vn OPGANG Soc, Weekblad voor het Arr. Aalst, Onze oudjes werden vroeger geholpen Als de arme sukke laars wat moeten genieten Onze oudstrijders krijgsgevangenen en geïnterneerden Leest en verspreidt Recht en Vrijheid" en Vooruit De arbeidersklasse staat voor de keus Werkloosheid en Honger Arbeid en Brood S.A.RO.V. Beiiclit aai onze medewerkers. eeks id af 28 Jaargang Ni 27 Prijs per nummer 30 cent» 'men 5 Juli 1031 RECHT EN VRIJHEID Verantwoordelijke Uitgever ALFONS BERGHMAN Lokaal - Volkshuis Molendries, 11, Aalst Postcheck-Reksnino 85686. Telefoon 572. Zetel B. W. P. Ark -Federatie Volkshuis AALST. is lusschen gekomen in de ondervraging Dieri^ens en De Bunne in 't Doordeel van onze gepensioneerde ouderlingende krijgsgevangenen en de geïnterneerden, alsook voor de 144 millioenen onzer opgeëischlen, in de Kamerzittingvan 2V Juni 1931. Ziehier zijne rede, overgenomen uit de parlementaire annalen. Gezel Nichels. De achtbare lieer minister van arbeid en nijverheid heeft zijn redevoering aangevangen met te zeg gen dat hijdeheeren Dierkensen Debunne dankbaar was omdat zij hem in de ge legenheid gesteld hebben volledige uit leggingen te geven over de huidige pen sioenwet. Ik meen te kunnen zeggen dat ook en bijzonder de ouderlingen de heeren Dier- kens en Debunne zullen dankbaar zijn wanneer zij zullen vernemen dat zij van den achtbaren minister de belofte beko men hebben, dat hij al het mogelijke zal ■Moen om de oudjes toe te laten zoo spoe. Wg mogelijk hun verhoogd pensioen te genieten, want nu gaat het waarlijk een slankengang en de oudjes wachten met ongeduld, omdat zij nu veel te kort heb ben. Maar, mijnheer de minister, op welke wijze kan men dit bespoedigen M. Debunne vroeg meer personeel aan het werk te stellen, maar daarop wil men geen gevolg geven uit spaarzaamheid, zegt men. Was men in alles zóó spaar zaam Maar nu geldt het de armSten on der de armsten, de meest ongelijkkigen, en dan steekt het zoo nauw niet. Als men de supertaks afschafte was er geen sprake van spaarzaamheid, maar dan was men mild 't was. immers voor de rijkste Bel gen. Ik zou dus. mijnheer de minister, uw aandacht willen vestigen op een ander middel om het werk te kunnen bespoe digen. Gij weet dat er veel oudjes zijft die hun volledig pensioen genieten, evenals hun volledig aanvullend pensioen, en die dus voorzeker de nieuwe verhooging van 't pensioen zullen bekomen. Is. er geen middel, mijnheer de mini ster, om aan de oudjes van deze categorie het nieuw aanvullend pensioen seffens te betalen, in afwachting dat de dossiers onderzocht worden en onderrichtingen aan de controleurs en ontvangers in dien zin te geven, vermits men weet dat aan die ouderlingen de nieuwe aanvulling door de wet is toegekend Dat zal het werk in groote mate ver minderen en dat zal ook voldoening ge ven aan dè duizenden en duizenden ouderlingen die zitten te wachten. Niet alleen deze die de provincie Antwerpen bewonen zullen onmiddellijk kunnen uit betaald worden, maar de ouderlingen van gansch het land zullen op dit gebied voldoening bekomen. Geloof mij vrij. mijnheer de minister, onze ouderlingen wachten met ongeduld, omdat zij werke lijk honger hebben. Wanneer wij hier verleden jaar de huishuurwet hebben be sproken, dan hebben wij nog voorgesteld om de ouderlingen te vrijwaren van de verhooging der huishuur, om hen te be schermen tegen den woningnood, die de huishuren naar omhoog deed stijgen. Wij hebben geen voldoening daarop ge kregen en op dezen oogenblik zijn de ouderlingen die uitsluitend van hun pen sioen moeten leven, de prooi van de grijpvogels, van zekere eigenaars, die noch hart, noch medelijden hebben. Vergeet ook niet. mijnheer de minister, dat onze ouderlingen vroeger nog eens konden geholpen worden door hunne kinderen. Dat is thans niet meer mogelijk omdat hunne kinderen lijden onder de crisis en zelf te kort hebben, zoodat zij niet meer kunnen bijspringen wanneer hunne ouders in nood verkeeren. Geloot mij vrij, mijnheer de minister, het is niet om het genoegen te hebben u te in- terpelleeren dat wij gesproken hebben over de ouderlingen het is omdat het zeer noodig is, omdat de ouderlingen er naar snakken en ons alle dagen komen smeeker. wanneer zij toch eindelijk wat verbetering zullen bekomen. Wij hebben hen met veel genoegen aangekondigd dat het kortelings zou gebeterd hebben, maar nu wachten zij nog altijd. Wel zegt gij, mijnheer de minister, dat de ouderlingen niets zullen verliezen, dat zij hun achter stellingen zullen ontvangen, maar dat brengt geen moer aan den dijk. Wij verstaan het heel wel, zij zullen niets verliezen maar zij moeten er kunnen naar wachten. Wachten kunnen zij, ma^r ernaar vasten is moeilijker. Waar om vragen wij u het noodige te doen orp de uitbetalingen te doen bespoedigen en vooral u die gedachten in het hootd te prenten, dat er onmiddellijk kan gehan deld worden en goed werk verricht, enkel en alleen door in praktijk te stellen wat ik u zooeven in overweging gaf. Gij zegt in antwoord aan dc vrienden Dierkens en Debunne, dat wanneer de ouderlingen gestorven zijn, de naastbe- staanden hun pensioen zullen ontvangen. Laat ons trachten dat dit zoo weinig mo gelijk moet gebeuren, want een erfenis moeten doen van oude menschen die er naar gesnakt en cr door geleden hebben om te bekomen wat men erft, is een treu rige erfenis. Ik wil er ook uw aandacht op vestigen, heer minister, dat wij verleden jaar een stukje wet hebben gestemd op die ouder lingen, die het ongeluk hebben gehad niet regelmatig te storten. Als ik het goed voor heb, is dit ge beurd voor die ouderlingen die geboren zijn vóór 1864 en tot in 1861, en die te weinig hadden geslort om hun volledig ouderdomspensioen te kunnen genieten. Die wet is om zoo te zeggen eenparig door de Kamer aangenomen geworden, en zij heeft tot heden toe geen uitwerksel gehad. Die ouderlingen verliezen nu nog al tijd een stukje van hun pensioej 't Is treurig en onmenschelijk want zij leven in ellende. Daarom zou ik u willen vra gen, de mogelijkheid te onderzoeken die wet onmiddellijk toe te passen, d. w. z. aan al diegenen die een gedeelte van hun pensioen hebben verloren, omdat zij te weinig gestort hadden in de pensioenkas, onmiddellijk dit gedeelte uit te betalen. Vergeet niet dat toekomende maand de werklieden eene groote bijdrage voor hun ouderdomspensioen te betalen hebben, en als ge nog wat lang wacht van de pensioenverhooging uit te betalen, zullen zij- zeggen men smeert ons met ons eigen vet. Er zijn er nog een aantal, heer mini- ste. die den toeslag van 185 fr. van 't jaar 1930 niet hebben ontvangen, en hier be doel ik niet diegenen die nog in leven zijn, maar diegenen die overleden zijn. Verleden Zaterdag nog heb ik liet bezoek ontvangen van een echtgenoot waarvan de vrouw gestorven was sedert 2 Februari 1.1.en die tot heden nog wachte op de uitkeering van den ouderdomstoeslag die aan zijn vrouw toegekend was voor het jaar 1930. En tot heden wacht hij nog altijd op de uitkeering van dien duurtetoeslag die zijn vrouw voor 1930 moest ontvangen. steeds langdradigheid. Met de weihebbenden wordt er beter en spoediger gehandeld. Alhoewel ik erken dat uw bedienden naarstig werken en veel .werk leveren, dat zij zelfs met de meeste oplettendheid hun werk verrichten, moet ik u toch zeg gen, mijnheer de minister, dat het niet begrijpelijk is dat een ouderling die een gedeeltelijk pensioen genoot, zijn volle dig pensioen is toegekend den 5" Decem ber 1929, dat hij het bericht vanwege den heer controleur daarover kreeg en dat hij. nu wij 23" Juni 1931 schrijven, nog geen uitbetaling heeft gekregen van zijn volledig toegekend pensioen, 't Is een ouderling der gemeente Haeltert. Ik hoop dat gij van deze klachten zujt willen rekening houden en dat gij het noodige zult weten te doen om ze te doen herstellen met de achterstalligen erbij. Gij hebt ons beloofd dat het werk nog vóór liet einde van dit jaar zal gedaan zijn wij wenschen dat gij ons hiervoor de waarheid zult gezegd hebben, want het verhoogd pensioen moet uitbetaald wor den vanaf eersten trimester 1931, en 't zal dus nog een jaar te wachten zijn voor on ze oudjes. Er> indien gij den raad wilt vol gen welken ik u daar straks heb gegeven, namelijk de ouderlingen die thans hun volledig pensioen trekken, gansch te doen uitbetalen, dan zijn wij verzekerd dat dit werk oneindig wee zal verminde ren. En om te eindigen, heer minister, wil ik er dit bijvoegen dat ons werkende volk niet kan begrijpen, en er heftig tegen op komt, dat telkens er ten zijne voordeele iels mocht gedaan worden, zij altijd op den achtergrond worden geschoven, /ij beschuldigen u dat gij de Staatskas hebt laten leeg maken, door aan 2,400 rijke menschen 360 milli.oen franken cadeau te doen, door het afschaffen van de super taks. Dat ge nu zooveel millioenen nieu we belastngen gaat invoeren, die grooten- deelsopde kleintjes zullen drukken en dat onze regeering integendeel van te sparen op de militaire uitgaven, nu nog honderden millioenen gaat verspillen aan 't bouwen van forten. die reeds van in Maart 1929 een paar frontstrepen zijn beloofd, kun nen die maar niet bekomen onze opgeëischten vragen tevergeefs naar de 144 millioen die Duitschiand aan de Belgische regeering heeft betaald, voor hun geleverden en onbetaalden arbeid. Van dit alles komt niets terecht. (Zie vervolg onderaan kolom 3). Het militaire coinediespel gaat naar de ontknooping. De generale staf krijgt zijn wensch. De ministerkliek mag vic torie kraaien. Zij krijgen de2io millioen voor de forten, als eerste afkorting van de gevraagde 2 milliard. De twijfelaars hebben hun'ongelijk in gezien, na 't debat van de vorige week, na de uitlatingen der leiders van tie meerderheidspartijen. De illusie van alle vredesgezinden, dat het laatste middel der socialisten 't voorstel tot verdaging zou geiukt zijn, is heengevlogen. Onze regeering heeft haar uitdagende daad volbracht Zij heeft, als klein land, de aanstaande ontwapeningsconferentie van Genève een eerste slag toegebracht. Die daad, die niet alleen uitdagend maar daarbij wraakroepend is, verdien!1 aller afkeuring. Zij verdient aller afkeu ring als menschen die den vrede liefheb ben en weten dat sterker bewapening on- atwendbaar naar oorlog leidt. Wij keuren ze ook af omdat we weten dat het een nieuwe stap naar het financieel bankroet van ons land is We gaan hier niet onderzoeken of forten nuttig kunnen zijn in een even- tueelen nieuwen oorlog. I)-»t de milita risten dat in onze plaats doen. 't Is hun beroep de menschen appelen voor citroe nen te verkoopen Wie zoonaiefw.il zijn, na de praktijk van den laatsten oorlog, nog te gelooven dat torten oninneembaar zijn of weerstandbiedend aan de moder- ncj-noord- en verniclingstuigen, die doet hef. Mij niet. Als anti-militaristen heb ben we daarenboven tot taak alle bewa pening, onder welken vqrm ook, te be kampen. En dat' forten wel degelijk bewapings- middelen zijn. daaraan twijfelt nu wel niemand Zelfs niet Mr Poullet, die nochtans overal het tegenovergestelde verkondigt, maar gewis zelfdat lolleken niet gelooft. Hij is er trouwens de ergste tegenstander van, hetzelfde recht aan Duitschiand toe te kennen. Daar mogen geen torten gebouwd worden omdat het sterkere bewapening is Onzin of op zettelijke leugens Ganzen zou men mis schien zoo iets kunnen wijsmaken. Men schen niet. 210 millioen besteden aan fortenbouw is wel degelijk het land naar een sterkere bewapening drijven. Het is de volstrekte verloochening van alle plechtige vredes- en ontwdpeningsbeloften, die ons sedert t9i8 zoo veelvuldig reeds op de mouw zijn gespeld. 't Is waar, de gele en blauwe partijen zijn aan hun proefstuk niet. Ook in I928 hebben ze ous dergelijken toer gespeeld. Toen ook werden de militaire lasten met •loo millioen verhoogd en 'werden we daarenboven met vermeerdering van diensttijd en een ellendig soldenierssy steem begiftigd. In naam van den vrede, heette het toen. Vandaag ook. Want er loopen treurig genoeg nog altijd eene reeks menschen rond die heel ernstig durven verklaren dat men den vrede best dient met zich tot aan de tanden te bewapenen. En de onnoozelaars zien niet of wei geren te zien dat, als ieder land die politiek volgt, het onvermijdelijk gevolg een nieuwe catastroof is. We gelooven daarom niet dat dit argu ment veel gewicht in de schaal der meerderheidspartijen heeft geworpen, 't Is er bij de reactionnairen veeleer om te doen den wil der goudkragen en oor logswoekeraars, alsmede hun eigen mi litaristische neigingen, te volgen. En bij de christen democraten de eeuwige knechten is de politieke lafheid en de drang naar een ministerfrak zoo groot, dat ze bezwaarlijk anders zouden kunnen har.delen dan de schandelijke politiek hunner meesters te volgen. Maar beider werk is er des te ellediger om. Vooral als men rekening houdt dat de overgroote meerderheid v-an ons volk te gen dat krankzinnig oorlogsgestook ge kant is, en dat de gansche arbeiders klasse het beu is zich als citroenen te la ten uitpersen om den militairen moloch te spijzen. Vooral ook als men weet dat die onverantwoordelijke politiek ons land naar den afgrond sleept. Men moet geen genie zijn om te zien waarheen de militaire kliek ons drijft. Gisteren 400 millioen. Vandaag 210 millioen. Morgen opnieuw honderden millioenen voor de voortzetting der for tenreeks, Met de 210 millioen inbegre pen, bedraagt onze jaarlijksche uitgave, alleen voor het leger, reeds i5oo millioen. Sinds 1027 beteekent dat eene verhoo ging van ongeveer 1000/0. En ingoud- franken omgezet werd ons oorlogsbud get van 1913 aldus meer dan 2 i/2 maal vermeerderd. Geld voor pensioenen, voor leniging der werkloosheid, voor social* verze keringen is er in die voorwaarden na tuurlijk niet. Nog minder voor vermin- En dit alles gebeurt met de medehulp van de christene democraten, die steeds de knechten willen zijn van de rijke menschen. Heer minister, door uw ambt kunt ge ons volk beter dienen, Zeer welbij de socialisten.) dering der armentaksen <»f degelijke arbeiderswetten. Meer. Op het oogen blik dat men de nieuwe uifgave van 210 millioen stemt, verkeert ons land in fi- nancieelen nood. 1.200 millioen te kort in 1q3o, 25oo millioen te kort voor lp3i. En wat zal het voor 1932 zijn, dan als de huidige erhis in de nijverheid zich op de ontvangsten aan belastingen voor 1932 zwaar zal doen gevoelen. Nieuwe taksen zullen geheven worden, taksen die vooral de massa verbruikers dus de armen zullen treilen. Er zal geleend worden. Zal dat alles voldoen om den put te vullen We weten het niet De tijd zal ons het vonnis uitwijzen. Wat we wel weten is. dat het gewoonweg krankzinnig is op zulk oogenblik nog van verhooging on zer oorlogslasten te spreken, laat staan ze te stemmen. En krankzinnig niet alleen, maar daarbij misdadig. J. V. EEN DUBBEL PflOGRIMMA OpgaDg li-doofde in Mei een Lentenum mer, io Juni een nummer aan Toeris me gewijd. De werkstaking in de Brits selschedtuknijverheid maakte het be paald onmogelijk tijdig klaar te komen. Zoodat ten slotte de eerdg mogelijke op lossing bleek deze maand een dubbel nummei* uitgeven. Ea wie dit speciaal nummer in de haud krijgt, heeft er enkel lof voor over. Uit stekend geslaagd is het, én naar inhoud, én naar aanbieding. Oordeel zelf eens aan de hand van vol genden groep uit den inhoud - De Leute trilt door de Bladen zegt Raymond Herreman. Door de bladen van de boeken. En in enkele knappe bladen krijgen we een fijn overzicht over de Lente in onze literatuur. Len te Lente Moeial is 't, die aan 't woord komt. Hij zet zijn rozekleurigen bril op, nu hij de Leute kriebelen voelt, en ook al vindt hij dat nog niet alles op aarde zon en licht is, toch is 't in leuteetem- ming dat hij, van uit zijn dakvenster} het goede van de menschen nagaat. Op aantrekkelijke wyze spreekt Os car de Swaef ons over arbpi Wsvacan- tie, in zijn bijdrage Sociale Tegenstel lingen waarmee men moet gedaan ma ken Frans Longville, die weg kwijmt van verlangen om zoo spoedig mogelijk de Koloniale Tentoonstelling te bezoeken, vertelt ons Waarom ik naar Vincennes ga Willem Vander- veken wijdt enkele bladzijden aan - Kampjeren - over De Natuurvrien den i' handelt Edg-ard Delvo Estelle Goldstein toont ons wat de arbeiders organisaties zooal reeds op gebeid van Vacanlichuizen verwezenlijkt heb ben. Moeial mededeelzaam als al tijd, verklapt ons zijn «Vacanlieideeën». Jan Claes, een genieter van natuur- schooo en mooie Vlaamsche hoekjes, vertelt ons over Reizen en Trekken in eigen Land -. Dokter Hacquaert geeft enkele nuttige Wenken voor Toeri sten Kr is ook een artikel over De Arbeid in ooze Literatuur -. Het is won der hoe men zooveel zoggen kan en zoo volledig zijn kan in zoVn beperkte plaatsruimte maar hel. is waar (lat. we hier met een artikel van Julien Kuvpers te doen hebben. Ten slotte volgen de regelmatige ru brieken: Kinlersludie -> doorCeurre- mans; Socialisme io het. Gezin door Yvonne de Man Bmkbespreking (ge wijd aari Aart van der Leeuw), door Ger Schmook. «Socialistische School» Nieuwtjes De illustratie Ge zult gemerkt heli- hen dat bijoa al de opgesomde onder werpen zich uitstekend tut illustratie leenep. En we hebben cr gebruik van ge maakt om de verluchting dubbel te ver zorgen. /ij, die no? langer dralen abon- nent te worden op zoo'n uitstekend ge ïllustreerd maandblad, hebben zeker on- golijk. Abonneert u Stort op postchfckre- kening 4545, Centrale voor Arbeiders opvoeding. voor Abonnement September '31 - December '32 (T6 nummers) 26,80 frank. Abonnement October'31 - December'32 (15 nummers) 25,90 frank. Abonnement November '81 December '32 (14 nummers) 23,30 frank. Abonnement December'31 - December '32 (13 nummers) 21,70 frank. Abonnement Januari '32- December '32 (12 nummers) 20,00 frank. of Wij hebben de vorige week over de crisis geschreven en met cijfers aan getoond, dal een lichte verbeter ing in sommige landen en ook in ons land vast te stellen is. Maar die ver betering is niet van aard om ons zeer optimistisch te stemmen. Elkeen voelt dat de toestand niet gezond is. Politieke gebeurtenissen doen zich m verschillende landen voor, die den econömischen warboel waarin wc slaan nog komen vergrooten. En hoe de zaak ook draait en keert, het zijn de arbeiders die ten sU He de ge broken pollen betalen'Jeu gevolge der wereldcrisis wordt de financieele toestand der verschil ter de sta ft n ef fenaf rampspoedig. Men wil de red ding zoeken met aan besparingspoli- tieh iedoen. Geen besparing natuur lijk voor wat de militaire uitgaven betreft. He! gaal zoo in onze schoon e kapitalistische wereldterwijl hel volk verhongert zal men toch alles uitdenken om het militaristisch mon ster 0po vervloedige wijze te verza digen. Geen besparingen dus op militaire uitgaven, maar wel bespa ringen op den werkloozensteim. Dal is hel parool in vele landen. Inder daad, volgens een der laatste pers berichten, uitgaande van het inter nationaal verbond van vahvereeni- gingen, denkt men er in verschillen de landen aan om den werklooien- steun gevoelig Ie verminderen. Hel zijn voornamelijk die landen, die reeds het langst door de crisis ge troffen zijn. 0 in. Duitschiand, Oostenrijk, Tsjechoslowakije. In Helgie, heeft men er nog niet durven aan denken, ofschoon dat er reeds stemmen beginnen op te gaan in hel parlement legen den crisis- steun. M. Devi ze, hel liberaal Ka merlid, hee/ï veileden week. bij het bespreken der regecringsve? klaring, een onderduim<chen aanval gedaan op de werkloozen gesteund door het crisis fonds. Het spreekt vanzelf, dat de socialisten tegen de loensche ver dachtmakingen van M Devize hef tig protest hebben aan get eel end en dat Hegman zweeg als een graf. Men weet dat verleden week door den provincieraad van Oosl-Vlaan- deren een som van millioen (niet beperkt kredietwerd gestemd. Bij die gelegenheid drukte een lid der Bestendige Deputatie zijn bekomme ring uit voor wat deloehomst betreft. Hij wilde n.l. zeggendat wanneer de. werkloosheid nog een lijd blijft voort duren, de Provincieraad, niet meer in staal zal zijn op denzelfden voel zooals nu tusschen te komen in zake werhloozensteun. Dat lid beweerde, dal de provinciën verplicht zullen zijn met den Slaat te spreken. Maar zal de Staat de steun die /.hars ver leend wordt daar de provinciën en ook door de gemeenten wanneer deze laatsten financieel machteloos zijn geworden te zijnen laste ne men Zal de Staat niet antwoorden, dal ook zijne geldmiddelen beperkt zijn Tot heden toe stelt zich deze kwestie wiliswaar nog niet. Maar wie zegt ons, wanneer de crisis ook bij ons nog een tijd aanlooptdal men niet zal probeeren wat men nu in het buitenland reeds doet, n.l. den werh loozensteun verminderen De kwestie is of de werkvnenschen dien toestand willen blijven dulden. Wie zou overigens ten slotte niet in verzet komen tegen een regime, waarin eenerzijds millioenen men schen van honger verkwijnenter wijl anderzijds de fabrieken stil lig gen en de grondstoffen opgestapeld blijven en niet verwerkt worden. Aan then brutalen en onrechlvaar- digen toestond kan worden verhol pen, wanneer de arbeiders hel zelf willen. I)e werkende klasse, is de macht van hel getal. Eiberalen, katholieken, christen democraten, fronlers, Vlaamsch- nationalislenstaan op het stand punt dal het huidig economisch regi me goed is, d.w.z. dat de voort- brengslmidde/en privaat bezit moe ten blijven. 7hans meer dan ooi/ kennen wij de gevolgen van dit regime. WERK LOOSHEID EK HONGER. De socialisten willen dat de voorl- brengslmiddelen beknoren aan de gemeenschaDeze voorlbrengsl- middclen zullen dan niet aangewend worden om het bezit of fortuin van enkelingen te vergrootenmaar om den rijkdom en welstand van de volksgemeenschote dienen Dat socialistisch regime beteekent Voor iedereen werk Voor iedereen brood Arbeiders en boeren, laat u niet (Zie vervolg onderaan kolom 6). Programma van DINSDAG 7 JULI 1031 vu A MSCHE UITZKNDINt Programma 17 uur 1. Hot Geheim Huwelijk, openingstuk Cimarosa. -■ Kle,ne s«ite, litisser. 3. Zigeunerliefde, wals, Lehar. 4. Twee arabesken in A. en in C. Dubtissy. 5. Elienoe Marcel, faUasie St. Saëns. Kl< ine Suite, Olsen. 17.45 uur S.A R.O.Y.'s Kinderhalfuurlje o.l.v. Mevrouw Ruth Sarphati. 18 15 uur Grammofoocplaleu concert, Odeon 1. I bekrouiog der Muze van het Volk, mache door orkest Charpentier. 2. aj 0, meisje, mijn meisje, Lehar. b) Wat ik bemin, L. Van Hol'. gezongen door deu Heer Loos, tenor. a) Serenade voor (luit en hoorn, TM. b) Schitterende fantasie, voor alt saxofoon, .1. Muldermans. •1. a) A caro mio. bi Amarilli, Ilaliaanscbe mclodiëD, gezongen door Di Mazzei, 5. a) Herinnering, Drdla. b) Mijnering, Gladiounov. viool door Mej. Eaulhier. 6. aMoedertaal. b) Ik ken een lied. w. De Mol. gez. door dut.Heer Delaux, bariton. (.Potpourri der oude en nieuwe walsen door Dajos Bela cu zijn orkest. 19.15 uur. Voordracht door den Heer Mil Frantzen. Gebruikt uw Gogen Aangename Wandelingen. 19 30 uur Gesproken dagblad van het N.ï.R. 8 uur ('.root operetten avond met de mede werking van deu Heer Hanrv Colliu. Mevrcuw Nini De No él. Programma. 1. Boccace, openingstuk, Suppé. 2. Veronique, fantasie, Messager. 3 Zang duor den H. Harry Collin, tenor. 4. Mium brugje, intermezzo. Art. Van Gost. 5. Zang door Mevrouw Nini de Boel. 6. De Kleine Hertog, fantasie, Lccoeq. 7. I)uo, gez. door Mevr. N. de Bo-1 en Harry Collin. Spreekbeurt door deu Heer Louis Rombout, professor. De Stratosfeer en do reis van Prof. Piccard. 8. Ilar.s de fluitspeler, fantasie, Ganne. 9 Zat g door deu H. Harry Collin, tenor. 10. Miss Hellvett. Gdran. 11. Zang door Mevr. Nini »ie Bod. 12. Hallo de Zoete Vrouw, Ileyman. uit - LeChemindu Paradis»." 13. Duo gezongen door Harry Collin on Mevr. Nini de Boél. 14. Brokken uit Rose Marie, I'riinl. 15..Marche der GreDauiei s, - uit Liefdeparade Schertzioger. ff* ■«■*a*K«l«M 26 Juli. - De Vlaginliulcliging Ie Kerkxken 23 Augustus. - De VlaginW- digir.g le Idegem Op deze butlengemeenlen verwacht men U met honderden Iegelijk om de volharding tol den eindzeg* van hel Socialisme le bezweren In massa cennlwoord TEGEN WOORDIG Daar heden Zondag de groote jaarlijksche feesten te Aalst aanvangen, drukken we er op dat al onze medewerkers van Recht en Vrijheid deze week hun copy tijdig zouden inzenden. Wal na Dinsdagavond wordl ingezonden, zal deze week niel meer opgenomen worden. De Redaktie. leiden door de programma's van sommige partijen, waarin het kruis beeld of een taalkwestie als hoofd motief moet. dienen. Ms arbeider van de fabriek of l land, als werker met de hand of met den geest, hebt gij voor plicht den socialen strijd, den strijd voor een beter en menschelijker leven op den voorgrond te stellen. Daarom is het ook uw plicht tie rangen der socialistische partij versterken.

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 1