r VAN ALLES WAT AALST Aankomst van de beroemde CIRKUS SEMAY op de Graanmarkt. Uit vervlogen tijden... i- STAD AALST Het Vlaggefeest Hel oolgende verhaaltje is een van de vele onrechtvaardigheden, die zich vroeger onder de katholieke heerschappij voordeden. 't Is een vaag beeld uit den tijd der lange werkdagen, lage loonen, slechte huisvestingen, kinderar beid en bloedige kiesstrijden kor tom uit u den goeien ouden tjd »."t Is mij door een oudje verteldiemand die dus goed op de hoogte is van de vroegere slaafsche tijden, 't Was rond het jaar 1885, toen de katho lieke nitbuiterij in haar vollen bloei wasen het werkende volk in een toestand leefde, slechter dan ooit te voren vol armoe en ontbeering Een oude man van ruim 05 jaar dacht recht te hebben op een pen sioentje, daar hij van kindsbeen af gezwoegd had. En terecht Een - pensioen zoo noemde men de eenigt stuivers die als liefdadig heidsgif le gegeven werden, aan eenige oude werklieden die dan nog van ii 't allooiwaren. In die tijden moest men mondelings zijn aan vraag doen bij het schepencollege en zoo ging ook bovengenoemde ou derling zijn toestand uitleggen. Hij had vele jaren voor de stad als voerman gediend. Zelfs in die verschrikkelijke typhusepide- mie die de stad geteisterd heeft, had hij niet getwijfeld zijn leven te wa gen. door des nachts als lijkenver voerder dienst te doen. Dat hij in die wreedc uren van dood en verwoes ting niet teruggedeinsd was, als het eenieders welzijn betrof, wisten die heeren maar al te wel. Mijnheeren, zóó eindigde hij weemoedig zijn aanklacht, ik kotn u vragen mij eenigen bijstand toe te kennen, als belooning voor al mijn werken, want ik ben zonder midde len van bestaan, en wat ga ik in de toekomst doen - De burgemeester nam dan het woord, gaf hem eerst goeden moed, om ten slotte schaamteloos te verkla ren Gij ziet er nog flink uit, va- derken. Da naar huis, als gij nog eenige jaren gewerkt hebt zullen wij u in het Oude-mannenhuis opnemen pensioenen worden aan simpele werklieden niet gegeven De ouderling geschokt door derge lijke wo gr den, sukkelde naar huis om nog vele jaren in hommer en el lende te leven. Verdiende hij, die voor de stad gewerkt had tot hij ver minkt was, géén enkele stuivers pensioen Maar neen, hij was maar simpele werkman geweest en boven dien was hij nog flink volgens den burgemeesterWaar was'die hee ren hun eve naastenliefde 1 '1 eekenen dergelijke voorbeelden niet genoeg de 'katholiek mentali teit i Moesten eerst de socialisten niet komen om zulke toestanden te doen ophouden 't Waren de socia listen die door hun hardnekkige kampagne den achturenwerkdag deden aannemen, de wet op de werkongevallen deden stemmen, ge holpen door de gansche werkende klasse het zuiver algemeen stem recht wisten te veroveren. Moest eerst onze betreurde vriend Waa iers niet komen om het kosteloos pen sioen tot stand te brengen Zijn dat allen geen spreksnde be wijzen dat onze redding ligt inde rangen der socialisten dat wij ons daar moeten vereenigen om, als één man, op te komen tegen de voortdu rende knoeiende reactie. 't Is daarom dat ik ugeachte le zer, wil vragen even den toestand van vroeger te vergelijken met het huidig levenspijl van de arbeiders, en gij zult ervan overtuigd zijn dat alle verbeteringen voor den werk man verwezenlijkt zijn en later zul len worden verwezenlijkt enkel en alléén door de opkomst van 't Socia lisme. gen .long Lezer. De heeren Fronters spreken gelijk de Fransche uitbuiters De fronterssyndicalisten redtnearen zooals de Fransche patroons, in verband met den harden strijd die er tusschen werk lieden cn fabriekanten wordt geleverd. Zij vergelijken het bedrag van het loon verlies der stakende arbeiders aan het be drag der aanwezigheidspremie om het verzet der Fransche arbeiders tegen de loonsvermindering te kunnen afkeuren; Met die redeneering moeten de werk lieden zich steeds allen loonsaftrok laten welgevallen. Als de patroons spreken van tot. h. loonsvermindering moeten de werklieden zulks aanvaarden, omdat qo t. h. van het loon negen maal meer is dan iot. h. Zonderlinge syndicalisten en zonder linge vlaamsch-nationalisten die spreken als fransche patroons-uitbuiters cn bij wicn bet maar niet opkomt eens de ver gelijking te maken tusschen de winsten der te stiel bazen en de loonen in hunne fabrieken verdiend, of eens uit te rekenen voor hoeveel de t. h. loonsverminderiag tusschenkomt in de algemeene produktie- kosten. Wat zou het zijn Kameraden, hebt ge nu al eens nage dacht wat. in deze erge krisisperiode, uw toestand zou zijn. indien ge niet gesyndi- keerd waart Hij zou niet schitterend zijn, niet waar I Spreekt ge daarover wel voldoende met de niet-gesyndikeerden 1 Houdt zulks eens in 't oog, want er zijn er nog zooveel. GEM E ENTERA A DSZITT1N G VA N VRIJDAG 3 JULI. M. Moyersoen, burgemeester, neemt het voorzitterschap waar. Enkelen worden gedecoreerd voor jaren dienst de burge meester overhandigt hen de eerediplo ma's M. De Stobbeleer, de man der de coraties. is nog niet binnengekomen. Spijtig is 't. Dra stapt hij binnen altijd heeft hij een geschreven discours op zak. Hij i- een voorbeeldig raadslid.... l* punt brandweer, rekeniug 1920. begrooting 1931 zonder discussie aange nomen. De Heer Bocqué (Frontpartij) is noch tans van meening dat het pompierkorps te veel op militairen leest geschoeid is. Hij vraagt dat zulks zou veranderen. M. P. D'Hert zegt dat die bewapening zal verdwijnen op aandringen van het ministerie zelt. Andere punten Openbare autobus dienst Aalst-Nederbraecke), Kerkhof grondafstand zijn dra afgehandeld. Het bizonderste is wel gemeentebe- grooting 1931. Gezel Nichels, als schepen van finan ciën, zet den geldelijken toestand der stad klaar en duidelijk uiteen. Wij gaven hier in haar geheel zijn redevoering weer M EVROU WE NMIJ N HEE R E N' Ten einde te voldoen aan de vraag van sommige raadsleden, om eens den toe stand van de stad op financieel gebied te laten kennen wil ik van deze gelegen heid gebruik maken om hen voldoening te geven. Onze leeningen De stad heeft leeningen aangegaan vóór en na den oorlog. Die leeningen zijn allen geconsolideerd, zoo dat we jaarlijks te betalen hebben eene ïekere som, die omvat intrest en dooding. Ziehier hoe die leeningen verdeeld zijn ii) Eene leening van een bedrag van 1.649.000 fr. aangegaan in 1891 eindigt op 1 Juli 1937 waarvoorde stad jaarlijks betaalt aan dooding en intrest57.500 fr. 2e) Eene leening van 210.000 fr. is aangegaan in 1888, eindigt in iq55 en kost jaarlijks 8-4-4 'r- 3e) In 1902 is er geleend i.3i5.8oo fr. deze leening eindigt in 11169 en kost ons jaarlijks 52.632 fr. 4*") In 1911 is er geleend 25o.ooo fr. eindigt in 1978, kost ons per jaar 10.146.88 fr. Wij betalingen dus jaarlijks voor schulden van vóór den oorlog aan doo dingen en intresten tezamen 128 702.88 fr. Na den oorlog hebben wij ontleend In 1920 3.840.110 fr. einde in 1985. en waarvoor we betalen per jaar 201.605.76 fr. In 1927 is er eene leening aangegaan van 4.525.3oo fr. die eindigt in 1987 en deze kost ons jaarlijks 325.821,60 fr. Dit zelfde jaar hebben wij geleend 5.000.000 fr., op 20 jaar, waarvoor we jaarlijks betalen 5.f0.ooo fr. In 1929 hebben we t millioen geleend, op 60 jaar dat kost ons 65.600 fr. In ip3o deden we een leening 2.5oo 000 tr. op 60 jaar, en waarvoor we jaarlijks betalen 156.000 fr. In ip3o geleend i.5oo.ooo fr., einde in 1990, kost ons 77.400 fr. Onze na-oorlogsch# leeningen vergen dus van de stad per jaar 1.366.427.36 fr. Daarbij hebben wij eene leening aan- hegaan met den Openbaren Onderstand van i.iSo.ooo fr., zonder bepaald ter mijn, en daarvoor betalen we jaarlijks aan intrest alléén 60.000 fr. De aangegane leeningen vóór en na den oorlog kosten dus per jaar te zamen aan de stad eene jaarlijksche uitgave van i.555.i3o.24 fr. Hiervan ontvangt de stad terug van wege den Staat, en dit gedurende 6o jaar, als tegemoetkoming in oorlogsuitgaven 416.783 26 fr. (Page 3, art. 66). De Stad betaalt slecht Het zou niet de eerste müal zijn, dat men hoort gewagen dat de Stad, aan hare schuldeischers slecht betaalt en on gelukkig het is maar al te waar. Maar is er hier slechte wil Geenzins, want de lastcnbetalers hebben hier ook wel wat schuld aan. Ziehier Stelt u voor, dat de stad nog aan lasten te innen heeft voor de jaren 27-28 cn 29 de som van 4i3.3oo fr. Voor het jaar iu3o 465.000 fr. of te zamen 878.500 fr. Houdt rekening dat 1931 half verloo pen is en dat wij dus gedurende een half laar moeten lev#n hebben zonder een centiem inkomsten van stadsbelastingen wat wij gerust op één millioen schat ten. En dan zal het niemand verwonde ren, dat wij aan onze verplichtingen moeten te kort komen tegenover het Be stuur van den Openbaren Onderstand, dat op zijne beurt zich in een mocielijken toestand bevindt tegenover zijne leveren* ciers. Laat er ons nu bijvoegen, dat bet Sche pencollege de verfraaiing onzer stad op het oog heeft en de noodige verbreeding en doortrekking van straten, hetgeen ons groote uitgaven kost en wat dan ook, Fangs dien kant, de Stadskas ledig houdt. Dat brengt voorzeker het zijne bij om ander# betalingen te bemoeielijken. Zoo hebben wij uitgegeven voor de ont eigeningen aan de St. Anna brug een schoon en noodzakelijk werk 575.000 fr. voor een huis, hoek Bolle- weg, rechtmaking Grooten Bollewcg 65 000 fr.voor het huis Van den Bulcke, Hoveniersstraat, voor doortrekking eener straat 167.000 fr. Nogmaals vinden we daar 800.000 fr. dood kapitaal, uitgege ven voor aller nuttigst werk, maar het brengt toch het zijne bij om de betalingen van de stad te vertragen. En er zijn nog andere aankoopen ge- daan, die even noodzakelijk als nuttig waren, maar die allen in dezelfde t ichting hebben gewerktde Stadskas geledigd. Het spreekt dus van zeil dat we ver- schillige malen onzen toevlucht hebben moeten nemen tot de banken om ^oor schotten te krijgen, om ons uit de meeste spoedbetalingen te kunnen redden. De Begrooting komt wat laat De reden waarom we zoo laat in 't jaar onze begrooting bespreken, ligt in het feit, dat we thans leven onder een geheel ander fiscaal stelsel, dan in de vorige ja ren en we dan ook de directieven en de noodige gegevens misten. Nu is dit alles wel nog niet geheel en al klaar gesponnen, maar we weten toch, daaromtrent, waaraan ons te houden. De erge crisis die we beleven, heeft in derdaad een grooten invloed op onze ge meentelijke inkomsten. Fn indiener aan het tiscaal stelsel geen verandering ware gekomen, indien we dus onze begrooting voor dit jaar hadden moeten opstellen op grond der inkomsten van vroegere jaren, dan hadden we onze gewone inkom sten en uitgaven gesloten met ongeveer 750.000 franken te kort. Zooals in bijna alle steden en gemeen ten zien we, dat onze begrooting voor iq3i ook sluit, met een aanzienlijk te kort. Inderdaad, onze geraamde gewone ontvangsten beloopen tot de som van 12.387.23ti franken terwijl onze gewo ne jaarlijksche uitgaven een totaal bereiken van 12 Si2.370 fr. of een te kort van 425.144 franken, na dat er reeds in de gewone ontvangsten is voor zien 280.000 fr. nieuwe te stemmen las ten, waarover ik straks een woordje zal zeggen. Integendeel sluiten de Buitenge w one ontvangsten tegen de Buitengewone uit gaven met een boni van 877.000 franken. Zulks komt door de groote som cedel belastingen en opcentiemen 1,933.408 fr. die we in 1929 hebben ontvangen, na het sluiten van het jaar we dekken dus een gedeelte van hot tekort van onze ge wone begrooting met inkomsten voor komende in de buitengewone ontvang sten. 't Is waar het is niet de gewoonte der gelijke maatregelen te treffen. Maar gezien die groote som. ingeschre ven in de buitengewone ontvangsten, voortkomt van gewone inkomsten maar te laat ontvangen, zoo meenen we verzekerd te zijn. dat de hoogere overheid zulks zal willen aanneifien. Nieuwe lasten Kr moeten dus voor ongeveer 280 000 fr. nieuwe lasten gestemd worden en in *t Schepencollege was men niet akkoord over de te heften lasten. l)e Heer Burgemeester wilde die som vinden op de wedden en loonen ik op de eigendommen of de Handels- Nijver heids- en Landbouwondernemingen En 't zijn de leden aanwezig in de Yer- eenigde Sectieën die in groote meerder heid den Heer .Burgemeester hebben ge volgd en dit voor het nemen van 3o opcentiemen op de Staatsbelasting van loonen en wedden. De Socialistische groep heeft er zich bij aangesloten, alhoewel wij graag ontlas ting zouden zien op hoogere wedden en loonen dan deae die nu door de wet ontslagen zijn. Wij zullen dus de 3o centiemen op wedden en loonen stemmen omdat bet maar voor één jaar is en we meenen, dat in dezen tijd van groote crisis, de eigen dommen met 60 opcentiemen en de Han dels Nijverheid- en Landbouwonderne mingen met 80 opcentiemen reeds ge noeg zijn getroffen. Ten andere de ongelukkigsten onder de'ongelukkigen zijn toch ontslagen, het geen blijkt uit de inlichtingen die ik heb ingewonnen. Ziehier Een persoon die 38 fr. per dag verdient en 3oo dagen op een jaar werkt, wat dus jaarlijks Ti.5oo fr. maakt, en vrouw of 1 kind ten laste heeftbetaalt niets aan de stad. Is hij gansch alleen, dan zal bij jaarlijks 12 fr. aan de stad betalen. Iemand die i2.5oo fr. verdient of 41,60 fr. per dag en een persoon ten laste heelt, zal betalen 6 fr. per jaar. Wie 13.5oo fr. per jaar wint, of 4:> fr per dag, en één persoon ten laste heeft zal aan de stad 12 Ir. per jaar betalen. Degene die 14.666 fr. jaarlijks wint, dus 48,80 fr. dagelijks, zal, met een per soon ten loste, 24 fr. per jaar betalen cn wie i5.5oo fr. wint of 5i fr. per wer kende dag, zal met één persoon ten laste betalen 42 fr. aan de stad. Nemen we nu een paar voorbeelden van hooger# verdiensten, en we bevinden dat een persoon die 25.000 fr. per jaar wint, met één kind ten laste, jaarlijks aan de stad zal betalen 201 fr. Wie 62.500 fr. wint, en zich in dezelf de voorwaarden bevindt, zal io32 fr. pe jaar aan de stad te betalen hebben. Onze verantwoordelijkht id Mevrouwen, Mijnheeren, De Socialistische groep neemt in liet heften van belastingen zijn verantwoorde lijkheid, omdat koken moet kosten, en wie wil besturen moet over de noodige gelden beschikken. Om de werkloozen hun steun te kun nen verzekeren, zijn we verplicht geweest een half millioen te ontleenen zullen wij er mede rond komen i Ziedaar eene vraag die wij ons moeten stellen want aan de crisis is nog geen ein de te zien. Wat wé van nu af kunnen zeggen, is, dat er buitengewonen onderstand aan zeker categorieën van werkloozen zal moeten verleend worden. Want deze week nog. hadden we reeds een vraag van een wrrkloozen, sinds Januari zonder werk, en wiens werklooze vergoeding deze week ten einde liep. 't Gezin bestaat uitva der, moeder, en 6 kinderen waarvan het oudste 12 jaar en het jongste 3 maanden oud is. Wees er van verzekerd dit gezin staat niet alleen er zijn er voorzeker nog zul ke ongelukkigen maar dit wijst ons aan, dat er buitengewonen onderstand zal dienen verleend te worden, en de stad dus langs dien weg nog voor groote uitgaven zal staan. Doch voegen wij er spoedig aan toe de gemeenteraad zal hiervoor het noodige stemmen, zoodra het hem zal onder worpen worden. Om de gevolgen van de Crisis te keer te gaan, of haar min of meer wat te ver zachten, hadden wij het besluit genomen, buitengewone werken uit te voeren met de werkloozen. Wij hebben zulks eenige weken kunnen uithouden En buiten de gelden voor de te herstellen wegenissen, hebben wij met onze inkomsten een paar honderd dui zend franken moeten vinden om de loo nen dier arbeiders te kunnen betalen bij gebrek aan geld is dit werk stil gelegd geworden. Wij betreuren dit ten zeerste, want in plaats van steun vragen de werkloozen werk en er is zooveel werk te verrich ten. De Stadsmeisjesschool, in de School straat, staat in een archi-slechten toestand. In vele klassen regent het binnen zooals buiten. Die school moet gansch vernieuwd worden, hetgeen nu zal kunnen gebeuren d nk aan de klassen der oude Jongens school op de Kat, waar de leerlingen der meisjesschool hun intrek zullen kunnen nemen, tijdens de herbouwing hunner school. Dit is een werk dat niet in eens kan ge schieden, en ten minste twee jaar /al du ren. Dit jaar voorzien we er eene som van 350.000 franken voor om dan toekomend jaar u voor te stellen het overige noodige krediet er te willen voor stemmen. Onze Staatsmiddelbare scholen zijn niet veel heter en hier ook dienen grondi ge veranderingen aangebracht. Ons muziek- en teekenscholen zijn nog in ouderwetsche lokalen, onwaardig voor eene stad als Aalst. Dit alles zal veel geld kosten en het Schepencollege dat zich meermalen met die zaak heeft bezig gehouden, denkt er aan eens eene groote leening aan te gaan om die werken ten uitvoer te brengen. Die oude schoolgebouwen moeten ver dwijnen en moderne schoollokalen dienen gebouwd. Eene begrooting van 1913 en deze van 1931 F.n nu een laatste woord. 'Het zal misschien niet van belang ont bloot zijn, voor de gemeenteraadsleden, eens de vergelijking te maken van de hedendaagsche begrooting met eene van vóór den oorlog, en 'k heb deze van iqi3 genomen, de laatste dus vóór den oorlog. Het is waar de loonen waren alsdan niet zoo hoog, want de stadswerklieden wonnen van 17 tot 20 centiemen per uur, de Kasseiers en de Schrijnwerkers 35. Ken bediende begon aan 1200 fr. in 't jaar en kon het brengen tot 2400 fr. Ken politieagent kreeg er 900 en bij het einde was hij geraakt tot 1800 tr. We gaven dus uit In 1913 Huishoudelijk Bestuur 56.461.24 fr. Openbare werken 40.000,fr. Politie, Gezondheid 102.703,65 fr. Armwezen i38.552.i3 fr. Feredienst 2.800,Ir. Onderwijs 237.625,09 fr. Plaatselijk# schuld 167.717,43 fr. MM 1 DE CIRKUS SEMAY komt dit jaar naar de stad Aalst met een groot wonderprogramma. DE CIRKUS SEMAY behaalt overal den grootslen bijval door zijne artislen van 1' Rang, zijne schoone collectie gedresseerde paarden en de Koningen der clowns. OPENINGSVOORSTELLING op ZON DAG 5 JULI, OM 3 UUR, groote Kinder- en Familievoorstelling met hetzelfde programma van 's avonds. De Kinderen betalen in de dag- vertooning half geld. Ook alle avonden om 8 uur groote vertooning. Wie een goedkoope en vermakelijks avond wil doorbrengen kome naar de GIRKUS SEMAY. KAARTEN op voorhand aan 't winkel vanaf 9 uur. te KERKXKEN gaat door op Zoodag 13 September Men neme goed nota van den datum, VIER DAGEN TE VARIJS. Verschillende kameraden wenschen de internationale Tentoonstelling van Parijs Vincennes) te bezoeken maar zouden graag te zamen akkoord gaan over een datum. Wij hebben besloten vier dagen in de groote wereldstad en de feeërieke koloniale tentoonstelling door te bren gen vanaf 15 tot Ib Oogst. Prijs, vertrek en alles inbegrepen (reis, logement en eten490 fr. Men schrijft in bij den lokaalhouder alle dagen of bij partijgenoot Rinf baut den Dinsaag en Woensdag van 7 tot 9 uren 's avonds, insgelijks in Hand in Hand v. Er zijn nok programma's beschik' baar bij de hooger genoemde kame raden. In ui3i 789 3i8 fr. 778 680 fr. 2.114.087 fr. 1 ,(»47 000 fr. 23-qoo fr. 4.648.473 tr 1.933.091 fr De begrooting van ipi3 beliep in jaarlijksche ontvangsten In Toevallige en onzekere ontvangsten Plus oversc-hot vorig jaar en in 1q31 Gewoon Buitengewoon ot te /.amen 1.29: 12.387.236,08 fr. 9.794.465,39 fr. 818.628,96 fr. 357.030,64 lr. 119 905.59 fr. Ir. 5.583 of te zamen 22.181.701,47 fr. Me dunkt dat die vergelijking eens mocht gemaakt worden. \lBocqué acht deze redevoering zeer ZAAK BASTIAENS Hij vraagt dat elk interessant. Hij vraagt dat elk gemeente raadslid een exemplaar er van zou ont vangen om beter de cijfers te kunnen in- studeeren. Zulks zal gebeuren. M. De Schaepdrijver meent dat er het percent zou moeten aantoegevoegd wor den, waaraan de verschillige leeningen zijn aangegaan. De H. De Stobbeleer vindt de begroo ting gebrekkig... ziek... Deze begrooting komt ook te laat, zegt hij. Maar het ergste is dat M. De Stobbe- leer's geschreven redevoering nu onge- bruik geworden is door die van Nichels. De jongen doet er hopeiooze veranderin gen aan, Eindelijk zegt het Liberaal ge meenteraadslid de begrooting niet te zul len stemmen daar hij er geen vertrou wen in heeft... Gezel Flips doet hem opmerken, dat de begrooting zoo laat besproken wordt uit oorzake van het nieuw fiscaal stelsel en we daardoor niet tijdig alle gegevens had den. Hij noemt plaatsen op. waar Libe ralen aan 't roer zijn, en er nog van geene begrooting gesproken is voor 1931. De Heer Moyersoen verdedigt de ge voerde stratenpolitiek en wijst op de reeds uitgevoerde werken op dat gebied. De Heer De Schaepdrijver meent dat er besparingen kunnen gedaan worden op enkele posten ook vraagt hij dat de schoothondjes zouden belast worden. Ten slotte meent hij dat de kunstenaars de i5ooo fr kunnen missen en dat dien post tijdelijk kan afgeschaft worden. De HDe Schaepdrijver schiet daarmee een kemel van belang. Gezel Steenbout Jean pleit voor het herinrichten der vischmijn te Aalst. Vroe ger had onze stad een vischmijn van be lang, zegt hij, en deze kan opnieuw her ingericht worden. De bevolking zou ten andere niets beters vragen. Nog discussies over het heffen van be lastingen op velo's enz. hebben plaats. Het overige der dagorde werd al gauw- afgehandeld. Vermelden wij nog dat de belasting op Serveuses in eene drank gelegenheid 1000 fr. bedraagt. Wij ontvangen volgenden brief van den Goeverneur, aan wien wij destijds het geval Bastiaens ter kennis brachten met het verzoek de zaak te willen onderzoeken. Gent, den b Juli 1931. Aan de heeren Nichels, Haelterman, en consoorten Stadhuis van en te Aelst. Waarde Heeren, Als gevolg op uw schrij ven van 9 Juni 1.1. betreffen de de feiten welke gij mij laat weten over den heer Bastiaens, schepen van openbare werken uwer stad, heb ik de eer U te laten we ten dat ik het noodig geacht heb, alvorens gevolg te ge ven aan uwe klacht, be langhebbende persoonlijk te aanhooren. Ik zal U het verdere gevolg dier zaak kenbaar maken. Ontvang, Waarde heeren, de verzekering mijner hoogach ting. De Goeverneur, (get.) WEYLER. N. B. Wij hebben geen reden te twijfelen aan de goede inzichten van den Goeverneur, voor wat deze zaak betreft. Maar hadde het niet beter ge weest eerst het onderzoek te doen en daarna den betrokken persoon te aanhooren De Directie, 9 WALTER SEMAY. ROND DE li" ARBEIDERS-OLYMPIADE NAAR WEEN EN. Nog slechts acht dagen scheiden ods van den lang verbeiden dag om de reis Daar Weenen te ondernemen Inderdaad Zondag 19 Juli, te 2 u. 21, verstrekt de Aalstersche afvaardi ging met den tein tot Luik, om daar de andere makkers te vervoegen, en de lange reis aan te vangen. Dat zal ongetwijfeld door alle partij- genooten als een verheugende gebeur tenis worden beschouwd. Te meer daar er twee van de zes man zullen deelne men aan de Internationale wedstrijden. Niet minder dan 17 Landen zullen er hun kansen in dn weegschaal werpen om met de lauweren te gaan loopen. AAN WIE DE EER Dat is natuurlijk een groot vraagtee- ken. Hetl moeilijk om te voorspellen Vooral omdat de 9 proeven, welko er zullen uitgevoerd worden, landelijk, ge schieden. 't Is dan ook eerst en vooral te hopen dat de 7 andere kameraden die met De Smedt en Berghman de Natio nale ploeg vormen zich goed hebben geoefend, zooals onze 2 makkers van na den wedstrijd, te Brussel, onver poosd hebben gedaan. Indien het aldus is geschied, vertrou wen we ten zeerste op een goeden uit slag voor de Belgische ploeg. HET VERTREK Zooals we reeds meldden zal het ver trek te Aalst op Zondag 19 Juli met den treinte2u.2i namiddag geschieden. AL de leden van de M.A.V. afdeeling worden dao ook verwittigd dat ze 1 1/2 uur namiddag moeten op post zij in het Volkshuis. Molendiies, gansch gekostu meerd, om «le vertrekkers tot aan de statie te vergezellen. Geen enkele kameia.ad mag er ont broken I VOOR HET ROOD VERWEER - 10* Lijst. Kaarlenverkoop Hellinckx 10,00 fr. Gezongen door Natte van de koer bij Kieken van 'L R ikskeu 9,00 fr. Totaal 19 00 fr. Vorige lijst 5 729 05 fr. Alg. totaal 5.748 05 fr. M A.V. AALST Waarde Makker, 1 wordt opro p mi om be.leu Zondag 12 Juli, te 10 uur voormiddag, aanwe zig te zijn op de IJ IJ ZO N DE R E VER G A DER IN in Volksbuis, Moieulrbs. Er zijo bijzondere mededeel in tien lu doen. Ook zullen de «Bloezen» overhandigd worden Tevens vestigen we er uwe bijzonde re aan lacht op, dat ge insgelijks ruout op post zijn op Zondag 19 Juli te 1 1/2 uur namiddag, om met de groep onze 6 makkers die naar Weenen vertrekken naar do statie Ie vergezellen. Op Dinsdag 28 Juli, te 6 1/2 uur 's avonds, komen we opnieuw samen om met 't muziek aan 't hoofd onze vrieDden bij hun terugkeer uit Weenen aan de statie af te halen. Kameraad We vragen U goed nota te willen nemen van de drie datums, op de welke wij U oproepen om geen ver ontschuldiging te zoeken, maar op post te zijn We moeten aan alle buitenstaanders toonen dat we sympathiseeren met onze vrienden die naar WeoDee gaan. We moeten die uitzonderlijke ge beurtenis medeleven. Uw plicht Uw werk Uw taak is Op post Broederlyk. d.d. Leider, LA UREA S LEON. I 5 en 16 Oogst Dat worden twee historische datuins it.. Natuurlijk 1 Die dagen wordt het 50 jarig bestaan de Coöperatief Vooruitte Gent, op grootsche wijze herdacht. We twijfelen er niet aan of gansch de Ylaamsche arbeiders bevolking zal er wil len bij zijn.

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 2