welke ons zulke fpne souper wisten te bereiden. Gedurende de lusschenruimte en r,ahet eet maal worden er door vele kameraden zetr schoone declamatiën gedaan en liederen ge zongen. Het bestuur had er voir gezorgd .iat elkeen welke eens declameerde ol zong eere schoone verrassingsprijs bekwam. Hu n bijna al onze prijzen hun man gevonuen handen werden er twee verrassingen bij opbod te koop aangeboden. De opbrengst zou menen tea voordeele van de kas der boekerij. En zié, de eerste surprise werd verkocht voor 3oo fran ken en de tweede voor 147 fr. of samen eene opbrengst van 447 franken voor onze «tas. Er is op het Ceciliafeest nog nooit zooveel leute en plezier geweest zooals dees jaar, en het zal zijn zooals onzen vriend rresper De Bruyn, Volksvertegenwoordiger zeideOns nu eens goed samen vermaken en nadien allen kloekmoedig aan den strijd met onze Fanfare aan het hoofd, ter overwinning van de socia listische gedachten in de aanstaande kiezing van Mei 1929. Allen zijne woorden gevolgd, kameraden, en gezorgd dat de komende kiezing ons eene nog grootere overwirmmg bezorgen, dan deze van het 1 groenofblauw. EEN DEELNEMER. Ziekenbon!!Hulp en Troost in Nood Woensdag toekomende 2 Januari, om 7 uren 's avonds zeer stipt, Bestuurvergadering ten lokale De Redding DAGORDE 1. Bespreking over den toestand der maat* schappij. 2. Bijzondere mededeelingen. Dat elk bestuurlid het zich tot plicht rekent op deze vergadering aanwezig te zijn. TE AANZIEN ALS UITNOODIGING. De Voorzitter, De Schrijver, C. DE MOL. EDG. DE COSTER. OPROEP Het bestuur der Fanfare De Voorwacht heropend zijne leergangen voor Solfège en Instrumentlessen ten lokale De Redding welke gegeven worden, iederen Donderdag vanaf 6 uren 's avonds, en iederen Zondag van 8 »/2 uren 's morgens.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2