Hoidt U ïtijui WIE ZAL ER HEERSCIIEN? ndrukken over de Reis naar het Roode Weenen AALST SYNDIKALE RUBRIEK FEESTROOSTER FEESTSTOET Overhandiging der Vlag Een Landdag van het Rood Verweer te Aalst EEN van de Soc. Propagandaclub te Idegem, op Zondag 23 Augustus, gaat een waar succes te gemoet. Zaterdag 22 Oogst, vanaf 7 uur 's avonds, Kanongeschut gevolgd van VOLKSSPELEN ▼oor vrouwen en mannen naar schoon» prijzen in het lokaal, bij VAN DEN BOSCH, Dries. Zondag 22 Oogst, vanaf 9 uur 's morgens, KANONQESCHUT Te 10 uur, Gezellig Samenzijn Te 1 1/2 uur namiddag, GROOTELOOPKOERS voor Jongelingen onder de 14 jaar. Er zijn waardevolle prijzen. Uitdeeling Yan surprizen aan de kleine meisjes. Vanaf 3 uur, afhaling der vreemde groepen. Te 4 uur, vorming van den opgeluisterd door 4 Muziekkorpsen. Te 5 uur, door P|t. NICHELS ALFRED. Volksvertegenwoordiger, gevolgd van toespraak door de Gezellen DE BRUYN PROSPER en DE NAUW (1UILL., Senators. REGELING VAN DEN STOET: I). Fanfare De Verbroedering Geeraardsbergen 2) Vlaggen der Groepen van Geeraardsbergen 3). Jeugdgroep 4). Vrouwenbond 5). Oud-Strijders 6). Ziekenbocd 7). Mijnwerkers 8). Tconeelfcond 9). Siga renmakers 10). Algemeene Centrale, Bouw- en OemeDgde Vakken, enz. II). Muziek De Lustige Vrienden Geeraardsbergen 12). Pro pagandaclub Ookerzele 13). Propagandaclub Nederboulaere 14j. Propa gandaclub Aten.bek# 15). Propagandaclub Moerbeke en Viane 10). Propa gandaclub Ovt noulaere; 17). Propagandaclub GrimaaingenSanlbergen; 171>is). Schendelbeke. 18). Fanfare De Voorwacht Ninove 19). Groep met vlaggen 20). Jeugdgroep 21). Vrouwenbond 22). Fabriekarbeiders 23). Textielbewer kers 24). Mijnwerkers; 25). Metaalbewerkers; 26). Sigarenmakers 27). Propagandaclub 28). Oud-Strijders 29). Propagandaclub van Meerbeke. 30). Fanfare De Werker Denderleeuw 31) Groep vlaggen 32). Vrouwenbond 33). Propagandaclub 34). Afdeeliog N.S. 35). Ziekenboud 36). Oud-Strijders 37). Propagandaclub Erembodegem 38). Propagandaclub Kerkxken 39). Propagandaclub Haeltert. 40). Fanfare Hand aan Hand Aalst 41). Groep vlaggen 42). Jonge Wacbt 43). Vrouwenbond 44). Oud-Strijders 45), Textielbond 46). Leder- en Vellenbewerkers 47). Metaalbewerkers 48). Ameublement- en Bouwarbeiders 49). Marmerbewerkers 50). Voedingarbeidei s 51). Propa gandaclub f.ede 53). Propagandaclub Nieuwerkerken 54). Propagandaclub Meire 55). Propagandaclub Hofstade 56). Propagandaclub Sottegem 57). Ziekenbond Sottegem 58). Oud Strijders Sottegem 59) Ziekenbond Her- dersem 60). Ziekenbond Moorsel. VERTREKUREN GEERAARDSBERGEN met den trein, te 16 u. 10 voor de groepen van Geeraardsbergen, Nederboulaere en uverboulaere. TIANE MOERBEKE te 14 u. 56, voor de groepen van Moerbeke, Atem- beke ea Viane. Stappen te Geeraardsbergen om daar aansluiting te nemen te 16 u. 10. AALST te 14 u 21 voor de groepen van Aalst en omliggende DENDERLEEUW te 14 u. 40 voor de groepen van Denderleeuw en omliggende. SOTTEGEM te 13 uur. NINOVE te 14 u. 55 voor de groepen van Ninove en Meerbeke. Arbeiders en Vrouwen Op 23 Oogat moeten de straten van Idegem dreunen onder de forschige stappen der Roode Manifestanten I Met honderden tegelijk uit alle boeken van het Arrondissement Aalst moet men er heen Geen thuisblijvers Geen onverschilligen I In 't gelid, weze de wekroep HET EEESTCOMIT1IT De PI. Secretaris, De Arr. Secretaris. Georges COLLYN. Alfons BERG HM AN. Wij meldden reeds dat op 27 September e.k. hier een Landdag plaats heeft van deM. A. V. Dit belooft een grootsche dag te wor den. Verscheidene groepen zonden reeds hunne toetreding. Het zal dus een ware partijdag zijn een schouwing der Rou- de Milicies van de beide Vlaanderen. Ziehier het programma PRACHTIGE WEDSTRIJD waaraan al de Verweergroepen van Oost- Te 1 1/2 uur, opnieuw en voortzetting der wedstrijden Te 4 uur, GROOTE OPTOCHT door de stad van al de deelnemende groe pen met de fanfare Hand aan Hand aan 't hoo.J, gevolgd van het muziek on zer vrienden van Denderleeuw met al de groepsvlaggen en partijgenooten. Op de Varkensmarkt zal de SCHOUWING plaats hebben en zullen de gezellen Al- tred Nichels, Prosper De Bruyn en Guil. De Nauw de manschappen toespreken en de overwinnende ploeg den BEKER OVERHANDIGEN Al de deelnemende groepen zal een herinneringsplaket geschonken worden. De wedstrijd zal bestaan uit 1. Knotswtrpen 2. Schietoefeningen 3. Loopwedstrijaen. a) individueel, b) ploegloopen 4. Verspringen 5. Koordtrekken Er zullen insgelijks vrije oefeningen geschieden, bestaande uit Marchoefeningen Stoklessen Zooal» in voorgaand artikel wenl ge meld, zija wij eerst Maandag 20 Juli, rond 11 uur, te Weenen aangekomen en op een grootsche wijze ontvangen. Dat wij vermoeid waren hoeft geen betoog, na 31 uren op den trein te heb ben doorgebracht. Het was dan ook vol genoegen dat wij onder leiding van een Oostenrijksche kameraad, onze slaapstee gingen opzo»- ken. Wij werden gelogeerd in bet Stu- dentenheiin canisiuingasse te Wien, 9e wijk. Dit is namelijk een gebouw dat in 1926 opgericht werd voor ge meenschappelijke arbeiderswoningen Er werd een deel van voorbehouden aan de studenten die daar dus aan een 't Is daar dat wij ook het genoegen hadden de kinderen te ontdekken die hirrte Aalst.gedurende d*n hongersnood van 1922-1924, bij de kameraden Oor- nand en Nichels vei bleven hadden. Die menschen waren uiterst tevreden met die gulhartige Aalstenaars te kun nen kennis makeu en stelden zich met de meeste bereidwilligheid ter onzer be schikking, om met ons het groote Wee nen te bezichtigen en de verschillerde fees'eu I ij te wonen. Wij namen dit voorstel grefig aaD, vooral omdat de 2 meisjes rov lamelijk goed Aalstersch praatten. ID t klonk ons heel aaugenaam in de ooren door een Weensch M.idchen te hooren aot- ■i -V- De kaïneraden gekiekt bi) hunne reis naar Weenen spDtgoedkoopeo prijs konden verlach ten en ontbyteo. Alles was er zeer pro per en eonfortabel ingericht. Na ooze installatie en een gezond- verfrisschend bad. sliepen wij oumiddt lijk in, op dien rooden Weenschen bodem, die siad die door haar zelfbestuur een r» publiek op zich zelf vormt en een sterken blok te genover de Oostenrijksche reactionnaire aanvallen duarstelt. 's Morgens vroeg om 7 uur waren wij reeds te been en na h« t ontbijt deden wij een toertje in de stad. ooder h ide vau een Weensch kameraad-siudentdie zich heel bereidwillig t» r ODzer beschik king stelde. Wij bezochten een heele reeks merk- woordeu op Je vraag Kee gei nog en befje Üilsierj Ba joik, freundschaft. Na een korte wan leliog in de hoveu van De Prater was het dan ook tijd en waren wij in alle ge-val vermoeid ge noeg 0111 onze bedstee cp te zoeken en eens lakker te rusten voor- de bezoeken en herhalingen van 's anderdaags. Gij kunt reeds vaststellen, waarde le zer (es). dat indien wij bier een verslag moesten voorbrengen, waarin wij dag voor dag de bij «onderbeden en w«der- vaardigheden aanstipp n, wij bim.en een maand nog zoudea schrijven. Dal ligt hoegenaamd Dietin onze be- dseling. Wat wij willen, is U in kennis De intieme ontmoeting hij een Weensche familie. Het failliet can de vrije ekonomie over gansch de wereld, bewijst dat de regeeringen moeten ingrijpenin dien zij nog iets van het kapitalisme willen redden, en in alle geval, den overgang vergemakkelijken In een land waar 7S t.h. van de grootnijverheid ahangt van vrne enkele bank, La Sociótó Générale, is er geen plaats voor vrije mededinging. De vraag is dan, eenvoudig, wie heerschen zal de staat of M. Fabri. WIJ zijn voor den staat. Liever de gemeenschap, al is de leiding daarvan in handen van on ze politie ke tegenstrevers. Er is meer Ook de nijverheid is onbekwaam om den toestand te verbeteren, len eerste, .omdat zij nu yan de groot bank bijna geheel afhangt, en ten tweede, omdat hare vrije samen smelting, haar kartell' ezen, onbe kwaam is geweest met het wapen van de prijzen het verbruik te ver meerderen. De kartels dachten slechts aan zich zelf, en niet aan de gemeenschap. Zij wilden uitbuiten, en zij zagen niet in, dat zij hun eigen ontwikkeling <ien weg versperden. De nijverheid heeft zichzelf onbe kwaam getoond haar eigen RISICO over te ne/uen, want de kosten van werkloosheid zouden door haar al leen moeten betaald wordenWerke loosheid is geen risico van den staat, maar is wel een risico van de nijver heid zelf. De nijverheid echter verteerde, in de goede jaren, hare miljarden en dacht niet aan de toekomst. Zij ge droeg zich egoïstisch en dom. De Bank was en is niet slimmer Zij ook dacht slechts aan haar zelf. Zij krijgt nu kapitaal tegeiak t.h., en leent datzelfde kapitaal tWjen 512 t.h en meer. Zij heeft zelfs de veilig heid ran het bij haar geplaatste geld niet kunnen waarborgen, en de er varing heeft geleerd dat de heeren bankiers hun eigen spel spelen, met het geld van een ander. Het is dus hoog tijd dat de staat KONTROOL invoer e. een sterke konlrool. Wij weten wel dat de dag- waardighelen der stad. zooals de 15 i versiti it, het parlementsgebouw, bel Rathaus, het monument der Republic k enz... In den achtermiddag besloten wij den fameuzen lusttuin De Prater» niet een bezoek te vereeren. De Prater is na melijk een blijvende kermisplaats niet een oppervlakte van verschillende kilo meters. Alles wat men maar aan ver strooing wenschen kan. is daar te vin den. Het fameuze wiel of tuimelaar, zooals men dit te Aalst zou noemen 1 u dat men zoo dikwijls in de Weener- cinema operetten opmerkt, domineert heel den lusttuin. stellen met de bijzouderste gebeurtenis sen dier internationale verbroedering, I doou voelen dat wij,.leden van het M.A.V niet een plezierreis naar Wee nen hebben gedaan, maar wt 1 een stu diereis, waarvan hetresultaat mot t zijn, een dieper en sterker vertrouwen te koesteren in het edele en humanitaire werk der sociaal democratie. Veroor loof ons daarom geen dagboek te pre senteeren, maar wel de werkelijkheid der gebeurtenissen die ols totschieuns toe bewogen hebht n. ('t Vervolgt). F. R. Een paar weken geleden is te Weenen het Congres der Socialistische Werkers- internationale gesloten, na belangrijke besluiten in zake ontwapening te hebben gestemd. Waar kon dergelijk Congres heter gehouden worden Jan in het roode Weenen, met /.ijn twee derden socialisti sche meerderheid Daar leeft het socialisme in zijn volle lente. Daar werd onlangs het fascistisch gevaar, dat Europa dreigde in te nemen, vóór de stadspoorten tot staan gebracht. Weenen is, bizonder in deze benarde tijden, als een oasis in het dorre, verwar de Europa. Het socialistisch idee wordt er opgevat en verwezenlijkt gelijk in géén enkel stad ter wereld, 't Is daar. in een geest van verstandhouding en gelijk heid, dat ons de richtlijnen aangetoond /ijn om de Ontwapeningskonferentie vau Februari 1932 de verwachte vruchten te doen afwerpen. Want het wellukken dier z<V> belangrijke konferentie, hangt voor een groot deel al van den druk dien het volk op zijn regeerders zal doen uitoefe nen. Voorden volkswil moet alles buigen De resolutie over ontwapening, aange nomen door het Congres, wijst in de eer ste plaats de landen op hun plechtige be- lotten die zij reeds meermalen gedaan hebben. In het Vredesverdrag van Ver sailles staat uitdrukkelijk dat de ontwape ning van Duitschland door de andere mogendheden /al gevolgd worden. In het Kellogverdrag verwijst men plechtig eiken oorlog,naar het Scheidsgerecht van den Haag en toch bestaat er een weilijver naar bewapening Toch verkwist men millioenen aan nuttelooze forten terwijl onze oude werklieden armoe lijden. Millioenen vrouwen en kinderen be- weenen nog hun dierbare afgestorvenen duizenden oorlogsslachtoffers zijn als wrakken over de wereld verspreid vele menschen voelen een rilling door 't lijf, bladen van de bank zullen huilen en schreeuwen Etatisme. Maar. wat hati ons dat spektakel schelen Aan onbekwamen, verkwis ters, en zotten moet een gerechter lijke raadsman bijgezet worden. bij de gedachte aan al dat leed en ontbee- riDg. en nog spreekt men van een aller- laatsten oorlog. Een oorlog d i e. a 11 e andere zal te boven gaan in wreedheid en vernieling 1 Een luchtoorlog die dour zijn giftige gassen, zoomin tie burgerlijke als mili taire bevolking zal sparen, die onze dicht bevolkte werkerswijken en onze prach tige velden zal vernielen, die alle levende wezens zal verdelgen Een volgenden oorlog beteekent de vernietiging der menscheid Over die millioenen dooden en al die ellende heen wordt dezelfde vooroor log- sche politiek geduld en laat het volk zich door nationalistische grootsprekers ver leiden. Kan het ellendiger De huidige economische crisis en de oorlogen zijn natuurlijk voortvloeiselen van het kapitalistisch stelsel. Dat stelsel gesteund op uitbuiting brengt alle onheil in de wereld. De regeerders en "de kapita listen zeil, zijn niet bij machte aan dezen toestand een einde te stellen. Altijd maar lapmiddelen De verschillende Konferenties van den laatsten tijd brachten altijd outgooche- ling. Midderwijl sukkelt het huidig stel sel voort als een krakende wagen, om weldra ineentestorten en plaats voor een meer rechtvaardiger maatschappelijk stel sel, namelijk het Socialisme 1 De weg aangewezen door het Interna tionaal Socialistisch Congres, een al- doende en gelijke ontwapeningis de eenige waarborg voorden vrede. De ko mende Ontwapeningskonferentie kan niet lukken zoolang men niet mag steunen op een wederzijdsch vertrouwen. In Eehrua- ri van 't komende jaar wordt het lot der menschheid beslist. Werkers zijt dat in dachtig Houdt steeds liet oorlogsbeeld voor oogen. beseft de uitwerkselen van zulk vernielend element en gij zult met ver dubbelden iever strijden voor den vrede. Doet door alle mogelijke middelen uw onwrikbaren eisch naar vrede kennen, opdat een» het uur moge aanbreken, waarop we van het wreede oorlogsspook zullen verlost zijn Leve de Socialistische Werkersinterna- tionale Leve de Internationale Solidariteit Een Jong Lezer. I 3 September. - De Vlagin- huldiging le Kerkxken Op deze buitengemeente verwacht men U met honderden tegelijk om de volharding tot den eindzege van hel Socialisme te bezweren In massa geantwoord TEGEN WOORDIG! WATERTOREN-PLAGE. We zijn verrijkt in onze stad. 'tIs uit met Oostende en Rlaocken- berge. Wij moeten ons niet meer verplaatsen om aldaar in de zee een ha<f le gaan De men. Daze Sc iepen van openbare werken he- ft er voor gezorgd, dat wij onze zee hebben aan den Watertoren. Maar, wij gel uren, zullen er hem niet z jer dankbaar voor zijn. Wij verlangen integendeel, dat hij maatregelen zou treffen, om ous zoo gauw mogelijk van die modderzee te verlossen. Het gaat toch niet op, dat wij die zoowel als al de andere Aalstenaars las- teu moeten betalen zouden gedoemd zijo oiu langer die modderpoel te ge- doogen Voor wanneer worden wij er van ver lost. Eenige gelui ren. KOOPERAHEF NIEUWS. AAN DE LEDEN DER SAM MAAT. VOORUIT. Zooals U weet heeft de Maatschappij Vooruit, ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan, een grooten tombola inge richt, waaronder er zeer schoone prijzen te winnen zijn. Ieder lid welke gedurende liet boekjaar i93o-3i voor VI.IF HONDERD FRAN KEN' aankoopen gedaan heeftin de win kels van Vooruit, zal een lot bekomen voor den tombola. Om dit goed en zoo spoedig mogelijk na te gaan, worden de leden verzocht al hunne winkelbriefjes binoen te brengen, en dit vanaf Maandag 17 Augustus tot 3i Augustus. Al degenen welke nadien datum hun ne briefjes binnen brengen worden niet meer in aanmerking genomen voor den tombola De winkelbriefjes mogen ingebracht worden in de winkels der Molenstraat, I.edehaan en Erembodegem De leden moeten hun deel gaan halen in den winkel waar ze hunne briefjes hebben ingebracht. De uitbetaling van het deel zal later hekend gemaakt worden. Voor de Sam. Maat. Vooruit: P. B LASTERAARSEr zija personen die in hunne omgeving (le grootste leugens verspreiden, met het doel de socialisten hatelijk te maken bij de werkersbevol king. Zoo wordt oqs medegedeeld dat lasteraars de Soc. Schep neu beschul digen, aangedrongen te hebben om de looneu van de stadswerk lieden te ver minderen. I)e waarheid is dat de stadswerklie- dea ook een duurtetoeslag hebben, zoo als vele andere werklieden, die ver hoogt en. verlaagt volgens het klimmen of dalen van het Indexcijfer en dat sinds April gesproken werd in het schepencollege om volgens de daling van den Index den duurtetoeslag te ver minderen. D eh door de tusscbenkomst van l'gt. Nichels werd deze verminde ring voor gai sch bet person ei 1 van de Stad voor 3 maanden uitgesteld. Dat bewijst hoe val sch el ijk de Socia listen b scbnldigd worden Neen, het waren onze schepenen niet die aandron gen om vermindering. Integendeel op het. oogenblik dat hier van gesproken werd, hebben onze partijgenooten po gingen gedaan om Jat 1.9 beletten en be komen dat de vermicdering voor 3 maanden uitgesteld werd. Moesten de werklieden van de fabrieken en werk huizen behandeld worden zooals de sladswerklieden, men zou zeer tevreden zijn. De lasteraars, die blijkbaar handelen meteen politiek doel, zijo er die den ouden goeden tij 1 vergelen toen hunne katholieke vrienden den haas wa ren op het stadhuis. Dan moesten de sladswerklieden werken voor het schan dalig laagloon van 17 centiemen per uur, genoeg om zich te voeden met rog gebrood, botermelkpap en ajuinsaus. Om aan dezen wraakroependen too- stand, waarin de st.adswerklieden le» f- deD, te verhelpen moest aan de alleen heerschappij van de katholieken een einde gesteld en een sterke socialisti sche groep, op liet stadhuis en in 't sche pencollege, gebracht worden. Voor den Oorlog wonnen de stads- werklieden lOctm. per uur of onge veer 35minder loon dan de dag- uurwerkers in de fabrieken. Dan waren de katholieken alleen mee ster op het stadhuis. Nu dat de socialisten in den ge meenteraad zijn en van 't schepen college deel mak en. winnen de slads werklieden 1,00 frank per uur of 25% meer dan de daguur werklie den die in defahrieken werken. WANNEER f WeDneer krijgen de bewoners van de Beekveldstraet eeoe rioleering en wordt de straat daar vol doende gemaakt Een 15-tal huisgezinnen hebben het daar druk met het water, dat ze maar niet kunnen kwijt geraken. De rioleering is beloofd waDneer denkt do Schepen van openbare werken voldoeniDg te ge ven I ZIEKENBOND VICTOR DE GEYTER Heden Zondag is onze apotheek dHuis der Mutualisten voor onze leden open. RIJKS MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE AALST Bij ministrieel besluit zal van af 15 September e.k. een Grieksch Latijnsche afdeeling worden opgericht in de Rijks middelbare meisjesschool, Brusselsche- straat, 55. Kinderen, die lager onderwijs hebben genoten, en die naast de gewone leervak- vakken die op de programma's van bet middelbaar onderwijs voorkomen, ook 't Grieksch en Latijn willen bestudeeren met een oog op latere hoogere studiën, zijn volledig aangewezen om zich als leerling te laten opschrijven in deze nieu we afdeeling voor oudere humaniora. Inschrijvingen worden aanvaard en alle verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt in liet lokaal der school, op Dinsdag i5 September van o tot 11 uur voormiddag. NAAR IDEGEM Heden Zondeg nemen we dus deel aan de vlaginhuldiging onzer trouwe en ie- verige kameraden van Idegem. Wij doen nog een krachtigen oproep aan onze partijgenooten, aan on/.e mu zikanten, aan de groepen met vlaggen om in groot getal op te komen voor dit feest. Wij vertrekken met den trein te 2.21 uren. Bijeenkomst in 't Volkshuis te 2 uur. EEN GOED FIGUUR Ons Rood Verweer onzer stad maakte een goed figuur in den feeststoet, verleden Zondag, te Gent. Wij bezitten werkelijk een flink korps Allo, kameraden, komt bij. DE LIBERALEN /.IJN EEN GROOTE ZERO Zooals elders zijn de liberalen alhier een groote nulliteit. Niet alleen keert de volksmas«a haren rug naar de liberale leiders, maar ook bij de burgerij heelt de liberale partij niet het minste gezag meer. Dit laatste heeft natuurlijk zijn oorzaak in de kwaliteit van hun leider hier ter plaatse. Dit unicum bezit zoo rare specialitei ten. Wat hij niet bezit is gezond ver stand. opvoeding, bescheidenheid en verdraagzaamheid. Zich berucht maken in zake stommitei ten dat doet hij. DF. FRONTERS nemen een artikel over in hun blad van den liberalen held. Hoezeer ze ook op de Roode Kapitalisten bassen hebben ze ten andere toch in Anseele'een groot man ontdekt, die den stoffelijken teestand dei- arbeiders veel doen verbeteren heeft. Die bekentenis is ons heel wat waard. AAN DE LEDEN VAN S.A.R.O.V. Vrijdag toekomende 28 Oogst, om 7 uur 's avonds, Vergadering voor het Be stuur. Om S uur, Algemeene Verplichtende Vergadering voor de steunende leden vanSAROV, gevolgd van Tombola. E-m spreker van het Hoofdbestuur vao SA ROV zal tegenwoordig zijn. De kameradeo die nog in het Inzit zijn van den omslag van Het Moet Kame raad gelieven hpni mede te brengen. STEUN LIJST S.A.R.O.V. HET MOET, KAMERAAD! Nichels Alberic i2,3o. Gabriel Corne lls 10,De Bruyn Oscar 10,August D'Haeseleer 5,De Bruecker Remi 5,l.ombaert Gust. 5,Bael Paula 20,Gits Clemence 5, Callebaut Josephine 5.Cornand Victor 5, V. il Berghe Alfons 5.Matthys Frans 20,Vinck Frans 5,Haelterman Cesar 5, Deprez Eugeen 10,Lau we reys Leopold 20,—. Van Eeckhout Cam. 10,De Smedt Frans 20.Ka- rel Amant 5,De Windt (Notaris) 100,Cornand Alfons 5.De Neef Emmanuel 10, Eauconier 3o,--. On bekend 300,Van Nuffel David 20, Vlas^chaert Polidoor 5,— V. d. Borght Jan 5, Totaal 057,50 fr. AANBESTEDING Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst brengt ter ken nis der belanghebbenden, dai er op Maandag 3t Oogst e k zal worden over gegaan tot de openbare aanbesteding van 260 TON KOLEN. Voor verdere inlichtingen zich wenden ten bureele nr 6 ten Stadhuize, alle werk dagen van 9 tot 12 uur. De Burgemeester en Schepenen. Wie doet er mee Vijverman 1,00 V. 1).-Borght 1,00 Nichels Proiper 1,00 Bicqué Fr. 1,00 Steenhout Alfons 1,00: Casteur Petrus 1.00 Berghman A. 1.00 Flips H. 1,00 Haelterman C. 1,00 Nichels A. 1,00 Amant Ch. 1,00; Boeykens G. 1,00; F>n«' richtlijn van <le Syrxi ikale-Kom missie Brief uit Brussel. WA Ar DE MAKKER, De burgerspers heeft kortelings voel gerucht gemaakt rood het feit det werkliedeD, voor veranderingen aan de lokaleu vau het dagblad LE PEE- PLH gebezigd, niet gesyndikeerd wa ren Het schandaal heeft geen 24 uren geduurd en zo dra het bestuur vae liet dagblad op de hoogte van deu toestand was gesteld, trad het in ver hiodiog met den ondernemer en de organisaties tor plaatse, en de werken van de Zandstraat werden van onge- syndikeerden gezuiverd. Het mag nochtans niet zijn dat der gelijke feiten zich nog voordoen. Het Bureel van de Syndikale Kommissie, geroepen om stelling te nemen, heeft in zijn zitting van 14 Juli besloten de volgende richtlijnen te geven aan de aangesloten organisaties In geval zij lokalen zouden te veranderen, of te reinigen hebben zul len zij er op waken dat de werken worden uitgevoerd door werklieden

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 2