mhn iis i Ze draaien bij Soc. Weekblad voor het Arr. Aalst. De Steun voor de Werkloozen Een dag van flinke Propaganda voor het Socialisme. Geestdriftige massa. De ware beteekenis van den Landdag te Aalst Partijgenoot De Radiogids van S.A.R.O.V. is heden verschenen. 28 Jaargang Nr 37 Prijs per nummér 30 centiemen 20 September 1031 HECHT EN VRIJHEID Verantwoordelijke Uitgever ALFQNS BERGHMAN Lokaal Volkshuis Molendries, ilAalst Postcheck-Rekbnino 85686. Telefoon 572. Zbtbl B. W. P. Arr.-Federatie Volkshuis AALST. Het valt niet te ontkennen dat de werk loozen in een angstigen toestand verkee- ren. De krisis neemt niet af en het aantal werklooaen stijgt. Wat meer is degenen die eenmaal werkloos vallen, hebben weinig kans er gens nog arbeid te worden verschaft. Het wordt een werkloosloopen zon der einde En sneller dan men het zich indenkt, vervliegen de dagen. Al spoedig heeft men de statutaire ver goede dagen der werkloozenkas achter den rug en wordt men ten laste genomen van het krisisfonds. Alhoewel het krisisfonds in zijn regle ment verlengingen voorziet tot 125 da gen, toch loopen ze ten einde, daar geen beternis in den ekonomischen toestand opdaagt. Maar juist daa breken de angstige oogenblikken aan want de vraag rijst hier op wat het lot der werkloozen en dezes gezinnen sal geworden Immers, maar volgens de voorschriften van het krisisfonds, moeten de werkloo zen die de 125 dagen verlenging hebben genoten, een volle maand van alle ver goeding onttrokken worden vooraleer op nieuw op tegemoetkoming te kunnen re kenen. Dus een maand honger lijden ten prooi der wanhoop. En dat is het wat de werkloozen be angstigd maakt. Op deze en meer andere leemten van het reglement werd door de socialisten gewezen in het parlement tijdens de be spreking, aangaande de verplichte aan sluiting van de gemeenten bij het krisis fonds. Minister Heyman vond dan die op merkingen misplaatst, maar de krisispe- riode die we doorworstelen komt ons aandringen van destijds ten volle wetti- gen. Onder kruisvuur genomen door sociali stische woordvoerders, deed minister Heyman, ter Kamerzitting van 4 Decem ber 1930 een verklaring, waarvan het oogenblik aangebroken is om ze in her innering te brengen. Want het gaat niet op het volk te paaien met beloften, daar moeten daden gesteld worden. Toen zei minister Heyman dat. on danks bet reglement van bet krisisfonds maar vijf maanden verlenging voorzag hij machtiging bad verleend om te over staan van de langdurige ekonomische kri sis. dezen tijd te overschrijden. Wat meer is hij voegde er aan toe dat het. geenzins het inzicht van de regeering was de werkloozen 1 die bewijs van vooruitzicht hadden geleverd aan de ellende over Ie laten.v Aan duidelijkheid laat dit in niets te wensch over maar we mogen ook uit het oog niet verliezen dat het gezegd werd in iq3o, 't is te zeggen op een oogenblik dat een maandenlange werk loosheid voor sommigen tot het rijk der onmogelijkheden behoorde. Maar nu zijn we zoover gekomen, dat vele werkloozen aan het einde zijn ge raakt van hun verlenging, en voor het brutale feit geplaatst worden een volle maand zich van alle ondersteuning be roofd te zien ind en niet overgegaan wordt tot het treffen van uitzonderlijke maatregelen. Want in de maanden September, October, November en December, zullen er werkloozen opvolgenlijk aan de beurt komen die een maand wachttijd zullen moeten ondergaan. Het oogenblik is bijgevolg aangebro ken om te handelen en de daad bij het woord te voegen. Dringend dient een beslissing genomen waardoor den werkloozen hun steun toe gekend blijven, onafgezien hoelang zij gedoemd zijn het leger der werkloozen te vervoegen. Een onmenschelijk besluit der Bestendige Deputatie wan Oost-Vlaanderen tegenover de werkloozen Misdadige houding der frontei s Vóór eenige jaren werd, dank zij het 1 socialistisch'initiatief, een krediet gestemd i tot het bestrijden der werkloosheid. Een provinciale herverzekeringskas werd in gesteld. Hoofddoel was hier volledige werkloozen, nadat zij hun gewone kas- dagen en crisissteun hadden uitgeput, een provincialen werkloozeDsteun gedurende 3o dagen te betalen op de basis der ver goeding uitgekeerd door het crisisfonds. Volgens het besluit van den provincie raad zouden de werkloozen die hun ge wone kasdagen plus den gewonen crisis- steun, plus de verlenging van 125 dagen hebben uitgeput, moeten genieten van de provinciale verzekeringskas. Welnu, de heeren van de Bestendige Deputatie oor- deelen er anders over. De Gouverneur heeft op bevel der Bestendige Deputatie, aan de werkloozenfondsen der provincie een circulaire gericht waarin hij laat we ten, dat de provinciale herverzekerings kas niet in werking mag treden gedurende de maand dat de crisissteun wordt ge schorst. Dat is een brutaal en onmenschelijk besluit, want het treft arme werkloozen die reeds maanden lang getroffen zijn door volledige werkloosheid en bijgevolg totaal uitgeput zijn. Stel u voor wat een werkers gezin met kinderen te wachten staat, want het spreekt van zelf dat een maand zonder steun beteekenteen maand zon der eten. De werkloozen kunnen toch immers van den hemelschen dauw niet leven. De socialisten hebben onmiddellijk te gen dien maatregel energiek geprotesteerd en een onderhoud aangevraagd met de Bestendige Deputatie, De B. D. komt op haar ge nomen besluit terug dank het energieke en vlugge optreden der socialisten. Vrijdagmorgen j.l. had op het Goever- nementshotel een vergadering der Werk- loozenkommissie van het Provinciaal Be heer plaats. De heer Ronse, Best. Dep., zat ze voor. Naast de gewone leden der kommissie, uit socialisten, kristenen, fronters en liberalen bestaande, hadden onze vrienden De Block en Vejgeylen zich aangeboden Voorafgaandelijk verklaarde de heer Ronse, dat wij van deze kwestie een poli tieke zaak hadden willen maken. Ware het aldus geweest het is de partij van den heer Ronse niet die ons dit ver wijt zou hebben mogen toesturen, maar wij hebben alleen het recht op leven van alle werkloozen die in de maatregelen van de Best. Dep. vallen, verdedigd. Na diskussie, en waartegen de fron- tist Bauters zich verzette werd aange nomen de kameraden De Block en Ver- geylen tot deze vergadering en onder den titel van provincieraadsleden toe te Jaten. De heer Bestendige Atgevaardigde Ron se heeft in deze vergadering vooral beroep gedaan op art. 5 van de provinciale ver ordening, betreffende het krisisfonds, ar tikel dat luidt als volgt De werkloozen die hun rechten op de vergoedingen van de Werkloozenkas en van het Nationaal Krisisfonds (gebeur lijke vereenigingen inbegrepen) hebben uitgeput, kunnen een provinciale tege moetkoming genieten gelijk aan de hooid en familievergoedingen van het Nationaal Krisisfonds zij die als gezinshoofd wor den beschouwd, en van 5o t.h. van den steun door het Krisisfonds verleend aan de ongehuwden en aan hen, die daar mede gelijkgesteld zijn. Deze steun wordt toegekend voor maximum dertig dagen per jaar 't Is vooral over den tekst van dit arti kel dat de diskussie ging. Onze vrienden De Block en Vergeylen in het bijzonder bepleitten, dat dit artikel alleen in nor male toestanden toepasselijk is, terwijl we hier tegenover op het huidige oogen blik in abnormale tijden verkeeren. M. Rons# pleitte voor de afschaffing er van. Onze kameraden pleitten het be houd. De vergadering was ten slotte met de zienswijze onzer vrienden akkoord. M. Ronse deelde mede dat hij Woens dag bij den heer Minister Heyman was geweest, die hem verklaard had met onze zienswijze in te stemmen 't is te zeggen, dat de provincie, tijdens de maand schor sing vanwege het Nationale Krisisfonds moet bitalen. De stelling van den minister is, en dit in betrekking met een verspreid rond schrijven dat de werkloozen, na 3 maal 23 dagen verlenging te hebben he komen, gedurende 3o dagen (of 23 werk dagen) buiten de nationale vergoeding vallen, en dit termijn moet vervangen worden door de vergoeding welke de pro vincies hebben vastgesteld. Daarna kunnen de werkloozen van de zesde verlenging vanwege het Nationaal Krisisfonds genieten. Vatten we dus samen door de Besten dige Deputatie of beter gezegd door de Provinciale Werkloozenkommissie is de wensch uitgedrukt dat de provinciale steun oogenblikkelijk in voege trede. Diensvolgens zullen de door de krisis getroffene werkers geen dag onderstand verliezen, dit dank zij de spoedige tusschenkomst en handeling der socialisten. Verraad der Fronters En wat te zeggen van de Fronters die geen woordje repten over dat genomen besluit Zij hebben toch hun vertegenwoordiger in de Best. Dep, Waarom heeft M. De Paepe zulks laten gebeuren i De fronters zijn toch de mannen, die beweren dat zij evengoed en zelfs nog beter dan de socia listen de belangen der werkmenschen be hartigen. Maar tusschen woorden en da den ligt er bij die manner, een hemels- Alhoewel de weermaker ferm zijn sluizen had opeDgezet, vingen de feeste lijkheden Zaterdagavond op het gestelde uur aan. Kanon geschut verkondigde aan de in woners van Kerkxken on omliggende dat 's Zondags de eerste roode banier in dat kleine dorpje meestendeels bewoond door Dederige vroeters, zou worden in gehuldigd. Ondanks het hondenweer was het lo kaal rond acht uur vol volk. Trouwen en mannen, jongelingen en meisjes wa ren er als broeders vereenigd eD bespra ken het heugelijke leit van den dag. Ze zouden hun vlag bezitten, vlag die hun zal voorgaan in al de heerlijke, maar ook harde strijden van het werkersle ven. Onder die massa vrienden, in hun lo kaal vereeüigd, was er volop leu te en geestdrift. Wat al moeite had het niet gekost om tot zoo een prachtig resultaat te gera ken. Wat al opoffering hebben die nede rige wroelers als een Mien Buyl en zoo vele ander«n niet moeten overwinneu om het syodikalisme, het mutualisme en hun politieke overtuiging te doen ingaan vinden bij die werkersmassa van Kerkx ken, die door de fout van vroegere re geerders en gemeentebestuurders soms niet eens de gelegenheid hadden een vruchtbaar onderwijs te genieten. Maar wat doet het, als men er maar boven op komt. Na een prachtige tombola togen de vrienden en gezellinnen huiswaarts, met den wensch dat morgen de zon haar heerlijke stralen over hun feest zou zenden. Des Zondags Zondagmorgen waren de meeste par- tijgeDOOten vroeg uit de pluimen. DeZUn lachlte van in den vroegen morgen ons tegen. Een gaan en koeren zonder waarga gedurende gansch den morgen om te versieren en te bevlaggen. Na den middag was iedereen op post om de ontelbare vrienden en vriendin nen van hatarroudissement te verwel komen. Reeds van half twee kwamen de eerste gro# pen toe. Jon:e Wachters en meisjes van de jeugdgroep van Ninove en Denderleeuw, waren iD de br» s om de bloempjes te verkoopen. .Tammer ge noegdat hun voorraad veel te rapwas uit geput en ze aan hondordpn vrienden oen bloempje moesten waigeren. De vrienden van Kerkxken hadden niet durven droonten dat zoovele partij- genooteo hun sympathiek zouden geweest zijn. Rond 4 uur was alles tomdom 't dorp vol volk geloopen. Ontelbare autobussen moesten zich een eind uit den weg zetten om de vor ming van den stoet toe te laten. Zwarte regenvlagen kwamen over en de inrichters vroeger, zich af of ten slot te't weder nog zou gebroken worden. Op klokslag 4 uur gaf arrondissements secretaris gezel Berghman het sein tot 't vertrek. Aaü het hoofd van den stoet sfaplen de gezellen Nichels, Haelterman, Flips, VijvermaD, Buyl. De Koek en De Nauw. De fanfare Hand aan Hand van on ze wakkere vrienden van Aalst opende den stoet, gevolgd van al de vlaggen uit breed verschil. Het is niet de eerste maal dat zij zich plichtig maken aan verraad tegen de democratie en hun eigen Vlaamsch programma sedert zij deelne mdn aan het bestuur der provincie. Met de hulp der fronters werd het democra tisch voorstel der socialisten verworpen, dat moest beletten, dat de onderwijzers uit de katholieke scholen werden ge broodroold voor hun Vlaamschgezinde overtuiging. Met de hulp der fronters werd een toe lage gestemd voor de Fransche Uni versiteit van Leuven Met de hulp der fronters werd een toe lage gestemd voor de Vlaamsche leergan gen te Leuven, waarover de tronters nog het vorige jaar hadden gezegd dat zij een spotternij en comedie waren. Met de hulp der fronters werd vóór eenige maanden een schrijven gestuurd aan de gemeentebesturen, waarin bevolen werd. dat de loonen der gemeentebedien den met t h. moesten verminderd wor den. Met de hulp der tronters werden nu de werkloozen bedreigd gedurende EEN MAAN D geen centiem vergoeding te zul len ontvangen. Deze enkele feiten toonen aan. wat de werkmenschen van de fronters te ver wachten hebben. Het zijn demagogen van de ergste soort, maar in hun handel wijze staan zij tegenover de belangen der arbeidersklasse, juist zooals de liberalen en de klerikale bourgeoisie. Aan onze propagandisten van den bui ten vooral is de taak opgedragen, de buitenlieden klaar te doen zien in de hou ding der fronters, die in den grond volks vijanden zijn. Aalst en een ontelbare schaar vrien dinnen en vrienden uit de stad zelve. Lede, Meire, Hofstade Herdersem en Nieuwerken volgden en waren allen goed vertegenwoordigd. Op statige wijze sloot het Rood Ver weer, afdeeling Aalst aan, met als leider de sympathieke arrondissementssecreta- ris Berghman waarlijk een groep flinke soldaten van het roode leger. De Jonge Wacht van Aalst had zich afzonderlijk gesteld en blonk uit door 'n talrijke deel neming. De vrienden van Moorse 1 waren goed opgekomen en betreurden maar al leen het feit nog geen vlag te bezitten. Ze deden dan ook Mink hun best om sou- cben te verkoopen wat hen in de gele genheid zal stellen e.k. jaar in Moorsel de eerste roode banier in te huldigen. 1 legem gaat de fanfare «De Voor wacht van Ninove vooraf en laat het ons ronduit zeggen hunne opkomst was buiten alle verwachting. Ninove komt er flink voor. De fanfare laat zich duchtig hooren en de 96 flinke Jonge Wachters komen er in statig ge lid door onder toezicht van hun wakke ren hulpleider Van Vaerenbergb, in ver vanging van gezel De Bruyn Raymond, belet door vergaderiüg in het hoofdbe stuur der jeugdorganisaties. Met hun mandolinnekeos halen die jongens en meisjes de genegenheid weg van gansch de werkersbevolking op den doortocht van den feeststoet. De vrouwtjes van Ninove waren ook vertegenwoordigd. De mannen uit het zwarte kanton Sot- tegem zijn er ook met hunne vlaggen en zooals overal zijn ze goed vertegenwoor digd. Da wakkere fanfare De Werker uit Denderleeuw sluit de reeks der muzie- ken, gevolgd van de jeugdgroep met hunne flinke opschriften, ten voordeele der mutualistische gedachte. Een span doek als protest tegen de inzichten der regeering om de ouderdomspensioenen te verminderen, Vordt goed opgemerkt. Denderleeuw was zeer goed vertegen woordigd en bijzonderlijk de jeugdgroep wekte de bewondering op. De makkers uit Liedekorke met onz< n Louis Pasop aan 't hoofd hadden er aan gehouden met versierde velos te volgen. Erembodegem en Ha#ltert sloten den stoet der vreemde makkers. De makkers van Haeltert waren er wat jaloersch om nog geen vlag te bezit- len en deden hun best om souchen te verkoopen. Nog wat geluld, jongens, toekomende jaar is 't uwe beurt. Eindelijk na de lange reeks die ods reeds was voorafgegaan, volgt Kerkxken zelve met zijn prachtige vlag. Laat ods maar verklaren zoo ^en toeloop van arbeiders en vrouwen jon gens en mefsjes hadden we niet ver wacht. Juist geteld .'136 in getal volgden de Kerkxkeoaren hun symbool. We raerktén op de 86 jarige Albien (faliekant uit den Boekentdie trots zijn hoogen ouderdom in blijde stemming de ganschen stoet mee maakte. Wat zal hij genoegen gehad hebben na zoovele jaren strijd een prachtige dag als vandaag te mogen beleven. Aan het huisvan vriend D.Buylmaakte de fanfare van Aalst halt. Cesar overhan digd-1 aan Buyl een prachtigen bloemen ruiker en wees op de aroote verdienste van Mien. D°ze antwoordt zeer ontroerd. In eoede orde kwam de stoet, na de prachtig bevlagde huizen van Berg en Terlicht te ziju voorbijgetrokken, aan 't lokaal. Op het verhoog namen onze vooraan staanden plaats. Gezel Alfred Nichels overhandigde de vaandeldrager de prachtige vlag en wees erop dat Kerks- ken het ten volle waardeerde een schoo- nen dag als vandaag te beleveD. Vriend Cesar Haelterman dankte de vrienden van Kerksken voor den prach tigen uitslag die ze reeds bereikten en wakkerde aan, om met meer vuur dan ooit het zwarte nest in 't kanton Her- zei# te bewerken. Na Cesar was het de beurt aan on* zen sympathieken Senator De Bruyn Prosper die wees op de strijden die de werkers nog te wachten staan. Prosper deed een oproep tot al de vrienden en vriendinnen om in het uur van gevaar meer dan ooit elkander terzijde te staan en niets te laten verloren gaan van de werkershervormingen die de arbeidende klasse reeds wist te veroveren. Voorwaar Zondag 13c September was een prachtige dag voor de partij en iets eeiig in zijn aard voor de vrienden van Kerksken zelve. De reeks der vlaginhnl- digingen dit jaar is gesloten. Allen zijn prachtig gelukt geweest en lieten den hesten indrukt na. Aan ons de beurt nu om het goed gedijen van het geworpen zaad te dosn versnellen. Dezen winterman het werk om door zangavonden, meetin gen enz. de bevolking over den toestand in te lichten. Aan het werk tot uitbouw van onze mutualiteiten,vakbonden, poli tieke en samenwerkend# bewegingen tot heil en veredeling onzer werkende klas se. Er was een tijd dat de katholieken den spot dreven met de socialistische arbei- dersinternationale. Zij aanzagen de werkersverbroedering over de grenzen heen als een droombeeld. Maar de ka tholieken hebben ten slotte het schoone voorbeeld der socialisten gevolgd en zijn begonnen met een katholieke arbefders- internationale te stichten. Dat is een bewijs dat de socialisten hun taktiek. hun strijdmethode hebben opge drongen aan den tegenstrever. De katho lieken hebben in alles ons sporen moeten volgen. Tuist zooals de socialisten hun inter nationale congressen houden, doen het de katholieken ook. Het tweede congres der katholieke arbeidersinternationale zal begin September te Utrecht in Holland worden gehouden. Hat Volk De Tijd geeft wat uitleg over dat congres. Het zal bijzonder gewijd worden aan de nijverheidscrisis. Hare oorzaken en de middelen tot op lossing der crisis zulleD worden vastge steld. i) Het Volk De Tijd geeft enkele uittreksels der verslagen welke over de nijverheidscrisis handelen. De redenee ring der katholieke verslaggevers komt op het volgende neer De crisis heerscht volop 11 Zij doet zich gevoelen in de nijver" heid, den handel, het bankwezen, in het politiek leven der volkeren. Een beterschap kan niet in het vooruit zicht gesteld worden. Wat tegenstelling toch er is van alles te veel en toch lijden millioenen men- schen gebrek. Daar de crisis geen ebbe en vloedver schijnsel meer blijkt te zijn. zoo moeten wij aanvaarden dat wij vastgeloopen zijn in de eindgevolgen van een valsch stelsel. Het staat er dus duidelijk de huidige groote crisis is het eindgevolg van een VALSCH STELSEL. Hier is bedoeld het kapitalistische. Wij hebben het dus zoover gebracht, dat wij de katholieken hebben verplicht, op hun internationaal arbeiderscongres te erkennen dat het ka pitalistisch stelsel een valsch stelsel is. Wij zijn nog in het bezit van een feest nummer van 11 Het Volk De Tijd uitgeven op 18 Mei 1928 ter gelegenheid van het Rerum Novarumfeest. Het Volk De Tijd wijst op het verschil tusschen de socialisten en de kristen de mocraten. Het gaat over het verschil der vooruitbreDgstmiddelen. De socialisten zeggen de voortbrengstmiddelen aan de gemeenschap voor de gemeenschap. Neen, zegt .1 Het Volk De Tijd DE KAPI TALISTISCHE VOORTBRENGST IS GOED. WIJ WETEN NIK I' DOOR WAT BETERS WIJ HAAR ZOUDEN VERVANGEN. Vandaag schrijft Het Volk De Tijd >1 Het kapitalistisch voortbrengst- stelsel is een valsch stelsel. U ziét dat de kristenen bezig zijn met nog eens bij te draaien. Waar de katholieken met ons nog niet akkoord gaau, is over de middelen die moeten worden aangewend om'dit valsch of slecht kapitalistischstelsel onschadelijk te maken. De katholieken beweren dat de wanor de in het economisch leven dient hersteld te worden, door een dieper doordringen bij de menschen van de kristelijke zeden leer. Er is geen ander uitleg schrijft 11 Het Volk De Tijd ».de maatschap pelijk# orde moet hersteld worden volgens de leer van het Evangelie. Wij zijn er wel mede, als wij nog moe ten wachten tot het tijdstip dat de men schen zullen handelen volgens de leer van het evangelie 't is bijna twee duiztnd jaar dat het evangelie gepredikt wordt. In het economisch leven wordt het évan gelie in den hoek gesteld. De geloovige patroon, soms nog meer dan zijn ongeloo- vige collega, heelt als eenig doel winst te verwezenlijken. Hij maakt geen onderscheid tusschen zijn geloovige en ongeloovige arbeiders. In zijn werkhuis of fabriek is hij vooral patroon en zijn geloot is bijzaak. De katholieken vergissen zich als zij denken dat de mistoestanden waarin wij leven zullen verwijderen door eerst de men schen te veranderen. Neen, het uitgangs punt moet zijn dat men eerst het stelsel moet veranderen, indien men de men schen anders wil maken. Daarom is de eenige en gepaste oplos sing om de menschheid tbevrijden van de zware gevolgen der crisis, deze welke de socialisten voorstaan n 1. 't privaat be zit van de productie- en ruilmiddelen moet omgezet worden in gemeenschappe lijk bezit. Het verderfelijk stelsel van uit buiting van den mensch door den mensch heeft uitgediend. Er zal een dag komen dat de katholieken, verplicht door de om standigheden, onze zienswijze zullen moeten toetreden. Zij zullen dan nog eens voor de zooveelste maal bijdraaien en ▼erplicht worden de socialisten te volgen. Op Zondag 26 September. Met het oog op de ekonomische storin gen en den toekomenden politieken strijd, is bet meer dan noodzakelijk dat de arbeidersklasse bij machte zy om ha re veroverde rechten, hare instellingen, hare voormannen en de demokralie te verdedigen. Met die gedachte b zield deed Pgt Vandi rveldedon volgenden oproep tot on ze arbei lersjeug l. tot de werkende klas se en dit in naam vin de socialistische Arbei lers-Ioteroatiooale: de Socio listi*che Arbeiders-Internationale, v heeft ooor hoar verdediging ster- he, jonge, getrainde mannen non- dig, gedisciplineerde, goed afge- riekte Ver weerkorpsen n Du<! de lichamelijke energie moet op dezelfde hoogte geplaatst wor- de.n als de mtreele energie... Dien korten maar duidelijkeii en veel- beteekenende oproep hebben we trots alles meteen vastberaden .7A-woord be antwoord We hebben alles in het werk gesteld om te kunnen deelneipen aan de IE Ar beiders-Olympiade te WeeneD. omdat we overtuigd waren dat onze Oostenrijk- sche, Duilsehe en L'llandsche broeders op gebied van organisatie veel verder stonden dan wij. Wij zijn er bropderlijk in voeling ge komen met ben, hebben er bun werkiü- gen gadegi slag» n cu we voelden er ons versterkt. We hebben er op korte tijdspanne veel geleerd en juist dat wenschen we te too nen. We zijn bij onze terugreis bij de pak ken niet gaan zitfen. Onze bestaande Verweergroepen ver sterken, nieuwe groepm in leven roe pen, een m°er gedisciplineerde aktivi- teit invoeren was or s verlangen, onze taak .Slechts enkele wi ken aan 't werk en we durven het aan een LANDDAG in Ie richten, wsmr bijna al de Verweer- sportproeven zullen uitgevoerd worden, wolk»1 te Weenen op het programma stonden. En als we verleden jaar met slechts 5 groepen op het plein te Rons© versche nen kunnen we nn met vreugde melden den dat er te Aalst, cp Zondag 27 Sep tember, 12 GROEPEN zich in lijuzullen stellen. 12 Groepen reeds in werking waarvan de beteekenis ni *t te onderschatten is. Inderdaad, ziet rondom u schrijft Balth izar in Vooruit en zeg ons of wij overdrijven. Zonder het socialisme wordt overal onmiddelijk de deur der avontu en wagenwijd open gezet. Zonder het soeialismeis de diktatuur er met al haar ramp*n en haar vernederin gen. Zo-der het socialisme is de waaDzin haas, Dat lijdt geen twijfel voor al wie ile oogen wil gebrnikpn omde dingen te bekijken zooMs zij zijn. En verder uitwijdende zegt laatst ge noemde .Nven er valt niet te denken aan de ontbinding van het Arheidersvr rweer maar het moet VERSTERKT worden. Die taak willen we tot een goed einde brengen. .Maar daarom rekenen we op de mede werkingvan al onze partijorganisaties, j i op al onze bijzondere propagan listen. Zondag 27 September ni3g niet alleen aanzien worden als een SCIlOUWDAG DER VERWEERKORPSEN maar van gansch de Aalsterscbe. partij. VOLK VAN AALST We do» n ren kracht igen ofrof tot u om in groot getal de wedstrijden te ko men aanschouwen en in hoofdzaak den GROOTEOPTOCHT bij te wonen, welke te I uur namiddag zal plaats h'liben. m waaraan de Fan faren Hand aan Hand -- van Aalst en De Werker» uit Denderleeuw, als ook al onze partijgroepen zullen deelne men. Te 5 uur GRooTE SCHOUWING Op de Varkensmarkt. gevolgd van toe spraken door de Gezel 1» n Nichels Alfred, volksvertegenwoordiger. De Bruyn Prosper. I)e Nauw Ou II. Seoato s en Marinus De Rijcke, Alg. leider der M.A. V. Arbeiders en vrouwen van Aalst Uw, werk, Uw taak, Uw plicht is op post te zijn en in de rangen. Te bekomen ÜU verkeopers van Vooruit

Recht en Vrijheid | 1931 | | pagina 1