STAD AELST. De dienstdoende Burgemeester J. Van den komt vanwege de Duitsche Kommandantur het volgen de te ontvangen 1. Nadat bij eenen hond in Kortrijk en in Gent hondsdolheid vastgesteld worden is, wordt de vastlegging (aanketting of afsluiting) van allen in het gevaarde gebied voorhandene honden, ook wanneer zij naar verordening der sluiting in dit gebied ingevoerd worden, vooreerst op de duur van 3 maanden verordend 2. Als vastgelegd zijn zulke honden aan te zien, die met een zeker muilband voor zien aan de lijn gevoerdt worden 3. Den uitvoer van honden, die in bezit der burgerlijke bevolking zijn, uit het gevaarde gebied is verboden Den gebruik der honden voor het trekken wordt onder de voorwaarde ver gund, dat zij daarbij vast ingespannen en met een zeker muilband voorzien zijn. Den gebruik van herderhonden voor begeleiden van kudden wordt slechts met muilband veroorloofd. 4. Zijn er bij eenen hond of bij andere dieren kenteekens te bemerken, die de uit barsting van hondsdolheid laten vreezen, zoo moet den bezitter onverwijld de Kommandantur daarvan in kennis zetten. Den betreffenden hond is tot verders in eenen zekeren bewaarplaats op te sluiten. Honden, die in tegenhandeling je gens deze bepalingen ronddwalend betrapt worden, zijn dadelijks te dooden. Opzettelijke tegenhandelingen jegens deze verordeningen worden met gevan genis tot 2 jaren of met geldboete van 1500 tot 3000 mark gestraft. Aelst, den 28 Juli 1915. De Duitsche Kommandantur. Aalst, SP1TAELS-SCHUERMANS. Verordeningen wegens flbfc

Tekstaffiches | 1915 | | pagina 1