WEDEROM VOOR HETONBEKENDE DEN ARBEID AALST Gansch het leger uit ons Arrondisse ment moet op post zijn Zondag 21 Juni, grijpen er groot- sche feesten plaats ter gelegen heid der vlaginhuldigen. Socialistisch De heer Poullei Tveigerl als Kabinetsvormer op te treden. De heer Renl^in Inrijgt het aanbod en vraagt bedenktijd. Toen we in ons blad van verleden week een overzicht gaven over het ge- wijzigd Kabinet Jaspar, waren alle vermoedens, dat hel een plaaster op een houten been was, gegrond. Inderdaad, men stelde vast, en dit naar de uitingen der meeste politieke bladen, dat nien het beu was nog langer onder den dictatorialen knoet van Jaspar te blijven leven. We zeggen dan ook De heer I'outlet heeft een mooie pert aan de heer en gespeelddie hem in HI26 deden vallen door bank- en andere intrigues. Hij heeft geweigerd als kabinets vormer op ie tredenom gezond heidsredenen. Wij kunnen hem niet afkeuren. Het argument der gez ondheidsre denen laat ons vrij sceptisch. Ook de gekke bewering van a L'In- dépendance Beige dat de heer Poullet zou geweigerd hebben omdat zijn Vlaamsche vrienden van rechts hem overdreven voorwaarden zou den gesteld hebben. Maar de heer Houtlet weet zoowel als wij dat de toestand hachelijk is, en hij wil zijn vingers geen tweede maal verbranden aan de kwade trouw van menscken, die hem eerst ondersteuning beloven, en daarna in den rug aanvallen. Twee bladen hebben hem echter HUNNE waarheid verkondigd.La Gazette »en La Nation Beige Zij kunnen den heer Poullet niet lijden, omdat zij vreezen dat hij wederom demokraat zou hunnen worden. En zoo staan wij wederom voor het onbekende. *Ea bouteille u encre zegt i Le Matin van Antwerpen. Nu is het heel waarschijnlijk de beurt aan den. voorzit ter van de par lementaire rechterzijdeden heer itenkin. Deze zal moeten trachten een voor afgaande overeenkomst met de libe ralen le treffen. In de militaire zaak zal het niet zeer moeilijk zijn. In het /inantieel probleemook niet. Maar daar spookt nog altijd het kuituur vraagstuk Wie zal toegeven voor wat betreft de overgangsklassen, de liberalen of de katholieken O/wel, zullen de '2 partijen eindelijk begrij pen dat dit probleem door de Kamer en niet door de meerderheid moet opgelost worden De Vlaamsche katholieken zullen graag -IA antwoordenmaar wij twij/eten er aan of de liberalen aan nemen zullen in het Parlement in de minderheid gedreven te worden. 'Ie St. Niklaas scheen de heer Hegman die gisteren minister was tot alle toegeving bereid. Maar na hem stond de heer Rubbers op, die nog niet minister geweest is, en hij verkondigde de nood zake lijkhêid het kuituur-probleem vol ledig 8 en definitief op te lossen. VOLLEDIG en DEFINITIEF, dat beteehent, zonder toegeving. Wat moet dc heer Hegman een zonderlino figuur getrokken heb ben, toen hij zijn hollega hoorde Een paar reactionnaire bladen van links zetten ook den naam van den heer Segers vooruit. r hen die weigeren te slaven af der ledigheid begraven en rusten met hun ziel, wat hun van God geviel, zal strenge reek'ning vragen, oet op uw schouders dragen, brood voor u en de uwen zwoegt. uw blikken opgeheven, fd u het zweet komt afgedreven, huis van Nazareth, uw god el gewild voor koningslot. en soms uw matten schedel gloeien, dat uws Heilands samenvloeien uw Zaligmaker leeft; t werk u voorgebakend heeft. van kommer neergeslagen ens Je kr°on zult Jragen. geraadpleegd door het algemeen stem recht. Dat is duidelijk. De socialisten bevestigen dus dat ze niet meédoeu. Wieden warboel heeft geschapen moet er maar de opklaringen voor vinden. Wie zijn achterste verbrandt zette zich op de blazen. Alléén een ontbinding en nieuwe ver kiezingen schijnt nog de eenigste goede uitweg te zijn. Wij hebben er niets tegen. Hoe sterker naar rechts, hoe beter voor links. - Een Vlaming moet het zijn schrjjft a Het Handelsblad en de uitdrukking kan zoowel toege past worden op den heer Segers als op den heer Van Cauwelaert. Deze geniet de bijzondere sgmpathie van - De Schelde en hij werd door Her man Vos uitgedaagd de leiding over te nemen. Indien nu de heer Henhin mis lukt, of op zijn beurt gezondheids redenen inroept, wat dan Een tij delijke regeering tot voorbereiding tot de ontbinding Dan is voor ons de aangewezen man. de heer Sap. Hij alléén, in de rechterzijde, heeft den moed gehad de waarheid niet te verbloemen, en een kat een hat te noemen. We staan voor het onbekende. Onderzoeken we nu -eens vlug de oor- deelen der partijen. Het oordeel van de Katholieken Van katholieke zijde hebben wij nog niemand ontmoet, die niet van oordeel is dal in fake dc taalkwestie geen toe gevingen meer kunnen gedaan worden. Van bescherming der minderheden geen kwestie dus. Dit is al een punt waar over beide groepen der meerderheid grondig van meening verschillen. Hoe zal M. Renkin, die beide diametraal te genstrijdige standpunten welen le ver- zoonin Wat de taairegeling in de bedu ren betreft, meenen de katholieken dat het ontwerp .laspar zou dienen vervan gen te worde® door het eerste ontwerp- Baels. Inzake taairegeling in het gerecht staan zij op het standpunt van de be sluiten der kommissie van de Kamer. De Liberale Vergadering. De vergadering van de liberale parle- mentsgroep duurde van 4 tot <i uur. Na afloop er van werden volgende regelen medegedeeld Na een gedachten wisseling over den politieken toestand, waren de liberale parlementsgroepen van oordeel dat er dient gewacht om stelling te nemen, tot M. Henkin de grondslagen heeft doen kennen waarop hij de nieuwe regeering wil aanstellen. Dus hij de liberalen weer alles zoo klaar als een inktflesch. Kwestie van personen die hunkeren naar een ministerfrak. Bij de Socialisten. Na de Kamervergadering kwamen de socialisten van do Kamer bijeen en keur den volgende motie goed De soe. groep stelt eenparig vast, dat overeenkomstig de beslissingen van het congres der B. W. P. de regee- ringskwestie zicb voor de soc. partij ni«t stelt alvorens het land opnieuw i< DE II» ARBEIDERS OLYMPIADE TE WEEN EN. Heden Zondag scheiden ons nog slechts zeven weken van den t;> .luli. Dag waar op ODze jongens Daar .Weenen reizen. Zeven weken is een korte tijdspanne, vooral rekening houdende de groote som geld welke voor die verplaatsing moet voorhanden zijn. En hoe zal dan nog die verplaatsiug geschieden Het is misschien niet van belang ontbloot, vooral met het oog op de Be stuursleden der groepeD welke tot lie den geen toelage hebben gestemd, er op te wijzen dat de reis Daar Weenen met deelneming aan de Olympiade, niet als een plezierreis mag aanschouwd wor den. Iotegendoel Inderdaad,en 't verheugt ons zulks reeds te kunnen mededeelen, de vrienden van Aalst zullen op Zondag 11) Juli, in den morgen vertrekken naar Luik. Te Luik zal, om 3 uur namiddag, een lange stapmarch worden gehouden tot ■■•nmaking van het. konimando, gezien Walen en Vlamingen ib een Compagnie moeten opmarchen te Weenen in de be tooging. Te 21.4-1 u. vertrekken de deelnemers te Luik in 3'' klas wagons, om te Weenen aan te komen 's Maandags avonds te 10 uur. Do terugreis zal geschieden op Maan dag 27 'uli, te s uur, om te 7 uur a 7.30 s avonds op Dinsdag 2n Juli te Aalst aan le komen. Zeven volle dagen zal er dus vertoefd worden te Weenen waar men in strooi onder tenten slaping zal vinden. Het eten geschiedt ook gezamenlijk. AJles dus met den meesten eenvoud We leggen er dan ook bijzondere nadruk op dat deze reis slechts als een scholing voor onze M.A.V. leden wordt aan schouwd en we ér het beste van verho pen. Wie van onze groepen - - en allen zijn bij middel van een rondschrijven ver wittigd zou het. zich niet tot plicht rekenen ons te helpen Wij gelooven, geen enkel De partij heeft nooit te vergeef» be roep gedaan om het even op welk be stuur. De geldelijke toelage door hot Arron- dissementsbestuur gegeven, aanschou wen we niet alb'-i als een steun, maar levens als het uitdrukkelijk verlangen in ons pogen te lukken een vijftal ka meraden tmn Aalst naar Weenen te kunnen sturen. Da achterblijvende groepen roepon we nogmaals toe Kameraden, het is niet alleen de wil van de afdeeling M. A V. Aalst om te kunnen deelnemen aan de Arbeiders Olympiade te Weenen, maar het Arrondissementsbestuur wil het ook Steunt dus mild. Helpt on^ om de noo- dige fondsen te kunnen vergaren. Als elke groep in de mate van haar linantieele krachten haar plicht doot, zullen we er komen. VOOR HET y ROOD VERWEER n •1- LIJST. Kaarteneer koop. Zandput iO,Cornand Victor 10,J. Oa- mu 10,Matthieu Odilon 10, V. d. Borght Joan 10,Petit Pros per in,Familie Petit-Redant to,— Arthur Jauniaux 10,Max Pa teel 10,De Neef Petrus 10, Wezemaal Jeannette 10,Cornand iozei in,— D'Hert Alfons 20.— DeBruynG 10,— Marcoen Delphine: 10,Gezongen op het huwelijk van Louis en Maria, in 't Visscherken 5o,— Arr. Federatie 500,— Soc. Textielbond, Aalst250,— W. C. Jan Volders50,Van Geit Petrus 20,— Afdeeling Herdersem 25.Soc. Le der-en Vellenbewerkers Aalst 25,— GEMEENTERAADSZITTING VAN RIJDAG 22 MEL 1931. Er was voor deze raadszitting een talrijk publiek. Inderdaad de interpellatie zou plaats hebben over het geval Baatiaens en dat had voorzeker do nieuwsgierigheid gepnkkel i. De raadszitting werd door Burgemee ster Moeyersoen voorgezeten. Het voor gaand® verslag, de rekening 1929 en do bagrooting 1931 van den Openbaron Onderstand, derekoning kerkfabrieken 1930 werden zonder diskussie goedge keurd ook over een paar andere pun ten was men eveneens gwuw akkoord. Het was gezel Flips, die de interpella tie deed over het geval Bastiaens. Deze begint met verslag te geven over de fei ten. M. Bastiaens beeft een werkman, in dienst der stad, in zijn private woning d'ipn arbeiden op de kosten der slad. Dit feit, aangeklaagd het Schepen college op 20 April 1.1 werd door M. Bastiaens zelf bekend, liet is reeds de tweede maal dat zulke feiten zich voor doen met der.zelfdpn Schepen. Welis waar heeft M. Bastiaens aan de Stads kas het loon van bedoelden werkman terugbetaald maar dat is geschied na de aanklagiug van het feit in 't Schepen college. Het is niet aangenaam, zegt Flips, van een collega deze feiten in den Raad te moeten brengen. Maar het is enkel na dat wij vastgesteld hadden dat M. Bas tiaens Diet zinnens was het af te trappen en dat hij niet wildebeseffen dal zijn plaats hier niet meer was, dat wij het feit ruchtbaar gemaakt hebbeD. Wij kon den deze zaak uitbuiten met ze op te schroeven met al de middelen waarover wij beschikken. Wij hebben zulks niel gedaan. Ook niet Da het gemeene affiche der Christene Werklieden. Wat wij willen, dat is met zuivere handen staan dat er op ons, als sche pencollege, Diets te zeggen valt. Toen ik het feit in was de stemming FRANS VAN VA ER EN BERG H OVER LEDEN. Ons» oude strijder, Frans Van Vaerenbergb, beter gekend onder den naam van Sooiken is Liet meer. Hij is ons zoo op 't onverwacht ontval len terwijl er niemand aan dacht. Van Yaereubergh was een Socialist van het eerste uur. Hij heeft onze partij als eenvoudige arbeider steeds met hardnekkigheid verdedigd Hij was al tijd vol geestdrift en vuur. Al had hij sonas eens prikkelbare oogenblikken, niemand van ons zal zijne ottervaardig heid en zijn strtfd voor het Socialisme vergeten. Frans wa* nederig, maar vau groote verdienste. Wij nemen innig deel in den rouw, die de familie komt te treilen. Donderdag, 21 Mei, is Van Vaeren- bergh, burgerlijk begraven. Iels wat hij voorbeschikt had. De vlaggen van den Ziekeobond Moyson en van de propa- gandaclub vergezelden het lijk, samen met een 50 tal Aalstersche kameradeD, naar hel Kerhof van Erembodegem. Vijverman sprak in naam der partij de volgende lijkrede uit Geachte Toehoorders-slers, Wij willen in naam der socialistische partij van Aalsteen afscheidsgroet bren gen aan onzen zoo zeer geaebten en on- vermoeibaren strijdmakker, Frans Van Vaerenbergb, die ors op "t onverwacht is ontvallen en voor wiens laatste rust plaats wij bier staan. Wie van onze partijgenooten kende dezen grijzen strijder niet Nog steeds bezield met een iever van een 20 jarige, verrichtte hij goed werk voor de partij. Hoe menig propagandas, hrift heeft hij Diet uitgedeeld Hoevele nummers van Rechten Vrij heid bracht hij niet aan den man, We zullen heden kunnen nagaan in boeverre deze praatjes waar zijn, want Ons Volksblad n zal toch wel verslag uitbrengen, zeker SCHRIK. Pie an Schuvlenberg zit met den schrik op 't lijf, dat er Kamer-ontbin ding zal komen. Als 't waar is dat de Christenen en vooral Minister Heymanneken bid-voor-j mij, zooveel goed hebben gedaan, waar voor dan dien schrik ROND DE GEMEENTERAADSZITTING. I let feit dat Schepen Bastiaens van zijn ambt misbruik maakte, door Stadswerk- lieden in zijn eigen woning werken te doen uitvoeren, in de bezwarende om standigheden dat de werkman betaald werd door de stad. en dat het bedrat slechts werd terugbetaald nadat het feit werd aaugeklaagd, werd in de laatste zitting besproken. Schop»ü Hastisens die van tevó.'.r ziin rede geschreven had, dus met voorbe- dachtheid gesproken heeft, trachtte zijn slechte handelwijze goed te praten Het feit waarvan hij beschuldigd werd, kon hy niet loochenen, integendeel heelt hii in t openhaar voor ai de raadaleden en het talrijk publiek Moeten bekennen dat een werkman van de Stad dagen 'et uren in zijne woning heeft gewerkt betaald werd door de stad. Doch zooals een onverbeterlijke Ou- beschaamderik, heeft Bastiaens met alle soorten van voorwendsels uitvluchten trachten te zoeken, en vergreep hij zich aan gemeene persoonlijkheden. Zoo laag was zijn vooropgestelde betoog dat dooden er bij gesleurd werden, waar door een gewettigde verontwaardiging ontstond onder de raadsleden en het tal rijk publiek. Bastiaens heeft van zijn ambt op een .cv. .«vum <j- ongewettigde wijze misbruik gemaakt t Schepencollege aanklaagde durendu de week, terwijl hij zijn brood dit feit is openbaar bevestigd gewordpn aiming daar ijskoud. Iedereen u.10®st verdienen en toch tussehenin een dat zal een eeuwige schande blijven vooi •nbekend vriend 5,- Van een goeden Totaal fr. 1.090.00 Vorige lijst fr. 2.757.10 Alg. Totaal fr. 3.847,10 Ziedaar wederom een mooi sommetje deze week samengebracht. Harop, kameraden, er voor gezorgd dat de 5* lijst eveneens schitterend is. Alfons BERGHMAN. ZIEKEN BOND - VICTOR DEGEVTER - Heden Zonda'g is de Apotheek Volks verheffing voer onze leden open. gevoelde dat er iets gebeurd was, dat niet mocht. Ook do burgemeester gaf gebaren van afkeuring. Ik vraag me af, wat het publiek daarvan denken moet. In zulke omstandigheden is het nood zakelijk dat M.. Iiastiaers zijn ontslag geeft als Schepen. Flips stelt daarop een dagorde voor, het ontslag van den katholieken schepen eischende. Da verdediging van M. Bastiaens was heel gebrekkig en laag. Eerst draait hij roDdden pot. maar bij kan bot feit niet wegcijferen. Dan beschuldigt hij den overleden schepen Marcel. Zulks ver wekt verontwaardiging bij onze raads leden. Ze vragen dat de h. burgemeester zou b°lelten, dat er dooden beschuldigd worden. M. Moyersoen grijpt niet in. M. Bastiaens beschuldigt bijna al de raadsleden. Zulks pakt niet. ilij wordt goed op zijn plaats gezet door gezel Jean Steenhout. De heer Schelfhout keurt die lage verdedigingswijze goed. M. Bastiaens heeft er zich met zulk een verdedigingsstelsel geheel onderge werkt. Hij voelt wel dat zijn laatste bee tje prestige hem hier ontglipt. De beer Bocqué onderlijnt vooral den zedelijken kant der zaak. Hij is veront waardigd over de manier Waarop Al. Bastiaens zich verdedigt en op de wijze waarop hij het feit opneemt. In de toe komst, zullen zij als Frontpartij, niet meer samen in 't schepencollege kunnen zetelen met dergelijke mannen. M- I)e Stobbeleer schiet den gaai af. Hij keurt M Bastiaens af, maar houdt. een« rede over den tinancieelen toestand der stad. Eindelijk cischt hij het ontslag van lied het schoponcollege. De burgemeester laat niet toe over de dagorde te stemmen. Ook niet. na het aandringen van Nichels. diezegtdat het slechts een blaam is en dat de wet wel toelaat daarover te stemmen. In t nauw gebracht moest de burge meester zijn persoonlijk gedacht over de zaak zeggen. Da heer Bastiaens heeft eene lichtzinnigheid begaan, zegde hij. Maar ik geloof Diet dat hij gehandeld heeft met een slecht inzicht. Het is waar dat hij maar aan de stad betaald heeft, na de bekendmaking vau het feit in :t schepencollege. Doch daarom mogen we niet gelooven dat hij het niet zou gedaan hebben. Onze indruk M. Bastiaens heeft zich zeer lamentabel, laag en ge meen verdedigd Het feit zeW heeft hij niet kunnen* wegcijferenVan zijn zoo zeer geschokte prestige zal al niet veel meer oVertelijven. Het publiek heeft hij geenszins over tuigd Zal hij gevoelen dat hij het toch moet aftrappen STAAFKEN WORDT PLEZANT. Over den maatregel sprekende die M. Moyersoen nam voor de wijkkermissen, zegt hij Voor lien (de Socialisten; mag alles afgeschaft worden, als het niet in hun lokaal is. Buiten hun lokaal deugt er niets. Bij hen mogen de menschen zich zat drinken en verzuipen tot hun laat cent, ja, zelf tot hun werkloozengeld. Brrr. - De Burgemeester neemt den maal re gel, maar Staafken zegt, dat het toch de Socialisten zijn die het gedaan hebben Gij moet maar durven om aan de men schen den indruk te willen geven, dat het bij de Socialisten al zuipery is, wat de klok slaat. Wie deed er meest voor de opvoeding der werkende klasse De Liberalen wier politiek altijd geba seerd vas op omkooperij door den drank spreekt er maar den ouden over of de Socialisten, die het volk leerden lezen, leerden begrijpen en het tot een beter familieleven brachten Maar Staafken heeft nu eenmaal een Socialist op den neua. STAAFKEN WORDT ZELFS GE VAARLIJK. Men heeft hem in den kakstoel gezet, zegt hij, en dat was mis schien maar om te lachen... Maar ze hebben hem vergeten vast te binden en nu dreigt hij er te zullen uitspringen... zoo ver dat hij in ODzea nek aal zitten... oppassen, is dus de boodschap. zieltje trachtte te winnen voor het So cialisme blijven voor hem. Bastiaens heeft doorzijn slecht® handelwijze het vertrouwen als Schepen Wanneer er mei tingen gehouden wer- verloren, en van kwaad tot erger het den, of leute was in de - Volkshuizen gezag van zijn ambt door de modder ge- moest hij toch altijd zijn oud strijdliedje, sleurd, onder de oogen van de werklie- dat al de kameraden zoo goed kennen, den en bedienden die werken onder de eens zingen. bevoegdheid van den Schepen van Open- Frans was er een, die met harten ziel |?are Werken. Dat is de reden meeleefde met de partij. Het was een nederige werker een van die stille wroeters wier arbeid en opoitering niet altijd zoo van iedereen geweten en gekend zijn en daardoor soms naar waaideniet geschat worden. Zijn wijkclub nochtans had dit begre pen en heeft hem verleden jaar gevierd, als de oudste socialist. Wij zullen maar al te wel ondervin den, wat wij in hem verliezen. Al zijn strijden is niet te vergeefsch geweest. Hij heeft voor de socialistische partij gestreden in den beginne, in moei lijke omstandigheden. waarom de Socialistische gemeenteraadsleden Bastiaens verzochten zijn ontslag te men, dus om het hooge beJaDg van de Stad en de waardigheid van het Stads bestuur. Doch Bastiaens, die afgekeurd werd door de meerderheid van het Schepen college en de gemeenteraadsleden en door een deel van de katholieke 'ge meenteraadsleden (dus zijn eigen poli tieke vrienden) beschuldigd werd licht zinnig te handeleD, blijft ondanks die afstraillng volharden in zijn boosheid. Hij geeft den indruk niet le beseffen wat hij in deze triestige omstandigheden te doen heeft. Hij getuigt geen waardig- Hij heeft ze zien grootworden on heidsgevoel te bezitten, ,want hij zegt te bloeien blijven, tusschen de meerderheid van de Voor niets of voorniemand heeft hij ooit zijne gedachten prijs gegeven. Het was een man uit één stuk. Hij was ook iemand der vrije gedach te, en daarom eerbiedigen wij hem zoo veel te meer. Beste Frans, het uur is gekomen van scheideD. Dc dood maakt aan alles een einde. Toch zullen wij uw aandenken bewa ren en zult gij in de gedachten blijven voortleven van alle partijgenooten, met wien gij samen gestreden hebt. Rust Zacht. Dat de aarde U licht weze. DIENSTBETOON. Dinsdag 2 Juni houdt Gezel De Bruyn Prosper, Senator, zitticg in het lokaal N. S. Statiestraat 1 van 7 tot 8 uur 's avonds. Zaterdag 0 .luni houdt gezel Nichels Alfred, volksvertegenwoordiger zitting in het Volkshuis, Molendries van 9 tol 11 1/2 uur voormiddag. "N GOEIE ZET. 't Blad De Werkman orgaan der Fronters, met z'n honderdtal lezers, heelt er aan gehouden het prestige de in telligentie f van liet liberaal gemeente raadslid Mijnheer Gustaaf De Stobbeleir, welke hij in het interressante.... blad De Werkman had laten kennen, als spot over te nemen. Maar wat is daarover de meening der heeren Fronters f Aanschouwen ze het als een stommi teit of als een kinderstreek t Ot willen ze da liberale leiders in het belachelijke trekken en meteen de socialisten een steek onder water geven In elk geval we nemen dergelijk proza vcor 't geen het waard is en bedenken vooral.... van waar het komt. NACHTRIDDERS Dc naam zal misschien wel wat on gepast zijn, maar er is wat haast bij en zoo lappen we bet er.maar uit. t Verwonderde ons verleden week als we vernamen, en heel de bevolking der stad was er seffens van op de hoogte, dat dc h. h. Politic-kommissaris met Mijn- lieer de Burgemeester zelf het sluitings uur in de herbergen ging aankondigen. We willen niet onderzoeken of ze binnen ol buiten hun rol waren, maar als 't waar is wat men zegt, dat beiden wat sterk door de neus geboord waren, of van de gaz gepakt, zooals de volks mond dat leuk kan zeggen, dat was zeker wat buiten spoor n van de Politie-kommissaris én van de Burge meester. PUNTJES FN PIJLTJES. De geruchten beginnen de ronde te doen, als zou het er nog al hevig opgeze ten hebben in Hat Groen Kruis be treffende liet laag en gemeen verweer middel dat M. Bastiaens, in de laatste gemeenteraadszitting heeft gebruikt, om zijn erge misdaad te verbloemen. Naar we vernemen zou M. Bastiaens op een heel andere wijze zich hebben verklaard bij zijn politieke vrienden, die niet schanen te weten, dat hij de feiten in iiet Schepen-College aangeklaagd, had bekend. ■Schepenen en Raadsleden bij wie hij alle vertrouwen verloren heeft.' In defee raadzitting hebben wij het on gewoon schouwspel bygewoond, date.n drietal katholieke raadsleden op een ge meene wijze zijn tusschengekomen, om den zwarten pot van Bastiaens te trachten wit te wassehen vooral een man die HODGE STI DIES gedaan heelt onder scheidde zich. 'N Dokter a. u. b. 'die het voorbeeld zou moeten geven om de stadszaken op een onbaatzuchtige en waardige wijze te besturen, was zoo onbeschoft in zijn uitdrukking dat zij een algemecne afkeuring en slechten indruk verwekte onder bet publiek. Over de slechte handelwijze van Basti aens, noch over het gebeurde in den ge- nieenteraadzitting is het laatste woord niet gezegd; wij zullen gelegenheid heb ben om daar later op terug te komen. programma mui liet Concert te geven, op Woensdag Juni a. s. in de Feestzaal van het Stad huis. door de klas van Samenspel, dc oud-leerlingen en liet onderwijzend'per- soneel der Stedelijke Muziekschool 1 Concert in la majeur J. Ph. Rameau 1.683-1764 door ile klas van samenspel Aan het klavier Mej. M. Van der Taelen. 2 a) Prélude F. Couperin. b) Passacaille 1668-1735 voor twee cello's en klavier MM. Rackaerl, Reeckmanen Mej. De Vos voor viool, cello's en klavier MM. Kieckens W., Van den Berghe Alt; en Mej. Scribe Laure. ^r'° L. BoccheriiM voor twee violen en cello MM. Kieckens W., I.vsebeth B. en Van den Berghe A If. 1743-1805 4 Liebestraume F. Liszt 1811-1886 doorde klas van samenspel Aan het klavier Mej. Strens L. Prélude Rachmaninor i873 door de klas van samenspel 6 Symfonietta Ph. I.aocki a) allegro non troppo b) menuetto c) rondo giocoso voor 4 violen MM. Lambrechts, l.enssens, Pletsicr en Mevr. Roggeman. 7 Allegretto en p. GiDon Japaansche March, door de klas van samenspel. DE TOEGANG IS VRIJ. STAD AALST HOUTMARKT. - Maatschappij «De Vrienden van den Bah Maandag 1 luni, om 5u. stipt GROOTE CRITERIUMLUTTE van 1 afdeeling, tusschen Aalst, Van Poelvoorde-De Backer en Geeraardabor gen Paquet(van Lessen) met Louis Val Gauwenbergh. BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk 10 Vrouw» lijk 11 21. Huwelijken. Leo De Zutter, sol daat, Gent, met Philomena Van der Spie gel, kleerm. Scherreveldstr. Louis Gil

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 2