Voor het Betaald Arbeidsverlof. Voor VOORUIT Soc. Weekblad voor het Arr. Aalst. :k Schaamtelooze Leugens SteuDt dan de Socialisten i Het politiek Congres der B. W. P. Herinneren wij ons Radio-liefhebber S.A-R-O.V- 27 Jaargang Nr 46 II len m Arbeiders I Zijt U reeds lid van S A.R.O.V. 1 Zooniet geel' U aan, het kost slechts 3 fr. per maand en U helpt mede aan een nuttig werk. Prijs per nummér 30 centiemen 16 November 1930 RECHT EN VRIJHEID Verantwoordelijke Uitgever A UI-ONS BERGfaMAN Lokaal Volkshuis Molendries, 11Aalst Postcheck-Rekkning 85686. Telefoon 572. Zetel B. W. P. Arr. Federatie Volkshuis-, AALST. rVoor ons dagblad Vooruit moeten wij [|en in de bres springen. Elke socialist oet medehelpen aan zijne verspreiding, ial wie iuedegeholpen heelt aan het innen der laatste 10 000 nieuwe lezers il zich gelukkig achten en ongetwijfeld «uwen drang gevoelen om het zijne bij brengen tot het maken van nogmaals 1.000 nieuwe lezers. Vergeten wij het niet Vooruit is nooit voldaan, Vooruit is joit tevreden. Zijn doel is: steeds, noger, beter en meer. Inderdaad, Vooruit mag nooit voldaan n,ten minstenietzoolang er nogwerk- easchen gevonden worden, die het ad Vooruit niet lezen. Waarom Omdat Vooruit het blad is der werk- iden, het blad voor de werklieden, het ry ad gesticht door de werklieden en tf| ndat het eeuwig zijn roeping is ge- Duw gebleven de verdediging van de erkende klasse op zich te nemen, haar loger op te helpen en baar rechten te ten bekomen. Vooruit is geslicht in 1885. Het heeft dus een leeftijd van 45 jaren ireikt en het is onmogelijk, de dien en die het aan het arbeidende volk bo ezen heeft te beschrijven. Toen Vooruit werd gesticht, dan was werkende klasse, de meest uitgebuite, meeste verdrukte en de meest mis- inde, want zij bezat niet helminste ar» cht, maar wel zeer vele (dichten. In het maken der wetten had ze niets zien, want stemrecht bezat zeniet; twas een voorrecht aan de burgers lorbehouden. En al wie wat jaren leeftijd achter den igheeft, zal zich herinneren welken ooten strijd de Socialisten van het rste uur hebben moeten- leveren, om politiek gebied een stukje recht te iro veren. Was het ons geliefd blad Vooruit et, die onze verdediging, in dien 'ootschen strijd om politieke gelijk- lid, moest op zich nemen, tegenover van burgersbladen die nochtans nog oveel door de werklieden worden ge- Waren het diezelfde burgersbladen et die juichten, wanneer de burgers- geering van dien tijd, de burgerwach- n en liet leger in de rangen der strij- rs deden schieten, en het werkers- oed langs de straten deed stroomen Is het dan geene misdaad voor deze erklieden, die nu genieten van de poli- J ike gelijkheid, dat ze nog altijd de irgersbladeri verkiezen boren Voor- it Wie zal ontkennen, dat Vooruit, over irtig en meer jaren, gansch alleen ond, om de verdediging van den acht 'ïgen werkdag op zich te nemen Wie vóór den oorlog, naar het werk- lis of naar de fabriek moest, mocht er men om een werkdag te tobben van f, twaalf en meer uren. Hebben de burgersbladen den acht- •igen werkdag niet altijd bekampten ilfs dezen die hem eischten, voor lui- jrds uitgescholden Mogen de werklieden ooit vergeten, il de burgersbladen bet tooneelstukje i wereld hebben ingezonden Acht uren gapen. Acht uren slapen. Acht uren wandelen gaan sn tooneelstukje dat den spot dreef et den achturigen werkdag Was Vooruit niet het eenige dagblad, it een pensioen eischte voor onze af- isloofde werklieden Onderwijs voor de arbeiders was te en tijde een weeldeartikel, want kin- »ren van en 7 jaren moesten naar de ibriek. Was het weeral Vooruit niet, die zulks ankloeg en 't verplichtend onderwijs èrdedigde Dagelijks vulde Vooruit gansche ko- Dmmen, om de armoede en ellende aan klagen, die door de arbeidersklasse eleden werd. Was er eene staking om laeer loon, fg& BA m minder uren werk, 't was nogmaals 'ooruit, die de zaak der arbeiders pleit- 3 terwijl zij in den rug geschoten wer en door de burgersbladen. Uet blad Vooruit, heelt altijd een ede- B rol vervuld in de arbeidersbeweging, in wanneer wij heden beschikken over Pelitieke rechten. Verplichtend Onderwijs. Achturigen wer.kdag. Degelijk pensioen in den ouden dag, »n mogen wij dit grootelijks danken, lan ons geliefd blad Voornit, en ook Itarom moeten wij Vooruit liefhebben, "k et hoogschatten en waardeeren. Als ik dan heden dit artikel schrijf, is iet om de 7000 lezers van ons weekblad lecht en Vrijheid van het Arrondisse- lent Aalst op het hart te drukken, dat t nog zoovelen zijn onder hen, die, ai oewei socialist zijnde, en den strijd om •ternis van de werkende klasse mede Derende, toch nog altijd vijandige bla- en koopen en lezen, en hun eenig socia- stisch dagblad Vooruit, van kant zet- In. Welke groote dwaling I Burgersbladen koopen, burgersbladen geld verschatten, om U, werklieden, te bekampen, is een onverklaarbare dwaasheid. Vooruit is ons blad en het moet ook door ons, ja, door ons allen, gelezen worden. Wie niet met ons is, is tegen ons, en onze vijanden moeten wij niet helpen. Wij zijn nu aan den gang om ons tweede 10.000 nieuwe lezers te winnen. Het Arrondissement Aalst kan en zal er ruim zijn aantal van leveren, daarvan ben ik zeker. Elk moet een handje toesteken, elk moet een lezer winnenen zij die tot he den nog geen lezer van Vooruit zijn, moeten het worden, want dit is een hei lige plicht voor een socialist. Het werkende volk heeft te veel te danken aan het dagblad Vooruit, opdat het voor zijne verspreiding niet zou zor gen. Veelbanden maken licht werk en als we allen eea duwtje geven, zal de wa gen gemakkelijk rollen. I Mannen en vrouwen VooruitVoor 't dagblad Vooruit I NlCHKLS Alfred. LIEGEN is het te beweren dat de naderende oorlog voorbereid wordt door de socialistische leiders. LIEGEN is hette beweren dathethuiche- larij en volksbedrog is. TE KAMPEN TEGEN GEWELD EN BLOEDVERGIE TEN De Vlaamsche Nationalist VANSEYE- REN tracht in het plakkaat - De Oorlog Nadert hij middel van verkeerde of on volledige gegevens eens te meer VER WARRING te zaaien. Onze strijd tegen het Internationaal fascisme, oas plakkaat 't MASKER Valt, en andere nog, waarbij we de' GE DAANTEVERANDERING der Vlaam sche Nationalisten van West-Vlaanderen toonden, DWINGT Mr. VANSEVEREN TOT BRUTAAL LIEGEN. Nu ze zich OPENLI.lK voor '4 fas cisme uitspraken kunnen ze niet meer achteruitkrabben. NIET het Vredesverdrag van VER SAILLES, maar de politiek der Nationa listen aller landen. AT.S BIJVOOR BEELD DE HITLEB MANNEN IN DUITSCHLAND, de vrienden van Mr. VANSEVEREN, die er van droomen eensdaags op Frankrijk WEERWRAAK te nemen, scheppen 't OORLOGSGE VAAR NIET het Fransch-Belgisch verdedi gingsakkoord, maar het KOMPLOTEE- REN van alle UITERST NATIONALIS- MEN als dit van Vanseveren in Vlaan deren schept gevaar van oorlog en wat erger is van burgeroorlog. NIET de Socialisten vragen sterke legers, neenintegendeel vragen we afschaffing der slaande legers en vol ledige ontwapeningMaar de ultra nationalisten aller landen zijn voor sterke bewapeningen. (Mr. Vanseveren is voor een sterk Vlaamsch nationaal leger MET sociaaldemokratie, maar wel de Nationalismen vestigen de dictatuur waarzekunnen (Italië, Spanje Ilonga- rie, enz.) Militaire, fin anti eel ealle vrijheid wurgende dictaturen Dat is de waarheid. Tegenover de Vlaamsch Nationale (of Waalsch fascistische) militie, die er op uit is ODze Volkshuizen zooals in Italië Ie vernielen, stellen we de «Ar beiders Militie Wij zijn tegengeweld, maar zullen TEGENOVER degeweldtaal van Vanseveren in De West-Vlaming moest het tot daden komen, onze voor zorgen nemen. Zoo ge voor SLAVERIJ rijp zijt, lui stert naar de GEDURIG OPRUIENDE TAAL van de Vlaamsche Nationalisten, maar zoo ge nog aan uwe VRIJHEID houdt, aan den VREDE, de ORDE, uw STEMRECHT, uwe VEROVERDE HER VORMINGEN. MEDEBURdERS Naarmate de Vlaamsche rechten in lelgie erkend worden zoeken de Fron- ters NIEUWE TWISTPUNTEN Weg met die Charlatans MOEDERS I)e West-Vlaming (Mr. VANSEVEREN) eischt het bloed der kinderen van Vlaan deren, VOOR VLAANDEREN, maar dat zijneersten vooral uwe kinderen. Sta ze niet af Arbeiders en Arbeidsters/ Sluit dichter de eenheidsbanden, vormt een sterkere macht, WORDT STRIJ DENDE SOCIALISTEN STA OP STA OP Het Vlaamsch Nationaal Fascisme be reidt uwe slavenketens,Verpletterthet gedrocht onder uw reuzenmacht 1 De Sec. Federatie. Bespreking over de belangrijke kwesties. Brood en Vrede. Verleden Zoudag, had in het Volks huis te Brussel het politiek Congres der B. W. P. plaats, waarvan al dezen welke iets vertrouwd zijn met den poli- tiekenstrijd der Socialistische Partij, ver wachtten dat er doortastende besluiten zouden genomen worden, om de reac tionaire politiek van Klerikale», Libe ralen en Christen-Democraten, den kop in te drukken, om brood en Vrede aan onze werkende klasse te bezorgen. De georganiseerde arbeiders van Bel gië gaan een harden kamp te gemoet engeen enkel middel zal mogen ge spaard worden om het op de reactie te winnen. liet meer om meer opduikende oor logsgevaar moei door liet Internatio nale proletariaat uit al hare krachten worden gefnuikt. En inderdaad, het was deze wilsuit- drukking van het naar vrede en werk hunkerende poletariaat, welke in de hieronderstaande 'resolutie, zoo duide lijk ligt (besloten. Ze droeg dan ook de algemeene goedkeuring aller aanwezi gen weg. Pgt. ITrocIet, in naam der resolutie- kommissie gaf lezing van hun besluit, en dit luidt Het congres der B. W.P. in ver gadering van 9 November i930. stelt aan de kaak al deitn die door hun houding den vrede in Europa bedreigen. meent dat meer dan ooit een sg- stemalische en positieve vredespoli tiek zich voor de organiseerde ar beiders van alle landen opdringt, besluit dat de B. W. l'. zich met alle geweld zal verzetten tegen iedere vermeerdering van militaire lasten en in alle omstandigheden een poli tiek van algemeene en gelijktijdige ontwapening zal verdedigen vraagt voor de slachtoffers van de nijverheids- en landbouwcrisis een breede en doelmatige tusschenkomsl der openbare besturen. spreekt zich eens te meer uit tegen de financieele politiek van de regee ring, die aan den vooravond der cri sis, de grootste bezitters van heiland ontlastte en aldus het begrootings- evenwicht in gevaar bracht. dringt ten zeerste aan op de nood zakelijkheid een wet te stemmen voor de sociale ver zekeringen, protesteert legen de herhaalde aanslagen op de gemeentelijke en provinciale autonomie. zet de georganiseerde arbeiders en al de verdedigers der democratie en der grondwettelijke instellingen aan,alle pogingen van facistische in menging en aanwakkering, die slechts dictatuur en oorlog beoogen[ te keer te gaan het congres bevestigt zijn wilde taalvraag en afhankelijke vraag stukken op te lossen in den zinder resoluties van de soc. taaikommissie, rekent op de groote tucht der man datarissen en militanten om deze be sluiten te doen zegevieren. Ziedaar, het onmiddelijk te verwezen lijken programma, dat de Socialistische Volksvertegenwoordigers en Senators voor opdracht hebben gekregen, in den begonnen zittijd van deze week, met hand en tand te verdedigen. De Socialistische partij deed dus uit spraak en ze weet, alsmede heel het Belgische volk, waarheen ze wfl, en al hoewel we. op dat gebied weeral de eenige partij zijn, welke klaren wijn schenkt, toch meenden we het belang rijk genoeg om zulks eens aan te stip pen. Wat zal de regeering doen Zullen de reactionnairen en oorlogs- zuchtigen volharden om de 2 miljard buitengewone uitgaven, niettegenstaan de de begrooting van Landsverdediging reeds meer dan 11/2 miljard beloopt, te bekomen Zullen de Christene schoothondjes der reactie weeral eens deemoedig buigen entoestemmen We willen de zaken niet vooruitloo- pen alhoewel er honderdvoudige redens bestaan om aan de gekende onder worpenheid der Christene gekozenen niette twijfelen. Iets is zeker We staan voor groote politieke gebeurtenissen enbet zal dus noodig zijn het volk, en vooral het werkende volk op de hoogte te houden. Om zulks met welslagen te kunnen, moeten alle propagandisten in de bres enmoet ook, cn vooral ons volk, de Socialistische week- en dagbladen Recht en Vrijheid en Vooruit beginnen lezen. A. BERGHMAN. Hot was in 't jaar 14... begin van vier lange jaren, vol rampen en miserie. Wie herinnert zich de tijden niet meer toen wij in 't midden van den nacht uit onzen slaap werden gerukt door de poli tie, om aan onze vaders of broeders, aan onze e- htgenooten of beminden bet bevel af te leveren, dat ben opriep zoo gauw mogelijk bun legerkorps te vervoegen, want ons land... ja, ons klein belgen- land was in Oorlog Wie herinnert zicii de aandoenlijke tooneelen niet meer die afgespeeld wer den tusschen man en vrouw in den don keren nacht. Hij, de vader van een tal rijk kroost, die diep overtuigd was, dat, als hij de deur zou uitstappen, zijn huis gezin achterbleef als een prooi voor den honger, maar, die om zijne dierbare eclit- genoote moed in te spreken, haar een afscheidskus gaf met een glimlach op 't gelaat, terwijl hij inwendig ineen kromp van vreesom haar en de zijnen. Wie herinnert zich deze afseheids- tooneele» niet tusschen moeder en zoon. Zij die, van als ze hem onder het hart droeg,luchtkasteelen voor hem bouwde. Zij die nadien, van als hij op de wereld gekomen was. hem behandelde als iets breekbaars en later, toen hij loopen en spreken kon (en zelfs 'n ander al eens 'n poets»bakte) iedereen zon hebben ver- scheurd wanneer zij 't zouden hebben aangedurfd hem met één hand aan te raken. Dan moest diezelfde moeder, die haar heele leven veil had gehad voor baar kind, hem aan het wreede monster militarisme afstaan Vier lange jaren heeft dat geduurd..,. Vier lange jaren heeft deze echtgenoo- te, heeft deze moeder gewacht, - wan neer ze niet van af den beginne tijding hadden gekregen dat ze dood waren altijd in dit onzekere, met de bestendige vraag op de lippen, zou m'n echtgenoot, zou m'n kind nog leven Endan... ja dan... op 11 November 1918 werd bet wapenstilstand. De vijand was verslagen, onze troepen kwamen met opgeheven hoofd door on ze steden en dorpen, om op hunne beurt het land van den vijand te gaan bezet ten. Ons land was in feest, maar vele har ten waren in rouw. Menige echtgenoot, menige zoon was er niet meer. Menige kloek gebouwde man kwam terug om als'n wrak zijn verder leven te slijten. Debourgeoisie.de bezittende klasse, zij, die den oorlog aanziet als een wel daad, was geslagen van schrik bij tzien van al deze ellende en miserie. Het was dan ook onder deze gemoedstoestanden dal de Socialisten naar Lophem werden geroepen, om daar het ministerie te hel pen samenstellen, dat ons land terug uit de puioen zou heropbouwen. De bourgeoisie had schrik van al deze verwilderde mannen, die maanden en maanden achtereen in de loopgraven hadden gezeten en 't was zuiver uit angst dat ze op ons beroep deden, omdat ze vreesdeü hetzelfde lot te ondergaan als hunne confraters van D itsehland en Rusland. Dat het uit pure angst was, hebben ze ons bewezen, toen ze van hun schrik een weinig bekomen waren, en van toen ze zagen, dat bet volk min of meer deze droeve tijden begon te vergeten. Overal zag men hunne koppen opdui ken waar de grijnslach reeds op te be speuren was. Stuk voor stuk zouden ze ons terug willen ontnemen hebben, wat onze va ders en onze zoons, wat de arbeidende klasse met zijn bloed heeftbetaald. Meer en meer, trachten ze ons volk wijs te maken dat wij ons moeten be wapenen tegen onze vijanden van vroe ger. Mlliioenen en millioea worden er aan het militarisme besteed, terwyl on ze ouderlingen hun leven moeten slijten mei een pensioen Ie veelom te sterven en té weinig om te leven Meer en meer zullen ze van deze toef standen weten gebruik te maken,als wij. arbeiders, ons niet schrap zetten, en al les in 't werk stellen om hen dit te be letten. Het is daarom, kameraden, dat ik u vraag U bestendig het jaar 1914 met gansch zijn nasleep te herinneren, en dat gij als «'én wan I' aansluiten zoudt bij het Socialistisch strijdend leger, dat alléén1 een degelijke waarborg geeft voor het opbouwen van een bestendigen vre de onder alle volkeren. VAN DE PARREG. In meerdere landen van Europa werden reeds wetten gestemd voor het betaald verlof. Belgic is daarin nog een heel stuk ten achter gebleven, nochtans heeft onze werkzame bevolking bet recht daar aanspraak op ma-, ken zooals de werklieden van andere landen. In overeenstemming met de Syndikale Kommissie en den Algemeenen Raad van de Belgische Werklieden-Partij, lubben de Socialistische Volks vertegenwoordigers Delvigne, Lombard. Duchesne, Dujardin en Uytroever, daarover een wetsvoorstel ter Kamer ingediend. De Dompers die steeds de Socialisten achterna loopen hebben op lmn beurt hetzelfde gedaan, wij laten beide wetsontwerpen hieronder volgen. Het Socialistisch Voorstel Het Kristen-demokratisch Voorstel HET PRINCIEP De gesalarieerdén van beider kui ne De invoering van het betaald verlof hetzij werklieden of bedienden, ge be- moet geregeld worden tusschen patroons zigd in openbare besturen nijverheid, en werklieden van handel en nijverheid handel, enz., hebben recht op.betaald Ingeval geen akkoord lot stand komt jaarlijksch verlof, ingesteld door i/e zal de kwestie geregeld worden door wet. Koninklijk Besluit (De bedienden morden hier niet vermeld.) Er wordt een Commissie voor Betaal de verlofdagen ingesteld waarvan 3 pa troons en 3 werklieden deel uitmaaken. welke moeten gekozen worden. De benoeming der drie andere leden moet geschieden door Kon. Besluit. De commissie is gelast met de rege ling der overeenkomsten. DE DUUR 7 dagen na 1 jaar 14 dagen na 5 jaar 21 dagen na 15 jaar Voor de jongelingen beneden jaar 15 dagen per jaar. De verlofdagen worden ineen.- in tweemaal genomen. mown ger„Rei)d In algemeenen regel wordt de verlof- taalde verlofdagen tijd vastgesteld in gemeen overleg met I den werkgever en den belanghebbende. 1 t DE BETALING i In t 18* betzij Zonder onderscheid van hunnen leef- tijd jaarlijks zes betaalde verlofda gen. Ken Koninklijk Besluit kan dit ge- lal verhoogen. Zij worden gegeven in gemeen overleg van werkman met pa troon. Kerstmis, Ons Heer Hemelvaart O. I. V. Hemelvaart en Allerheiligen moeten gerekend worden als zijnde be- Voor de binnen de verlofperiode val lende Zondagen is het te betalen sa'oris het gewoon arbeidersloon, met inbe grip der gezinsvergoeding cn andere premiën De verloftijd wordt betaald aan liet gemiddeld salaris, de gezinsvergoe ding en premiën inbegrepen. Het voor de verlofperiode toegekend salaris is bij voorbaat door den werkge ver te betalen. Een compensatiekas wordt ingericht waarin de werkgevers moeten storten en die deze laatste» zal vergoeden ei gens de door hun uitgegeven sommen. Voor iedere verlordag zal de werk4 m in een tegemoetkoming ontvangen- gevestigd door stortingen van den pa troon, ten bedrage van 2 t. li. op het loon. 'gels zuilen door het ministerie daar toe verkocht worden. De patroons moeten dan de kaarten of boekjes geheel met zegels bekleed alge ven op despaarkas- of postkantoren. Iedere maal dat de werkman verlof neemt moet hij dan naar de spaarkas gaan oui zijn tegemoetkoming. Volgen nog 12 artikels welke van wei nig of geen belang zijn. Dat zijn de voornaamste bijzonderheden van de twee ingediende wets voorstellen. Het Socialistisch voorstel is eenvoudig en klaar, dat van de Dompers is zwak en krank beide werden in de afdeelingen van den Ka mer besproken, die zich verklaard hebben voor het betaald arbeidersverlof. Doch het Centraal Nijverheidskommiteil beeft zich hiertegen verzet. Dat ge beurt telkenmale een stukje wet ten voordeele vau de werklieden en be dienden in de Kamer behandeld wordt. Daarom werd door de Socialistische Partij en de Vakbonden besloten een krachtige poging aan te wenden, en bij middel van een Petitionnement, een dringend verzoek ledoen tol de Kamer van Volksvertegenwoordigers, opdat bet Socialistisch wetsvoorstel in den aanstaanden zittijd zou besproken en gestemd, worden. Door gansch het land wordt op dit oogenhlik het petitionnement ter onderteekening aangeboden. Aalst zal daarin niet teu achter blijven. Daar om werd door het Midden-Kommiteit van Aalst besloten in overleg mei de Wijkclubs dat weldra het verzoekschrift lot bekomen van het betaald arbeidsverlof, in al de woningen aan de werklieden en Ik dienden ter onder teekening zal aangeboden worden. Wij rekenpn er op dat onze propagandisten bij eenieder een goed ont haal zullen bekomen: al wie werktzoowel de je gdige meisjes als de vol wassen vrouwen, de Jongelingen en de mannen die werkzaam zijn in de fabrieken, werkhuizen en bureelen. allen dus mogen en moeten het ver zoekschrift onderteekenen doch niemand mag meer dan éénmaal zijn hand- teeken zetten op het Petitionnement. h. F. PROGRAMMA VAN DINSDAG 18 NOVEMBER. 20,15 u. Golflengte 339 m. Vlaamsche Uitzending. Met de medewerking van den Heer Piet Bergers. Mevrouw Doehaerd- Burvenlch, pianiste, l'.n het SAROV- j kamerorkest, o. 1. v. Mevrouw Doe- haerd-Burvenich Den Heer I).t)e Ceulaerde, Kunstzanger Beethoven. Schubert. Mozart. PROGRAMMA 1- Figaro's bruiloft. 2" Toskaansch lied. Intermezzo, door orkest, Fourdrain. 3° Tarentelle, voor Piano door Mevr. Doehacrd- Burvenicb, SPREEK HEI UT 4° Berceuse, Concert-studie, voor PiaDO, 5° Italiaansche wals, J. S ranss. Gelukkig oogenhlik, Rogister 6° Herinner U, Chaminade. 7° Twee Fox-trots, Mozart. Popy. Liszt Chopin. Sauer. 8° Amerikaansche March, door orkest. Souza. PROGRAMMA VAN VRIJDAG 21 NOVEMBER. Met medewerking van Mevrouw De Ceulaerde Mondenzangeres. Den lieer A. Séaucellist. En liet SAROV- Knmerorkest. PROGRAMMA 1° Openingsstuk van Egniont, 2" Ave Maria, 3" Aria der Gravin uit Figaro's bruiloft. 4U Wiegelied, door Mevr. De Cenlaerde Moaden, 5" Russische zang, voor cello, J.alo. 6' Willem Tell, Rossini. 7 L'annenu d'argent, Chaminade S P R E IK R F. I'RT: N Karakteristieke dans. Tciiaïkowk. 9° Elégie, voor cello, Faure. Chanson Villageoise, voor cello. Popper. P» 5 Aria's, door Mevr. DeCetilaerde-Monden. E. Grieg. 11" Wiegelied, Schumann. Serenade, G. Doehaerd. 12' Suite de ballet, (Sylvia) Delibts.

Recht en Vrijheid | 1930 | | pagina 1