Het Stedelijk Hulp- en VOEDINGSCOMITEIT meent een dringenden plicht te vervullen, met de aandacht onzer bevolking te vestigen op het onderwijs der kinderen. Het is overbodig hier in 't lang en in 't breed het nut van het onderwijs uitte leggen; eenieder weet welke groote ^oordeelen de geleerdheid oplevert. De werklieden in t bijzonder, moeten zorgen dat hunne kinderen een goed jn praktisch onderwijs zouden genieten, ten einde hen in de mogelijkheid te stellen, zich een deftig broodgewin te verschaffen en misschien wel eens tot eene verhevene plaats in de samenleving te geraken. Het Yoedingscomiteit doet een oproep tot alle ouders, opdat ze hunne kinde ren tot 14 jaar regelmatig de school zouden doen bijwonen. Al de huisgezinnen die vanwege het Yoedingscomiteit onderstandgenieten en aan dezen plicht zouden te kort komen, zullen allen onderstand worden ontnomen. 't Is in deze omstandigheden, meer dan ooit, een strenge en dringende nood wendigheid dat alle kinderen regelmatig naar school gaan en van de straat worden gehouden. Het Yoedingscomiteit heeft de overtuiging, dat onder dit opzicht, elk familie vader zijne plichten jegens de samenleving en jegens zijne kinderen zal begrijpen en dat het niet zal verplicht zijn den strengen maatregel van het afschaff en van den onderstand op iemand te moeten toepassen. Aalst, 23 April 1915. VOOR HET STEDELIJK HULP- EN YOEDINGSCOMITEIT De Voorzitter, Dr. P. Van Schuylenbergh-Van Bastelaere, Keizerlijke Plaats 65, Aalst. 'T ':•■-*>** Baron L. de Betliune.

Tekstaffiches | 1915 | | pagina 1