Maar... de Tijgersbieren der Brouwerij DeBiieck en Zonen, zijn toch de beste OPENING Extra Snp8r en Dubbel Stout G.D.B. overtreffen alles ibbgsm UIT DENDERLEEUW. DoublepatteS Patachon UIT NlNOVfi. B ER ie UT DeLeugen van NinaPetrowra Broeders in tiet Ongeluk La oiviue Lady Asphalts GELRAARDSBERGEN La Divine Lady Killy Gravin Zigeunersnachlcn Meester BRECKPOT Hofstede met Boomgaard Mobilaire Voorwerpen E I C, N h O M tebestuur geen steun wordt verleend, aan hen die vruchteloos naar werk zoeken, toch was ons zangfeest een waar sukses. Gezel Van Schoors steide ons den zanger en den spreker voor en ieder een keek, evenals de eerste maal, ver langend Daar den kunstenaar op. Deze sprong op het verhoog en vergastte ons met zijn aangename, zuivere, mannelijke 9tem op een paar korte liederen, die degansche zaal, die in- uisschen bomvol was geloopen, met aandacht aanhoorde. Daarna beklom gezel Alfons Bergh- macs het verhoog en sprak daar een schitterende, gedokumenteerde rode uit. Gedurende meer dan een uur hield hij al dc aanwezigen als aanzijn lippen gekluisterd. Hij maakte meesterlijk het defeciet bilan op van de Katho lieke en Liberale partij, zonder de Fronters te vergeten. Waarlijk, Alfons, gij hebt hier Zondag een goed propa gandawerk verricht. Het volk was in geestdrift onstoken, toen het woord weer aan onzen zan ger Rene Vander Poorten gegeven werd. Deze heeft er waarlijk een handje van het volk te behagen. Hoe meer men hen hoort, hoe meer men hem wil hooren. want in de tu'sschen- poozen hoorden wij vele groepen zeg gen konden wij dien man. met zijn makker Jozef De Cooman, in ons mid den krijgen den 1 Mei dan zouden wij ons goed kunnen amuzeeren. Ik kan mijn relaas ni«t sluiten zooder een woori van dank te sturen aan gezel Van Schoors en aan ons bestuur en aan al diegenen die geijverd hebben voor het wellukken van ons férst. Een bij zondere melding voor onzen secretaris Isedoor Colijns die zoo Hink heeft ge werkt om onze liederenboekskens te verkoopen. L V. D. HOVEN. GRIMMINGEN BUITEN ONZE VERWACHTING. Het eeuwencuie feest: Krakelingen- werp, dat verleden Zondag te Gee- raardsbergen plaats had, en zoowel uit Urimtningon als andere gemeenten veel volk lokt, liet ons veronderstellen dat we, op onze Zang- en Muziek avond, niet het gewecschte getal toe hoorders zouden gekregen hebben: Tot onze niet te verbergen vreugde had ten we ods misrekend. Alhoewel het wat traag opkwam, stood het volk rond 6 1/2 uur als ha ringen in een ton geprest. Een viertal kameraden, muziekan ten uit Ninove, gaven er niet alleen hun opwekkende deuntjrs ten gehoore maar zongen verscheidene lustige lie deren. Er haerschte volle geestdrift en strijdlust, zoodat het er heel gezellig toeging, en op eouieders gelaat vreug de en geluk straalde. la deze guostige a mosfeer beklom Gezel De Costcr Eigard, uitNkove die makker Vaa Trimpont ver ving het verhoog en schetste in een pittigs rede het ontstaan der Sociali stische Partij. Spreker onderlijnde vooral de held haftige kampen uit den eersten lijd, de prachtige veroveringen die reeds ge daan wer len en deed ten slotte een bijzoaderen oproep tot vaster aaneen sluiting onder do plooieu der koode Vaan. Gezel Berghmao kwam vervolgens aan de beurt en maakte <r bet K""5' teasoiflerziek der verschillende poli tieke par.ijeD. In eer klare taal, met feiten gestaald liet hij i het verraad der Frontparuj tegenover het vlaamsche kiezerskorps én hun gekonkel met de Kdenkalen kennen. Hij onderstreepte vooral hun dema gogische verdeelerswerk. en nam ten slotte eens duchtig de Liberalen en Katholieken onder handen. Hij wees op hun oorlogsgestook en hun slecht liaantieel bestuur. De gehouden uiteenzettingen zullen weldra op onze gemeente hun uitwerk sel laten voelen, wat de stormachtige toejuichingen die beide sprekers ten deel vielen bewezen. Dit getuigt dat ze goed begrepen werden. Vervolgens weerklonk cpnieuw Zang en Mutiek en de geestdrift en de jolig- heid steeg ten top. En zeggen dat we uitgescholden worden voor de vernietigers van het huisgezin 1 Wij socialisten, die zulke aangera me-en in langen tijd niet te verge ten broederlijke samenkomsten in richten. Wij socialisten, die de kommer en ellende onzers werkers, ja, hun dage lijks zwoegen voor een kroete brood, eens doen vergeten, en hen wat le venslust en deftig vermaak brengen. Wij de vernietigers van het huisge- zin Wie zou het nog gelooven Niemand En allerminst de aanwezigen van verleden Zondag. Wij zijn dus dubbel verheugd, om- dat het ons goed gaat, en »c steeds groeien on bloeien. Tot spijt van wie 't benijdt: SOTTEGEM DIENSTBETOON. Donderdag 5 Maart, houdt Gezel DE BRYN Pnr.s.-ER, zitting in het lokaal Achturenhuis Statieplein, van 7 tot 8 uur s avonds. EEN HARDE DOORN IN DEN VOET VAN DE KLERIKALEN. - 't Is al jaren geweten dat het Socialis me een harden do~rn in den voet van de klerikalen is. En naarmate de machtspositie van de georganiseerde werkende klasse verhoogt, schreeuwen ook de Klerika len meer moord en brand en zijn voor hen ook de laagste, de gemeenste, ja, de ploertigste middelen goed, cm de leiders der Socialistische partij te be zwadderen. Naar we vernemen is er vóór enkele dagen van op den stoel der waarheid nogal geweldig gedonderd cp den rug van onzen hoofdleider Emiel Vander velde en zijn gade. We kennen die demagogische taal reeds lang. Vandervelde wordt voor slechterik uitgescholden, omdat hij, de man uit deu begoeden stand, het opgenomen heeft voor het arme, zwoegende volk tegen de rijke geldbezitters, de ware vernietigers van elk menschwaardig leven. Vandervelde heeft het, als zooveel anderen, opgenomen tegen dezen die de vernietigers zijn van het familie leven. Och we weten wel dat er nog ge rekend wordt op de domheid van het volk. We weten wel dat men nog ver onderstelt dat ons volk vaolaegem nog niet redeneert. iviaar die tijd spoedt stilaan ten ein de wantnog veleonzer inwoners zul len zich herinneren, dat het juist die vervloekte socialist was, die als Mini ster van Justicie in 19*0 een duurte toeslag aan de geestelijkheid deed toekennen en... wonder boven won der, geen enkel hoeft het geweigerd 1 Weigert men op onze gemeente het geld van de socialisten, als er omha iingen worden gedaan Neen 1 We gelooven dus dat de socialisten, die allen eerbied kotsteren voe r een ieders geloofsbelijdenis, nog zoo slecht niet zijn. We streven alléén naar meer mensche- lijke rechtvaardigheid, Daar ecu be hoorlijk familieleven en vooral naar een maatschappij waaralle uitbuiting van den eenen mensch door den anderen, is uitgesloten, en waar vrede heerscht vooralle menschen van goeden wil. IJ verende voor zoo'n wereld is ons dunkens alléén de leer van Christus in praktijk willen stellen. Politicus. MANNEN EN VROUWEN We doen een laatsten oproep, opiatalle mannen en vrouwen heden Zondag namiddag, te 3 1/2 uur, zouden aanwe zig zijn, op den Kostcloozen Zang en Muziekavond. Bijzondere zangers zullen optreden. Tusschenin zal Gezel Betghman Alfons, Arr. Secretaris spreken over Den Politieken toestand van 't Land. 't Er zal dus goen leute ontbreken en tevens zal men iets kunnen leeren. Wie dus houdt van een paar aange name en leerzame uren, weze tijdig op post. G. Collyns. ALTIJD "1" ZELFDE L1KDF.KEN Mijnheer Baels komt nogmaals rond den pot te draaien en zoodoende onze talrijke Jijnvisschers voor den. aap te houden. Op de lusschenkomst van Oezel De Bruyn in den Senaat, komt bij volgend antwoord te geven. Brussel den 20 Februari 1931. Mijnheer de Senator, Indien ik in de Senaatszitting van gisteren de gelegenheid ertoe hadde gehad, ziehier hetgeen ik l zou ge antwoord hebben op de door F gestel de vragen, tijdens de bespreking der begrooling van mijn Departement. De maatregelen te treilen in geval van verontreiniging van liet water in sommige ileelen van de Dender belmo ren niet tot de bevoegdheid van mijn Departement, maar dit verzuimt nooit de bevoegde machten te verwittigen, telkens een geval van verontreiniging door zijn personeel wordt vastgesteld. Wat betreft de vischverloven, wee1 F dat de kinderen beneden de 16 jaar van den verlofbrief ontslagen zijn op de Zondagen en wettelijke feestdagen, wanneer zij vergezeld zijn van hun vader, moeder of voogd en dezen voor zien zijn van een verlofbrief. Deze vrij stelling is uitdrukkelijk bepaald ia de wet van 5 Juli 1899. liet blijkt niet mogelijk noch nuttig dezelve bij Koninklijk Besluit uit te breiden tot den vacantietijd, die overigens ver schilt volgens de inrichtingen van onderwijs. Daarbij, een vergunning van 15 fr om alle dagen niet de handlijn te vis" schen, schijnt me geen verhinderende uitgave. Hoogachtend, De Minister, BAELS. VROUWENBOND. Zondag 1 Maart, om 5 uur verplichte Algemeen® Verga dering voorden Vrouwenbond. Bespreking over de Kankerbestrijding; nieuwe voordeelen. Betaling der bijdragen voor 1931 voor de kankerhescheimii g dit is noodig om van de nieuwe voordeelen te kunnen genieten. Aanstellen der afgevaardigden voor den Natioualen Raad en bespreking der dagorde. ONZE COÖPERATIEF. Verleden Zondag greep de jaarlijksche algemeene vergadering plaats der Coöperatief. Voor een talrijxe opkomst deed Gezel De Bruyn een uiteenzetting van den toe stand zakeneijfer, ledental, bilan, winstverdeeling «dz. Daaruit blijkt dat onze Coöperatief flink vooruit gaat. De verkoop in den winkel vermeerdert met den dag. Aan de aankoopers werd een iutrest uitbetaald van 6 o o, waarmee iedereen gelukkig zijn nieuwjaar zelf zal komen bestellen. We doen een warmen oproep aan al de partijgeDOOten om lid te worden der Coöperatief. Met een aandeel van 25 fr. te nemen geniet men van alle voordeelen en be komt men 6 o/o terug op het bedrag der aankoopen. Bovendien hebt ge alijd goede waar en juist gewicht. Men kan zich alle dagen aangeven in den winkel of bij gezel De Bruyn. P. S. Degenen die hunne intresten niet hebben afgehaald, moeien den Zaterdag avond naar 'l Achturenhuis ko men van 5 tot 8 uur DIENSTBETOON. Eiken Zaterdag, houdt Gezel DE BRUYN Pitosi-iit, Sena tor, zitting in het "Achturenhuis-, Statiestraat, van 5 tot. 7 uur 's avonds. ARBEIDERSOPVOED1NG— On ze laatste wintervoordracht gaat door op Maandag 2 Maart, om 19 uur 30. Gezel Theo Bergers zal het actueele onderwerp: GEEN OORLOG MEER behandelen. De voordracht wordt ver duidelijkt met lichtbeelden. Wie staat nog onverschillig tegen over de verschrikkingen van den mas samoord, die oorlog is TUSSCHEN DE TWEELINGS BROEDERS. Bij God en de... is alles mogelijk, evenals in Dender leeuw. JareDlang werd er hier een verwoede strijd gevoerd tusschen de Katholie kenende Fronters, srijd die veelal ontaarde in allerlei lieve beschuldigin gen. In den laatsten tijd was die strijd wat veillauwd iedereen voelde dat men iets aan 't schotelen was. En wie had het ooit durven veronderstellen dat Groene Wie te zaraen met Jan Bank nog zou in 't huwelijksbootje getredeü hebben. Dat is nu toch ge beurd. Groene Wie moet lu getrouw het hoofd bukken voor de eeuwige vcr- drukkeis die hij in Gent op den troon heelt geholpen. Ondankbaarheid is 's werelds loon. En zie, pas heeft Groene Wie die heldendaad gepleegd, hij de man van Weg mei den Belgiek den Bel giek kapot of daar haDgen de ka- dodders reeds heel de gemeente vol met attichen tegen dezelfde Fronters. Ze moeten elkaar' goed kennen Zal Groene Wie nu nog de onnooze- laars kunnen opdraaien dat de roodjes verkoent zijn aan de bokken Alles komt uit zegt het spreek woord al moesten de kraaien het uit brengen Wij hebben voorspeld dat groen geel ea geel aan 't konkelfoezen waren. Uit haat tegen de Socialis en, tegen de werkende klasse, hebben ze akkoord geslagen. Vuile tongen beweren reeds dat met de komende geraeentekiezingen de tweelingsbroeders op één lijst zullen staan. Arbeiders, maakt uwen bezem ge reed voor den schoonmaak. IN ONZE CINEMA Heden komen hun fratsen vertoonen. 't Zal er stroomen. Intijds komen is de boodschap. HET VERBOND tusschen Kron- ters en Katholieken, en waarover Donderklok nadere toelichting beloofde, toelichting die tot heden op zich liet wachten, wordt al stilletjes doodgezwegen in Denderklok De afkondiging der verklaring, door M. Thuysbaeri in den Provincieraad voor gelezen, kan niet een nadere toelich ting worden genaamd, Herhaaldelijk hebben wij er op ge wezen en er over geschreven, hoe Fronters en Katholieken zicb met el kaar kompromilteeren, en hoe alles er op wees dat Fronteis en Katholieken zouden eindigen met in elkanders ar men te vallen. Het is dus tot een hu welijk gekomen. Of het een huwelijk is voor den poen, zooals Louis De Bruyn de Socialisten verweet de bedoeling te hebben, zal de tijd uitwijzen. Dat er door de Socialistische groep, sedert de verkiezing van 1929. daden gesteld zijn die de Fronters gemeend hebben te moeten uitspelen tegen de Socialisten, nemen wij aan. Vcor die daden eischcn wij de verantwoordelijk heid, en ingaande op het verwijt van Louis Do Bruyn en ue gansche Fron- tistische groep, als zouden wij Sociali sten hebben gehandeld voor den POEN. willen wij openbaar verkla ren ja 1 het was er te doen om den POEN maar niet om poen te brengen in eigen kas. Wij hebben boven het belang als partij vertegenwoordigd te zijn in ae Bestendige Deputatie, het i beiaDg gesteld van de duizenden werk- loozen onzer provincie. Wij hebben i boven partijbelang, den plicht gesteld j om daadwerkelijke hulp te bieden aan de werbloozsn en aan de landbouwers I der overstroomde gebieden. Wij gaan er prat op en zijn fier boven onze partijbelangen de belangen der gemeenschap te hebben gesteld Dank aan de werking vaa de Socialistische provincieraadsleden, zijn er kredieten voorgesteld, en gestemd ten bate der slachtoffers der overstroomingcn en voor de werkloozen, voor een bedrag van 2 millioen. Het was dus werkelijk voor den poer, voor den peen ten goede ko mend aan allen die getroffen zijn door de krisis, en door de overstroomirg. I De Fronters hebben er een guosti ge gelegenheid iu gezien hun harte- wensch, de o 'erheersching van Vlaan deren door de klerikale pjriijge;st, te verwezenlijken en bua haat tegen de Socialisten te koelen. Zij verbonden zich mat de Katholie ken, onder de leuze, de Socialisten wilden het doen voor den poen. Wij stellen vast dat alleen de wer king der Socialisten baat bracht aan de noodlijiendeD. en dat alleen de Fronters. in strijd met hun groot spraak,in zitting van Dinsdag 24 Fe bruari, een verslag lieten aannemen, waarin kredieten werden aanvaard voor de tentoonstellingen, ingericht ter gelegenheid van de eeuwfeesten van Belgie Was daar ook al een k westie bij van POEN, M. Louis De Bruyn O. V. Trimpont. DIENSTBETOON Dinsdag 3 Maart, houdt Gezel DE BRUYN Pkhspkk Sena tor, zittiog in het lokaal De ReddiDg Geeraardsbergsclieslraat, van 8 tot 11 uur 's morgens. Het bestuur der wijkmaatschappij der St. .lorisstraten breDgt ter kennis dat hun bal, gegeven ten voordeele buuner maatschappij, en dat moestdoorgaan op 8 Februari om bijzondere redenen werd verschoven tot 8 Maart, liet wordt ge houden in de ruime zaal VAN LIKRDE, Geeraardsbergsche slraat. Alle liefüebbcrs en liefhebsters, alsook alle leden vaa broedermaatschappijeD, worden verwacht. Namens het bestuur, P. EVENEPOEL. Cinema Zondag 1 en Maandag 2 Maart. Galavertooningen Een machtig dramatisch meesterwerk U. F. A. film van Eric Pommer met het gekendetrio Brigitte Hefm Warwick Ward en Franz LeJerer 1 Een buftengewoon lachsucces. Fox film met Ted Mc. Namara en Sammv Cohen. Volgende week een groote film in den aard van Sakr El Bahr. gelrokken uit de veelgelezen romans I De Liefdesavonturen van Lady Ha milton»en - Kapitein Nelson OPGEPAST T IS OJ' ZATERDAG 14 M ART' dal do tooneelkring Gelijkheid on Recht# alhier een vertooning zal geven. Er wordt opgevoerd: Dc laatste Tocht een prachtwerk. Koopt uw kaarten op voorhand. HET BROOD. Ken bakker schrijft aan Vaandrig dat de prijs van het brood alhier vastgesteld wordt door hot Volkshuis, en dus do coöperatieven moe ten verantwoordelijk, gesteld worden, in dien de broodprijs niet laag genoeg zou zijn. Kerst willen wij doen opmerken, dat er tusschen de coöperatief en de bakkers geen akkoord bestaat of bestaan heeft voor het vaststellen van den broodprijs. En het Volkshuis verkoopt het brood aan den juisten prijs, 't is te zeggen aan een prijs, die geenszins overdreven is. Hoeveel waren zouden meer gedaald zijn in prijs dan bet brood en er dient toch ook wel rekening gehouden, dat niet alleen de prijs van de bloem van belang is om den broodprijs tc maken. De alge meene kosten zijn nog niets verminderd, j de loonen evenmin, j De coöperatieven doen wat mogelijk is om de prijzen van eetwaren en andere noodwendigheden te doen dalen. Maar er wordt door velen over de verkoopprij zen der verbruiksartikclen nogal lichtzin nig gesproken, zonder te overwegen of zonder dat men cie nu eite doet ernstig te onderzoeken. "W ij willen er ook op wijzen dat ne vens den verkoop aan juisten prijs.de coö peratieven vele voordeelen verlecnen aan hunne leden, zoo doet ook het Volkshuis, want bet doel is niet winst te verwezenlij ken in 't belang van enkelen, maar wel te helpen aan de verheffing van de arbeiden de klasse. NAAR DE VERTOON ING Gij zult op ZATERDAG 14 MAART, de vrienden van Mechelen gaan toejuichen. Zij zullen echt kunstwerk leveren. Maakt van deze gelegenheid gebruik. Koopt uwe kaarten op voorhand, ten bureele 2 Volkshuis. DE WERKELOOSHEID De wer keloosheid met hare gevolgen breidt zich nog uit. Het aantal get rotten werklieden groeit nog eiken dag aan. De ellende vermeerdert dan ook. en in vele gezinnen wordt ze nijpend en heerscht er gebrek. Vodr de werklieden, die verstandig ge noeg waren lid te worden van bet syndi- kaat, is het minder erg de vergoedingen die hun uitgekeerd worden, brengen groote verzachting aan hun lot. Het stadsbestuur doet zijn plicht door bet verleencn van een toelage boven de vergoedingen, uitgekeerd dour de syndi- katen, crisisfonds, enz. Er wordt ook al gedaan wat mogelijk is om van hoogerhand de toelating te be komen voor bet bouwen van nieuwe wo ningen. In 't kort zal de aanbesteding plaats hebben voor bet bouwen van acht nieuwe klassen in de gemeenteschool. Kaai. Het maken der nieuwe laan en bet her stellen van sommige nieuwe straten, moeten er ook toe bijdragen om toch een zeker getal werklieden werkgelegenheid te verschaffen. Men hoort door iedereen zeggen dat het zoo niet kan blijven duren, wij ook zijn daarvan overtuigd en wij zijn er zelfs zeker van dat het zoo niet zal blijven du ren. Dc huidige crisis moet zoo ze niet een volledige oplossing krijgt,, te zeggen dat er verzekering bestaat dat in dc toekomst geen nieuwe krisissen ontstaan, toch ein digen nadat er meer stabilisatie zal komen in koop- en verkoopprijzen. •Het baat de werkers niet alles in 't don kerste zwart te beschouwen. zij moeten hoop hebben. Maar oin te beletten dat er zou gebruik worden gemaakt van den huidigen neteligen toestand om bun ver worven voordeelen te ontnemen, zullen de werklieden meer dan ooit moeten ge trouw zijn aan hun syndikaat en de So cialistische partij. KOOPT UWE KAARTEN Voor Zaterdag 14 Maart, Buitengewone Ver tooning, door de Soc. Tooneelkring van Mechelen. Gij moet over deze vertooning spreken. DE KAATSTE TOCHT i's een machtig, indrukwekkend tooneelspcl. S. M. DE VERBROEDERING Afdeeling SPAARKAS BERICHT -Om al onze leden te verwittigen dat de intresten voor de gel den gestort in het jaar 1930, van heden af uitkeerbaar zijn ten bureele der maat schappij, Nr 2. Bureel open alle dagen vanaf q tot 12 uur en van 2 tot 6 uur namiddag. Namens de Maatschappij. Guill. De Nauw Beheerder-Afgevaardigde. CINEMA. Zaterdag 28 Februari Zondag 1 en Maandag 2 Maart TER GELEGENHEID DER FOOR Een groote succesfilm in den aard van Sakr-El Ba'nr. Mach'igesuperproduktie Warner Bros - First National. Verwezenlijkt door Frank Lloyd. Getrokken uit de gekende roman's Do Liefdesavonturen van Lady Ha milton en Kapitein Nelson Vertolkt door CORINNE GRIFFITH Victor Varconi, H. B. Warner. Luimige komedie U- F. A. film met DinaGralla Werner Fuotterer. Volgende week Succesfilm met Jacijue Catelain en GiDa Mat es. Woensdag 4 en Donderdag 5 Maait ANSTIGE DAGEN een gevolvolle dramatische supetfilm met Gabriel Gabrio. (Jean Valjeao uit Las Misérables Maria Jac >bioi Antoine Poitner en Nathalie Lissenko. LIEFDE. HINDERLAAG Komedie met de bevallige Laura La Plaote. Woensdagen Donderdag a s. VERWISSELD. Zondag laist- leden heeft iemand in de balzaal zijn overjas laten hangen, en bij verg ssing dezen van iemand aodeis meegeno men. Deze persoon wordt verzocht zijn overjas te komen afhalen in het café van 'c Volkshuis. Heden Zaterdag 28 bebruari, opening van een nieuwen Café BIJ ARTHUR MOHNIER Steenstraait 12 Rechtover den Stadsschouwburg. STUDIE VAN Notaris te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoons en welgelegene goede Zaailanden en Mear- schen en Bouwgronden teMELDERT, Nievei en Domeaft De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het bohoort openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Koop een Eene schoone en welga- legen oofatede met aanhoorigheden, schuur, stallingen, varkenskoten, re- misie, bakoveu, tuin en boomgaard, gestaan en gelegen te Meldert, Nievei aan den steenweg, gaande van Afili- gcni naar het Dorp groot V a. 50 ca. Onmiddellijk Ingebruiktreding. Laatst bewoond door den heer Men- ri De Paepe-De Smedt. Koop twee Een perceel boomgaard dienstig als bouwgrond gelegen to Meldert, Nievei, nevens koop een, groot 8 aren 90 ca. palendo aan gemel de straat. Koop drijEan percseltje grond ge legen te Meldert, Nievei aan gemelde straat, groot 1 a. Koop vier Een perceel meersch ge legen te Meldert. Nievei, achter de koopen 1 eu 2 eu achter den eigendom van den heer Gnysens-De Paepe, groot ongeveer 8 aren'. Koop tijf: Een perceel land en meersch dienstig als bouwgrond gele- gen te Meldert. Nievei, groot onge veer 1-1 aren 10 ca. Koop zes Een perceel zaailand dienstig voor bouwgrond gelegen te Meldert, Nievei. aan den steenweg gaande van Aftligem naar het Dorp, groot 25 areD Ver-der 11 in drij deelen Eerste deel Een derde deel te noor den* Twoode doel Esn derde deel ten midden Darde deel Eea derde deel ten zuiden Koop zeven: Een perceel zaailand golet.en te Meldert, Nievei, groot 25 aren 90 ca. Verdeel 1 in twee deelen Eerste deel helft ten westen Tweede deel helft ten oosten, zijn de kant mat halve losbaan, langs den kant van den eigendom der familie Liéaart. Koop achtEen perceel meersch ge legen te Meldert, Doment, groot 17 a. Alle de voorgeschreven eigendom men zijn in gebiuikdoor de kinderen Hsnri De Paepe De Smet. Eenige Zitdag MAANDAG 16 MAART 1931 om 2 uren namiddag ter herberg van den hoer Frans Vaa den Bossche to Meldert Nievei. VENDITIE VAN en Laadbouwersalam ft? Meldert-Nievel Da Notaris BRECKPOT, te Aalst zal op Maandag 16 Maart 1931 om 9 uren voormiddag ten voormelde hofstede en ten verzoeke, der kinde ren van den heer Henri De Paepe-Do Smet overgaan tot de openbare ver- kooping van meubels en mobilair© voorwerpen zich aldaar bevindende en begrijpende namelijk Herberggerief zooals toog, loket, banken, tafels, stoelen, spiegels, stoof mettoebelioorten, glazenkleerkas,tn allerlei andere voorwerpen. Ressortkarre, beirvat, ploeg, egde, raapmolen. wanmolen, pikken, zeys- sen, schoppen; rieken, braken, enz. enz. Brandhout en mo.it, Hoppa3taken zich bevindende op het land. Gewone voorwaarden en komptanto betaling. Ooi uit onverdeeldheid te scheiden: OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen en welgelegen fte Wichelen-Wijk Bohemen. Do Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens wie het behoort openbaar- lijk verkoopen GEMEENTE WICHELEN. Eenen eigen lom bevattende woon huis met aaahoorigheden. magazij nen, gebouwen gediend hebbende tot eene brouwerij, stallingen,uitrede hof, en bouwgronden gestaan on gelegen te WjchelcD, Wijk Bohemen, aan den steenweg van Dendermonde naar Wettereo, hebbende eene gezamen lijke oppervlakte volgens meting van 4') aren 91 ca: Dezen eigendom is %-erdeeld in tien koopen voor de verdeeling CTvan zie plakbrieven. Het woonhuis bevat drij kelders, een salon, een bureel, eene kleine en groote eetplaats, keuken, achter keuken, vijf slaapkamers, vier man- I sarde kamers en twee zolders. Door zijne ligging aan de oever?derScheide, aan den steen weg vaft Dendermonde n«ar Wichelen en in de nabijheid van den Yzerenweg Is deze eigendom

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 3