AALST Svndikale Rubriek Uit Hofstade Uit Lede Uit Erembodegem Uit Meire Uit Denderleeuw. HET WAS MAAR EEN DROOM Eenige dagen geleden was ikmeteenige vrienden op een feest. Na de schotels geledigd te hebben en onder het rooken van een ciga- ret, sigaar of pijp wierd er een praatje gedaan over 't een of ander onderwerp. Zoo ook kwam ik in gesprek met een feest* genoot over het ouderdomspensioen, iets dat mij bijzonder interresseert en nauw aan 't hart ligt. Door onvoorziene omstandighedenmoest mijn tegenkamper want de man was weinig op de hoogte en slecht ingelicht door het lezen van vodde gazetten vroegtijdig het feest verlaten en ik had dus de legenheid niet gehad hem de rechte weg te wijzen en duidelijk te maken hoe de beulen met onze oudjes omgaan en dat deed mij hart pijn. Na het feest te hebben door gemaakt en het uur was gekomen om wat te gaan rusten, kroop ik het bed in gansch onder den indruk van dit gestoord gesprek. Daar de geest een beetje overspannen was sliep ik weldra in en deed de volgende droom We waren volop in de kiesstrijd, de valsche argumenten leugens en vuiligheid van onze tegenstrevers gingen hunnen gang; ook met de pensioenwet, wilden ze de socialisten be lachelijk maken. Een echte verwarring met manifesten en strooibriefjes, men wist niet wat eerst te lezen; d'afBchon wierden op de muren geplakt, overplakt af getrokken, ge scheurd, besmeerd en terug geplakt, in een woord de strijd was hevig vinnig en nijdig... Wat ging de uitslag zijn vroegen zich veel menschenaf. Eindelijk kwam de groote dag waarop de kiezers hunnen uitdrukkelijken wil moesten te kennen geven bij middel van hun nen kiesbrief... de uitslag kwam en de socia listische partij triomfeerdo bijna overal en de eindopteïling gaf de werkliedenpartij een kleine meerderheid in de kamer. De verwachtingen waren groot, zeer groot en inderdaad de dringendste van al de noodza kelijkste wetten lietzich niet lang wachten. De 10 fr daags pensioen was gestemd en ik ver geet het nooitvoor het venster van 't lokaal op de Molendries stond een oud ventje, nam zijn bril en leesde traag maar vast de afkon diging van de gestemde pensioenwet en na nog eens gelezen te hebben nam hij bevend zijn bril van 't gelaat, stopte hem in de kas, ter wijl hij zich omdraaide, mij zag staan en zeg de héwel jongen nu hebben do werkman- schen eens goed gestemd hé Hij lachte half luid en ging voort, zijne oude boenen geweld aandoende om het aan zijn vrouw met wie hij zooveel jaren leed, te gaan vertellen. Ik keek hem in gedachten een paar minu ten na toen opeens de wekker zijn plicht deed en begon te rinkelen. Ik ontwaakte, keek eens rond en er ont snapte mij onwillekeurig een zucht met de ge dachte mijn zoete droom is nog steeds eene koude werkelijkheid. Aan u arbeiders te zorgen dat mijn droom eens bewaarheid wordt in het belan g van on ze dierbare oudjes. Arend. ONZE AUTOBUSDIENSTEN. De Handelskamer van Aalst en Gewest heeft volgend schrijven gestuurd aan deu heer Minis ter van Verkeerswezen en daarvan kennis ge geven aan onze mandatarissen in de beide ka mers met verzoek de verdediging der bedreig de belangen te willen ter harte nemen Aalst, den 2 Juli 1930. Aan den Heer Minister van Verkeerswezen Brussel. Mijnheer de Minister, I)e Handelskamer van Aalst en Gewest heeft zich getrotren gevoeld door rechterlijke uitspraken ten laste van een drietal uitbaters van autobuslijaen waarvan Aalst het mid denpunt is. Wij veroorloven ons, Mijnheer de Minis ter, uwe welwillende aandacht te vestigen op de verdienstelijkheid dier ondernemingen van privaat initiatief inderdaad, de hier be staande autobuslijnen bevorderen in niet ge ringe mate de handelsbetrekkingen onzer neringdoeners wier klienten der omliggende gemeenten zich thans veel gemakkelijker dan vroeger en bijgevolg dikwijler naar hier ver plaatsen voor hunne aankoopen. Het zou dus een begrijpelijke ontroering verwekken bij de tallooze belanghebbenden moest een door drijvend ingrijpen van hoogerhand hindernis berokkenen aan dit gemakkelijk verkeers middel. Wij verstaan best dat reglementatie zich hier opdringt en wij lazen met genoegen dat U met dit doel een wetsontwerp hebt voor gelegd aan de Kamers. Maar wij hopen vast dat bij de wettelijke regeling ook rekening zal gehouden worden met de belangen der uitbaters van de thans bestaande autobus- lijnen. Die lieden hebben ontegensprekelijk in noode van onzen nieuwen tijd voorzien door een initiatief te nemen waaraan de Na tionale Maatschappij der Buurtspoorwegen tekort is gebleven zij hebben daarvoor aan zienlijke kapitalen ten pande gesteld welke ze niet zouden mogen verliezen. Wij durven daarom hopen, Mijnheer de Mi nister, dat de belangen zoowel der uitbaters als van de gansche belangstellende bevolking zullen geëerbiedigd worden. Wij hopen ook dat de wettelijke regeling, die weldra volgen zal, de particuliere ondernemingen flink in de hand zal werken vermits hun bedrijvig heid doorgaans een drukker werkzaamheid aan den dag zal leggen dan deze der Natio nale Maatschappij van Buurtspoorwegen. Wij bicden U intusschen, Mijnheer de Mi nister, de uitdrukking aan onzer eerbiedige gevoelens van hoogachting. De Secretaris, De Voorzittèr dd., Th. WILLEMS, Odilon VAN DEK SCHEUREN. HIP-HIP HOERA 1 1 Onxe Roode Sportkring it kampioen van Oost-Vlaandtrtn. Het bloeien de tijdperk ?an onzen vroegeren Athletische groep Jtugd Blond was sinds enkele jaren in bet niet verzwonden en menig onzer partij- genooten hadden hunne gekoesterde hoop op herleving siad» lang laten varei.lKügJ Edoch, eene sluimerende kracht zou zich wel eens veropenbaren, en de oogen aller sportliefhebbers op hen terug vestigen. Inderdaad, verleden Zondag grepen op «Vooruii's» Sportterrein te Gent de Athelisti- sche Wedstrijden plaats voor het kampioen schap van Oost Vlaanderen, en de Roode Sportkring heeft er zijn kansen op prachtige wijze verdedigd, welke tot eenieders verba zing de Aalstersche ploeg op schitterende wij ze de zege zag behalen met 7 1/2 punten meerderheid. Ziehier nu de bereikte uitslagen onzer le den Seniors 200 M. Loopen, 3 Bakvis. 400 1 Tombeur, 2 De Schrijver. 8G0 1 Tombeur. 1500 M. 1 Tombeur. 4 X 100 M. 2 Aalst. 4 X 200 M. 2 Aalst. Hoogspringen met aanloop 3 Francqué. zonder 1 Francqué. Wijdspringen met aanloop 1 Bakvis. zonder 3 Francqué. Schijfwerpen 2 Francqué. Gewichtwerpen 1 Tombeur. Steenwerpen 1 Tombeur, 2 Francqué. Juniors 75 M. 3 Amant Richard. 150 M. 2 Amant Richard. 300 M. 1 Amant Richard* Wijdspringen met aanloop 1 Amant Richard. Hoogspringen met aanloop (na barrage) 2 Amant Richard. Hebben we geen reden om te jubelen over dezen bekomen uitslag Zeker, en hetmoet als een spoorslag wezen tot oefening om zich gereed te maken tot den grooten slag ter betwisting van den Beker Vooruit» Met goede oefening en verstandhouding, is er veel aans om dezen prachtigen Beker, wel ke ons aan die prachtige en onvergetelijke feesten van vroeger herinnert, opnieuw naar Aalst te brengen. Onze oprechte felicitaties aan gansch de ploeg en vooral aan de favori's die de vlag van onzen Rooden Sportkring verleden Zondag hoog hebben gehouden. Vooruit, nu mannen aan de oefening en meerdere zege staat u nog te wachten. DE BURGERIJ EN DE KERMIS Hot is gekend dat de afgevaardigden van den Burgersbond do eerste viool spelen in de Feestcommissie van tie stad die de feeste lijkheden regelen. Zij doen het om de noering te doen draaien, wat niemand hen zal ten kwade duiden. Doch wat algemeen opgemerkt werd is, dat die zolf de burgerij weinig inspanning doet, om aan hunne woningen, dus aan de stad, een feestelijk uitzicht te geven. Slechts enkelo burgors versierden hunne woningen met bloemen en lieten de vlag gen wapperen. Ons dunkt, wanneer de stad zulke groote uitgaven doet om de markt en de straten te versieren, de burgerij die het meeste genot en voordeelen geniet van de feeste lijkheden, zich de moeite zou mogen ge troosten om huüne vlaggen uit de kas te halen, en zich de kleine kosten zou mogen getroosten om wat bloemen a an hun ven sters te plaatsen. Dat zijn opmerkingen die ik meermalen hoorde en die gegrond zijn. H. F. r— BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mannelijk 9; Vrouwelijk 10; te samen 19. Huwelijken Edmond Scfaollaert huurh. Schoolstr. en Yvonna Breckp'Dt, breister, St. Annalaan. KareiCallebaut wtsrktuigk., Voor- uitzichUtr. en Emilia Vartomgen, zijdebew., St. Vincentiusstr. Raymond Van den Steen, bieruitzetter, Erembodegem en Bertha Bom- beeck, br., St. Jobstr. Petrus. Tas, schoenm., Breedestr. en Celina Bonnaerens, stikster, Asscherendries. Jozef Moyersoon, werkman, Kerrebroekstr. en Philomela Tombeur, ka- toenbew., Hoveniersstraat. Overlijdens Maria Van Caelenberge, breister, 21 j. Langestr. Einilia De Brucker, vr. August Boelaert, katoenbew. Si j. Assche rendries. Joannes Clopterop wed. Eugenia De Lepeleer, z.b. 77 j. St. Jorisstr. Philemon Gits man Maria Scheerlinck, herbergier, 65 jaren, Koophandelstr. Maria Goeman vr. Remy Lambrecht z.b. 50 j. wonende te Hofstade. Petrus Frans Verlémn. Rosalia Garriau, voer man 65 j., Geeraardsbergschestr. 2 Kinderen onder de 7 jaren. Den 21 Juli zullen de bureelen van den Burgerlijken Staad den ganschen dag geslo ten blijven. BEROEPSLEERGANG VOOR WEEFKUNDE, Het is van belang terug te komen op de re den uitgesproken door de H. H. Burgemeester en den Opziener van het Beroepsonderwijs M. De Famelaere, tergelegenheid van de overhan diging der Eerekaarten en Bekwaamheids-Di ploma's aan de leerlingen van onzen Leergang Weefkunde. De Heer Burgemeester drukte zijn tevreden heid uit, omdat Hij tot de samenkomst van de leerlingen onzer school uitgenoodigd werd, en te kunnen vernemen welke lofwaardige pogin gen aangewend worden door de Besturende kommissie, om van de werklieden bekwame vakmannen te maken, wat van groot belang is voor de toekomst van de Nijverheid onzer stad. Daarom zal Hij steeds zijn medehulp ver- leenen, omdat het beroepsonderwijs een groote uitbreiding zou nemen. De Burgemeester stelde met genoegen vast, dat onder de bekroonde leerlingen personen zijn met een gevorderde ouderdom, die totvoor beeld kunnen gesteld worden aan de Aalstersche werklieden, iels wat bewijst dat men nooit te OUD geworden is om te leeren en wenschte tevens proficiat aan al de leerlingen die met vrucht de lessen volgden, en bijzonder aan hen die zich gedurende 3 jaren inspanden, en het Bekwaamheids-Diploma bekomen hebben. De Heer De Famalaere Opziener verheugde zich over de schoone samenkomst van de leer lingen en hunne familieleden, en verklaarde meermalen de lessen van onze leergang bijge woond te hebben, waar Hij de gelegenheid had op zijn beurt de leerlingen te ondervragen. De Heer Opziener loofde het Beroepsonderwijs dat in onze school gegeven wordt, alsook den Heer Cahoot die met kennis en toewijding zijn taak van leeraar vervult. De Heer Opziener handelde verder over het NUT en de NOODZAKELIJKHEID van het Be roepsonderwijs, waaraan den BLOEI van de NIJVERHEID en een BETERE toekomst van het VOLK en het LAND verbonden is. Hij geeft als voorbeeld wat hij in andere landen gezien heeft, waar de jonge werklieden gedurende een bepaalden tijd hun vak moeten aanleeren, vóór dat zijn in de fabrieken aanvaard worden, en waar de werklieden aangespoord, de leergan gen volgen van het Beroepsonderwijs, waar be kwame vakmannen gevormd worden die samen werken met de H.H. Bestuurders van de fabrie ken, om de Nijverheid hooger op te voeren en te volmaken. De Heer Opziener legde voornamelijk nadruk op het feit, dat aan het hoofd onzer Nijverheids instellingen bekwame bestuurders staan, maar dat er een groot gebrek aan vakkundige mees tergasten en Monteerders is, die in de Nijver heid zulke belangrijke taak moeten vervullen die gewenschte en kundige meestergasten zullen onder de leerlingen van het Beroepsonderwijs gevonden worden. De nijverheden ondergaan groote veranderin gen. Wie zich bepaalt bij het oud systeem moet verdwijnen. Om zich aan te passen aan den nieuwen toestand die zich meer en meer op dringt, moet men over goed geschoolde werk krachten beschikken. De Patroons dienen hier van rekening te houden, en de werklieden moe ten in hun eigenbelang zich voorbereiden om hun vak grondig te leeren kennen. Daarom is het noodig leergangen als deze van het Beroeps onderwijs te volgen. Beide toespraken die de meeste aandacht aan hoord werden, en voornamelijk de zaakrijke rede van den Heer Opziener, maakten op de aanwezigen een grooten indruk, en beide spre kers werden op het einde hunner toespraken warm toegejuicht. Bij deze gelegenheid vestigen wij de aandach van de werklieden en voornamelijk van de leden onzer vakbonden, op het schoon werk dat den Textielbond Hand in Hand heeft op gericht. De belangstelling van de Besturende overheden, die aanwezig waren bij de over handiging van de Diploma's aan de bekroonde leerlingen, en de LOF die den lieer Opziener zegde over het onderwijs dat in onze school ge geven wordt, is het beste bewijs van de groote waarde onzer school. Deze zal dan ook weldra haar onderwijs uitbreiden, over de verschil lende takken van de Textielnijverheid. Het Dieuw schooljaar zal aanvangen op Don derdag den 25 September aanstaande; de nieuwe leerlingen kunnen zich laten inschrijven iede- ren Dinsdag van 5 tot 6 1/2 ure 's avonds ten lokale Hand in Hand". Men kan met een postkaart dit schriftelijk doen, waar op duide- lijk de NAAM, STRAAT en NUMMER moet vermeld worden. Werklieden en Jongelingen maakt van Uwen vrijen tijd nuttig gebruik door de lessen van het Beroepsonderwijs te volgen, het is in Uw eigen belang. Ouderszorgt voor de toekomst Uwer zonen, stuurt ze naar de beroepsschool ten lokale Hand in Hand H. FLIPS. BIJ DE VOEDINGSARBEIDERS We hebbön van wego de Verzoonin s raad van Aalst een tekst van overeenkomst gekregen voor de Glucoserie Leclercq, en ons vra gende te willen bevestigen. Dit kunnen we niet zonder onze leden daarover te raadplegen. Daarom grijpt er een Algemeene Verga dering van bet personeel plaats, op heden Zondag 2o Juli, om lo ure voormiddag, in ons gewoon lokaal Hand in Hand We verwachten dus iedereen op deze bijeenkomst, E. D. Onze burgervaderen hebben hier een heel eigenaardige mannier om de moerassige wegen, die dagelijks tientallen menschen moeten doorkruisen, in orde te brengen. Ze spreken de taal van zusterken Anna Wacht maar, 't val komen Onzen heer Burgemeester, die nochtans als volksvlijër gekend staat, heeft deze maal den bal misgeslagen met eerst de kassei- werken op den Kamdries te doen uitvoeren waar hij woont, en intusschen de talrijke inwoners van den Molenkouter dagelijks door de stinkende modder te laten ploete ren. Kod er hier maar begonnen worden met de rioleeringswerken, men zoo er ten min ste de kiemen van besmettelijke ziekten doen door verdwijnen. 't Is waar, er wonen slechts werklieden, en voor die is het allicht wel genoeg. DAT KAN TELLEN. De h.h. Klerikale- Frontersonderwijzers hebben het deze maal goed gevonden. De laatst gehouden Conferentie der onderwijaers, vonden die heeren niets be ter dan er met een Auto, op kosten der ge meentekas, naar toe te rijden, i Waar is de tijd toen de onderwijzers naar dergelijke samenkomsten te voet gingen, of toch zonder kosten der gemeente Wie zegt er daar dat het voor de b.h. Frontersonderwijzers vernedorend zou zijn indien geen autö ter hunner beschikking wierd gesteld 14 HUISGEZINNEN MET UITZETTING BEDREIGD. 't Wordt oprecht bedroe vend De Klerikale-Liberale regeering heeft do huishuurwet zoodanig verminkt dat welhaast alle huurders tot speelbal zul len dienen hunner huiseigenaars. Als inen als propagandist voor onze orga- nitatien naar de eene of andere gemeente gaat wordt men niet zelden aangesproken door menschen die gedreigd worden met uitzetting. Dinsdag verleden wierden we aange sproken door een groepje werkersvrouwen» 't Verdriet stond in cie vrouwtjes baar oogen en met genepen stem toont een dier ongelukkigen het exploot van den deur waarder, dat luidteen huiseigenaareischt de uitzetting van de bewoners van een car ré huizen 14 in getal in de Rosselstraat te i Lede. 14 huizon dienen ontruimd te worden 1 door 17 werkersgezinnen om afgebroken te 1 worden, zoogezegd omdat ze niet meer vol doen aan de gezondheidsvoorwaarden en den eigennaar toe te laten er eene uitbrei ding te geven aan zijnen eigendom. Dat de gemeente geen maatregels treft om aan al deze huisgezinnen een betame lijke woonst te verschaften. Hier ligt dus de zware verantwoordelijk heid van het gemeentebestuur in besloten, met aan 't hoofd als grootste schuldigen de burgemeester. Dijnsdag toekomende moeten deze onge lukkige huurders voor de vrederechter te Aalst, verschijnen. We züu benieuwd te weten of de Heer vrederechter het zal aandurven deze men schen !te doen verhuizen, zonder het ge meentebestuur de taak op te leggen die menschen eerst en vooral van eene behoor lijke woning te voorzieü. A. Baeyens. N. B. Donderdag is onzen Volksver- woordiger Nichels er naar toe getrokken, heeft er met de inwoners gesproken en een bezoek aan den Heer Burgemeester ge bracht, om hunne verdediging voor te be reiden. ZIEKENBOND EMIEL MOYSON Van heden af zal makker Eduard Van Der Eecken bot ambt van secretaris-bode waar nemen, Souchen voor de dokters en alle in lichtingen zijn bij hem te bekomen. De uit betalingen geschieden regelmatig in het Volkshuis alle weken. Leden die introk komen moeten van af de eerste dag der ziekte zich komen eene kaart aanschaffen bij de secretaris. Bij dringende ge7allon kan men alle avonden de secretaris raadplegen in zijne woning Rammelstraat. Met genoegen mogen we alle weken nieu we leden boeken. Al onze gesyndikeerden dienden onmiddelyk aan te sluiten bij on zen machtigen ziekenbond, die door zijn groot ledental der federatie bestand, is de werkers degelijk te beschermen. BESTUURSZITTING. De leden van het bestuur van den Bond Moyson worden vriendelijk verzocht de vergadering bij te wonen op Zondag 20 Juli om 4 ure namiddag in het Volkshuis. Dagorde verslag over de werking van den bond, de propaganda tot uitbreiding. Gozol Achiel Baeyens zal de vergadering bijwonen. Alle bestuursleden wezen op post. Ministerie van Verkeersweezen. Aanvullend antwoord op de vraag nr 29 gesteld door den heer De Bruyn, den 28° April zie Bulletijn nr 20 van 15 Mei 1930) Een stilstand aan de treinen 3076, 3032 en 3077 te Erembodegem, kan niet voorgeschre ven worden. Deze treinen verzekeren halfrechtstreek- sche verbindingen op de lijn Gent-Aalst-Brus sel en het past niet hun die eigenschap te ont nemen door ze ia meerders tusschenstatiën te doen stoppen. Bovendien blijkt uit ingewon nen inlichtingen dat bedoelde stilstanden niet zoude gewettigd zijn door een voldoende benuttiging. DE EEUWFEESTEN verleden Zondag waren een mager beestje. EDkel eenige gedwongene arbeiders wa renin don stoet te zien, natuurlijk waren degooië patriotten op post. Oorloguitbui ters, komiteitbazen enz. waren op de eere- plaatst. Wat zonderling was, is de afwezigheid van den huisjesmelker. Zou hij misschien toch aanboord gewor pen zijn Een kloeke pint wierd ook gedronken op de kosten van 't sterfhuis. 't But jet der gemeente vermeld immers een artikel, onkosten der eeuwfeesten. Voor zulke dingen is er geld, maar om óns werklooze arbeiders te steunen boudt men do kast dicht. Van zulke jannen verlos ons ELEKTRIEKE VERLICHTING. Ver schillende arbeiders uil hGt nieuw kwartier op de Zavel wachten met ongeduld op de elektrieke leiding, ten einde te kunnen aan koppelen voor hun woning. Aide voetstap pen bij bet gemeentebestuur blijven vruch teloos. x Wat staat er die menschen te doen Wie houdt men hier voor den aap DE LEEUWEN DANSTEN. De katho lieke- Fronters onzer gemeente hebben verle den week ook 11* Juli gevierd. Turken,'t Haantje vooruit der klerikalen en tevens de man die in de laatste kiesstrijd voor de Kamers het beruchte plak opging Wegmei Nickels en De Btuytt, LeveBorms was er de chef. Met gfooteo tralala werden de feestelijk heden aangekondigd, en 't ging iets bizondt zijn. Wo zag^n in hunnen stoet 8 man van Men raet vlag, 4 mannen van Erpe met vlag 1 't was al. 't Gameentemuziek aan 't hoofd en oproei gezegd ze waren alles behalve geestig. Aan 't lokaal, waar de Roode vlag wapperd ontblooten die heeren bun hoofden meond® ze hst noodzakelijk allerhande onverstaai bare kreten uit te roepen. We willen de b.h. klerikale fronters vrag« of het uit kwade trouw was ofwel uit fanatli misprijzen 't Weze eens voor goed gezegd dat bij h®i haling er eens zou kunnen ingeborsteld woi den, zoodanig dat de klauwlooze leeuwen i plaats van te dansen, zouden uiteenstuiven We meenen te mogen zeggen dat, als de bi volking de dweeperige klerikale demagogi der h.h. Fronters niet slikt, en wat h® eenigzics in bitzigbeidstemthetnietopoi socialisten mag gewroken worden, want c roodjes zijn nu heelemaal niet van gisteren e dus niet ainnens de leeuwen zonder klauw® hen de weg te laten afsnijden. Turken zou dus goed doen de7 maüifestai ten van Meire te verwittigen. 's Namiddags de volksfeesten waar ge® enkel mensch, zelfs de Fronters niet, aanwe zig waren, 's avonds Cinemavertooning, m® de Ronde van Vlaanderen 1 Bonduel was aan de kop Dat was 't slot der vlaamsche Leeuwet feesten Enfin, poverkens, uitermate poverkens 'T KLEIN BURGEMEESTERKEN AAI 'T WERK. Zooals elders, moesten de kit rikalen. niettegenstaande ze hier goed gehel pen worden door de z.g. Fronters, afzonder lijk iets doen, voor de lle Julifeesten. 't Klein Burgemeesterken, was'hiervöorm tuurlijk de man. Maar wat gedaan De Meirsche bevolking is voor2èker er| sportgezind. Dus een velokoers. Gewikt en gewogen. Gezocht en onder zocht, 't Geld op 't tafel en klaar was kees. Maar 't moest iets zijn buiten ieders ver wachting. Ja die eiken inwoner met verbaiini zou slaan Prijzen, premien 1 Alles moest perfekt it 0rde zijn. En inderdaad 't was zoo.l Is prijs 3 maand zonder spraak ili zijn huis houden. 2e prijs. Een biljet van ,1.000 fr. in de stoot 3® prijs. De stukken van 't Heilig beeld wel ke van de schouw.is geworpen. 4* prijs. Een karrevracht vloeken af te hales in de Patronage. 5® prijs. Een rammeling aan zijn vrouw. 6° prijs. Kijfpartij in de Kwik-kwak, me) zijn vrouw. 7e prijs. Twee dagen op zwier, zonder naar huis te gaan. lc premie. Een Kom komiteitsoep. 2# premie. Dubbel boet aan de werkliedei van 't fabriek, dienende voor de prijzen de: koers van t.k. jaar. 3® Een liefelfjken lach, voor al dezen welki regelmatig in mijnen winkel komen. Er waren 18 vertrekkers. Deze koers verliep onder een grooten volks- toeloop en't betalen van 125 frank schuld ii een herberg. 't Klein Burgomeesterken verdient allen lol voor lijn werk. B. ROND DE KERMISFEESTEN. Ker mis Sas beeft veel volk gekregen. Spijtig zogden me veel menschen dat er geen con-' cert kon gegeven worden. Nu torloops kan er niet ingegaan wor den op bet voorstel der Socialisten We hérbalen het nogmaals. De gemeente zou een Kiosk moeten aanscbsffen op wa- geD, om hem dus gemakkelijk te verplaat sen op al do wijkkermissen. Buiten de feesten in Denderleeuw zou hij nog kunnen verhuurd worden. leder muzick zou op beurt zyn festival of muziekfeest inrichten, leder muziek zou op zijn beurt op ieder wijk concert ge- vod, den Zaterdag, Zondag en den Maan dag. Des Zondags zouden als nu al de mu- zieken naar de wijkkermissen komen. Bij loting zoude eerste ronde worden bepaald. Wij socialisten willen nochtans, als verzoeningsmiddel ons tevreden stellen met den laatsten datum. Het woord is aan de fronters en de ka tholieken. Gezel De Bruyn, Senator, kreeg monde lings van vele dorpsgenooten instemming met dit voorstel. Voor den goeden uitslag van onze be- moeiïagen was bet nochtans wenscbelijk dat ieder partij schriftelijk zijn houding zou mede dcelen. ONS LOKAAL. De afbraak is reedt gedaan. Dees week begint de opbouw, d® werken zullen vóór 15 Oogst gereed zijn. Onze café zal alsdan 80 vierkante meters groot zijn. Café, repetitiezaal, bureelen worden verwarmd met centrale verwar ming. ONZE WINKEL, na de oafé komt winkel; de vitrieneD worden gestoken en alles ineengetrokken, derwijze dat weden grootsten en schoonsten winkel zullen hebben van uren in 't ronde. Arbeiders ondersteunt steeds uwe in* richtingen. DE REIS DINANT-HASTIERE op Zondag 10 Oogst geschied per speciale trein en spctiale boot. Do laatste inschrijvingen wordèn heden Zondag 20 Juli aangenomen in 't lokaal Achturenhuis

Recht en Vrijheid | 1930 | | pagina 2